Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. verontschuldigingen worden aangeboden voor het feit dat men niet eerder ge zwicht is. Wanneer het voorgestelde verdrag met Columbia gerechtvaardigd zou zijn, dan ware de aanwezigheid van de Vereenigde Staten op den Isthmus ook niet te ver dedigen en moest Panama in eens aan Columbia worden teruggegeven. Wij moe sten het werk aan het kanaal staken en ons er niet meer mede bemoeien. Toen de Vereenigde Staten het kanaal verwierven, was zulks, meent de ex-pre sident, een absoluuut gerechtvaardigde daad. Roosevelt treedt hier op, zooals men begrijpt, als advocaat in eigen zaak, daal de kwestie met Columbia van onder zijn presidentschap dagteekent. Oostenrijk. Vorstenmoord. Ontzettende gebeurtenissen hebban gis teren 't Oosten rijkqche hof en 'tgansche volk in rouw gedompeld. De troonopvolger Aartshertog Frans Ferdinand en zijn gemalin de Vorstin van iHoheberg zijn door moordenaarshand ge vallen. De bijzonderheden, die tot nu toe be kend werden, wijzen er op, dat een 'heel complot in de zaak betrokken is. Zie hier de telegrammen, die ons over deze moordpartij gewerden. Toen gistermorgen de Oostenrijksche troonopvolger Aartshertog Frans Ferdi nand met zijn gemalin de Vorstin van IHoheberg aan het station te Serajewo (hoofdstad van Bosnië) aankwam, schoot leen onbekend individu verscheidene revol verschoten op heil af. De aartshertog zoowel als de vorstin werden gedood. Van andere zijde werd gemeld, dat de Hertog gedood en de Vorstin zwaar ge wond werd. De dader is gegrepen. Het gerucht, dat de vorstin zwaar gewond is bleek allen grond te missen. De latere telegrammen althans melden met ln-slisthei(l, dat aartshertog en zijn gemalin heiden gedood zijn. "Een tweede telegram geeft de volgende lezing Toen gistei morgen op het station Sera jewo het aartshertogelijk paar uit de bad plaats Ilidze (in Herzegowina aan een zijrivier van de Bosna) aankwam, werd een bom geworpen tegen het rijtuig, waarin heiden gezeten waren. Zc bleven gelukkig ongedeerd. Onder het gevolg ontstond een gewel dige paniek. De troonopvolger verliet daarop in een ander rijtuig het station. In de ontzettende verwarring naderde een 17-jarig student het rijtuig en vuur de verscheidene schoten op den troonop volger en zijn gemalin. Beiden werden aanstonds in den Ko- nak gebracht, waar zij kort daarop den geest gaven. Dit Weenen wordt ons het volgende ge meld Te 11 uur gistermorgen bezichtigde het aartshertogelijk paar het ïaadhuis. Plotse ling slingerde een typograaf uitTrebinie(?) jKabrinovic genaamd, een bom in de me nigte. De hom ontplofte achter het rij tuig van graaf BoosWaldeck en lui tenant Mevèzzi, adjudant van den gouver neur van jBosnië. Beiden weiden licht gekwetst; vier per sonen uit het publiek zwaar gewond. De tlader kon gearresteerd worden. Na de bezichtiging van het raadhuis stapten de troon opvolger en zijn gemalin in hun rijtuig. I Benige oogenblikken later werden gij door twee revolverschoten, welke den aartshertog i n het gelaat en zijn gemalin in het onderlijf troffen, dood el ijk ge kwetst. De dader is de student Prin- z'ip uit een plaatsje aan de Servische grens. Onderweg zijn de beide slachtoffers reeds overleden. Het gerucht kwam tegen den middag te Weenen. De regeering liet onmiddellijk het tele graaf- en telefoonverkeer stopzetten, tot dat de bevestiging kwam. Een half uur later luid men reeds de zekerheid, dat het beminde paar door veege moorden- naarshand gevallen was. Aan het hof heexscht natuurlijk groote opwinding en verslagenheid. Alle politiemannen te Wee nen zijn dadelijk opgeroepen. Uit Ischl jyordt nog gemeld, dat de grijze monarch, keizer Frans Jozef, bij de ontvangst r an het bericht in wan hoop uitriep: Niets blijft mijl in de wereld bespaard!" Hij gaf opdracht om den volgenden ochtend vroeg. d.i. dus hedenochtend naar ■Weenen te gaan. Wel mag de oude keizer zeggen, dat hem hier niets gespaard wordt. Geen pen is bij machte het leed te beschrijven, wat hij heeft moeten doormaken. Het le ven heeft hem niets dan teleurstellingen gebracht. Moge hem nog de kracht gegeven om ook dezen slag te boven te komen. Ui V i M Frans Ferdinand van Oostenrijk Este, geb. 18 December 1863, was de oudste van zes kinderen drie zoons en drie dochters van Aartshertog Karei Bo dewijk, die 10 Mei 1896 te Weenen over leed. en van Maria Annunciate, van Bour bon. Sicilië, overleden 4 Mei 1871. Deze laatste was een zoon van Aartsher tog Frans Karei, broeder van. den tegen- wourdigen keizer Frans Jozef. De nu over leden troonopvolger was derhalve een achterneef van den Keizer. De Kroonprins, eenige zoon des kei- fcers, aartshertog Rudolf, gehuwd in 1881 met .Stefan ie van België, had zich fcn 1889 doodgeschoten. De vermoedelijke troonopvolger is thans aartshertog Karl Franz Joseph, een neef van aartshertog Franz Ferdinand en ach terneef van keizer Franz Joseph. Karl Franz Joseph is den 17en Augus tus 1887 te Persenburg geboren als zoon van aartshertog Otto Franz Joseph, een broeder van den thans vermoorden troon opvolger. Hij trad in 1911 in het huwelijk met prinses Zita van Bourbon, uit welk huwe lijk in 1912 een z'oon, Franz Joseph Otto geboren weid. Aartshertog Karl Joseph is majoor van het 39ste regiment infanterie. C.-H. Unie.. In een Vrijdag te Amsterdam gehou den vergadering van het Nationaal Co mité der Chr.-Hist. Unie is, naar de „Ned." meldt, dr. J. Th. de Visser bij acclamatie tot voorzitter herkozen. In de plaats van mr. Zubli, die bedankt had, werd de heer Jan tier Haar Jr., te Amsterdam, tot ^penningmeester benoemd. Er had een bespreking plaats over het ontwerp-ouderdomswet van minister Treub, ingeleid door den heer J. R. Snoeck Henkemans. Frans Hals, door Van D ij ck. Binnenkort komt de schilderijen-verza meling van baron van Oppenlieim te Keu len onder den hamer. Daar is ook bij liet portret van Frans Hals door Van Dijck geschilderd, tijdens diens bezoek aan den Haarlemschen meester, waarop het bekende verhaat van Houbraken be trekking heeft. Deze meldt dienaangaande het volgende: Nadat Van Dijck voor Hals geposeerd had, zonder te weten wie hij was, prees hij het werk van Hals zeer „en maakte toen met hem eenige za- menspraak, dog zoo, dat hij niets merken konde. Onder andere reden zeide hijgaat het schilderen zoo in zijn werk? Zou ik het ook niet konnen doen vatte voorts een ledigen doek, dien hij daar zag staan, zette dien op den Ezel, en verzocht hem neer te zitten. Frans zag aan 't aanvatten van 't palet, en penceelen, dat dit de eerstemaal niet was, en dat de vermom de Ulyssus zich van zelf wel ontdekken zou, dog had geen bedenken op Van Dijck, maar besloot dat het de een of ander potzige schilder moest wezen, die jsig door- een staal van zijn Konst te toonen. wilde doen kennen. 'tLeed niet la'rng of Van Dijck belaste hem op te staan, om 'twerk te zien. Zoo haast hij 't bezag, zeide jiij„Gij zijt Van Dijck, want geen mensch anders kan zulks doen, viel hem om den hals, en kuste hem. Van Dijck nam zijln Pourlret nat voor zich mêe. Bovenstaande mededeeling ontleenun wij aan ,,,Het Vaderland"; ter aanvulling va'n het verhaal zouden wij kunnen mel den, dat bovenstaande is Voorgevallen op een Zaterdagavond in Hals' herberg o'nder een potje bier, toen Hals en zijn leerli'ngen zaten te genieten onder het verhaal door een dezer leerlingen. Brou wer, gedaan van een voorval waarin de meester als naai' gewoonte een rol had vervuld. O'nder dit gesprek kwam een vreemdeling binnen, die zich op eenmaal in het gesprek mengde en zei: „wat, de groote Fra'ns Hals zou hier zijn?" En zoo kwam het op het schilderen waarbij Frans Hals volhield dat niemand dat zoo vlug kon nis hij, waarop de vreemde ling daarvan bewijs vroeg, bijv. door zijn portret even te schilderen. AlZoo ge schiedde, en de vreemdeling bood aan hem nu ook eens te conterfeiten. Terwijl de vreemdeling hiermee bezig was, kwam Hals tot de siotsom dat deze Van Dijck moest zijn. Het kwam uit dat Van Dijick express uit Antwerpen naar Haarlem was gekomen om te trachten zijn portret door v. Dijck geschilderd te krijgen en zelf v. Dijck eens op doek te brengen. 1 8 69—1 9 1 4. „De Standaard" driestart: 'Demonisch noemde in 1869, op Christelijk-Nationaal te Utrecht, Beets wat Groen van Prinsterer beoogde. Thans gaan de Epigonen van Beets nog een aanmerkelijke schrede verder naar Links. Niet alleen toch, dat ook zij. evenals Beets c.s. voor een halve eeuw", zich tegen de Antirevolutionaire actie princi pieel ©verstellen, maar ze doen dit thans onder voorgang, leiding en hulpe van een Liberalistisch smaldeel. De bekende Liberalen Prof. Dr. Eerd- mans en Dr. Colenbrander Kregen thans in bond bij zich mannen als Prof. C'han- iepie de la Saussaye, Dr. Slotemaker de Bruine, en zelfs den nog pas, op voor dracht van Heemskerk, benoemden Prof. Dr. Obbi'nk te Utrecht. Weer dus een opborrelen van dezelfde antithetische woeling, die aan Groen van Prinsterer de laatste jaren van zijn le ven zoo.hitter vergald heeft; en nu in openlijken hond met de stellige repre sentanten van Links. Dit zuivert de positie. Het bewijst toch, dat Groen van Prin sterer klaar en helder doorzag, hoe wat zijn invloed keeren wilde, ons volk en onze p'olitiek op hanen poogde te lei den, die van het „Tegen de Revolutie het Evangelie!" zelfs geen schaduw meer overlieten. Sinds drie jaren reeds zagen we dit aankomen, en hebbener t'oen tegen ge waarschuwd. Gewaarschuwd vooral, toen ook een vleugel van ons eigen corps gevaar lie]) in de opgezette strikken te verdolen Me noemen nu geen namen. We halen niet aan. Jonger 'jaren doen zoo soms snakken naar Synthese, ook waar men zolf wel voelt dat Antithese een van God geboden plicht is. Wat hu in het nieuwste Tijdschrift, dat zich Synthese noemt, aan het licht trad, levert, zoo ge de namen hier met de namen elders vergelijkt, scherper ori- tiek op een verwarring die bezig was in te sluipen, dan qnze afkeuring doen kon. Het is de Sociale quaestie die het ter rein voor de voetangels en klemmen bood. Links lachte in zijn vuistje. E'n, wilt go,nu de proef op de som, zia dan, hoe 't volgen van Green's ad vies onze Scholen met den Bijbel nu reeds op bijna 1200 beeft gebracht, terwijl, had Beets' raad, hoe welgemeend ook, ingang gevonden, geen derde ervan zou bereikt zijn. Zij dit oordeel der historie ons thans ten leidstar! (Standaard.) Emigratie ipaar Canada. De Minister van Buitenlandsche Zaken brengt ter algemeene kennis, dat de Ca- madeesche regeering voorshands emigra tie naar Canada beslist afraadt aan ieder een, behalve aan boerenarbeiders, vrou welijke dienstboden en boeren in het be zit van kapitaal. Zoo z ij n hunne manieren. Een groep leden van hot Metaalbewer kers-Congres, dezer dagen te Amsterdam gehouden, maakte een uitstapje per boot naar Zaandam. Toen men op het punt was, Zaandam weer te verlaten, kwamen haastig eenige stakers die congressisten! waarschuwen; dat er een onderkruiper aankwam. Wat er toen geschiedde ver telt een ooggetuige in „Het Volk": „Eu waarlijk, daar kwam de „lijdelijk in de bres springer" aanstappen en de boot oj). Nu, ge kunt wel denken, dat hij onder zooveel georganiseerden met zijn neus in de boter viel. Een luid gesis steeg op, de boot stak van wal, een hoera aan en van de stakers en de ple ziertocht van den kapitalistenknecht nam een aanvang. Alle afgevaardigden kwamen liet exem plaar eens bezichtigen en aan liefdes uitingen ontbrak het natuurlijk niet. Dat duurde de geheele reis zoo. Het kon ook niet mooier. Een onderkruiper in zoo'n sympathieken strijd, aanwezig op een boot, waarop een geheel congres vaart, dat ge beurt je niet eiken dag. Bij aankomst in Amsterdam werd een eerewacht opgesteld en op de gebruikelijke manier hem uitge leide gedaan. Het was voor ons een dubbele attractie: naar Zaandam geweest, en een onderkruiper meegebracht. „Ziethier, Zaansche vrienden, hoe wij hem behandeld hebben. Onze wensch is: hou je taai. Wij zorgen voor brood en nog wat." De stuivertjes. Wij herinneren er aan, dat het morgen de laatste dag is dat de menschen' malkaar mogen uit betalen in ronde stuivertjes. Wie er nog heeft en ze niet als antiquiteit of met hoop op verhooging der waarde bijvoor beeld over een halve eeuw. wensoht te bewaren, geve derhalve nog heden uit. Vanaf 1 Juli tot en met 31 Dec. van dit jaar kunnen de ronde stuivertjes alsnog worden ingewisseld hij den betaalmeester te Middelburg. Doch ook op de kantoren via A de Rijksontvangers. Daar zal men de bezitters van stuivertjes gaarne ter wille zijn, zonder een cent van hun kosten, maar dan bega men niet de malligheid om telkens met 'één stuivertje aan te komen. Dat geeft onnoodige drukte en moeite. Maar men wissele dan alles tege lijk in, bijvoorbeeld uit een heele fa milie, of huurt, belast één persoon zich om de stuivertjes in ontvangst te ne men en tegelijk in te wisselen. Dat ver gemakkelijkt ook de taak der rijksontvan gers, die immens ook niet voor elk klein hoopje naar Middelburg kunnen reizen ter inwisseling. Het zou zijn voor deze heereii, gelijk het spreekwoord zegtgratis een broek verstellen en nog garen toegeven. D e n i e u w e booten voor den Pro vincialen Stoom bootdiens t. In de vergadering van de Provinciale Staten van 8 Juli 1913 werd besloten tot het aanschaffen van een reserveboot voor de Provinciale Stoombootdiensten en tot inrichting van een stoombootdienst van Ternouzen naar Hansweert, de kosten voortvloeiende uit deze besluiten werden geraamd op respectievelijk f 65.000 en fl 00.000. i Het is gebleken dat deze sommen niet toereikend zijn. Mede in verband met den wensch, uit gedrukt in het algemeen verslag omtrent eerstgenoemd voorstel en met de vraag gedaan in de vergadering van 8 Juli 1913 of namelijk niet een der booten van den Ooster-Schelde-dienst voor reserveboot zou kunnen worden gebruikt, is aan den deskundige, wien het maken der bestek ken voor de nieuwe booten is opgedra gen, de vraag voorgelegd, of er mogelijk heid bestond, met een schroefstoomboot met één schroef ten allen tijde eene smalle haven achteruit uit te loepen. De deskundige verklaarde, dat hij geene in lichtingen had kunnen inwinnen, die hem konden doen besluiten, eene cnkel-schroef- boot met een voorroer aan te raden, zoo dat de boot achteruitvarende de haven, zou kunnen verlaten. Met het oog op dit antwoord kon het boven aangegeven denkbeeld niet worden opgevolgd. Ook in verband met de moge lijkheid, dat zwaaien met de boot zou zijn buitengesloten, eensdeels door de kleine spanne tijds, die in sommige ge vallen tusschen aankomst en vertrek kan overblijven, anderzijds ten gevolge var* versperring in den mond der havens te Hansweert, Terneuzen en Breskens, heb ben Gcd. Staten gemeend voor de beide te bouwen schepen de voorkeur te moe ten geven aan een dubbel-schroefboot met voorroer. De aangewezen deskundige heeft de bestekken voor zoodanige booten opge maakt en 'raamt de kosten van de boot voor den dienst TerneuzenHansweert op f 105.000, van de reserveboot op f88.000. Bij deze sommen komt nog een op ongeveer f 3000 te stellen bedrag voor kosten van bestek en toezicht en onge veer f 5000 voor den bouw van eene wachtkamer met bergplaats en kantoor te Hoedekenskerke, terwijl zich tijdens den bouw van de booten allicht eenige omstandigheden kunnen voordoen welke tot vermeerdering van kosten aanleiding geven. Ged. Staten meenen daarom het totaal der in dezen bedoelde uitgaven te moeten stellen op ongeveer f 210.000. Het aanvankelijk beschikbaar bedrag Wordt daarmede belangrijk overschreden. Toch meenen Ged. Staten te moeten adviseeren, mot den bouw der booten overeenkom stig de voorstellen van den deskundige door te gaan. De nieuwe booten zijn duur der dan die op de Ooster-Schelde, maar dat is in hoofdzaak toe te schrijven aan het gebruik van dubbele machines, wat, zooals boven is uiteengezet niet kan wor den ontgaan. Besparing zou alleen te ver krijgen zijn ten koste van de snelheid en het gerief. Nu eenmaal op de Zeeuw- sche stroomen booten varen met eene snelheid 4n de geregelde vaart van 11 Engelscbe mijlen en met alle geriefelijk heden voor de passagiers, welke in den laatsten tijd op dergelijke booten zijn aangebracht, zou teruggang zijn, indien daarin vermindering kwam. De booten zullen 20 a 25 jaar dienst moeten doen; eisch is daarom, dat zij op de meest moderne wijze worden ingericht en do grootste snelheid hebben, welke in rede lijken zin te bereiken is. Middelburg. Gistermiddag word door een agent van politie een dronken man aan het stadhuis gebracht, die later bleek een oude bekende van al!e Middelburgers, die hier niet de laatste jaren zijn gekomen, 1e zijn, namelijk het straattype, dat onder den naam van „Ko den Uilalhier woon de. Thans was hij hier voor „Zaken" maar zijn oude liefde voor het arrestanten lokaal maakte dat hij cok daar eenige uren doorbracht. Nader meldt men ons, dat hij binnen 24 uur tot driemaal toe wegens dron kenschap werd opgeborgen. (Gisterenmid dag te kwart voor één, 's avonds, te 12 uur eu hedenmorgen te ruim 10 uur). Hedenmorgen werd een begin van brand ontdekt in een kamer van een huis aan de Goesche Korenmarkt alhier, welke kamer aan een zekeren W. is verhuurd, die echter zelden in dit vertrek komt. Onder het bed lag een brandende bri quet. Het bed werd buiten gegooid en met emmers water gebluscht. Later werd het door de politie in beslag genomen. Het is zeker wel eigenaardig, dat eenige we ken geleden ook een begin van brand plaats had in een kantoor op hetzelfde plein, ook door ihiddel van een briquet, terwijl Donderdag j.l. een begin van brand plaats had in hetzelfde huis als hedenmorgen. Voor de derde maal heeft de pol.t o alhier een inval gedaan in een huis aan de SimpeJhuisstraat, waar woont de 59 jarige vrouw A. M. Deze vrouw werd reeds lang verdacht van zedenmisdrijf. Zaterdagmiddag deden de beide inspec teurs weder een inval met het resultaat dat de aanwezige personen naar het bu reau werden gebracht en spoedig do arres tatie van genoemde vrouw volgde, terwijl ook werd aangehouden zekere L. v. H., een bij de vrouw inwonende man. Deze werd echter na verhoor weder op vrije voeten gesteld, terwijl de vrouw voor den officier van justitie zal worden geleid. Vlissingen. De luitenant ter zee 2de klasse J. M. de Booy, wordt met ingang van 27 Juni geplaatst te Vlissingen. Zaterdagmiddag half twee kwam hier binnen en nam ligging in de le Binnen haven de torpedoboot G 15, gebouwd te Feijenoord, om op de reedc alhier te proefstoomen. Tevens kwam binnen en nam ligplaats in de le Binnenhaven het Zweedsche stoomschip „Starkoddcr", kapt. H. Caris- son, groot 228 M3 om een lading cokes in te nemen voor Karlstad (Zweden). Vrouwepolder. De schietvereeniging Ko ningin Wilhelmina te Vrouwepolder hield op 26 Juni haar gewonen huishoudelijk™ wedstrijd. De prijzen bestonden uit kunst voorwerpen. Drie series werden geschoten, l'alk van 5 patronen. De prijzen werden be haald als .volgt: 1, M. Louwerse 167 punten; 2, B. Du- vekot 164; 3, H. de Roo 159; 4, C. de Visser 158; 5, C. Vermeulen 15712; 6, J. de Rijke 157—11; 7, II. Walrave 157 —9; 8, L. Geldof 155; 9, F. Kcrkhove 154; 10, F. Geldof 149—9; 11, J. de Visser 149—8; 12, S. Duvekot 147; 13, C. Osté 146; 14, G. Tilroe 144; 15, Jac. Vermeulen 14311; 16, D. Koets 143 10; 17, L. Duvekot 142; 18, P. Duve kot 138; 19, P. Vermeulen 137; 20, S. Duvekot Wz. 104; 21, A. Geerse 99; 22, IV. Duvekot 97; 23, P. de Vos 91; 21, W. Louwerse 83; 25, A. Tilroe 64; 26, C. de Kam 62. V rij'o Baan. Drie schoten. 1, H. Wal rave 36 punten; 2, M. Louwerse 35—2; 3, C. Osté 35—1; 4, B, Duvekot 34—2; 5, L. Geldof 343; 6, P. Vermeulen 34 1; 7, C. de Visser 34; 8: H. de Roo 34 9. F. Kerkhove 34; 10, C. Vermeulen 34; 11. J. de Rijke 3—33; 12, L. Du vekot 2—33; 13, F. Geldof 1—33; 14, J. de Visser 33; 15. W. Duvekot 26; A. GeeTse 25; 17, S. Duvekot 21. Cylinder. 1, A. Geerse 56—1—55 ypunten; 2, C. de Visser 5654; 3, R. Duvekot 2 X 53; 4, C. Osté 53; 5. H. "Walrave 51; 6, P. Vermeulen 51; 7, J. de Visser 5049; 8, W. Duvekot 49 48; 9. S. Duvekot Wz. 49; 10, S. de Roo 48; 11, F. Geldof. More Baan. Groot geweer. 1. Lein Geldof 59 punten; 2, M. Louwerse 55; 3, II. Walrave 55. Cylinder Éere Baan. I, II. Wal rave 52—112, A. Geerse 5210. Rozeprijs M. Louwerse 8 rozen. St. Maartensdijk. Zaterdagavond begaf het 4-jarig zoontje van den werkman H. Nelisse, zich op een smal plankje, dat over een sloot aan den weg lag. Het kind viel van de plank, doch bleef met zijn truitje hangen aan een spijker, in een paaltje bij de plank, alzoo met het boven lijf en hoofd in het water hangende werd het door een voorbijganger opgemerkt, die in staat was het knaapje uit zijn levensgevaarlijken toestand te verlossen. Ncd. Herv. Kerk. Zestal te Delftshaven, J. T. Beerens te Doesburg, J. C. Helders te Vordert, C. M. Briët te Boetinchem, L. H. J. Ja mes te Lage Zwaluwe, J. A. v. Selms te Grijpskerke en A. A. Vermeer te Vlis singen. Drietal te Jourc, T. v. d. Brug te Ilas- kerhorne, dr. J. v. Dorp te Gendringeu en J. D. Schmidt te Kapelle. Beroepen te Westmaas, J. A. v. Voort- huizen te Nijkerkeveen; te Santpoort, J. ten Bruggencate te Terwolde; te Harderwijk, G. Alers. cand. te Rotter dam. Geref. Kerken. Bedankt voor Harderwijk, door S. Doornhos te Doefinchemvoor Gen- deren, door G. de Jager te Wolfaartsdijk. Geref. Gemeente. Bedankt voor Aagtekerke, door G. v. Reenen te Opheusden. Generale Synode der Geref. Kerken. Friesland (N.). Ds. S. Huismans te Anjiun en Ds. J. D. van der Munnik te Leeuwarden, Ouderling L. Jaarsma en A. D. van der Schaaf. Secundi: Ds. H. J. Allaart te Harlingen en Ds. W. Bouw man te Hallum, Ouderl. R. Kuiper en T. Nauta. Friesland (Z.). Ds. A. de Geus te De Lemmer en Ds. J. P. Klaarhamer te Wommels, Ouderl. H. Leenstra en S. Scheepsma, Secundi: Ds. G. H. van Ka steel te Idskenhuizen en Ds. D. P. Koop- mans te Sneek, Ouderl. Hoytema en L. van der Wal. Groningen. Ds. J. Kok te Bedum en Ds. M. Meijering te Wildervank, Ouderl. P. Koster en M. Veldhuijs, Secundi: Ds. P. Bos te Delfzijl en Ds. H. Scholten te Zuidhorn, Ouderl. B. Breaker en W. K. H. Magendans. Drente. Ds. H. Dijkstra te Smihle en Ds. II. Zijlstra te Hoogeveen, Ouderl. J. J. Beekman en W. W. Smitt. Secundi: Ds. W. Fokkens te Hollandsche Veld en Ds. H. W. Laman te Assen, Ouderl. J. B. Kikkert en H. Poppen. O ver ijs el. Ds. G. Elzenga te Kam pen en Ds. L. A. Smilde te Ommen. Ouderl. Prof. Dr. ÏL Bouwman en K. Kink horst. SecundiDr. J. Hania te Steen- wijk en Ds. G. Wielenga te Zwolle, Ouderl. Iioltrust en J. M. Martens. Gelderland. Ds. IJ. C. van den Brink te Dieren en Dr. G. Keijzer te Tiel, Ouderl. I. Driebergen en J. van Ginkel. Secundi: Ds. W. Doorn te Apel doorn en Ds. II. Hoekstra te Arnhem. Ouderl. J. F. van Hulsteyn en Steenhuys. Utrecht. Ds. J. Breukelaar te Utrecht en Ds. A.IM. Donner te Amersfoort, Ouderl. W. J. Oudegeest en Jan van Zanten. Se cundi: Ds. H. Teerink te Amersfoort en Ds. W. Verhoef te Zeist, Ouderl. P. van Slooten en D. L. van Stempvoort. Noord-Holland. Ds. W. Breukelaar te Zaandam en Ds. B. van Schelven te Amsterdam, Ouder). Biesheuvel en Pauw. Secundi: Ds. J. Douma te Watergraafs meer en Ds. C. Stadig te Den Helder, Ouderl. Biersteker en Sluis. Z u i d-H o 11 and (N.). Ds. L. Kuiper te Delft en Dr. J. C. de Moor te Den Haag, Ouderl. Rremmer en M. van Muis winkel. SecundiDs. G. Dalhuysen te Nieuwerkerk aan den IJscl en Ds. N. II. Koers te Noordwijk aan Zee, Ouderl. De Bruijn en Verduijn. Zuid-Holland (Z.). Ds. J. H. Land- wehr te Rotterdam en Ds. J. E. Vonken- berg te Zwijndrecht, Ouderl. Te Bovelt en W. Stans. SecundiDs. C. WJ. van Lummel te Zuidland en Ds. J. D. van def Velden te Kralingen, Ouderl. J. C. Borgdorff en A. de Bruin.- Zeeland. Ds. L. Bouma te Middel burg en Ds. R. J- van der Veen te Goes, Ouderl. J. Donner en D. Mulder. Secundi; Ds. G. Doekes te Nieuwdorp en Ds. J. Sybesma te Zierikzee, Ouderl. Geelhoed! en A. Geschiere. Noor d-B r a b a n t en Limburg. Ds. W. Bosch te Almkerk en Ds. L. G. Goris te Zevenbergen, Ouderl. A. C. van Drimmelen en H. W. Knol. Secundi: Ds. '1'. Gerber te 's Hertogenbosch en Ds. R. W. do Jong te Werkendam, Ouderl- H. N. Basoski en H. Bo(h.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2