\OES. I)E ZEEUW garantie. tveulens, lERMAN ssen TWEEDE BLAD. sfbode, Gemengd Nieuws. irg. "syi S - prijzen. |evraag(] ARD, Aankomende lol >TBODE, J*val, benevens een MEISJE. IB [meid gmeisje, iensfbode sfbode Een brief van kapitein Fabius. Uit de Provincie. grond af aan |n op aanvrage afdoende en maanden. Adres Idelburg. Vertegen- |Valcheren. O P adbouwer, Arne- zoo spoedig om Wed. KL. HOU- (W.) k>dhulp of vast. |6 Bureau van dit Augustus gevraagd terij Krabbendijke, ?d: Iriek. 110765. Adv.-Bur. een (LLANDE, Bergen 3 et October TAN ZATERDAG 27 JUNI 1914. |AAL, Boschzicht, ad |J. ADRIAANSE, res. bber 'ude Vlissingsehe it een chr. gezin, R, Papegaaistraat, ond gevraagd ïEM, Kruiningen Adres Modemaga- ingedelft B 157, aan JOORD, te Kloetinge. dienst ELB.-ROTTERD. nde plaatsen. •14. uitgezonderd des jen vm. 7,15, van .otterdam vm. 8.45 •tterdam 7 uur. Over de gebeurtenissen op' 15 Juni, de aanval op Durazzo en den dood van overste Thomson schrijft kapitein Fabius, in een brief aan het „Rott. Nbl." het vol gende: „Het kal zoowat half:vier geweest zijn, toen er plotseling vreeselijk op mijn deur geklopt of liever gebonsd werd. Ik deed slaapdronken open, en zag een Albaneesch onderofficier voor mij, die in hevige ontsteltenis naar buiten wees. Ik nam mijn kijker, en ijlde naar buiten in pyjama en op; bloote voeten, en werkelijk', daar zag ik, door het moeras, dat wij ondoorwaadbaar dachten, lange rijen re bellen. De afetand was nog groot, maar ik had geen tijd te verliezen, de stad en ieder- eien moest gealarmeerd. Ik snelde naar het kanon, nam zlelfs geen tijd den opzet er op te zetten, deed er een granaat in en vuurde af, en nog eens en nog eens'. i Onmiddellijk begon het geweervuur ook op den rechtervleugel en verscheen mijn Albaneesche luitenant Abdullah met een paar man van de wacht. Ik wees hem het doel en de batterij opende het vuur. i Toein ging jk mij direct aankleeden; hing revolver en kijker om, en toog naar de kanonnen. De kogels begonnen reeds aardig te fluiten en de eerste 20 minu ten werkte ik met Abdullah als een plaard, terwijl aan alle kanten het geweervuur Steeds heviger werd. Daarop- kwam Sar voorbijhollen,' even een snelle handdruk en hij ijlde naar de loopgraaf. Al spoedig daagden nu een aantal van de vrijwilligers, op] en deelde ik ze in. Aan een flink Oóstenrijksoh ingenieur gaf ik de beide hoogste ka nonnen en de twee andere bij de kazerne aan een Zekeren Merten. Dezle beide batterijen stonden zeer do- mineerend en het vuur es van was door het inzicht in het terrein het gemakkje- lijlcst te leiden; zelf nam ik de batterij in de vlakte bij het munitiemagazijh, waal: ik het dichtst hij de vuurlinie was en daarom nog het makkelijkst kon ingrijjpen hij een doorbraak, en verder- kon ik van daar het munitietransport het beste rege len. Ik nam Abdullah mede. Even vóórdat ik den heuvel verliet, kwam overste Thomson nog bij mijl; ik bracht hem rapport uit, waarop1 hij zteide: Breng alles wat je aan kanonnen hebt, in 'tvuur, ze zijn de brug al over, ik ga er even heen en kom dadelijk 'terug Ik liep! toen de stelling af, en overal suisden de kogels; beneden, bij 'tmaga zijn, sjouwden .we de kanonnen in stel ling, toen we eensklaps! een hevig vuur kregen. Nu was de batterij daar ongeveer net in de bocht van de heele stelling opge steld etn ik kon dus naar twee kanten front maken. Snel brachten wij dan ook een kanon in stelling, op! 300 meter achter de loop graaf. De kogels klikten tegen de schil den. De rebellen waren al met het bloote oog zichtbaar. Ik zelf zette mij aan het kanon, tempeerinf 700 afstand 600. Goddank! Het viel net goed, maar ik had vergeten op' te staan en kreeg, hejt kanon tegen mijn knie, Zoodat ik tegen den grond .geslingerd werd, Ze wilden mij al wegdragen, maar ge lukkig liep het in het begin nog al los, eerst tegen den avond was ik zoo stijf1, dat ik niet meer gaan kon. Zeker wel 20 minuten scholen wij door <aïs razientlen, terwijl de kogels al dooB maar rond ons en tegen de schilden vlor gen. Toen kw.am er even pauze en een Amev rikaan (een teruggekeerd Europeesch land verhuizer) fluisterde mij iets in het oor. Feuilleton. De Broeders van St. Jan. dooi L'. PENNING. (Nadruk verboden)'. 51) „Hoe bedoelt ge dat?" vroeg de heer van Leuvenum scherp, en Derk ant woordde langs zijn neus heen: „Eibei't ._terkenburg moet toch ook zijn part hebben." J 1 De edelman trok de borstelige wenk- brauwen dreigend op1. „Die molenaarsknecht hij heeft het hart toch niet, om te stroopen?" De gedachte alleen maakte hem reeds woedend; hij was een hartstochtelijk ja ger, en de strooperij werd door hem als een ongehoorde beleediging, het Herto- gelijk gezag en den adel aangedaan, be schouwd. Derk deed net, alsof hij zijn mond had voorbijgepraat, maar de heer, die weer platzak thuis zou komen, wilde er het zijne van weten, en Derk vertelde het nu: bij horten en stooten, alsof het hem achter uit de keel moest gehaald. Iedereen wist het, zooals Derk be weerde, doch niemand durfde er mee voor den dag te komenhet was een open haar geheim, dat slechts den heer, wien „Luit-kol. Thomson wounded I" en eren later: „Thomson deadl" Het trof me als een slag, maar ik had geen tijd, de yijjand drong weer opl De afstand werd steeds korter, want ondanks het hevige vuur van Haessler, was de vijand zoo dicht genaderd, dat hij daarboven niet meer schieten kon. Wanhopig zwoegden wij verder. Jk jva® Goddank, absoluut kalm, in een soort doffe onverschilligheid. Plotseling stond dr. Reddingius naast mij, rustig, kalm als altijÜ, een pracht kerel; ik keek hem even aan. „Is helt waar?" vroeg ik. „Daar ligt hij, hij] was direct dood", en de dokter ging wee® verder, even kalm, overal in de Voorste linie. Op alle bedreigde plaatsen z|ag men hem zijn hulp verleenen. 'En we vochten verder; het was al moordend warm; voorbij ons werden steeds meer gewonden gedragen, en aan allo kanten nam het geweervuur toe. Eindelijk minderde het wat aan mijin kant en op hetzelfde oogenblik kwamen, de correspondenten van de '„Matin" ep een Russisch collega naar mij toe, en drukten jmij cte hand. „Prachtig!'' zeiden ze, „htet vuur yiél prachtig!" Het gaat .goed Toen .ging ik die stelling weer even langls om te zien, of er overal wol mu nitie gebracht werd. Boven op de heuvels waren de Euro peanen heel leuk bezig. Er werd prach tig gericht, al gierden de kogels ook oim ons heen, zoodat zelfs een kanon en een kijker beschadigd werden. Daar zag ik toen ook den Koning; ik meldde pi ij bij 'hem ein hij vroeg Ima dadelijk naar Thomson. Ik deelde hem mede, dat de overste gevallen was, en opl hetzelfde oogenblik nam onverwachts het geweervuur op den linkervleugel ,weer toe en moest ?k terug naar het munitiedepöt, de eenige plaats, van waaruit aan den linkervleugel steun kon worden gegeven. Abdullah was ook daar ook al weer druk in de weer en daar trof ik tevens: majoor Roelfsema, thans de algemeene leider. Doodkalm en eenvoudig aks altijd gaf hij zijn. bevélen en daar verscheen ook alweder dr. Reddingius, en toen we daar zoo stonden, hoorden w<e( plotseling een granaatkartets boven ons hoofd springen, een eigen G.K.I., die te vroeg sprong. Het liep gplukkig nogal goed af. Ik sjouwde toen een half uur rond, om overal het munitie-transport te öon- troleeren, mijn drie B.C.'s na te gaan. Alles ging goed en net, toen ik weer beneden was, ging 't weer aan alle kanten' los. Ik gaf toen één stuk aan Abdullah, nam 'zelf het andere, want daarvan hing veel af, pmdat ik het vuur moest lei der. tiot jrlak voor de eigen stelling, over de eigen trbepen heen. Sar clommandeérde flen linkervleugel1! waar het (Zéér heet toe ging, en die móést gesteund. Het was .snikheet en ik dood-op! en altijd ging het maar door, richten, tiern- p'eenen, laden, vuur! Daar kwam Ranette hij ons, de) secret taris der Roemeensohe legatie, die mij vroeg ,of hij wat voor mij kon doen. „Alstjeblieft", zeide ik, „haal me een flesch champagne", en de goede jongen was binnen een kwartier terug met het gevraagde. 0, hoe dat smaakte! Ik gaf er ook mijn soldaten van en Abdullah en dat gaf fitisschen moed, hetgeen noo- dig mocht heeten, want het was pas 11 uur en we moesten nog vechten tot des avonds 7 uur, toen we eindelijk vrijer adem konden halen, maar ach, wat had den we niet verloren! Hoe hevig wij gteschoten hadden, bleek Wel hieruit, dat ik tWee keer, wegéns het warmloopen van mijn kanon, heb moeten ophouden en het met ,w,ater be gieten. 's Avonds was ik geheel uitgeput en kon door mijn gewonde knie niet meer voort, zoodat ik tijdelijk het commando moest overgeven aan den ingenieur Haessler. Den volgenden dag majoor Kroon was intusschen hier aangekomen werd de tegenaanval voorbereid, die, zóoals u wel zult weten, niet gelukte. Tijdens dit gevecht leidde ik, wegens, mijn been op een stoel zittend, het vuur het in de eerste plaats aanging, onbe kend was gebleven. Sinds Eibert den ever tijdens de wolvenjacht had gedood, was hij, zooals Derk zeide, rebelsch ge worden; hij' schoot elke week een hert, en hazen eiken dag. Hij verschacherde ze te Harderwijk, of waar hij kon; hij dreef een regelmatigen handel in het Veluw- sche wild, maar niemand durfde het te verklappen, daar men bang was voor de vuisten van den opvliegenden, jongen man. De Burgtheèr wond zich toen verschrik kelijk op, toen hij 't hoorde, en op staan- den voet ging hij met Derk mede naar de oude Geerte, om den strooper op te zoeken. De oude vrouw zat bij haar spinnewiel aan het raam, en het wiel snorde, terwijl haar oude, bevende hand de wol spon. Maar toen zij opkeek, en hare oude oogen door den hoornen bril den heer zagen, knapte de draad af, en het spinnewiel stond stil. Zijn gelaat verkondigde weinig goeds. „Waar is Eibert?" vroeg hij: „waar is die roover, die strooper?" „Een roover, een strooper?" zeide de oude vrouw: „dat is hij nooit geweest." Zij zeide dat in haar schrik, haar angst, maar terwijl zij' nadacht, herinnerde zij zich, hoe Eibert verleden jaar een ree als een kalf zoo groot op zijn rug had naar binnengesleept en gezegd: „Zie zoo, op dep heurtël, en twee kanonnen gin gen met majoor Kroon mée. Bijna gin gen ze nog verlorlen ook. Hier hééft m pu het verhaal van den slag, zooals jk dien mee maakte. Wij zijn nog twee koer in den nacht gealar meerd, en niemand weet, waar het naar 'toe moet!" i Middelburg. Gisterenmiddag viel van eén sleeperswagen op' de Houtkade bij de Koningsbrug een voer hooi om, ge lukkig kwam niemand er onder en was het Verkeer niet gestremd. Het hooi werd weder opgeladen en de reis vervolgens voortgezet. Het prachtige zomerweder, had giste ren heel wat menscben naar de muziek uitvoering op het Molenwater getrokken, waar het Middelburgsch Muziekkorps een welverdiend applaus oogstte. De „Stct." bevat de statuten van de Ver. Het Ministerie van predikanten der Ned. Herv. Gemeente, alhier. Vlissingen. Wervin g-M arinema- trozen. De gelegenheid tot dienstneming bij de Koninklijke Marine, als matroos 3e klasse, lichtmatroos of jongen, waal 1 Juni 1.1. voorloopig gesloten, in verband met het vaststellen van nieuwe voorwaarden van dienstneming voor de aangegeven qualiteiten. i Nu evenwel de Tweede Kamer besloot het desbetreffend wetsontwerp vóór het reces niet meer te behandelen, is de Minister van Marine op1 bovengenoemd be sluit teruggekomen en is de gelegenheid tot dienstneming als matroos 3e klasse, lichtmatroos of jongen weder opengesteld op de oude voorwaarden bij de verschil lende bureaux van dienstneming, o.a. ook bij het bureau te Vlissingen. Goes. Gisteravond ongeveer kwart over zeven viel het zoontje van dhr. Faes al spelende in de Kade. Qpi 't hulpgeroep van den kleine kwam, zebere P1 de Ko ning aangesneld, die gekleed te wafer sprong, maar niet in staat was het ventje te redden, wijl hij zelf zonk. Het gélukte daarop schipper v. d. Klooster, die zich eveneens te water begaf, beiden behouden op den kant tje brengen. Zij! kwamen er dus met den schrik en een nat pak gelukkig af. Zierikzee. Gistermiddag werd A. Koe man, koopman in manufacturen, wonen de te Noordwelle, op een. drielingwagen thuisgebracht met gébroken been. Door bet Schrikken van den hit' kantelde de nego- tiekar om. M. den Boer, landbouwer te Duivendijike, verleende hem de eerste hulp en vervoerde hem. Deze week zat de landbouwei'sknecihf J. Verboom op een jong paard, dat niet voort wilde. Zijn patroon, den heer J. Steur, van Serooskorke, Kwam met paard en wagen hem achterop. Terwijl hij stil hield om zijn knecht fe helpen, kwam het jonge paard in botsing met den wagjen wierp den heer St. er af en trapte op zijn borst, zoodat de pas gehuwde man onder ^èware pij'nen naar huis werd ver voerd, zwaar gekneusd zijnde. Oostkapelle. Dezer dagen (3 Juli a.s.), zal verkocht worden de bekende hofstede Zwanenburg, liggende onder deze gemeen te, groot 62 H.A. 51,19 Are. De prach tige steenen poort aan dien weg naar Serooskerke, welke poort eene groote waarde heeft, is het (elenige (overblijfsel van de prachtige buitenplaats met hofsteden, welke eertijds aldaar beeft gestaan. Voor 156 jaar, in 1758 dus, werd Zwanenburg ook te koop aangeboden. Wij' lezen dan in eene 'advertentie dat te koop is „eene capi tate Buitenplaats, genaamt Swanenburg, gelegen aan de Zandweg tusschen Seroos kerke en Oostcappelle, zijnde een zeer aangename en voordeelig© Plantagie, met scihoone Wandelwegen en Uitzigten, groot omtrent 80 Gemeten, daaronder begrepen Plein, Fruithof met exquise Vrugfboomen, Moezerij, Visrijke Vijvers, Kom etc. met een hegt sterk Heerenhuis, waar in vier logeable vertrekken, een spatieuse Keu ken, verwulfde Kelders, zuivere Regen bak, mitsgaders een aangenaam Zomer vertrek op' de zijde, leen extra, schoon© Grootmoeder nu kunnen wij ook eens smullen als de heer van het kasteel." Een maand later had hij een haas mee gebracht dat was ook waar. Zij had niet durven vragen, waar hij den haas had gehaald; het eten van een stuk hert of een haas was reeds strafbaar voor het geringe volk o, zij beefde, terwijl zij er aan dacht, en zij' staarde den Burgt heer met groote, strakke oogen aan. Maar was die misdaad dan zoo erg? Deden het de geburen ook niet? Was Arie de imker niet bedreven in het strikken zetten? En zij schepte weer adem, terwijl zij; daaraan dacht. De Burgtheer vloekte, toen hij daar voor de oude Geerte stond, en zijn er gernis klom, terwijl hijl bedacht, hoe hij Eibert's kranig gedrag tijdens de wolven jacht behoorlijk had beloond, en hoe Eibert des ondanks de onbeschaamdheid zoover dreef, het wild voor den neus van zijn heer weg te kapen. Doch toen de grootmoeder hem verklaarde, dat hij haar kleinzoon in den watermolen van baas Lambertse had te zoeken, begreep hij toch, dat het voor een burgtheer eieït verlaging was, eigenhandig een wilddief in hechtenis te nemen. Bovendien was hem de jacht voor heden geheel vergald, en hij gelastte Derk, den beschuldigde op den Burgt te doen verschijnen. Eibert Sterkenburg stond daar met op gestroopte moiiwen bij een paar wilgen- Kogel- en Duivenvtugt, alsook Koetshuis en Stalling voor 4 a 5 paarden," Hove niers Woning, eto. Nog annex een compleet Boerenhof groot omtrent 74 Ge meten, met Boeren Wooning, Bakkeeten,. extra schoone Schuur, met Wagenhuis, Varkens- en Schapenhokken, zijnde alles, zoo Huizinge als Plantagie, zedert 14 a 15 jaren ongemeen verbeterd." Verder wordt vermeld dat „de Boeren- lands Pacht, na aftrek van alle Ongelden hoegenaamd, bedroeg 182 Ponden Vlaams (1092 gulden of nog geen f 15 per geniet) jaarlijks." Een vergelijking van het verleden met het heden is zeker zeer merkwaardig. Colijnsplaat. Gistermorgen had het 2- jarig zoontje van J. L. alhier, het onge luk een pot met kokende melk om te stooten, waardoor het belangrijke brand wonden bekwam zoodat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. (Midd. Crt.) St. Maartensdijk. De rijksklerk 3de kl. bij de directe belastingen, P. W. Oroee, van het kantoor Vlaardingen is aange wezen voor de tijdelijke waarneming van het kantoor alhier. Koewacht. (Verbeterd bericht). Benoemd tot burgemeester dezer gemeente, A. F. J. M. Dierick. St. Philipsland. De „Stct." bevat de akte betreffende de coöperatieve Boeren leenbank alhier. Poortvliet. Terwijl de dienstbode van den heer M. C. Hage alhier eens op een rijwiel wilde rijden, dat achter de woning stond, van een familie-bezoeker, had zij het ongeluk door een keukenraam te val len, waarbij zij haar arm zoo verwondde, dat geneeskundige hulp moest worden in geroepen. De wond werd met 'zés steken genaaid. Het rijwiel kwam met een gesprongen band er af. (Z. N.) Het drama te BIreda. Omtrent het vreeselijke drama te Breda meldt mep, nog: i Juffrouw W. was onlangs teruggekeerd uit het ziekenhuis alhier; ongeveer drie maanden was ze er verpleegd. De ge neesheer wilde hare opzending naar een krankzinnigengesticht, maar de man wilde dat niet. Gistermorgen, goed elf uur is het verschrikkelijke gebeurd. Het jongste kindje, eenige maanden oud, wetd door de krankzinnige moeder gedooddaarna sneed ze zich zelf den hals af. Op het geschreeuw, van een ouder kindje, dat nog in .huis' was, kwamen de huren toeloopen, die onmiddellijk de politie waarschuwden. Een toevallig voor bijkomende geneesheer kon slechts den dood van moeder en kind oonstafeeren. Het oudste kind was naar de school, de man, reiziger voor de Singer Mij., was mede afwezig. Indenstrop. Uit Apeldoorn meldt men de volgende bijzonderheden aan de Maasbode Onder de dakpannen eener-woning had een paar mussohen zijn nest gebouwd. On der het aangewend materiaal behoorde ook een eind touw, dat met 'een lus huiten het dak bleef hangen. Het toeval wilde, dat een vliegende zwaluw juist met haar kopje in de lus geraakte, die haar nu letterlijk een strop was geworden. Het Arme diertje hing, te spartelen en zóu er het leven bij hebben ingeschoten, als de bewoner van het huis niet hulp had verleend. Van een kikker, die een vo gel ving. 't Gebeurd© dezer dagen, in den polder te Nieuwkoop, dat een gewone musch eens even wilde uitrusten en neer streek aan een slootkant. Een groote kik ker, zoo'n echte groene worker, die zich in de nabijheid bevond, scheen op de vi site niet gesteld en hap,, het pootje van den vogel in zijn kikkermuil. Een worste ling volgde. De kikker trok den vogel in de sloot en daar ging de zaak: musch onder, kikker boven, kikker onder, musch boven, tot dat ze beiden aan den overkant van de sloot arriveerden. Toen ontsnapte de vogel, en de kikker zat met een leuk gezicht, schijnbaar te peinzen ovér 'de boomen, die den watermolen overscha duwden. Het was een laag gebouw, met stroo gedekt. Langs het dak liep een hou ten goot, die de heek ver genoeg leidde, oim, de kleppen van het groote waterrad in beweging te brengen; en aan deze goot die dringend reparatie noodig had, was de jonge molenaarsknecht bezig, een paar smalte planken te slaan, terwijl hijl nu en dan opmerkzaam de laan inkeek. Want hij verwachtte den baas, en wilde hem vragen, of er nog niet een paar nieuwe, stutten voor de goot gemaakt moesten worden. t In plaats van den baas zag hij echter den burgtknecht Derk aankomen. Er was natuurlijk niet de geringste reden, om zich te verwonderen, want Derk kwam dik wijls aan den molen. En hij zou waar schijnlijk vragen, of het graan, verleden week Van den burgt ontvangen, reeds ge malen was. Er was nog maar één mud door; het speet Eibert, maar men kan gjeen ijzer met handen breken, en als Derk zich wou overtuigen, kon hij zelf in den moLen gaan kijken. Bovendien zag Derk immers, dat de molen stil stond; het' zou wel ach termiddag worden, voordat de'goot was hersteld, en indien er (nog (een paar nieuw© stutten onder moesten, wat volstrekt geen overbodige weelde was, zou de 'molen van-* daag in het geheel niet meer malen. En toen Derk Wijnandsen daar aan- ontmoeting met den vogel, die hu gevlogen was. VleeschvergiftigingteZoe-- terwoude. Dezer dagen deden zich bij verschillende personen te Zoeterwoude, onder wie ook een veldwachter, ernstige vergiftigingsverschijnselen voor. Bij onder zoek 'bleek dat allen van teen zelfden slager varkensvleesch hadden betrokken, zoodat 't vermoeden ontstond, dat dit voor de gezondheid nadeelige bestanddeelen bevat te, 'wat door een bacteriologisch onderzoek werd bevestigd. Men heeft reden aan be nemen, dat het vleesch afkomstig was van éen gestorven varken, doch de be wijzen ontbreken thans. Tr am ongel uk. De passagiers- tram der Botterd. .Tramwegmaatsohapipdj, die ongeveer halfzes. gisteravond uit Oud- Beierland was vertrokken, is nabij Nieuw- Beierland ontspóord. De 18-jarige stoker Schipper kreeg zeer ernstige brandwon den en is spoedig overleden. De machinist Willmes kreeg niet ernstige brandwonden aan de beenen. Toevallig zat er in den eersten 'passa gierswagen, die achter den postwagen was gekoppeld, slechts één pasagier, aie on gedeerd bleef. Het voorbaloon van deztelï wagen word geheel ingedrukt, en de loco motief sloeg om.-De tweede passagiers wagen is blijven staande daarin zittende passagiers kwamen ook met den schrik vrij. Achter den tweeden passagierswa gen waren nog 6 melkwagens. De machinist heeft niet hard gereden. Het Ongeluk moet, zoo meldt meu ons, worden toegeschreven aan 'den toestand van den tramweg. (N. R. Crt.) Suffragetten-wandaden. De kiesrechtvrouwen zijn weer bezig geweest en zoo hebben wij weer van enkele wan daden melding te maken, plicht-getrouw, ondanks alle ergernis er door gewekt. In de city werden in verschillende brieven bussen de brieven en poststukken bedor ven en onleesbaar gevonden. De „dames" hadden door de opening een vieze, zwarte brij laten loopen, die de poststukken ver teerd had. Op het veld van de athtetic-klub te Mill Lodges, Barnes, is een groote overdekte tribune, pas voor de wedstrijden, Zater dag te houden, geheel in orde gebracht, in vlammen opgegaan. Zoo goed als, zeker zijn de suffragetten de brandstichtsters. Te Ballyleson, bij Belfast, is tenslotte de oude Episcopaalsche kerk bijna een p'roöi der vlammen geworden. De koster zag, dat een paar ramen naast den ingang verbrijzeld waren. In de kerk vond hij een groote hoeveelheid brandbare stoffen, die blijkbaar reeds gesmeuld hadden, "maar niet waren doorgebrand. Voor de hoofd deur lag een stapel katoenen en wollen lappen, met petroleum gedrenkt. In de buurt van de kerk vond men de gewone suffragetten-brochures. SlaiChtofferVanzl ij n beroep. Een geneesheer te Toulon werd gisteren gehaald om op een boerderij hulp te ver leenen aan den boer, die teekenen van krankzinnigheid vertoonde. Toen de dok ter er aankwam viel de krankzinnige hem van acihter aan en bracht hem een steek met een ponjaard toe. De geneeskundige wa$i terstond dood en de krankzinnige man, wiens opwinding steeds toenam isi ten slotte door gendarmes met revolver schoten afgemaakt moeten worden, D e Gothland. Van de Scilly- eilanden wordt gemeld, dat de Gothland nog steeds op de rotsen zit. De ruimen 1 en 2 zijn vol water. Het water is nog niet doorgedrongen in de machine kamer noch in de ruimen in het achter schip. Verscheidene stoomschepen en sleepbooten zijn ter plaatse. De lading uit de voor-ruimen wordt in zee gewor pen. Er is kans, het schip vlot te krijgen) als de zee kalm blijft, maar de Gothland zit gevaarlijk. De passagiers zijn in St. Mary, waar nu 18 opvarenden zijn. De gewonden maken het goed, er zijn geen dooden. i —De brand te Salem. Het verlies, wordt thans geraamd op 10 millioen dol lars. Voor zoover bekend is, zijin vier menschen om het leven gekomen. De verzekeringsmaatschappijen schatten hare verliezen op| J.215.000 doll., echten zónder de herverzekerde risico's. kwam, met de handen in de zakken, en een glimlach om de lippen, zeidie Eibert: „Zoo ben jij daar, Derk? Kom je een handje helpen?" terwijl hij zoo weinig erg had in het doel, dat de burgtknecht beoogde, als in het uur van zijn dood. Derk schudde, nog altijd lachend, het hoofd. „Ik zou je anders goed kunnen gebrui ken, hoor. Heb je mijn baas niet gezien?, En ben je al terug van de jacht? Je bent toch met den Burgtheer ter jacht geweest heden morgen?" „Daarover kom ik je net 'spreken," zeide Dferk, maar nu lacht© hij niet meer, en toen Eibert den burgtknecht aankeek, zag hij iets in diens gelaat, dat hem volstrekt niet aanstond. Hij wierp' den hamer tegen den grond, en de wenkbrauwen optrek kend, zeide hij „Ik ben toch. nieuwsgierig om te hooren, wat ik met die jacht heb uit te staan." „De Burgtheer is reeds terug van de jacht," zeide Derk met een zekere aar zeling: „er was niets te vangen." Eibert bewoog driftig de schouders, terwijl hij antwoordde: „Nu ja wat zou dat? Wat kan mij dat schelen?" en hij nam den hamer weer op, om een paar spijkers in de planken te drijven. i jij F Pir. (Wordt vervolgd).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 5