Pink Pillen Dl BEHANDELING DEN BLOEDARMOEDE Kerknieuws Reclames Een zeker middel. Leestafel. Uit de Provincie. Onderwijs. Predikbeurten Wetenschap en Kunst. Reclames. Die stekende pijn in den rug Gemengd Nieuws. Generaal de Veer is gistermiddag 3.28 u. nam. uit Breda naar Durazzo vertrokken. Liberaal fatsoen. De „Nederlander" schrijf. Dezer dagen schreef iemand in een bekend tijdschrift, dat „liberaal fatsoen" jweer oipgeld deed. De Statenverkiezing in Raalte, die een voor de rechterzijde zoo bevredigend ver loop had, bood een paar staaltjes van deze soort fatsoen, die we ook onzen lezers niet willen onthouden. Ie. Men weet misschien nog dat tij dens de Kamerverkiezing in Ommen, tot >velk district eenige plaatsen van het Sta- tendistrict Raalte behooren, ook de pre dikant van Nijverdal zich tegen den can- didaat der coalitie keerde. Welnu, de naam van dezen predikant, en van nog iemand uit eene andere gemeente, kwam 'zonder hunne voorkennis onder de aanbeveling van den liberalen oandi- daat, den heer Salomonson te staan, zoo dat beide heeren verplicht waren van dit misbruik van 'hun naam per adverten tie kennis te geven. Mogelijk geschiedde dit ook door óf vanwege de vrijzinnige leiders, maar het misverstand werd niet opgehelderd, en in 't duister 'bleef hoe die heide namen onder da aanbeveling verzeild geraakten. 2e. In ,een vergadering ten gunste van den vrijzinnigen candidaat gehouden, werd deze aanbevolen als. lid der Ned. Herv. Kerk, .en als de .voor de kiezers juist geschikte man omdathij een zeker bedrag voor het orgel eener Roomsche Kerk had geschonken, en omdat zijn dochter m,et een dominéé getrouwd was. Op c\en v'erkiezingsbiljet, natuurlijk onge- teekend verspreid ter aanbeveling van dén liberaal, leest anen: „Hij heeft krachtige'n steun verleend aan de verschille'nde kerken, in haar opkomst en wording..." enz. Dit is missohieii meer belachelijk dan ergerlijk, ofschoo;n, indien zulke aan bevelingen van de zijde der coalitie kwa- mep, er nauwelijks woorden te vinden zou den geweest zijn, scherp genoeg voor eene daarop passepde vrijzinnige critiek. Maar het ergste wat ons onder de oogen kwam, was, 3e. een artikel in de (vrijz.) „IJssel- en Veluwbode", waarin over den capdidaat der iqecfiterzijde aldus wordt gesproken ,,'n Candidaat, waarvan alleen dit ge zegd wordt, dat hij behoort tot dat slag van adelijke heeren, die yan oudsher de liberale beginselen zijn toegedaan, maar nu, vreezende de opstuwende, door niets tegen te houden 'democratische beweging, als 'p gevaar, zich werpen in de armen der coalitie, zijpde nog de eenige burcht van het .conservatisme. Dit is wel het conservatisme in z'n wanstaltigste vorm. Van een „Christelijk" beginsel is natuuiv- lijk geen sprake. De adel en de geestelijk heid zijn van oudsher goede vrienden geweest". Tegen zulke aantijgingen kan men na tuurlijk een achtbaar man niet verdedi gen. Men kan ze slechts signalecren als kenteekenen van oplevend „liberaal fat soen". Zonder blikken of blozen schrijft men neer, wat niemand weten, niemand contröleeren kan; zelfs zulk een karakter- aantastend stukje journalistiek schijnt er tegen rechts miee door te kunnen. Het merkwaardige ïs, dat zoo iets geschiedt van de zijde dergenen, wier naar den schijn 'sterkste argument tegen de rech terzijde altijd is, dat rechts scheiding maakt tusschen Christenen en niet-Chris- tenen, wat wij natuurlijk niet doen. Maar hier durft men verder gaan, durft men de oprechtheid van iemands Christe lijke belijdenis eenvoudig ontkennen en haar aan «de meest lage motieven toe schrijven. Wij bieden dezte staaltjes van „liberaal fatsoen" aan den lofprijzer der vrijlzinnige deugden bescbeidenlijk iter overweging. Ze lijken ons geschikt „voor de porte feuille". Leugen. Hoe men een leugen tot waarheid pra ten kan, wordt weer eens bewezen in „Het Volk" van 25 Juni. Dat blad wordt op vlij eenzijdige wijze ingelicht omtrent „den strijd te Almelo", een ongeluk dat ook wel rechtsche arbcidersbladen treft. Misschien dat wij hier later nog wel eens op terug komen. Maar de manier waarop de „Volksvoorlichter te Almelo een door dezen gelanceerde onjuistheid handhaaft, is inderdaad vermakelijk. Hij had de fir ma Bendien, waar gestaakt wordt, beschul digd van te hebben laten probeeren een der staaksters, die vaderloos geworden was, weer op 'twerk te krijgen. De heer Bendle.i schrij t in „Het t olk" het volgende In uw artikel: „Do strijl te Almelo", bericht u, dat ik een afgezant zou ge- stuu:d hebben naar een steaks er w.er vader juist overleden was; gebruik ma kend van genoemd sterfgeval, om het meisje te bewegen haar werk te her vatten. Aangezien ik dit ais een persoon lijke beleediging opvat, (op andere nieL- persoonlijke voorstellingen zal ik dan ook niet ingaan) deel ik u mede, dat mij noch een mijner fabrieksbazen ie.s bekend is van d.t geval. Waarom wordt de naam van bedoelde staakster en de naa.n van den zoogenaamden afge zant, alsmede de dag waarop genoemd onderhoud zou hebben plaats gehad, verzwegen? Voor een vakveree.iiging voorwaar geen gunstig teeken, als ze va.; dergelijke lcage.is g -Kruik maakt. Op dezo ontkenning zou men een eer lij'.e intrekking dor .beschuldiging mogen verwachten; maai1 een sociaal democraat schijnt hier anders over te denken. Deze althans antwoordt: Wij hebben niet geschreven dat de firma B. één harer fabrieksbazen naar de betrokken weduwe heeft gestuurd. De zaak zit zoo. Op de fabriek werd dit geval, ook door de firma, besproken en gezegd, dat deze vrouw, nu haar man dood was, haar dochter toch best naar de fabriek kon sturen. Zij kon het geld nu best gebruiken en niemand zou haar dat kwalijk nemen. Het resul taat van een en ander was, dat een buurvTOuw, moeder van een dei; „werk willigen" naar de weduwe gingbe.i haar dit mededeelde. Het resultaat is lie- kendde betrokken weduwe paste er voor, haar dochter te laten onderkrui pen. t De schrijver voegt er dan hooghartig den raad aan de firma bij wat voor zichtiger te zijn met het woordje „leugen". Zoo zijn de manieren dier heeren: eerst liegen, en wanneer gij hen daarop wijst, bestraffen zij u, omdat gij de majesteitsschennis aandurft van te zeg gen dat zij liegen! Typisch is ook dat „werkwilligen" tus schen aanhalingsteekens en dat. „onder kruipen" wanneer lieï geldt een s'.aakster die weer werkwillig wordt! De Nederlandsche officieren. In zijn brieven uit Durazzo spreekt de correspondent van de „Neue freie Presse", dr. Paul Goldmann, op zeer waardeeren- de wijze over de Nederlandsche officie ren. Hij zegt: „Toen Zondag overste Thomson mij ontving vond ik een groote man, met een verstandig, open gezicht, en een voudige manieren, wat jong voor een kolonel. Hij had dien dag weinig tijd* Den volgenden dag wilde hij mij out* vangen voor een langer gesprek. Maar den volgenden dag lag hij buiten, ach ter de brug, in ide politiewacht, waaf hij voorloopig was heengebracht. „Maandags kwam majoor Kroon uit Skoetari, en nam als oudste in rang, het commando over. Hij herinnert, met zijn lange neus, aan Cyrano de Pergerac, en komt ook jnet dezen overeen in zijn wezen, waarin Nederlandsche koelbloe digheid zich paart aan een romantische zucht naar avonturen. „Het type van den eleganten officier, met aristocratische manieren, is majoor Itoelfsema. En een jonge man, van zeer gedistingeerd optreden is de kaiptein Sar. Hij komt uit Den Haag; en toen hij 's avonds na een heelen dag in het vuur te zijn geweest, in het hotel kwam om een stukje te eten, spraken wij over de mooie Hollandsche residentie, en van Rembrandt's „Anatomische les" cn Pot- gieter's „Stier" in het Mauritshuis. „De jongste is de artillerie-comman dant, de blonde kapitein Fabius, die eigenlijk nog in zijn luitenantsleeftijd is, en zich als een kind verheugt in het oorlogswerk. „De Nederlander echter, zooals hij in de boeken staat, de traditioneele „mijn heer", phlegmatiek en zwijgend, is da officier van gezondheid, dr. Reddingius. Hij heeft ongehoorde daden verricht, steeds weer onder het vijandelijk vuur de gewonden opgezocht, en op Woens dag, tijdens den terugtocht, alleen meer dan vijftig voorloopige velbanden aange legd. En dat alles met dezelfde onver anderlijke kalmte, nooit een woord meer sprekend dan hoog noodig was. „Bij al die Nederlandsche officieren die toch eigenlijk tot Albanië niet del minste betrekking hebben, is het vanzelf sprekend, dat zij de op zich genomen, taak tot den laatsten druppel bloed ver vullen. Maar zelfs zij waren, zoo al niet moedeloos, dan toch ontmoedigd, toen zij Woensdag idoor hun troepen in den steek werden gelaten. En op den avond na; de vlucht der Mirdieten zeide een van hen: „Je suis dégoüté de l'Albanie!" Voor hen die aan bloedarmoede lijden, is niets beter dan van lucht te veran deren. Maar dat is niet voldoende, zij moeten hun arm bloed herstellen en daar toe is een behandeling met de Pink Pil len dringend noodig. De bloedarmoede en de bleekzucht bieden geen weerstand aan een behandeling met de Pink Pil len, want dezen werken onmiddelijk op den wortel van het kwaad, dat is te zeggen op het bloed. Het gebruik van de Pink Pillen maakt van hei arme, be dorven bloed, een zuiver, rijk bloed. liet organisme is onmiddellijk als herboren en versterkt door de strooming van dat rijke bloed. Daarom zeggen ook a'.le z'.e ken die een behandeling met de Pink Pillen volbracht hebben„niet alleen lijd ik niet méér, maar ik ben gezonder dan ik ooit geweest ben". Door hare krachtige werking op hei bloei e:i op de zenuwen, zijn de Pink Pillen onovertroffen tegen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie. Ze zijn verkrijgbaar ïi fl.75 per doos en f9 p3r zes doozen, bij het Generaal-Depót der Pink- Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. \V Gndde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tboleu bij W. Potter, Apotheker, Stoofetraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Lijkverbranding, door G. Wisse, Gereformeerd Predikant. Kampen, J. H. Ros. Lijkverbranding. Wie in onze dagen dit onderwerp bespreekt, kan op een gewil- ligen hoorders- of lezerskring rekenen; en vooral wanneer hij, gelijk dr. Wisse, zorgt voor een goede instelling en duide lijke uiteenzetting der stof. Natuurlijk zijn er onder zeer veel mooie volzinnen, ook in deze brochure weer enkele, die taal kundig onberispelijk zijn. Doch de „zaak" (blz. 11, regel 2 v.o.) zelve wordt door hem in lossen stijl, goed gedocumen teerd, duidelijk toegelicht; en de conclusie is, gelijk reeds in 1874 van dr. Kuyper: geen crematie. De schrijver zoekL de zorg voor dei dooden in „het religieuse" van dien imensch ofschoon ook sommige dieren hunne overleden jongen begroeven. Het vraagstuk is in 1867 aan de orde gekomen, na het sterven te Florence van een Indischen Radja. Het is hierop in Italië, Duitschland en Frankrijk aan de orde gebleven. Om de „zaak" te beoordeelan, be schouwt dr. Wisse haar achtereenvolgens van de religieuse, aesthetische, financi- eele, hygiënische en staalkundige zijde. Hij is niet blind voor de nadeelen ©ener slechte wijze van begraven en komt daar ook tegen op. En ook geeft hij toe dat het vraagstuk „lijkverbranding of begra ving" niet ten volle beslist kan worde rij door overwegingen van hygiënischen, ju- ridischen of aesthetischen aard. Hierbij zijn beginselen betrokken. Naar die be ginselen zal de zaak dienen beoordeeld te worden en beslist. Maar zoo be sluit hij ons wachtwoord ten deze blijve inmiddelsIn naam van Christe lijkheid, humaniteit en vooruitgang: tegen lijkverbranding en voor verbeterde wijze van begraven." Handelingen van 'tNationaal Chris telijk Schoolcongres, gehouden 9, 1) en 11 October 1913. Kampen, J. H. Kok. De verschijning van dit verslag wordt ook door ons met genoegen aangekon digd, en gaarne willen wij hieraan dc mededeeling toevoegen, dat liet Verslag toegezonden is aan alle leden van het Congres en dat de resteerende exempla ren, zoolang de voorraad strekt, verkrijg baar zijn a fl.50 ingenaaid en f2 gebon den. Tegen inzending der kosten aan den Penningmeester van het Congres, den heer A. Oostenvijk, Marconistraat 68, Den Haag, ontvangt men hef gewensch'.e exem plaar. Nu wij in de gelegenheid zijn dit lij vige boekdeel van 330 bladzijden 'te door bladeren, valt ons op hoe belangrijk deze vergaderingen te Utrecht zijn geweest. Hoe flink was de opzet en de organisat e, hoe hartelijk de samenwerking; wij zijn er trotseh op voorstanders van Christelijk onderwijs en van de vrije school te zijn. Waar zulke voorname krachten zich aan haren bloei wijden, en hun licht laten schijnen over de vele vraagstukken, die de aandacht vragén ook uit wetenschappe lijk oogpunt, daar is het geen aanmatiging, wanneer men het woord in stenografisch verslag door de drukpers vereeuwigt. Niet alleen Woltjer, Buuman, Ravi nek, Kromsigt, ook üosterlee, Van Wijlen, Weststrate, Jonkman, Brants en Wirtz brachten hier van heit beste. Het is een genot hun referaten te lezen. Laten onze Chr. onderwijzers zich de weelde der aan schaffing van deze „Handelingen" ver oorloven. Zij kunnen er jarenlang genot van hebben, en er veel uit putten ten bate van hun onderwijs. Referaten als: „De waarheidszin"De aanschouwing" „Het godsdienstonderwijs"; zullen no,g we( eens herlezen en besproken worden; en ook de debatten naar aanleiding er van;, want ook die stonden op een zeer hoog peil. Dit hoek zal wel niet in de boekenkast beschimmelen. Het zal gelezen worden; en nog menigmaal voor menigeen een uit gezochte vraagbaak zijn. Goes. De programma's voor het Twaalf de Zomerfeest der Chr. Jongelingsverecvü- gingen zijn verschenen; als altijd in een keurig gewaad. Zooals onze lezers reeds wisten zal het feest gehouden worden op 2 Juli a.s. in den boomgaard van den heer Aug. Paardekooper onder Kloe- tinge. De namen der 'sprekers zijn bekend en de onderwerpen van hun redevoerin gen eveneens. „Hosanna" zal weer on der leiding van den lieer Anderson, voor de muzikale opluistering zorgen. Vriend „Abimelis" schreef reeds een opwekking, zoodat we voor 'toogenblik kunnen volstaan met de herinnering Houdt den tweeden dag van de vol gende maand gereserveerd voor het feest der Jongelingen! Oud en jong trekke dan op naar Kloetinge, en werke mede tot het welslagen ervan. Naar aanleiding van ons onderschrift onder het ingez. stuk van den lieer Bo- luyt in ons vorig no. bericht men ons dat Ide afdeeling Goes van den Bond voor Staatspensioneering haar ontstaan dankt aan het initiatief van de heeren Fransen v. d. Putte, Ross en Boluyt, eerst later is de heer v. Santen er lid van. geworden. Vlissinoen.Hjd.en.iiiJd.ig 12 uur ar i.eer de aan de ponton de ma'lboot „Oranje Nassau" van de Stoomv. Mij. „Zeeland" die een excurslereis van één week naar Frankrijk heeft ge naakt. lerseke. Een meisje uit Ierseke is gis teren in de eleotrische tram van het Sta tion Vlissingen naar de stad een hand- taschje ontvreemd, waarin een aanzien lijk bedrag aan geld en een kilometer- hoekje 2e kl. (500 K.M.) Het meisje heeft de politie van een en ander kennis gege ven. (Tel.) Met den Provincialen sLoombootdienst op de Wester Schelde lijn Terneuzcn VlissingenBreskensTerneuzen werden in 1913 vervoerd 213599 passagiers met een ontvangst van f 104.937.92. Do to tale ontvangsten bedroegen f 159.956.66 en de uitgaven f 167.247.05 alzoo een kwaad slot van f7.288.39. Met de lijn WaLzooidenVlake werden vervoerd 36175 passagiers met f 15.740.821/2 op brengst. De totale ontvangsten bedroegen f 24.376.921/2 en de uitgaven f32.661.92, alzoo een kwaad slot van f 8.484.99'/2. De tram llansweerdVlake aansluitend op deze bout, vervoerde sedert de opening op 2-Juni 1913 17374 passagiers met ee:u opbrengst van f 1937.95, de totale ont- tale ontvangsten bedroegen f3.446.75 en de uitgaven f 6.431.251/2 alzoo ee:i kwaad slot van f 2.964.50'/o. Ten slotte werden met den dienst op de Ooster Schelde lijn MiddelburgZierikzee vervoerd 37384 passagiers met een opbrengst van f 28.160.55. De totale ontvangsten waven f43.749.57 en de uitgaven f 74.315.281/2, dus een kwaad slot van f 30.565.711/2. De exploitatie van deze diensten le verde dus aan de Provincie een totaal kwaad slot van f 49.323.6OV2. Provinciale Staten Zeeland. Verschenen is het voorstel van Ged. Staten tot het instellen van eene ver ordening betreffende de levering van elec- trischen stroom in de Provincie Zee land. In de toelichting tot dit voorstel wijzen Ged. Staten op hun ander voorstel om een crediet te .openen voor een onder zoek naar de beste wijze om do geheeje provincie te voorzien van electrische stroom voor licht en kracht en op de sterke strooming die in hun college be staat om de opwekking ,en vcrdeeling van electricitieit geheel in handen van het Provinciaal bestuur 'te houden. In afwachting van den uitslag van het on derzoek schijnt bet wcnschelijk dat geen Averken tot bet opwekken en verdoelen van electrische stroom worden tot stand gebracht zonder eene vergunning van hoo- ger gezag. Waar zooals uit een schrijven van den Minister van Waterstaat blijkt eene re geling van rijkswege nog niet zoo spoe dig te wachten is stellen Ged. Staten voor evenals in andere provincies een verordening te maken waarbij bepaald wordt, dat voor levering van eleotrischen stroom eenp vergunning van Ged. Sta ten noodig is, welke vergunning wordt verleend of geweigerd nadat B. en W. van de betrokken gemeente zijn gehoord dn in geen geval voor langer dan 40 jaaï,. Ged. Staten kunnen aan een vergunning voorwaarden verbinden, welke hun ter verzekering va,n een doelmatige sfcrooni- levering in de geheele provincie voorkomt noodig te zijn en om te bedingen, dat liet bedrijf van d|en vergunninghouder, krachtens een besluit der Provinciale Sta ten kan Worden genaast. Een vergunning kan alleen worden geweigerd bij een be sluit, inhoudende de, aan het belang eener doelmatige stroomLevering in de geheele provincie ontleende, redenen der weige ring. De strafbepaling voor 'het leveren van stroom zonder "vergunning geeft als strafmate aan ten hoogste 12 dagen hech tenis of f 75 boet'5. Uit het Voorstel om afwijzend te be schikken op het v.erzoek van de gemeente Ritthem om een subsidie voor het her stel van den to pen aldaar blijkt, dat Ged. Staten met ingenomenheid van het voor nemen van het gemeentebestuur hebben kennis genomen, 'doch dat financieele be zwaren hen 'er toe brachten dit voorstel te doen. Necl. Ilerv. Kerk. Beroepen te Si Johannesga J. C. G. Gobius du Sart te Wijk bij Heusden. Aangenomen naar Tubbergea door D. C. Goedhart te Leilans. Chr. Geref. Kerken. Beroepen te Harlingen L. 11. Beek amp te Arnhem. Geslaagd te Leiden voor het voor bereidend examen voor den administra tieven dienst in Ned. Oost-Indië, A. Pie- ters te Middelburg. Op het eindexamen gymnasium te 's Gravenhage is o.a. voor Diploma A. geslaagd, W. M. Le Cointre. Geslaagd op het examen voor Kolo niale Boschbouw (R. H. Land-, Tuin- en Boschbouwschool, Wageningen, 2de stu diejaar), A. J. Louwerse en A. Thorenaar. Aan de Universiteit te Utrecht slaag de voor het prop.-examen theologie met lof, de heer H. J. Dijckmteester. NED. HERV. KERK. Zondag 23 Juni. Goes, 9.30 u. ds. Homburg 2 u. ds. de Vries, Cat. Zondag 40, G u. ds. Steinz De studenten der universiteit te Ann Arbor (Michigan), die behooren tot ge slachten van Nederlandsche afkomst, heb ben een vereeniging gesticht „The Dutch Literary and Historical Society, Hollan- dia", welke vereeniging zich de beoefe ning ten doel stelt van de Nederlandsche letterkunde en geschiedenis. Deze ver eeniging is ook van zins een bibliotheek van Nederlandsche literatuur op elk ge bied aan te leggen. komt van de nieren, welke ouder het smalle gedeelte van den rug zijn ge legen. Doch rugpijn is slechts een der verschijnselen, andere zijnwaterzuch tige zwellingen, opgeblazen oogen, ge zwollen voeten, bezinksel in de urine, pijnlijke loozing, voordurende aandrang, een onnatuurlijke vermoeidheid, prikkel baarheid, buitensporige dorst, rheuma- tische pijnen in de armen, beenen of heupen, duizeligheid, hoofdpijn. Niet elke patiënt heeft al deze ver schijnselen, doch iedere lijder heeft er eenige, en de minste nieraandoening is gevaarlijk, want noodlottige ziekten ont staan door het verwaarloozen van een nierkwaal. Foster's Rugpijn Nieren Pillen regelen de goede werking der urine-organen, zij leiden de nieren zachtjes tot gezondheid terug en herstellen haar kracht tot het iiltreercn van liet bloed en het uitdrijven van het urinezuur cn de urinestof, welke de oorzaak vormen van rheumatiek, jicht, niersteen, nierontsteking, enz. Zij zijn het best bekende geneesmiddel te gen blaasaaiidoeninaen, en zij voeren het overtollige water af bij waterzucht. Te Goes verkrijgb. bij de nh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco 11a ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.— voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzien is van neven- .iaiin. staand handelsmerk. Ongelukken. Te Emmerik is overboord gevallen en verdronken de 35- jarige vrouw van een schipper, thuisbe- hoorende te Ooij (Gelderland). De on gélukkige w® moeder van 5 jeugdige kindenen. Het lijk is nog niet gevondery. -Te Appelscha is gistermorgen de 9- jarige R. Sloterdijk op weg naar school te avaler geraakt en verdronken. Gis- tereivond is te Loosduinen het iAveejarige dochtertje van een tuinder bij Oud-Rosen- burgh verdronken. Te Wessem is Don derdagavond het 2-jarige zoontje van een fandbouwer door een kar overreden. Het kind Avas op slag dood. Het lijk van ddn sigarenmaker die eenige dagen ge leden 'te Geertruidenberg bij het zwem men in die Donge is verdronken, is gis- teriiamiddag bij de Geertruidenbergsehe- brug bij Raamsdonksveer drijvende ge vonden en door polderwerkers opgevijscht. Van gevonden trouwringen. Zo had een mooien gouden trouwring gekocht, het eerzame moedertje, en voor het bagatel van 15 cent. Het was zoo gegaan Dinsdag hare inkoopen op de Markt te Maastricht gedaan hebbende, zag ze een goed gekleed man zich bukken en een glinsterendien ring van dien grond op rapen. Het speet den eerlijken vinder zeker een jonkman den ring niet te kunnen gebruiken: het was een tromv- ring, en hij bood hem moedertje te koop aan „Geef-der enne frang, daan is heer vaan uug, medam", maar madame had zeker nog niet A-eel trek 0111 haar 48 centen uit te geven. „Wét der Avat," zei de goede man „gef drei glazer beer, A-eur mieg, en mien twie vrum, en heer is verkocht." Het vrouwtje bezAveek voor dit verlei delijke aanbod, denkende later in de „Lim burger" eene annonce te A-inden van den eigenaar, en dan kreeg ze d'r centen Avel dubbel en dwars terug. Het toeval Avilde, dat Woensdag moe ders volwassen dochter óók op de Markt was en óók toevallig een man zag, van twee Vrienden vergezeld, die, alweer toe vallig, een mooien gouden trouwring vond en hem óók toevallig niet kon ge bruiken en hem te koop aanbood. „Zeet ins, medam, de keur stelt trin, nump h'm uug, ieg laot h'm veur drei drupkes oet m'n ban goon." Maar "t dochtertje liet zich niet be praten en had den truc van het heer schap spoedig doorzien. „Daank uug, daan hubt geer micn Meer gisteren te pakken gehad mot eure gouwe rink. Pas ner op of iech gaon nao de politie." DA laatste Avoord Avas 'nog niet ge sproken, of de twee A'rienden schuifel den Aveg, en de eerlijke A-inder was ook spoedig er A'an door. We Arernenien, dat de vorige Aveok op den Meerseneiweg ook een gouden? trouAV- ring Averd gevonden en te koop aange boden. De ringen zier er mooi goudkleurig uit, met een stempeltje (geen keur) van binnen. „L. K."1

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2