Telegrammen. Noord-Beveland. Oogarts I. KIEIil vroege Appelen, Huizen en Erven, de Pruimen en de Pruimen, op Vrijdag 26 Juni 1914, verkoopen: Rechtszaken. Land- en "T üsnbouw Telegrafisch Weerbericht. Briefwisseling. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Afloop verkoopingen, aanbestedingen om Advertentiën. openbaar verkoopen: Zeem Merriepaard oud 14 jaar, zeem dito oud 10 jaar, bruin Merriepaard oud 8 jaar, bruin dito oud 2 jaar, 8 Varkens, Til bury, Men wagen op ijzeren assen, Kipkar, Veldkar, Wielploeg, Cocksploeg, 3 Eggen, Peemolen, Snij molen, Vorken, Eieken, Schop pen, Harnassement en hetgeen meer zal worden geveild. Betaaldag 19 November 1914. Onbekende koopers betalen contant of stellen solieden borg. is van 26 Juni tot nadere aankondiging NIET te consulteeren. OPENBARE VERK00PING. Vrijdag 26 Juni 1914, verkoopen: Dinsdag 30 Juni 1914, Ie. prachtige collectie Warme-, Koudekas- en Oranjerieplanten, band met de weigering dezer gemeente om aan de commissie voor den rijweg Middel- burg—Vlissiagen de bij contract bepaa.de retributie voor het leggen van gasleiding in dien weg, werd aangenomen. Het laatste punt der agenda, was het verzoek van de commissie uit Ged. Sta ten om 5 cent, per inwoner bij. te dragen voor 'het onderzoek naar de beste wijze om het platteland van Walcheren van drinkwater Ite voorzien. Het college van R. en W,. was in Zijn advies verdeeld, de meerderhe.d was te gen de minderheid voor het verleenen van een bijdrage. Re commissie voor de fabricage vereenigde zich met 'de minder heid van B. en W., die voor de finantiën was verdeeld in haar advies, de minder heid is Ket eens met de minderheid van B. en W., de meerderheid acht f500 meer dan voldoende omdat Middelburg minder belang heeft bij de zlaak dan het overige deel van Walcheren. 5 cent per inwoner komt in totaal op £939.15. Na uitvoerige discussies vereenigt de Raad zich met '7 tegen 4 stemmen met het voorstel van de commissie van fabri cage om aan het verzoek van de com- missie uit Ged. Staten om ten hoogste 5 ct. per inwoner hij te dragen te voldoen. Vóór stemden de heeren Verliage, On- derdijk, Bolle, Boasson, Van Andel, Van Teijlingen en Dumon Tak. Tegen de heeren De Veer, Heijse en Sprenger. Middelburg. Hedenmorgen is alhier aan besteed het bouwen van een blok wonin gen voor personeel van den rijkswater- Staat te Hansweerd hehoorende tot de [werken voor den bouw van derde schut sluizen van het kanaal door Zuid-Beve land te Hansweerd en Wiemeldinge. Ra ming f 17.900. Inschrijvers de heeren P. F. Voet te Kloosterzande f17531; A. Ie Clerq, Hansweerd £17475; J. J. Dronkers Kapelle f 17295P. van der Straaten, [Hansweerd f 17120 en M. Allewijn, Waarde f16980. RILLAND-BATH. Mej. J. M. Blok, af komstig uit deze gemeente s'aagdi op een te Utrecht gehouden examen als kraam verpleegster. RILLAND-BATH. Benoemd tot buiten gewoon kommies tevens geagneïerde bij de invoerrechten en accijnzen ten kantore B,ath, de heer J. M. de Veij1, lichtwach'jer te Rilland. Arï.-Reehtbaink Middelburg. Heden, Woensdag, zijn door bovenge noemde rechtbank ter zake van overtre ding van art. 466 van het wetboek van 'strafrecht, betreffende den burgerlijken Stand, P. V., 47 j., ambtenaar van den burgerlijken stand te St. Laurens, en A. M., 66 jaar, secietaris en ambtenaar van den burgerlijken stand te Zuiddorpe, bei den overeenkomstig de vordering van den officier van justitie veroordeeld tot f 5 boete sub. 1 dag hechtenis. 's GRAVENHAGE. Bij het Departement van Oorlog is van kapitein De Jongh uit Valona gisteravond om elf uur een telegram ontvangen, meldende de bevesti ging van de gevangenneming van majoor Verhulst en kapitein Reimers. De Waal Groot, Sonne en Van Vliet bevinden zich in goeden welstand in het noorden van Epirus. Omtrent Snellen, Doorman en Madlinkrodt was nog geen bericcht ingekomen. 's GRAVENHAGE. Tweede Kamer. Ds. de Visser is beëedigd. Het ontwerp wijnaccijns is z. h. s. aangenomen. 's GRAVENHAGE. De begrafenis van baron van Wassenaer van Rosande zal Vrijdag plaats vinden. Het stoffelijk over schot zal in het familiegraf te Katwijk bijgezet worden. ROTTERDAM. Bij een brand aan boord van een Rijnschip is een schippersknecht in den rook gestikt. AMSTERDAM. Geslaagd voor het doc toraal examen in de theologie aan 1de Vrije Universiteit dhr. C. Koppenaal te Stad aan het Haringvliet. Voor het candidaatsexamen in de theo logie le ged. slaagden L. M. Wynia te Nijemirdum, J. W. Sirtsema te Drachten en N. Buffinga. 's HERTOGENBOSCH. Het Gerechtshof sprak heden vrij J. v. d. S. uit Schijndel, die door de rechtbank was veroordeeld tot 5 jaar gevangenisstraf, wegens po ging tot moord op een onbezoldigd rijks veldwachter. ARNHEM. Ned. Herv. Kerk. Beroepen alhier ds. A. C. G. den Hertog te Al- blasserdam. PARIJS. De pogingen tot toenadering van Oostenrijk en Italië in Albanië wor den voortgezet. NEW-YORK. Gisteren heeft bij den bouw van een ondergrondscnen spoorweg te Brookline een ongeluk plaats gehad. Een zandwagen en een hijschkraan stort ten in een tunnel, waardoor vele arbei ders gedood en zwaar gewond zijn. LONDEN. Alle passagiers van de „Goth land" zijn gered. MILAAN. Uit Durazzo wordt gemeld, dat Preiik Bib Doda met 2 a 3 duizend man in de buurt van Durazzo is aan gekomen. De Albaneesche regeering jeischt van de opstandelingen erkenning van den vorst en de vlag en uitlevering der wapens. Uitslag der tentoonstelling van fok- paarden gegeven door de V.V.Z.F. te Axel, op 23 Juni 1914. A. Afdeeling Hengsten. Klasse I. Vier jarige en oudere. le prijs. Mon Reve de Roeulx van Hengst, ver. „De Toekomst", sacr. W. Dieleman, Axel. 2e pr. Opera du Fosteau van Hengst. Absdale seer. C. Plasschaeri, St. Jansteen. 3e pr. Bourgogne 2 van W;. Dieleman, Axel. 4e pr. Jules de Kiel van J. de Putter te Axel. 5e pr. Bristol va.n Hengst, ver. „Vooruitgang" seer. P. A. Stallaert Kloosterzande. 6e pr. Espoir van Wed. Jos. Daelman Westdorpe. Eerv. vermel ding Mustafa van H. Bonte, Koewacht. Eerv. vermelding Gamin van J. de Put ter te Axel. Afdeeling Hengsten Klasse 2. Drieja rige. le prijs, Monaco van Hengst.ver. „De Toekomst", secr. W,. Dieleman, Axel. 2e pr. Max van E. C. Dutnoleijn, Sas van Gent. 3e pr. Nero van P. VaelIJse- baert, St. Jansteen. 4e pr. Aroeau van Hengst.ver. „Eigenbulp", secr. C. Haak. Axel. Eerv. vermelding Albanais van Hengstver. „Westdorpe"- secr. E. B. v. Acker, Westdorpe. Eerv. vermelding Ro bure van C. van Esbroeck, Hengstdijk. Afdeding Hengsten. Klasse 3. Twee jarige. le prijs. Bienfait van Wed. Jos. Dael man, Westlorpe. 2© pc. Condei van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. 3e pr. Carlos van J. van Geyt, HontenisseTerhole. 4e pr. Diogene van B. C. Puylaert, Zuiddorpe. 5e pr. Avenir van F. van DrieJ, Axel. Eerv. verm, van wed. Fr. Hoefnagels, Clinge met Carles. Eerv. verin. Ivo van Victor Boeding, Stoppeldijk. Eerv. verm. Condor van Bh. J. van Dixhoorn, Axel. Afdeeling Hengsten. Klasse 2. Eenja rige. le prijs. Couriet van P. Vael JJsebaert, St. Jansteen. 2e pr. Cesar van J. F. de Maat—Lemse-n, Stoppeldijk. 3e pr. Dauphin van P. J. van Dixhoorn, Axel. 4e pr. Blis van 'F. van Driel, Axel. 5e pr. Emir van Bi. C. Puylaert, Zuiddorpe. Afdeeling Hengstveulens. Klasse 5. le pr. van A. J. Cammaert, St. Jan steen. 2© pr. Bengal van H. P. Puylaert, Zuiddorpe; 3e pr. Louis van E. B. Duino- leijn, Sas van Gent. 4e Dollar van E. P. Staal, Stoppeldijk. 5e pr. van D, de Bakker, Wesidorpe. Eerv. verin. Erf- graaf S. de Feijter, Axel. Eerv. verm, Max van M. Dekker, Zaamslag. B. Afdeeling M-arriën. Klasse 1 (Groote maat 4 -jaar -en ouder.) le prijs. Bienfaite de P. R. N. van P. VaelIJsehaert, St. Jansteen. 2e- pr. Florine van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. 3e pr. Bave'.te van Ph. J. van Dixho-orn, Axel. 4e pr. Sarah de- Wanne-gem van B. de Deckere, Hulst. 5e p'r. Sjora van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. 7e pr. Emma van Jan de Putter, Axel. 8e pr. Traida van Jan de Putter, Axel. 9e pr. Juliana van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. 10e pr. Rosette van B.. C. Puylaeit, Zuiddorpe. 11e pr. Iadv van R. C. Puylaert, Zuid dorpe. Eerv. verm". Rossett© van H. P. Puylaert, Zuiddorpe. Eerv. verm. Alice van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. jEerv. verm. Li-sett© 2 de Velsicque van E. B. Plasschaert van St. Jansteen. Klasse 2 Vierjarige meniën (kleine maat) en ouderen. le pr. Marie van P.h. J. van Dixhoorn, Axel. 2© pr. Marquise de. Rosseignies van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. 3e pr. Coquette van F. van Hove, Ax-el. le pr. Marianne 2 van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. 5e pr. Lisa van P. VaelIJsehaert, St. -Jansteen. 6e pr. Liza van wed. L. Stallaert Kloos terzande. 7e pr. Lionnesse van J. F. de MaatLems-en, Stoppeldijk. Klasse 3. Driejarige Meniën. le prijs. Truitje van A. Dieleman, Zaam slag. 2e pr. Bavarda van W. Dieleman Pz., Axel. 3. Lizerone van Jan de Putter, Axel. 4e pr. Emma van wed. Th. G. Serra- rens, Stoppeldijk. 5e pr. Kimono van P-h. J. van Dixhoorn, Axel. 6e pr. Snel van K. van Hoeve, Zaamslag, 7e pr. Martha van A. Cammaert, Clinge. Eerv. verm. Belle van wed. J. F. Cornelisse, Stoppel dijk. Klasse 4, Tweejarige Merriën. le pr. Babette van H. P. Puylaert, Zuid dorpe. 2e pr. Beate van P. VaelIJse haert, S.t. Jansteen. 3s pr. Carolina van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. le pr. Ca- lista, van Bi. van Mol, Schudd-ebeurs Hulst. 5e pr. Paula van Jan de Putter, Axel. Ge pr. Compleet van Ph. 'J. van Dixhoorn, Axel. 7e pr. Carolina van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. Eerv. veem. Cha- burette van E. B. van Acker Westdorpe. Eerv. verm. Ada van Jan de- Putter, Axel. Klasse 5. Eenjarige Merriën. le pr. Coquette- van E, B. Plasschaert, St. Jansteen. 2-e pr. Bella van H. P. Puy laert, Zuiddorpe. 3e pr. Blondine van C. de Putter Pz., Axel. 4e pr. Tobby van H. P. Puylaert, Zuiddorpe. 5e pr. Pau la van B. de Deckere, Hulst. Eerv. verm. Eclipse van A. Buysse, Westdorpe. Eerv. verm. Corra van 'Joh. de Feijter Pz,, Zaamslag. Eerv. verm. Campa van J. Du- moleijtn, Zuiddorpe. Klasse 5. Merrieveulens. le pr. Sulia van P. SerrarensVeae-ecken, Stoppel dijk. 2e pr. Lisette van J. Dieleman, Zuiddorpe. 3e pr. Flora van M. Dekk-eF, Zaamslag. 4e pr. Dorina van F. van Hoe ve, Axel. 5e pr. van 'Gebr. Dieleman, Axel. Eerv. verm.. Melkmeid Van Jan de Putter, Axel. Eerv. yerm. Ed-elweis, van Ph. J. van Dixhoorn, Axel. Eerv, verm. Helen© d'Hulst van Bi. de Deckere, Hulst. jEerv. verm, van Gebr. Die'.eman, Axel. Afdeeling kampioenschap. Mon Rève de Roeulx Hengst.ver. „De toekomst" secr. W- Dieleman, Axel. Kampioen Merriën. Bfenfalt de P. R. N. P. VaelIJsebaert, St. Jansteen. Afdeeling E. Hengsten met afstamme lingen. le prijs Mon Reve de Roeulx, hengstenver. „De Toekomst", secr. W. Dieleman Pz., Axxel; 2e pr. Opera du Fosteau, hengstenver. „Absdale", secr. P. Vaal-Ysebaert, St. Jansteen. Afdeeling F. Vierspannen, le prijs Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 2e pr. Jan de Putter, Axel; 3e pr. B. C. Puylaert, Zuid dorpe; 4e pr. Ph. J. van Dixhoorn, Axel; 5e pr. J. F. de Maat Lemoen, Stoppel dijk. Even voor het uitreiken der medailles neemt de voorzitter het woord en zegt, dat aangezien onze burgemeester reeds meermalen op ondubbelzinnige wijze blij ken heeft gegeven veel sympathie te ge voelen voor de Vereeniging, het hem zeer aangenaam is Z.E.A. uit te noodigenj tot het uitreiken der medailles over te gaan. Daarna zegt de burgemeester, slaande op de tribune, ongeveer het volgende: Het was mij en mijne medeleden van het Dagelijksch Bestuur en den secretaris een eer en bijzonder genoegen officieel op deze tentoonstelling vanwege de ver- eeniging van Zeeuwsche fokkers te zijn uitgeuoodigd. Ook is het mij een oorzaak van blijdschap te mogen vernemen, dat vooruitgang in de vereeniging te consta- teeren is, en ik ben overtuigd dat deze vooruitgang hoofdzakelijk te danken is aan den ijver van het bestuur en niet liet minst aan den voorzitter, den heer Van Dixhoorn. Waar hij, zooals bekend is, geen tijd en moeite ontziet om d-e Ver eeniging steeds Inader tot het doel te bren gen. Mijnheer de voorzitter, zegt spre ker, gij hebt een moeilijke taak en daarom is het zoo noodig, dat gij alle mogelijke steun en medewerking verkrijgt. Landbouwers en Zeeuwsch-e fokkers, gij hebt het voor een zeer groot deel in uw macht om uw vereeniging, met uw energieken voorzitter aan het hoofd, te maken tot ©en vereeniging, waarvan roem uitgaat. Want dit is zeker, het materiaal is in Zeeuwsch Vlaanderen aanwezig. Gij hebt hier paarden, zooals men ze bijna in ons land nergens aantreft. De paar denfokkerij staat hier op zeer hooge trap en daarom laat het zoo worden, dat men ook in andere provinciën, ja zelfs over de grenzen van ons land deze vereeniging leert kennen als ©ene, welke alle anderen overtreft, zelfs zóó dat er bij tentoonstel lingen door paardenkenners gezegd wordt: laat ons deze tentoonstelling in het land van Axel bijwonen ,want daar wordt ge wedijverd [met de beste paarden uit België. Landbouwers en Zeeuwsche fokkers, werkt samen tot het bereiken van het doel en gij zult later zelf de vrucht van uw arbeid oogsten, want reeds nu is men begonnen aan de tentoonstelling een ver- kooping van paarden te verbinden, wat in de toekomst voor u een bron van inkomsten kan worden met uw paarden fokkerij. Spreker verklaart zich ook namens zijn© mede-leden van liet Axelsch Bestuur gaarne bereid zijne medewerking te ver leenen aan deze vereeniging en hoopt, waar steun noodig mocht zijn, deze te kunnen verleenen. Overgaande tot het uitreiken der me dailles spreekt hij de wensch uit, dat zij die voor een prijis in aanmerking ko men daarin ©en aanleiding zullen vinden er [naar te blijven streven steeds het beste materiaal te verkrijgen, om alzoo de eer der Vereeniging hoog te houden en dat zij, die daarvoor niet in aanmerking kwamen, niet teleurgesteld zullen zijn, doch ook er zich op zullen toeleggen een volgend jaar met paarden -op de tentoonstelling te komen, die de anderen wieer over tref fen. Daarna dankt de voorzitter den bur gemeester voor het gesprokene, de in zenders en allen voor hun medewerking en beveelt- de belangen der Vereeniging bij Voortduring bij hen aan. Naar waarnemingen in den morgen van 24 Juni medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 774.1 te Horta, laagste stand 753.1 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 25 Juni Zwakke tot matigen Westelijke tot Zuid- Westelijken wind. Zwaar- tot halfbcwolkte lucht. Weinig of geen regen. Iets warmer. H.H. Berichtgevers. Berichten over aardappelbeipToeiingen en dergelijke wereldschokkende gebeurtenissen ne-i Iriien we in het vervolg niet meer op'. Red. GOES. Geboren: 24, Adriaan, z. v. Jan de Vos en Anna Korstanje. Van 23 en 24 Juni- MIDDELBURG. OndertrouwdJ. Th. van de Putte, 24 j. jm. en M. M. du Bois, 24 j. jd. Getrouwd: J. A. Bal, 26 j. jm. en ,W. P. J. Mink, 23 j. jd. Bevallen: E. Hendrikse, geb. Polderman, d.; E. Kögeler, geb. De Vries, z.P.^ II. de Munck, geb. Teeuw, z.M. de Kok, geh. Maas, z.; C. Mol, geb. Montonaris, d.; J. W. Peterse, geb. Van Cappellen, z1.; W. van den Heuvel, geb. Dubois, z. Van 2023 Juni. VLISSINGEN. Bevallen: S. M. Jilleba, geb. van der Hof, z.; T. Prins, geb. Helding werf, z. Overleden:: J. Braamse, man van M. Karman, 78 j.; M. C. van der Maden, d. 12 j. ROTTERDAM, 23 Juni. Vee. Aanvoer62 paarden, 753 magere en 345 vette runderen, 232 vette, 460 nuch tere kalveren, 2 schapen of lammeren, 113 biggen, varkens, bokken of geiten, veulens. Koeien 34 tot 39 a 44 e., ossen 34 tot 39 a 44 c., stieren 34 tot 37 a c., kalveren 52'/» tot 55 a 57'/s c., exportkalveren tot a c. per halve kilo. Prijzen per stuk van Mager Vee. Melk koeien f 140 a 250, kalfkoeien f 150 a 280, stieren f 120 a 340, pinken f 60 a 100, vaar zen f100 a 150, paarden f150 a 250, slacht- paarden f 100 a 130, hitten f 100 a 200. Nuchtere kalveren (fok) f 20 a 32, idem slacht f 10 a 15, Biggen f9 a 13 per week f 1.50 a f 1.60. OOSTBURG, 24 Juni 1914. Oude Tarwe f 10.a 1 11.75, nieuwe Tarwe f - a f Rogge f 7.50 a f 7.75, nieuwe Wintergerst f 0.— a f 0.—, Zomergerst f 0.— a f 0.nieuwe Haver i 8.25 a f 8.75, Kookerwten f 10.50 a f 10.75, Voererwten f 0.a f 0.—, Paardehoonen f 9.50 a f 9.75 alles per 100 K.G. Goes. Gisteren werd alhier op het „Slot Oostende", ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht een woonhuis met het erfpachtsrecht van den grond te Goes aan den Westhavendijk, naast „Havenzicht", wijk F no. 59, groot 1 are en 10 centiaren, aan dhr. P. Reijn- hout te Goes voor f910. Gisteren werd alhier op het „Slot Oostende", ten overstaan van notaris Pilaar, publiek verkocht een woonhuis en erf te Goes aan de Groote Kade, wijk B no. 37, groot 1 are 56 centiaren, aan dhr. L. W. A. Sillevis te Goes voor f 2900.—. Serooskerke. Heden is ten overstaan van notaris Blaupot ten Cate publiek geveild: Voor jhr. de Brauw c.s. te 'Domburg perc. 1, weiland en sprink 1.16.90 H.A. te Serooskerke; perc. 2, weiland 1.27.60 H.A.; perc. 3, bouwland 74.10 A.; perc. 4, bouwland 1.18.40 H.A.; perc. 5, [weiland I.13.20 H.A.; perc. 6, weiland 89 A.; pterc. -7, weiland 85.70 A.; perc. 8, weiland 1.73.60 H.A. De uitslag is als volgtPerc. 13 voor f 4625 aan B. Ton tc Serooskerkeperc. 4 voor f1819 aan A. Pluijmers te Mid delburg perc. 5 voor f 1655 aan Cop- poolse te Serooskerkeperc. 6 voor f 1215 aan J. Osté te Middelburgperc. 7 voor f1177 aan L. Melse Jz. te Serooskerke; perc. 8 voor f2406 aan J. Joosse te Middelburg. Voor F. Wisse te Gaping©perc. 1, bouwland en sprink, gemeente Vrouwe- polddr, 29.74 A.; perc. 2, id. 49.05 A.; perc. 3, bouwland 40 A.; perc. 4, bouw land 44.10 A.; perc. 5, weiland 62.70 A.; perc. 6, bouwland in de gem. St. Laurens 44 A.; perc. 7, bouwland 48 A.; perc. 8, bouwland 42.30 A. De uitslag is als volgtPerc. 1 (Vrou wepolder) voor f570 aan L. Wisse te Gapingeperc. 2 voor f 951 aan denzelfde perc. 3 voor f598 aan C. Geense, Mid delburg; perc. 4 voor f625 aan P. A. Bakker te Middelburgperc. 5 voor f 868 aan W. Bakker te Gapinge; perc. 6, 7 en 8 voor f 2610 aan J. Wattel, Gapinge. Heden overleed na een langdurig en zeer smartelijk lijden, zacht en kalm, onze geliefde Echtgenoot, Vader, Behuwd en Grootvader de Heer SIMON VERSLUIJS, rustend landbouwer, in den ouder dom van ruim 79 jaren. Wed. VERSLUIJS— Hollebrandse. J. VERSLUIJS Sz. J. VERSLUIJS-Schuman, en Kinderen. S. J. VERSLUIJS Sz. Serooskerke (W.) 22 Juni 1914. De Deurwaarder G. HEIJBOER te Kortgene, zal ten verzoeke en aan de schuur van dhr. ADR. BAKKER te Stroodorp, gem. Wissenkerke, 's namiddags half twee ure, in liet De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder, zal op des namiddags half 2 in de herbarg van Mej. de Wed. L. Verbeek te 's-Graven- polder, in het openbaar a. voor dhr. J. BURGER te Kapelle, wassende in diens boomgaarden aan het Lange Weegje te Kwadendamme en in Zwake te 's-Gravenpolder. b. voor dhr. J. v. d. MADE te Kwaden damme, wassende in den boomgaard bij diens hoefje. Notaris J. C. PAAP, zal op 's avonds 8 uur, in „de Oude Vriend schap" aan de Breestraat te Vlissingen, in het openbaar DE VOLGENDE alle te Vlissingen 1. Het HUIS met BOVENWONING, ERF, PLAATS en TUINTJE, aan de Oude Markt no. 41, groot 2 Aren 9 Centiaren. De beneden woning is in eigen gebruik, de bovenwoning is verhuurd voor f 4 per week. 2. Het HUIS en ERF met BOVEN WONING aan het Groenewoud no. 19, groot 94 Centiaren. De bene denwoning is verhuurd voor f 2,25, de bovenwoning voor f2,50 per week. 3. Het HUIS en ERF met BOVEN WONING aan de Noordstraat no. 74, groot 57 Centiaren. Verhuurd boven en beneden elk voor f 1,55 per week. 4. Het HUIS en ERF aan de Lange Zelke, no. 10, groot 60 Centiaren. Verhuurd voor f 1,45 per week. 5. Het HUIS met AFZONDERLIJKE BOVENWONING aan de Wal- straat no. 9, groot 77 Centiaren. Verhuurd beneden voor f 16,50, boven voor f 17 per maand. 6. Het HUIS en ERF, aan de Mo lenstraat no. 2, groot 28 Centiaren. Verhuurd voor f2,75 per week. 7. Het HUIS en ERF aan de Oude Markt no. 21, groot 28 Centiaren. Verhuurd voor f 2,70 per week. De perceelen 5, 6 en 7 zijn in middels uit de hand te koop. Aanvaarding, betaling en lasten 1 Augus tus 1914. Dc perceelen zijn te bezichtigen daags vóór en op den dag van verkoop van 1012 en 25 uur, op vertoon van een toegangskaart, verkrijgbaar ten kantore van Notaris PAAP voornoemd. De Notaris J. C. BLAUPOT TEN CATE zal verkoopen Vrijdag 26 Juni 1914 des morgens ten 10 uur op de buitenplaats „Veldzicht" aan den Ouden Vlissingschen weg te Middelburg. in Kuipen en Potten, w.b. zeldzame soor ten, nieuwe en gebruikte Kuipen, Boom- en andere Staken, Stroo- en Rietmatten, Zonneschermen voor Bakken en Kassen, Bladgrond, Turfmul, partij Musterd en Vaamhout, platte Vischboot, 2 draag bare bootjes, 2 Roeibooten met Riemen en Zeilen; 2e. 2 baatgevende MELKKOEIEN, Kippen, Koemest, Kortmolen, Landbou wers- en Tuingereedschappen, Steenen en Houten Rolblok, Koperen en andere Gieters, Dorschzeil, Zaadwannen, Slijp steen met Bak, Aardappelzakken, Vlecht werk, Zeeften, Turk, Kruiwagens, Plan ken, Latten, Ladders en Trappen, KOE STAL voor afbraak en wat verder is te bezichtigen daags voor en op den morgen voor den aanvang der verkooping. DE GROOT HONDIUS, ondernemers van openbare veilingen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3