Kerknieuws. Reclames Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Onderwijs. Slechte spijsvertering. Gemeenteraad van Middelburg. jvelkom toeroepen en U onzen steun en medewerking tot alle goede dingen, on der voorbehoud toezeggen, geschiedt dit in, de eerste paats in het besef onzer dure verplichting jegens Haar, die ons regeert en .jvie 't belieft ons door U te laten regeeien. Nooit hopen wij te vergetein, dat gij zijt do drager van het hoog ge zag en wij U daarom, afgezien van Uw; persoon en arbeid, eerbied en gehoor zaamheid schuldig zijn. Maar wij zien in U meer dan louter drageT van het gezag. Gij zijt ingezetene der gemeente, geboren burger zelfs van geslacht tot geslacht. Gij kent Biggekerke met al zijne behoeften en belangen, die ook voor een groot deel de Uwe zijn, gij kent hare ingezetenen schier hoofd voor hoofd, en ook wij kennen U. Gij komt als een vriend onder vrienden, al len één in één bedoelen, der gemeente nuttig te zijn. Wij heeten U welkom zooals jvij nooit een vreemde, hoe goed en bekwaam ook, hadden kruinen welkom heeten. Gij zijt de zoon van den man die 30 jaar lang aan het hoofd der gemeente heeft gestaan, die naar eigen getuigenis en naar dat der gemeente steeds haar welzijn heeft gezocht, die haar belangen heeft voor gestaan waar hij daartoe maar gelegen heid vond, wien Biggekerke slechts noode den zetel ziet verlaten dien zij hein eenmaal met hartelijke blijdschap zag innemen. Als zoon van zulk een vader, die in Uwe persoonlijkheid de belofte draagt in zijn voetstappen te zullen treden, heeten wij U jvelkom, met vertrouwen welkom. De taak die gij aanvaardt hebt, is niet gemakkelijk, gij weet dit, gij gevoelt dit, gij hebt haar niet gezocht, men heeft er U voor gezocht, gij aanvaardt haar als een dienst die Uwe Vorstin en dien de gemeente van U vraagt. Ontvang van God die krachten geeft, de kracht en de wijsheid die gij zult behoeven, en vindt ook bij de menschen den steun dien gij recht hebt van hen te verwachten. Gij zijt nog jong, dit heeft zijn schaduw en zijn lichtzijde. Uw© ervaring is nog niet groot, gij moet nog veal loeren en dat leeren geschiedt niet zelden zonder schade of schande. Geven God U met vaste tred maar toch behoedzaam den voet te zetten op den weg die voor U ligt en behoede Hij' U voor struikelen. Doch dat gij nog jong zijt. brengt ook mede dat gij onbevangen staat tegen over menschen en gij' nog niet geleerd hebt, tevreden te zijn met het betrekke- jjjke, dat brengt ook mede, dat Uffi hart nog warm klopt, Uw hoofd nog helder denkt, Uw voet nog vast staat en Uw hand nog krachtig is, blijf dan onzen jongen burgemeester ook ais de jaren Uwe er varing doen rijpen, jong van hart, en ga Uw weg met opgewektheid en moed, U immer lavende aan dc eeuwige bron des levens. Gij treedt dan aan het hoofd der ge meente die gij kent, cn die veel van U hoopt. Beschaam die hoop niet, grijp vast het roer en houdt hot recht, ook als de winden en baren gram zijn, 't oog op den oppersten stuurman gericht. Aanschouw den groei en bloei der ge meente, den groei en bloei vooral van het leven der gemeente, dat zich richt op al wat goed is en schoon, wat rein en liefelijk is en welluidt. Ontvang in de dankbare liefde Uwer gemeentenaren het schoonste loon op Uw arbeid en ge niet dit loon in den gunst Uwes Gods. Waar gij in Uw ambt in 't bijzonder met dezen kring, met den Raad en haar Secretaris zult verkeeren, zij de samenwerking steeds eendrachtig, [welwillend, oprecht, verschillen van ziens wijze vallen niet te vermijden, maar deze behoeven niette scheiden, de persoonlijke waardeering in den weg te staan. In het streven het belang der gemeente, naar ons besten weten te behartigen zijn en blijven wij één, dat eischt eed en plicht, en wij wenscheri niets anders. Ruste Gods zegen in rijke mate op alles jvat jvij samen zullen doen. Welaan dan neon de plaats "in, die U toekomt, bekleedt haar lang, bekleedt haar met eetre en moogt gij nimmer met smart, maar altoos met dankbare blijd schap het oogenblik gedenken, dal gij den taak hebt aanvaard waartoe gij U van God en menschen geroepen weet. Nadat de burgemeester den zetel had ingenomen sprak hij aldus: Mijne Hoeren Daar liet aanvankelijk mijne bedoeling niet was, naar de betrekking van burge meester dezer gemeente te soliicdteeren, ben ik toch evenwel door sterken aan drang van personen van verschillende kerkelijke politieke richting, zoowel bin nen als buiten de gemeente tot de over tuiging gekomen dat ik mij in dezen niet mocht onttrekken. Meer en meer is bij mij de gedachte versterkt, dat het mijn [roeping was, naar dit ambt to staan, en thans nu ik sta hel ambt te gaan ver- vervullen, mag ik gelooven hiertoe van Gods wege te zijn geroepen, hopende daar toe kracht en wijsheid te verkrijpen. Daarom past mij in de eerste plaats dank aan God, die alles bestuurt en 'regeert en reeds aanvankelijk kracht en opgewekt heid gaf tot het aanvaarden van deze mij opgelegde taak. Naast God past mij ook dank aan H. M. de Koningin voor de benoeming, Z. E. den minister van Binnenlandsche Zaken voor de gedane voordracht en den heer Commissaris der Koningin voor de medewerking. Mijn hartelijken dank aan den wethouder, den heer Dekker, voor de woorden namens wethouders en raadsleden tot mij gericht. Volgaarne wil ik erkennen, dat ik tegen het Vervullen der betrekking opzie, vooral als ik ik zie op den persoon, die ik moet opvolgen <en op de moeilijkheden en ver antwoording er aan verbonden. Ik ont veins mjj niet, dat jv.il ik de betrekkip^ naar behooren waarnemen, den stoun be hoef van wethouders, raadsleden en amb tenaren; daarom roep ik de hulp en medewerking in van heeren wethouders, hoewel beiden eerst kortsleden hiertoe zijt verkozen, kunt ge toch op een vrij langen loopbaan als raadslid bogen en als ge volg mij behulpzaam zijn in mijn streven. Steun vraag ik heeren raadsleden in 'zaken, die de belangen der gemeente kunnen bevorderen. Laat ons gemeen schappelijk het goede voor onze gemeente, voor het meerendeel onzer de plaats der geboorte, zoeken en behartigen. In het bijzonder vraag ik steun en voorlichting van mijn hooggeaohten vader en oud- burgemeester. Een tijdvak van 30 jaren hebt gij de gemeente gediend en hebt in dien lijd veel ervaren en kunt mij als gevolg hier van in veel onderrichten. „Blijft wat gij mij dezer dagen waart", zijn de veelzeg gende doch m. i. veelzeggende woorden, die ik ,u van deze plaats toeroep. Krach tens mij reeds gedane toezegging, reken ik op den steun van den secretaris, met wien ik veel zal moeten samenwerken. Ik hoop dat de samenwerking een aange name moge zijn. Noch in besturende, noch in administratieve werkkring de ge meente te hebben gediend, zal ik natuur lijk nog veel moeten vertrouwd raken en menigwerf uwe voorlichting behoeven. Medewerking vraag ik van alle amb tenaren in 't belang der gemeente werk zaam. In de laatste plaats doe ik een beroep 'op den steun van alle ingezetenen. Zooveel mij mogelijk, hoop ik steeds de belangen van allen zonder aanzien des persoons te behartigen. Fouten zullen er worden gemaakt, menschenwerk is on volkomen, wil ze niet uitmeten, maar zooveel mogelijk minnelijk uit den weg helpen ruimen. Ik wil u toeroepen: be denk dat ge inplaats van een bejaard ervaren persoon, een jeugdig onervaren persoon aan het hoofd der gemeente ziet geplaatst. Met den wensch en de bede, dat het mij moge gegeven zijn met Gods hulp zijn voetstappen op zijn ambtelijken weg nagelaten te drukken, aanvaard ik mijn ambt als burgemeester dezer ge meente, mij in uwe gunst aanbevelend. Tijdens de installatie hadden op het dorp volksspelen plaats, als maslkliminen en kinderspelen, uitvoering van ieen viertal zangnummers door de zangvereeniging van Biggekerke „O. K. K.", directeur dhr. Louwerse. Van half drie tot half zeven weder volks- en kinderspelen, opgeluisterd door muziek en daarna prijsuitdeeling aan de winnaars. Daarna wesler tot 9 uur muziek, waarna nog een bioscoop-voor stelling in de openlucht wordt gegeven. Onnoodig te zeggen, dat het dorp in vlag- gentooi was en de nieuwe burgemeester zich van tijd tot tijd eens liet zien onder de feestvierenden. De muziek, eerewacht en armen werden door Z.Ed.Achtb. ruim onthaald. Bij K. B. van 20 dezer is met ingang van 1 Augustus benoemd tot mi litiecommissaris in het derde militie district van Noord-Braband met stand plaats Eindhoven de luitenant-kolonel P. A. T. Zanino, commandant van het 3de regiment infanterie. Luitenant-kolonel Za nino zal binnenkort den actieven dienst met pensioen verlaten. Benoemd tot hulptelefoniste te Mid delburg mej. C. W. H. Eenhoorn; te Neuzen mej. C. J. Herrebout. Middelburg. Het programma voor de carillonbespeling op morgen luidt: Van 12 tot 12.15: 1. Ich war ein Jiingling noch am Jahren, uit de opera „Joseph in Egypte", Mehul; 2.\Viegelied, Weber; 3. Haidenröslein, Schubert; van 12.15 tot 12.30: 4. Der Vogelfanger bin ich ja, 5. Ein Madchen oder Weibchen, 6. Bei Mannern welche Liebe fühlen, 7. Klinget, Glöckchen, Klinget, allen uit de opera „Die Zauberflöte, Mozart; van 12.30 tot 12.45: 8. Menuette, Boccherini, 9. Tür- kischer Marsch, Beethoven; van 12.45 tot 1 uur: 10. Frühlungslied van Mendelsohn- Bardoldy, 11. Rondo Turc Steibelt, 12. Belgisch Volkslied. De heer G. H. A. van Trotsenburg, laatstelijk districts-commandant der rijks- veldwacht alhier, tevens inspecteur detr rijksveldwacht alhier is met ingang van 1 Juli benoemd tot commies ter directie van de rijkswerkinrichtingen te Veenhui- zen. De alhier voor kadieroefeningen -aan wezige officieren vertrokken heden naar Zuid-Beveland. Goes. Postduivenvereeniging „de Zeeuw". Bij de vorige week ge houden wedvlucht Tours Frankrijk (af stand 512 K.M.) werden de prijzen be haald als volgt: le en 2e prijs Gebrs. Rijk, 3e prijs W. Wessel, 4e prijs F. de Jongh en 5e prijs Gebrs. de Valk. Een zilveren medaille, uitgeloofd door een lid der vereeniging, voor de eerst getoonde duif, verkregen de Gebrs. Rijk. Onze stad bood heden wel een echt militairen aanblik. Behalve de inspectie, die vele militairen van verschillende kleu ren, wapenen en rangen op de Groote Markt samenbracht, kregen we ook nog bezoek van enkele officieren der cava lerie, wielrijders, enz. in verband met de hier te houden kaderoefeningen. Op de Groote Markt gaf het militaire vertoon 'n heele bedrijvigheid. Wilhelminadorp. De vakvereeniging al hier, bekend geworden door do jongste actie voor loonsverhooging, nadert het einde van haar bestaanHet aantal harer leden, dat eerst 32 bedroeg, is tot nau welijks een vierde gekrompen. Blijkbaar hebben do meeste leden der zoo actief opgetreden vereeniging de beschermende hand der socialisten hun ongevraagd ge boden, afgewezen. Borssele. Zaterdag had alhier de eerste oefening plaats, onder leiding van een sergeant, voor de schietoefeningen ter ver hooging van 's landsweerkracht. Dat voor die oefeningen veel animo bestaat blijkt wel uit de deelname. Niet minder dan 65 personen nemen aan de oefeningen deel, welke Zaterdagavond van 5 tot 8 uur gehouden worden. Het besproeien van aardappelen neemt ook hier wederom een aanvang. Deed men het besproeien met een instru ment, dat men op den rug bond, thans is men bezig het machinaal te doen. Dhr. J. v. d. Velde heeft zich een Ideal sproeimachine (geleverd door de firma Massée, Goes) aangeschaft. Daarvoor spant men een paard en het besproeien gaat 6 a 7 maal vlugger dan dat het op de oude manier wordt gedaan. Kruidingen. Benoemd tol politieagent in Den Haag Joh. van den Berge alhier. M. C. Sluis. In de jongstgehouden vergadering van den gemeenteraad verklaarden op een vraag van den voorzitter de 5 Katho lieke raadsleden zich voor en de 2 libe rale raadsleden De Bruijne en Brevet zich tegen 'het houden van kermis op Zondag. Terneuzen. In de Maandagavond gehou den raadszitting werd mededeeling gedaan van een schrijven van den minister van Waterstaat, 'in antwoord op een schrijven van den raad, waarin hij te kennen geeft, vooralsnog geen aanleiding te hebben om over 'te gaan tot verbreeding der brug over den Oostelijken kanaalarm. Aardenburg. Tot nu toe onbekende da ders hebben een in de weide loopend paard van den landbouwer M. te Aar denburg, dat bestemd was op een ten toonstelling uit te komen en- dat reeds verschillend© malen werd bekroond, een steek in het spronggewricht van een der achterpooten toegebracht, waardoor het dier, dat een waarde heeft van ongeveer f 1090, vermoedelijk voor altijd ongeschikt zal zijn tot werken. V. C. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Anloo, G. Hornstra, cand. te Huizum (ge.n. Leeuwarderadeel); - te Nieuw Binnen, A. Keuzenkamp te Kolderveen; te Veenendaal, G. A. Potl, te Arnemuiden. Middelburg. In de heden alhier gehou den classicale vergadering van de classis Middelburg der Ned. Herv. Kerk hadden de volgende benoemingen plaats Primus lid predikant classicaal bestuur, herkozen ds. H. Jonker met 48 stemmen. ISecundus lid predikant, vacature ds. Locher, gekozen ds. Laurense ïïiet 26 stemmen. Primus lid predikant classicaal bestuur, herkozen ds. A. S. Talma met 44 stemmen. Secundus lid, herkozen ds. A. A. Ver meer met 43 stemmen. Primus lid ouderling, herkozen W. Kos ten met 27 stemmen. Secundus lid classicaal bestuur, herko zen J. F. C. Rozenberg met 45 stem men en ten slotte tot quaestor herkozen, ds. C. L. Voorhoeve met 54 stemmen. Goes. Pe classicale vergadering heden alhier gehouden in de Groote Kerk werd bijgewoond door 3G predikanten en 34 ouderlingen. De voorzitter ds. Pont opende do vergadering met het Jezen der Schrift (1 Cor. 1 en 3), toespraak en gebed. Hierop las de scriba, ds. Meloen van Kloe- tinge, de notulen der vorige vergadering en een kort verslag van de handelingen, des Cl. Bestuurs over het afgeloopen jaar. Omtrent de benoemingen die nu volgden is te melden, dat voor het Provinciaal Kerkbestuur tot lid-predikant is gekozen dis. Steenkamer en tot diens secundus ds. "Homburg. Voor het Cl. Bestuur zijn gekozen 3 leden, te weten: ds. Pont, ds. v. d. Plassche en de heer F. Lindenbergh, lid-ouderling, en 3 secundi, te weten: ds. Feijkes, ds. Willemse en de heer L. v. Bruggen. Vervolgens zijn tot praeses van het Cl. Bestuur en tot quaestor van dat Bestuur gekozen ds. Pont, en ds. G. E. Meloen, alsmede tot secundus van den quaestor ds. Pont. Het rapport dei' commissie voor het na zien der classicale rekening, uitgebracht door ds. Kijne, wordt door de vergade ring goedgekeurd. In de namiddag-vergadering van de Cl. Vergadering wordt le een secundus, lid- predikant voor het Cl. Bestuur gekozen. Bij de 2e vrije stemming wordt ds. J. de Voogd van 'sHeer Arendskerke daar voor benoemd. Hierop komen de synodale wetsvoor stellen. 9 5n getal, aan de orde. De meeste van deze, zijnde wetswijzigingen in de praktijk noodzakelijk of gewenscht geble ken, worden zonder discussie met alge- nieene stemmen aangenomen. Het Regle ment op de Kerkelijke ordening en be voegdheid van zendelingleeraren wordt breedvoerig besproken, doch kon wegens zijn gebreken de algemeen© instemming der vergadering niet verwerven, al wordt wel gewaardeerd de bedoeling der Synode om nauwer verband te krijgen tusschen de Kerk en de Zending. Bij de behandeling van de ingekomen stukken komt le aan de orde, het voorstel van ds. Homburg c.s. om aan de Synode te verzoeken aan de proponentsformule toe te voegen achter de woorden „het Evangelie van J. Chr.", welke overge-. leverd is om onze zonden en opgewekt om onze rochtvaardigmaking (Rom. 4:25). De overgroote meerderheid der vergade ring gaat met dit voorstel mede. 2e. komt ter tafel, het voorstel van de Hervormde Broederschap, om de leden der Synode door de Classicale Verga deringen te doen kiezen en het getal der leden uit te breiden tot 45. De Zomer-conferenties voor Zendings studie te Lunteien (bij Ede) zullen ge houden worden van 3—8 en van 10 15 Augustus. Ev. Luth. Kerk. Beroepen te 's Graven'.age II. C. Zwah- ler te Weesp. Veere. Als een bewijs van het groot aantal onderwijzers, die ook naar een plaats dingen bij het Chr. onderwijs moge dienen, dat zich voor de vacature, die door de benoeming van dhr. Verhage als hoofd der school te Gaping© met 1 Sept. a.s. openvalt, niet minder dan 104 solli citanten hebben aangemeld. Geslaagd te Utrecht op het examen voor Apothekersassistent, mej. J. J. de Konink te Vlissingen. Geslaagd voor htst candidaats exa men in de weg- en waterbouwkunde aan de Technische Hoogeschool te Delft de heeren L. .1. Boo nu, D. Kramer en H. J. F. Smit. Wanneer ons voedsel niet behoorlijk verteerd wordt, worden het bloed en dien tengevolge de weefsels en verdere orga nen van ons lichaam niet behoorlijk gevoed. Van welke uitstekende hoedanig heden uw voedsel ook moge zijn, in welke hoeveelheid gij het ook gebruikt, uw bloed wordt arm en vormt zich niet in voldoende mate. Uw gelaatsklem' wordt geel, het vleesch wordt slap, uw lippen worden bleek en uw tong beslagen. Gij gevoelt u gedrukt, gij hebt geen eetlust en alles wat gij gebruikt hindert u, gij krijgt maagpijn, een gespannen gevoel over de borst, last van hoofdpijn, enz. Ver zwakking en bloedarmoede kunnen op treden. Het is van het grootste belang zorg te dragen voor een geregelde ontlasting) en indien uw spijsvertering niet in orde is, kunt gij niets beters gebruiken dan Foster's Maagpillen. Zij werken zacht doch afdoende, zij herstellen een vrije vloeiing van een trage gal en hergeven het arbeidsvermogen der spijsverterings organen. Dank zij hun aangename en zachte werking, zijn zij het aangewezen middel voor vrouwen zoowel als mannen, grijsaards zoowel als kinderen. Foster's Maagpillen zijn te Middelburg verkrijgbaar bij Joli de Roos, Vlasmarkt K 157 en te Goes bij de fa. de Paauw Co. a f0,65 per flacon, of f3,60 per zes fla cons. Eischt de echte en weigert elke fla con, die niet voorzien is van neven staand handelsmerk Ongelukken. Zondagnacht ont stond in de Goudsbloemdwarsstraat te Amsterdam een twist tusschen moeder en zoon, welke zoo hoog liep dat de 16-ja.rige zoon zijn moeder een trap gaf, tengevolge waarvan een miskraam ont stond, waarbij de vrouw overleden is. De geneesheer constateerde da.t de trap den dood der vrouw heeft veroorzaakt. De vrouw laat negen kinderen na. Te Zoeterwoude (dorp) heeft gistermorgen vroeg een landbouwer de reeds bejaarde weduwe L. in een sloot voor haar wo ning drijvende gevonden; de levensgees ten waren reeds geweken. Vermoedelijk is zij door de duisternis te water geraakt. Aan groat gevaar ontsnapt. De reizigers met den laatsfcen trein van Enschedé naai' Oldenzaal zijn Zondag- avoniii aan een groot gevaar ontsnapt. Nabij den Roomweg te Enschedé was een paal op de rails geleed, die ongeveer 300 M. door de locomotief werd mee genomen en toen van de rails werd ge- woipen, waardoor ontsporing werd voor komen. De politie stelt een onderzoek naar de daders in. Schip gestrand. Uit Lizard wordt aan de „N. R. Ct." geseind Volgens een draadloos telegram via Landsend is gistermiddag het stoomschip Gothland, behoorende aan de Red Star Line, varende voor de Holland-Amerika- lijn (Canada-lijn) voor een reis van Mon treal en Quebec naar Rotterdam, op twee mijlen ten noord oosten van den Bishop- vuurtoren op de rotsen geloopen. De As- canius en de Montezuma zijn vertrokken om hulp te.bieden. Ook het stoomschip Lyones komt met een reddingsboot op sleeptouw de Gothland ter hulp. Er hing een dichte mist toen de Gothland strand de. De zee is kalm. Een later telegram uit Sciliy over de stranding der Gothland luidt: Tuss-chen 9 en 10 uur gisteravond trok de mist aanmerkelijk op. De Gothland zit met slag zijde aan stuurboord op de rotsen. Stoomschepen en booten zijn in de buurt. Nog later wordt geseindHel schip zit op de rotsen of ligt er vlak bij voor anker en wacht op het optrekken van den mist om het anker te lichten. De reddings booten die naar het schip vertrokken zijn, waren om negen uur gisteravond nog niet teruggekeerd. Vliegongeluk. Op het vliegveld bij Bonn is de vlieger Heller komen te vallen. Zijn passagier, de 20-jarige prins Frederik van Bentheim en Steinfurt, stu dent in de rechten, brak beide beenen. Hij is een zoon van prins Alexis van Bentheim en Steinfurt en Fauline prinses van Waldeck en Pyrmont, de oudste zuster van onze Koningin Emma. N. R. C. In de hedenmiddag gehouden vergade ring van den gemeenteraad van Middel burg waren de volgende stukken ingeko men: Een adres van acht bewoners van de St. Janstraat, die to kennen geren, dat zij niet belangstelling kennis naaien va.i de besprekingen in de jongste raadsvergade ring, betrefrende hei Gebouwe.ischoon dat Middelburg bezit en de te nemen maat regelen tot voorkoming van vermindering van den welstand door oprichting van onaesthetische panden dat zij meencn, dat bet geheel in de lijn van de bedoelingen van den naad ligt, dat allereerst de noodige zorg zal worden besiexl aan die gebouwen, welke de gemeente zelf in eigendom bezit; dat zij daarom de welwillende aandacht van den raad vestigen op hel pand ïa de St. Janstraat H 204, ,,'tHuis van Lee- ninge" waarvan de gevel door verwering en ontbreking van steenen, onvoldoende voeging, oniegelmat'ghe.d der zandsteen tusschenzetsels, gedeeltelijke bestrijking met portland cement, enz. enz., zich in een toestand bevind*:, welke meer doet denken aan ©en bouwval dan aan ©en uit oogpunt van acniteeuir bez'e.is.vaardig pand, dat zoo zij juist zijn ingelicht - de huurder van een deel, namelijk het Rijk, deze meening deelt, doch in het on derhoud verhinderd werd, wijl hiel gemeen tebestuur meende, dat door de manier, waarop het Rijk wilde onderhouden, de welstand zal worden ges:baad dat zij de meening van liet gemeente bestuur deelen; wanneer het de stelling verdedigt, dat Middelburg meer gediend wordt „door.mooie antieke gevels" dan doo. gemod rniseerde, bepofcijandcemenlb gevels dat echter niemand kan zeggen dat de gevel van ,,'tHuis van Leeninge" in den toestand, waarin het zich nu bevindt, be hoort tol de mooie, antieke gevels; dat hel evenwel zeer gewenscht zou zijn, dat de gemeente een pand, Zoo dicht bij de hoofd verkeersstraat, gelegen in den verbindingsweg van stat on e.i stads centrum; van een gevel voorzag, die uit architectonisch oogpunt, bezienswaardig en bewonderenswaardig is; redenen waarom adressanten den j-.iad beleefd verzoeken, het daar heen te leiden, dat, het gebouw wordt voorzien van een gerestaureerde, artistieke gevel met pas sende ramen, zooals Middelburg met trots meerdere kan t jonen, öf de muren worden overstrefcen met portland cement en in behoorlijken toe stand wo;den onderhouden, zooals de ai- dei© particuliere woonhuizen in de St. Janstraat. Vervolgens het verslag van de Kamer van Koopliandel, idat 'reeJs gepubliceerd lis. Verslag van de commissie van toezicht op het Middelbaar onderwijs. Proces verbaal van kasopname ten kantore van den gemeenteontvanger op 5 Juni j.l. Het verslag van de commissie belast met het afnemen van het eindexamen dor Burgeravondschool, waaruit blijkt, dat van de 23 candidaten er 22 geslaagd zijn. Een verzoek van de afdeeling Zeeland van de Nederlandsche vereeniging tot be scherming van dieren, waarin gewezen wordt op de slechte behandeling en aan spanning der paarden van de vuilnis karren, en waarin verzocht wordt bij het eindigen der pacht op 1 Mei 1915, de stadsreinigingsdienst in geen geval meer te verpachten aan den tegenwoordigeta pachter, doch een onderzoek in te stellen naar de mogelijkheid om, evenals o.a. te Vlissingen, zelf de exploitatie van de zen dienst op zich te nemen. Ten slotte nog een adhaesiebetuiging van de afdeeling van Volksonderwijs niet het verzoek van de afdeeling van den Bond van Nederlandscho Onderwijzers in zake de invoering van verplichte school vergaderingen. Goedgekeurd werd een voorgeste.de wij ziging in do g 'ineen eb g o t n g 1914. Behandeld werd vervolgens het voor stel om eene tijdelijke geld'.eening aan te gaan van ten hoogste f 32009. Dit werd goedgekeurd. Aangenomen werd een voorstel om een gasleiding aan te leggen langs den Pen- ninghoeksingel. Het voorstel van B. eu IV. om water leiding aan te leggen in de Wijngaardstr., was geamendeerd door de comm ssie voor de financien dat in dit geval de bepaling dat door de eigenaars der won;ngie.i gedu rende drie jaar 8 pet. der a.inlegkosten worden gegarandeerd, n.e. zou worden ge handhaafd. Dit voorstel van .B en W. is aangeno men onder toezegging ©enerzijds, dat de aanleg zoo goedkoop mogelijk zal geschie den. Aangenomen werd lie. voorste', o.n e n tweede hoofdleiding voor de wat riet ding aan te leggen in de Werfstraat. Vervolgens w as aan do orde het voorstel om ©enige verbouwingen aan school G te doen plaats hebben. Dit werd aangenomen. Het vooret.il om tegen de gemeente*Sou- burg een procedure aan te gaan, in ver

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2