Pink Pillen Ongelukkig zijn de armen aan bloed. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Reclames. Leestafel Reclames Is het een nierziekte? Predikbeurten. Rechtszaken. kanoorlog uitloopen, ja, al werd heel Europa in vuur en vlam gezet, dat cri- tieke puntje in de Adria gunnen de Mo gendheden elkander niet. Wat er achter dit alles zat, heeft men blijkbaar in Den Haag niet begrepen. Men vond 't alsof men gestreeld werd, dat nu eens niet naar België of Zweden, maar naar ons was uitgezien, om een stel kranige officieren. Nu, dat stel kranige officieren is dan ook van Nederland uitgetogen. Maar zie nu, wat er van gekomen is. Wie hier waken moest, heeft niet ge waakt. Vooral op de door ons (Red. De Zeeuw) gespatieerde woorden moet, dunkt ons, den nadruk gelegd worden. Een knikker spel der bondgenooten. Uit vroeger dagen. Het „EindhoVensch Dagblad" publiceert, van de hand van den oud-militair M. .H, een episode uit het leven van lui tenant Thomson in Atjeh, waaraan het volgende is ontleend: „Het was bij den overval van (Toekoe Oemar in 1896. Reeds eenige uren lagen wij in de sawah plat op onzen buik in hinderlaag. Tweehonderd meter voor ons Was een kampong, die door den .vijand versterkt was, zooals alleen Atjehers dat kunnen, en uit den kampong werd pen geregeld vuur onderhouden. Zoodra maar één der onzen zijn hoofd boven de sa- .wah durfde uteken, vlogen hem de ko gels langs het hoofd. Een aanval ppl de zen kampong was bijna niet te onder- hemen, omdat, alvorens wij den kampong bereikten, zeker een groot aantal der on- zep zou zijn neergelegd. Niettegenstaande dit alles, wilde kapitein Dreiber toch ,de bestorming wagen. Doch de bataljons commandant, overste Soeters, wilde wel zijn toestemming geven, maar niet alvo rens de biergartillerie, welke bezig (was één der heuvelen van den Goudberg te .be klimmen, boven fetching had genomen, en door eenige goed gemikte projectielen de heeren daar in den kampong een toontje lager had doen zingen. De muil ezels, welke de z.ware stukken geschut moesten trekken of dragen, hadden echter hun dag niet of zp heulden met de Atjehers. Hoe het ook zij, het duurde te lang, en zeker naar den zin van onzen kapitein en zijn mannetjes. Luitenant (Thomson, dien het niet inviel zich td dekken, liet (zijn prachtvolle vechtsabel in de zon schitteren. „Luitenant, zal het nog lang (duren?" vroeg ik, „wij krijk gen hier van dit liggen de Berri Berri". Maar gelukkigoverste Soeters had ein delijk kapitein Dreiber toestemming gege ven met zijn mannetjes den kampong .te bestormen- Nog een kleine bespreking tus schen de officieren en daar ging het voor waarts. Natuurlijk lieten de Atjehers zich niet onbetuigd en een razend vuur .werd op ons onderhouden, waardoor velen der oh zen buiten gevecht werden gesteld. Luitenant Thomson vooraan, en achter hem de hoornblazer Kareis. Alles wat voor ons kwam, werd neergeveld. Het Was of er geen hinderpalen meer voor ons bestonden. Eindelijk, na een reuzen- inspanning, waren wij den kampong ge naderd, nog een hooge borstwering en dan zou binnen de strijd van man tegen man plaats hebben. Luitenant Thomson deed alle moeite om over de hooge ver sperring heen te komen, de hoornblazer, die dit zag, zou den luitenant even hel pen, en gaf hem een duwtje in den rug. De luitenant kwam dus eigenlijk vóór dat hij er erg in had den kampong binnen vallen. Wij waren den luitenant op dert voet gevolgd, en was dan ook spoedig de strijd beslecht. De kampong was genomen en binnen enkele oogenblikken woei de driekleur' uit den top van den mast. Na tuurlijk bleef de inneming van den kam pong door één compagnie niet onbeloond. Toen wij ons weer bijj het bataljon voeg den, werden wij door den overste toege sproken. Als ik mij niet vergis, was het bij dezen kampong dat luitenant Thom son, die het eerst in de versterking was, de Militaire Willemsorde verkreeg". Pensioen is verle.md aan E. Bruijn- zeel, weduwe van J. W. Slager, onder wijzer aan de Chr. Norm,-lessen te ThoLen en hoofd der o.l.s. te St. Annaland, ad. resp. f 92 en f 437 's jaars. Bij den dienst der directe belastingen enz. zijn benoemd tot kommies 3e kl. met ingang van 1 Juni: A. Raadsen te Hontenisse, M. C. H. van Rooijen 'te IJzendijke, L. J. Lieven&e te Zuiddorpe, C-. Koster, (te Koewacht, W. Goethals to Sluis, P. H. v .d. Kolk te St. Jan steen, J. Jobsen te IJzendijke, M. J. Man- jieke te Aardenburg. De le luitenant J. C. M. Simon Thomas, van het 4e reg. inf., thans ge detacheerd bij de hoogere krijgsschool, wordt 1 Nov. werkzaam gesteld ten bu- reelc van den commandant der Stelling van Amsterdam. De op Donderdag 18 Juni gehouden stemming ter verkiezing van 6 hoofdinge landen van het waterschap Schouwen, heeft tot uitslag dat de periodiek aftre denden, de heeren P. Goemans Mz., M. Mol, M. Hoogenboom, M. de Glopper, D. Groeneveld de Kater en Jacob Steur, al len zijn herkozen. De minister van waterstaat heeft be- jioemd tot buitengewoon opzichter: H. J. Lemmers, te Hansweerd, bij de werken voor het bouwen van een brugknechts- woning bij de Schorebrug; J. N. Maas te Koudekerke, bij het maken van bestra tingen met klein plaveisel op de Rijks wegen van Hengeloo naar Enschedé en van Enschedé naar Glanerbrug. Middelburg. De Stct. bevat de statu ten van de Industrie- en Huishoudschool voor Zeeland, alhier. Stukken Gemeenteraad. Om trent het voorstel tot het aangaan eener tijdelijke geldleening groot f 32000, ten behoeve der gemeentebedrijven, stellen B. en W. voor het Volgende te besluiten: I. ter bestrijding van de eerste kosten van nieuwe werken voor de gemeente bedrijven in 1914 aan te gaan eene tijde lijke geldleening tot een bedrag van ten hoogste f 32000, tegen eene rente ten hoogste overeenkomende met het promes se-disconto van de Nederlandsche Bank en onder de voorwaarden bij deze instel ling 'gebruikelijk, met bepaling dat het geheele geleende bedrag zal zijn afge lost vóór het einde van het dienstjaar 1914; II. voor de betaling van rente en af lossing aan te wijzen alle inkomsten en middelen der gemeente. De Commissie van Financiën vereenigt zich met het voorstel. Met het voorstel tot aanleg gasleiding langs den Penninghoeksingel gaan de Commissiën van Fabricage en Financiën accoord. Ook met het voorstel tot aanleg water leiding in de Wijngaardstraat kan de Com missie van Fabricage zich vereenigen. De Commissie van Financiën rappor teert: De Commissie vereenigt zich met het voorstel, behoudens het eischen in dit geval van de garantie van 8 pCt., welke h. i. de zaak onmogelijk zou maken. Met het voorstel tot het verbouwen van School G kunnen de Commissiën van Fa bricage en Financiën zich vereenigen. I In het voorstel naar aanleiding van het schrijven van de Commissie uit Gedepu teerde Staten, belast met de voorberei ding van de drinkwatervoorziening in Walcheren, waarin verzocht wordt een voorstel te doen tot beschikbaarstelling van een bedrag van ten hoogste 5 cent per inwoner op 1 Januari j.l., ten einde het onderzoek naar de mogelijkheid van afdoende watervoorziening van het ge heele eiland te kunnen doen plaats heb ben, merken B. en W. op, dat dit bedrag voor Middelburg dus beteekent: 18783 X 5 cent f 939.15. De meerderheid van het College van B. en W. kan geen vrijheid vinden voor te stellen om het verzoek van de Com missie in te willigen, omdat de gemeente in het bezit is van eene eigen waterlei ding en hare geldmiddelen niet van dien aard zijn, dat zij zich kan veroorloven uitgaven te doen tot het bevorderen van een onderzoek, waarvan de resultaten in de meest gunstige omstandigheden voor de gemeente geen nut zouden kunnen opleveren. De minderheid, hoewel zich voor het oogenblik niet kunnende voorstellen, dat er eene wijze zou bestaan, waarop de gemeente met hare eigen waterleiding zou kunnen treden in eene combinatie, die ten doel heeft de watervoorziening over geheel Walcheren, zooals de Com missie beoogt, is van een tegengesteld gevoelen. Naar haar gevoelen is water voorziening over het geheele platteland van Walcheren voor dat gansche eiland en dus ook voor Middelburg van groot algemeen belang. Zij meent, dat de be vordering van de hygiene op liet platte land van onmiskenbaar belang is voor de stad, waarbij niet' het minst aan moge lijke epidemieën te denken is. Waar bo vendien bij de eventueele totstandkoming van de beoogde plannen de gelden wor den gerestitueerd, acht zij het onge- wenscht, door eene weigering van het onderhavige verzoek, onze gemeente a. h. w. te isoleeren bij die plannen, waardoor alle medezeggenschap en invloedsuitoefe ning bij dit ingrijpende plan voor de (Streek, waarvan de gemeente het middenpunt vormt, uitgesloten zal zijn. De belangen van het platteland van Walcheren en deze gemeente, die nog steeds door de markt de voornaamste gemeente daarvan is en daaraan een niet gering deel harer welvaart dankt, oordeelt zij ten nauwste samengeweven en zij acht eene verslap ping dier banden zeer gevaarlijk. B. en W. geven dus in overweging op het verzoek van de Commissie .afwijzend te beschikken. De Commissie van Fabricage deelt de de meening van de minderheid van het college van B. en W. De minderheid der Commissie van Fi nanciën zou op dé gronden door de min derheid van het College van B. en W. aan gevoerd aan het verzoek willen voldoen. De meerderheid is van meening dat, waar Middelburg in ieder geval veel minder belang bij deze zaak heeft dan het ove rige deel van Walcheren, het beschikbaar stellen van een bedrag van f 500 meer dan voldoende is te achten. Met het voorstel tot het leggen van eene tweede hoofdleiding in de Werf- straat kan de Gezondheidscommissie zich vereenigen. Wat het voorstel tot het aangaan van een rechtsgeding tegen de gemeente Oost en West-Souburg tot betaling eener re tributie betreft, deze kwestie komt in korte trekken op het volgende neer: Door de Commissie van beheer over den rijweg is aan de gemeente Oost- en West- Souburg vergunning verleend tot het leg gen van buizen voor gasleiding in dien weg o.a. onder voorwaarde, dat ter er kenning van het eigendomsrecht jaarlijks eene retributie van f 0.10 voor eiken strek- kenden meter hoofd- of zijleiding zou worden betaald. Tot en met 1911 heeft de gemeente Souburg die retributie gere geld betaald, doch sedert 1912 heeft zij dat nagelaten, ook nadat zij door de Com missie van den weg tot betaling was ge sommeerd. Het bestuur der gemeente Souburg is van meening, dat het niet tot nakoming der overeenkomst met het bestuur van den rijweg verplicht is, op grond van eene wijziging, welke het reglement op de wegen en voetpaden, in 1911 heeft ondergaan ten opzichte van art. 70 van dal reglement. Toen werd namelijk in dal artikel sub e de bepaling opgeno men, waarbij het werd verboden om eenigerlei werk van welken aard ook, in of door weg of voetpad, aan te leggen zonder de vergunning van Burgemeester en Wethouders, terwijl bij weigering dier vergunning beroep op Gedeputeerde Sta ten werd mogelijk gemaakt. Door deze nieuwe bepaling meent het gemeentebe stuur, dat zijne verplichting tot betaling van de voormelde retributie vervallen is en weigert Souburg dan ook sindsdien die te betalen. Daarom stellen B. en W. voor te te- sluiten lo. tot het aangaan van een rechtsge ding tegen de gemeente Oost- en West- Souburg tot betaling van de door deze verschuldigde retributie van f 202.60 per jaar wegens de haar verleende vergun ning tot het leggen van gasbuizen in den rijweg tusschen Middelburg en Vlissingen. -Hedenmorgen vroeg is een vlieg machine hoven onze stad gezien welke uit zuidelijke richting komende na eenige oogenblikken boven de stad te hebben rondgevlogen in oostelijke richting ver trok. Ook uil andeire plaatsen in onze pro vincie kwamen berichten, dat het vlieg tuig gezien en gehoord is. (Zie verder onder „Telegrammen".) Hedenmorgen had in het Polderhuis aan de Abdij alhier de opening plaats van de stembriefjes ter verkiezing van zes commissarissen van den polder Walche ren. Uitgebracht waren 118 stemmen, na melijk 104 te Middelburg en ,14 te West- kapelle. Van onwaarde bleken 4 stommen. Door de aftredende commissarissen .wor den de navolgende stemmencijfers be haald: jhr. mr. W. JI- Snouck Hurgronje 110, mr. P. JJieleman 112, J. A. Zip 109, W. A. de jlijeke 113, allen te Middelburg, D. Kodde Lzn. fe Koudekerke 107 en P. de Visser ,te Aagtekerke 108 stemmen, zoodat deze heeren allen herkozen gijn. Op een zestal andere heeren waren een of twee ©temmen uitgebracht. In de vergadering van den Raad, te houden op Woensdag 24 Juni a.s., des namiddags te 2 uur, zullen worden behandeld 1. Notulen; 2, Ingekomen stukken; 3. Wijziging gemeente begroeting 1914; 4. Voorstel tot aangaan tijdelijke geldlee ning 5. Aanleg gasleiding langs Pen ninghoeksingel 6. Idem waterleiding in de Wijngaardstraat; 7. Idem waterlei dingsbuis in de Werf straat; 8. Verbou wing van school G9. Procedure tegen Oost- en West-Souburg; 10. Deelname in het onderzoek inzake drinkwatervoorzie ning op Walcheren. Vlissingen. Wegens den d'kken mist ge durende de geheele reis kwam de nacht mailboot „Mecklenburg" der stoomvaart- Mij. „Zeeland" hedenochtend eerst te kwart voor negen op de haven, in plaats van 4 uur. Dat de brandschade aan de stoom houtzagerij van de fabriek „De Schelde" aanzienlijk is geweest, blijkt pel uit de cijfers die hier genoemd worden. 'Aan hout, machines, opstal van gebouwen enz. moet aan een waarde van ruim f 100.000 verbrand zijn. Hedenmorgen 11 uur 15 m. vertrok de mailboot „Oranje Nassau" ,om een excursiereis te maken naar Frankrijk, 's Avonds zal het schip geheel geïllumi neerd worden, van welke illuminatie de proeven gisterenavond uitstekend geslaagd zijn. De Harwich boot bestemd naar Ant werpen passeerde pas hedenmorgen 11 uur Vlissingen, dus ongeveer 6 uur te laat, vanwege den dikken mist. lerseke. Bij e m onzer bakkers vervoeg de zich dezer dagen een Engelschman om zijn inkoopen te doen. Hij wilde ook eieren koopen. Omdat hij die niet zag staan en de winkelier met den testen wil van de wereld niet begrijpen kon, wat de Engelschman wenschte, kwam deze na veel vergeefsc.be moeite op een lumineus idee: „kok-kok-kokkedé" zeid-ie, en di rect werd-ie begrepen en werd aan zijn verlangen voldaan. (Kr. Ct.) Breskens. Benoemd tot ontvanger der invoerrechten en accijnzen te Hilvaren- beek de heer A. van Diermen, alhier. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Diempn, Joh. Laurense te Oostkapelle; te Koudum, G. Venema te Birdaard; te Nieuw-Vennep, J. J. Karres te Oudemirdum. Aangenomen naar Oudshoom, door IJ. B. Kalm a te Bergum. 1 I Geref. Kerken. Te 's Gravenhage zal zeer waarschijn lijk i(n September een vijfde predikant beroepen .worden. Goes, üütaki dhï. SA. S- J. Dekker te Goes is opgedragen de vervaardiging ,van een nieuw rein-pneumatlsch orgel, voorzien van de nieuwste toepassingen, ten behoe ve van de Gereformeerde Kerk te Opper does; zulks na onderzoek ea vergelijking van verschillende fabrikaten. Vlissingen. Gisteren werd het verlicht examen voor den Schoolraad in de Chr. Kweekschool te Middelburg gehouden, ten overstaan van den gedelegeerde Ds. Feij- kes van Dordrecht. Het diploma werd uitgereikt aan de dames: M. Botting, J. Pieterse, T. Riemens, C. de Schrijver te Middelburg, M. Glerum te Gapinge; Joh. Baarschers en C. J. Vader te Vlissingen en aan de heeren A. Timmermans, A. Goote, N. A. Schiunan te Middelburg; J. Laansma te Oostkapelle; R. Cornelisse te Arnemuiden; F. v. Vlaanderen te Sou burg; C. Stuij te Biggekerke en G. M. A. Laernoes te Vlissingen. Voor de Nederlandsche vereeniging tot bevordering van handelswetenschap pen behaalde mej. Anna Witkam te Goes, leerlinge van het Pensionaat St. Marie te Roosendaal, diploma B boekhouden. „Ongelukkig zijn de armen aan bloed", dat moest men ook op alle openbare plaatsen aanplakken. Gij moet bloed heb ben, om stevige luchtpijpen en longen te hebben, die u in staat stellen alle met mikroben verzadigde stof te trot- seeren. Is de tering piet om zoo te zeggen' de uitputting van het bloed, het natuur lijke gevolg der bloedarmoede? Om de tering te voorkomen is rijk bloed een eerste noodzakelijkheid. Het meest prac- tische middel om een zwakke borst te beschermen, is door de aderen een rijk bloed te doen stroomen. Daarvan komt de groote hoeveelheid levens die door de Pink Pillen zijn gered. Deze Pillen hebben inderdaad de merkwaardige eigen schap van het bloed niet langs een om weg, maar onmiddelijk met iedere gift te vernieuwen. Zij genezen dan ook dui zenden gevallen van bloedarmoede, bleek zucht, algemeene zwakte, en alle kiek ten die een verarming van het bloed tot oorsprong hebben. Ze zijn verkrijgbaar a fl.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-DepOt der Pink- Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Bij de Hollandia drukkerij to Baant verscheen Serie I m'o. 4 van Onze. Groote mannen. Huygens, door J. A. iWorp. Boeiend en onderhoudend is het levens verhaal van dezen groeten Constantijn, gelijk dat uit zijn Memoires en Gedichten wordt gekend. De uitgever rangschikt hem terecht onder „onze groote mannen". Het lev'en van Huygens, zegt de schrijver te recht, is een schoon geheel door zijn ver stand, zijn groote talenten, zijn trouw, zijn ijver, zijn belangstelling, zijn kunst en wetenschap. De Spiegel van deze week bevat een fraai portret van dr. J. Th. de Vis ser, het Kamerlid, met bijschrift. Een foto van het paleis Het Loo na de ver bouwing. Kiekjes van den nieuwen St. Jacobstoren ite Vlissingen. Velerlei tref fende reproducties betrekking hebbende op het Nederl. Bijbelgenootschap, met de portretten van de voorzitters van 1814 tot heden; alleen ontbreekt mr. A. v. Gennep (1829—1840). „Timotheu s". Gisteren noemden we het gedicht „Bijbel-bevindingen" 'in dit Tijdschrift en schreven er bij, dat het van een onbekend dichter is. De dichter is voor ons echter geen onbekende, 'tls namelijk de heer A. Wabeke Sr., te We- meldinge, den bekenden verzenmaker, die vroeger meermalen zijn pennevruchten aan „De Zeeuw" heeft afgestaan. Het ge noemde vers is ontleend aan „Mijn Eerste lingen", uitgave van G. M. Klomkerk. Dogmatische fragmenten; le reeks De Kerk, door ds. Knap te Groningen. Kampen, J. H. Kok. «Deze populaire voordrachten over het leem tuk der kerk naar de gereformeerde beginselen beginnen steeds meer de aan dacht te trekken, gelijk zij verdienen. Deze afl. handelt over „het karakter der kerk", waaraan de schrijver toevoegt een dui delijke omschrijving van het onderscheid tusschen de Kerk als organisme, en als instituut. Aan het Spievenster behandelt de schrij-' ver het denkbeeld van herziening der Geloofsbelijdenis met bet oog op in de laatste jaren ingeslopen dwalingen van theosophie, spiritisme, monisme en boed dhisme. De schrijver is er voor, doch ontraadt voorloopig de revisie aan de voormannen in de Ned. Herv. Kerk we gens den ontredderden toestand der kerk, en de onmogelijkheid haar bij de tegen woordige organisatie ter hand te nemen. Het Zendingsblad van de Gereformeerde Kerken in Nederland bevat een mooi por tret van ds. Rudolph, met bijschrift van ds. Dijkstra, voorts o.a. een opgewekt schrijven van ds. 'Netelenbos te Wono- sobo, ds. v. Dijk te Pajeti en ds. Colen brander te Melolo. Nog vestigen wij de aandacht op „De Zendingsschool en de nieuwe subsidie bepaling." Een woord ter ernstige over weging aan Holland's Christenen, door C. R. K'ihnen. secretaris van de Salatiga- Zending Ftrecht, G. J. A. Ruys. Wat is genoemde Zending van uit Neukirchen al voor honderden ten zegen geweest. Wij gedenken niet eerbied den arbeid van zend. Zimmerbeutel en van den schrijver die zelve in dien arbeid is vergrijsd. In dit geschrift nu zet de schrijver het standpunt der Zending ea der Zendings school uiteen, en de gevaren die deze bedreigen. Hij toont aan hoe de Zendings school aan de Zending kan worden dienstbaar gemaakt. Hij bespreekt enkele tegenwerpingen en haalt uitspraken aan van libeiale staatslieden, welke hij niet vreemd acht aan de onder het liberale ka binet Pieyte uitgekomen nieuwe subsidie regeling voor de inlandsche scholen waar Nederlandsch onderwezen wordt. Onder anüeren van mr. .1. II. Abendenon: „Men ko r.e t t de bevolkinvan lusu'inde om haar te winnenniet voor de Kerk die men aanhangt". En van Snouck Hur gronje: dé door hen bevorderde associatie moet buiten het gebied der religie blijven, mag alleen een politiek- nationale zijn". En een hoogstaande Ja- vaansche Vrouw, nu wijlen Raden Adjeng Kartini vroeg: „Zendingsarbeid doch zonder doop". En het Kamerlid Van De venter (die in zeer krasse woorden het Chr. onderwijs voor den Javaan verwerpt.) De schrijver eindigt met deze conclusie „Laten alle Zendingsvrienden den Heere smeeken dat Hij öf tusschenbeide koine en de bewuste bepaling door de Regee ring niet in het nieuwe reglement late opnemen; öf dat de Vereenigingen met geloofsmoed en Godsvertrouwen hun eigen weg gaan. voor de subsidie bedankende..." Dit geschrift verdient niet in de boeken kast begraven, maar ernstig gelezen te worden door alle vrienden der Zending. Ja, indien gij waterzuchtige zwellingen rond de oogen, in de enkels of polsen hebt; indien gij voortdurende aandrang tot urineloozing, bezinksel in het Water, branderige pijn bij de loozing hebt; in dien uw slaap verstoord is en gij iederen morgen vermoeid opstaat; indien gij ste kende pijn in den rug en de lendenen hebt of rheumatische pijnen in de lede maten; ischias, rheumatiek, jicht, steen, uremie kunnen de gevolgen ervan zijn. Foster's Rugpijn Nieren Pillen genezen nier- en blaaskwalen, doordat zij 'de zwak ke of zieke nieren genezen en verster ken, en haar zoodoende in staat stellen om haar gewichtig werk, het filtreeren van het bloed, behoorlijk te verrichten. Uw leven hangt van uw nieren af, want iedere drie minuten, dag en nacht, wordt het bloed door de nieren gevoerd. Haar te verwaartoozen is gevaarlijk, doch in dien gij haar gezond houdt, houden zij u gezond. Foster's Rugpijn Nieren Pillen zullen dit voor u doen en haar genezen, indien zij ziek is. Te Goes verkrijgb. bij de lib. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Nie ren Pillen, weigert elke doos, die niet voorzienis van nevenj staand handelsmerk. Ned. Heïv. Kerk. Zondag 21 Juni 1914. Goes, 9.30 u. ds. Steinz (he:d. 100-j. be staan Ned. Bijb.-gen.), 2 u. ds. Hom burg (bel. H. D„ Cat. Zondag 39), 6 u. ds. de Vries. Kantongerecht te Middelhui'g. De eerste zaak welke heien behandeld werd was die tegen den barbier V. al hier, die een paar weken geleden a's agent van het Witte Kruis was veroor deeld tot f500 boe'.e subsidiair 14 da gen hechtenis en die van dit verstekvon- nis in verzet was gekomen. Ook thans was bekl. niet zelf verschenen doch trad voor hem als verdediger op den heer mr. P. Dieleman. Twee getuigen verklaanten dat bekl. hen gevraagd heeft of zij een lootje wilden koopen en wilden medespelen in de Staatsloterij, van bijbetalen van f6.50 om in liet bezit te komen van een obligatie wisten zij niets en ook bekl. sprak daar niet over. De ambtenaar van het O. M. toonde perst op de bekende gronden aan dat bier geen sprake is van een premieleening doch van een loterij, en wees er op, dat de stukken, die men van deze ven nootschap aanvankelijk verkrijgt, nog min der op een obligatie van een premielee ning gelijken dan die van de Tijdgeest. In het prospectus staat duidelijk, dat het bijstorten van f6.50 niet verplichtend is, er is hier ook geen sprake van eene verbintenis van lecning, omdat men met een onbekende partij te doen heeft. Wat betreft de mate van straf, wees pleiter er op, dat o(schoon bijna door het ge heele land veroordeelingen vaJilen, de agenten ïoch doorgaan met verkoopen. Het gelijkt op een anarchie, nog erger dan in Albanië. Als dit zoo doorgaat zullen de agenten zelf aan den lijve ge-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2