Caramel Pralines vroege Appelen, Hofstede Telegrammen. Pretttarteii ier tof. M te does. de Pruimen en de Pruimen, HET ADRES Nougat Hopjes Afloop verkoopingen, aanbestedingen m Briefwisseling Rechtszaken. Allerlei. Burgerlijke Stand. Marktberichten. OPENBARE VERKOOPING. met Arbeiderswoningen Bouw- en Weilanden 800 Personen! Iets voor fijnproevers! Prima van kwaliteit, heerlijk van smaak. Per ons 10 ets. Weet U wat ook lekker is Onze bereid uit de beste grond stoffen en met Natuurboter gebakken, zijn ongeëve naard, maar kosten slechts 8 ets. per ons. a 10 ets. per ons. Één keer proeven altijd gebruiken Een pondsbus C. JAMIN'S zuivere CACAO kost slechts 60 ets. Telegrafisch Weerbericht. Vrijdag 26 Juni 1914, verkoopeg: VERKOOPING van eene Hofstede en Landerijen in het Noord-Westelijke gedeelte van Noord Brabant. openbaar verkoopen voor Uw DRUKWERK is ambten, achter hun schilden gedekt, be zig schietgaten in den muur te boren. Een «ogenblik later gingen de loopen dei- pistoren er door. een paar schoten knal den en bijna op hetzelfde oogenblik hoor de men binnen een lichaam op den grond vallen. Toen de deur geopend was, vond men de ongelukkige vrouw, door de giftige! dampen bedwelmd op de vloer liggen, zoodat zij zonder verder incident vervoerd kon worden naar een gesticht. Brand in een dok. Te Glasgow heeft een in het Kingstondok uitgebroken brand drie schepen vernield en vier an dere beschadigd. De schade wordt op 250.000 geschat. Ernstig e brand te Kiel. Gisternacht om 3 uur brak in den kelder van een woning alhier brand uit. Het vuur greep snel om zich heen en bereikte •weldra het dak. De brandweer vond drie lijken en redde veertien personen het le ven; drie brandweerlieden zijn ongesteld geworden tengevolge van den hevigen rook. De familie T a c k in v r ij li e i d. De familie Tack moest 1800 Turksche ponden losgeld aan de rooverbende betalen alvorens te worden vrijgelaten. Storm in Zuid-Duits e,h 1 and. In het Zuid-Westen van Duitschland heb ben hevige onweeisstormen groote schade aangericht. Te Stuttgart stonden de straten verscheidene uren blank, terwijl tal van benedenhuizen en kelders overstroomden. Het tramverkeer moest geruimen tijd ge staakt worden, terwijl opi verschillende plaatsen de bliksem insloeg. Ook te Mainzi heeft het ontzettend geregend. In eieil paar straten van de voorstad Gonsenheim stond het water een meter hoog. Op' twee plaatsen is de spoordijk weggespoeld, zoo dat de treindienst gestaakt moest worden. Te Uebersdorf in den Eifel zijn twee metselaars, die bij een in aanbouw zijjnd| huis werkzaam waren, door den bliksem gedood. Eenzelfde lot trof ook een metse laar, die werkzaam was aan het Dronke- monumemt bij Daun. De koningin van Zweden is tengevolge van een staar geheel blindl aan het linkeroog. Mogelijk kan een ope ratie nog baten. Stoomschip gestrand. Het stoomschip Bülow, van de Norddeutsch© Lloyd, is gistermiddag op zijn terugreis van Japan bij dichten mist in de Black- norbaai ten westen van Portland Bill gestrand. Het schip zit op (de rotsen, maar toch acht men het mogelijk 't vlot te krijgen als het weer goed blijft. Volgens een bericht van Lloyds uit Weymouth, zijn de passagiers op sleep- booten aan land gebracht. Een nieuwe vorm van ver zekering heeft in Engeland zijn in trede gedaan. De echtgenoot van een kiesreehtvrouw heeft zich voor twee jaar verzekerd tegen de geldelijke gevolgen, die voor hem kunnen voortvloeien uit de bijdragen, die zijn eega gewoon is aan de fondsen der Politieke en Sociale Vrouwen-Unie te schenken. Hij betaalt in die twee jaar f900 aan premie, waarvoor de verzekeraars een risico op zich nemen tot een bedrag van f 240.000. De overeenkomst is alleen van kracht, wanneer de regeering haar voornemen, om hen die bijdragen aan bedoelde fond sen aansprakelijk te stellen voor alle door kiesrechtvrouwen aangerichte schade, ten uitvoer legt. Scherpenisse. De uitslag der 18 dezen gehouden inzet van de eigendommen be- hoorende tot de nalatenschap van wijlen dhr. Anth. Guiljam is als' volgt: Woon huis, schuur en erf ingezet door A. Guil jam te Nieuw'-Vossemeer voor f800' schaapskooi ingezet door J. Duiinhouwer te Scherpenisse voor f160; 60 A bouw land ingezet door 0. Menheere te Scherpe, nisse voor f630; 1.18.20 H.A. weiland ingezet door M. Steketee te Poortvliet voor f420; 0.33.60 H.A. bouwland in gezet door J. Oudersluijs Jz. te Scherpe nisse f700 0.29.50 H.A. bouwland inge zet door J. M. .Vroegoip' te Scherpenisse f 1010; 0.33.50 H.A. bouwland idem, idem f980; 0.73.80 H.A. weiland ingezet door Joh. Keijzer te Scherpenisse f675; 0.20.6 H.A. bouwland ingezet door C. Hartog Az. f900; (J.46.20 H.A. bouwland ingezet door Joh. Keijzer te Scherp'enisse f610; 0.38.30 H.A. bouwland idem, idem f670. Tevens werd (ten behoeve van Jac. Vroeg op nog ingezet een perceel weiland, groot 49 A. 80 c,A. door M. J. Kievit, alhier, voor f690. DEN HAAG. Hedenmiddag werd in een der zalen van het Departement van Land;1 bouw een vergadering gehouden ondeffl leiding van prof. dr. I. P. de Vooys om, te geraken tot de stelling eener federatie van Vereenigingen op; het gebied van bestrijding der werkloosheid. Voor deze vergadering zijn uitgenoodigd afgevaardig den van de sectie Gemeentelijke fondsen, de Vereen. Werkverschaffing, de Vereen. Landverhuizing, de Ned. Vereen, van Arr beidsbeurzen, het Ned. Verbond van Vak- vereenigingen, het Ned. Verbond van Neu trale Vakvereenigingen, het Bureau van de Kath. Vakorganisatie en het Christer lijk Nat. Vakverbond. Da voorzitter der Nat. Vereeniging te gen de Werkeloosheid, prof. Vooys, heette namens het bestuur dier vereeniging alle aanwezigen Welkom, allereerst de minist ters (en hunne vertegenwoordigers), die daarmede blijk gaven van hun belang stelling voor het doel der bijeenkomst, en verder alle vertegenwoordigers dea; vereenigingen, die aan de uitnoodiging' gevolg hebben gegeven. Hij spreekt de hoop uit, dat de besprekingen tot re sultaat mogen hebben, dat een vaste grondslag gelegd wordt voor de samen werking van alle betrokkenen en belang stellenden, bij een goed funotioneerende werkloozenzorg. Al vorens de besprekingen te otpenen zette spreker in enkele trekken uiteen: 1. de heteekenis eener geregelde samen werking; en ,2. de redenen waarom daar voor een vorm is gekozlen, zooals die in een .ontwerp-statuten is aangegeven. AMSTERDAM. Gepromoveerd tot doctor in de rechten aan de Vrije Universiteit, de heer B. Rensma te 's Gravenhage, op proefschrift: Het wettelijk loonminimum. Geslaagd voor het doctoraal examen in de rechten, de heer J. N. Brummen van Waddinxveen. ALKMAAR. In de Groote Kerk alhier is de slotbijeenkomst gehouden van het Eeuwfeest van het Nederlandsch Bijbelge nootschap. De voorzitter, de heer René van Ouwenaller, sprak de slotrede uit. Zang en orgelspel luisterden de bijeen komst op. BERLIJN. Hedenmorgen ontdekte iemand iia zijn woning drie inbrekers, die daar aan het werk waren. Hij trok zijn revolver en schoot. Een dief werd doodelijk ge troffen. De tweede kon gearresteerd wor den, doch de dei-de wist te ontkomen. NEW-YORK. Alhier is een bericht van Generaal Villa ontvangen, waarin gemeld wordt, dat hij een ultimatum heeft ge zonden aan .Carranza, waarbij hij! een vol ledige scheiding ,yan de burgerlijke en militaire machten der regjeering van de constitutionalisten eischt. ÜURAZZO. De Duitse he kanonneerboot Panther en de Russische kruiser Terez zijn voor Durazzo aangekomen. BATAVIA. (Hbl.). Bij een aanval op een door 'vijanden bezet huis in het land schap Matan zijn 10 man van den vijand gesneuveld. Van onze zijde werden kapi tein H. J. Voskuil, een Amboneesch ser geant en twee fuseliers gewond. PARIJS. De „Petit Parisien" verklaart de manmoedige houding van den vorst van Albanië uit het feit, dat hij na den eersten vlucht op het vreemde oorlogs schip, van den Keizer van Duitschland een schrijven ontvangen heeft, waarin zijn laffe houding gelaakt werd. P. te V. Toen we het uwe ontvingen, was al een dergelijk verslag gezet. Red. Rechtbank te Middelburg. De eerste zaak welke heden voor de rechtbank te Middelburg in het openhaar werd behandeld, was die tegen L. M. arbeider ]ïe Biervliet, thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd vau brandstich ting. De eerste getuige, de rijksveldwachter B. Raes, weid op 13 April des avonds om kwart over tien gewaarschuwd, dat er brand was in de woning van beklaagde. Bij onderzoek bleek dat zoowel beneden als boven brand was. Bekl. békende aan getuige met petroleum den brand te heb ben gesticht. Ook thans bekende bekl. volledig. Hij deed dit omdat hij in onmin met zijn vrouw leefde en omdat hij de assurantie- penningen, f2400, wilde bekomen. Op een vraag van den verdediger, mr. F. B. Evers; verklaarde getuige, dat bekl. gunstig bekend stond, maar den laa.tsiten tijd nog al misbruik maakte van sterken drank. Hij staat niet als abnormaal be kend. Vervolgens traden nog als getuige op H. P. de Smet en G. Capeau,beiden te IJztendijke en agenten van de assurantie maatschappij waarhij respectievelijk de woning en de inboedel waren verzekerd, hetgeen zij alleen bevestigden. De substituut-officier van justitie eisoh- te 6 maanden met aftrek van het voor arrest. De verdediger, mr. Evers, uitte zijn verwondering dat er geen nader onderzoek naar bekl.'toerekenbaarheid is' ingesteld, vooral waar de plaatselijke geneesheer daarover geen gunstig advies gaf. De verdediger meende, dat dit niet is geschied, omdat de brand geringe om vang had, en het onderzoek langer zou duren, dan de vermoedelijk op te leggen straf. Pleiter vroeg daarna of een lichtere straf, of een nader onderzoek als hoven bedoeld. Vervolgens stond terecht de 28-jarige M. J. K. handelsreiziger te Vlissmgen thans gedetineerd te Middelburg, beklaagd van Verduistering in dienstbetrekking. De eerste getuige A. de Marias, te Vfosin- gen, verklaarde dat bekl. reeds tien jaar bij hem in dienst was en dat hij' als reiziger gelden mocht innen; op die ma nier heeft hij ongeveer f 4000 verduisterd. Bekl. erkende verduisterd te hebben, hoe veel weet hij niet; het kan wel f2000 zijn; hij1 heeft echter niet opgegeven geld van twee personen uit Terneuzen te heb ben ontvangen. De volgende getuige, H. van Leeuwen, winkeljuffrouw te Vlissin- gen, heeft een onderzoek te Terneuzen in gesteld en heeft Wel een bedrag van f4000 ontdekt, die openstonden in het hoek, doch reeds betaald waren. De volgende getuige B. M. Morit, Ter neuzen, echtgenoote van een klant, van den eersten getuige, heeft aan bekl. be taald en kwitantie ontvangen. Eveneens deed .dit getuige L. B. Ber ger tp Terneuzen. De leisch. luidde 9 maanden met aftrek. De verdediger, mr. Hj.i J. C. Groot, wees er op) dat bekl. niet terecht Staat voor. verduistering van f2000 of f4000, maar van twee kleine bedragen, wélke hij wel aan zijn patroon gaf maar onder een anderen naam. Er is hier wellicht sprake van bedrog met verwijzing van een juris prudentie, meende pleiter, dat bekl. volgens de wet niet strafbaar is. Pleiter wees op het gezin van bekl. en op het voornemen van bekl. om het geld te krachten terug te geveu door hard werken. Na re- en dupliek werd het onderzoek gesloten. De derde gedetineerde, die op| het be- klaagdehankje plaats ,nam was' M. R.; een man zonder bekende woonplaats, bekl. van .diefstal van een rijwiel. De eerste getuige, dr. J. C. Bolle, zette een door hein van den rijwielhandelaar Van der Harst gehuurd rijwiel eenige oogenblikken buiten ©en woning op de Houtkoude; toen hij buiten kwam was de fiets wég. Beklbekende volledig, hij gaf zich zelf bij ,de politie aan. Eisch 6 maanden gevangenisstraf. Vervolgens wérd behandeld de zaak tegen den timmerman J. A. G. uit Oost- burg, voor wien in een app'èlzaak dd heer M. J\ J. van Bortel als gemachtigde optrad. 'i Het betrof hier een overtreding der bouwverordening, lwaarvoor bekl. voor het kantongerecht was veroordeeld tot f 10 of ;f0 dagen. Het bleek hier de kwestie te zijn, dat het .gebouw niet geheel in overeenstem ming .was met de verleende vergunning voor den bouw. De officier eischte vernietiging van het Vonnis wegens vormgebrek, maar opleg ging yan dezelfde straf. De 'gemachtigde wees er o.a. op, dat niet G., doch de heeren, die hem den bouw opdroegen, vergunning vroegen en kregen. Maar ook deze zouden niet straf baar zijn volgens .pleiter. De werkman ,C. S. B. uit Axel bekende P. J. LScheele te hebben mishandeld. Eisch f 15 of ,15 dagen. Niet verschenen .was A. de P. uit Ter neuzen. Eisch .wegens wederspannigheid f 15 of ,15 dagen. Tegen J. J. B. uit Vlissingen, die ver- baliseerd .jvas' wegens stroaperij en be- leediging yan den Rijksveldwachter, werd ondanks zijn .ontkentenis 14 dagetn ge vangenisstraf geëischt. Ten slotte werd tegen A. V. uit Mid delburg .wegens mishandeling f 10 of 10 dagen gevorderd. Gok deze ontkende. Arrondissements-Rechtbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal: P. J. R., 16 j., werkman en H. M., 14 j., zonder beroep, beiden Vlis singen, de le tot 3 m. tuchtschool, de helft minder dan de eisch en de 2e tot f 3.50 b. s. 1 w. tuchtschool, de eisch was f3.50 b. s. 3 w. tuchtschool; mis handeling: A. A. W., 17 j., werkman, Oostburg, tot f15 b. s. 1 m. tuchtschool, de eisch was 3 m. tuchtschool, en P. M., 22 j., werkman, Ierseke, conform de eisch, tot 2 m. gev.-straf, met bekrach tiging van diens verstek-vonnis dd. 2 Febr. 1912; verduistering: J. A., 29 j., stoker, bekende woonplaats, gedetineerd te Mid delburg, conform de eisch tot 3 m. gev.- straf, .met aftrek van het voorarrest; niet voldoen bevel ambtenaar: Ch. L. v. d. M., 25 j., muzikant, IJzendijke, conform de eisch tot f 10 b. s. 10 d. h.; beleediging ambtenaar: M. v. S., 33 j., kreukelraper, Ierseke, conform de eisch tot 1 w. gev.- straf, en P. V., 57 j., landbouwer, Bieze- linge, tot f 10 b. s. 10 d. h., de eisch was f 25 b. s. 25 d. h., en eenvoudige belee diging: A. L., 18 j., bakkersknecht, Nieu- werkerk, conform de eisch tot f5 b. s. 5 d. h. 0, zoo! E'lize en Elias waren gaan wandelen, toen ze een vreeselijken buldog ontmoet ten, waarbij de houding van Elias alles te wtenschen overliet. Toen ze den hond veilig voorbij1 waren, zei Elize Verwijtend tot Elias: Foei, Elias, en je hebt me verzekerd, dat je voor mij den dood tegemoet zou treden. Dat zeg ik nog, antwoordde Elias, en ik meen het oprecht maar deze bul dog was niet dood. (Volk.) Naar waarnemingen in den morgen van 19 Juni medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 772.4 te Hoïta, laagste stand 753.2 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 20 Juni: Zwakke veranderlijke wind. Gedeeltelij|k bewolkte lucht. Droog weer, behoudend geringe onweerskans. Iets warmer GOES. Huw.-Aangifte18, Willem Lip- lijn 21 j. jm. te Goes en Jannetje Mijns- bergen, 22 j. jd. te 'sHeer Abtskerke. Gehuwd: 18, Johannes de Dreu, 26 j. jm. en Cornelia Jacoba van Sabben, 26 j. jd.; Jan Trijn, 25 j. jm. te Goes en Neeltje Willemina Johannisse, 21 j. jd. te Goes, onlangs te Wissenkerke. Overleden: 18, Jacoba Maria, 11 d., d. v. Johannes Franciscus van Riet en Adriana Francina Knieriem. 18 en 19 Juni 1914. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Lux, jm. 34 j. en E. Kortekaas, jd. 24 j.; J. Schipper, jm. 21 j. en B. M. Maar- tense, jd. 19 j. Overleden: P. A. Buys, jd. 18 j. Z1ERIKZEE. Bevallen: M. J. Vetrloo, geb. Gillisse, zl.M. G. van de Vate, geb. Van Vessem, z.; W. Quaak, geb. De Graaf, d.; M. J. Alburg, geb. v, Krie ken, Overleden: G. van Erp, wed. van A. Verseput 85 j. Van 12—18 Juni. KRUININGEN. Gehuwd: Pieter vau Strien 26 j. j.m. en Adriana, Boon© 23 ï- jd. Geboren: Adriana Maria d.v. Adriaan Francois de Ritter en Maria Dieleman. OverledenMarinus Komejan 55 j'. man van Stoffelina Dronkers. AMSTERDAM, 18 Juni. Aardappelen. De aardappelenprpzen waren heden: Friesche borgers per mud f 0.a 0. blauwen 0.— 0. Zeeuwsche bonten 2.75 4.75 blauwen 2.75 4.75 eigenh. 2.60 0.— Zeeuwsche bravo s 4.40 4.75 Andijker muizen, groot 5.20 6.40 W l', n.» ,klein 2.80 „3.80 Westlandsche ronden 6.40 0.— Westlandsche muizen 6.20 0.— Rijper muizen 55.20 Noord Holl. muizen 5.80 6.— Schoolmeesters 5.20 5.60 Malta's Spring 1074 a 12 c. per kg. Malta's a ct. per kilo. Aanvoer 6 ladingen. V De ondergeteekenden zeggen aan allen hartelijk dank voor de blijken van belangstelling ontvangen bij de gelegen heid van hun 30 jarig huwelijksfeest. P. VERMEULEN en Echtgenoote. Vrouwepolder, 18 Juni 1914. Ondergeteekenden betuigen hunnen harteiijken dank voor de vele bewijzen van belangstelling ondervonden bij de herdenking hunner 25 jarige Echtvereeni- ging. G. JOBSE, en Echtgenoote. Serooskerke (W.), Juni 1914. ZONDAG 21 JUNI Voorin. 9,30 uurDs. R. J. van der Veen. Nam. 2 uur: Idem. Beide beurten Collecte voor Hulpbeh. Studenten. Avond 6 uurLeeskerk. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder, zal op des namiddags half 2 in de herberg van Mej. de Wed. L. Verbeek te 's-Graven polder, in het openbaar a. voor dhr. J. BURGER te Kapelle, wassende in diens boomgaarden aan het Lange Weegje te Kwadendamme en in Zwake te 's-Gravenpolder. b. voor dhr. i. v. d. MADE te Kwaden damme, wassende in den boomgaard bij diens hoefje. (zware kleigrond.) Notaris RUIJSSENAERS te Hooge- Zwaluwe zal in het EENE en uitmuntende aan den Nieuwendijk onder de gemeente Zevenbergen, tezamen groot 44,05,18 Hectaren, in 15 koopen en combinaties verhuurd aan den heer J. J. MARIS Az., de bouwlanden tot blootschoof en de weilanden tot 11 November 1914 en de gebouwen tot 1 Mei 1915. Vrij van Tiendrente. Boekjes bevattende uitvoerige om schrijving, de voornaamste verkoopsvoor waarden en de combinaties met kaart worden op aanvrage franco toegezonden door voornoemden Notaris, bij wien tevens inlichtingen te bekomen zijn. Inzet op Dinsdag 14 Juli 1914, 'in het Hotel de 1' Ancre bij den heer TH0LENAAR te Zevenbergen. Toewijzing op Dinsdag 28 Juli 1914 in het Stationskoffiehuis bij den heer J. VAN BEEK te Zevenbergen, telkens des namiddags om 3 uur precies.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3