DE ZEEUW TWEEDE BLAD. Zeeuwsche Stemmen. x. De Broeders van St. Jan. Staten-Generaal Uit de Provincie. Onderwijs. Gemengd Nieuws VAN ZATERDAG 13 JUNI 1914. Onze 'eenediensten en andere onder ons Christenen hekende gebruiken schijnen toch maar een machtigen invloed op de vrijzinnigheid ui beoefenen. Blijkbaar' is ze sterk onder de bekoring' ervan gekomen, want men kan tegenwoor dig niette lezen, of men wordt getroffen door de 'ik zal het maar platweg noemen: naaperijlen door de vrijzinnige) heeren van Christelijke gedenkdagen en plechtigheden. Spreekt hij ons de gemeente hij de bevestiging van een dienstknecht des Hee ren ïn een of ander ambt haar hegeeren uit met de woorden van Psalm 134„Dat 's'Heeren zegen op ra, daal", dezer dagen -kon men lezen hoe een liberalen held in een meeting door het geestdriftige publiek ■s 'taande werd toegezongen het min ver heven en gewoonlijk weinig stichtelijke: „Lang Zal ie leven in de gloria!" Het holle, ledige van deze handelwijze is niet moeilijk te constateeren. De stum- perdis1 Doch ziet men, zóó stelt men prijs op een surrogaat van wat aan onze samenkomsten, kleur, leven, bezieling geeft. Met 'de feestdagen lietzelt'de. Ik 'spreek niet van dien modernen Her vormden predikant, die den Hemelvaaïits'- dag als Christelijken Herdenkingsdag ge heel Wilde schrappen, daar hij dien als! 'n Roomschen feestdag beschouwt, een her innering aan het „grofste bijgeloof". la, is het niet schandelijk, is het niet. in-droevig Gelukkig zijn er maar weinigen als die ds. K. Vos te Middelstum. pat zij- zich toch duidelijk uitspreken, opdat de geesten openbaar worden. 'k Wilde u echter vertellen van de socia listen, die niet keggen, wat zij in opt rechte eonsekweutie zouden moeten zeg gen, maar het heilige: Pinksterfeest omlaag halen en opnemen in de rij van hun pro- pagandadagen, waarop het aan Godont- eerende spotternijen helaas maar zelden ontbreekt. Wat hebben zij nu gedaan Gewoon ons Pinksterfeest overgenomen, en er bun eigen Pinksteaigedachte in ge legd. Natuurlijk, de rijke gedachten, diet er voor de Christenen in gelegen zijn, van een Koninkrijk, dat niet van deze wereld ds, moeten ze niets hebben. „Ook de socialisten, aldus schreef hel „Volk" dezer dagen, vieren huil Pinksberi- teest. Het socialisme is de onuitputtej- lijke drang paar hooger en heter, naar meer welvaart, schoonheid, waarheid en recht". „En het js dit alles niet in ©en waan, niet in een bovenmenscbelijk ide aal, aiiet in een hovenaardsch begeeren, doch het is dat alles voor dit leven zelf. Dit (Koninkrijk is wèl van deze wereld." Daarop Ivolgt dan deze schets van de socialistische 'Pinkstelrgedacht© „Medestrijders, ier is ©en heilige geest) gekomen over de onmetelijke massa's1 van verdrukten en lijdenden, in alle tallen klinkt het bed van hoop en van vertrou wen, de overwinning naakt. „Dat is onze Pinkstergjedachte, een vreugdefeest over 't ontwaken van wiel den doodslaap der slavernij schenen 'bal slapen en de strijd die de laatste klasse heerschappij !zal doen vallen om heel: dei mensehheicL leen plaats te bereiden aan, den 'disch van Irecht en van vrijheid.'1 (Zoo (durft liet lasteren, spotten, |Gods heiligen naam bezoedelen. Wat het streven ook zij, de lokvink spelen om de goed- en halfgeloovige massa wreedelijk te verschalken, dan wel bevrediging te zoeken voor het eigen on rustige hart, in ieder geval zijn het uit spraken, die (elk oprecht Christen met afschuw en medelijden beide moeten ver vullen. Wilt Ige nog meer voorbeelden van ge vallen, Svaarin de. ©eredienst van de rede Feuilleton. 'door L. PENNING. (Nadruk verboden). 41) Judith verschrok er eigenlijk van; zij kreeg een gevoel van bewondering, en staarde met blijden trots op de oiniirf- genden, alsof zij wilde zeggen„Ziet °e wel, wie mijn aanstaande is?" Haar verloofde durfde meer. Toen de jonker van Speulde zijn kleurigen lijf rok, de muts met de trotsche pauweveer op het hoofd, door de dorpstraat wan delde, maakte iedereen eerbiedig ruimte, bijna ter .'aarde buigend, als de Jqnker hem aankeek. Doch Eibert vond het vol doende, even aan den hoed te tikken, en toen de Jonker de taveerne binnenstapte, en Judith met een tamelijke vrijpostig heid aankeek, rees de jonge molenaar in eens overeind, den edelman van boven tot onder met een leeuwenblik nietend. Het meisje beefde er van, en zij dankte in haar hart de Heilige Maagd, dat ,op ditzelfde oogenblik de Jonker door een vriend naar buiten werd geroepen. Zij vond' de houding' van haren verloofde herinnert aan dien den Christus alleen gewijd 'kNoem u de „religieus©" samenkom sten, die de socialisten houden, waarbij het Evangelie meestal verre te zoeken is. En voorts de meer of minder „religieuse" kringen onder vrijzinnige denkers en po litici. Ja, bij voorkeur spreekt men van „re ligieus" het in den laatsten tijd sterk verwaterde begrip in plaats van „Godsdienstig", dat weer wat al te weinig aan duidelijkheid te wenschen overlaat. 'Opmerkelijk is /het daarbij1, dat juist .Onze Christelijke feestdagen herhaaldelijk Voor de propaganda van der heeren denk beelden misbruikt worden. Ja, wel opmerkelijk; doch ook iets on gewoons 1 !Onis dunkt, neen. Hfft ongeloof jtreedt in allerlei vojnm naar buiten op. De vijanden maken op allerlei wijze hun slachtoffers. /Doch steeds (blijkt het dezelfde vijiand Ite rijn, die nooit rust en er steeds ojpj uit Jtj de argeloozen in z'n netten te vangein Zoo hebben we ops. weer eens op het ge bied vap de .groot© vraagstukken van gods/- diemstig en politiek leven begeven. (De twintigste eeuw, merkwaardig in ve lerlei oplzicht, leidt zoo dikwijls tot be- schouwingen over dingen, die 'zich in haar nieuwheid aan ons openbaarden, doch die bij nader onderzoek niets anders blijken te zijn, dan herhalingen van de geschieder nis; oudheden 'in ©en nieuwe gedaante'; de bevestiging van sedert eeuwen gepre dikte onveranderlijke waarheden. Cultuur en beschaving brachten een an-, deren vorm mede, waarin bet leven zich openbaarde, doch de verhoudingen van (wat er in de mens chen har ten leefde en nog leeft, zijn inderdaad dezelfde geble- ven. In één op/zicht zou ik dus van eien wijziging kunnen spreken. Te allen tijde rijn er belijders en vijanden van God en Zijn dienst geweest, geloovigen en on gel oovigen. Al wil men het ontkennen', en al tracht men er over heen te praten, de antithese was er en is er nog. Én nu schijnt heit wel, alsof deze antithese innerlijk steeds scherper, de vijandschap tegen de Christusbelijders immer fellelr geworden is, naarmate de uitwendige ver schijnselen, waaronder heider streven rich ojp.enbaart, meer ineenvloeiden, met els kander harmonieerden Dat dit niet van gevaar ontbloot is, ligt Voor de hand. Het ongeloof komjt nu in een Veel gevaarlijker vorm op ons toestroom.cn, dreigende alles mee te voje-, ren, wat niet op de rotssteenen van Gods heil gevést is. Nog steeds hebben wij den strijjd tegen de geweldhebbers der wereld, der duister nis dezer eeuw, tegen de geestelijke boos heden in de lucht. De wapenrusting Gods alleen zal blij ken hiertegen bestand te zijn. Bjidden wij om die wapenrusting. KEES VAN "DER MEER. Tweede Kamer. De laffe houding, der so cialisten nog eens gesigna leerd. De maat vol. Een inschikkelijk minister. De Bootwerkerswet is er dan einde lijk op de eindstemming na. Met iveel geduld en inschikkelijkheid heeft minisl ter Treub een groot aantal amendementen en redactiewijzigingen geslikt, zoodat het einde nog gehaald kon worden. "Veel van groot belang' gaf de dag van gisteren wiet, tenzij men de stemminjg over het amendement Van der Voort van Zijp tot 'n berucht evenement promoveert. Doch na de laffe houding der socialisten, die terecht ergernis wekten met de in trekking van het amendement-Spiekman, dat nota bene ongeveer gelijkluidend was aan dat v. d. Voort van Zijp', was. helt Jot van dit laatste heslist. Die houding strekt hun niet tot eetr, eerder Jot fechande en 'tis onzle. plicht' hun parlementaire gébruiken, dat zijn hun onparlementaire draaierijen aan de kaak te stellen. meer dan onvoorzichtig, en toch kon zij niet anders dan met een stil, zoet wel behagen aan hem denken, omdat hij zelfs niet duldde, dat de plooi van haar kleed werd gekreukt. De dag verliep zonder verdere merk waardigheden, en Judith was nu gaarne naar huis gegaan. Maar Eibert zeide: „Neen kind straks begint het feest eerst in zijn vollen luister, en daarbij bleef het. Hij had er trouwens niets te weinig van gezegd; toen het vesperklokje begon te luiden, trok het gansche dorp achter twee met ossen bespannen wagens op nieuw naar (het bosch, waar twee esschen werden omgehakt, en naar het dorp ver voerd. De horeins der ossen waren met bloemen bekranst; zij' stieten een vroolijk gebrul uit, en onder het gelui der klok ken en trompetgeschal werden de es schen in het midden van het dorp in den grond geplant. Nu werden ze met bloemen versierd en van honderden brandende kaarsen voorzien, die een too- verachtig schijnsel wierpen over den omtrek. Het jonge volk danste er om heen; de vroolijke en onvermoeibare gees telijke, die den ganschen dag in de weer was geweest, ontbrak ook thans niet, doch de Vreemdelingen waren reeds naar huis gegaan, en het werd voor Eibert Eerst verdedigen zij met hand en tand het voorstel van hun in hootwerkerskjin1- gen g'oed ingevoerden afgevaardigde Spiek man, als een reine konsekwentie van heit héérlijk rood© beginsel, om het even la ter met hetzelfde „vuur" weer in te trek- jcen, mei de boodschap erbij, dat ook het amendement-Van der Voort van Zijp voor hen geen bekoring heeft, m.a.w., dat ze sinds de 'laajtste twee' minuten van het verhoogde Zondagsloon dat eens de vervuiling, van het heilijglste ideaal z,ou geiveest 'zijn niets meer moeten heb ben. En dat alleen, wijl de minister weer zijn onaannemelijk had laten hooren! Er fe eergisteren wel gesold met de belan gen. van de bootwerkers, zoowel door den heer jTreub als door de socialisten. Het is ons voortwaar een raadsel hoe mien dergelijke draaierij zal kunnen goed praten. Er zal natuurlijk wel iets op gevonden, .worden. i Het amendement-Van der Voort zou dus verworpen worden; daaromtrent bestond geenerlei twijfel. Geheel de linkerzijde de .socialisten met angstige angstvallig heid stemde tegen het amendement, terwijl de heeren Van Idsinga, Van de Berch van Heemstede, Van Nispen (NijL megen), Arte, Van Nispen (Rheden) en Bichon van IJsselmonde 'zich hij haar aansloot, liever dan het eens. ingenomen standpunt te 'blijven innemen, ,wat dezen afgevaardigden tot eer gestrekt zou heb ben. Of hebben ook zij zich van streek laten brengen door de dreigementen van een Tileuh'? Zeker, men moet wel eens inschikke lijk zijn, en wanneer1 men de keuze heeft tuisschen het minder goede of niets, dan zal men in véle gevallen voor het eer ste kiezen, en terecht. Doch er zijn gren zen, ook in de inschikkelijkheid. Thans mocht toch gezégd worden, dat de maat vol was en de minister al te veel pip1 de lankmoedigheid en slaafschheid van de Kamer vertrouwde. Na de voorname kwestie van het Zon- dagsloon, kon de jvet afgé'handeld heetep. Bij verschillende artikelen werd nog even aangelegd. Maar strijd was er niet meer. Alles ging in de voorbeeldig#© gemoede lijkheid en .voor men bet wist was het ©inde daar. Nooit heeft er ook inschik kelijker Minister achter de regeerinigstafel gezeten. Een paar malen zelfs was zijp redeneering bij een of ander amendement: ik ziet ©r de heteekenis niét van in, dé voorsteller echter hecht er waarde aan; daarom zal ik heit maar overnemen. Verschillende kleinere wetsontwerpen gingen onder den hamer door. De Kamerleden daarop huis-toe. Middelburg. Het was gisterenavond bij de tw©ede muziekuitvoering op het Mo lenwater, ondanks de mist, vrij druk en ook de stoelen waren ten deele beziet. 'Op het programma van het Middetbuïlg'sph Muziekkorps stonden vijf nieuwe num mers, die evenals de oude zeer in den smaak van 'fiet publiek vielen. Wij vernemen, dat op verzoek om gezondheidsredenen eervol ontslag' is ver leend aan den heer P. Meulblok en eoht- genoote als vader en moeder in het Bur gerweeshuis alhier. Goes. Op 22 Juli zal nabij Goes op een weide een kinder,zendingsfeest wor den gehouden, des namiddags van 1— 5 uur. .Sprekers voor dien dag zullen zijn de zendeling Van der Roest, de heer G. Chr. Dun uit Goes, üs. J. J. Hom burg uit Goeis en Mevr. Hofman. (Kr. Crt.) Vlissingen. Geslaagd op het examen voor den rang van vaandrig de milicien sergeanten adspir,anten militie-officier ;J. G. |M. van Niftrik en G. J. van der Lin den, 'heiden van het 14e r©g. inf. te Vlis singen. Met 17 Juni zullen zij als zoo danig worden aangesteld. De le luitenant C. de Ruyter, van het 14e regiment infanterie te Vlissingen, wordt Van 15 Juni tot en niet 15 Augus tus gedetacheerd bij de normaal-schiet school te 'sGravenhage. en het meisje meer dan tijd, dat goede voorbeeld te volgen. Hoofdstuk X. Ze'nemen eerst een breeden zandweg. De woningen vertoonen zich in de donker te als reusachtige molshoopen, terwijl men hier en daar de heide op de vage omtrekken ziet van een arme lijk hutje, gedekt met stroo, en van plag gen gebouwd. (Bij een wippiut, welks naden met mos, zijn toegestopt, en waar aan den langen houten evenaar de emmer hangt, staan nog eenige menschen 'te gezelsen. Zij hebben het druk over het Meifeest, en lachen nu en dan, het jonge paar nog even nakijkend in de duisternis van den avond. „Welken, weg nemen wij?" vraagt Judith na een lange pauze, en de jonge man antwoordt: „Wij zullen langs het Solsche gat gaan." Zij hebben heden morgen een ande ren weg genomen, doch dat was een om weg; zij deden het, omdat Eibert bij den hoevenaar te Houtdorp nog een bood schap had te verrichten. Zwijgend stappen zij voort; een nach tegaal aalt uit tot een langen, smel- tenden slag, en alles is weer stil. Doch Wolfertsdijk. Vergadering van den raad op 'Vrijdag 12 Juni. Afwezig de heeren Zuijdweg met en Houtemian zonder ken nisgeving. Met algemeene stemmen werd Lot lid der commissie tot wering van schoolverzuim 'benoemd de heer W. A. van "Wijk, aftredend, no. 1 der aanbeve ling. Met hem was aanbevolen dhr. Joh. v. d. Werft. Op voorstel van B. en W\ werd met algemeen© isitemmen besloten de jaarwedde van den veldwachter te ver- hoogen met f 100 en te brengen op f 600, te tekenen ingegaan te zijn 1 April 1914. Hierdoor wordt deze ambtenaar schade loos gesteld voor de premiebetaling, en den, inkoop ten behoeve van zijn pensioen. Te Oud-Sabbinge zal ter afscheiding van het terrein, waarop het huis van Meulblok beeft gestaan, en (thans in eigendom hij de gemeente hèhoorende, een muur wor den gebouwd, waarvan tevens een gedeelte voor aanplakbord zal dienst doen. In ver band o.a. ook met de beide laatst genoem de punten, wordt de gemeentebegrooting voor 1914 .gewijzigd. Terneuzen. In de raadszitting van gis teren (werd ieen schrijven medegedeeld van de Gezondheidscommissie om maatrege len te nemen hegen de erge verontrei niging van sommige straten daar de koeien van de stallen naar de' weide en daarheen terug worden geleid. De raad zag geen kans die kwestie op te lossen en nam het (schrijven voor kennisgeving' aan. Besloten werd een motor/brandspuit aan !te koopen yan de firma Van der Ploeg ite Grouw, met oen capaciteit van 500 liters per minuut. Na nog eenige discussie werd met 6 tegen 5 stemmen aangenomen een voorstel van den voor- feitter om f 150 (uit te betalen voor de extralessen in October gegieven door den yoormaligen directeur der H. B. S. int afwijking van heit raadsbesluit, welke som de raad had geweigerd te voldoen, doch waarvoor Burg. en Weth. door omstan digheden verantwoordelijk waren. Besloten werd aan de P.rov. Staten te verzoeken !het aanleggen van een weg voor verbinding van .Öostdij en Westelijk Zeeuwsch-Vlaanderen over Nederlandsich gebied, en aan ide belanghebbende (ge meenten te verkoeken steun te verleenen. Medegedeeld werd dat de commissie (te gen de waterverontreiniging zich bezig' houdt met een onderzoek naar de ver ontreiniging der westelijke waterleiding, waarover reeds zoo dikwijls is geklaagd. (VI. Ct.) Uit het 34ste jaarverslag van de Vereeniging voor H o o g e 'r O n d e w ij s op G e r e f. grondslag blijkt, dat de jaarlijksche samenkomst wordt gehouden op 2 Juli te Utrecht. 'O.m. zal prof. II. H. Kuyper een refe raat houden ovter: Het recht en belang van de Vrije Universiteit. In de vacature van bestuurslid, ontstaan door het aftreden van den heer Th. Ruys Gz,, die niet herkiesbaar is, worden aan bevolen de heeren J. A. de Waal Alalefijt te 's Gravenhage en W. de Vlugt te Am'- sterdam In fheit verslag wordt er op' gewezen, dat er de laatste maanden weer bezie ling' en opleving kwam. Het aantal leden steeg sinds het vo rige jaar van 383 op 386 en het aan tal contribuanten van 11,228 op 11,942. Toch is het tekort over 1913 nog f 17.014.48 en sluit de bégrooting voor 1914 met een geraamd nadeelig saldo van 20.000., Het ,saldo voor de medische faculteit liep piet ruim f6000 terug, doch hierini werd voorzien 'door het van IDoeverden Adria.ni-fonds. Het 'studiefonds had over 1913 een tekort van f6.559.15. Vooreen nieuw gebouw kan nu gerekend worden op f 40.000. Met het 'buitenland wordt nog steeds tevergeefs getracht relatie van eenige he teekenis (tje krijgen. Het salaris der hoagleeraren bedraagt thans .na vijf dienstjaren f 5000 en nja tien dienstjaren f6000. Tot assistenten in het biologisch laboratorium werden be noemd de heeren dr. J. A. van Has selt ten 'F. J. J. Buitendijk. Totaal had den 7 p'romotiën plaats, n.m. 3 in de Judith is niet op haar gemak; zij wan- telt trager voorts en als Eibert zégt:' „Wij moeten voortmaken!" antwoordt zij: „Ik ben bang voor het Solsche gat - kunnen we geen anderen weg nemen?" „Neen", zegt hij; „dat gaat nu niet meer; ge hadt het vroeger moeten zeg gen 't is nu te laat. Zijt ge bang voor de Zigeuners? Sinds veertien dagen heb ben ze hun kamp opgebroken bij het Solsche gat, en zijn naar Leuvenum ver huisd ze zullen je geen kwaad doen, Judith En Eibert lacht, terwijl hij dit zegt. Doch hij' weet wel, dat het meisje de Zigeuners niet vreest; er is iets anders, dat haar hart sneller doet kloppen, en om te toonen, dat hij haar vrees (niet deelt, neemt Eibert nu juist den weg langs het Solsche gat. Judith zwijgt, en weer gaan zij voort. De avondwind ruischt zacht in het ge bladerte, en de toppen van het geboomte bewegen zich als in een droom. Daar schuifelt plotseling iets voor hun voeten. „Een adder!" roept het meisje, terwijl zij verschrikt op zijde springt, en een zachten angstkreet slaakt. Eibert verwondert zich over haar angst; zij, het kind van woud en heide, is an ders niet bang; veertien dagen geleden heeft zij nog een slang van vier voet godgeleerdheid en 4 in de rechtsweten schap. 1 De hoogleeraren in de godgeleerdheid oordeelen gunstig over de mate van ont wikkeling en de vorderingen van hun hoor ders; van diegenen, die zicth voor hef examen aanmeldden, werd niemand af gewezen. De hoogleeraren in de rechtsgeleerdheid hadden over het algemeen géén ongunstig oordeel. Van dé IJ, die zich voor een. examen hebben aangemeld, konden 11 worden ioegel aten Er zijn 'ingeschreven (cursus 1913 1914) voor de godgeleerdheid 73 stilden-: ten, voor de 'rechtsgeleerdheid 49, in de letteren 23, in de geneeskunde 9 studen1- ten. Mooie salarissen. Dc ,,N. R. Ct." schrijft: Ter vergelijking met salarissen in ons land is het misschien van belang, dat de gemeenteraad van Drontheim het aan vangssalaris van de onderwijzers aan de volksschool heeft vastgesteld op 1700 kro nen (f 1122), opklimmende tot 3400 kro nen (f2244); voor de onderwijzeressen loopt het van 1250 kronen (f 825) tot 2150 kronen (f 1419). Voor de postzegelliefheb bers. -Ter gelegenheid van den verjaar dag der Groothertogin van Luxemburg zullen volgende week de nieuwe Luxeni- burgsche postzegels van 121/2, 15 en 25 centiem in omloop worden gebracht. De Belgische minister van postwezen, heeft besloten de strookjes „niet bestel len op Zondag", welke men aan de Beft gische postzegels kon zien, af te schaf fen. Er werd helaas niet genoegzaam gebruik van gemaakt. De suffragetten. Miss Sylvia Pankhurst is eergisteren andermaal naai de Holloway-gevangenis gebracht. Hoewel ernstig ongesteld, nam zij deel aan een deputatie van kiesrechtvrouwen, die zich in het Lagerhuis tot minister Mc. Kenna dacht te wenden. Voordat miss Pank hurst zich voor dei betooging in een bran card liet wegrijden, had een soort gods dienstige plechtigheid plaats. Een dei- vensters van haar woning in East End werd opengeworpen en miss Sylvia bad, met een bijbel vooi1 zich, God om sterk te ,0111 te kunnen hongeren in de gevan genis en „heldenmoed" te toonen bij de deputatie op de trappen van het Lager huis. „Mocht ik sterven", zuchtte de militante suffragette. „Deed je het maar" riep een man uit de menigte, die de godslasterlijke vertooning met begrijpelijke ergernis gadesloeg. Vervolgens vertrok de brancard, voorafgegaan door een" suffra gist in een kerkelijk gewaad. Toen er gens op een druk plein, een verkeers- stoornis ontstond, maakte de politie aan de vertooning een einde en voerde de dweepster naar de gevangenis. In ver schillende steden neemt de bevolking een dreigende houding aan tegen de kies- rechtwijven. Honderden burgers joegen in Portsmouth de kiesrechtwijven uiteen, die vergaderingen wilden beleggen. Ook in Liverpool hadden relletjes plaats, waarbij de vrouwen zich tegen haar ont aarde zusteren keerden. Het antieke Hert ford-kasteel wordt dag en nacht bewaakt, daar men een aanslag der dweepzieke vrouwen vreest. De E 111 pres s-r amp. Gisteren kwam te Liverpool de „Alsation" aan met 47 passagiers en 126 leden der beman ning van de „Empress of Ireland". Ook bij de ontscheping van deze geredden speelden zich vele treffende tooneelen af en werden talrijke verhalen over de ramp verteld, die echter weinig nieuws opleverden. Opmerkelijk alleen voor de waarde van de mededeelingen van sommige slachtof fers wUs 't verhaal van een eerste klas pas1- sagier, die vertelde, dat hij na de ramp in zee was gevallen en naar de „Stor- stad" was gezwommen, die op verren afstand, naar 'hij dacht, gelegen was. Hij meende goed drie uren in het water te hebben gelegen, maar hoorde later, dat hij nog geen half uur in het water ge weest was. lengte met den puthaak dood geslagen. De Meidag en de opwinding van dezen dag hebben te lang geduurd dat is het. Van blijde opgewondenheid heeft Jui- dith den ganschen nacht geen oog gelo- loken; daarop volgde de buitengewone drukte, die haar geheel uit haar alledaag- sche doen heeft gebracht dat is te veel geweest. Het is maar een smal voetpad,, en het meisje loopt dicht naast haren verloofde, op wien zij vertrouwt, 't Is donker in het woud; het staat daar in zijn eersten, vollen bladerendosch, en slechts hier en daar valt het maanlicht als zilveren ge- sprankel op het pad. „Wat is dat?" zegt het meisje, in eens pal staan blijvend. „Een haas!" antwoordt de jonkman, den steevaster ter hand nemend; „ik wou, dat ik er ééntje onder mijn slag kreeg!" Hij lacht, terwijl hij dit zegt, en Ju dith lacht nu ook. Waarom is ze ook bevreesd? Eibert is bij haar; hij is sterk en moedig hij kent zjjn kracht niet. „Zoo'n haasje zou je lijken, hé?" zegt ze, met vaster stap voortschrijdend. „Ik denk diet wel zoo'n hazebout smaakt," en bij die aangename voorstel ling smakt Eibert met de tong. (Wordt vervolgd.).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 5