Telegrammen. Reclames. De kwellingen van aambeien, Leestafel Land- en Tuinbouw Uit de Provincie» Gemengd Nieuws. (u. d.) Allerlei. Rechtszaken Afleop verkoopinpn aanbastedinpen, enz. den poiitieken strijd, waar de hartstochten •worden geprikkeld'. '8ii ook de Christen gevaar loopt op verkeerde wijze te strijden, als zulk een man een man des geloofs en Van fijn gevoel, een ernstig woord' tot de strijders voor den Christus heeift te fceggen, als hij waarschuwt voor een del- wereld gelijkvormig worden, als hij zegt dat men zijn beginselen niet het best verdedigt op woelige volksvergade ringen, als hij zegt: pas op, dat geen baantjesjagers in uwen kring binnendrin gen, enz., ik zou de eerste zijn om te Zeggenvrienden, laten wij naar het ver maan van dezen man luisteren. Maar bij Prof. de la Sa'ussaye ontmoe ten 'we aanstonds zulk -een kwaadwillig heid, zulk een neiging toit lasterlijk oordeel, zulk een verblinding en dommen haat, dat zijn woord aanstonds alle waarde inboet. Wij izijn wel benieuwd, of „D'e Nederlan der" het gevraagde bewijs zal mogen ont vangen. Politieke Kaleido scoop. „De Standaard" schrijft: Een Kaleidoscoop beeft dit eigenaardige, dat ge 't draaien moet zonder eind, en dat ge bij elke draai altoos weer een interessante mooie figuur vóór krijgt Zoo nu liep 't ook met onze politieke .groepjes en vakjes. In Juni en Juli zag een ieder 'tsekuur Verloop, dat Rechts nu op en weg was, dat Links op de bok zat, en dat de Socialist met de zweep er op sloeg. Voor ons geen gena, en links tegenover ons al vroolijka facies en één ontkurken van de Champagneflesch. Voor ons pijnlijk, maar toch een prach tige figuur. Die stond viel, wie lag fier opgericht. Een worsteling van decenniën in één stembus beslist. Dat duurde tot Augustus. Toen ging de Kaleidoscoop op eens om. Troelstra te Zwolle Minister af. Bij nastemmingen Links tegenslag op tegen slag. De Concentratie schaakmat. E11 Cort van der Linden met zijn Onder wijscommissie een reddende Engel. En sinds ging die omdraaiing van de figuren al door. Zoo sterk, dat Links 't huilen reeds nader dan 't lachen staat. Het geld zoek en op is. Kink na kink in den kabel komt. En soms reeds een pie pend geluid, dat Links eigenlijk om wat liefs wel wou, dat wij ze maar uit het Kabinet drongen en in hun plaats er in gingen. Bij ons niet één somber gezicht meer. Een ieder schik in zijn leven. Het gevoel van een haast ongelooflijken meevaller. Vol levenslust in de Linksche kuip glu ren, hoe de zaalmpjes er in liggen te spartelen. En aan de overzij niet alleen heel de Concentratie van Streek, maar zelfs 't Volk van de streek. Zoo niets meer van den hoogen toon van weleer. Lief redeneeren, om te zien of 't niet gelijk kan krijgen. Soms haast lief bedelen, om gelijk te krijgen. Zoo heel anders dan in Juni. En toch is het precies dezelfde Ka leidoscoop, alleen de draai is nu anders. Een spijtige vergissing. De roomsch-katholieke „Gelderlander" schrijft: Oud-Minister Talma, voor wien geen der antirevolutionaire Kamerleden lust schijnt te gevoelen zijn zetel af te staan, zoekt, weer een plaats als predikant. Zeer ten genoegen der liberale bladen, die blijk baar met schrik de mogelijkheid tegemoet zagen, dat Trenb nog eens tegenover den oud-Minister zou komen te staan. Talma's plaats is op den kansel, rede neeren zij:; en dat hij die plaats verliet was een vergissing. Goed democraat die hij is, zoo lezen we bijvoorbeeld in het liberale weekblad „Thorbecke", zal hij voor de mingegoeden licht m!eer kunnen doen als leider eener gemeente, dan hij als Minister vermocht. Talma, als Minister een vergissing De arbeiders mochten wenschen, dat er meer zulke vergissingen begaan werden. Welk een groote vergissing moet Trenb dan wel niet zijn, als men nu reeds de arbeiders van de meest linksche tot de verst rechtsche groepen om Talma hoort terugvragen, om Talma, die alleen meer voor hen deed, dan al de liberale Mini steries te' zamen, en wiens werk, men hoore er de sociaal-democraten en de S. D. P.ers eens over, door zijn opvolger eenvoudig wordt verknoeid. Talma een vergissing De verklaring klinkt wel spijtig, als men van alle kanten de arbeiders zich om Talma en zijn werk ziet groepeeren. in het begin niet zoo hevig, zijn ten slotte onuitstaanbaar. De verschrikkelijke jeuk en stekende pijn zijn niet tot beda ren te brengen, of men zit, staat o£ loopt. Zij komen meer voor bij vrouwen dan bij mannen en worden vaak veroor zaakt door verstopping, een zittende levenswijze enz. Bloedende zoowel als droge, in- zoowel als uitwendige aambeien kunnen volko men genezen worden door Foster's Zalf. Menigmaal werd de patent door aan wending van één doos van zijn lijden .verlost. Forster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paaiiw Co., en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezen ding geschiedt franco na ontv. v. post wissel a f 1.75 per doos. De Spiegel bevat een groot portret van ds. H. Pierson en een uit den tijd toen hij in Den Bosch stond, met dat zijner echtgenoote, Mevr. Pierson-Oyens. Een groep Chr. onderwijzers op de Jaar vergadering; bekende gezichten lachen u tegen. Brants, Wirtz, Wielemaker, Steinz, Dun, v. Dyl, Bvleveld. dr. de Moor en anderen. Woord en Beeld bevat een fraaie photo van de Prinses; een paar mooie reproducties van Napoleon en een begon nen feuilleton „In de Fransche Kohor- ten," een verhaal uit het rampspoedjaar 1912. Voorts velerlei stadsgezichtjes uit binnen- en buitenland. Het. besproeien der aardappels. II. Het aantal keetren, dat men sproeien moet. hangt Van verschillende omstan1- digheden af. Is het weer na de bespoei- ing droog, 'het loof matig ontwikkeld, de soort weinig vatbaar voor de ziekte en heeft de besproeiing behoorlijk plaats ge had, dan zal vaak één keer voldoende zijn. Ontbreekt echter een of meer de zei; voor waarden, dan zal het noodig zijn, om, meer dan eens te sproeien. In de meeste gevallen zal twee keer sproeien noodigl zijn. In 'de maand Juni dient men met bet besproeien te beginnen, Zoodra de weersomstandigheden gunstig zijn; het sproeien moet n.l. geschieden bij stil en droog weer, dat geen verwachting op spoe- digen regen geeft. Het eerste besproeien der vroege aardappelen moet geschieden tusschen 20 Juni, terwijl het eerste be sproeien der late aardappelen enkele da,-- gen later kan geschieden, doch uiterlijk de eerste dagen van Juli. Is! het noos- dig of wenschelijk, om het niet 'bij één maal sproeien te laten, dan wacht men. na de eerste besproeiing twee of drie wéken, eer 'men voor de tweede maal be sproeit. Het ligt in den aard dér zaak, dat een derde besproeiing doorgaans al leen plaats zal hebben bij de late aardapt- peis, en dat het tijdsverloop tusschen de tweede en derde besproeiing afhangt van het weder, de ontwikkeling Van nieuw1 loof enz: Het is van groot belang, dat dé ver stuiving der pap zeer fijn en gelijkma tig geschiedt, opdat de bladeren niet be schadigd worden, daarom moet men gé bruik maken van werktuigen, die de pap' uiterst fijn verstuiven en moet ook del besproeien handig met zijn werktuig we ten om 'te gaan. Da vrees, dat de aardappfelen, welke besproeid Worden in kwaliteit Zouden ach teruitgaan, of schadelijk zouden zijn. voor de gezondheid beeft geen reden van bét- staan, als .men goede grondstoffen be zigt en nauwkeurig sproeit. Verleden jaar waren de besproeide aard,- apjpjeils heel wat béter van smaak dam de niet besproeide en men kon dan ook vaak in de kranten advertentiën vinden, waarin besproeide^ aardappelen te koop werden gevraagd. .Zij waren béter van smaak, omdat zij vollediger uitgegroeid waren dan de niet besproeide. De kasten aan het besproeien verbon den, loopen zeer uiteen en hangen af van de hoeveelheid pap, welke men noo dig heeft. Yolgéns dr. Quanjer loopt dé hoeveelheid poeder, welke per H.A. noq- dig is, uiteen van 15—30 K.G. per H.A. en cle kasten van één besproeiing van f 6 f 18 per H.A. Tegenover deze uitjg'aaf staat het financieel© voordeel, dat volgens de gedane proefnemingen zeer groot kan zijn. Wanneer men 'de verslagen dier, proef nemingen leest, clan blijkt dat de uitgaven veelvoudig door de winst worden over troffen. Wie ,nog meer Van bet Iresproeien del- aardappelen wil' weten, kan zich wenden tot het Instituut voor Phytopathologie te Wageningen, dat gratis alle inlichtingen verschaft, welke toen verlangt. Middelburg. Op Dinsdag 7 Juli zal voor da rechtbank alhier behandeld wordeini de zaak tegen H. B., dia in den nacht Van 3 Oip 4 Juni j.l. den agent van politici Moerland alhier ernstig mishandelde. Wij1 vernemen dat de toestand van het oog van den agent gelukkig vooruitgaande is. Door het afbranden Van verf van. de woning Van den kantonrechter op het Molenwater alhier geraakte hedenmorgen de gordijnen voor een der ramen van de eerste verdieping in brand. De vlam men waren spoedig gebluscht. Bij het bliis- schingswerk verwondde de kantonrechter zich aan de hand. Op het terrein aan den Zuidsingel, dat volgens, het voorstel van de Com missie voor de fabricage voor sportter rein zou worden ingericht is men than'si van gemeentewege bezig paaltjes te plaat sen en opmetingen te doen. Toen hedenmiddag dhr. H. met zijn auto door de St. Pieterstraat kwUm, ont moette hij op den hoek van de Giststraat een groentenwagéntje, terwijl tegelijkertijd elein jongen, zekere V., op zijn rijwiel aankwam. Laatstgenoemde wilde nog tus!- pchen de auto en het wagentje door, w,aardoor hij door de auto werd aange reden en kwam te vallen. De jongen be kwam geen letsel, doch z'n rijwiel wasi deerlijk gehavend. f)e heer H., die zeer langzaam reed en voldoende signalen gaf had aan het ongéval geen schuld, doch verklaarde zich (toch bereid den jongeat in de reparatie van z'n rijwiel tegemoet te komen. Vlissingen. De onderzeeboot IV voor het departement van Marine alhier aan de fabriek „De-Schelde" gebouwd is ntu geheel gereed om in den dienst te wor den opgenomen. Het plan bestaat bet schip waarschijnlijk binnengaats naar Nieuwé- diep over te brengen. Onze onderzeeboot- vloot telt nu 4 duikbooten. De on/lcAteeb'oat IC 1 van de koloniën deed gisteren ter reede de volle kraohts- proef. Een defect was oorzaak dat dezé proef niet werd beëindigd. Binnengekomen alhier is- het Zweed- sche stoomschip „Bergholmen, kapt. An derson; het nam ligplaats in de lpte binnenhaven, om een lading cokes in te nemen voor K,ristinejhamm (Zweden)'t is 5776 c.M3. igroot. Ovezand. De raad dezer gemeente ver gaderde op 12 Juni. Alle leden waren present. De gemeentebegrooting dienst 1914 Werd gewijzigd, en vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f 11457.20. Verder werd de Armenrekening over 1913 vastge steld op 18111.611/2 in ontvang en met f 7677.141/2 aan uitgaven, alzoo met een goed slot van f434.47. Domburg. In de hedenmorgen gehouden vergadering van den gemeenteraad waren alle leden tegenwoordig'. De burgemeester Voorzitter. Aangeboden .werd een staat van oninbare posten van den hoofdelijken omslag over '1913 tot 'een, bedrag van f64.083 en die van hondenbelasting tot een bedrag van f 11.50. Daarna werd goed gekeurd de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over 1913 in ontvangst ad f 1594.16 en in uitgaaf ad f 1474.76, al- zoo met een goed slot van f 119.40. De begrooting van het Burgerlijk Armbestuur 1915 werd den raad aangeboden, ze be draagt f 1633.01. Vervolgens Werd de nieuwbenoemde gemeente-ontvang'eii dhr. H. M. Keisteloo Jr. béëedigd en daarna, door den voorzitter gelukgewénischt. Her benoemd tot lid van do Commissie tot wering van Schoolverzuim dhr. J. Soheele. Op een adres van P. v. d. Meulen om aansluiting aan de gésmeente-rioleering werd glunstig béschikjt. Op een bezwaar schrift van M. P'as'senier Gzn. en L. Maas Jz. tegen hun aanslag! in den hoofdelijken omslag werd de eerste adressant terug gesteld naar de tweede klasse en de laat ste naar de eerste klasse. Daarna werd aan den oud-secretaris dhr. H. M. Kesteloo {Sr. door den voorzitter op initiatief van den gemeenteraad en de ingezetenen een oorkonde en enveloppe met inhoud aange boden. Rilland-Bath. Door de heeren M. van Liere, W. Griep en A. A. Mol is tegen Woensdagmiddag a.s. een vergadering be legd van génoodigden, ten einde van ge dachten te wisselen omtrent de wensche- lijkheid en de mogelijkheid der oprichting] eener bewaarschool alhier. Ongelukken. Te Foxhol is een 3-jarig meisje jp het WinsChoterkanaal verdronken. Te Apeldoorn is een mon teur bij het springen van een perspomp, doar te hoog opgevoerde spanning, door een stuk ijzer tegen het onderlijf getrof fen. Zwaar gewond is hij daar het zie kenhuis gébracht. Gisternamiddaig is te Haarlem een dienstbode aangereden door een auto. Haar fiets werd totaal vernield en de dienstbode werd in ho- pteloozen toestand naai' liet ziekenhuis! ge-, bracht. Gistermorgen is te Öidenzaal de 72-jarige wed. G. dooi* onbekende oor zaak te water geraakt en verdronken. Te OegStgfeest is Donderdagavond het 3-jarig zoontje van den heer J. B. te Water geraakt en verdronken. Eigenaardige plechtig heid. In de gevangenis te Utrecht is Donderdagnamiddag een trouwplechtig heid voltrokken. Een gevangene, die nog ©enigen tijd voor de borst heeft, wenschte in het huwelijk te treden. Vermoedelijk om de zekerheid te hebben, dat zijn bruid niet zou worden ingepalmd door een ander in den tijd, dat hij 'nog in eenzame af sluiting zal moeten doorbrengen. Van daar de trouwerij1 in de gevangenis. De ambtenaar van den Burgerlijken Stand ging naar de gevangenis aan het Wolvenplein, waar ook de bruid verscheen. De gevangene werd voorgeleid, toeken de, groette zijn echtgenoote en ging weer terug naar de cel. De bruid mocht, de deur voor zich ontsloten zien en ging naar de nieuwe woning. Een trouw met een droefgeestig ka rakter. Zonder zon en zonder myrrhe. Een mooi bod. Door de directie van de Imperial Gas Company te Ant werpen is aan de gemeente Bergen op Zoom een bod van f500.000 gedaan voor de gemeentegasfabriek aldaar. Het plan is dan deze fabriek te verbouwen of in haar plaats een nieuwe te stichten en vervolgens alle tusschen Bergen op Zoom en Antwerpen gelegen plaatsen daaruit mede van licht te1 voorzien. Voorwaar een mooi bod, als men weet, dat de Bergen op Zoomsche fabriek dringend vernieu wing en uitbreiding noodig heeft. Vrachtwagen verbrand. Bij' Zeist is eergisterenavond een zwaar bela den vrachtwagen in brand geraakt. Onder de goederen bevond zich een voorraad benzine en vuurmakers, zoodat de ge heel© lading met den wagen in vlammen opging. Staking als overmacht. In een vergadering te Haarlem van twee- en-zestig solide aannemers werd beslo ten, voor den bouw van twaalf blokken woningen voor het gesticht „Meerenberg" niet in te schrijven, dan onder de voor waarde, dat particuliere en algemeene werkstakingen, uitgaande van behoorlijk georganiseerde vakvereenigingen zullen worden beschouwd als ovennacht en recht geven op termijnsverlenging. Opnemen der clausule was door den ingenieur geweigerd. „Hbl." Eennestjeopieenspoorweg- r ij tuig. Dezer dagen vertelde een blad van een vogelnest in een brievenbus, maar wat zegt men van een vogel, die een nestje had gemaakt onderop een spoorwegrijtuig? Deze vogel, een lijster, had in het onrustige Ulster geen rustiger plekje voor zijn nest kunnen vinden clan vlak onder de verwarmingspijp van een eerste-klasse-rijtuig, dat heen en weer reed tusschen Limavady en Londonderry. De zomerdienst bracht den vogel in de war; de trein reed toen een kwartier vroeger, en toen de lijster, die waar schijnlijk op voedsel uit was geweest, terugkwam, waren rijtuig, nest en eieren weg. Men merkte haar op en de stati onschef van Londonderry waarschuwde zijn collega te Limavady, vroeg hem naar den vogel uit te zien, die welmet den volgenden trein of op zijn vleugels zou komen. Dat gebeurde ook en de lijster ging weer kalm zitten broeden. De spoorwegautoriteiten waren toen zoo dierlievend, het rijtuig geen dienst te laten doen totdat de jonge vogels waren uitgevlogen. „Hbl." Vier arbeiders gedood. Bij het weggraven van een heuvel op de Aplerbecker mijnwerken bij Dortmund, liet plotseling een groot rotsblok los, dat vele arbeiders met zich in de diepte sleurde. Vier dooden en één zwaar ge wonde zijn te voorschijn gebracht. Of zich onder het neergestorte gruis nog meerdere arbeiders bevinden, is niet be kend. Ernstig automobiel-onge- 1 u k. Een automobiel, waarin vijf per sonen gezeten waren, viel wegens het in eenstorten van een brug, nabij Saverdun (Ariège) in een afgrond. De vijf inzitten den werden gedood. Onweer in D u i t s c h 1 a n d. Een hevig onweer, gepaard met een wolkbreuk en een hagelstorm, richtte in de omge ving van Gelsenkirchen groote schade aan. Op verschillende plaatsen lag de hagel 40 c.M. hoog. De veldvruchten wer den voor het grootste gedeelte vernield. 500.000 tanden gestolen. Woensdagmorgen in de vroegte gelukte het inbrekers hun slag te slaan in de kantoren van een tandheelkundige inrich ting te Parijs. Ongeveer 500.000 tanden in goud, platina ten zilver, iwerden ontvreemd, benevens anderhalf -ons plaat-goud en ver schillende voorwerpen, die makkelijk haede te nemen ten tevens kostbaar waren. De waarde van (de gestolen goederen bedraagt ten minste f 400.000. De handigheid, en het succes, waar mede deze inbraak werd gepleegd, wijst er op, dat hier beroeps-inbrekers aan het werk zijn geweest. Bovendien waren de heeren zoo slim, geen vingerafdrukken achter te laten, daar zij gummi handschoenen aan had den. Het feit, dat zij niet getracht heb ben lessenaars of laden open te breken, bewijst wel, dat zij' met de inrichting van het huis op de hoogte waren. Een groot aantal perceleinen tanden lieten zij kalm liggen. Deze buit vonden zij niet de moeite waard. De politie stelt thans een nauwgezet onderzoek in, maar wegens de vele voor zorgsmaatregelen, die de inbrekers geno men hadden, heeft zij een zware taak. De firma is tegen diefstal verzekerd. Het h u w e 1 ij k van K e r m i t Roosevelt. Woensdagochtend heeft te Madrid de voltrekking van het huwelijk tusschen Kermit Roosevelt, den zoon van ex-president Roosevelt en miss Belle Wyatt Willard, de dochter van den Ame- rikaanschen gezant te Madrid, plaats ge had. Getuigen waren, de hertog van Alva en de oud-minister Senor Guillermo Os- ma. De kerkelijke huwelijksvoltrekking had gisteren plaats in de kapel van de Engelsche ambassade. Een Duitsche graaf lid eener dievenbende. In April 1.1. beproefde, zooals wij destijds meldden, een internationale dievenbende, waartoe ook een Duitsche graaf, Maximilian von Montgoulas behoorde, te Parijs een juwe lier, die juweelen, ter waarde van 60.000 francs bij zich had,-te berooven. Hun aan slag mislukte echter en de politie wist de bende te arresteeren. De Duitsche graaf is thans tot drie jaar gevangenisstraf veroordeeld en zal na afloop van zijn straftijd over de grens gezet worden. Een der andere leden der bende, werd tot twee jaar en de overigen werden tot vier jaar gevangenisstraf veroordeeld. De storm op de kust van Nieu w-B r u n s w ij k. Uit de verschil lende berichten, uit de vissehersdorpen op de kust van Nieuw-Brunswijk ontvan gen, blijkt, dat het aantal visschers, die bij den storm het leven verloren hebben, veel grooter is, dan aanvankelijk gemeld werd. Verleden week Donderdag, toen de storm losbrak, waren 50 a 60 visschers- booten in zee gestoken. Naar schatting zijn van deze schepen 100 a 125 man verdronken. Reeds zijn een twintigtal lijken op de kust aangespoeld. Uit Pas- pobiae (Quebec) komt het bericht, dat 30 booten, die elk drie man aan boord hadden, vermist worden. Plombeersel. Ons dienstmeisje kwam vanmiddag van den tandaits terug wij vroegen haar, of haar kiezen met ce ment of amalgama opgevuld waren. Haar antwoord luidde: „Ik heb zoo geen verstand van die vreemde woorden; maar ik zou zeggen, dat liet een hei-machine geweest is wat er bij gebruikt werd." (Hand.) Kantongerecht te Middelburg De eerste zaak welke hedenmorgen be handeld 'werd was die tegen W. R., echt genoote Van M., melkslijtster te Missingen, beklaagd van op 15 Mei j.l. melk te hebben verkocht met een vetgehalte van 2.28 pet. De jgetuige-deskpndige, de beer A. J. van Ockenburg, 'verklaarde dat het onderzoek heeft 'bewezen dat de melk abnormaal is en Vermoedelijk ontroomd. Bekl. zeide sinds 1 Mei een nieuwen leverancier té hebben en de volle kannen altijd bij de R. K. Kerk over te nemen en élan direct te gaan venten. Zij veran dert niets aan de melk. Eén dag of vijf na tie monsterneming door de politie zond zij een monster naar Middelburg, waar volgens 'een schrijven, dat zij overlegdte, de melk goed werd bevonden. Be ambtenaar meende dat dit laatste bekl. éerder verzwaarde dan verlichte en vroeg fó boete of 5 dagen hechtenis. De kantonrechter wees er op, dat het voor slijters goed is de melk te' laten onderzoeken voor de politie bemonstert, omdat de heeren daar niet op rekenen kun nen. Vervolgens stond terecht A. L„ oberkell- ner, tehef van den restauratie-wagen, welke tusschen Vlissingen en Amsterdam rijdt. In dien wagen waren op 26 April des morgens half vijf twee flesschen cognac en een kruik jenever door den agent Van politie 'de Booij' van Uijen in beslag geno men. Het bleek dal dit geschied is op last van den commissaris van politie, die daartoe een verzoek van de compagnie des Wagons Lits heeft ontvangen, omdat men uitgemaakt wilt zien door hét hoogste rechtscollege of bedoelde trein als inter nationale trein moet moet worden be^ schouwd 'ja of neen. Bekl. zeide de drank te Verkoopen op 'last van de compagnie. De ambtenaar zeide, waar het hier geldt een principieele kwestie een gerin|g|e straf 'te zullen vragen 'en hij eischté f 1 of 1 dag. De Gebr. de R. uit Vrouwepolder zou den Volgens het proces verbaal van twee jachtopzieners naar eiers hebben gezocht, doch zij hielden nu vol naar planten te hebben loopen zoeken. Dit hebben zij niét tegen de verbalissanten gezegd en ook de planten, die zij volgens hun zeggen in de .zak hadden niet getoond. Ëisch voor Seder f 2, voor de oudste subsidiair oern dag hechtenis, voor den jongste subsidiair) een Sveek tuchtschool. Ten slotte verscheen nog de koopman C. de K. uit Koudekerk©, die bij ver stek 'was veroordeeld tot 7 dagen hechte nis wegens het. met een ace ty leen la ntaafn bijlichten van iemand die in den nacht on der Biggekerke en Zoutelande liep té ja gen. Ofschoon hij door drie jachtozpienersi op heeterdaad betrapt werd, was hij in verzet gekomen en ontkende nu pertinent, terwijl hij heftig uitviel tegen de verbalis- santen. Eisch bekrachtiging. Uitspraak 20 Juni. AMSTERDAM. Geslaagd voor het can- didaats-examen in de juridische facul teit aan de vrij'e universiteit de heer S. L. van der Veg|te van Zwolle en voor het candidaatsexamen in de theologie le gedeelte de heer M. Gravendijk van Rot terdam. t AMSTERDAM. In verband met de kort geleden te Haarlem aan het licht gekomen acceptenvervalsching tot een bedrag van. f 1000, Vernemen wij) dat de verdachte, die zich in arrest bevindt, volledig be kend beeft en ter beschikking van den officier van justitie is gesteld. ZWOLLE. De Overijselsche Boerenbond zal te Denekamp een Boerinnenhuishoud- school oprichten. v. SITTARD. Gisteravond woedde een he vig onweder, gepaard met geweldige re genbuien, boven heel Limburg. Op vél© plaatsen zijn de te velde staande gewasf. sen vernield. Huizen staan onder water. Een tsteenbakker werd door den bliksem' gédood. i 'i I PARIJS. V.D: Poincaré heeft heden morgen aan Viviani de vorming van een kabinet opgedragen. METZ. Het luchtschip „Zeppelin, F' is, bij een noodlanding verongelukt.. Het zlou) van Keulen naar Metz .gaan toen het onderweg door een wervelwind ter aarde' geslingerd werd. Een eerste luitenant werd gewond. Nader© bijzonderheden ontbreken, nog. Middelburg. Bij de gisteren alhier ge houden aanbesteding voor de levering van aardappelen voor bet garnizoen te Middel burg voor het tijdvak van 16 Juli1 October was de eenige inschrijver J. San ders© alhier, voor f2.49 per ILL.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3