Staten-Generaal Binnenland. Bevelandsche Brief. Reclames Slachtoffer van een slechte maag, genezen door de Pink Piilen. Uit de Provincie. zocht wordt de staking voor middernacht te doen eindigen. Of deze 'bevredigingspoging zoo maar dadelijk succes zal hebben, valt nog te betwijfelen. De toestand ziet er nog niet rooskleurig uit. Tweede Kamer. Een kranige repliek. Een geduchte nederlaag voor minister Treub. 27 Stem men z'n eenige troost. Als e.r in ons lagerhuis een princi- pieele zaak van gewicht aan de orde is en ei' gevaar dreigt, dat aan het recht te .kort gedaan zal worden, dan is onze afgevaardigde voor Goes steeds nummeir één, om de zaak voor overhaasting en verminking te bewaren. Zoo ook met de kwestie van de straf rechtelijke sanctie en de collectieve ar beidsovereenkomst. Vooral het betoog van den socialisti- Ischen afgevaardigde Mendels heeft de oude staatsman duchtig afgetakeld. Spr. begon met er op te wijzen, dat het hier verdedigd rechtsbeginsel zich eeuwenlang heeft ontwikkeld tot een een heid, die echter onder den invloed van een parlementair ingrijpen kan worden verstoord. Het parlement heeft echter dezelfde taak, die vroeger de rechter had in de ontwikkeling en vaststelling van het recht', en het is daarom, dat het dan ook telkensl aan het verleden de te nemen maatrege len toetst. Nu hebben we, aldus de heer Lohman, hier een zaak van zuiver burgerrechtelij'- ken aard, waarbij we met het ondersteld hooger of lager moreel, niets te maken hebben. Bij het maken van nieuwe re gelingen moet, ter voorkoming van partij- jvetten en geleg'enheidsbépalingen, altijd naar het verleden worden gevraagd. Dat is het historisch beginsel, hetwelk insluit, dat wij in deze hoog© vergadering niett zijn dienaars van het volk, maar van "het recht. Waar het nu hier zuivier een kwestie geldt van het mijn en dijln, waarbij1 geen publiek belang betrokken is, past geen; Strafbepaling. De Minister meent van wol, omdat ,er in het instituut der arbeids overeenkomst een publiek belang gelegen is, nl. het verzekeren van een ongestoord uitoefenen van het havenbedrijf. Maar deze redeneering geldt voor alle bedrijven, ook bijv. voor die der bakkers. Maar aangenomen dat het wèl z'oo is, dan nog moeten beide partijen gelijkelijk worden behandeld. De arbeider, die geen scha deloosstelling kan betalen, zou nog eer.- der dan de werkgever onder een strafbe paling moeten vallen. Er is natuurlijk niémand, die dit verdedigt. De Minister wil zekere contracten be vorderen door strafbepalingen. l>e wek gever moet hier echter buiten blijven, het wekt (verbazing, dat deze Minister, die een tegenstander is van publiekrechte lijke organisatie van den arbeid, met zulk een argument komt. De bepalingen omtrent de desertie bij koopvaardij en visscherij zijn gevolg van de wetsbescliouwing, dat deze bedrijven een publiekrechtelijk karakter hebben. Het is ook onjuist, dat bij de schipperij' maar één partij gestraft wordt, daar de andere partij niet deserteeren kan. Maar als de reederij den schipper en den schepeling niet hebben wil? viel de beer Mendels in. Dan hebben wij ook geen geval van desertie en dan blijft alleen de privaat rechtelijke verhouding, was het rake en duidelijke antwoord. Jïn het bewijs van deze stelling was al spoedig geleverd? Zelfs de debatten van 1880 en de woor den van minister Modderman werden er nog bijgtehaald tot staving van zijin be- jveren. Ook de andere replieken waren ditmaal Van bijzonder' goeden inhoud en aanvanke lijk iets uitvoeriger dan men gewoon is, jvaaraan de minister echter spoedig een einde maakte met een beroep op de me dewerking der afgevaardigden om de wet spoedig af te handelen. Rutgers en Van Nispen (Nijmegen) heb ben ook op verdienstelijke wijfee het woord gevoeld, zoodat de heeren Van Doorn en de Visser van IJzendoorn, resp. u.'l. en v.l. den minister het stoute voorstel deden, om de bewuste gewraakte bepa ling ynaar terug te nemen. Niet omdat zij iets voelen voor de scherpe onder scheiding tusschen privaat- en publiek recht, wel neen, maar omdat de strafrech ter niet zoo gauw den neus er in zal Steken. Dat kan z'oo'n spelbreker zijn, niet waar. Voor den minister weid de positie er, intusschen niet gunstiger op. Want van rechts bleef men voet bij stuk houden. Zijn argumenten werden krachtig bestre den en men "bleef er ook bij, dat deze hoogst belangrijke materie op veel te korten termijn was ingediend, zoodat ze niet kon worden overzien. Zoo sterk was dit, dat de heer Tan Nispen verscheidene punten kon opnoemen, waaromtrent duis terheid bestond in het voorstel der Re geering. Minister Treub mag zijn standpunt kra nig verdedigd hebben in het debat maakt hij geen slechten indruk dit kon niet v erhmderen, dat hem oen groote nedeilaag op dit belangrijke principdëele punt bereid werd. 1 oen het op stemmen aankwam bleek het, dat niet minder dan 38 afgevaardigden aan de zijde van de anti's en de clir.-hist. stonden, en was bet dus 's ministers eenige troost te we ten, dat nog 27 leden aan zijn zijde ston den. 't Bl$cf echter een schrale troost, want het bewuste amendement-Van Nispen, waarom het ging, werd met vlag en wim pel ingehaald. Een leelijke nederlaag voor den minister en zijn aanhangers, een sc-hoone over winning voor de heeren Rutgers-Lohvnan- Van Nispen, de coalitie; en niet minder voor hen, die het meest met de wet te maken zullen hebben. Ware het an ders uitgekomen, de afsluiting van collec tieve overeenkomsten zou ten zeerste zijn belemmerd. Hoe de stommen verdeeld waren? Voor stemden de heele rechterzijde en de vrije liberalen, met uitzondering van de heeren De Beaufort en Van Foreest. Tegen stemden de Unie-liberalen, de vrij zinnig-democraten, de socialisten en de heeren De Beaufort en Van Foreest. (Een amendement-Nieistrasfe, van min der importantie (verandering van ha venarbeider" in rechthebbende)-werd met 45 tegen 30 stemmen verworpen. Bij de regeling der werkzaamheden is da Kamer teruggekomen op een besluit Van eenige weken geleden, toen op de agenda geplaatst zijn voor afdeelingson- derzoek niet alleen het groote ontwerp- wetbock van strafvordering maar ook de ontworpen-onderwijswetten (ineenschake- lingswetten). De heer Heeres deed het voorstel, dat bij den voorzitter zeer wei nig bestrijding vond, om de onderwijswet ten maar yan de agenda af te voeren wegens gebrek ,aan tijd. ïlet. 47 .tegen 17 stemmen werd dit aangenomen. Verder besloot men nog ook vanavond en Maandagmiddag fe vergaderen, 'tWordt hard werken, hoor! Dr. De Visser te Katwijk. Op uitnoodiging van de Chr.-Hist. lvies- vereeniging te Katwijk aan Zee, sprak Dinsdagavond voor een overvolle zaal dr. J. Th. de Visser. Aan het Verslag, dat „l)e Nederlander" van deze redevoering geeft, ontleenen we bet volgende: Voor ik aan het zakelijke deel mijher rede begin, aldus dr. De Visser, is het mij een 'behoefte in tweeërlei opzicht een persoonlijk woord te spreken. Het eerste betreft een woord van wanne hulde ban het afgetreden lid der Tweede Ka mer voor uw district, den heer mr. 'O. J. E. Baron van Wassenaar van Catwijck die gedurende de jaren, dat hij uw* dis trict vertegenwoordigde, zich heeft doen kennen als een man met de meest nauw gezette plichtsbetrachting1 en stoerheid in beginsel en die ook in dat opzicht als de Vertegenwoordiger van uw; district dert naam heeft hoog gehouden der familie, die zich nimmer schaamde, den Christe- lijken standaard omhoog te heffen, die zich in zijn familie-betrekking tot Groen Van Prinsterer diens talentvollen geest verwant toonde. Ik mag zeker op uwj aller steun rekenen als ik aan B. v. W. v. C. een eeresaluut breng en hem toe- wiensch, dat hij nog tal van jaren ook in de Eerste Kamer die beginselen hoog imag houden. (Applaus.) Het tweede betreft een woord van groo- teai dank aan de Kiesvereeniging' der Chr.- Hist. Unie, die mij oandideerde en aan de A.-R. en 'JEt.-K. Kiesvereenigingen die na de uitspraak der Commissie voor 't Elec toraal Accoord unaniem en mét warmte deze eandidatjuuii wilden steunen. Ik dank de drie gecoaliseerde partijen voor 't vertrouwen en ik spreek den wensch uit, dat hare pogingen met een gjunstigen uitslag mogen worden be kroond. Ik ben geen niejuweling in het poli tieke leven. Meer dan 15 jaar liebi ik „in een glazen huis" gewoond; ik mag in deze candidaatstelling een vertrouwen zien in de wijze, waarop ik mijine be ginselen heib voorgestaan. Ik wil mijn uitgangspunt voor deze rede ontleenen aan een manifestje, dat dezer dagen door een groepje van 5 a 6 personen na mens den Nat. Bond van Prot. kiezers is uitgegeven, dat den kiezers adviseerde om, waar een Protestantsch theoloog als dr. Do Visser opnieuw een candidatuuu der coalitie heeft aanvaard, in geen ge val hun stem op dien candidaat uit te brengen, 't Protestantsch beginsel heeft twee zijden, dat van de vrijheid en dat van 'tpositief Christelijk beginsel. Nu is bij de coalitie 't Protestantsch beginsel der vrijheid volkomen veilig. Geen moment, geen stemming, geen discussie is te noemen, waarbij één der gecoaliseerde partijen een harer beginselen voor een geestverwant heeft prijsgegeven, dus ook niet 't beginsel der vrijheid. In de bru iante onderwijskwestie hebben de partijen der rechterzijde tegenover de liberalen voor de vrijheid gekampt. 'Zijn de par tijen der linkerzijde in die mate aan het beginsel trouw gebleven? 'tVrijheidsbe ginsel op onderwijsgebied is op enkele gunstige uitzonderingen na eerder verze kerd dan door hen. De liberalen komen achteraan en volgen 't spoor, dat gebaand is door Groen, Kuvper, Schaepman. Lob man. Wat 't tweede punt betreft, 't beginsel van de vrijheid toegepast op de sociale kwestie, wordt de rechterzijde er van be schuldigd niet het beginsel van de vrijheid te eeren, maar dat van den dwang. In mijn geest hoor ik de philippic a's tegen de dwangwetten van Tal ma, terwijl de mannen van links, die voor 't Staatspen sioen zijn, poseeren als de mannen van i ,Dit wordt zo° lichtelijk ge looid. Doch om verschijnselen en begin selen in t po-litieke leven op onpartijdige wijze te beoordeelen is het noodig ze ite bezien in het licht der historie, in dit geval de geschiedenis der laatste 10 jaren. In de laatste 10 jaren is in Nederland op sociaal gebied door verschillende groe pen dér linkerzijde het Duilsche dwang'- stelsel aanbevolen, 't Laatste linkschc mi nisterie, 't ministerie-De Meester, diende bij monde van Minister Yeegens een ver plichte ziekte- en ouderdomsverzekeringjs- cmtwerp in, dat behelsde 't stelsel van den dwang. Was 't ministerie aangebleven, dan zou waarschijnlijk thans het Neder- landsche volk met zulk een dwangverzeke ring gezegend zijn. Gaat het dan aan om nu zoo tegen oud-minister Talma te tioop te loopen als den man van den dwang. Op verschillende door mij aangegeven gronden meen ,ik te kunnen zeggen, dat door de mannen van Rechts ook op so ciaal gebied 't Protestantsch beginsel der vrijheid is hooggehouden, 't Protestantsch beginsel is jiiet alleen dat der vrijheid. Reeds Groen yan Prinsterer heeft be toogd, dat 4iien rekening moet houden met het positief Christelijk beginsel. Aan welke zijde komt 't Protestantsch beginsel wel 't meest tot zijn recht, aan de zijde van links of van rechts. Tot positief Christelijk beginsel reken ik, dat de Christelijke Staat wordt beschouwd als een Christelijke Staat en niet als een neutrale. Ik stel 'hier tegenover elkaar Thorbecke, den man van 't Christendom boven geloofsverdeeldheid, een Christen dom, welks zedelear is afgesneden van haar wortel en waar men den Christus biet toegankelijk acht op 't terrein van 't Staatkundig leven en Groen van'Prinste- rel', die voortdurend de waarheid pre dikte, dat .Nederland is een Christelijke Staat, die niet weten wil in de School wet van <ie Christelijke deugden zonder Christus, omdat de stroom niet kan be staan zonder de bron en de vruchten niet zonder den hoorn; Groen van Prin sterer die ijverde voor heiliging van den Sabbath. De Coalitie schaadt dus niet aan da Protestaiitsche beginselen en zij is noe- dig om wecrsta'nd te bieden aan den machtigen stroom van ongeloof, die voort- bruist in ons vaderland. Ik pleit er dtui ook voor, dat Katwijk getrouw blijve aan zijn Christelijk verleden en 't Vrijdag a.s. blijken moge dat 't Christelijk beginsel in e'ere blijft, opdat 't ook in 's lands ver- derzaal gewaarborgd blijft. Ik héb ge zegd. De Koningin en de Prins hebben heden ,tc Almelo, waar zij op den huizie Almelo bij den Commissaris der Koningin en gravin Van Reohteren' Limpurg Almelo dé thee gébruikten, eeni ge industrieelen uit Twente ontmoet', waarna zij itlegen 6 uur naar Het Loo terugkeerden. i Schandelijk. „Het Volk" publiceert den inhoud eener briefkaart, gericht aan burgemeester Ter Laan, wien tie vuilste schimpwoorden worden toegevoegd. Daar de schrijver zijn naam verzwijgt, ware het beter geweest er geen notitie van te nemen. Nu het schrijven is afgedrukt, merken wij gaarne op dat wij dergelijke schand- schriften ten zeerste afkeuren. Alleen voegen wij er den raad aan toe, staak dergelijke publicaties. Anti revolutionaire voormannen hebben in den loop der 'tijden vrij wat meerdere en er gere ontvangen. Met name dr. Kuyper ontving er honderden van dat soort, en de heer Lohman kou er ook een heel lijstje van kruinen aanleggen! En mr. Heemskerk 1 En ds. Talma! Over 't algemeen mag als waarheid worden vastgehouden: naamlooze belee- digingen doen geen zeer. Amice, Wie over veel vrijen tijd (en een goeie portemonnaie) te beschikken heeft, kan tegenwoordig ook in onze provincie zijn hart tenminste wel ophalen. Het is zen- dingsfeest hier en zendingsdag daar en openlucht-meeting ginds en ook op Zuid en Noord-Beveland hebben we twee zrüke „zendingsdagen" gehad, die beide goed geslaagd zijn, naar ik hoor. Daarom, m'n waarde, ben ik wel eenigs- zins beschroomd, om de redactie van „De Zeeuw" plaatsing te vragen voor dezen brief. Want hetgeen ik je schrijven wilde is een opwekking tot het bijwonen vaneen feest, ook weer een feest, dat gevierd wordt in de vrije natuur, te midden van lachende boomgaarden. Ik bedoel „ons Zomerfeest". Ge zoudt dit ook kunnen noemen „jongelingsfeest" of „jongelingsdag". Immers het wordt georganiseerd door jongelingen in het belang der jongelingsvereenigingen in de beide Bei-elanden. Het wordt gevierd om met het programma van 1912 te spreken „om de banden te versterken, om nog meerdere belangstelling te wek ken in den arbeid onzer vereen, (en dat is nog noodig, hoor!), om de Bron van alle zegeningen, in woord en lied te prij zen." De leden onzer vereen., de oud leden, de vrienden en vriendinnen, die daar saamkomen, allen moeten worden bezield met liefde tot onze zaak. De ring „Goes", afdeeling van het Nederl. Jon gelingsverbond en de beide bij den Geref. Jongelingsbond aangesloten ringen wer ken ook nu weer broederlijk saam. Van beide zijden zullen er bekwame spre kers het woord voeren, om de belangen der J. V. voor ons volk te bepleiten en om ons te dienen met de vruchten hunner studie. Je hebt ongetwijfeld wel gelezen, welk zestal predikanten bereid gevonden werden, om voor ons op te treden. Wel, wat zeg je er van? Behalve ds. Meloen en ds. Knoppers, die respectievelijk 't openings- en slot woord zullen spreken, kunt ge daar be luisteren den „philosoof" dr. B. Wielenga van Amsterdam, die zijn gehoor zal be palen bij het interessante en zeker voor velen onbekende onderwerp: „Godensche mering". Ds. G. A. v. d. Hooft van Overschic, ook in Zeeland geen onbekende, zal ons allen „onze Christelijke roeping" op het hart binden. De welsprekende ds. Kou- wenhoven van Leiden, dien ge u, nog wel herinnert van het zomerfeest te Goes, zal handelen over: „Een erfenis voor het opkomend geslacht", terwijl ds. J. Tim mermans van Leeuwarden uit liet hooge Noorden komt, om voor ons in het licht te stellen de Vcrbondstrouw van „der vaderen God". En nu nog eens, amice, wat zeg je er van? Mij dunkt, dat de naam dei- sprekers reeds genoeg aanbeveling is om met onze jongelingschap op te trekken op 2 Juli a.s. naar den boomgaard van den heer A. Paardckooper te Kloetinge, naar ik verneem een zeer geschikt terrein. Ik weet niet, hoe 't met je vrijen lijd staat (over je portemonnaie oordeel ik hcelemaal niet). Maar ik zou je toch den goeden raad geven: Houd dien éénen middag nu eens gereserveerd. Als we terugzien op do zomerfeesten, die op Zuid-Beveland zijn gevierd, dan stemt ons dit tot blijden dank. We hebben daarom goeden moed, dat ook ditmaal onze hope niet zal wor den beschaamd. Daarom, amice, wek de jongelingen en de jongedochtcrs niet al leen, maar ook de ouderen op, om met je mee te gaan! Er zal veel te genieten zijn. En geve de Heere ons ook thans Zijn onmisbaren zegen. Vale. Je vriend A b i m e 1 i s. De maag deelt vreugde of smart uit. Zij doet u de hevigste smarten onder gaan of doet u de keurigste geneuchten smaken, al naarmate zij goed of slecht verteert. Mejuffrouw Philomène van den Bran den, 45, Sint Dionysiusstraat, te Kort- rijk, verteerde hare spijzen slecht, leed veel en ging ten onder. De Pink Pillen hebben dat alles ten goede gekeerd. „Ik ben volkomen genezen van mijne slechte maag, schrijft deze juffrouw, dank zij uW zoo goed middel. Ik heb ge durende langen tijd, telkenmale na mijne maaltijden onbeschrijflijke smarten gele den. Ik had alle soorten raadgevingen gevolgd en vele geneesmiddelen ingeno men, maar niets had mij kunnen helpen. Ik voelde mij1 ten onder gaan. Eindelijk heeft men mij uwe Pink Pillen aange raden en in mijn nood heb ik mij ge haast ze in te nemen, altijd hopende van die vreeselijke kwaal te genezen. Pe Pink Pillen hebben mij veel goed ge daan. Men kan zeggen, tl at zij mijne maag veranderd hebben. Deze werkt nu uit muntend en mijne spijsvertering is vol maakt." Eene behandeling van eenige dagen met! de Pink Pillen is voldoende om het bloed nieuw leven te geven. Zoodra het bloed zijne zuiverheid en zijn rijkdom heeft hernomen, ziet men de luie organen hunne goede werking weervinden. Ze zijn verkrijgbaar a fl.75 per doo3 en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depöt der Pink- Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Benoemd jtot Rijksbelasting-ontvan ger te Aar denburg F. Greidanus, thans te 'Amstenrade, idem te Oost li u r g W. M. Wove, surn. te Ft tocht. Benoemd werd tot directeur van het P. en T. kan toor te Brouwershaven W. Schoo, comm. P. en T. 2e klas. De le luitenant C. A. van Keulen van liet 3e regiment infanterie, wordt van 15 Juni tot en. met 14 Augustus gedeta cheerd bij de Normaal Schietschool te 's Gravenhage. Herbenoemd, tot burgemeester van Dreischor de heer E. H. P. Nahuvs, en van Heinkens.zand de heer J. Steketee en van Sluis de heer J. E. Bogaard. Middelburg. De Christelijke Zangvereeni- ging „Oefening kweekt Kunst", onderaf- deeling van den Chr. Nat. Werkmansbond, gaf gisterenavond haar zevende openbare uitvoering in de Bogardzaal. De eerevoor zitter dhr. CaJliber spreekt een welkomjst- woord, laat zingen Ps. 1001 en 4 en gaat voor jn gebed, waarna het koor aan de afwerking van zijn program be- gint. De koren klonketn vrij goed, hoewel de mannenstemmen als op vele vereeni- gingen wat zwak geluid gaven. „Het ware geluk" van Hauptmann klonk aardig. Jam mer, dat het zoo rustig gezongen „Avond lied" van Vijgfeboom als overstemd werd door do te forsohe pianobegeleiding. De sopraansolo's kwamen goed tot hun recht. Mej. Pagter gaf het echt weemoedige ka rakter van „0 heb toch lief" juist weer. Een weinig minder vibreeren zou de stem echter meer natuurlijk maken. Bepaald lief zong inej. Bliek. Ongekunsteld werd het duet de „Morgenzang" voorgedragen. Ter afwisseling gaf de directeur dhr. Ma- tena oen aria voor piano te hooren. Het strijkorkest, 'dat muziek van Pleyel speel de, kon ons een vorig jaar meer 'bekoren. Een aardige tableau-vivant Werd nog ver toond, dat ons herinnerde aan de vrij wording van ons land: de Nederl. maagd, geflankeerd door den vernederden Napo leon en den gezégenden Willem I. De Stct. bevat de statuten van de Ver. Middelbiuigsche Bestuurdersbond, al hier. j 1 Dinsdag 9 Juni j 1. was hel voor de leerlingen der Christelijke kweekschool te Middelburg een aangename dag. Ze heb ben toen n.l. onder geleide hunner vaste leeraren een uitstapje gemaakt naar Ant werpen. Het gezelschap, uil bijna 100 personen bestaande, vertrok des morgens te 7.29 van Middelburg, te Goes voegden zich nog 2 leerlingen en de penningmeester van het Bestuur er bijl en om 10.17 arriveer den we laat ik nu den ten pers. maar gebruiken te Antwerpen, onder, begunstiging van prachtig weer: niet te veel warmte, geen wind, geen regen Na korte bezichtiging van het mooie station met zijn ronden kap en de „1 al gl'oobendeels van ijzer opgetrokken, begon de wandeling door Keyzerlei tot vóór 't Teniersplein naar de „Gemeenteplaats", waar 'bezichtigd werden 't reusachtige The atre flamand, 't Atheneum,' 't bronzen standbeeld van Burgemeester De AVael en 't gedenkteeken van de Fiansche furie. Dan zagen we, 'langs Meir gaande, Rubens' huis en 't Koninklijk Paleis, om de Twaalf- maanden straal in te slaan en 't Beursge bouw te bezien met z'n mooi interieur, waar veel aandacht aan gewijd werd. Toen ging 't naar de Groenplaats met 't standr beeld van Rubens en de schoon© Gotische Cathédrale, die we even doorliepen. Vlak bij den [lieren vindt i#'ii een put, met ijzerwerk versierd en daar ja, daar hadden we gjee'n 5 minuten langer moeten verwijlen, of wé hadden er iets vrceselijksi aanschouwd. We hoorden 't reeds een 10 minuten later; een man was van den toren gesprongen en misvormd naar 't ziekenhuis gebracht. Rechtdoor loopende, bereikten we van hier spoedig de Groote Markt met 't Stadhuis, dat we van buiten maar ook van binnen bezichtigden; de voormalige Gildenhuizen met hun fraaie gevels uit de 10e en 17e eeuw; en daar zagen we ook de fontein, welke den Romein Salvius Brabo voorstelt, die de hand [van den Ileus Antigonus omhoog heft, om die in de Schelde te werpen. In een oogwenk zijn we bij de Schelde, waar het Steen ons uitnoodigt tot een bezoek, dat ons niet berouwde, maar waaromtrent ©en kort verslag als dit niets kan vernielden. Ge noeg zij' 'tte zoggen, dat we hartélijki verlangden naar 'het tochtje naar de overzij met een der stoomponten. Eert kop koffie oi' wat limonade en een boter hammetje gaven weer versterking en 't gezicht op de stad, die zich zoo breed, 'langs de Schelde uitstrekt, werd behoorlijk genoten. Toen terug, om 't Museum Plantin te bezoeken, waar ontzaggelijk veell to zien is op 't gebied van drukkerij en boek uitgaven. Dan weer verder door de Geu- zenstraat naar 'tMamixplein, langs Zwij gerstraat naar 'tMuseum van Schoon© Kunsten waai" we om des tijds wille niet ingingen, -naar 'tPark en vandaar naar de zaal, waar, we het middagmaal hadden besteld. Wat smaakte 'tdaar aan gebodene heerlijk na 'zulke marschen Het was intusschen gaan regenen, dat 'tzoo kletste maar. we trokken er ons niets van aan, nu we z,oo gezellig zaten te eten. Als 'tmaar droog was, als w© klaar warenEn dat scheelde niet veel. Wel duurde 't tafelen wat langer, dan we gehoopt hadden, en kwamen we daardoor wat laat aan den Dierentuin; doch de Di rectie was zoo welwillend, alles, nog wak langer open He laten. Met name 't aquarium dat zeer bezienswaardig is; en dan de buffels en bisons, de prachtvogels en de apen! Te 7.56 keerden we in de beste stem ming huiswaartswe hadden genoten en geleerd. Van de coöperatieve Volksspaarkas en Voorschotbank te Vlissingen is alhier een bijkantoor opgericht. Het bijkantoor is gevestigd in het Wijklokaal aan de Langeviele K 230. Als kassier treedt op de heer C. C. Mantz Jr., terwijl een raad van toezicht gevormd wordt door de heeren W. Kosten, A. J. Verhage, S. de Jonge, W. C. v. d. Kuip en M. van Empel. i De politie alhier heeft aangehouden zekeren M. J., die zich aan bedelarij en landlooperij schuldig maakte. Hij is naar het huis van bewaring overgebracht tot het ondergaan van eenige dagen hechte nis, die hij volgens opgaaf in het Alge meen Politieblad nog te goed had. Onder de reeds vrij talrijke vreem delingen die zich heden alhier ophielden bevonden zich o.a. een 50-tal leerlingen der Staatsmiddelbare meisjesschool en Handelsafdeeling uit Mechelen, onder ge leide, die te half twee per trein hier aankwamen en te halfvier weder v< rtrok- ken, na door den heer Broerse, c neierge in het bureau van de Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingen! erk< ei- te zijn rondgeleid. Zaterdag worden een zestigtal leerlingen van dezelfde school alhier verwacht. Goes. Groene Kruis. In de giste ren voortgezette algemeene vergadering van de Ver. Zuid-Beveland „Het Groene Kruis" is het concept-statuten met groote meerderheid van stemmen aangenomen. Het voorstel van het Hoofdbestuur zoo- als dit gisteren door ons uitvoerig is

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2