Telegrammen. Reclames Voor uwe pijnen beter dan een balsem. Kerknieuws. Onderwijs. Reclames BKCHAMÏ P1UEN Rechtszaken Gemengd Nieuws. Leestafel Reclames. Wanneer uw gezondheid Predikkeurten. vergadering toestemming had gegeven voor het actueel leggen van buizen in da wegen, zulks in verband met de voor genomen .oprichting eener waterleiding, sluit de voorzitter de vergadering. fn de gisteren gehouden vergadering van ingelanden van den Houwérpolder werd vastgesteld de rekening over het dienstjaar 1913 14 met een ontvang van f40.14, met een uitgaaf van f32.71, goed slot f 7.43. De begrooting voor 1914/15 werd vastgesteld in ontvang en in uit gaaf op f 51.16i/2. Het dijkgesohot voor 1914/15 werd vastgesteld op f4.50 per H.A. Tegen de voorgestelde wijziging van het reglement calamiteuze polders of wa terschappen inzake opneming van bepa lingen betreffende pensioneering van sec retarissen.- o n tv an gers en hunne weduwen en weezien bestond geen bezwaar. Wij bieden den rbeumatieklijders niet aan hunne pijnen te verzachten of te stillen, wij bieden hun aan hen er van te verlossen Lndien gij weet, dat de rheumatische pijnen worden veroorzaakt door de te genwoordigheid in het bloed van een ver gift, genaamd urinezuur", zult gij tot u zelf zeggen, dat, indien er een middel bestaat, dat de macht heeft dat urine zuur uit het. bloed te verwijderen, gij slechts dat middel hebt in te nemen om geen pijnen (meer te hebben. Welnu, dat middel bestaat. Gij hebt er dikwijls over hooren praten, maar gij kent zijne wonderdadige eigenschappen niet voldoende. Dat middel is de Pink Pillen. Anderen dan gij hebben, tot hun grootste geluk en hun grootste rust, ge weten dat de Pink Pillen de rheumatiek genezen. Zij hebben zich gehaast, dank zij de Pink Pillen, zich te. verlossen van pijnen, die hun iederen winter het lever» onmogelijk maakten. Ze zijn verkrijgbaar 4 fl.75 per doos en f9 per zee doozen, bij het Generaal-Depót der Pink Pnlen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gndde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Ned. Her-v. Kerk. Beroepen te Haar to G. C. Geijskes te Zoelmond; te Parrega, C. E. F. de Vries te Hees; te Roosendaal R. G. J. Schouten te Maastricht. Bedankt voor Nieuw-Vennep door J. Ra- vasJoot te Heukelom; voor Bakkeveen door P. Glas cand. te Leiden. Men meldt uit Bennekoni, dat de Synodale Commissie der Ned. Hen'. Kerk inzake het verzoek van ds. J. P. Paauwe en den kerkeraad der Ned. H«rv. Gem. aJdaar, om cassatie van het vonnis van het Provinciaal Kerkbestuur van Gelder land, waarbij' predikant en kerkeraad voor twee maanden worden geschorst wegens weigering van inschrijving van lidmaten, die te Tie! zijn aangenomen en bevestigd, een afwijzende beslissing heeft genomen. De schorsing gaat dus definitief in on 2 Juni a.s. Goes. Handelscursus. Gisteren zijn bevorderd tot de tweede klasseW. J, B&rtelse, G v. Dam me, S_ Dekker, P- Glas, Th. v. d. Hell, A. Hopmans, M. Hopmans, Th. van Hove, J. de Jonge, H. Joosse, J. Labeur, J. v. d. Leeuw, F. Oele, Chr. J. Smit, J. Verdonk, S. v. d. tWeert en G. Wiliefaoer. Met September be gint de nieuwe cursus. Zierikzee. In de gistermiddag gehouden raadsvergadering van Zierikzee is met in gang van 1 Sept. benoemd tot hoofd dei- school voo'r M.U.L.O. op een salaris van f2000 met f250 vergoeding voor woning- huur de heer S. de Graaf, tot onderwijizer aan die school de heeren A. Geluk, J. L. van Roon, P. A. Perrels en C. L. Verbeke °en tot onderwijzeres de dames J. Snel len, J. A. Vooren, H. M. van Malland en C. P. Hekkei't-van Rijssel. Tot directeur der avondschool voor handwerkslieden werd benoemd de heer J. J. Wesseling, leieraar aan de 2e Am bachtsschool te Amsterdam, no. 1 der voordracht. In de commissie voor het examen schoonschrijven en gymnastiek m.o. (te Utrecht te houden) heeft o.a. als lid zitting W. de Graaf, leexaar H.B.S. te Middelburg. Examencommissies voor de hoofdacte. Voor 'a G r a v e n h a g e hebben zitting als lid en voorzitter P. Ie Grand, school opziener in het district Dordrecht: tot lid en ondervoorzitter. Dl. Boswijk, school opziener in tiet district Gouda,; tot leden J. v. d. Laan Nz., schoolopziener in het arrondissement Schiedam; J. Postma, schoolopziener in het arrondissement Gou da; J. M. Koen. hoofd O.L.S. te 's Gra- verhage; L. Lo-oijen. hoofd Bdjiz. L.S. te *s GravenhageG. A. Laagland, onderwij zer aan eeue bijz. kweekschool te 's Gra- venhage; E. van der Woude, toekenloer- aar te 's Graveii.lia.geJSchreuder en R. J. Kortmulder, hoofden van O.L.S. te Rotterdam D. H. Cocheret, te Rotterdam, oud-hoofd eener bijz. L.S.; J. Hemmes, hoofd Bijz. L.S. te Delft; M. L. van Ge- merfc fc Heemstede, oud-hoofd eener Bijz. L.S.A. v. d. Griendt, Ie Voorburg, oud- hoofd eener Bijz. L.S.; W. H. Hassclbach, onderwijzer Rijkskweekschool te Middel burg; tot leden-plaatsvervangersJ. D. de Visser Smits, durecteur Bijz. kweek school te 's Gravenhage; H. Sc hol tens Kz., dir. bijz. kweekschool te Rotterdam; H. Oberman, onderwijzer gem. kweekschool te Leiden; J. J. 'tHart, onderwijzer bijz. kweekschool te 's GravenhageG. A. Pont, onderwijzer bijz. kweekschool te 's Gra venhage; J. Visscher te 's Gravenhage. oud-hoofd eener bijz. lagere school; A. A. Kleyn, hoofd eener bijz. lagere school te Driebergen. Voor Breda: tot lid en voorzitter dr. M. J. H. Houba, schoolopziener in het district Maastricht; tot lid en ondervoor zitter J. F. Clerx, schoolopziener in het distrfct Eindhoven; tot leden: G. Moos- sens, schoolopziener in het arrondissement Gennep; H. Wevfcens, dir. eener bijz. kweekschool te Tilburg; A. Doeleman te Teteringen, oud-hoofd O.L.S.J. B. Mi e-hels. hoofd O.L.S. te Schrjndei; J. van Wiechen, hoofd O.L.S. te Breda; J. Mul ders, dir. bijz. kweekschool te Maas tricht; A. van den Donk, onderwijzer bijz. kweekschool te Oudenbosch; C'. A. Krab bendam, hoofd O.L.S. te Eindhoven; .1. G. Onland, onderwijzer Rijksnormaallessen te 's HertogenboschK. Mauritz, directeur Rijksnormaallessen te Tiel; J. van den Bogert, directeur Rijksnormaallessen te 's HertogenboschA. Hermans, leeraar in het teekenen aan de gemeente-teeken- school te RoermondP. Klerks, onder wijzer aan een bijz. kweekschool te Til burg. tot leden-plaatsvervangers: H. Prinsen, hoofd O.L.S. te Haarsteeg, geun. Hedikhui- zen; B. E. Joling, hoofd O.L.S. te Prin- eenhage; P. A. Willems te Tilburg, in specteur van het onderwijs van de Fraters te Tilburg; S. v. d. Meer, dir. R.H.B.S, te Venlo; J. Koonings, hoofd O.L.S. te Woensel; W. Stoorvogel, onderwijzer bijz. L.S. te Breda; A. I. A. Asselbergs, leeraar R. H. B. S. 'tie Helmond. 13i| LICHTE aandoeningen 0 aangewend vookomen vaak zeer GEVAARLIJKE ziekten. Door twee onbezoldigde rijksveld wachters uit Koudekerke was H. J. K. uit Vlissingen bekeurd wegens bet niet beletten dat zijn hond in de duinen naar wild liep te zoeken en deswege werd he denmorgen voor het kantongerecht f 2 b. 'sub. 1 dag hechtenis tegen hem geëischt. Bij de behandeling van deze zaak kwam tevens naar voren dat bekl. op een ver boden plaats zou hebben geloopen, name lijk op een hoog begroeid gedeelte van de duinen, maar tevens bleek dat er op de duinen wel borden staan, die dat verbie den, maar als men van de zijde van Vlissingen komt kan men reeds een heel eind zijn zonder een bord te ontmoeten, ook bekl. was nog wel 200 Meter van het eerste bord. De rijksveldwachter van Schaik kon niet mededeelen waarom de Polder iWalchehen bij Vlissingen geen bord heeft gezet. Wederom werd een geval van eierzoe- ken behandeld, waarbij de bekl. L. B. uit Aagtekerke beweerde- naar eieren van tam me eenden te hebben gezocht en toen toevallig kievitseieren te hebben gevon den. Eisch tweemaal 1' 1 of 1 dag. Bij degenen, die een paar weken gele den door den kantonrechter werden ver oordeeld wegens overtreding der Loterij- wet, was ook de barbier M. v. H. uit Vlissingen, die veroordeeld werd tot een boete van f 10 en een van f500. Rekl. was van beid evonnissen in verzet ge komen en verklaarde nu dat toen hij in November door de gemeentepolitie be keurd werd, hij aan de maatschappijl.Prin ses Juliana" te Rotterdam geschreven had, en deze hem geantwoord had, dat men hem niet kon straffen en dat alle kos ten betaald zouden worden. Op 12 Janu ari nam de marechaussee weder de lo- en in beslatg en na dien heeft hij nooit meer verkocht. Intusschen is de directeur van de maatschappij gearresteeid en fail liet verklaard en nu zou bekl. zelf moeten betalen, wat hij onmogelijk kan ïtoen en zou hij dus de gevangenis in moeten. De ambtenaar meende dat bekl. wei de gelijk begrepen heeft een strafbaar feit te plegen, maar wilde de Is-traf verminderd zien tot f5 of 2 dagen en f 10 of 4 d. De bekl. riep ook na dezen eisch nog maals de dementie van den kantonrech ter in, 'Uitspraak in deze zaak 13 Juni en in de beide andere 6 Juni. Kantongerecht te Goes. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensovertreding leer plichtwet: J. N. te Wemeldinge bij le herh. fl b. s. ld. h.E. M. te ler seke bij 2e herh. £5 b. s. 3 d. h.; in ge sloten jachttijd wild vervoerenA. S. te Kloetinge f0.50 b, s. 1 d. h., uitl. haas oï f0.25 s. 1 d.; niet beletten dat hond wild opspoort: A. de G. te Kapelle, f0.50 b. s. t d.; H. 0. te 's Heerenhoek fl b. s. 1 d.;.C. P. M. te Ellewoutsdijk. A. S. te Goes f2 b. s. 2 d. ieder, M. de V. te 's Gravenpolder f2 b. s. 2 d. met verb, verkl. haasje, M. B. te Hoedekens- kerke, D. S, .1. R. te Hein kens zand ieder f 2 b. s. 2 d.zich met wildstrik in het veld bevinden: L. E. Mz. te Kapello £2 b. s. 1 w. tuchtech. met verb, verkl. wildstrik; zonder vergunning eieren van waterwild zoeken: J. S. te Arendskerke, berisping, J. de F. be Arendskerke f 1 b. s. I d.; C. v. A. te Arendskerke fl b. s. 1 w. (t'uchtsch., G. J. te- Ellewouts dijk f 2 b. s. I w. tuchtech., M. R. te Arendskerke 1' 2 b. s. 2 d. h.F. V. te Heinkenszand, P. S. aldaar, A. K. te Driewegen. .1. v. W. te Boresele ieder f2 b. s. 2 d. h.; A. v. d. H.. A. die L., C. A. de K. allen te Wissenkerke ieder f2 b. s. 2 d. h. voor ieder bevel uitl. 6 eieren of fO.10 b. s. 1 d.; Visschen zonder akte en vergunning: M. P. v. S. te Kamperland f3 b. s. 2 d. h. verbeurd vischtuig vernietigen; straatschenderij: L. J. de C. te Goes f 1 b. s. I w. tuchtsch. iemand op openbaren weg hinderlijk vol gen S. v. D. te Wissenkerke f 10 b. s. 2 w. tuchtsch., A. G. M. M., A. L. te Wissenkerke ieder f 10 b. s>. 8 d. b. trekdier onbeheerd laten staan: A. D. te Kortgene f2 b. s. 2 d.; kippen op be zaaiden grond laten loopenP. M. D. te Ellewoutsdijk f 2 of 2 d.; loopen over bezaaiden grond: J. C. S., A. K. te We meldinge, beiden teruggeven aan ouders, A. V. te Wissenkerke f2 of 2 d.zonder vergunning rijden langs spoorweg: M. N„ P. H. v. d. V. te Arendskerke f2 of 2 d.; spoorweg overwegboonien niet tijdig slui ten: J. K, te Sohore f5 of 3 d.; loopen op het gras van het plantsoen: D. L. de J., H, J. M. te Wemeldinge, beiden te ruggeven aan ouders; geen aangifte doen van uit nood geslacht vee: J. v. K. te Kattendijke f 1 of 1 d.; Met beladen voer tuig rijden op voetpad: J. op ''tH. te Krabbendijke fl of 1 d.; fietsen over KerkpleinA. v. L, te Biezelinge f 1 of 1 d.; met motorrijtuig rijden zonder te zijn voorzien van nummer en rijbewijs: A. J. v. H. te Kapelle 2 maal f2 of 2 maal 2 d.; 's avonds fietsen zonder lan taarn: A. K. te Driewegen berisping; M. A. de R. te Wissenkerke f2 of 1 w. tuchtsch., J. W. te Wissenkerke, t'. J. te Goes, J. v. d. P. te lerseke, A. v. d. B. te Kloetingie, A. de N. te Arends kerke, C. .1. R. te Biezelinge, J. v. H. te Wemeldinge, A. v. J. M. aldaar, A. S. te Amsterdam ieder f2 of 2 d.; Schelde bevisscJien zonder consent: S. de P, C. L. te Wemeldinge ieder 2 of 2 d.; zonder vergunning afgebakend per ceel in Schelde bevis-schenJ. G. ,Jz, te lerseke, J. v. S. Cz. aldaar, beiden f3 of 2 d.; schelpdieren Irapan aan voet zeedijk: H. S. te Kruiningen f2 of 2 d.; Dronkenschap H. S. te Goes, P. S, te Wemeldinge, Z. B;. te Schore ieder f2 of 2 d.; P. B- zonder bekende woon plaats bij le herh. 10 d. h. Vrijgesproken hekl. van niet beletten hond wild opspoort J. W. te Borssele. Ontslagen van rechtsvervolging: C. T. te Kloetinge beklaagd van paarden langs spoorweg laten loopen. Ongelukken. Te Delft is een 16-jarige knaap onder een varkenswagen overreden en onmiddellijk gedood. Aan het strand ten Zuidwesten van het ververschingskanaal te Scheveningen ik het in verregaanden staat van ontbinding verkeerende lijk van een man aangespoeld. De beide onderarmen ontbraken. Te Nieuwe Pekela is het lijk van de eenige dochter van den heer Nijder uit het Ka naal opgehaald. Het vergaan van de Em press of Ireland. Langen tijd heeft men in de onzekerheid verkeerd omtrent het lot van de bemanning der Empress. Tengevolge van de afgelegenheid van de plaats des onheils kwamen de bijzonder heden slechts zeer langzaam binnen. Doch gelukkig, thans staat wel vast, dat de meesten van de 1191 opvarenden ge red zijn, pfschoon de telegrammen, die in den loop van den dag binnenkwamen zeer tegenstrijdig waren, en enkele ons alle hoop weer ontnamen. De Empress was een uitmuntend stoom schip; alles aan boord voldeed aan de hoogste eischen en in de booten was ruimschoots plaats voor alle opvarenden. Na de aanvaring helde het schip echter zoover naar bakboord over, dat het on mogelijk was de booten te strijken. Dit en de duisternis in aanmerking ge nomen mag het een wonder heeten, dat er nog zoovelen gered zijn. De aanvaring geschiedde zoo onver wacht en het water stroomde in zoo groote hoeveelheid naar binnen, dat de Empress zonk, voor de bemanning goed wist, wat er gebeurd was. Alle geredden waren in nachtgewaad; veel hunner ver- keeren in zorgelijken toestand en heb ben armen of beenen gebroken. Het mee- rendeel der overlevenden zijn tusschen- dekspassagiers en leden der bemanning. Volgens de eerste telegrammen zouden er 678 tot 1000 menschen in de golven omgekomen zijn. Een invloedrijk zaken man, die tot de geredden behoort, sein de, dat er 1030 personen zijn omgekomen. Op het kantoor van de Canadian Pacific te Londen is officieel bericht ontvan gen, dat er maar 400 opvarenden van de Empress zijn gered. Daarentegen meldde een telegram aan het bijkantoor te St. John (Nieuw lkunswijk), dat, naar men geloofde, alle passagiers gered zijn. Moge deze laatste tijding bevestigd wor den, opdat een algemeen loflied oprijze tot Hem, Die zijn schepselen in gevaar nabij was. Gisteren meldden we reeds, dat de kapitein van de Empress gered is. Hij is overboord gesprongen toen het schip zonk en daarna door een reddingsboot opgepikt, terwijl hij, zich vasthoudende aan een stuk wrakhout., ronddreef. Toen hij aan land stapte was hij te uitgeput om een verslag van de ramp te geven, liet meerendeel der passagiers was er. even erg aan toe, maar sommi gen waren toch in staat van hun redding te vertellen. Twee der passagiers heb ben in bet geheel de aanvaring niet be merkt; zij werden wakker door het bin- nenstroomende water. Toen zij aan dek kropen zonk het schip meteen; zij wer den naar beneden gezogen, maar kwamen weer boven en grepen een stuk hout. Geruimen tijd later zijn zij geréd. De Storstad heeft de Empress mid scheeps getroffen en tot aan den boeg opengescheurd. Daardoor zijn de water dichte schotten verbrijzeld. Het stoomschip Storstad, met hetwelk de Empress in aanvaring kam, behoort aan een reederij te Kristiania. Het was den 17den April van Venetië vertrokken en op 18 Mei te Quebec aangekomen. De" aanvaring is omstreeks twee uur 's nachts gebeurd. Het schip ligt in 19 vadem water, de top van zijn schoor- steenen ziet men bij laag water. De draadlooze seinen om hulp werden opgevangen door de loodsboot Eureka en de zeesleepboot Lady Evelyn, die onge veer 10 mijl van de plaats der ramp ver wijderd waren. Zij stoomden er dadelijk met volle kracht op af. Toen zij de plaats bereikten was de Empress al ge zonken, op het water dreven nog red dingsbooten en veel wrakhout. De Eve lyn redde 339 en de Eureka 60 schip breukelingen. Allen zijn naar Rirnouski gebracht, verscheidene in jammerlijken toestand, sommigen stervende. De bevolking der stad doet haar uiter ste best om de schipbreukelingen te helpen. Het feit, dal er nog meer stoomsche pen in den omtrek voeren, doet de hoop verlevendigen, dat alle passagiers van de Empress behouden zijn. (Zie onder Telegrammen.) DeMexicaansche opstande lingen hebben in de buurt van Sabine vijf kolenmijnen in bezit genomen. Deze mijnen zijn het eigendom van Amerikanen en Franschen en gaan door voor de groot ste in Mexico. De opstandelingen verkla ren op rechtstreeksch bevel van Car- ranza te hebben gehandeld. Het w e e r. Het slechte weer in Zuid-Frankrijk heeft vooral in Touil groo te schade aangericht. Door de aanhou dende regens zijn de rivieren sterk ge stegen en komen er groote overstroomin gen voor. Uit de hooger gelegen distric ten komen* voortdurend berichten over sneeuwval. .In Tyrol worden in het Pustertal verschillende huizen door de sneeuw bedreigd. Vijf personen zijn reeds gedood. Sedert twee dagen woeden in verschillende deelen van Spanje hevige stormen, welke groote schade veroor zaken. In het Badensche, Zwarte Woud is op de hellingen van den Relchen, Herzogenhorn en Feldberg tot aan Todt- nau toe sneeuw gevallen. De thermometer staat op het vriespunt. Ook in de Vogee- zen heeft het gisteren en eergisteren ge sneeuwd. Het is in het oosten van de Vereenigde Staten de laatste dagen zeer warm geweest, waarop een geweldig on weer is gevolgd. In of bij New-York zijn drie menschen door den bliksem dood geslagen. Drie andere personen waren tevoren omgekomen aan de gevolgen van de hitte. Christendom en Maatschappij. Utrecht. G. J. A. Ruys. Wij ontvingen afl. 5 van dit orgaan, dat thans verschijnt als 14-daagsch or gaan, en onder redactie van prof. mr. P. A. Diepenhorst en den oud-minister A. S. Talma. In de inleiding lezen wij: „Noch aan eene bepaalde kerkelijke richting, noch aan een enkele politiekd partij is deze periodiek verbonden. Zij is een vrije tribuun voor Neerlands Chris tenen, die ter zake van de sociale ver wikkelingen onzer dagen hun woord heb ben te spreken, terwijl zal worden ge poogd warmer liefde te doen ontwaken voor al hetgeen de verhoudingen op stof- felijk-maatschappelijk gebied meer kan doen beantwoorden aan de eischen, in Gods Woord neergelegd. Naarstig zal worden gezocht om mee bij het licht van dat Woord te zoeken naar hetgeen Chris tenplicht en Christen-roeping voorschrij ven". Aan deze belofte blijft dit orgaan getrouw. Ook deze nieuwe aflevering bewijst het. De Spiefgel bevat aardige kiekjes van het bezoek van het Deensche Ko ningspaar aan ons Hof; een photo van het Kon. Paleis te Kopenhagen; een mu ziekstuk „Komt, zielen, dezen dag". Af beeldingen uit „De wonderen der te chr niek". Samenwerking tot het welwezen der Gereformeerde Kerken in Nederland, door J. v. Oversteeg. Amsterdam, W. Kirchner. De schrijver koos den aantrekkelijken briefvorm ter weerlegging van verschil lende bezwaren, en ter toelichting van' eigen standpunt. De vraag waarom het principieel gaat, is deze, of men tevreden mag wezen met een kerkelijke kweek school. waar de kerk voor de opleiding harer predikanten zorgt, dan wel of het Gereformeerde beginsel eischt dat er een Gereformeerde Universiteit zal zijn, waar heel de Wetenschap naar Gods Woord onderwezen wordt. Wie het laatst genoemde, o.i. het juiste, standpunt in neemt, die wordt door den schrijver uit- genoodigd, te wenschen dat de Theologi sche School verdwijne. T i m o t h e s bevat een Vragenbus Ger neeskunde, id. Natuurkunde, id. Letteren en Taal, drie rubrieken die men niet mag overslaan. Voorts, (in het hoofd blad) een meditatie over „de uitstorting des H. Geestes", door den hoofdredacteur Va ria, door A. J. H. Taalkundige verzame lingen door H. S. S. K. Bij de plaat „Uw; Talent". Ophir. Mesopotamië. De Bataks Asperges. Kostbare Steenen. Vragen bus enz. Een vervolgverhaal „Wereldverove raars". Een feuilleton (vervolg) van Riem' Vis „Doorbrekend licht". begint af te nemen Van de geboorte tot den dood 9troomt het bloed onophoudelijk door de nieren om gefiltreerd te worden. Indien de nieren echter ziek of zwak worden, kun nen zij het bloed niet behoorlijk filtree- ren en de urinaire onzuiverheden in het bloed verspreiden dan ziekte doof uw geheele gestel. De patiënt begint zicli onnatuurlijk vermoeid, zwaar en dof te gevoelen, hij wordt prikkelbaar en ellendig. De on zuiverheden kunnen zich nestelen in de spieren en gewrichten en rheumatische pijnen veroorzaken. De urinewegen kun nen aangedaan worden en waterzuch tige zwellingen vertoonen zich. Het hart schijnt niet goed te werken, de handen en voeten zijn dikwijls koud, en de patiënt kan aanvallen van duizelig heid hebben Nierziekten zijn dikwijls lastig te ge nezen, omdat zrj zoo vaak ongestoord zich verder kunnen ontwikkelen. En noodlottige ziekten zullen ongetwijfeld volgen, indien zij nog verder verwaar loosd worden. Begint daarom reeds bij het eerste optreden van de bovenge noemde verschijnselen met het gebruik van Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de nieren wederom tot werking brengen, heelen en versterken, de urine-afscheiding regelen en uw kwalen doen verdwijnen. Te Goes verknjgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1-75 voor één, of LM f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte jFoster's Rugpijn Nie- ren Pillen, weigert f-' elke doos, die niet voorzien is van neven- staand handelsmerk. NED. HERV. KERK. len en 2en Pinksterdag. Goes, 9.30 u. ds. De Vries, 2 u. ds. Steinz. Maandag 9.30 ds. Homburg, alle beur ten coll. uitw. Zending. OUD-VOSSEMEER. In de Vrijdagmiddag gehouden gemeenteraadsvergadering be sloot m/e.n deel te nemen aan de oprich ting van een Waterleiding voor Tholen; in verband daarmede zal een geldleening aangegaan worden van f 70000 ter be strijding der kosten en f 10500 als reserve kapitaal. WESTKAPELLE. De Raad besloot too te treden tot het voorloopig onderzoek inzake Drinkwatervoorziening. De begroo ting Burg. Armbestuur (ontv. en uitg. f 1736.97) werd goedgekeurd. SOEST. Hedenmorgen om 9 uur is de Koningin-Moeder per extra-trein te Soest- dijk aangekomen. HAARLEM. Te Schoten woedt een he vige brand in een schoenfabriek. Nade re bijzonderheden ontbreken. NEW-YORK. Volgens verschillends be richten zijn er 337 menschen gered, waar van een 20-tal van koude en aan wonden zijn gestorven, w.o. slechts 12 vrouwen. Het aantal personen dat zich aan boord bevond, moet 1376 bedragen hebben, vol gens anderen meer dan 1400, waarvan 314 leden der bemanning. Het aantal afge vaardigden van het Leger des Heils, die zich aan boord bevonden, was 160, voor de helft vrouwen. Onder hen be vonden zach David Brees, hoofd van het Canadeesche leger, en achtgenoote. en ko lonel Sydney Maidment, die ook in Ne derland werkzaam is geweest en zijn echtgenoote. Op de lijsten van geredden en omge komenen komen namen van Hollanders voor. LONDEN (V.ü.) Volgens een telegram van den scheepsdokter Grant van de „Em press" aan de Graphic, merkte hij de ramp eerst, toen het schip overhelde. Hij kroop door de duisternis heen en vond een patrijspoort, waardoor hij het hoofd stak. Hij zag velen op de zijjde van het schip staan, dat horizontaal lag. Dicht, bij hem werden twee meisjes op gevischt. De lichten van de „Storstad"' waren kort vóór de botsing gezien. D® kapitein seinde: Ik stop. Maar de „Stor stad" voer op de „Empress" in en boorde diep in de machinekamer, vervolgens) langs de heele zijde tot aan de schroef, waardoor Üe afdeelingen werden open gescheurd, waarSoor velen werden dood gedrukt en den dood in de golven von den. Het schip helde zoozeer over. dat veie passagiers door het. water van het dek werden afgesloten en eveneens ver dronken. Volgens de verklaringen van dl'. Grant worden 1010 personen ver mist 1 t-

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2