Buitenland. Binnenland- Reclames Uit de Provincie. derhoud dier scholen, waarvan de kin deren een zekere leer belijden, dan w'are èn de kerkelijke èn de schoolquaestie voor een goed deel opgelost". En krachtig laat hij er even latei' op volgen: „Eene kerk, die subsidiën behoeft, heeft geen re den van bestaan meer. Niet de aard van den Staat, maar het wezen van godsdienst en zedelijkheid verbieden het ondersteu nen der kerkgenootschappen dooi' 3o Overheid". En nog later: „Het komt mij voor dat eene kerk, die pretendeert in het bezit te zijn van zoo groote geeste lijke schatten als de Christelijke Kerk, het moest verachten 0111 gevoed en ge steund te worden door hare bestrijders". Aan wie de eer 1 e tijd waarin we leven is zeer ern- tetig. Al wie politiek medeleeft voelt den ernst van den tijd. Die voelt, hoe we op dit oogeniblik een periode doorleven, die voor onze sociale wetgeving van het hooglste gewicht is. Wanneer de opzet van minister Treujb slaagt, is onze verzekeringswetgeving voor goed bedorvfen. En dat moeten we trachten te ver hinderen. En een van de eerste dingen die wij daarvoor moeten doen, is het volk voor lichten. Toen de Invaliditeitswet was aange nomen, juichte de Bond voor Staatspen sioen: toen juichte de S. D. A. P.er Werd feest gevierd De een verkondigde dat nn „Staats pensioen" was ingevoerd. De ander riep het aan het volk toe, dat het Staatspensioen er was gekomen, door haai' arbeid. E11 toch, groot er leugen is er niet denk baar. Een onverdacht getuige als de heer F. M. Wibaut schreef er dit van „Het feestelijke wordt ook niet ge rechtvaardigd door het feit, dat door de overneming door de vorige regeering en de daaruit voortspruitende aanne ming van het auiendement-Duys op art. 369 van de invaliditeitswet, het begin sel van staatspensioen rechtstreeks in de Nederl. wetgeving zou zijn gebracht. Do toenmalige regeering en haar meer derheid dachten er niet aan, eenig be ginsel van staatspensioen te erkennen; art. 369 in de wet-Talma was niets, anders dan een overgangsmaatregel bij de invoering van verplichte invalidi teitsverzekering. Het bleef voor .Minister Talma en zijn meerderheid ook na aanneming van het ainendement-Duys, "dat de invoering stelde zes maanden 11a den dag dei- afkondiging dezer wet een overgangs maatregel, om de verplichte verzekering aannemelijk te maken. Indien 3e aange nomen invaliditeitswet was ingevoerd, waren we met. het overgenomen en aangenomen amendenient-Days op art. 369 even ver van elk beginsel van staatspensioen verwijderd gebleven als daarvoor". Hieruit blijk! duidelijk, dat er van „Staatspensioen" geen sprake is. En dat de eer voor de vroegere inwerkingtreding van art. 369 toekomt aan den lieer Duvb, is een even groote onwaarheid. Had minister Talma het amendement niet willen overnemen, het ware verworpen geworden. Niet de heer Duys heeft het dus in de wet gebracht, maai' minister Talma. En als er .sprake is van „eer en hul- d e" toebrengen, dan moet die gebracht worden aan onzen oud-minister Talma. België. Gisteren, Zondag hadden de verkiezin gen plaats der kamerafgevaardigden voor vier provincies, n.l. Oost-Vlaanderen, He negouwen, Luik en Limburg. In het ge heel moesten er 88 afgevaardigden van de 186 gekozen worden. Deze 88 zetels waren als volgt verdeeldKatholieken 43, socialisten 25. liberalen 19 en 1 christen democraat. Na de verkiezing zijn ze als volgt ver deeld: Katholieken 41. liberalen 20, so cialisten 26 en 1 christen-democraat. In de provincie Limburg, en wel in de steden Hasselt en Tongeren, winnen de liberalen twee zetels. Te Huy-Waremme winnen de socialisten één zetel ten koste van de liberalen. In het geheel wint de oppositie dus twee zetels en de regee ring, die in de Kamer over een meerder heid van 16 stemmen beschikte, ziet dit getal tot 12 verminderd, onder de bepa lingen van de evenredige vertegenwoor diging. Rusland. De spoorwegujn door het Amoer-gebied nadert haar voltooiing en wordt waar schijnlijk nog dezen zomer in gebruik genomen. Dooi' den aanleg dei' lijn is een uit gestrekt gebied bereikbaar gemaakt. Het land. dat ten deele grenst aan de zone van bet eeuwige ijs, is zoo rijk aan goud, reeds een groote schare avonturiers ge reed maakt, in het A moergebied goud te gaan zoeken. Het leren is er echter gevaarlijk genoeg. Het klimaat is moordend. Bovendien zijn moord en doodslag aan de orde van den dag. Het gebeurt niet zelden, dat kleine kolonies geheel uitgemoord worden. De winters zijn in Azië's N. O.-hoek bijna niet 1e overleven, en zomers is de hitte van dien aard, dat alle flora verschroeid en één vonkje voldoende is, om uitge strekte wouden weg te brandenVoor landbouw is het terrein ten eenennrale ongeschikt. Het zal daarom een goud land eerste klas worden. Hel vorige jaar' leverde het gebied 20 millioen roebel .goud. Een ander product is de Amoer-zalm, de z.g. Keta, die uit den Stillen Oceaan daarheen komt 0111 kuit te schieten. Aan de oevers van de rivier ligt de visch voor het scheppen. Da roode keta-kaviaar, die ter plaatse betaald wordt met 2 cent het pond, brengt in Petersburg minstens 30 cent op. Ook de visscherij zal na voltooiing der spoorlijn zich eerst goed kunnen ontwik kelen en kan millioenen opbrengen. Spanje. In de Spaansche Kamer kwam het Vrij dag tot heftige incidenten. De afgevaardigde Soriano verweet den Minister zijn houding in de Ferrer-zaak en verklaarde hem voor een verrader. Na deze beschuldiging naar het hoofd van den Minister van Binnenlandscho Zaken geslingerd, ontstond groote bewe ging in het huis. Soriano werd tot de orde geroepen. De conservatieve leider 'Maura, die daarop het woord verkreeg, hield een lede over den toestand van Spanje in Marokko en verklaarde, dat hij in het geheel geen aanhanger meer was van verdere oorlogs politiek en dat hij de benoeming van een commissie tot bestudeering v,an den toestand in Marokko geheel overbodig achtte. Maura werd levendig toegejuicht. Aan het einde van de zitting wierp zich een man op hem met den uitroep Weg met den moordenaar van Ferrer. De man werd daarop onmiddellijk ge arresteerd. Albanië. Thans is plotseling een stadium van verwarring ingetreden. Althans volgens de telegrammen aan de ,,N. R. C." heeft de vorst, Mhret Wilhelm, met zijn gezin en 'zijn gevolg zich aan boord van het Italiaanse he oorlogsschip „Misurata" ingescheept, na dat de opstandelingen tot Durazzo op korten afstand genaderd waren en op liet punt .stonden tegen de stad op te rukken. Een later bericht meldt, dat de strij ders voor Essad de stad reeds hebben aangevallen, zoodat Wilhelm zich en de zijnen juist bijtijds in veiligheid gebracht heeft. Het ministerie heeft Vrijdagavond zijn ontslag gevraagd. De Malissoren weigeren tegen de op standelingen op te trekken. De Albaneesche gendarmerie rukt, onder bevel der Nederlandsche officieren, tegen de opstandelingen in Sjak op. Deze sobere berichten zijn voldoende, 0111 te doen zien, dat de toestand inderdaad hachelijk is. Wat zal het slot van dit merkwaar dige drama zijn? vraagt met zich onwil lekeurig ai. Zouden de idealen in den jeugdigen vorst Wilhelm nu i'eeds Ver dwenen zijn, hij het aanschouwen van zoo groo'te barbaarscbheid en onbe schaafdheid? 't Is waar, de toestand zag er niet aan lokkelijk uit, hij liep als 'tware zijn on geluk tegemoet. En 'tis volkomen juist wat de „Neue Freie Presse" dezer dagen schreef„Het grootste geluk in het ongeluk scljijnen de Nederlandsche officieren te zijn, wier houding in een vreemd land, onder een vreemde bevolking, a!s strijders voor een vreemde zaak, waarlijk bewon dering verdient en aan de daden der Zwitsers in Franschen dienst herinnert." Doch wat nu? Nu de Mbret uitgeweken is? Zullen zij thans hun taak als afgedaan beschouwen of volgt een strijd op leven en dood met Essad's aanhangex-s? Uit de jongste berichten blijkt, dat het vorstenpaar zich weder aan land heeft begeven. Alles is echter in gereedheid gebracht, om het in geval van gevaar terstond weer aan boord van de „Misu rata" te nemen. De opstandelingen moeten vier Neder landsche officieren krijgsgevangen ge maakt hebben. Koninklijk geschenk. Koning Christiaan van Denemarken heelt aan Koningin Wilhelmina een ge schenk uit -de Kon. t'orseleinfabriek te Kopenhagen aangeboden. Ouderdomsverzekering. Op de jaarvergadering van den Opzich ters en Teekenaarsbonddezer dagen te Utrecht gehouden, werd met algemeene stemmen de volgende motie aangenomen: „Tte Alg. Ned. Opz.- en Teekenaars bond staat iedere politieke organisatie, welke gaat bestrijden het wetsontwerp- Treub op de Ouderdomsverzekering in zijn tegenwoordigen vorm principieel ter zijde en zal ze waar hij kan zoo krachtig mogelijk steunen." De nieuwe Voorzitter der Eerste Kamer. Politicus, de medewerker der „Op rechte Haarl. Crt", geoft in dat blad de volgende karakteristiek van den nieu wen praeses der Eerste Kamer: In den breeden fauteuil vó r het groote portret van Willem II zal nu als Senaat s-praeses plaats nemen generaal Van Voorst tot Voorst, de door Brabant gedeputeerde afgevaardigde in on- Hooger huis. De hooge, breedgeschouderde, for- sche figuur van dezen senator, zijn groote piekknevels zijn eommandotoon van stem! gansch z'n verschijning stempelen hem tot den militair, den officier van het welbekende, oudenvetsche model. Ge neraal Van Voornt heeft, het leger in al zijn sferen en geledingen in de practijk leeren kennen. Bovenal is hij niet slechts militair maar tot in merg en been. Aan ,,'t militair" heeft hij zijn leven ge wijd, en daarbuiten zijn ei' slechts weinig onderwerpen, die z'n belangstelling in bijzondere mate wekken. Van 't politiek geharrewar moet baron Van Voorst 11 iels hebben. Hij is goed en trouw lid van .de Ka tholieke partij, tot welks hij behoort, en gevaar voor ontrouw bestaat er hij hem absoluut niet en nooit. Maar wanneer hij in de openbare zitting der Eerste Kamer het woord voerde, dat was het schier zonder uitzondering over zuiver militair-technische onderwerpen. Op groote vellen papier had baron Van Voorst dan zijn redevoering neergeschreven en hij las die voor met wat rauwe wat knarsende, maar zeer duidelijke stem. Het bloemrijke, x-hetorische van een ge neraal Staal is hem absoluut vreemd. Om, zooals deze oud-minister het vermag te causeereix met allei'lei vriendelijke herinneringen er in gevlochten gene raal Van Voox'st zou het niet kunnen. Van de g e wi c h li ge -doe 11 e rij niet lievig omlaag getrokken liphoeken die een generaal Seis eigen is. moet hij niet|s hebben. De heer Van Voorst ontwikkelt zijn ar gumenten nuchter-zakelijk, gelijk liet. bij een technisch onderwerp past. Zeker. Wat droogjes en weinig aantrekkelijk rooi den „outsider". Maar nooit grimmig op dringend of autoritair. De heer Aan V oorst is „au fonds" een gemoedelijk man een „homme de coeur". Dat is immers nog zoo kort geleden gebleken, toen hij het opnam voor betere voeding van de ge vangenen. Hem, Van Voorst was tam geen moeite te veel 0111 aan te toonen, dat men voor deze ongelukkige celbewo ners wal avondeten had beschikbaar te stellen. Hij wijdde een gansche rede aan dat onderwerp. En hij deed liet met hart en ziel; de stof allerminst beneden zijn waardigheid achtend. Generaal Van Voorsl is een joviale pret tige, vriendelijk-levenslustige figuur. Volstrekt ^een (bijterig-strenge, stugge „snorrebaard''. Iemand, die weet wat dis cipline beduidt, en dié dus als Se- naatspraeses waken zal voor het gezag van en het decorum in Üe hooge verga dering. Daar kan men zeke.r Van zijn. Een ridderlijk man. die beseft wat den tegenstander „in politicis", wa.t den an dersdenkende toekomt. I11 wien het gevoel voor discipline en eisch van ons partijdigheid te diep en te vast wortel beeft geschoten, 0111 er ooit tegen te zondigen. Bovendien naar uiterlijk doen plooizaaxn en prettig van vormen in omgang genoeg 0111 een voorzitter te zijn, die de sym pathieën van den Senaat voor zich zal weten te .winnen. Zeker, 'tis waar een „politieke figuur" is baron Van Voorst niet. Van hem in ernstige tijdsomstandigheden, adviezen te verwachten, die „nieuwen kijk" schenken op de situatie eu de op lossing eener politieke crisis vergemak kelijken 't zal wat voel gevei'gd zijn. Intusschen veel „keuze" was er niet, waar aan II. M. eene voordracht voor liet zeer-hoogv ambt was te doen. En waai' in tijden van ernst en politieke spanning de tot ad visoenen bevoegden toch door de Kroon tot overleg werden uitgenoodigdook waar zij niet bekleeden, ipomenteel, de ambten der ,.of- ficieele adviseurs", daar gaf ide pre mier blijkbaar vooi'keur aan iemand, wiens rechtschapen karakter, schitterende ambtelijke carrière, aangename omgangs vormen en in politicis „relatieve neutraliteit" hem aangewezen deden schijnen om met eerbiediging van den wensch der grootste Rechtsche Senaats fractie, voor de hooge functie in aanmer king te komen. De verwantschap t u s s c li e 11 het Deen scheen het Neder landsche Vorstenhuis. Een inzender schrijft in het „Hbl." daaromtrent het volgende: Koning Christiaan X is een neef van van den Koning van Zweden van moe dorszijde; immers, de Koningin-weduwe Louise van Denemarken was de dochter van Koning Karei XV van Zweden, oudere broeder van wijlen Koning Oscar II, den vader van den tegenwoordigen Zweed- schen Koning. Genoemde Karei XV van Zweden was gehuwd met Prinses Louise der Neder landen, de oudste dochter van wijlen Prins Frederik der Nederlanden. Waar de schrijver van het artikel, waaraan dit bericht ontleend is, de fami liebetrekkingen tusschen het Nederland sche en 'bet Deensche Hof besprekende, alleen zijn oog gericht houdt op de ver wantschap tusschen onzen Prins Hendrik en Koningin Alexandrine, acht ik het niet zonder belang er op te wijzen, hoe de koning van Denemarken een kleinzoon is van een vorstin dit het Huis van Oran- je-Nassau. Belooning van honderd gulden. In den vroegen morgen van 20 Mei 1914 is aan den Geheimrat Kenxpner te Ber- Ijju, bij aankomst van de mailboot te Vlissingen, ontrold een zakportefeuille, be vallende Duitsch en Engelsch bankpapier; een geel spoorwegbiljet over de route LondenCalaisBerlijn; een reisbiljet VlissingenBerlijn; een niet ingevulde cheque op de Rijksbank te Berlijn; een kwitantie; telegrammen: verschillende papieren en notities; visitekaartjes enz. Niet onmogelijk is het idat de porte feuille, na haar (Ontdaan te hebben van bet waardepapier, van uit een spoortrein is weggeworpen met de zich daarin, voor den misdadiger, waardelooze papieren, die voor den benadeelde echter van groot belang zijn. Aan den eerlijken vinder der portefeuille met. voormelde papieren, wordt bij terug bezorging aan ondergeteekende een be looning van honderd gulden uitgekeerd. Vlissingen, 23 Mei 1914. De Commissaris van Politie tevens Commissaris van Rijkspolitie. GASINJET. Middelburg. In don nacht van Zaterdag op Zondag ontdekte een agent van politie een sterke brandlucht in de omtrek van de Korte Noordstraat, na eenig zoeken ontdekte hij dat de lucht uit de woning van den hakker de Wolf kwam, deze weid gewaarschuwd en bleek het dat een aantal takkenhosschen, die te drogen waren gelegd, jvlam haddon 'gevat, een paar emmers water waren voldoende 0111 den brand te blusschen. Zondagmiddag stapte een onbekend persoon ongevraagd den twinkel op da Lange Burg van de firma P. binnen en werd daaruit door een agent verwijderd. Op de Markt bleek het een leurder zekere V. te zijn, die verlof had hier eenige dagen te venten, die vergunning werd di rect ingetrokken mede omdat de man -zich erg brutaal aanstelde eu ten eene nxale weigerde om te zeggen waarom hij in den winkel binnen ging. Een paai' uur werd hem gelegenheid gegeven om daar over na te denken. Zaterdagnacht werd een onzer ge achte burgers wakker van een geluid als of er iemand over de schutting in den tuin kwam, de politie kwam er aan te pas en vond twee ongenoode gasten, die op haar komst direct er van door gingen. Twee groote ratten waren eene komen kijken of er ook wat. te gappen was en hadden daarbij te veel kabaal gemaakt. 1 B. en W. fetellen aan den gemeente raad voor om in hufzen, waarvan de kadastrale huurwaarde de f 350 niet td boven gaat, installaties voor electrisch licht aan te leggen en aansluiting te ma ken op het kabelnet, van gemeentewege en de betrokkenen in de gelegenheid te istellen de kosten dan te verdeelen over meerdere jaren. Door de vereeniging „Nehalennia", tot instandhouding en bevordering van Wal- cheren's natuur- en stedenschoon, was aan den gemeenteraad van Middelburg verzocht eene bepaling te maken in d<J bouwverordening, waarin B. en W'. dd lievoegdheid wordt gegeven op «esthe tische gronden bouwvergunningen te Wei geren en een schoonheidscommissie in te stellen. B. en W. stellen thans den raad voor afwijzend op dit verzoek te beschik ken, zij meenen dat de vereeniging eer der haar doel moet trachten te bereiken door volksopvoeding, door overreding en niet door dw.ang, die 'de zaak, ook bij bescheiden eischen, de sympathie der bur gerij zou doen derven. Door B. en W. ïs aan den raad voor gesteld enkele werken aan de gasfabriek te doen uitvoeren, waarvan de kosten geraamd worden op f 13450. De benoo- digde gelden zullen moeten gevonden worden uit eene leening, waaromtrent B. en W. nader een voorstel zullen doen. Gisterenavond is ten nadeele van \V. G. zelf een oude bekende der politie, een rjjwiel ontvreemd, dat hij voor een café had gezet. Bij Kon. Best. is toegekend de aan de orde van Oranje-Nassau verbonden eere-medaille in zilver, aan .1. Foudraine, hulpmagazijnmeester bij de aannemersfir ma L. Volkcr Azn. te Sliedreeht, wonende te Dordrecht. Vlissingen. Het aantal reizigers dat zich den laatsten tijd bij de Directie der Stoomvaartmaatschappij Zeeland en bij de Staatsspoor alhier beklaagt, dat hun hun geld gerold werd, is verbazend groot. Verleden week kwamen niet minder dan. vijf klachten in. Het 3de bat. van het 14e regiment alhier zal op 3 Juni per extra-trein van 6.10 uur v.m. vertrekken, om deel tq nemen aan de oefeningen der October- bataljons in de Legerplaats bij Rijen. De. lieer G. II. Minderhout, klerk telegrafist bij de Staatsspoor te Sittard' wordt met ingang van 1 Juni a.s. over geplaatst naai' hier. Goes. In ons vorig 110. stond een be richtje omtrent kennismaking van Albert Vogel in Amerika met den kapitein Gar- demier, een geboren Zeeuw. De lezer heeft zeker begrepen dat hier een Zoon van wijlen ds. Gardernier uit Wolfaarts- dijk liedoeld is. jledoelde kapitein heeft indertijd een steen op 't graf van zijn vader doen plaatsen, waarvan wij breed voerig hebben melding gemaakt. De door devgemeente Ierseke aan gegane geldleening ad f 30.000 is geplaatst bij de Kanter en 'Hordjjks Bank, alhier. Bjj Kon. Besluit van 20 Mei j.l. is voor het tijdvak van 1 Juli 191430 Juni 1915, benoemd tol boekhouder hjj tien dienst der Rijkslandbouwproefstations, on ze stadgenoot de heer 1). J. van Nieuwen huijze. Bij Kon. Beshiil van 22 .Mei is aan den heer 1'. K. van Darden te Ginneken op zijn verzoek eervol ontslag verleend als gezworene van den Wil hel ruina polder. De Commissaris der Koningin be zocht heden de nieuwe rijksgebouwen, liet kantoor der Waterleiding, de R. K school en de Ned. Herv. school. Door do leer lingen van laatstgenoemde school werd Z.Hoogedelgestrenge driestemmig toege zongen; zij hadden daartoe een mooi vers ingestudeerd op de wijze van „Nun dan- ket aller Gott." De Commissaris ver leende audiëntie, waarvan door meerde ren gebruik gemaakt werd. De heer Eug. Oooljes is benoemd lot buitengewoon opzichter bij den Rijks waterstaat, met standplaats Goes. Zaterdag vroeg een der chauffeurs bij de firma Dominieus en Lindenbergh alhier om loonsverhooging en een vrijen. Zaterdagmiddag. Wij] de heer Dominieus hel voor zijn zaak onmogelijk achtte om dien vrijen Zaterdagmiddag toe te staan, wees hij het verzoek af, waarop de chauf feurs tegen a.s. Zaterdag hun betrekking opzegden. Heden morgen had er tusschen den patroon en den woordvoerder dei- chauffeurs nog een woordenwisseling plaats, waarbij de heer Dominieus dezen te kennen gaf dat hij ook wel dadelijk kon gaan, wanneer hij wilde; waarop de overigen zeiden: dan gaan wij alle vijf. Toen de patroon hun Iwee uren loon wil de uitbetalen, weigerden zij dit loon in. ontvangst te nemen, daar zij recht meen den te hebben op veertien dagen loon. De patroon de heer D. zeide dat dit door den kantonrechter zou worden uitgemaakt. Baarland. In de hedenmiddag gehouden vergadering van don Polder Baarland 'is benoemd tol waterbouwkundig ambtcnaai de heer J. L. Muller van Scherpenisse. Wissenkerke. In de Vrijdag gehouden ingelanden vergadering van den Vliete- polder werd de aftredende gezworen A. W. Geluk herkozen. In die van den Hip- polder werd besloten tol aanleg van een eind grindweg vanaf den dam bij heft land van Damme tot op den hoek bij de hofstede Janse. In die van den Thoonir polder tot begrinding in 1915 van Mool- weg en Groeneweg met dwarsweg naar dijk Vlietepolder. Ierseke. Verplaatst met ingang van t Juni a.s. de klerk der posterijen en te legrafie le klasse J. L. F- Sieburgh van Ierseke naar Rotterdam en L. van Gel der van Rotterdam naar Ierseke. Hoedekenskerke. Vrijdagmiddag verga derde de raad. Na opening der vergadering door den burgemeester en goedkeuring der notulen, deelt de voorzitter'mede, dat is ingekomen een schrijven van 'den heer Eug. Huijghc- baert te Kortrijk, waarbij deze mededeelt ast hij zijne rechten op de concessie voor het aanleggen van een stoomtram op Zuid- Beveland onder zekere voorwaarden heeft overgedragen aan de spoorwegmaatschap pij Zuid-Beveland". Wordt voor kennis geving aangenomen, nadat de heer J. van der Linde als dijkgraaf van het. water schap Hoedekenskerke nog heeft urede.gr deeld, dat dit polderbestuur ook een der gelijk schrijven ontvangen heeft. Worden alsnu voor liet tijdvak 1 Mei 1914 l Mei 1915 wederom dezelfde personen buiten den raad aangewezen om als lid van een der beide stembureaux te fun- geert-11, welke tot nu toe daarvoor waren aangewezen. Vervolgens wordt opgemaakt het le suppletoir kohier Honden belasting met 5 honden tot een bedrag van 1" 10. De voorzitter deelt mede, dat 'thans de bogrooting voor 1914 moei worden ge wijzigd, als zijnde deze. van Ge-depu teerden terugontvangen, o.a. 0111 de Irif dragen voor pensioen der gemeente amb tenaren daarop te brengen en doet voor voorlezing van een K. B. waarbij de raad is in het geljjk gesteld en vernietigd het besluit van Ged. Staten lot niet goed keuring daarvan. Desgevraagd blijft de raad bij zijn voor stel 0111 alles op de gemeente-ambtenaren te verhalen wat de wet te dien opzichte toelaat. Wethouder Verbeek stelt nu voor tte jaarwedde van den veldwachter met f 100 te verhoogen, ingaande 1 Januari j. 1. Deze moet pl. 111. f 110 betalen Voor eigen en wed uwenpensioen en inkoopsom en dat is voor den man veel te zwaar. We tb. Groenewege is daar niet voor en vindt het vee] te voorbarig, welke meening ook door dhr. Van der Linde wordt gedeeld. Dhr. Verbeek vindt dat het gewenschjt is reeds heden dienaangaande te besluiten, we zijn nu toch bezig aan de wijziging der begroeting en verlangt stemming. In omvraag gebracht, wordt het voorstel v e r w o r p e n met 3 tegen 2 stemmen en 2 onthoudingen. De andere door den voorzitter voorgestelde wijzigingen in de gemeente-begrooting aan te brengen wor den goedgekeurd en de. begrooting aldus gewijzigd opnieuw vastgesteld. Rij de daaropvolgende rondvraag wijst de hoer t/ouisse er op, dat eeir leuning stuk is aan een islootplank in den Ha verhoek. De voorzitter antwoordt dat dit B. en W. wel bekend is, doeh dat dit college onlangs heeft besloten, deze leuning niet meer te laten maken en in het algemeen alleen leuningen te behandelen aan plan ken over watergangen. Bij gewone slooten is dat onnoodig, bovendien is het 'fee.11 dure zaak, want voortdurend worden ze door het vee stuk gemaakt, doordat het er tegen aan staat te schuren. Dy heer

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2