Ingezonden Stukken Reclames. De glimlach op de lippen het lichaam gepijnigd. Leestafel Rechtszaken Wetenschap en Kunst. Gemengd Nieuws. 'Amsterdam, wees er in zijn openings woord op dat het afgeloopen jaar veel reden heeft gegeven tot blijdschap. (De belang stel ling in het Christelijk onderwijs neemt voortdurend toe, terwijl het boven dien zedelijke overwinningen heeft be haald, namelijk in dat opzicht, dat het besef hoe langer hoe meer doordringt, dat Christendom en onderwijs in ons land niet zijn te scheiden dan tot schade voor het kind, en ook daarin bestaande dat er een staatscommissie voor het onder wijsvraagstuk is benoemd, waarvan spr. hoopte, dat ze tot een zekere pacificatie zal leiden. Spr. wees er verder op, dat de op leiding van den onderwijzer in de eerste plaats een belangrijke hervorming be hoeft en de vereeniging ten aanzien van dit vraagstuk voor een groot deel mot anderen, ook buiten ha.re kringen kan sa menwerken. 'Blijkens het jaarverslag van den secre taris, den lieer' J. van der .Waals, is in de verhouding tot de verschillende! organisaties van het Christelijk Onderwijs geen verandering gekomen. Het Verband Itelt op beden 210 aangesloten scholen en 15 districten. In Friesland werd, wat de vereeniging (betreft, nieuw leven gewekt. De uitgaven van de vereeniging werden met een tweetal vermeerderd. Ons Or gaan kon geregeld verschijnen. Het financieel verslag gaf aan f 2869 aan ontvangsten en f 1020 aan uitgaven, zoodat er een batig slot is van f 1849. De verslagen van den secretaris en van den penningmeester w erden goed gekeurd. De voorzitter sprak een woonl van afscheid tot ds. Bos, die jarenlang als penningmeester van Gereformeerd School onderwijs en latei' van het Gereformeerd Schoolverband opgetreden is en die nu het bestuur gaat verlaten. Besloten werd de volgende algemeene vergadering te houden op 12 Mei 1916 te Utrecht. Examen Onderwijzeres). Geslaagd. Gezakt. Zucht uit het harte, Schok door de leden, Dankbaar gemoed, Pijn in het hart, Angsten verdwenen, Schamend gevoelen, 't Leven is zoet. 't Weten is hard. Jub'lende stemme, Meêly-gezichten, Lachende mond, Vriendelijk woord, Dansen en springen, 'tSchreien om't droeve Dol in het rond. Moeilijk gesmoord. Felicitaties, Gansche familie, Honderd maar één, Over de baan, Vriendenen vreemden Ieder weet iemand, Woelen dooreen. Ook zoo gegaan, 't Heerlijke nieuwtje, Buren, die 't weten, Ieder verteld. Gluren door 't raam, Akte gaan toonen, Steken de hoofden, Liever dan geld. Fluisterend saam. Dravende huiswaarts Allen verheugd, Oompjes en tantes, Praten van deugd, Of wel, gauw seinen, Trillend, gejaagd, Lieflijke woordjes. „Ja" of „geslaagd". Koekjes en taartjes, Ditjes en dat, Fijne tractatie, Droog en ook nat. Heerlijke stonden, Komen nu aan, Wonder-gelukkig, 't Hart is voldaan. .Straten en pleinen, Lijken zoo kaal, Sombere stemming, Hemel is vaal. Pijnlijke uren, Wee in de maag, Zooveel, die 't vragen, Wegloopen graag. Weken en weken, Hard gestudeerd, 'sMorgens en'savonds Altijd geleerd. Boeken en schriften, Zakgeld verteerd, Nogmaals een jaar en, Weer geprobeerd. Dan komen plichten, Pretjes, cadeautjes, Hoofd van een klas, Wat niet beloofd, Kinderen leeren, Nu van dit alles, Wat is en was, Bitter beroofd. Kinderziel kweeken, Heerlijke dagen Licht en verstand, In het verschiet, Menschen van maken,Nuchtere tijding Nuttig voor 'tland, Bracht slechts verdrie Geeft al Uw krachten, 't Zij laat of vroeg, Voor 't kind is 't beste, Pas goed genoeg, Leer 't hart te winnen Van knaap en wicht, Dan wordt de taak U Heerlijk en licht. Dapper maar dragen, Wie gij ook zijt, t Volgend jaar toch, Zijt gij verblijd, Denkt aan 't gezegde, Waarheid geen schijn „De laatste zullen De eerste zijn". Uit de oude doos. Een gelukkige benoeming. Met groote ingenomenheid zal ook bui ten den engeren kring van de Vrije Univer siteit de mededeeling zijn begroet, dat tot lector in de algemeene biologie, alzoo bij de Medische Faculteit, is benoemd di heer dr. F. J. J. Buytendijk. Hiermee is de hand gelegd oip een man van meer dan gewoon talent. 'Dr. Buytendijk is pas 27 jaar oud, maar heeft wetenschappelijk reeds een heelen staat van dient. Dp 18-jarigen leeftijd beantwoordde hij als student een vanwege de Aledische Faculteit vau de Gemeente-Universiteit, te Amsterdam uitgeschreven prijsvraag over het onderwerp„Een experimenteel on derzoek van den invloed van adrenolinet op den vaatwand", welke beantwoording) Daarna werd hij assistent bij Prof. Zwaardemaker in Utrecht, en maakte ver volgens op kosten van het Donderfonds een studiereis naai' Leiden, Bonn, Keulen, Liverpool, Cambridge, Giessen, Napels, Bern en Parijs. Tweemalen ging hij la tei' nog met een Rijkstoelage naar Na pels voor onderzoekingen aan het zoölo gisch station aldaar. Voorts was hij van 1 Jan. 1912 tot 1 April 1913 conservator aan het physiologisch laboratorium te Gro ningen. Van zijn hand verschenen een 20-tal wetenschappelijke publicaties. Door geboorte niet van Christel ijken hui ze, kwam hij hoe langer hoe beslister, daarin versterkt door zijn wetenschappe lijke onderzoekingen, tot de overtuiging van de waarheid der Christelijke levensbe schouwing, en schaarde zich bij de Gere formeerde richting. (Rotterdammer.) (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Herstemming Kiescollege te Al i d d el b u rg. Het leek wel of het orthodoxe Middel burg zich geheel liet verschalken door hen, die het in handen van de Modernen wil len brengen. Er is gelukkig een kans ge boden om zulks te beletten. Gebruikt nu toch deze gegeven gelegenheid, leden van de Kerk, die de blijde boodschap der- zaligheid door den Zaligmaker en Heiland begeert! Legt allen de handen in elkaar, die niet gediend zijn van het heerschen van de Alodernen! ContessioneelenGere formeerden en Rechts-Ethischen, helpt el kaar! Ge zij! 'taan uw belijdenis verplicht bij de herstemming uw stem uit te brengen op degenen, die voor Gods Woord alleen willen bukken. 'Ziet nu niet op dogmati sche of kerkrechterlijke verschilpunten. Zoekt alleen naar dat ééne beginsel, dat gij (ajUen zonder verschil liefhebt, het evangelie van den Heere Jezus Christus! Op u rust de verantwoordelijkheid thans te toonen, wat gij voor de kerk dar Va deren gevoelt. Gij kunt 'tzeer zeker win nen, doch dan als één unan naar de stembus. Allen op. Vuurt elkaar aan. God wil het. Voelt toch, dat gij nu wat goed maken kunt. Laat varen de gedacht-, als of 'ttoch niet meer helpen zou. AVeest moedig en laat nooit de jhanden slap neerhangen. "Wilt gij over evenredige vertegenwoordi ging spreken, doet 'tdan nil deze herstem ming en dan n.l. over zulk eeu evenredige vertegenwoordiging, dat ïn het kiescolle ge er mannen komen van Confessioneele, Gereformeerde of Rechts-Ethische beginso len. Zóó kunt gij de Modernen weren. Het geluk beslist. Maar dan allen op uw post. Niemand mag achterblijven. Niet één. God geve Zijn "zegen op uw pogenMaar han delt dan 'zoo, dat gij dien zegen ontvangen kunt. U, M. d. R., hartelijk dank voor de plaatsruimte, mij gegeven. Uw getrouwe lezer. 0. K. De vrouwen die werken zijn in het bijzonder blootgesteld aan lij de a en veel tijds aan verborgen storingen. Het meest worden zij aangetast, die verplicht zijn te blijven staan van den morgen tot dea avond in de fabrieken, in de werkplaat sen, in de winkels, en ook zij die met de naaimachine werkzaam zijn. De werkster is dikwijls de broodwinster van het gezin. Of zij gezond of ziek Is, of het regent of waait, zij moet aan haar werk zijn, zij moet een glimlach op de lippen heb ben en zich aangenaam voordoen, terwijl het leed haar pijnigt in haar lichaam. De Pink Pillen bewijzen groote diensten aan de vrouwen van allerlei stand. Ze zijn een machtige wederbelever van het bloed, een volmaakte versterker van het zenuwstelsel. Zij regelen de functies en vermijden voor de vrouw die storingen, die voor honderden iedere maand terug komen en die zoo neerdrukkend zijn. De vrouwen en de jonge meisjes, bloedarm ten gevolge van vermoeiend werk, zij die zich afbeulen in werkplaatsen, waar de te zeer besloten lucht haar uitput, vinden een werkelijken steun door van de Pink Pillen gebruik te maken. Ze zijn verkrijgbaar a fl.75 per doos en f0 per zes doozen, bij het Generaal-Depö: der Pink- Pillen, Da Gostakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes by Gebr. Mulder, te Tholen bij W, Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. „Ons Tijdschrift" (uitgave 'D. A. Daa- men, '.s Gravenhage), 19e jaargang, afl. 4. Prijs por jaargang f 7.50. Deze afl. bevat een drietal keurige schetsjes, van welke een (Jong Vrouwtje, van 'Mevr. WesterbrinkWirtz) vervolgd wordt. Het zijn schetsen naar het leven. Over „De oude man", door H. v. Aleerenveldt ligt een waas van melancholie, en toch hoe- velen zijn er niet zoo, bloemenliefheb bers die op hun ouden dag blind worden, en zich zuchtend vergenoegen moeten met het gevoel der bladeren van het stekje in betere dagen door hen geplant. In onze dagen van gemakkelijk gemaakte Echtscheiding' gebeurt niet minder vaak, hetgeen Tharod beschrijft in haai' „Ver jaardag", een leed, zelve doorgemaakt of althans waargenomen, van een verla tene die op baar verjaardag, door niet begrijpende kinderen omringd in de cou rant leest van een voorgenomen huwelijk van haren met haar goedvinden haar on trouw geworden man met „die andere". Voorts schrijft Ritter „over Proza en Poë zie"; geeft Willem de Alerode „verzen", onder anderen het aangrijpende Piëta, een uitgezongen leedOok de Terugblik is interessant, voorat door zijne beschou wingen omtrent het Kerkelijk Concilie te Den Haag. Ti mo the us (red. N. Voorhoeve, Den Haag, Ui tg. La Rivière en Voorhoeve. Zwolle) bevat heden een meditatie van den hoofdredacteur over de Hemelvaart. „De Schrift in onze woorden en uitdrukkingen" is het opschrift van een reeks uitdrukkin gen in onze taal, die bewijzen hoe ver trouwd onze Vaderen niet de Schrift wa ren. Het bijschrift. ..Branding" hij de plaat en „De cederen van den Libanon" met photo zijn zeer lezenswaardig. De Spiegel bevat foto's den stichter en voorzitter van den Ned. Bond van Jongelingsver. op G. G.. ds. J. E. onkenbergtwee eereleden, X.Kxc. dr. A. Kuyper en Z.Exc. A. W. F. Idenburg; de bcstuurderen van den Bond en anderen, wier namen in de Bondskiingen een goe den klank beeft. Aan het Dcensche Ko ningspaar en aan de Hertogin van Brons wijk. 's Keizers teenige dochter, die de zer dagen moeder is geworden, zijn ook enkele foto's gewijd. Tenslotte noemen we uit het vele, dat dil nummer bevat, een kiekje van onze Koningin en ons Prinsesje en portretten van den heer en mevr. Coolsma. Voor het kantongerecht tc Middel burg werd heden f2 of 1 dag geëischt te gen J. J. uit .Middelburg, die bekende onder Koudekerke op de weide van een ander te hebben geloopen, doch ontken de dat hij daar naar eieren van water wild heeft gezocht, en dit ook niet 'te hebben verklaard aan den jachtopziener Jansen van Roosendaal, die dit jn zijn verbaal schreef en het ook nu bevestigde. Ook meende bekt. dat de veldwachter Plansoen Wel 400 meter van hem verwij derd was toen hij in de weide liep te zoeken naar madeliefjes, deze zeide dat de afstand slechts 50 meter was. Tegen den metselaar H. P., die reeds jaren lang des avonds in de vesten van .Middelburg paling vischt was verbaal op gemaakt wegens tiet visschen met een kruisnet tusschen 23 April en 31 Alei. Bekl. bekende volledig, doch zeide dit verbod totaal niet te kennen, bij is nog nimmer bekeurd en is ook nu direct met visschen opgehouden. De ambtenaar nam ook aan dat. de man er is inge- loopen en vroeg slechts f2 of 1 dag en teruggave van het net. Daar dit ech ter te nauwe mazen heeft zeide de kan tonrechter dat, hij f 1 boete zou geven en het net verbeurd verklaren, waartegen bekl. geen bezwaar had. Be i' o o v i n g en poging tot a f d e e i g i n g. De 5e Kamer der Rechtbank deed gis teren uitspraak in de zaak tegen den 28-jarigen koopman II. J. Gterben en den 51-jarigen commissionair, recidivist, A. v. Ommeren, die in Febr. j.l. een 48-jarig bewoner van 'Domburg tot hun slachtoffer hadden gekozen. Van de behandeling dei- zaak op 8 dezer is reeds uitvoerig mel ding gemaakt. De Rechtbank veroordeelde den een we gens berooving 'tot 2Va jaar, den ander we gens poging 'lot afdreiging tot 3 jaar ge vangenisstraf, overeenkomstig den eisch van het O. AI. Goes, ..Toonkunst" (dir. Otto Lies) zal op Woensdag 27 Alei uivoeren „Alessa da Requiem" voor gemengd koor Giovanni Sgambati. Solisten: de heer Anton Brands, bariton. Rotterdam; en mejuffrouw Bet sy Dliont, viool, Aliddelburg. Aan de vleu gel de heer A A. Noske van Aliddelhurg. Slaap ziekt e. 'Het verslag van do Engelsche commissie tot bestrijding van de slaapziekte beveelt aan, nieuwe mid delen voor verdere onderzoekingen naar de slaapziekte beschikbaar te stellen en daarbij samenwerking te zoeken met an dere mogendheden, die in Amerika kolo niën hebben. De uitkomsten van het werk zullen van tijd tot tijd verzameld en ge rangschikt worden. (N. R. Ut.) Nieuw "toestel voor d i e p-1 o o- dingen. In de Academie van Wetenschappen te Parijs heeft de Prins van Alaxoceo een nieuw toestel voor dieploodingen ge demonstreerd, een uitvinding van Prof. Alphonse Bergeret, van het oceanografi- sche instituut te Parijs. Dit toestel berust op de samendrukking van water, in een glazen vat dat aan de binnenzijde ver zilverd is en aan een der uiteinden in een nauwe 'buis eindigt. Als samendrukker doet kwik dienst", dat het zilver oplost, tot zoover als het er mee in contact komt. Als 't toestel is opgehaald kan men er deit maxiinumdruk en dus de bereikte diepte aan aflezen. Rij deze wijze van looden is men onafhankelijk van de fout die het gevolg is van de buiging van den kabel, waarmee gelood wordt. Volgens den uit vinder bereikt men met zijn toestel waar den die tot op 10 Al. nauwkeurig zijn. Ongelukken. Onder Diemen is een fietsrijder, die uit de richting Amster dam was gekomen, door de Gooische stoomtram aangereden on gedood. Nabij Abcoude reed een automobiel waar in een dame en een heer zaten, legen een boom aan. De inzittenden werden er uitgeslingerd, met het gevolg, dat de dame hersenschudding kreeg en de heer ge kwetst werd. Op advies van een genees heer uit Abcoude werd de dame me; een andere auto de automobiel was door de botsing zwaar beschadigd naar Am sterdam vervoerd. Te Haarlemmermeer nabij Hoofddorp is een automobiel, waar van de chauffeur wilde uitwijken voor een hond, tegen een boom gereden, met hel gevolg,, dal de auto in een droge sloot terecht kwam. De persoon, die naast den chauffeur zat, sloeg er uit door den schok en kwam onder de auto te liggen. Hij werd naar een nabijzijnde wo ning binnengedragen, waar hij na eon half uur is oevrleden. De chauffeur, tevens eigenaar van de auto, is er met een ge broken pols afgekomen. Te Heeren veen is' het 4-jarige zoontje van een werk man verdronken. Eergisteravond is den 82-jarige fabrieksarbeider H. G. Bul ten te Doetinchem door de stoomtram een been afgereden. In zorgwekkenden toe stand is de oude man in het ziekenhuis aldaar opgenomen. Gisteravond is een 9-jarige knaap van de spoorbrug bij de "VVesterdoksluis te Amsterdam, al spe lende in het IJ gevallen. Na 5 minuten werd hij opgehaald, doch de levensgeesten waren reeds geweken. Het lijk van den 4e April in de Lek onder Lexmond van het schip Scheepvaart 7, overboord ge vallen varensgezel, is te Langerak aan gespoeld. E en verkiezing in het Zui den. Alen meldt aan „De Tijd": In (het dorpje Stein hij Sillard zijn twee raadszetels te bemachtigen. En om die twee plaatsten aan de groene tafel zullen niet minder dan vijf tién candidate» vech ten. Althans voor 15 verschillende Stei- ners zijn candidatenlijsten ingediend. Re kent men nu uit hoeveel handteekenin,- gen hiervoor worden vereischt, dan komt men tot een getal zoowat even groot als het aantal inwoners van het dorpje, 'n Paar der candidaten hebben echter reeds verklaard voor de gunst en de recomman datie te bedanken. tn een blad uit de buurt wordt do raadsstemming aldus voorbereid: Hola! Hei! Van geef 'm Peper Wie? Wat? Waarheen? Waar moet hij heen Naar Stein Stemmen Op wie dan??? Welop Uhel'ke van Naadje van Neeskes Tiese op 't Keereind. Die oude Kiezers van 't vorige jaar. Vlak daaronder staat het volgende: Aan bee ren Kiezers dei' gemeente Stein Reeds lang 'de oude sleur moede, stellen w ij onderstaande personen candidaat voob 'tlidmaatschap der gemeente Stein. Van deze personen 'zijn wij overtuigd, dat zij de belangen betreffende de gemeente op de meest onpartijdige wijze zullen beharti gen. Trots alle eigenbelang zul len zij waar hel betreft het algemeen belang de tevredenheid van de inge zetenen weten te verwerven; wilt u op de hoogte blijven van de plaatselijke toes'an- den. stemt dan op WILLEM SAIEEÏS. JOS. HERTOG. Al erk w atir di g. Alen meldt uit Blokzijl aan „De .Maasbode": Iets zeer zeldzaams in de dierenwereld kan men hier ten huize van den beer S. Koopmans zien. De kat had jongen en een konijn had jongen. Moeder-konijn stierf, waarom men de 6 kleine langoortjes bij de beide jonge poesjes in liet nest legde. Aloeder-poejs, anders niet afkeerig yan een konijnen boutje nam, tot aller, verbazing het ko nijnenvolkje aan en zoogt en liefkoost haar stiefkinderen zoo trouw, alsof 't haar eigen kroost is. Een record-snoek. Te Obdam (N.H.) heeft een vissc-her in zijn zegen een snoek gevangen, die bij weging het geduchte gewicht bleek te hebben van 33 pond. Het kolossale dier had een lengte van anderhalve meter. Belangstellende vakmenschen se hat ten den ouderdom van het dier op meer dan 40 jaar. (N. Ct.) Van Zecuwschc jongen tot A in e r i k aa n s c h co m m a n d a n t. De bekende declamator, Albert Vogel, thans in Amerika verblijvende, had, naar hij aan de „N. Ro.tt. Ct." meldt, de vol gende voor ons Zeeuwen, interessante ontmoeting. „Nauwelijks had ik te San Francisco eenige dagen doorgebracht, of gedurende de pauze van mijn Holland- eche voordrachtsavond werd ik voorge steld aan kolonel Gardner, den comman dant van de vesting San Francisco. De kolonel sprak mij in vrij goed Ne- derlaadsch aan en deelde mij mede, in Zeeland geboren te zijn en eigenlijk Gar denier te heeten. Als jongen van 11 jaar was hij naar Amerika vertrokken, officier g -worden en opgeklommen tot den zeer gewichtigen post, die hij thans bekleedt." Dc gevangenneming van Es- sad Pasja. Het huis van Essad is door het in den vroegen ochtend daaröp ge richte kanonvuur zwaar beschadigd, de bovenverdieping geheel vernield. Essad, door het schieten gewekt, schoot met een revolver uit een der vensters. 'Toen werd van weerszijden geweervuur geo pend; de aanhangers van Essad kregen in het gevecht drie dooden. Nadat het vuren gestaakt was, drong majoor Aloltede in het huis door, waar hij Essad in nachtgewaad aantrof. Essad verzocht den majoor den Italiaanschon gezant te verwittigen dat hij zich te diens beschikking stelde. Alajoor Aloltede beloofde Essad, dat zijn leven gespaard zou worden. In een kabinetsraad ten paleize is ver volgens besloten tol Essad's verwijdering. Hij heeft daartegen geen weerstand gebo den. Voor hij zich aan boord van de Szi- getvar begaf, vroeg hij don Oostenrijkschen drogman, den koning van Albanië zijn eerbiedige hulde te betuigen. „Zeg hem aldus Essad dat ik hem altijd trouw en eerlijk heb gediend. Mijn vijanden heb ben hem onjuist ingelicht. De tijd zal mij recht doen, mijn geweten is rustig". Tijdens den tocht van het paleis naai de aanlegplaats aan de haven beschermde Essad's vrouw haar mail herhaaldelijk met haar lichaam, daar zij een aanval vrees de. Alen denkt clat Essad terecht zal staan. De afkondiging van den staaf van beleg is aanstaande, daar een beweging onder de mohammedanen ten gunste van Essad verwacht wordt. Durazzo is in staat van tegenweer; alles is gereed om een aanval van opstandelingen af te weren. „N. R. Ct." Pest. De gouverneur van Hongkong rapporteert, dat in de laatste week 241 gevallen van pest zijn voorgekomen, waar van 135 met doodelijken afloop. Al is de leugenUit Chica go wordt gemeld, dat de bekende Aineri- kaansche millionair John Jeike, de eige naar van een groote margarinefabriek, wegens ontduiking van tolrechten tot een geldboete van 24909 gulden en twee jaren gevangenisstraf is veroordeeld. Scheepsbrand. Gisterennacht is te Brest brand uitgebroken op een met petroleum beladen schip, de „Bertha Ma rie". Ben matroos en een scheepsjongen werden gered. De kapitein moet zich nog aan boord van het schip bevinden, dat een vlammenzee gelijkt. Brandweer en mi litairen stelden alle pogingen in het werk om den brand te blusschen. Albanië. De opstandelingen heb ben zich meester gemaakt van Tirana. De sterkte der vereenigde Italiaansche en Oostenrijksche marinetroepen, is in overleg met den vorst verminderd. Er blijven 309 Italiaansche en evenveel Oostenrijksche matrozen aan wal. Deze zullen geleidelijk teruggetrokken worden. De toestand is onveranderd. Naar uit Tirana wordt gemeld, is een dei der familie Toptani, die tegen Essad pasja was, door de opstandelingen te Ti rana omsingeld. Te Soekei, ten noorden van Sjak, is het tot scherpe gevechten met opstandelingen gekomen. 309 vrijwil ligers met vier machinegeweren en twee stukken geschut zijn onder bevel van Ne- derlandsche officieren naar Sjak en Ti rana vertrokken om daar de orde te her stellen. Tegelijk met Essad pasja is ook Maffid bei, directeur van openbare wer ken, gevangen genomen, na een heftige woordenwisseling met den Oostenrijkschen gezant. Hij is later weer vrijgelaten en heeft als vergoeding een decoratie van den vorst gekregen. Brand te Leipzig. Op de ten toonstelling heeft brand gewoed. De scha de is gering, de oorzaak onbekend. Kazernebrand. Van een groote kazerne te Konstantinopel heeft een brand een der vleugels vernield. Vele soldaten liepen ernstige brandwonden op. De kiesrechtvrouwen. In het politiehof te Londen vielen gisteren woeste tooneelen voor, toen daar de kies rechtvrouwen, die waren aangehouden, voor werden gebracht. Aanhangsters van haar verstoorden de orde dusdanig, dat de magistraat de zitting tijdelijk moest schorsen. Verscheiden vrouwen wierpen in het wilde weg met zakken meel en andere werptuigen. Na hervatting der zitting gooide een klein vrouwtje een schoen naar den rech ter, die het ding glimlachend opving. Een andere vrouw trachtte den rechter te overschreeuwen en schold hem uit voor al wat leelijk was. De rechter deed, on danks alle rumoer, de zaken snel af en legde de beschuldigden betrekkelijk lich te straffen op. "t .fc| Tijdens een voorstelling van „Silver King" voor den Koning en de Koningin in den koninklijken schouwburg, hebben kiesrechtvrouwen, die in grooten getale aanwezig waren, getracht te betoogen. Ken vrouw gilde herhaaldelijk „gij Rus sische Tsaar", een ander had zichzelf aan haar stoel vastgebonden en wist zich in die houding twintig minuten lang te handhaven, al schreeuwende: „laat me vrouw Bank hu ret vrij 1" De vrouwen zijn allen de zaal uitgegooid. In een kerk te Edinburg is een bom ontploft. Er is al leen een venster verbrijzeld. Te Leicester is getracht een landhuis in brand te ste ken. Beide wandaden worden op rekening der kiesrechtvrouwen geschreven. „N. R. Ct." De terugkeer van Roose velt. Over den terugkeer van den vroe-, geren president Roosevelt te New-York, waarvan wij eergisteren reeds melding maakten, worden nog de volgende bijzon derheden vermeld Een half dozijn booten met familieleden van Roosevelt, dagbladcorrespondenten en fotografen lag in de haven om den vroege- ren president te begroeten. En toen de gepavoiseerde „Aidan" in het gezicht kwam, lieten een honderdtal stoomfluiten haar welkomstgroet hooren. Roosevelt verscheen top het dek en wuif de geestdriftig met zijn panama, terwijl hij riep: „Hallo, jongens, ik ben blij jullie te zien". De corrrespondenten klommen dan op het schip en Roosevelt moést een formeele receptie houden. In antwoord op een vraag naar zijn gezondheidstoestand, zei de hij: „Ik gevoel mij op het oogenblik zeer wel, hoewel ik veel last gehad heb van tropische koortsen. De wond aan mijn voet is nog niet geheel genezen, maar ik hoop toch binnen een paar weken weer zonder wandelstok te kunnen loopen". Toen men hem vroeg naar de rivier Duvidia, welke hij zou ontdekt hebben, maar' waarvan het bestaan door sommi ge geografen bestreden wordt, verklaarde hij, dat deze rivier zeker zoo lang was

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2