Reclames Aan de vrouwen van 45 jaren Laten wij hare gerustheid wegnemen. Uit de Provincie. Reclames. Overwerkte nieren. z'en *s van neven" Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Predikbeurten. Rechtszaken vragen tot den Minister van Binnenland- sche Zaken gericht. Tweede Kamer. Het amendement-Bos (boven de f 16000 een heffing van f 1 in plaats van f 0.50) is .Woensdag verworpen met 44 tegen 28 stemmen. Vóór: do vrijzinnig-democraten en sd- ciaal-democraten, benevens de u. 1. leden JannJnk, De Jong, Van Raalte, Otto, Lief- tinck, Smeenge, Jansen (den Haag) eq Eerdmans, tegen de heele rechterzijde( de vrije liberalen en de hierboven niet genoemde unie-liberalent' Het amendement-Patijn, dat berust op de hoofdgedachte van de proportioneele hef fing voor de erganzungssteuer, doch voor de algemeene taxe van 50 cent per 1000 galden wilde heffen 75 ct., is verworpen met 39 tegen 33 stemmen. Tegen stemden de heele rechterzijde, benevens van links de heeren De Mees ter, Roodhuyzen, Nierstrasz, Knobel, Ter Spill, Dolk, Drion, Eland, Tydeman en de voorzitter. Artikel 124 is aangenomen. De heer De Wijkerslooth de Weerde- steyn (R.-K.) verdedigde een overgangs bepaling artikel I24a), volgens welke del bepalingen der Successiebelasting omtrent het overgangsrecht van onroerend goed van in 't buitenland gevestigden moeten worden herzien vóór 1 Mei 1915. De minister nam deae over, waaropi ze werd aangenomen. Alle artikelen zijn nu behandeld. Op een nader te bepalen dag zal de eind stemming geschieden. Dinsdag om 11 uur komt de Kamer weer in vergadering bij een. Onze officieren in Albanië. In dgt bladen werd melding gemaakt van een inbreuk, door generaal De Veer gemaakt op de blefelissing der gezanten- conferentile te Londen. Bij informatie ter bevoegder plaatse vernam het correspon dentiebureau Vas DiaZ dat onze regee- rimg in het minst niet Wordt gemoeid in dergelijke aangelegenheden. Zoowel bij het departement van oorlog, als van bui- tenlandsche zaken wordt met de grootst mogelijke nauwkeurigheid er voor gezorgd, dat de Nederlandsche regeering een vol komen correcte houding blijft aannemen. De officieren zijn in Albaneeschen staats dienst en uit dien hoofde zijn alle be trekkingen met de Nederlandsche regee ring gedurende dien tijd opgehouden. Gij zijt nu, Mevrouw, aangekomen aan den herfst van uw leven. Gij zijt ongerust, want gij weet, dat een verandering in uw leven zich gaat voordoen, een verandering, die voor altijd het moederschap en de vreugde daarvan gaat verwijderen. Gij zijt ongerust, angstig zelfs, want het is U niet onbekend, dat voor vele uwer gelijken die verandering is gepaard gegaan met pijnlijke storingen. Sommige uwer oudere vriendinnen hebben vreeselijk geleden door die storingen en hare schoonheid aange tast, dat zij in enkele maanden vele jaren verouderd zijn. Gij vraagt u zelve af, of dat ook niet uw lot zal zijn, of gij niet zult gaan lijden, of gij niet vreeselijk zult gaan verouderen. Wees in het minst niet beangst. Me vrouw, volg, bij het naderen van uwe 45 jaren, de behandeling met de Pink 'Pillen, en geheel uw gestel zal, dank zij de Pink Pillen, zonder sporen na te laten, worden onderhouden in een volmaakten staat van gezondheid en van normale werking; uw bloed zal zoo zuiver, zoo rijk, zoo overvloedig blijven, dat gij zelfs niet verzwakt zult zijn en dat gij nauwelijks iets van die groote verande ring zult bemerken. Ze zijn verkrijgbaar a fl.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Öeneraal-Depót. der Pink- Pillen, Da Coetakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen by W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Nat. Chr. Goh. Onth. Vereen. Provinciale afdeeling „Zeeland". De groote consistoriekamer van de Ned. Herv. Kerk te Biggekerke was op Hemel vaartsdag geheel gevuld met afgevaardig den van Zeeuwsche geheelonthouders. Om half twee opende ds. de Visser met gebed en voorlezing van een gedeelte luit Gods Woord. Hij heette in een geestig .woord de afgevaardigden welkom en sprak zijn blijdschap uit twee nieuwe afdeelingen te inogen begroeten, n.l. Biggekerke en Westkapelle. jaarverslag van secretaris en penningmeester worden voorafgegaan aan de bestuursverkiezing. Die verslagen ge,- tuigden van veel arbeid en veel zegen, maar ook van veel tegenstand. Groote ontroering wekte een niededeeling van den voorzitter, die van de inspecteurs1 van belastingen mededeelingen ontvangen had van het bedrag, dat in elke gemeente aan alcohol verkocht wordt. Die cijfers jvekten de grootste verbazing. Inderdaad „cijfers, die schreien van pdjln". Daarna hield ds. Van Selms een referaat over: „Nabetrachting over de Plaatsel ijke Keuze". De spreker begon met te verklaren, dat de meer dan een half mil- lioen handteekeningen boven verwachting "iwaren. Boven verwachting zoowel van voor- als tegenstanders. Spreker gaf een beeld van de groote werkzaamheid, die achter die handteekeningen lag. Wat een correspondentie, wat een geschrijf in do peis, overal die stampvolle zalen en ten slotte het ophalen van de handteekenin gen. Een afzonderlijk referaat zou gewijld kunnen worden aan heigeen de verzame laars hebben ondervonden. Dat is een leerzaam materiaal. Daarna stond spr. stil bij de ondervon den tegenwerking, de onbegrijpelijke te genwerking yan „den Volksbond" en de Roomschen en de zeer begrijpelijke te genstand van den drankhandel. Deze laat ste werd aan een onbarmhartige critiek onderworpen. Die brochures van de drank- handelaars zijn voor een ieder, die ooa-- deelen wil, wel het sterkste bewijs ge weest, hoe zwak men staat als men het alcoholisme wil verdedigen. Maar al die tegenstand heeft een groote lichtzijde ge had, n.l. dat mei geen enkel woord de kroegen en den drankhandel als zoodanig verdedigd zijn en met geen enkel woord de noodzakelijkheid van den al- coholhandel aangetoond is. Iiat durfde zelfs niet het beroemde comité van drank handelaren te doen. De zedelijke overwinning is geweesS aan de zijde van de drankbestrijders. Wat de regeernig nu zal doen, moet afgewacht vo rif en, maar de regeering kan dit pe titionnement niet naast zich leggen zon- der dat zij gehoord heeft, dat het beste deel van ons volk overtuigd is van het bestaan van den alcoholkanker. Hiermede was de middagvergadering af- geloopen. Des avonds verzamelden zich velen in het vriendelijk kerkgebouw van Biggekerke, waar ds. Buinink van 'sHee- renhoek en ds. Kiehl van Ritthem voor gingen en schoone woorden spraken en aan de gemeente voorhielden, dat in de tegenwoordige omstandigheden de gemeen te des Heeren een roeping heeft om de Christelijke drankbestrijiding te steunen met woord en daad. Aan God werd in den gebedo deze strijd opgedragen en Zijn ontferming afgesmeekt over de duizende d ronkaardisgezinnen De Zeeuwsche Christen-geheelonthou ders hebben een goeden dag gehad en elkander gesterkt in een strijd, waaraan deel te nemen een gezegende arbeid is en waaraan men zich alleen onttrekken kan uit onbekendheid of uit gebrek aan barm hartigheid. Middelburg. De politie heeft heden ver- baliseerd een man, die met twee hengels en zonder vergunning van den rechtheb bende in de vest zat te visschen. Tot agent van politie derde klasse is benoemd F. P. Kort, alhier. Vlissingen. Het eerste concours van Chr. zangvereenigingen in Zeeland, gistermid dag in het Concertgebouw gehouden, is goed geslaagd; deze eerste poging van den „Ring Zeeland" tot verheffing van den Christelijken zangkunst is met succes be kroond. Boven verwachting was de be langstelling van de talrijke luisteraars en een aangename stemming heerschte er gedurende geheel den wedstrijd. Ten twee ure opende de Ring-voorzitter, dhr. A. te Gussinklo met gebed en een korte toe spraak; en toen begon de wedloop; eerst Biezelinge, daarna Kapelle, verder Vlis singen, voorts Waarde, dan Wemeldinge en eindelijk Wissenkerke; telkens het „Bondslied" als verplicht nummer, ge volgd door een of ander lied, in de keuze waarvan men bezig geweest was. Na de één-urige pauze gaf Ds. Pol in een kort speechje het oordeel der jury, die veel goeds had te erkennen en te loven, maar ook enkele op- en aanmerkin gen ten beste wilde geven, waarmede de Chr. zangvereenigingen in den vervolge winst zouden kunnen doen. De gevraag de indeeling in klassen werd door spre ker namens de jury daarop medegedeeld en onder nieuwsgierige, ja spannende ver wachting klonk de uitspraakeerste klas se: Vlissingen en Kapelle; tweede klasse: Wemeldinge en Waarde; derde klasse: Wissenkerke en Biezelinge. Ten tooneele kwamen toen nog eens in dezelfde volgorde alles de zes zang vereenigingen, nu niet meer om te strij den tegen elkaar, doch om den hoorders en onder elkander nog een aangename ure van genot en stichting te bereiden. 'tWas een prachtig moment, toen onmid dellijk na de sluiting door den voorzitter met dankgebed, alle de leden der zang vereenigingen nog eens het „Bondslied" ten gehoore brachten, onder de directie van het jurylid, dhr. E. Batten; 't droeg er toe bij, dat zoowel zangers als hoor ders met geestdrift en dankbaarheid te zeven ure het Concertgebouw verlieten. In het belang onzer Chr. zangvereeni gingen hopen wij zeer, dat er een vol gend jaar weer een concours zal gehou den worden, maar dat het aantal deel nemende vereenigingen dan aanmerkelijk grooter wezen zal. Wissenkerke. In de dezer dagen gehou den ingelanden-vergadering van polders werden herbenoemd voor de binnenpol- ders: in de Anna Frisopolder, tot dijk- raadsleden de aftredenden Adr. v. d. Maas, Jan Verhuist en H. I. Leenderfcse. In den Geersdijkpolder tot gezworen de aftredende J. J. Verhulst, in den Wissen- kerkepolder, tot gezworen de aftredende JAGaanderse, en voor de buitenpolders no. I op de voordracht geplaatst.: in den Willem polder voor gezworen de afr. M. I. Verhulst, in den Heer Janszpolder voor gezworen de aftr. Jan de Kam Sr., in don Mariapolder voor gezworen de aftr. Joh. v. d. Maas, in den ThoompoldeK voor gezworen de aftr. W. de Jonge; in den Onrustpolder voor gezworen de aftr. J. Rottier en voor dijkgraaf de aftr. J. L. Marcusse, terwijl in den Onrustpotdeir het besluit is genomen Provinciale Sta ten te verzoeken, de polders yoor wier instandhouding of behoud, door den Pro vincialen Waterstaat wabei koerende wer ken noodzakelijk worden geacht, steun te verteenen door aan die polders geld be schikbaar te stellen op dezelfde voor waarden als waarop de Provincie in staat is geld te leenen. Kruiningen. Benoemd tot opzichter aan den Oostpolder, gemeente Krabbendijke, de heer Jac. van Dijke te Kruiningen en tot. remmer bij de S.S. aan de nieuwe lijn in Limburg de heer J. Lavooij te Kruiningen. Dagelijks worden door een gezond mensch omstreeks 3040 gram urine- stof en 1 gram urinezuur afgescheiden en deze hoeveelheid is voldoende om tot een noodlo ttig einde te leiden, wan neer zij in het lichaam achterblijft. Al leen uw nieren kunnen u redden, want zij alleen dragen zorg voor het filtreeren van het bloed. Wanneer de nieren echter overwerkt zijn, blijft een gedeelte der schadelijke stoffen in het bloed achter en dienten gevolge gevoelt gij u vermoeid en dof, gij begint last te krijgen van rugpijn, hoofdpijn, stijfheid in de spieren en gewrichten, duizeligheid, bezinksel in het water, waterzuchtige zwellingen in de enkels of rond de oogen. Misschien moet gij des nachts dikwijls opstaan, óf de uri- neloozing geschiedt moeilijk en pijnlijk. Wanneer de bovenstaande verschijn selen verwaarloosd worden, kunnen ge vaarlijke en ongeneeslijke ziekten der nieren en blaas zich ongestoord verder ontwikkelen en plotseling, zonder waar schuwing, optreden. Geneest uw nieren terwijl het tijd is, leeft zoo rustig moge lijk, vermijdt buitensporigheden van welken aard dan ook, houdt u aan een eenvoudig dieet, en zet een kuur met Foster's Rugpijn Nieren Pillen door, totdat ieder spoor van uw kwaal ver dwenen is. Dit geneesmiddel herstelt de goede werking der nieren en blaas, het verdrijft het urinezuur, de oorzaak van lendenjicht, rheumatiek, niersteen, enz., en het voert het overtollige water af, waardoor de oorzaak van waterzucht enz. wordt weggenomen. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel ya fl.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen' echte Foster's Rugpijn Pil- len, weigert elke doos, 4te ntet voor- m»t> staand handelsmerk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosthuizen A. H. Wefers Bettink te Veldhoven; te Bahr en La thum W. F. Jonkers, cand. te Bergentheim te Kielwindeweer J. van Kleffens te Thesingen; te Petersburg H. P. Schim v. d. Loeff te Boskoop; te AVilnis, AA. v. d. Kooij te Ouddorp; te Stap horst, P. 'Zandt te IJselmuiden; te Woudsend E. J. H. van Leeuwen te 's Gra venmoer; te Spankeren dr. R. Ruibing te Wilder vank. Bedankt voor Bennebroek P. J. F. van Voorst Vader te Nederhemertvoor St. Kruis en voor Vlieland F. E. van Santen, cand. te Leiden. Naar wij vernemen heeft de ethische kiesvereeniging „De naam des Heeren is een sterke toren", besloten hij de her stemming voor 12 leden van het kiescol lege der Ned. Herv. Kerk te Middelburg 9 der candidaten van de confessioneele kiesvereeniging „Schrift en Belijdenis" over te nemen. (M. Ct.) Geref. Kerken. BeroepenTe Nieuwer kerk T. Bouma te Doorn; te Oostburg J. H. Telkamp cand. te Hillegom. Ger. Gemeente. Tweetal te Ter Neuzen H. Roelofsen te (Zeist en G. H. Kersten te Ierseke. Beroepen te Goes G. v. Reenen te Op- heusden. Middelburg. Tot volontair aan de Chr. school Gravestraat alhier is benoemd de heer A. Goote, alhier. Tot leeraar in het schilderen en handteekenen aan de ambachtsschool te Hoogeveen is benoemd de heer J. Mei- se, leeraar M.O. te 's Gravenhage, gebo ren te Goes. Aan de Technische Hoogeschool te Delft is 'bevorderd tot doctor in de tech nische wetenschap na verdediging van een proefschrift getiteld„De voeding van de Oester", en op stellingen de heer J. A. Heijmann s.i. Leerstoel Paedagogiak. Reeds ger ui men tijd is in voorbereiding de inrichting van een leerstoel in de pae- dagogiek aan de Gem. Universiteit van Amsterdam. Naar de „Tel." verneemt zal voor dit nieuwe professoraat worden aan gezocht dr. J. H.. Gunning Wzn., privaat docent in de paedagogiek aan de Gem. Universiteit en districts-sohoolopzaener tio Amsterdam. K t a n i g. Volgens de „Stand." is er dezer dagen te Haarlem voor de acte L O. een jongedame geslaagd, die op 12-jarigen leeftijd de lagere school ver liet, daarna 5 jaar lang in het geheel niet studeerde en thans na, slechts een studie van 1 jaar en 10 maanden dd acte als onderwijzeres verwerven mocht. Goes. De heer M. van Breen, leeraar aan do IJ. R. S. te Gces, heeft als lid zitting genomen in de examencommissie voor het toelatingsexamen Marina-Machi- nistenschool te HellevoetsJuis. Ongelukken. Te Diessen werd de kar van een landbouwer door een auto aangeredenDe man werd daarbij gewond bewusteloos werd hij opgenomen. Vijf leden van een gezin te Arnhem zijn plotse ling ongesteld geworden. Men denkt aan een geval van vergiftiging. Eerst dacht men dat het eten van lever er de oor zaak van was. maar een onderzoek heeft uitgemaakt, dat de ongesteldheid niet te wijten is aan het gebruik van ondeugdelijke vleeschwaren. Alle vijf personen zijn thans buiten gevaar. In de Haarlemmer Hout tuinen te Amsterdam is een 15-jarige jongen uit een derde verdieping gevallen. Hij kwam terecht op een voorbijganger, die inwendig gekneusd werd en naar. het Binnengasthuis moest worden vervoerd. De jongen is er zonder, letsel afgekomen. De 8-jarige J. v. d. S., die onder de stoomtram Steenwijk-Oosterwolde is ge raakt. en wiens beide beenen afgereden werden, is overleden. Het in den Nieu wen Waterweg bij Hoek van Holland ge vonden lijk is herkend als dat van den veertien dagen geleden bij een aanvaring verdronken 24-jaiigen schipper uit Hoog vliet. Te Waalwijk is een 4-jarig meisje gevallen terwijl zij een liniaal in den mond had. Het gehemelte is geheel gespleten. Eenige uren later is het kind overleden. De heer Ikema geraakte Donderdagmiddag te Amsterdam onder de Gooische stoomtram en werd onmiddellijk gedood. Te Soesterberg zijn de luitenant vliegenier Versteegh en de luitenant-vlie genier Roeper Bosch als passagier, die Donderdagmorgen om 9 uur uit Kampen vertrokken, om 11.10 uur aangekomen. In de buurt van Nijkerk moest een nood landing gemaakt worden, tengevolge van een klein gebrek aan de motor, .dat door luitenant Versteegh ter plaatse kon wor den hersteld. Nieuwe ontsporing bij Half- w e g. Woensdag ontspoorden de locomo tief en vier ledige goederenwagens van den trein, die om 1 uur 32 min. te Half weg had moeten binnenloopen. Merkwaar digerwijze was de thans ontspoorde trein dezelfde als de in begin van April gede railleerde. Ook vond de ontsporing plaats denzelfden wissel, die op ongeveer 300 meter vóór het stationsgebouw van Half weg ligt. De trein, waartoe de ontspoorde wagens behoorden, zou op het derde spoor worden gebracht om een personentrein te laten passeeren. Doordat de wissel tong vermoedelijk niet voldoende aansloot, konden de wielen echter geen rails hou den. De school wet in België. Ko ning Albert heeft Dinsdag de nieuwe schoolwet geteekend. Gisteren is de wet in werking getreden, overeenkomstig den wensch van den minister. A.s. Zondag is 't verkiezing voor leden der Kamer (de helft, van 't aantal leden treedt om twee jaar af). Het Pruisische Heerenhuis heeft Woensdag het ontwerp tot inlijving van Mullheim en Werheim bij Keulen goedge keurd. Tengevolge daarvan zal Keulen, als het, ontwerp de koninklijke goedkeu ring zal hebben verkregen, 637.000 in woners tellen en dus de vierde stad van het Duitsche rijk zijn. Meer inwoners hebben slecht Berlijn (2,081,000), Ham burg (1,023,500) en Munchen (640,000). Mijnontploffing. Bij een mlja- gasontploffing werden 4 personen gedood, twee gewond. op Zuid- en Noord-Beveland. Zondag 24 Mei 1914. NED. HERV. KERK. Baai-land, 9 en 2 u. ds. Meloen. Biezelinge, 9.30 u. ds. v. d. Bergen, 2 u. dhr. Calliber. Borssele, 9 u. ds. Elenbaas. Cats, 9 en 2 u. ds. Moerman. Colijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes- Cortgene, 9 en 2 u. ds. Lijsen. Driewegen, 9 u. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk, vm. en nm. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweerd, 9.30 en 2 u. dhr. Lensvelt. Heinkenszand, vm. en nam. ds. Warneirs. 'sH. Abtskerke, vm. en nam. ds. v. d. Plassche. 'sH. Arendskerke, vm. en nam. ds. de Voogd. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nm. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, nam. ds. Elenbaas. Hoedekenskerke, 9.30 eq 2 u. ds. v. Essen. Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Kijine. Kamperland, vm. en nm. ds. Van Veen. Kapelle, 9.30 en 6 u. ds. Schmidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en nam. ds. Meloen. Krabbendijke, 9 en 2 u. ds. Maller. Kruiningen, vm. en nam. ds. Willemsen. Nieuwdorp (bewaarschool), 9.15 u. ds. Buinink. Nisse, vm. eti nam. ds. Pont. OudeJande. 9.30 en 2 u. ds. Kloek. Ovezand. 2 u. ds. r. d. Waal. Rilland-Ba'th, 9 en 2 u. d.s. Visser. Schore. vm. geen dienst, nam. ds. Schmidt Waarde, vm. en nam. ds. E. V. Japchen van Loon op Zand. Wemeldinge, 9.30 en 2 u. ds. Droet. Wissenkerke. 9 en 2 u. ds. v. d. Linde. Wilhelminadorp, vm. en nam. ds. Boisse- vain. Wolfertsdijk. 9 u. ds. Homburg, 2 u. ds. Buinink. Op Walcheren Aagtekerke, vm. en nam. ds. Seulijn. Arnemuiden. vm. ds. Pott nam. D. J. Pott, theol. docts. te Utrecht. Biggekerke, vm. en nam. ds. Schuurmans Stekhoven. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijjn. Gapinge, vm. ds. Maas. Grijpskerke, vm. en nam. ds. van. Selms. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semmelink. Koudekerke. 9.45 ds. Voorhoeve, 2 u. ds. Postma. Meliskerke. vm. en nam. ds. Siemelink. N.- en St.-Joosland, 9.30 u. leeskerk. 2 u. dr. Oberman. Oostkapelle, vm. en nam. ds. Laurense. Ritthem, 9.30 en 2 u. ds. Kiehl. Serooskerke, vm. en nam. ds. Muller. St. Laurens, vm. en nam. ds. v. 'tHof. Oost- en West-Soulïurg, 9.30 en 2 u. ds. Terneden. 27 Mei Huwelijksinzegening. Veere, vm. en nam. ds. Weyland. Vrouwepolder, vm. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nam. ds. Reus. 't Zand, 10 u. ds. Postma, 6 u. ds. Muller. Zoutelande, vm. en nam. ds. de Wijk. Ger. Gemeente. Goes, Zondag 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. De rechtbank te Middelburg heeft heden veroordeeld wegens Stroope- r ijJ. de J. 40 jaar, landbouwer te 's Heer Arendskerke f 10 boete subsidiair 10 dagen hechtenis. Diefstal: P. M. 27 jaar en M. V. 32 jaar, werklieden te Terneuzen thans gedetineerd ieder 6 maanden gevangenisstraf met aftrek van het voorarrestP. v. d. H. 37 jaar tim merman te Sas van Gent f 10 boete sub sidiair 10 dagen hechtenisJ. B. de L. 19 jaar, monteur te Amsterdam f 12 boete subsidiair 12 dagen hechtenis. Heling: W. de J. 27 jaar, koopman te Terneuzen gedetineerd 3 maanden gevangenisstraf met aftrek voorarrest. Verduiste ring; M. D. 35 jaar, koopman te Kloe tinge een maand gevangenisstraf. B e- leediging van een ambtenaar. F. V. 26 jaar, boerenknecht te Heinkens zand f 10 boete subsidiair 10 dagen hech tenis; W. V. 43 jaar. sleper te Middel burg f 10 boete subsidiair 10 dagen hech tenis. Niet vo[doen aan een amb- s e 1 ij k bevel: G. A. L. v. O. 23 jaar tlagersknecht te Hulst f 15 boete subsi diair 15 dagen hechtenisTh. de C 26 jaar werkman te Aardenburg f10 boete subsidiaii 10 dagen hechtenis. V r ij gesproken: A. G. 25 jaar. arbeider te Koewacht beklaagd van be lediging. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden in besloten zitting drie maanden gevangenisstraf met aftrek van het voor arrest (geëischt tegen den Belgischen loods- 7eerling J. A. H. C. uit Vlissingen we gens het plegen van ontuchtige handelin gen met een kind beneden den leeftijd van 16 jaar. Aan een verzoek van den verdediger mr. J. Adriaanse, om bekl. on middellijk in vrijheid te stellen, werd na bespreking in de raadkamer, door de rechtbank niet voldaan. Tegen E. v. H.. Bouchaute (België) werd wegens diefstal van palen ten na- desele van den heer E. Geulen acre, burge meester van Philippine f 15 of 12 dagen geëischt. Na afloop van een voetbalwedstrijd te Middelburg gaf ;C. L. J. getuige M. Ree- kes een klap, waardoor een neusbloeding ontstond. jEisch bij verstek f 15 of 15 dagen. De twee Volgende zaken van de rol werden gecombineerd. Het betrof C. M. en A. T. uit Heinkenszand, die door den kantonrechter te Goes waren veroordeeld wegens jaebtweto vertreding te Wissen kerke ieder tot flO boete of 10 dagen en die in appel gekomen waren. Beskli. ontkenden ter [plaatse te zijn geweest, doch de verbalisant, P. de Pree, volhardde bij zijn procesverbaal. Eisch dezelfde straf. De volgende zaak was die tegen C. R. e>n P. R„ die op 21 April met woonwa gens te Serooskerke waren en aldaar hout uit het bosch, (Jioebehoorende aan den Polder Walcheren, weiïhaalden. Eisch bij verstek voor ie dei een week gevangenis straf. Niet verschenen was W. Sch., die, toen op 5 April de veldwachter Plantsoen uit Koudekerke iemand wegens het zoeken naar eieren trachtte te bekeuren, dezen waarschuwde door te fluiten en met de armen te zwaaien. Eisch wegens belem mering van een ambtenaar in de uit oefening zijner bediening f 15 of 15 dagen. Op 13 April ontstond er te Vlissingen in de St. Jacobstraat ruzie tusschen B. M. en E. L. R. eeuerzijds en P. van dei Dood anderzijds. Bedde eerstgenoemden stonden nu wegens mishandeling van laatstgenoemde terecht, en ofschoon R. trachtte aan te tooneu dat de getuige zou begonnen zijn, werd tegen ierder van hen f 10 of 10 dagen geëischt. L. W'. vrouw van M. te Middelburg zou op 1 April volgens de verklaringen van L. de Witte en diens vrouw hun dochtertje mishandeld hebben. Bekl. eu y

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2