Tele Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Re roermond] Bri K. H. Prinses Juliana, in afwijking van hetgeen geschiedde, geen vlaggen zouden zouden worden uitgestoken van gemeente wege. Zij vonden in de verjaring van de Prinses geen aanleiding tot vlagvertoon en meenden bovendien door hun besluit te handelen in den geest van de meerder heid van den Raad en van do bevolking." Eerste Kamer. Baron vair Voorst tot Voorst heeft gisterenavond zijn taak als voorzftteT aanvaard, met een herinneringswoord aan zijn overleden voorganger, baron Schim- melpenninck v. d. Oyen van Hoevelaken. Bij zijn gevoelvol woord sloot 'zich namens de regeering de president-minister aan. Daarna sprak de voorzitter een woord van dank tot de Kamer voor de wijze waaróp zij hem als haar nieuwen voor zitter heeft begroet, en riep aller mede werking in tot getrouwe behartiging der zaken voor Land en Volk. Besloten werd tot toelating van het nieuwgekozen Kamerlid voor Drenthe mr. Van Holthe tot Echten. Ünzeonderofficieren. De onderofiicierenverceniging Ons Be lang zal, naar de Avp. meldt, plaatse lijke eereraden instellen, welke ten doel hebben lichtzinnige of zwakke leden, die hun stand en zichzelf kleineeren, te steu nen en te helpen. Alleen zij, die bewust den ond. off.- stand kleineeren, zullen z.n. krachtig wor den aangegrepen. Boven deze plaatselijke ©ereraden is een algemeene eereraad benoemd, waar in 7 leden, onder wie enkele hoofdbe stuursleden, zitting zullen nemen. Hot conflict in het confectie- bedrijf te Al me 1 o. Naar aanleiding van de onverkwikke lijke zaak van den heer Haazevoet, aan gaande de kwestie bij Bendien en Smits en hare arbeiders te Almelo drukt het „Twentsche Volksblad" de gansche ge voerde briefwisseling af. Het niet ter zake dienende schrappende, nemen wij haar over: Amsterdam. '28 April 1914. Aan de vereeniging van Confectie- Fabrikanten te Almelo. Geachte Heeren, Hiermede hebben wij de eer u de goe de ontvangst te bevestigen van uw schrij ven d.d. 23 dezer, waarin u bericht, niet aan de door ons bedoelde conferentie te kunnen deelnemen-. Uw mededeeling dat do motiveering van uw weigering ligt in het mondeling onderhoud met onzen secretaris, doet ons zeer sterk vermoe den, dat, door onduidelijkheid onzerzijds, een misstand is ingeslopen. Veroorloof ons dus even uit een te zetten wat wij bedoelen. Wij wenschen, onder onze leiding een conferentie te heb ben met u en met een 3-tal ver tegenwoordigers, uit eiken vakbond 1 persoon, ten einde te bespreken, op welke wijze de strijd kan beëindigd wor den. Bij onze conferentie zal dus niets anders voorzitten, dan de uitsluitende be doeling om den voor Almelo zeer scha delijken strijd op te lossen op een voor beiden eervolle en bevredigende wijze. Daarbij is van den kant der werk lieden >alles losgelaten, wat voorheen als oorzaak van het conflict gold, zoodat uw be zwaren tegen zulk een samen- spreking vervallen zijn. W ij mogen niet verhelen, dat Bulks ons als vakcentrale een zelfoverwinning heeft gekosit maar wij hebben toch dat willen doen, omdat wij het jammer zouden vin den, tot voortzetting van den strijd te moeten adviseeren, waar het sluiten van den vrede zoo dicht bij had kunnen zijn. Bovendien heeft het niet wei nig moeite gekost, om de vak bonden zoover te krijgen. Maar wij hebben gezegd, dat het eervoller was, dat beide partijen i n gezamenlijk, overleg den strijd beëindig el n dan door tusschenkomst van derden, nadat wie weet voor hoelang de strijd zou voortduren. Ditzelfde zeggen wij ook u, en wij vertrouwen, dat een zoo weinig tegemoetkomende houding, als thans van u verlangd wordt, geen reden zal zijn om den vrede in uw bedrijf en in Almelo te verhinderen. U zift ten slotte met zulk een bespreking tot niets gebonden. Met het instemmen voor zulk een conferentie hebt u nog geen enkele concessie gedaan. Integendeel, met het weigeren van zulk een .cedelijk overleg, versterkt u moreel, uw positie niet. Wij hopen dus, dat u onze pogingen suit waardeere-n als een oprecht streven zonder eenige neven bedoeling, om een noodeloos durend conflict te beëindigen, en dat UEd. met dezelfde tegemoetko ming zult weten te beantwoorden, als waarmede wij de z.aak hebben behan deld. Het Bestuur van het B. v. d. R. K. V. (w.g.) P. J. J. HAAZEVOET. Almelo, 30 April 1914. Aan het Bestuur van het Bureau der R.-K. Vakorganisatie, Amsterdam, Mijne Heeien Ik bevestig de ontvangst Uwer geëerde dd. 28 April. In beleefd antwoord daarop, heb ik het genoegen U te melden, dal, waar thans van de zijde der vakbonden de oorZaak der staking is weggenomen, n.l. loonsverhooging en collectief contract, en verdere eischen genoemd in hun schrij ven dd, 31 Dect. 1913, onze Vereeniging) in gevraagde conferentie geen be zwaai heeft. Ten einde het mogelijik te maken, dezo conferentie zoo spoedig mogelijk te doen afloopen, verzoek ik U de punten, waarover' de conferentie zal loopen nog even nader op te geven, en tevens dag en uur te bepalen, wanneer wij II kunnen ontvangen. De Secretaris, A. BENDIEN. Amsterdam, 4 Mei 1914. Aan de vereeniging van Confectie- Fabrikanten te Almelo. Mijne Heeren Uw schrijven d.d. 30 April kwam qp 2 Mei j.l. in ons bezit. De inhoud daar van lijkt ons zeer raadselachtig!, wijl» u schijnt te meanen, dat loonsverhoogin- gen, collectief contract en verdere eischen genoemd in een schrijven der vakbon- dein, d.d. 31 Dec. 1913, door de vak bonden zijn ingetrokken. Ons is daarvan niets beken d. Bovendien zou eenige tusschenkomst geen zin meer hebben, zou tot een conferentie geen aanleiding meer bestaan, omdat dan reeds de strijd! ware. opgeheven en zou vooral, gelijk herhaal delijk uit onze twee brieven bleek, geen sp'rako mees' kunnen zijln van „een voor beide partijen eervolle en bevitedigjende oplossing van het conflict", omdat dan reeds voor een der partijen de strijd verloren zou zijn. Indien uw meening gevestigd weid door de ;in ons schrijven voorkomende woorden, dat van den kant der werk lieden was losgelaten wat voorheen als; oorzaak van het conflict gold moeten wij u toch verwijzen naar het .mondeling' onderhoud tusschen u en ons, op1 17 April j.l., waar de vermoedelijke oor zaken van het conflict besproken wer den. Wij geven toe, dat iemand, die dit onderhoud niet had meegemaakt, tot een andere opvatting van onze woorden zou komen. Maar ook alleen in dat geval zou zulks mogelijik zijn. Mocht u alsnog genegen zijn om door een objectieve behandeling aan het be ëindigen van het conflict mede te wer ken, dan zien wïjj zeer gaarne uw ge- eerd antwoord tegemoet. Het Bestuur van het B. v. d. R. K. V. (w.g.) P. J. J. HAAZEVOET, Secretaris, In een nader schrijven van 8 Mei ge- te e k e n d Haazevoet wordt namens de 3 Hoofdbesturen der in het conflict betrokken bonden verklaard dat geen der bonden iets afwist van hetgeen door den heer Haazevoet namens het R. K. Vak bureau in deze zaak was gedaan. Wie hoven afgedrukt schrijven van ge noemden heer Haazevoet. nog: eens leest, en vooral het gespatieerde, die zal toege ven dat de fabrikanten er niet anders uit konden lezen, dan dat de organisaties wel degelijk er .van wisten, en er in toestem den, en alle eischen loslieten. Hier schijnt iets niet kauscher te zijn. Te-laat-kemen en te-vroeg- vertrekken. Toen gisteren 20 minuten over het ge wone uur in de Tweede Kamer het ver- eischte aantal leden er niet bleek te zijn, om te kunnen beginnen, bleken afwezig te zijn 23 leden van Links en 27 van Rechts. Daardoor begon de vergadering pas om 11.40; zij was om 3.20 reeds gesloten. Eigenaardig, dat de voorzitter deze concessie deed aan den minister, die aan het woord komen moest, en allicht nog anderhalf uur had kunnen spre ken, terwijl aan den heer v. Vuuren eenige dagen geleden een dergelijk verzoek werd geweigerd, en hij verplicht werd tot on geveer vijf uur door te spreken. De Kamer zal wel vermoeid geweest zijn van zoo'n langen dag Z usterbulp. „Zusterhulp" is een vereeniging wier doel het is stoffelijke en gees telijke hulp te verleunen aan on gehuwde vrouwen en meisjes die alleen staan in de wereld, of wier natuurlijke beschermers niet voldoende hulp kunnen verleenen, onverschillig tot welk kerkgenootschap of welken stand in de maatschappij zij behooren. H. M. de Koningin-Moeder is Bescherm vrouwe. Zusterhulp is in den korten tijd van haar bijina 121/2-jarig bestaan ge groeid en heeft haar arbeid uitgestrekt tot honderden en nog eens honderden vrouwen en meisjes, die dankbaar erken nen wat Zusterhulp voor hen was. In 't laatste verslagjaar kwamen 256 aan vragen bijl haar in, en 183 maal heeft men kunnen helpen. Die 256 aanvragen hadden alleen be trekking op een rustkuur in het vrien delijke Moria te Nuns peet, waar dan ook 113 patiënten opgenomen konden wor den; vele andere elders, terwijl de overige 25 van de 183 geholpenen ondersteuning kregen. Winter en zomer is Moria ge opend, dat zoo mooi en rustig gelegen is even huiten Nunspeet, te midden van dennebossc-hen. Men Zou daar voor zijn gemot eenigen tijd wenschen door te bren gen. Maar Zusterhulp denkt niet alleen aan zwakken. Het denkt ook aan ge- XiOndön, a tin vrouwen die j^eien. wjerkk riiic buitenshuis kunnen aanvaarden; aan dezes geeft zij goed betaald naai-, brei- of bor duurwerk. Geen zoogenaamde hongerloo- nen, neen. flinke loonen, en wij' watert, dat menigeen vol lot is over Wat Zuster huips Werkverschaffing betaalt voor ge leverd werk. Aan 21 werkstere werd in, liet verslagjaar aan brei-, naai- en knip1- loon f 763.57 betaald. Zusterhulp's Teksten-Vereeniging had het groote voor recht £161.50 te kunnen uitgeven voor honorariums aan vrouwen, die daardoor een welkome tegemoetkoming ontvingen. Zij dankt dit vooral aan den belangt 00 zen arbeid van vele begaafde vrouwen, wie 11 arbeid 0111 niet gedaan, zoodoende den anderen ten g,oede kwam. Zusterhulp's Woonhuis „Eigen Haard", dat zich ten doel stelt, tegen matigen prijs, kost en inwoning te verschaffen aan gezonde ongehuwde vrouwen, die in eigen onderhoud moeten zoorzien, die familiele ven ontberen, of wier inkomen onvoldoen de is om zich goede verzorging te ver zekeren, kon, dank zij den steun en de hulp van velen, tot de opening, die in Januari 1914 zou plaats hebben, wor den voorbereid. Het oude Ilerv. Diaco nessen-Moederhuis, Prinsengracht 997 te Amsterdam, met zijn 13 kleine en 4 groote kamers, werd aan een deugdelijke restau ratie onderworpen de achter het pakhuis uitgebouwde eetkamer en het perceel 1001 werden zoo goed mogelijk voor het ge bruik in orde gemaakt, terwijl aan de overige perceelen Kerkstraat en hel pak huis, ook in den koop besloten, als hoop der toekomst voor de uitbreiding, slechts de noodzakelijkste reparation werden ver richt, 0111 tijdelijk goede verhuring mogelijk te maken. Groot is de dank aan God en menschen van ondervonden zegenTal rijke aanvragen bewezen reeds hoe het Woonhuis „Eigen Haardin een diep gevoelde behoefte zal voorzien. Uier eindigen wij, maar niet. zonder den nadruk te leggen op een wensch van Zus terhulp, op de eerste pagina van het verslag uitgesproken met het oog op haar 121/2-jarig bestaan. Daar lezen wij, dat op haar verlanglijstje alleieerst voorkomt „middelen om vrouwen en meisjes te kunnen helpen, behartiging der belangen van Moria, Werkverschaffing, Teksten, „Eigen Haard". Om nota van te nemen! Het Bestuur van „Zuster- h u 1 p", a f d Goes. Middelburg. 0 aver beter lijk. Dejpo- litio alhier heeft aangehouden den 15- jarigen V., die voor een paar weken dooi de rechtbank aldaar ter beschikking der regeering werd gesteld wegens diefstal. De veel belovende knaap heeft zich we der schuldig gemaakt aan diefstal ten nadeele van zijn vader. Goes| Hoe onze archieven ve r- zorgd worden. In het Mei-nummer van heit Nederlandsch Archievenblad ko men de navolgende berichten voor, die alle betrekking hebben, op onze archie ven „Ar chief be waar plaatsen op Z ui d-B eve 1 an d. Het gemeentebestuur van Goes liet op het voormalige Rave lijn achter de Brouwersgang een prach tig gebouw zetten en verhuurde dit ge bouw voor 50 achtereenvolgende jaren aan het Rijk, tot het houden van Rijks kantoren (registratie, hypotheken, kadas- ter, inspectie der registratie en rijlks ont vanger). Het gebouw is brandvrij; de zol ders en balken zijln van beton en er is centrale verwarming. Op den zolder bevinden zich vijf arehiefkamertjes van hekwerk, elk behoorlijk afgesloten met een deur, met een zoldertje voor mogelijke' rloorlekking van het dak". Dit is een groote vooruitgang, want bij iedere benoeming van een ontvanger der registratie werd het kantoor verplaatst. Bij zulk een gelegenheid ging eens door den hevigen wind een groot gedeelte van het archief de lucht in, om daarna op de daken en in straten neer te komen. La ter werd het opgeborgen in een boeren schuur. „Op voorstel van den burgemeester van R i 11 a n d-B a t h werd door den raad be sloten eone behoorlijke archiefkamer te maken in het gemeentehuis, en den burge meester een blanco-crediet toegestaan tot het in orde laten brengen van het gemeente-archief'. „De raad van 'sHeer Arendsker- k 0 besloot een nieuw gemeentehuis te laten bouwen. Voor belangrijke archief stukken, o.a. die van den Burgerlijken Stand, wordt een brandvrije kluis ges maakt en voor het oud archief een kamer ingericht". „De gemeenteraad van ierseke be sloot tot het laten bouwen van een nieuw gemeentehuis. Ook hier wordt een brand vrije kluis aangebracht voor belangrijke archiefstukken en registers van den Bur gerlijken Stand; mede wordt een kamer ingericht voor het oud archief". Hieraan kan nog worden toegevoegd, dat voor het Classifaaal archief van de N. H. Kerk te Goes een prach tige eigenkouten kast is aangeschaft met kopergaas, terwijl de Synode enkele ja ren geleden eenig göld heeft toegestaan om de registers in het archief aanwezig) in orde te laten brengen. Hel bestuur van de vereeniging liet Burgerziekenhuis to Amsterdam heeft het. pleegzusterdiploma uitgereikt aan onze vroegere stadgenoot©, mej. E. A. Donner. Hedenmorgen ongeveer half twaalf geraakte het ongeveer 6-jarig zoontje van den metselaar Gunst al spelende in de Westvest. Op 't hulpgeroep van do kame raadjes van 't knaapje kwam de werkman M. bteenhardt aangesneld, die het geluk had den kleine te grijpen en behouden op het droge te brengen, waarna het huiswaarts werd gebracht. Vlissingen. Benoemd tot commies-redac teur ter gemeente-secretarie mr. dr. J. F. Voeren, werkzaam ter secretarie te Drie bergen. Schoondijke. Door de arrondissements rechtbank te Middelburg is benoemd als deskundige tot schatting van de pacht waarde der gronden, gelegen in het cala- miteuze waterschap Oud- en Jong-Bres- kens do heer Iz. de Hullu, dijkgraaf van den Generalen thins Willempolder, wo nende alhier. Poortvliet. Gisteren is gekozen voor de aanbeveling van gezworene voor het wa terschap Poortvliet tot eersten candidaat 11. van Westen, tot tweeden Van der Slik- ke, tot derden lzaak Hage. „M. Ct." IJzendijkeMaandagavond hooiden ve len een vrij harden knal, schrijft de „M. Ct.". Het bleek dat bij dhr. F. de Witte bij het soldeeren aan den ketel van de acyteleen-veriichting door ontsnappend gas een ontploffing was veroorzaakt. De smid A. Dellaert bekwam hierbij ernstige brand wonden aan het gelaat. Bovendien was de leiding defect geraakt. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Rotterdam (vac. Earners), J. van Duijvenbode te Vlaardingjen to Nes op Ameland, J. B. F. van Klef fer» te Thesinge. Ds. G. C. C. Geyskes, te Zoel mond. Vroeger te Kats, staat met vijf moderne predikanten op het zestal te Roosendaal. De Haagsche Conferentie der Ned. Herv. Kerk. Over resul taten dezer Conferentie schrijft Ds. C. J. V. van Bemmel te Beverswijk (vroeger modern, nu rechtzinnig) in de „Zondags bode voor Noord-Holland" o.m.: „Ontroering omving de schare, toen daar naast de Getuigenis: „De Heer is waarlijk opgestaan I" de echt-ouderwetsche moderne negatie klonk, decenniën geleden haar hoogste triomfen vierende, „Jezus de Nazareensche timmermanszoon was de schoone, ja de verhevenste mensch!" „Nu hebben ze 'het gehoord al do ambts dragers, komende uit de uithoeken van Nederlands provinciën, waar alles is pais en vreê, waar men hoogstens zoetekens kibbelt over futiliteiten, dat zich ver heft in de Ned. Herv. Kerk een stemme van den Antichrist: „Neem! neem weg den Christus naar de Schriften". „Dit isi zeker allereerst het groote belang van deze bijeenkomst: er zijn oogen geopend en er zijn ooren geopend voor do machtige beweging in de Her vormde Kerk, die zich verbergende onder het „in geest en hoofdzaak" „de zaak Christi" ondermijnt". Als de tweede les van de Haagsche vergadering hebben we geleerd, zegt Ds. van Bemmel „O, het klonk zoo edel van een predi kant, dat hij de deur van den kansel openliet, letterlijk en overdrachtelijk. Maar diezelfde predikant sluit dan toch maar in eigen gemeente het kanseldeurtje voor de moderne „broederen". „En het is héél makkelijk te adviseeren: „onthouding", „rust" maar de Heere laat het Ezechiël look niet )op een accoordje gooien met de valsche herders, om het volk en het land maar rustig te doen blijven; want alzoo zegt de Heere Heere: „Ik zal Mijne schapen uit hunnen mond rukken, zoodat zij hun niet meer tot spijze zullen zijnOp een© goede weide zal Ik ze weiden!" „Neen! geen tusschenman. „Niet goochelen met woorden. „Geen schipperen meer in de Herv. Kerk „Geen evenredige vertegenwoordiging! „Heelemaal beslist. „Zie, dit is in de tweede plaats het groote belang van deze bijeenkomst". Vervolgens schrijft Ds. van Bemmel: eene Goddelijke instelling. „De Herv. Kerk is niet een soort Christelijke Sociëteit; geen dispuutgezel schap, waar iedereen gelijk berechtigd ziele-ervaringen op tafel brengtgeen soort Woodbrookers-conferentie van dominees en leeken. De Herv. Kerk heeft haar fundament in de Belijdenis. „Aannemen of verwerpen der Belijdenis beslist over de wettigheid van langer verblijf in Christi Kerk. „Geen beroep op de wetten doet de grondwet te niet. „Laat iedereen, die niet thuis behoort in de Belijdende Kerk, naar andere Kerk genootschappen gaan. Daar kan hij frank en vrij „ja" zeggen pp allerlei vragen conform met z'n zieleervaringen. Hij be hoeft dan niet meer het snoeimes ge naamd „in geest en hoofdzaak" te han- teeren om vragen te besnoeien, waar hij eigenlijk „neen" op moet antwoorden''. In de laatste plaats, zoo gaat de schrij ver voort, heeft de Haagsche vergadering ons duidelijk gemaakt, dat er !nu gehandeld moet worden. „Wie 't leven berghen wil, die berg het in der haest", zeggen we met Gijsbrecht van Amstel. ,,'tls geen tijd meer van moties, bij eenkomsten, vergaderingen etc. „De ure voor daden is gekomen. „Sommigen zeggen16 April is mis lukt; pl.-m. f 10.000 is in het water ge gooid „Laat ons erkennen dat nu voor het laatst vernomen is, dat het huis der Herv. Kerk verdeeld is tegen zichzélf. „Gebeurt er nu weer niets, blijft de Hoogeerwaade Synode bewaren een diep stilzwijgen, dan scheurt de Kerk uiteen. „Dan zal deze eerste en laatste bijeen komst onvruchtbaar wezen en mislukt wat de Heere God verhoede!" Geref. Kerken. Beroepen te Maarssen, J. Kruger te Sil- volde; te Vianen, Wieener te öudega. Geref. Gemeenten. Beroepen te Ridderkerk, B. v. Neer bos te Rijfesen. MIDDELBURG. Onderwijze,rs-examen (acte l.o.) Geëxamineerd 8 vrouwelijke oandidaten; afgewezen 6. Geslaagd de dames A. M. IC. van den Berg te Vlissingen en L. II. de Vos te Zierikzee. Middelburg. Heden slaagde voor hek oxainen vrije- en ordooefeningen mej. A. M. IC. van 'den Berg te Vlissingen. Geslaagd aan de Hoogcschool te Leiden voor het doctoraal examen rech ten, de heer L. de Vos van Middelburg. Naar De Tijd verneemt, worden er ernstige pogingen aangewend prof. mr. dr. A. A. H. Stniycken, benoemd tot lid van den Raad van State, alsnog voor de Amsterdamsche universiteit te behou den. De 52e algemeene vergadering van de Vereeniging' voor Christelijk Nationaal Schoolonderwijs, zal, zoo meldt, de Stand., dit jaar worden gehouden op Donderdag 4 Juni, te Utrecht. De voorzitter, prof. dr. J. Woltjer, zal de openingsrede houdenin de middagver gadering zal de heer H. Bijleveld het onderwerp inleiden: Het nut van goed ingericht herhalingsonderwijs. Het bestuur van de Ver. van leera ren in de gymnastiek heeft een commissie benoemd om de exameneischen voor de akte M. O. gymnastiek meer in overeen stemming te brengen met de moderne eischen der wetenschap. Voorzitter is het Tweede Kamerlid A. Roodhuyzen, terwijl o.a. de heer Herman Snijders van Mid delburg als lid zitting heeft in deze com missie. Geslaagd voor apothekers-assistente mej. H. van Ockenburg te Vlissingen. Ongelukken. De 14-jarige G. B. te Sliedrecht heeft den 13-jarigen T. B., die hem hinderde bij het voetbalspel, met een mes een levensgevaarlijke wonde in den buik toegebracht. -De tweede v. d. P., die bij het relletje met de politie te Arnhem in den nacht van Zater dag op Zondag een schot in den hals kreeg, maakt het thans vrij goed. Levens gevaar is geweken. Verschillende perso nen, die bij het voorgevallene tegen woordig waren, zijn door den rechter commissaris gehoord. Het lijk van den verslagen©, is gistermorgen gerechtelijk geschouwd. Te St. Maartensbrug is gistermorgen een werkman in de Groote Sloot gevallen en verdronken. Maan dagnamiddag is het 3-jarige zoontje van den herbergier Jochems te Kruisland bij een buurvrouw in een tobbe met water gevallen en verdronken. Koekoek. „In de omstreken van Dordrecht is gisteren de koekoek gehoord", lezen we in de „Rott." Ja, dat zal dezen zomer nog wel eens vaker gebeuren! Be doelt men soms, dat do koekoek er voor 'teerst gehoord is? Nu, beter laat dan nooit. Op vele andere plaatsen hebben, wo den bekenden roep 'reeds drie, vier weken geleden gehoord. Uit den trein gevallen. Bij de halte Laan van Nieuw Oost-Indië te Den Haag is Maandagavond een 34-jarige sigarenmaker uit een trein gevallen. Hij bekwam eene niet zeer ernstige verwon ding aan het voorhoofd, terwijl het trom melvlies van een zijner ooren, vermoe delijk doordien hij op iets scherps is ge vallen, is doorboord. Overdrijving schaadt! Naar aan de Tagliche Rundschau uit Rome wordt- gemeld, overdrijft de Italiaansche sensatiepers schromelijk den aanvang van. de aardbevingramp op Sicilië. Tot nog toe zijn in alle vier geteisterde dorpen te zamen 80 dooden geteld. De slacht offers zijn voor tiet meerendeel grijsaards, vrouwen en kinderen, omdat om 7 uur 'si avonds, toen de 'aardbeving plaats vond, de mannen nog op het land aan den arbeid waren. Ook de materieele schade, of schoon aanmerkelijk, is toch ook niet buitengewoon groot, omdat behalve eenige kerken, slechts lichtgebouwde arbeiders woningen zijn verwoest. Dramatische bruiloft. Ge- durende een bruiloftspartij' in Püdripp waarop zich 300 personen bevonden, biak in het huis, waar het leest gevierd werd, brand uit. Een jongeling van 16 en twee kinderen, die niet uit de slaapkamers konden worden gered kwamen in de vlam men om. Weer wapens gesmokkeld? Do politie te Dublin heeft, naar de be richten luiden een goede vangst gedaan. Zij heeft daar, aan boord van het stoom schip Lord ('harlemont, niet minder dan 20 'kisten met wapenen aangehouden, dio men juist wilde gaan lossen. Toch heeft de politie niet de gehcole lading kunnen in beslag nemen. Te voren had het schip reeds kisten met wapenen gelost te Bel fast. Bij onderzoek bleken de wapenen jachtgeweren te zijn. Hel is nog niet uit gemaakt of de geweren bestemd waren voor de Ulsteriaansche vrijwilligers. Inbrekersjacht op de dar ken. Zaterdagmiddag' kwam de bewoon ster van een vijfde verdieping in de rue des Boutóts te Parijs thuis en vond twee mannen bezig haar schrijftafel te doorzoeken. I Snel sloot zij de deur en riep onr hulp. Ds twee kerels klommen echter het raam uit, liepen pvc en sprtnigen in een ander huis. zij weer naar dakgoot van d| meter naar bei, stang tusschen slingerden ziel lager gelegen Dp straat vc derden mens'cl de antestatie va Een arrestatie zou, want do i gezien. Onopge de fabriek to z gebaand hebbe Zij namen een zend francs. B ij 11 j e s Londen een nii aan de „Maas! In de Royal stormde een ki portret van de door wijlen Hul derd, (tjn sloeg gaten in. Natuu wezen na ha, maar wat helpl voor deze, vroj logsbijltjo heb men tegen dez De str In het Lager! deeld, dat de wetsontwerp' t rule ontwerp ii| als een minn< komt, bcido o zullen worden O n t p 1 0 boot. Door t chinekamei' va Norfolk zeven scheddene gew De oudsf de heer Louis Hij is 112 jaa volle bezit van dag is hij nog B o o s a a den, is Zondag ontploft. Tijder plaats waai' la vrouw van mi men denkt eer gerichte schad< Onmen men berichten delingen tegen zitters hebben ongelukkigen h de oogen ui tg© den brandstapr Heden is overgebracht wonende te Go, ring van een Mei 1.1. ten nat! laar te Goes. 's GRAVENH De minister h: bestreed de a De heer Lin om den Minis te stellen ov ongeluk bij B verzoek beslist 's GRAVEN1. heeft na een ui Minister van F dementen van porteurs op a WOUW. Om moord vernem ren twee perse kend is, in de MAASSLUIS den haar 300 bisschop, mgr. MADRID. B! fing plaats g< zijnden tunnel, dood, velen gi nog meer slacl CARD4F. Ee naai van Bru uit Nieuw-Zee men. Vijf lood: KASSEL. O] spoorweg Corl geluk plaats stortte van ee gedood, vel© a ROME. Uit de vulkanische stadium verkee gloeiende lava Walm. PARIJS. Uit dat de ontdekk: zijn metgezelle boortuigen zijn ATHENE. D| gedelegeerden, ken bespreking treffende Saloi ming gekomen J- R te Kr. san, dat we n lingoo nooit op

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2