Teley rammen. Leestafel Gemengd Nieuws Laatste Berichten. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Marktberichten. Advertenliën. dep curator in hun faillissement, mr. Ja- cobse Boudewjjnse, bij de boedelbeschrij ving velschillende goederen tot hun boe del behoorende, niet verantwoord, welke goederen zich bevonden in een pakhuis aan de Jodensteeg te Rotterdam, in ge bruik bij hun filiaalhouder J. M. P. Ra- demakeis. Mr. Evers, advocaat te Middelburg, lichtte drie cassatiemiddelen toe. Conclusie O. M. 25 Mei. De Jonge Ma n, het maandblad van de Amsterdamsche Jongemannenvereeni- ging ademt een fi'isschen geest. Met ge noegen ontvangt ge steeds het nieuwe nummer, en n,a lezing legt ge het dankbaar ter (Zijde. No. 5 van den vierden jaar gang, het Mei-nummer, handhaaft weer den roem van deze welverzorgde uitgave voor jonge mannen. (Prof.) J. W. P(ont) schrijft het HoofdartikelMannelijk Chris tendom; ds. Hunningher de lezenswaar dige „Getuigenissen". Verder vindt men in dit nummer artikelen over Potgieter, De Vlaamsche beweging en een over Zwemmen. „D.e Ardennen in woord en beeld", lokt u paar buiten. Voor de vereenigingsvrienden beval, het natuurlijk nog tal van bijzonderheden op vereeni gi ngsgebied Een man door d e p o 1 i t i e doodgeschoten. In den nacht van Zaterdag op Zondag hebben zich ern stige voorvallen voorgedaan op de Hom melstraat te Arnhem. Met een kort woord hebben wij er reeds van gerept.. Bij hevig verzet tegen de politie kwam de dienstdoende inspecteur tot het ge bruik maken van zijn vuurwapen, waar mede een persoon in den hals werd ge wond en een ander zoodanig in het hoofd werd getroffen, dat hij eenige ©ogenblik ken, tengevolge van verbloeding, over leed. Het politierapport handelt uitvoerig over de voorgeschiedenis. Nadat een troep zingende personen om kwart voor één lot kalmte waren gebracht, kwam een tweede troep vanaf het Velperplein zin gende en muziekmakend de Hommelstraat in. De inspecteur zond een politieagent, die met hem den eersten troep had ver jaagd, om de 'tweede troep tot kalmte te manen. Inmiddels kwamen die afgetrokken wa ren, terug, en omsingelden den inspec teur terwijl een hunner met gebalde vuist op hem afkwam. Deze werd gegrepen, terwijl inmiddels de agent terugkwam teneinde den in specteur te helpen. De arrestatie van den man was voor 'heide troepen aanleiding om op de politie aan te vallen, zoodat zij zich tenslotte genoodzaakt zag den arrestant los te laten. Bij die overrompeling kreeg de inspec teur zulk een lievigen slag, dat hij eeni ge oogenblikken duizelde. Daarvan her steld, ging hij op den man af die hem den slag toebracht teneinde dezen te arresteeren. Weer kwamen 'de ruziema kers met vereende macht opzetten, ter wijl een in gebogen houding vooruit liep, blijkbaar met de bedoeling den inspec teur te „scheppen". Deze pakte zijn re volver, inmiddels nog aanmanend ruim baan te maken. Maar tegelijkertijd ging een schot af, waardoor een persoon ge troffen werd. Een tweede schot trof den man die in gebogen houding kwam aan- loopeu boven het linkeroog. Voor dat men het ziekenhuis met hem had lrereikt, was hij overleden. Een viertal personen werd aange houden. In een der straten uitkomende op de Hoinmelstraat werd eenigen tijd na het voorgevallene, een ploertendooder gevon den, een metalen instrument, met een zwaren looden knop aan het einde, waar in een opening, waaruit bij een flinken zwaai, een dolkmes van 2 d.m. lengte te voorschijn komt, welk mes zich door een veer automatisch vast zet. De justitie is Zondagmiddag met het onderzoek begonnen, en heeft verschei dene personen, o.m. ook den inspecteur V., gehoord. Langs den weg beluisterd. Aan de deur van een armoedige dorps kroeg ergens in het Zuiden staat een automaat, waar men chocoladetabletjes kan krijgen door een Stuiver in een ope ning te steken. Naast, deze automaat kon men een de zer dagen een aardig deerntje zien staan, met betraande oogen. Een fietser kwam voorbij, zag 't meis je, zag de tranen en stapte natuurlijk af. ®arom buil je, m'n lief kind, vraagt hij medelijdend. 'k Stak pr -n stuiver in en er komt niets uit, was 't antwoord. \V e zullen eens probeeren, zeet onze ridder van het pedaal, en hij geeft een flinken ruk aan den trekker. Niets echter dat 'beweegt. Hij haalt een stuiver uit zijn vestzakje en duwt het. .geldstuk in de opening. Nieuwe nik aan den trekker. Men hoort slechts den stuiver in den geldbak val len. Dat is al. Zie je wel, dat 't niets geeft, klaagt de meid. Maar onze edelmoedige fietser geeft 't niet op. Nog drie stuivers gaan den zelfden weg, doch alle met hetzelfde re sultaat. Ten slotte verliest hij den moed, springt, beteuterd over zijn weinig suc ces, op de fiets en is weldra slechts een grijze stip aan den verren horizont. Moeder, moeder! roept dan het „lie ve kind". Een oude vrouw verschijnt op den drempel. Wel? vraagt ze. Hij heit er vier stuivers ingestopt. Dat is nou krek een daalder vandaag, is 't antwoord. E enkinde rkoordatstaakte. Seclert een zestal jaren bestaat te Al melo een arbeiderszangkoor „Het Koren bloempje" met ruim honderd leden, on der directie van een onderwijzer, die zich belangeloos er aan wijdt. Zaterdag hebben de kleine executanten gestaakt, omdat er onder hen een vijftal werkwillige confectie-bewerkstertjes wa ren. Er werd heusch voor het repetitie lokaal gepost. Slechts een klein clubje trotseerde het posten en trad binnen. Maar de zeer groote meerderheid stelde den directeur voor de keuze; de „on derkruipers" er uit eu anders staken wij. Aan de waarschuwing van den dirigent om .binnen te komen, werd niet voldaan en daarop heeft deze het koor ontbonden. In een vlaag van waanzin. Zondagmorgen begoot de 67-jarige M. C. E. W., te Rotterdam zich in een vlaag van waanzin met petroteum en stak zich daarna in brand. Terwijl de vlammen om haar heensloegen, sukkelde de oude juf frouw gillend van de trappen naar be neden. Op den 'stoep zakte de ongeluk kige in elkaar, waar inmiddels eenige huren toeschoten en de vlammen met dekens uitdoofden. De 'juffrouw werd daar na per brancard (naar het ziekenhuis ver voerd, alwaar ze eenige uren later aan de bekomen wonden is overleden. De overledene was ongetrouwd en leefde sa men met haar 72-jarigen broer. Durf! De heer G. te Arnhem heeft aan de Koningin vernietiging verzocht van de verordening, welke onlangs door den Arnhemschen Gemeenteraad is vastge steld, om te verhinderen, dat bijeenkom sten van openbare colleges gehinderd wor den door muziekuitvoeringen e.d. Hij mo tiveert zijn verzoek door er op te wij zen, dat deze verordening alleen tegen, hem geiicht is. De moord b ij W o u w. Omtrent den .moord op den zwerVer onder Wouw, meldt „De Tel." nog, dat de vermoorde zwerver vermoedelijk heet Hennun"Jacobs nettenbreier van beroep. Dit het onder zoek der politie is reeds gebleken, dat de vermoorde Zondag in gezelschap van twee vreemde personen te Wouwsche Plantage is geweest. Naar deze personen wordt thans gezocht. Het lijk vertoonde elf messteken in den buik en het gelaat was zoodanig doorkerfd, dat het niet her kend kon worden. Uit de papieren, die do man bij zich had, zou blijken, dat hij is een zekere G., geboren te Beigen- op-Zoom. Men vermoedt echter, dat deze papieren niet aan het slachtoffer toebe- hooren. Gisterenmiddag is de justitie uit Breda te Wouw gearriveerd voor het mi stellen van een onderzoek. Omtrent den dader tast men nog in het duister. Een drieling. Een bewoonster van het Armand Steursplein te Brussel, een vrouw van zeer beseheiden stand, is dezer dagen met een drieling1 verrast. De koning en de heide prinsen hebben er in toegestemd de peeten over de drie kinde ren te zijn. De koningin heeft eens te meer het hart van haar volk veroverd door der .gelukkige moeder drie fraai op gemaakte wiegen te zenden en de beschei den meubelen van haar kamer te doen vernieuwen. Treinroovers. Bij aankomst van den trein te Tunis, die de reizigers en de mail uit Frankrijk overbracht, vonden de treinbeambten in een coupé eerste klasse een overjas en een stok, die met bloed be vuild waren. Op den grond lagen bloed vlekken; in de overjas werden papieren gevonden met .den naam van den Russi- schen en Noorweegschen consul te Tu nis Batt. Bij het afzoeken van het spoor wegtraject werd voorbij Tindsja op on geveer 25 kilom. afstand van Biserta, het lijk gevonden, dat een revolverschot onder den linker slaap had en met bloed beloopen oogen. Koffer en handbagage waren .verdwenen. Waarschijnlijk is dus de 'consul het slachtoffer van een trein- eoof geworden. In zijn coupé moet een jongmensch van ongeveer 25 jaar zich bevonden hebben. J> e Etna. Zondagavond heeft men op ,den top der Etna een lichtverschijn sel waargenomen. Zwakke aardschokken doen zich nog gevoelen. De .uitslag der Fransche v e k i e z i n g e n. Te RijSsel hebben gis teren .vier Belgen met valsche stemkaar- ten voor den katholieken eandidaat ge stemd. .Zij zijn gearresteerd. Ze beken den, dat ze twaalf maal gestemd hadden en nog 19 kaarten in hun bezit hadden. De maire heeft ontslag genomen, en het heet dat het geheele gemeentebestuur dit voorbeeld zal volgen. Een eigenaardig socialist. Lord Alfred Milner, de oud gouverneur- generaal van Zuid-Afrika, die met Cecil Rodes en Joseph Chamberdlain de twij felachtige eer geniet, den Zuid-Afrikaan- schen oorlog te hebben veroorzaakt, heeft in den Icop dei' week een dier ver bazingwekkende redevoeringen gehouden, waarvan hij in het Britsche rijk de spe cialiteit bezit. „In beginsel ben ik voorstander van staatssocialisme, zeide hij, maar wjj be zitten noch de kennis, noch het karakter noch de noodige macht orn dit prachtige systeem toe te passen", waarna de no bele lord uitvoer tegen de groote „ver kwisting van menschenlevens onder het kapitalistisch régime". En niemand in de zaal die repte over de 22.000 EngelSche soldaten, die be graven werden op de slagvelden van Zuid-Afrika. Een automobiel op twee wielen. Een Russische ingenieur, Dr. Peter Schilovvsky, heeft een automobiel vervaardigd voor zes personen op slechts twee wielen. De wagen weegt 3 ton en men kan er mee rijden als met een an dere auto. Het voordeel is, dat men slechts een smal rijpad er voor noodig heeft. Ter weerszijden bevinden zich zooge naamde steun-wielen, die automatisch in de hoogte gaan, zoodra de wagen loopt en op den grond komen, wanneer de motor stopt. De motor wordt aan den gang gemaakt door een rechts aangebracht handel. „Auto." De Fransche post voor een half millioen bestolen. De Parij- sche „Matin", is er achter gekomen, of schoon de P. T. T. de grootste geheim houding betracht, dat de Fransche poste rijen binnen een maand tijds' voor 500.000 francs is bestolen, door het uitbetalen van die som op vaJ.sche postwissels. De postwissels in kwestie onderscheid den zich in 'niets van de echte en alle stempels en handteekeningen waren op voortreffelijke wijze nagemaakt. De post administratie kan haar beambten dan ook niets verwijten, daar zelfs een uitstekend vakman moeite heeft, de valsche post wissels van echte te onderscheiden. Pas door de halfmaandelijksche verificatie der kassen, werd het bedrog ontdekt en toen was nog een uiterst nauwkeurig en langdurig onderzoek noodig, om uit te maken, welke de nagemaakte postwissels waren. Niet alleen postwissels zijn vervalscht, maar de falsarissen hebben tevens aller lei identificatiepapieren nagemaakt, die zij noodig hadden, daar zij wel begrepen, dat men hun. geen wissels, ten bedrage van 200 tot 300 francs zou uitbetalen, alleen op vertoon van een briefomslag. Dat is echter alles, wat inen weet, want aangaande de bedriegers zeiven, tast men nog in het. dikste duister. Het wordt echter waarschijnlijk geacht, dat men hier te doen heeft met een internationale bende oplichters, waaronder denkelijk voornamelijk Belgen, maar men koestert niet de minste hoop, de schelmen ooit in (handen te krijgen. De aardbeving op Sicilië. Een berichtgever van de Milaausche „Se coio", die zich in de door de aardbeving geteisterde streek bevindt, meldde: ,,De eerste uren na de ramp was het on mogelijk uit de door ontzetting als ver- lamd-e Doe ren iets te krijgen, waaruit men zich ook slechts een ©enigszins dui delijk denkbeeld van den omvang van de ramp kan vormen. Uit de intusschen ingekomen berichten blijkt nu echter, dat de streek tusschen Aj'cireale en Giarre het meest geleden heeft. De stad Linera is zelfs geheel en al te gronde gegaan. Genoemde stad schijnt het centrum van het onheil te zijn geweest. Het is thans één groote hoop puin, waaruit hier en daar slechts eenige balken en vernield huisraad omhoog steken. Ik liep de dorpen al' om te trachten een geredde te vinden, die mij een aan eengeschakeld verhaal zou kunnen doen van hetgeen hij had beleefd. Mijn pogen was echter vruchteloos. De meeste bewo ners zijn gevlucht en de enkele, die ik ontmoette, waren als verlamd door de uitgestane angst. Gok Boiigiarclino ligt in puin. Nog steeds worden er lijken opgegraven. Een oud man, die zocht naar zijn vrouw en zijn beide kleinkinderen rond ze eindelijk, lig gende alsof zij sliepen. De grootmoeder liield de beide kleintjes nog vastgeklemd in hare armen. De oude man was zoo ont daan, dat hij naar het ziekenhuis moest worden overgebracht. Catania was gedurende 24 uren totaal afgesneden van het tooneel van de ramp, doordat en de spoorweg en telegraaf- en telefoonlijnen ernstig beschadigd, waren. De palen lagen bij honderden versplinterd langs den weg. .MIDDELBURG. Onder wijz eris - e x a men (acte l.o.) Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten; afgewezen 6. Geslaagd de dames A. M. K. van den Berg te Vlissingen en L. H. de Vos te Zietikzee. ENKHUIZEN. Wij vernemen, dat de Ko ningin een bezoek zal brengen aan Heer Hugowaard en Beemster op 18 Mei a.s. AMSTERDAM. De rechtbank veroordeel de heden P. K. J. Perk, wegens verdui stering van effecten tot I1/2 jaar gevange nisstraf. MAASSLUIS. Alhier is hedenmiddag te 2 uur in liet gebouw der Visscherijschool een tentoonstelling geopend van voor werpen uit het tijdvak 16141914. VERA CRUZ. Huerta heeft vanuit de hoofdstad een hoeveelheid mond- en schietvoorraad naar Puebla gezonden voor de verdediging van een der sterkten nit de omgeving, hetwelk wordt beschouwd als de voorbereiding van een spoedige ontruiming der hoofdstad. GOES. Jaarvergadering van den Zuid- Bevel andschen Slagershond, gevestigd te Goes. De voorzitter S. A. de Visser opent de vergadering. De secretaris J. de Vriend gewaagt in het jaarverslag, dat de Bond in zeer welvarenden toe stand verkeert, trots een uitgaaf voor bij aankomst gestorven varkens van circa C 600. De Bond telt thans 63 leden. Uit Rotterdam zijn jn 't afgeloopen vereeni- gingsjaar aangevoerd 1851 eerste klasSe vette varkens, waarvan circa 1500 boven de 170 kilo bruto. Als bestuursleden wed den herkozen -Ph. Maas te Kruiningen en M. de Waard te Ierseke. Slechts één geval van besmettelijke ziekte kwam onder de gezinnen der leden in 't afgeloopen jaar voor, vandaar dat de kas van het ziekenfonds in welvarenden toestand ven- keert. RILLAND-BATH. In de Maandagavond gehouden jaarvergadering van het fanfare gezelschap „Rillandia" bleek uit het ver slag van den penningmeester, dat de re kening sloot met een nadeolig saldo van f 170. Aan reparatie van instrumenten was uitgegeven ruim f70. Tot voorzitter werd herkozen dhr. F. M. Boot en tot com missaris dhr. J. van Baaien. Het Be schermheerschap werd opgedragen aan den Burgemeester dhr. L. J. Lucasse. door wien dit werd aanvaard. Naar waarnemingen in den morgen van 12 Mei medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barometerstand 771.7 te Va- lentia, laagste stand 752.9 te Vestmanoer. Verwachting tot den avond van 13 Mei Meest matige Noord-Westelijke tot Zuid- Westelijken wind. Aanvankelijk opklarend, later toenemende bewolking met kans op' regen. Mogelijk nachtvorst. Stijging van temperatuur overdag. TER NEUZEN. Huw.-aang. 8, Adria- nus Pieter Hamelink 23 j. jm. en Janna van Minnen 21 j. jd.; Hermanus de Jon ge 24 j. jm. en Maria Cornelia Huijssen, 22 j. jd.; 9, Willem Frederik Meijer 25 j. jm. en Gijsbertha Cornelia van de San- de 21 j. jcl. Iluw.-voltr.6, Leunis de Vos 25 j. jm. en Johanna Paulina Helena Wieland, 22 j. jd.; 7, Jan Willem Loof 27 j. jm. en Johanna Maatje Meusen 23 j. jd.; Jacobus de Mul 21 j. jm. en Martha Maatje Dieleman 20 j. jd.; Marcus Pieter Ortelee 20 j. jm. en Anthonia Meeusen, 20 j. jd.; Elias Dirk Scheele 35 j. jm. en Petronella Stuart. 32 j. jd. Geboren4, Magdalena d.v. Frans Jo hannes Huijssen en Catharina Pietei- nella Kamerik; 5, Tona d.v. Lodewijk Frans Kaijser en Cornelia Johanna Si mons; 6, Johannes Hendrik Louis, z.v. Hendrikus Bernardus Huisman en van Louisa Catharina Hemelaar; Izaak Chris- tiaan en Sara Cornelia z. en d. van Anthonij de Hulster en Geertruida Wil- lemsen8, Maria d.v. Cornells Pieter van Noord en Cornelia Duijm; 9, Imelda Maria d.v. Camilius van Moeffaert, en Natalia Florentia Want. Overleden: 5, Een als levenloos aange geven kind van het vrouwelijk gesl. van Lodewijk Frans Kaijser en Cornelia Jo hanna Simons; 6, Frederic Johannes Sae- lens 55 j. echtg. van Maria Catharina Puijen broek; 7, Sophia Maria Anna Schirris 17 nr., d.v. Frederik Dominicus Anthonius en Milanie Herdewel. (Terneuz. Crl.); Over de maand April. POORTVLIET. Gehuwd: Leendert Job van Splimter 28 j. jm. en Laurina Catha rina Kaat 29 j. jd.; Johannes Cornelis Feijtel 23 j. jm. en Lena Cornelia van Splunter 21 j. jd.; Jan Boer 27 j. jm. en Elizabeth Maria van de Graaf 22 j. jd. Geboren: Jannetje d.v. Leendert de Jonge en Sijke van Tiggele; Petrus An thonius z.v. Cornelis de Greet en Adriana Cornelia Havermans; Pietemella Marina d.v. Jozua Cornelis Vos en Bartelina Geertruida Bijl; Willem Jan z.v. Machiel Willem Kesteloo en Neeltje van der Werf; Jacobus Wouter z.v. Johannes Mat- theus Geuze en Adriana Cornelia van Tiggele; Johannis Matthijs z.v. Cornelis Geuze en Marina Tichenn. Overleden Machclina Ouke 75 j. echtg. van Albert Jobse; Christina Bergers 81 j. wed. van Pieter van der Stel. (Z. Nwsb.) Goes, 12 Mei 1914. Nieuwe Tarwe f9.75 a f 10.10. Van andere artikelen geen aanvoer. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f3.20 a f3.60. Mid- denprljs per 25 stuks f0.85. Aan particulie ren verkocht f0.— Boter per kilo fl.06 a f 1.20. Middenprijs per halve kilo f0.57. Aan particulieren ver kocht f 0.—. Afwijkende boter f 0.— per kilo. Aanvoer eieren tamelijk. Opgaaf van de Landbouw-Maatseliappt). Boter fl.06 a fl.20. Rekenprjjs f 1.15. Aan particulieren verkocht f0.per K.G. Eieren f3.20 a f3.40. Rekenprijs f3.20. Aan particulieren verkocht f0.— p. lOOstuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. V. P. N. Aanvoer 20300 Eieren. Prijs f3.40 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 600 stuks. MIDDELBURG, 12 Mei 1914. V'ei 1 ings'vereenig}ng Walcheren Asperges 30 per K.G.; bruine boo- nen 50; rualtha-aardappe'.en 45—51; uien 75- -90; zure appels 70; alles per 5 liter aardbeien 1—2; kropsla 1—5; komkom mers 15—17; bloemkool 1730; alles per stuk; spinazie (jonge) 17—32; jcl. (winter) 17; zuring 12—17; alles per ben; molsla 5163; baksla 11—15; krop- verdunsel 1521; anijvie (moskrul) 18— 25); alles per mandje; postelein 33—36; alles per 5 kopsgrietje; asperges 21—31 peen 711; prei 56; rhabarber 5 8; rammenas 34; raapstelen 2: radijs 12; selderij 46; pieterselie 13; uien 12; kervel 2; narcissen 2 3: alles per bos. Vlissingen, 12 Mei 1914. Boter per '/- Kilo f0.60 a f0.65. Eieren per 104 stuks f4.- a f0.—j >«3 «ROTTERDAM. 11 Mui 1914. Vee. Aanvoer: paarden, veulens, ezels magere en 201 vette runderen, 251 vette, nuchtere en graskalveren, 580 schapen of lammeren, 1035 varkens, biggen, bokken of geiten. Koeien en ossen 35 tot 40 a 45 c., stieren tot c., vette kalveren 50 tot 55 a 60 c., voor export 50 a e., schapen 23 tot 28 c., fokschapen e., lammeren tot c., (Lammeren f 17 tot 23— a per stuk). De 3.80 4.75 4.80 3.90 4.50 0.— 3.80 0.— 0.- 0— 2— 1.80 2.60 -—-AMSTERDAM, 11 Mei. Aardappelen aardappelenprijzen waren heden: Friesclie borgers per mud f 2.40 a blauwen 2.50 Zeeuwsche bonten 2.50 blauwen 2.50 eigenh. 3. Zeeuwsche bravo's 3.25 Duinzand Engelschen 0.— Spuische eigenheimers 3.25 Spuiselie bravo's 0. öeldersche blauwen 0. Geldersche bravo's 0. Drentsche eigenheimers 1.70 Duitsche roode 1.60 Red-Star 2.— Malta's Spring 14'/j a 151/., c. per kg. Malta's 8'/j a 9'/2 ct. per kilo. Aanvoer 4 ladingen. Hiermede betuigen ondergeteeken- den hun oprechten dank voor de vele blijken van belangstelling bij liet over lijden van hun geliefde Moeder, Behuwd- en Grootmoeder ondervonden. Mijdrecht A. HUrZING. M. J. HUIZING—v. Apeldoorn. Schiedam M. v. APELDOORN, C. v. APELDOORN—Adriaanse. Middelburg Wed. F. KEULEMANS— v. Apeldoorn. Vlissingen A. A. v. APELDOORN. J. v. APELDOORN—Woestenberg. Middelburg, 12 Mei 1914. Ondergeteekenden betuigen hun nen hartelijk en dank voor de blijken van belangstelling, betoond op 4 dezer. r. VERSTRAATE en Echtgenoote. Domburg, 12 Mei 1914. De ondergeteekenden zeggen hun nen hartelijken dank voor de vele be langstelling bij hun 50jarige Eclitveree- niging ondervonden. A. VAN LEERZEM. T. VAN LEERZEM—Marinissen. St. Laurens, Mei 1914. Voor de talrijke bewijzen van be langstelling, zoo van hier als van elders, bij de herdenking van onze 25-jarige Echtvereeniging, op 8 Mei 1.1. ons be toond, brengen wij langs dezen weg onzen oprechten dank. JACOBUS DE PAGTER. MAGDALENA .JOHANNA DE PAGTER —Peper. Domburg, 12 Mei 1914. V Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlijden van onze geliefde Moeder, Behuwd- en Groot moeder, Mejuffrouw CATHARINA VAN MARIS Weduwe C. Meulenberg, be tuigen wij allen onzen hartelijken dank. Uit aller naam, M. MEULENBERG Cz. Ellewoutsdijk, 12 Mei 1914. DANKBETUIGING. Ondergeteekenden, gevoelig voor zoo veel liefde en belangstelling den 9den dezer ondervonden, betuigen hunnen oprechten en vriendelijken dank. D. H. DE BRUIJNE. W. DE BRUIJNE-Kerkhove en Kinderen. Goes, 12 Mei 1914. TEVREDENHEIDSVERKLARING. Ondergeteekende verklaart door deze zijn dank aan de Mij. „De Twee Ver- eenigden", Onderl. Verz. van Paarden en Stieren, voor de vlugge en solide afrekening van zijn gestorven Hengst Beau Lijs. Agent dhr. J. GOEDBLOED Jz., Serooskerke (W.). P. DE KAM Pz., Westkapelle. Verschenen bij R. M. SMITS, MID DELBURG de Zomerdienst van de Walchersche Zakgids. bevattende Tram, Middelb.Vlissingen Tram Koudekerke—Domburg—Vlissingen Stoomtram BreskensMaldeghem, Spoor; Zeeuwsch-Vlaamsche TramStoomtram HulstWalsoorden, Stoomboot Sluis Brugge, Dienst Veer WillemsdorpMoer dijk; Stoomb. Middelb.Rotterd. „Annie" „Zeeland", Westerschelde, Zierikzee, Schippers, Bodeloopen, Post, Telegraaf, Telefoon, Openstelling van Kantoren, Bezienswaardigheden, etc. etc. Prijs 7'ji cent.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3