Telegrammen. Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. Reclames. Koloniën. Kerknieuws. Onderwijs. Gemengd Nieuws Wetenschap en Kunst. Uit de Pers. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Briefwisseling. Marktberichten. Ds. Brainer, Gerei. predikant, waarna de Edelachtbare heer J. Stcketee als burge meester den overledene herdacht als raadslid en wethouder dezer gemeente en als dijkgraaf van het waterschap 's Heer Arendskerke, welke ambten en func tie hij vele jaren met eere heeft vervuld. De begrafenisdag was juist de geboortedag van clen overledene. Door de arondissements-recht- bank te Middelburg is de heer J. G. P. Timans, burgemeester der gemeente 's Heerenhoek, benoemd als deskundige tot schatting van de pachtwaarde der gronden, gelegen in de calamiteuze pol ders Margaretha, Kleine Huijssens en Een- clragt, en van die gelegen in den Oost- Bevelandpolder. Hoedekenskerke. Iiij' het lossen van balken voor den nieuwen steiger in deze gemeente had de alhier woonachtige werk man A. L., Zaterdagmorgen het ongeluk een zwaren balk op het linker onderbeen te krijgen, tengevolge waarvan dit zwaar gekneusd werd en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Colijnsplaat. Bij het lossen van grind had de werkman J. P. het ongeluk in 't ruim van het schip te vallen, zoodat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. 0- en W Souburg. Failliet verklaard A. Sinke, werkman alhier. R. C. inr. Zijlstra, Ciir. rar. Cleveringe. Domburg. Benoemd tot ridder in de orde van Oranje Nassau H. M. Keste- loo Sr., gewezen (secretaris en ontvan ger dezer gemeente. Zaamslag. Voor het examen Bouwkun dig Opzichter is geslaagd te Amsterdam de heer F. Stoffels Pz., alhier. Tijges op Padang B oe 1 an. In 'l oerbosch op de onderneming Pa- dang Boelan huist thans een tij'gerfamilie, welke brutaler begint op te treden naar mate ze er zich prettiger thuis begint te gevoelen. Menschen heeft ze tot dus ver niet aangevallen, daar er genoeg wild in 'tbosch is te vinden en er ook nog wel eens een paar argslooze honden op kippenjacht in verdwalen. Maar de ge dachte, dat daar zulke ondieren in de onmiddellijke nabijheid schuilen, is toch voor de „opgezetenen" der onderneming niet pleizierig. Men loert er dan ook op, om dezen tak van de 'familie der katachtige roofdieren te verdelgen. In een arglistig neergezetten klein is er al een gevangen maar het dier heeft zich met achterlating van een stuk poot. en een klauw, weten los te rukken waarbij hij de tanden in eigen vleesch heeft, moeten zetten voor men er met geweren bij was, om het den dood te geven. Een jong is daarna in een kuil gevangen. Men heelt echter nog twee vol wassen tijgers en een jong over de spoor baan zien flaneeren. Jachtliefhebbers, er is werk voor u, noodt de „Sum. Post", waaraan wij dit bericht ontleenen. .Ned. Hérv. Kerk. Beroepen te Diemen, F. G. A'spere te Hillegom; te Krommeniedijk, F. E. van Santen te Leiden; te Nieuw-Vennep1, J. Ravesloot to Heukelum; te Enter, J. Bus te Alphen a. d. Rijn. Aangenomen naar Bredevbort, door Th. C. Frederikse te Bahr en Blathem. Gerei. Kerken. Beroepen te Langerak, J. H. Telkamp, cand. te Hillegom. Bedankt voor Bronrijp, door K. Doorn bos te Boxum; voor Jutrifp, C. van Moxu'ik te Kooten. Be classis Groningen heeft eerv'ol emeritaat verleend aan ds. S. J. .Voge laar te Groningen. Ds. R. J, W. Rudol'ph. f lieden morgen bereikte ons de droeve tijding, dat gisteravond te Amersfoort na een. langdurig en smartelijk lijden ds. R. J. A\Rudolph is overleden. Rodoiph werd 20 September* 1862: te Anistordam geboren. Hiji studeerde eerst aan de Rijksuniversiteit te Leiden, daar- na korten tijld aan de Vrije Universiteit, dew,i|l hg was meegegaan met de dolean tie. In 1887 candidaat geworden zijnde aanvaardde hij in 1888 te Heinenoord het (predikambt. In 1890 vertrok hij 'naar Leiden. In verband met zijn benoeming) tot president-directeur van de Gerefor meerde inrichting voor voogdij;- en regee» ring&kinderen te Achteveld, heeft hij in 1912 emeritaat aangevraagdDe heen Ru dolph is nog eenige jaren medewerker van „De Standaard'' geweest, voor de ru briek Sociale aangelegenheden. Van Zijn hand verschenen, op dit gebied verschil lende geschriften, o.a. Het Hedendaagsch Socialisme In den strijd voor het recht Heft Ministerie en de Sociale wetsontwer pen. Middelburg. Onderwijzers-examen (acte 1. o.) Geëxamineerd 7 vrouwelijke cand.; afgewezen 2. Geslaagd de dames J. M. O. Motké te Vlissingen, A. C. v.d. Plassche te 's H. Abtskerke, L. A. Staal te Colijns plaat, A. D. Theunissen te Vlissingen en K. de Vos te Westkapelle. De dames v. d. Plassche en Staal zijn leerlingen van de Chr. Normaalschool te Goes. Dr. H. van der Kamp, ieeraar aan het openhaar gymnasium te Middelbrug, is benoemd tot lid van de examencom missie, bedoeld bij art. 12 H. O. (Eind examen gymnasium). Ongelukken. Een kind van M. W. te Hillegom, dat Dinsdag onder de stoomtram is geraakt tengevolge van op en afspringen der wagens, is in het zieken huis te Leiden aan de bekomen verwon dingen overleden. Te Bierum (Gr.) is een 70-jarig man verdronken. Te Deil is op den Lingedijk gisteren het lijkje van een pasgeboren kind gevonden. Te Runrpt geraakte een 40-jarige land- houwer bij het naai' de weide brengen van een veulen, in een sloot en verdronk. Gestrand. In de Goeree is het naar Dordt bestemde Duitsche s.s. Vesta gestrand. Sleepbooten zijn ter assistentie aangekomen. Nader meldt men, dat het schip vlot is. Ontsporing. Zaterdagmiddag is de trein, die 12.12 uur van het Maassta tion ite Rotterdam vertrekt, dicht bij Utrecht ontspoord. Eerst laat in den avond was de versperring opgeheven. Geen persoonlijke ongelukken. Goede zaken. Verleden jaar verkocht de veehouder D. D. te Hoor naar een nuchter stierkalf aan den heer B. te Leerbroek. Deze verkocht den stier in den herfst aan C. B. te Leerbroek voor f 140. Op de Centrale Stierehkeu- ï'ing, dezer dagen 'te Rotterdam gehou den, is den heer B. f 1200 voor het dier geboden. Mevrouw Boot h, echtgenoote van Generaal Bramwell W. Booth, den leider van het Leger des Heils, komt Den Haag bezoeken, tot het leiden van een bijzondere Heiligings-Conferentie. Burgemeester contra den ge- m een te-sec ret ar is. In de gemeente Warmond had een vergunninghouder tevens sigarenhandelaar een vermomde loterij op touw gezet. Hij gaf hij elk pakje bij hem gekochte sigaren een nummer en de houders van deze num mers werden, nadat do geheele serie was uitgegeven, bij hem verzocht en dan zou door het opschiijven van getallen, dio weder moesten worden opgeteld, worden uitgemaakt, wie der houders van een nummer den prijs, een rijwiel, zou winnen. Dat men niet in strijd zou komen met de loterijwet, waarborgde de aanwezigheid van den gemeente-secretaris, die trouwens ook moet verzekerd hebben, dat onzta sigarenhandelaar' vrij uit zou gaan. De burgemeester, die te Leiden woont, dacht er anders over, en juist toen men heel gezellig en onder zekere spanning ten huize van den vergunninghouder trachtte uit te maken, wie de gelukkige bezitter van het rijwiel zou worden, kwam deze met den veldwachter en maakte proces-verbaal op. De vrienden waren zeer onthutst en niet het minst de gemeente-secretaris. De kantonrechter zal nu moeten be slissen, wie het meest rechtskundig is. geweest, de burgemeester of zijn eerste ambtenaar, de secretaris. Een dreigbrievenschrijver vanberoep. Eenige dagen geleden heb ben de burgemeester van Amsterdam, prof. mr. J. A. van Hamel en de hoofd commissaris van politie een dreigbrief ontvangen van iemand, die f 150 eisch- te, te deponeeren op een aangegeven plaats; wanneer niet aan dien eisch werd voldaan, zou hij met vuurwapenen optre den. De geadresseerden hebben dat eerste geschrijf onopgemerkt aan zich laten voorbijgaan, tot de dreigbriefschrijver an dermaal genoemde personen lastig viel. Zaterdag is hij gearresteerd, 't Is een oude bekende der justitie, die ook eeni ge jaren te Veenhuizen doorbracht en door prof. mr. J. A. van Hamel aan een beh-ekking geholpen was. Eenige dagen geleden heeft hij ook in Den Haag ge opereerd. Hij schreef een dreigbrief aan den minister van justitie, werd door de Haagsche politie aangehouden en weer op vrije voeten gesteld. Hij is thans voor den officier van ju stitie te Amsterdam geleid. De „bommengesehiedenis". Nader is gebleken, dat de drie stakers, die voorloopig aangehouden werden, in verband met het 'vinden van de „bom" in de Lange Leidschedwarsstraat te Am sterdam bekend hebben, deze flauwe aar digheid uitgehaald te hebben. De „hom" was, zooals men weet met zand en spijkers gevuld. De wichelroede in ons land. Men meldt uit Barneveld aan de „N. R. Ct.": Op de Hooge Veluwe zijn proeven ge nomen met de wichelroede. Dit onder zoek werd door een dame verricht De dame begun haar wandeling over de heide, voorzien van een hazelaarestok je, dat echter in de nabijheid van water aderen zóó krachtig werkte, dat de on derzoekster dit aan hare handen niet kon uithouden, waarom later het stokje door een koperen roede werd vervangen. Op tal van plaatsen wees de dame rijk van water voorziene aderen aan, op wel ke 'punten aanstonds paaltjes in den grond geslagen werden. Alvorens tot grondbo ringen zal worden overgegaan, ,zal ge noemde dame nogmaals te dezer plaatse een onderzoek instellen. Een kranige redding. Vrijdag heeft de Haagsohe hoofdcondueteur van de S.S., A. de Grauw, onder Zevenhui zenMoerkapelle, nabij de spoorbrug, al daar een bejaarde dame het leven gered. Een tentwagen, waarin 'zich drie personen bevonden, geraakte, waarschijnlijk door het schrikken van het paard, in de Ring vaart. Twee der 'inzittenden wisten nog tijdig uit het voertuig te springen, doch een oude dame ging met wagen en paard te water. Door het met gevaar voor eigen leven tot driemaal toe te water gaan van den hoofdcondueteur De G. mocht het hem gelukken na veel moeite en inspan ning de dame behouden aan den kant te brengen. Toen was het reddingwerk nog niet afgeloopen, daar het paard ook nog gered moest worden. Fluks aam De G. een in de nabijheid liggende roeiboot en 't gelukte hem ook het paai'd met den kop boven te houden tot er hulp kwam opdagen. Treinbotsing. Men seint uit Nuth (Limburg) d.d. 8 dezer aan de „Maasbode" Trein no. 1348 kwam hier dezen middag in botsing met trein 1555, waardoor de locomotief van trein 1348 en eenige wa gens zwaar beschadigd werden. De rem mer, Waries, van Venlo, die een der ont spoorde wagens bediende, werd zwaar gekwetst. Beide hoofdsporen in de lichting Hoens- broek zijn versperd. De oorzaak van liet gebeurde is hieraan toe te schrijven, dat trein 1348 door on veilig signaal is gereden. Een suffragette veroor deeld. Het gerechtshof te Leeds heeft de bekende suffragette May Denis, alias Lilian Lenton, tot 12 maanden gevangenis straf veroordeeld, wegens inbraak en po ging tot brandstichting in een woonhuis te Dioncaster. Als getuige werd gehoord de 72-jarige bewoonster, die verklaarde beklaagde be- trapt te hebben, toen deze haar huis was binnengedrongen en bezig was een hoop katoen en wol met paraffine te behandelen. De politie, die zij reeds ge waarschuwd had, kwam tegelijkertijd op dagen en nam de suffragette en een vriendin, die al vroeger veroordeeld werd, in hechtenis. Keizer en machinist. De speciale trein, die den Duitschen keizei' langs de Gothard-tunnel van Italië via •Zwitserland weer naar Duitschland terug bracht, werd, zooals Sedert jaren de ge woonte is, bestuurd door den chef-ma chinist Tamo, die in clen cantonalen raad van Tessin op de socialistische bank zit, Bij het korte oponthoud te Airoio onder hield zich de keizer enkele oogenblikken met Tamo en drukte hem de hand. Reeds bij een vroegere reis had de keizer op een dergelijke hartelijke ma nier met zijn machinist gesproken en dit was toen door verschillende bladen nog al scherp afgekeurd. Militaire vliegers gedood. Op het exercitieveld te Stettin zrjn twee militaire vliegers, die tijdens een oete- ningsvlueht van Schwerin naar Posen daar wilden landen, van een hoogte van 200 M. gevallen. Beiden waren terstond dood. Keizer Frans J o s e f maakt het nog goed. De katarrh is niet ernstiger geworden. De toestand is dus volkomen, bevi'edigend Graaf Woeste. Koning Albert heeft den bekenden Belgischen politicus, Minister van Staat, Charles Woeste, in den erfelijken gravenstand verheven. Graaf Woeste, de leider der clericale par tij, wordt om zijn persoonlijke eigenschap pen in alle kringen zeer hoog geschat, inzonderheid ook op het neutrale gebied der rechtspleging, zoowel onder den ad vocaten- als den rechtersstand. Doch ook in het Parlement bekleedt hij, ondanks alle scherpte, die Woeste bij de zuiver politieke behandelingen der dingen eigen is, groote achting. - Negentig huizen door een brand verwoest. In de stad Kopys (Rusland), zijn door een brand negentig huizen, w.o. 75 winkels en vier synago gen verwoest. Twee honderd gezinnen zijn dakloos geworden. Men heeft te doen snet een geval van brandstichting, de da der is gearresteerd en heeft bekend. Een v r o u w e 1 ij k e spion g e- arresteerd. De politie te Hamburg arresteerde een kantoorjuffrouw, die op een werf zich stukken over het 'bouwplan van 'n oorlogsschip verschafte en die aan een Fransch §pionnagebureau verkocht had. Zij beproefde een andere vrouw over te halen, om haar nog meer mate riaal van dien aard te verschaffen. De gemalin van ex-Koning Manuel. De "Prins van Hohenzollern zal, vergezeld van zijn zoon Prins Fre- derik, van Berlijn naar Engeland gaan, om zijn dochter Prinses Augusta, die naar men weet, verleden jaar met ex-Koning Manuel van Portugal huwde, naar Sig maringen terug te bi-engen. Men weet te Berlijn nog niet of de Prinses voor lan gen tijd in Duitschland zal komen en evenmin of ex-Koning Manuel haar ver gezellen zal. Naar men weet, heeft eenige clagen geleden de „Berl. Ztg. am Mittag" medegedeeld, dat de Prinses aan den Paus nietigverklaring van haar huwelijk heeft gevraagd. De Ti m e s. Blijkbaar heeft dit groot Cityblad veel succes gehad met de verlaging van clen prijs tot een stuiver, waartoe het onlangs overging. Sedert toch de Times een pennyblad is geworden, is de oplaag reusachtig toegenomen, al reikt ze dan nog 'niet tot die door enkele andere stuiversbladen en vooral halve- stuiversbladen bereikt. Terwijl de gemid delde oplaag in 1913 ruim 53.000 was, was zij in Mei ruim 170.000. De oorsprong van het woord G e r m a a n. In wetenschappelijke kringen is lang en veel gediscussieerd over den oorsprong van het woord Germaan. In een Duitsch letterkundig tijdschrift wordt thans di'i probleem weer opgenomen en werpt men de stelling op, dat het grondwoord van Germaan zou izijn germ of therm, het Grieksche thermos, warm. Dezen naam kunnen de plaatsen, waar warmtebronnen 3iit den aardbodem opwellen, gekregen hebben. De naam der plaatsen is later overgegaan op zijn bewoners. In plaats namen aan den Neder-Rijn, in Spanje en in Klein-Azië komt de grondvorm van het woord nog voor. N. C. ARNHEM. Bij een relletje werd een in specteur van politie lastig gevallen. Bij arrestatie van een der belhamels moest hij gebruik maken van zijn revolver. Een persoon wercl gedood; een ander gewond, 't Waren heiden Amsterdammers. BERLIJN. In den leeftijd van 49 jaar is overleden de echtgenoote van den rijkskanselier Von Bethmann Hollweg. WASHINGTON. Te Tampico is een strijd begonnen, die een beslissing zal brengen. ALMELO. De ambtenaar van het O. M. bij| het kantongerecht mr. S. P. Gerlings heeft heimelijk de stad verlaten. BIERGEN OP ZOOM. Te Wouw is liet vreeselijk toegetakelde lijk gevonden van een Zekeren G. uit Breda. Van een koude kermis tehuis. De hooggeleerde heer Prof. Dr. Eercl- mans, een van de mannen die Rotterdam in de Tweede Kamer vertegenwoordigen, schijnt te hehooren tot die vrijzinnige Ka merleden, die als de heeren De Jong (Hoorn) e.a,. door de concentratie „den hoer op" worden gezonden, om propa ganda te maken voor de vrijzinnigheid. De heer Eerdmans heeft overal in het land reeds zijn licht laten schijnen, en verleden weck heeft hij 't zelfs noodig geacht in Amsterdam van zijn welspre kendheid te doen genieten. In zijn Am- sterdamschè rede heeft de Hoogleeraar- propagandist nogal wat „durf" aau den dag gelegd; tenminste als men „durf" kan noemen een bewering, als die we uit het „Hbl."-verslag van zijn rede ne men „Be scheidende regeering heeft in hare verbittering over den uitslag inog wat roet in het eten gegooid voor hare onbe kende opvolgers. De verantwoordelijkheid voor den tegenvaller van 8 millioen met cle ouderdomstoelage rust op Minister Talma. Heemskerk bracht na den uitslag der herstemming nog fluks 5 millioen op de begrooting voor het Leidsche Zieken huis, waarvoor hij in de vijf jaren van zijn bewind geen geld had gehad en ging sindsdien als lid van den Raad van State propaganda lezingen houden. Bij zulk eene leiding schijnt het partijbelang vóór al les te gaan". Men weet dat in de Kamerzitting van Woensdag de heeren Scheurer en Rutgers aan Minister Cort van der Linden ge vraagd hebben, of het verhaal van Prof. Eerdmans over die gelden voor het Leid sche ziekenhuis juist was; waarop het antwoord van den Minister kwam, dat ea' van het heele vertelseltje niets aan was. 't Is niet pleizierig voor den Leid- schen hoogleeraar; hij moge zich troos ten met wat „De Rotterdammer" over de zaak zegt: „Ilij' zal nog wel meer ervaren, dat er in het staatkundig leven moeilijker dingen zijn dan oreeten op Rotterdamsche concentratie-bijeenkomsten of het in de war sturen van Westzaansche verkiezings vergaderingen I" Ook „Het Centrum" bespreekt deze quaestie en herinnert hoe minister Cort van der Linden juist hulde bracht aan zijn ja mbtsvoorganger, voor Iwat cleze inzake het Leidsche ziekenhuis heeft ge daan. Daar stond nu, zegt het blad: „Daar stond pref. Eerdmans met zijn felle aanklacht tegen den heer Heems kerk Hij trachtte zich nog te verdedigen, maar wat hij zeide raakte kant. nog wal, terwijl hij verzuimde datgene te doen, wat hij had behooren te doen: de zoo klakkeloos geuite beschuldiging openlijk intrekken en den aangevallene openlijk* excuus maken. De heer Rutgers bracht hem dit even onder 'toeg. 't Mocht niet baten. Maar het behoefde ook eigenlijk niet meer. Ook over dezen uitval van den hoog- leeraar-afge vaardigde was reeds vol doende vonnis gestreken. Alleen voor hem zelf ware het heter geweest, indien hij ronduit zijn ongelijk had hekend." Deze ervaring van den heetgebakerden propagandist zal hem voor 't vervolg misschien wat wijzer maken; alhoewel men daarop ook niet al te vast rekenen moet; want aan de zijde van de Concen tratie komt het méér voor, dat de lessen der ervaring worden vergeten. (Standaard). Oud-Vossemeer. Zaterdag werd door B. en W. aanbesteed de bestrating van dén Veerweg. Inschrijvers 10; hoogjste J. Beau- foi't te Oud-Vossemeer ad 3727. laagste F. Duijnhouwer te iGoes ad f2567. aan wien dit werk is gegund. Naar waarnemingen in den morgen van 11 Mei medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste bai'ometerslaind 772.6 te Ilorta, laagste stand 749.5 te Haparanda. Verwachting (tot den avond van 12 Mei: "Zwakke tot matigen, Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijken wind. Zwaarbewolkte lucht met tijdelijke opklaring. Waarschijn lijk enkele regenbuien met geringe kans op onweer. Weinig verandering van tem peratuur. i GOES. Geboren: 7, Willem Gerrit., z. v. Cornelis Kok en Levina Pieternella Lip- lifn, 'te Amsterdam; 8, Johannes Huber- tus, z. v. Johannes Hubertus Jacbbs en Elizabeth Adriana de Smidt; 9, Lammert Adrian us en Johanna, tweel. van Gerrit Verhoeven en Maaike de Jong. Van 9—11 Mei. MIDDELBURG. Bevallen: C. Buys, geb. Frederiksen, z. Overleden: M. de Punder, echtgenoote van C. de Jonge, 39 j.; E. Huisman, wed. 'van J. C. Julianus, 79 j.; S. E. Vos, jd. 15 j. van 5 Mei tot 9 Mei. VLISSINGEN. Ondertrouwd: A. J. Gunst, jm. 23 j. en C. de .Iveijzer, jd. 20 j.; P. Holster, jm. 27 j. en A. A. Sterzenbach, jd. 23 j.; J. D. van Biemen, jm. 22 j. en N. van Wijk, jd. 20 j.; A. de Pagter, jm. 27 j. en If. P. Bak, jd. 21 j.; J. van der Eijk. jm. 25 j. en A. van Saane, jd. 24 j.; L. van Of- fenbeek, jm. 23 j. en A. Willemse, jd. 23 j.; J. P. van Oosten, jm. 27 j. en J. de Ridder, jd. 27 j. Getrouwd: H. T. llooswinkel, jm. 45 j. en P. M. Schoolmeester, jd. 34 j.; B. van Belzen, jm. 29 j. en A. Jaspers©, wed. 30 j.; J. II. Kuiper, jm.16 j. en J. P. van Beers, jd. 21 j. Bevallen: L. Tienpond, geb. Stroosnij- dei*, z.M. van Driel, geb. Stoker, z.; V. P. Mai'chant, geb. Jungbeker, z.; J. H. Geljon, geb. Ruben, 'z.; J. 'Gazari, geb Sclierpenisse, cl.; S. M. Beun, geb. Wil- lemsen, d. Overleden: S. Kusse, vrouw van W. J. van der Hooft, 31 j. Corr. te R.-B. Dank voor de attentie. 'tWas 'n abuis. Red. ROTTERDAM, 11 Mei. Binnenlandsche granen, i T a r we minder ruim aangeboden. Wil- helmina f 10 a f 10.25, overige soorten £8.75 a f9.50, Essex f 10.50 ii f 12.25; bruine bbonen fi 10.50 a f 13, erwten 19.50 a f 10, lijnaad f 12 a f 13.50, roodhopj 10.25 k. i 10.60, karweizaad 15.25 a f 15.75. Eieren. Zeeuwsche 3.60 a f3.85, Overmaasche f 3.80 a f 4.10 per 100 stuks. Buitenlandsche granen. Ma is. Galfax loco f 133.50, stoomend f132 a f129, Mei—Juli f130; Grove Donau loco f134 a f133, stoomencl f130, MeiJuli f130; La Plata f 134.50, Juni Oct. f128, JuliDec. f 128.50; Bourgas loco f 133. Varkens *22 a 24 ets. per K.G., lichte voor export 25 a 261/2 ets. voor Duitschland. Aardappelen. Zeeuwsche eigen heimers f3.40 a f3.80; Zeeuwsche blau we f2.50 a f3.50; Bravos f4.30 a f4.80; Poters f2.25 a f2.50; Spuische eigen heimers f3.70 a, f4.10; Spuische Bravo's f4.30 a f4.80; Friesche eigenheimers f2.80 a f3.50; Geldersche blauwe f2.50 'a f 2.70; jGeldersche ÏBravo's 4.30 a f 4.80; Maltha's 8V2 a 9x/2 ct. per Kilo; Springs 121/2! a 131/2 ct. per Kilo; Duitsche rood© £2.20 a f2.40; Magnum Bonum £2.70 a f 2.80. Tamelijk aanvoer, tamelijk vraag. Meel. In de afgeloopen week va-s te markt. De vraag is beter. Vooral in in- landsche soorten is er iets gedaan. Voor aanbiedingen nieuwe oogst was weinig) belangstelling. Roggebloem zeer vast. Ter beurze zeer stil, prijshoudend. Vlas. Op het land levendige handel,; vaste prijzen. Verschillende gjroofe par tijen werden opgedaan. Goede vraag hooge prijzen. Holl. geel meer vraag, prij zen langzaan). Vraag overtrof aanbieding.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3