Telegrammen. Vendutie. Aanbesteding OP ZATERDÖ MEI 1914, aanbesteden: irktyrija Tarwe, Olie en Softer. Rechtszaken Laatste Berichten. Aanbestedingen. Allerlei. enz. Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Advertenfiën. Woensdag 13 Mei 1914, verkoopen: liet bouwen van een Woonhuis en Schuur met aansluitende werken, op een perceel bouw land in den Nieuwen Kraaijert- polder, onder de gemeente 's-Heerenhoek. bij Eberstadt ontmoette de auto, waarin de heer Rednitz gezeten was, een boeren kar. Toen de chauffeur trachtte uit te wijken, kwa mde auto in een greppel te recht. De heer Rednitz werd er uit ge slingerd en brak den nek. De chauffeur bekwam zeer ernstig verwondingen. Een span paarden op hol. Gistermiddag geraakte te Amsterdam op de brug van den O. Z. Voorburgwal een span jonge paarden, trekkende een vracht wagen, op hol. Op de brag van den Kloveniersburgwal viel een der paarden en waren omstanders in slaat het span tot staan te brengen. De koetsier was even voor deze brag van den bok geslagen en werd, daar hij de leidsels in handen hield, een eind voortgesleept, waardoor hij eeni- ge schrammen opliep. Bevreesd voor het hollend span hadden eenige bestuurders van handkarren, in de Oude Hoogstraat slaande, hunne wagens ijlings in den steek gelaten. De vrachtwagen kwam tegen een dier handkarren aan, die op het trottoir en tegen de spiegelruit van een winkel werd gesmeten, waardoor de spiegelruit werd verbrijzeld. Het onweder. Woensdag zijn in een weide te Gasselternijveen twee paar den van den heer J. Hogenesch door den bliksem getroffen. Eén er van was onmiddellijk dood. Kantongerecht. Voor het kantongerecht te Middelburg zijn heden morgen weder enkele loterij zaken behandeld. Tegen J. v. V., agent van „het Witte Kruis" te Middelburg werd f 50 subsidiair 30 dagen geëischt en twee maal eenzelfde straf tegen M. v. H. te Vlissingen, agent van de „Prinses Julia na". Tegen C. Th. P. te Vlissingen, agent van de Maatschappij „Zonder Baatzucht" werd f 10 of 2 dagen geëischt, daar deze niet de zekerheid had, dat de maatschappij voor hem betalen zal. De beide eerste bekl. waren niet verschenen, doch de laat ste wel, deze bekende volledig, doch zeide, dat hem uit Rotterdam steeds verzekerd was, dat deze maatschappij nooit gestraft kon worden en dat Jiij ook na de inbeslag name is doorgegaan met het in voorraad hebben van obligaties, omdat hij anders zeker wist er niet voor hem betaald zou worden. Hij verklaarde zich echter gaarne bereid de zaak geheel terug te zenden. Een viertal opgeschoten jongens uit Mid delburg, v. M., H., K. en S., stonden te recht wegens het vroeger vermelde feit van door plagen veroorzaakt te hebben, dat eon Domburgsch boerinnetje te water viel. De jongens hadden toen het meisje per rijwiel hen tegen kwam, de armen opgestoken en naai' haar gegrepen. Het meisje reed toen, daar zij haar stuur kwijt raakte, in de sloot. Twee der jongens hielpen haar er uit. De eisch luidde voor ieder f 10 boete subsidiair 3 dagen hech tenis en te samen f 10.50 schadevergoe ding betalen, daar de schort, het jak en de beuk van het meisje bedorven waren. Tegen A. R. uit Vlissingen werd we gens het verkoopen van melk met een vetgehalte van 2.2 pet. en 10.4 pet. vaste stoffen f5 of 3 dagen geëischt. De des kundige, de heer C. G. Baert, achtte het zoo goed als zeker, dat er water bij de melk is gedaan. - Centrale Raad van Beroep. (Ongevallenverzekering). In de gisteren te Utrecht gehouden openbare terechtzitting heeft de uitspraak plaats gehad inzake het hooger beroep van D. de J., schippers knecht te Terneuzen, tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, houdende bevestiging der beslissing van de Rijksverzekeringsbank, waarbij hem in gaande 27 October 1913 voorloopig eene rente is toegekend van f 0.58 per werkdag naar 80 pet. invaliditeit, ter zake van een ongeval, tengevolge waarvan hij zijn rech terhand mist. De Centrale Raad bevestigde de uitspraak. T w e e „b r a v e" h ee r e n. Op 17 Februari 1914 vertoefde een inwoner van Domburg te Amsterdam, waar hij op 't Rembrandtplein een zekeren H. J. Ger- ber, oud 27 jaar, van beroep koopman, ontmoette, aan wie 11 hij den weg vroeg naar de tram in de richting van de Van Eeghenstraat. Deze man geleidde den bui tenman naar een terrein achter den Ko ninginneweg-, greep toen den Zeeuw aan, duwde hem tegen een hek en ontstal hem oen gouden remontoirhorloge met dubbe len gouden .schakelketting, een porte- monnaie met f4, een zakportefeuille met f 10 en twee almanakjes. Toen de berooving plaats gehad had, gaf de man uit Domburg het geval niet dadelijk aan, maar eerst toen hij bezoek kreeg van den 'beroover met een vriend, «en M-jrr^en A. van Omnieten, die hem 1300 poogde af te dreigen, door te zeg gen, dat men wist, dat in Amsterdam door den Domburger oneerbare handelingen waren gepleegd. Enfin, men weet de rest. Gister stond allereerst voor de 5de ka- Gmer terecht de 2-7-jarige Gerber. Hij had steeds ontkend het feit gepleegd te hebben, maar thans wilde hij de waarheid zeggen'. Hij hield vol, dat de buitenman met hem oneetbare handelingen had gepleegd en verzocht verder behandeling der zaak met gesloten deuren. Aldus heslist de rechtbank. Het O.M. eisehte tegen dezen man 21/2 jaar gevan genisstraf. Uit het getuigenverhoor van den Dom- buiger bleek dat hij den bewusten avond van de aanranding aangesproken was door een tweeden persoon, die hem gezegd hadmaak je maar niet bezorgd, ik Kal wel zorgen, dat je morgen het geslolene te rugkrijgt, maar haal er geen politie bij, want dan heb ik nraar te zeggen, hier heb ik den moordenaar van De Klerk en dan ben je voor je leven geschand vlekt. Je kunt mij vertrouwen, ik ben socialist. Morgen heb je om kwart voor 10 uur, voor American-Hotel alles terug en anders is er in de portefeuille wel een adres, waaraan wij alles kunnen toe zenden." Het, dreigement, dat men hem als de moordenaar van De Klerk zou aanzien, had den Domburger zoo angstig gemaakt, dat hij alles goed vond. Vervolgens stond terecht de 50-jarige Arie van Ommeren, vroeger veroordeeld wegens oplichting te Domburg. Hem is ten laste gelegd op 21 Februari 1914 gepoogd te hebben den Domburger op te lichten voor f 300. Beklaagde had zich, volgens de dagvaar ding, naar Domburg begeven en gaf aan den beroofden buitenman voor, dat hij de vader was van den jongen, die den Domburger op 17 Februari had bestolen; deze zoon zou 19 jaar zijn, de oudste van 7 kinderen, en moest naar Amerika omdat de verleiding te groot was. Zelf gaf hij voor, reeds 17 jaar op het zelfde kantoor te zijn en een vertrouwd man te zijn. Hierbij gaf hij een papiertje aan den Domburger, waarop een valsche naam en een valsch adres stond. De poging mislukte, doordat de Dom burger geen geld wilde geven. Vervolgens is ten laste gelegd, dat hij op 24 Februari 1914 gepoogd heeft den Domburger f 300 af te dreigen, door het schrijven van een brief, waarin gezegd werd, dat de Domburger betrapt was door een nachtwaker, dat men dit alles aan de vrouw van den Domburger en aan de geheele bevolking zou bekend maken. De beklaagde verweerde zich, door te zeggen, dat hij onder de sterke pressie van Gerber had gestaan en dat deze hem om den tuin had geleid door te zeggen, dat de Domburger hem, Gerber, f300 had beloofd en dat hij, beklaagde, hem helpen moest dat geld binnen te krijgen. Meenende, dat het een eerlijke zaak was, had bekl. zijn diensten in deze zaak ge leend, hoewel hij er geen zin in had. De Domburger heer, als getuige ge hoord, verklaarde hoe diep medelijden be klaagde hem en zijn vrouw had ingeboe zemd toen hij daar zoo vertelde van het leed, dat hij van zijn 19-jarigen zoon had en dat hij hem zoo gaarne naar zijn (beklaagdes) broer in Amerika wil de zenden, om op betere paden te' ko ken. Een en ander onder voorspiegeling- dat get. het hem ontroofde zou terug krijgen. In dat vertrouwen gaf hij hem zelfs f8.50 voor reisgeld om naar Am sterdam terug te gaan, maar op de vraag om f 100 ging get. niet in. Een paar dagen later kwam de kennis geving van een aangeteekenden brief. Ge tuige stelde zich al voor, dat hem het onl- stolene zoo netjes teruggezonden werd. Maar de aangeteekende brief bleek de dreigbrief .tie zijn. Daarna vertelde getuige v,an de komst, een paar dagen later, van de beide hee- ren aan het station en van daar in het „Café du Commerce", waar getuige wel f300 voor den dag haalde, maar op het zelfde oogenblik de heeren door de politie weiden gearresteerd. De echtgenoote van getuige herinnerde, dal beklaagde bij zijn bezoek letterlijk de inscriptie aanhaalde van het ontsto len horloge. De inspecteur van politie, Van den Dolder, verklaarde, dat, toen beide ver dachten per trein vervoerd weiden, Van Ommeren trachtte Gerber over te halen om hij het verhoor te spreken van ontuch tige handelingen, door den Zeeuw ge pleegd. Maar Gerber weigerde dit be slist. Het O. M. requireerde tegen dezen be klaagde 3 jaar gevangenisstraf. (Telegraaf.) Hevige aardbeving. MILAAN. De „Secoio" meldt een even onverwachte als geweldige aardbeving in Catania. De hoofdschok trof het ge bied aan de Oostzijde van de Etna, zoo dat een groot aantal huizen dadelijk iö ingestort. Duizenden menschen vluchtten onder geschreeuw en geween. Er heerscht een enorme paniek. In Linera zijn 40 personen gedood, velen gewond. Bij Man- gano is een trein uit de rails geslingerd, waardoor vele reizigers zwaa gewond werden. In andere plaatsen zijn ook reeds zeer veel dooden. MILAAN. De provincie Catania op Si cilië is door een ernstige aardbeving geteisterd. In geheel Italië heerscht groo te ongerustheid, wijl het aantal slacht offers nog lang niet bekend is. Deze aardbeving doet denken aan die van 1909. De Seculo ontving1 een telegram, waarin gemeld wordt., dal gisteravond tusschen 7 en 8 uur te Acireale drie hevige schok ken gevoeld zijn, waardoor verscheidene plaatsen in de nabijheid bijna geheel verwoest zijn. Nadere berichten zijn moei lijk te Verkrijgen, daar alle verbindingen verbroken zijn. Een afdeeling militairen is in de geteisterde streken aangekomen om hulp te verleunen MILAAN. Nader meldt men ons: De hoofdschok tusschen Manzano en Aci reale, aan de Oostzijde van de Etna was geweldig. Te Linera telde men 40 doo den en evenveel gewonden. De schade is onnoemelijk groot. MILAAN. Volgens berichten uit Catalo nia brak tijdens de catastrophe in een gevangenis oproer uit onder de gevan genen. Met groote moeite gelukte het de orde te herstellen. De spoorlijn MessinaCatalonia is over een lengt evan 700 M. verwoest. Onder de puinhoopen liggen nog vele dooden en gewonden. Troepen met tenten en het Roode Kruis zijn naar het terrein van de ramp getogen. BATAVIA. (Hbl.) De directeur van den Landbouw, H. J. Lovink, zal in Decem ber een officieel verlof van 3 maanden krijgen voor een bezoek aan de Tentoon stelling te San Francisco. Na zijn terug keer zal hem een bijzondere opdracht wor den gegeven. Hij treedt dus heslist af als directeur van den landbouw. BRUSSEL. Gistermiddag heeft een ont slagen nachtwaker van 'Au bon Marché een moordaanslag gepleegd op een der direc teuren, den heer Chevalier. De heer Ch. werd jniet ernstig gewond aan kin en wang. De dader is gearresteerd. Hij bekende do daad uit wraak gepleegd te hebben. MIDDELBURG. Van de firma Johs. M. van Heusden J.Mzn. ontvangen we den zomerdienst van den Middelburgsohen Zakgids. In kort bestek geeft het veel van wat do Zeeuwsclie reiziger noodig' heeft. P 1 a a t s e 1 ij k e k e u z e. Hel aantal handteekeningen voor Plaatselijke keuze bedraagt thans 558.339. Van eenige plaat sen, waaronder ook Utrecht dat pl.m. 20.000 handteekeningen heeft, worden de opgaven nog ingewacht. Sarikat Islam. Het „Bat. Hbld." deelt, naar luid van een bericht in de Delibladen onder reserve mede, dat de Sarikat Islam te Ngawi verwacht, dal een botsing tusschen de leden en het bestuur zal plaats hebben. Als reden wordt opge geven kasverduistering. De tusschenkornst der bevoegde autoriteiten is ingeroepen. „Het gouden orgel". Men ver haalt van een wonderbaar gouden orgel, dat als een kostbare schal in een klooster bewaard werd. In oorlogstijd was het eens in gevaar, geroofd te zullen worden. Toen wierpen de monniken het in het diepe meer, dat zich bij het klooster be vond. Maai' het orgel verloor zijn klan ken niet,. De volle, diepe tonen bleven opstijgen uit het meer. Zoo is 't nu ook gesteld met het hart, dat in zich heeft het geheim van de Christelijke vreugde. Do wateren kunnen haar vuur niet uitblusschen en haar lied in de donkere diepten niet tot zwij gen brengen. J a n t j e als m en s c h e n k e 11- ner. Jantje is met vader aan het station tegen den tijd dat de voetballers terug komen van een uitmalch. Hij haalt den ouden heer over te blijven wachten om den uitslag te vernemen. Nauwelijks zijn eenige leden der club buiten gekomen, of Jantje fluistert zijn vader toe: „Ze hebben verloren". „Maar hoe weet jij dat nu al, jon gen?" „Kjjk maar eens, vader, hoeveel er kreupel loopen". Kapelle. Voor deu heer M. Vermaas, ten overstaan van notaris Pilaar, werd gisterenmiddag in het koffiehuis van mej. Hanson geveildle. liet woonhuis, schuur en erf, hoogste inschrijver H. P. Ganse man, Kapelle, voor f1626; 2e. schuur en erf, hoogste inschrijver W. Schipper, Kloe- tinge, voor f600 3e. een stuk sjalotten, hoogste inschrijver A. Leijs, Kapelle, voor f83. Niet gegund. Naar waarnemingen in den morgen van 9 Mei medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instüimt te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.3 te Horta, laagste stand 749.0 te Skudesnaes. Verwachting tot den avond van 10 Mei Afnemende 'tot matigen, meest. Weste lijken wind. Zwaarbewolkte lucht met re gen of hagelbuien. Later opklarend. Iets zachter. i Mei. 13 Waterlandkerkje, 27 paarden, 49 st. hoornvee, landbouwmachines enz., firma J. Th. Hendrikse. 13 Goes, vendutie, Hollmann Verhoek. 14 Ierseke. Huis en Erf Scheldestr. 2239 en 1133. Schram. 15 Krabbendijke. Huis met Schuur en Erf, Hoogaarts en Inboedel. Schram. 18 Biervliet, 12 paarden, 8 st. hoornvee, landbouwger. enz., firma J. Th. Hen drikse. 19 Goes, ruim heerenhuis a/d Beesten markt, Pilaar. 20 's H. Arendskerke, bouw- en weiland, Pilaar. Juni 2—16 Zevenbergen, hofstede m. 63.14.38 H.A. bouw- en weiland, J. Goderie, Wouw. Mei 9 's Heerenhoek, verbouwen café, le Clercq, Kruiningen. Veilingsvereeniging „Walcheren". Middelburg 9 Mei. Uien 21 ct., Karoten 3 ct. per K.G.; Maltha aardappelen 50 ct., Muizen 225 ct., Poters (muizen) 140 ct., Grauw zoet 65 ct., Rosenthaiers 100 ct., alles per 5 liter; Aardbeien 14 ct., Kropsla 2—5 ct., Kom kommers 10—17 ct., Bloemkool 10—30, alles per stuk; Spinazie (jonge) 1528 ct., Idem (winter) 1621 cl., Zuring 1018 ct., alles per ben; Molsla 59—68 ct., Bak- sla 1715 ct„ Krop-verdunsel 1722 ct., Andijvie (moskral) 2026 ct., alles per mandje; Postelein 3238 ct. per 5 kops- griek; Asperges 25—44 ct., Peen 8lSr/s ct., Prei 57 ct., Rhabaster 48 ct., Rammenas 4 ct„ Radijs 12 ct., Raap stelen 2 ct., Selderij 39 ct., Pieterselie 2i/g4 ct., Uien 28 cl., Flieren 4Va ct., alles per bos. AXEL, 9 Mei 1914. Oude Tarwe l'O.— a fO—Nieuwe Tarwe f9.50 a f9.90, Rogge f8.— a f8.50, Nieuwe Wintergerst f0.— a f0.Zomergerst fO.— a f0.Nieuwe Haver f8.a f7.60, Kook- erwten fll.a f 12.Voerenvten f0.a f 0.Paardeboonen f0.— a f0.—Lijnzaad f a f Koolzaad f 0.— a f 0. - j Aard appelen f0.— a f0.—Alles per 100 Kilo. THOLEN, 9 Mei 1914. Tarwe f9.60 a fll.Haver f8.- a f8.50, Wintergerst f8.75 a f9.25, Zomergerst f0.— a f0.alles per 100 KG. Karwfj fO a f0.— per 50 KG. Rogge f5.75 a f6.25, Bruine Boonen f 10.a f 12.50, Witte Boonen f a fKookerwten f9.a f9.50, Kroon- erwten f9.50 a f 10.25, Aardappelen f'2.50 a f4.25, alles per HL. Ajuin fO.— a fO.— per 60 KG. Eieren f 0.a f3.25 per 100 stuks. Boter fO.— a f 0.62'/, per halve K.G. AMSTERDAM, 8 Mei. Aardappelen, aardappelenprjjzen waren heden: Friesche borgers per mud f 2.40 a blauwen 2.50 Zeeuwsche bonten '2.50 blauwen 2.50 eigenh. 3.— Zeeuwsche bravo's 3.25 Duinzand Engelschen 0.— Spuische eigenheimers Spuische bravo's Geldersche blauwen Geldersche bravo's Drentsche eigenheimers Duitsche roode Red-Star 3.25 >i 6- >i 0.- 0.- 1.70 1.60 h 2. De 3.— 3.80 4.80 4.80 3.90 4.50 0— 3.80 0.— 0— 0.— 2, L80 2.60 Malta's Spring 14'/, a 15'/'o c. per kg. Malta's 8'/a a 9'/, ct. per kilo. Aanvoer 5 lading. Vrijdag 8 Mei 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termfjn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mei 20.07'/, 19.95 19.92'/, 19.92'/, 19.90 Juli 19.85 19.77'/, 19.72'/, 19.72'/, 19.72'/. Sept. 19.27'/a 19.22'/, 19.17'/, 19.20 19.20 PARIJS. Tarwe piqjsh.per Mei fr. 28.05 betaald, per Juni fr. 28.10 dito, per Juli/Aug. fr. 27.45 a 27.50, per 4 laatste md. fr. 26.80 betaald. Suiker 88 gr. kalmper Mei fr. 29 a 29.75, witte! no. 3 pi'ijsh.per Mei fr. 32.75 koopers, per Juni fr. 33 verkoopers per Juli/Aug. fr. 33.25 koopers, per 4 md. van Oct. fr. 32.25 betaald en verkoopers. Lijnolie prijsh.per Mei fr. 59.75 betaaia, per Juni fr. 60.50 dito, per 4 md. van Mei fr. 60.75 a 61, per Juli/Aug. fr. 61.25 a 61.50 per 4 laatste md. fr. 63 a 62.75 betaald, per 4 md. van Nov. fr. 63.60 dito. NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend en zonder zaken, fluc tueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot traag. Loco onregelmatig. 8 Mei 7 Mei 6 Mei 5 Mei North 102'/, 1023/4 101'/4 101'A Roode Winter 1043/4 1043/4 1048/4 105% Mei Juli Sept. 8 Mei 102 94'/„ 92'/, 7 102>/4 94'/, 92'/, 6 102% 945/8 92Ve 5 102 94% 92'/, CHICAGO. Tar w e. De termijnmarkt opende prijshoudend en '/4 c. hooger, steeg verder wegens koud weder, op grond van de groote overzeesclie vrachtcontracten, in ver band met betere telegrammen en op kleinere aanvoeren in het Noord-Westen, waarna realisaties, gunstige oogstberichten uit het Zuid-Westen, de flauwe maismarkt en de verwachting van grootere stoomende hoeveel heden een daling bewerkten. Het slot was traag. Mei Juli Sept. Dec. 8 Mei 93'/, 853/, 84'/» 7 93% 85% 846/„ 6 937, 85% 847, 6 937, 857, 847, N. R. C. RILLAND-BATH. Gehuwd: Adriaan An- dries Vogelaar jm. 26 j. te Dinteloord en Paulina Weststrate jd. 25 j. Geboren: Neeltje Johanna, d. v. Adri aan Blok en van Cornelia Janna Hirdes; Gerardes Petrus, z. v. Johannes Josep- hus van der Loo en van Petronella van Deijzen; Kaatje Maria, d. v. Lodewijk Hejjboer en van Jannetje Dalebout; Lena, d. v. Johannes Minnaard en van Adriana Cornelia Lambrechtse; Anthonie Corne- lis, z. v. Jan v. Boven en van Elizabeth Jacoba Augusteijn; Elizabeth, d. v. Ma- ï'inus v. Iwaarden en van Tannetje Jo hanna Sinke. Overleden: Adriana 12 jaar, d. v. Hen drik Weststrate en van Cornelia Min naard; Pieter August 4 weken, z. v. Ma- rinus Sinke en van Rosalia Videlia Schei- fout; Stoffel Prevo, 72 j. echtg. van Maria Goosgen. „Kr. Ct." WEMELDINGE. Ondertrouwd: Jacobus Wielan Minnaar jm. 24 j. en Jacomina Dora Polderman jd. 23 j.; Foort Hooge- steger jm. 24 j. en Geertruida Brik jd. 22 j. Gehuwd: Adriaan Poelman jm. 24 j. en Cornelia Ruissen jd. 23 j.; Jacobus Dagevos jm. 24 j. en Maria Wabeke jd. 20 j. Geboren: Willem en Elizabeth z. en d. van Lucas Tilroe en van Johanna Ferdinandusse; Cornelia Janna d. v. Abraham de Schipper en van Forra Hol land; Jacoba Wilhelmina d. v. Marinus Heijboer en van Margaretha Harthoorn. KLOETINGE. Gehuwd: Jan de Roos jm. 25 j. te Middelburg en Francina Joha de Waard jd. 26 j.; Norbertus v. d. Pas jm. 35 j. te Goes en Anna Katharina Apolonia Impens jd. 25 j. Geboren: Janna Wijntje, d. v. Wijnand Schipper en Janna Vleugel; Jannetje Francina Laurina, d. v. Pieter Polderman en van Wilhelmina Koeman; Pieternella, d. v. Cornelis Adriaan Toorenaar en van Anna Adriana AllewijnGeertruid Tan netje, d. v. Pieter Mars. Hollestelle en van Pieternella Adriana v. d. Kuijl. „Kr. Ct." Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een lang durig doch geduldig lijden, van onze zijde weg te nemen, onzen ge liefden Echtgenoot, Vader en Groot vader, den lieer JAN BRAAMSE, in leven dijkgraaf, en wethouder der gemeente Ileinkenszand, in den gezegenden ouderdom van bijna 77 jaar, na een gelukkige Echt- vereeniging van ruim 53 jaar. Wed. A. BRAAMSE— Op 't Hof. A. DE GROENE. D. DE GROENE— Kloetinge. Braamse. J. MOL. N. J. MOL-Braamse. imsst' Heinkenszand 6 Mei 1914. Heden overleed na een smartelijk lijden onze geliefde Zoon en Broeder JANIS in den jeugdigen leeftijd van bijna 19 jaar. J. AARNOUTSE. A. AARNOUTSE— Barentsen. Koudekerke, 8 Mei 1914. Ondergeteekenden zeggen vrien delijk dank voor de blijken van belang stelling, ondervonden bij hunne vijf- en dertigjarige Echt vereeniging. C. BROUWER. J. BROUWERDavidse. Middelburg, Seissingel. De Deurwaarders HOLLMANN VERHOEK te Goes zullen des voormiddags om 10 uur, in „de Prins van Oranje" te Goes, Mah. en notenh. Linnen kasten, mali- en eikenh. cyl. Bureau, 2 mah. Se cretaires, Tafels, Stoelen, Bedden, De kens, Spiegels, Regulateurs, Kachels, een pleet Gareeltuig, 2 Borsttuigen, Re- genbakpomp, handgrasmaaimachine, smidsboormachine, gereedschapkist, dub bele lessenaars, Glas- en Aardewerk enz. Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht vanaf Dinsdagmorgen, opgave bij den Vendumeester D. JACOBS. Kijkdag Dinsdagavond vanaf's namiddags 4 uur en 's Woensdagmorgens vóór 10 uur des voormiddags 10 uur, zal de heer C. BOONMAN, Wonende te 's-Heeren- hoek, in de herberg bij B. de Jonge, in het openbaai' Bestek en teekening zijn na 13 dezer a f 1.50 verkrijgbaar bij de architecten J. J. en A. LE CLERCQ te Kruiningen, die ook inlichtingen verstrekken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3