Telegrammen. Afloop verkoopingen, aanbestedingen enz. Allerlei. Rechtszaken Telegrafisch Weerbericht. Faillissementen. Briefwisseling. Marktberichten. irjjzen tas Tante, Olie ee Sier. Burgelijke Stand. Advertentiën. Ondertrouwd wierp, zoodat het ventje zijn gelaat ern stig wondde en zijn buik zoo kneusde, dat hij volgens verklaring van den dokter minstens 14 dagen het bed zal moeten houden. Er is tegen onzen driftigen student in spé proces-verbaal opgemaakt. De oudste vrouw van Be 1- g i Dezer dagen is in het bekende stad je Dinant aan de Maas de oudste vrouw van België, de weduwe Gomain, in den ouderdom van 10(1 jaar gestorven. Tot op het laatst van haar leven bezat de oude dame een bewonderenswaardig ge heugen. Vijf harer kinderen zijn nog in leven, waarvan de jongste 72 jaar oud is. Builenpest. In een plaats aan de Caraibische zeekust (Columbia) is een geval van builenpest voorgekomen. Keizer Frans Jozef. In het avond-bulletin wordt gezegd, dat in de verschijnselen der droge catarrh aan de rechterzijde geen merkbare verandering heeft plaats gelrad. (let hoesten was gis teren, ook overdag, iets sterker. De werk zaamheden van het hart, alsmede de ge- heele gezondheidstoestand van den Kei zer, is volkomen bevredigend. Stakingen te Peters burg. Eergisteravond is een staking uitgebroken als bewijs van sympathie voor de van de zittingen der llijksdoema uitgesloten afge vaardigden. Gisterochtend omvatte de sta king 78 fabrieken en staakten 50 000 ar beiders. De pogingen der stakers om be- toogingen te houden, werden door de po litie onderdrukt. Soda tegen brandwonden. Als voortreffelijk middel tegen brandwon den roemt dr. Bamberger, te Kissingen, in de „Münchener Mediz. Wochenschrift" do gewone soda, gelijk die in elk huishouden bij de hand is. Alleen dient men er reke ning mee te houden, dat soda soms ver- valsclit is met glaubenzout, ja, dat zelfs glaubenzout in plaats van soda verkocht wordt. Soda uit een apotheek is in elk ge val betrouwbaar. De toepassing is zeer eenvoudig. Men neemt een kristal soda, dompelt het in water en bestrijkt er de plaats van de verbranding eenige malen mee. De uitwerking is treffend, de pijn houdt na korten tijd, soms dadelijk op. Dr. Bamberger is slechts in de gelegen heid geweest het middel te beproeven bij verbrandingen van den eersten graad. Bij verbrandingen van den tweeden en derden graad beveelt hij compressen, ge drenkt in een 10 pCt. 'soda-oplossing aan. Gok zou men het middel aan het per manente blad kunnen toevoegen. „Pharm. Weekblad." De slechte tand van den on derofficier. Een sergeant van het Pruisische leger had een slechten tand. De tandarts, tot wie hij zich wendde, en die natuurlijk „zustiindig" was, gaf zwart op wit, dat de tand getrokken moest worden en door een kunstproduct vervangen. Deze schriftelijke verklaring was het begin van de papier-lawine. De compag nie-chef diende het schriftelijke voorstel in bij den bataljons-chef, de kosten te doen dragen door den militairen fiscus. En de bataljons-chef, gehoord den batal jons-arts, gaf het voorstel verd«r aan den regiments chef, die natuurlijk den regiments-arts kende in deze belangrijke aangelegenheid, Ten slotte werd het advies ingewonnen van den divisie-arts en deze wendde zich schriftelijk tot het „Sanitiitsamt" van het corps. Tot zoo lang had de sergeant kans op een goedkoopen tand. Maar het „Sanitatsamt", niet twijfelen de aan de slechtheid van den tand in kwestie, vroeg zich af of het kauwen van soldatenbrood gerekend moest wor den tot de dienstverrichtingen. „In geen geval heeft men hier te doen met het nadeel toegebracht in en door den dienst, daar de manschappen het brood kunnen snijden." Met deze belangrijke opmerkingen gingen de stukken naar het ministerie van oorlog, waar een principieele be slissing genomen moest worden in deze uiterst belangrijke aangelegenheid, die dringend opgehelderd diende te worden. In het ministerie van oorlog werd beraadslaagd en men kwam er tot de conclusie dat eerst vastgesteld diende te worden of de tand slecht geworden was door het kauwen van soldatenbrood alleen of ook van ander brood. Dit bleek niet voldoende uit de schrifturen. „Boven dien moest de vraag of het kauwen van soldatenbrood gerekend diende te worden tot den dienst, zoodat op rijkskosten een nieuwe tand ingezet mocht worden, beantwoord worden voor elk geval on zichzelf." Volkomen opheldering is er in deze zaak nog niet gebracht, want nu dient vastgesteld te worden of en hoe dikwijls de sergeant ander brood dan kommies brood gegeten heeft, en of hij dit deed in dienst dan wel toen hij met verlof was. En dit alles om een bedrag van viif Mark(„llbl.") Moeten de Franschen uit Elsas-Lotharingen? in verscheide ne welingelichte klingen verklaart man, dat de Franschen, die zich in Elzas-Lotha ringen ophouden, aanzegging hebben ge kregen, dat zij hunne maatregelen hebben te nemen om het land binnen drie maan den te kunnen verlaten, daar de regeering der Rijkslanden voornemens is, hun ver- blijfpermissie niet meer te verlengen. Tot dusverre waren de Franschen, even als alle andere in Elzas Lotharingen wo nende vreemdelingen gehouden, om hun verb!jjfspermissie eens of zelfs twee keer per jaar te doen vernieuwen. Verder worden de permissies van kor ten duur, die vroeger aan de Fransche of ficieren van Elzas-Lotharinger afkomst werden verstrekt, thans onverbiddelijk ge weigerd. jTel.) 'Mexico en de Ver. Staten. Opnieuw hebben Amerikaansche vluch telingen, die uit Vera Cruz te New-York zijn aangekomen, verhalen gedaan van onmenschelijkheden, waarvan zij in Mexi co getuigen waren. Villa en Carranza kunnen alleen nog maar op de trouw hunner gedemoraliseerde benden reke nen, wanneer zij alLe misdaden en boe venstreken, door hen gepleegd, door de vingers zien. Zoo werd het huis van een Duitschei' overvallen, de vader en de moe der gebonden en de dochter voor hun oog en mishandeld. Ten slotte werd de vader doodgemarteld en de dochter be wusteloos weggesleept. De dominee en de dief. De logé's van het pension Villa TiMy op Bondolajoe werden door revolverschoten uit den slaap gewekt, schrijft „Mataïam" „Do een dacht aan Sarikat-Islammers, een ander meende te hooien roepen I. P., in het kort een consternatie van belang. Spoedig was echter het raadsel opgelost, toen men hoorde, dat de aldaar logee- rende dominee Kuylman uit zelfverde diging eenige schoten had gelost op een bandiet, die zich door het openstaande venster toegang had weten te verschaf fen tot de slaapkamer van dominee Kuyl man, met geen andere bedoeling natuur lijk dan om zich met het een en ander ter verrijken. Toen de indringer bemerkte, dat de bewoner der kamer wakker was gewoi-den, wilde hij deze te lijf, doch tij dig geloste revolverschoten deden hem het hazenpad kiezen. Een wijze les voor dominee Kuylman om nooit meer met een open venster te slapen, zelfs niet te Jogja. dat in vergelijking inel andere steden als veilig te boek staat." Alcohol en misdaad. Een Fransche gestichtsarts brengt in de Ar chives d'anthropologie weer eenige van die interessante gegevens bijeen, welke sterk verwijzen naai' een verband tusschen alcohol en misdaad. Zoo werden in Fi nis tére in 1824 per inwoner en per jaar 19 L. wijn, It L. appelwijn en L,G L. absolute alcohol in sterken drank ver bruikt. In 1906 waren deze cijfers gestegen tot 31 L. wijn, 27 L. appelwijn en 5,6 L. absolute alcohol. Tegelijk is echter het aantal misdrijven naar evenredigheid der bevolking en liet aantal zelfmoorden, vijfmaal grooter gewordenhet aantal aan slagen tegen de eerbaarheid verdubbel de, het aantal sterfgevallen door drank misbruik verzesvoudigde. De Detective en de katten. Dezer dagen ging het vreemd toe in de Invalidenstrasse te Berlijn, een dicht be volkte buurt, waar de kleine burgerstand woont. Mannen, vrouwen en kinderen, met zakken, manden enz. gewapend, drongen, scheldend en tierend, voor de deur van een huis, waarvan de bewo ners uit het raam hingen, lachend of kwaad kijkend, al naar het humeur van deze bewoners. En uit alle gevangenis sen, die deze dringende menigte bij zich droeg, klonk een jammerlijk gemiauvv en vinnig geblaas. Katers en katten werden aangedragen, zwarte en witte, groote en kleine. De reden van deze drukte moest gezocht worden in een advertentie, vol gens welke een detective in de Invali denstrasse katten kocht, hoe meer hoe liever, tegen vijf mark het Stuk. Reflec tanten moesten de dieren meebrengen. Natuurlijk had de man aan 'deze adver tentie part noch deel. Een onbekende, waarschijnlijk een niet zeer vriendschap pelijk gestemde concurrent, had hem deze poets gebakken. Om vijf uur 's-morgens werd er voor de eerste maal gescheld. Een klein meisje toonde een vuile, groote, spartelende kat. Het detective-echtpaar begreep niets van deze demonstratie. Het kind snapte maai' niet, dat men niets met dit dier te maken wilde hebben. En van dit oogenblik af belde het den geheelen dag aan de huisdeur en de te lefoon. Sceptische menschen vroegen eerst om inlichtingen; doch scharen optimisten brachten de stribbelende dieren dadelijk mee. De detective verloor zijn goed hu meur niet. Hij hield een statistiek bij. 's Middags om vijf uur waren hem 1254 katten te koop iaangeboden. Van 'vijf tot zes het eigenlijke koopuur in de adverten tie vermeld liep het storm Een man duwde een handwagen, en op dezen wa gen waren drie kooien, van 'het model, waarin gewoonlijk duiven en kippen naai de markt vervoerd worden. Nu waren de drie kisten vol katten. Ongeveer dertig stuks. Toen de detective uit zijn raam dezen engros-handelaar zag, gaf hij het op, zijn statistiek bij te houden. Hij had er al 1738 genoteerd. De menschen, die scheldend en tierend zich op straat ver drongen, begonnen te lachen, toen zij dezen grossier met de handkar zagen. En weg was hun woede. Alleen de groot handelaar was woedend. Een politieman bracht hem tot zwijgen. De menigte ging uiteen. AMSTERDAM. Op een werk aan de L. Leidsclie dwarsstraat hebben stakers een niet ernstige bomaanslag willen ple gen; het plan werd verijdeld Drie sta kers zijn gevat. HAARLEM. Naar wij vernemen zullen de Koningin en Prins Hendrik Dinsdag een niet-officieel bezoek brengen aan het Frans Halsmuseum en aan de Werf Con rad. AMSTERDAM. De 5e kamer der Air. Rechtbank eischte tegen H. J. G., koop man, wegens afpersing 2 jaar en 6 maan den gevangenisstraf. De verdediger con cludeerde nader onderzoek naar 's malis geestvermogens. H e t ge h eim z i n n ig e p u n t. De ,,N. R. Crt." schrijft geestdriftig: „Drie minuten over vieren komt een vierde p u n t, waartoe Buwalda door kra nig opbrengen, den grondslag 1 e g- d e".. Waarop toon door de tien andere spelers behoedz'aam werd verder gebouwd tot hefi punt voltooid ,was. A rr ,-Rec htbank te Middelburg. Heden, Vrijdag, zijn veroordeeld wegens diefstal: L. W. V., 14 j., dienstmeid, St. Jansteen, conform de eisch tot f 3.50 b. s. 1 w. tuchtschool; huisvredebreuk en vernieling: J. I)., 17 j., lompenkoopman, Goes, conform de eisch tot i'3.50 b. s. 1 w. tuchtschool; mishandeling: D. S. B., 16 j., bankwerkersleerling, Vlissingen, con form de eisch tot f7 b. s. 14 d. tucht school; J. v. E., 18 j., arbeider, en E. F. S., 16 j., bierbrouwersknecht, beiden Axel, ieder tot f 7 b. s. 14 d. hechtenis voor no. 1 en 14 d. tuchtschool voor no. 2; J. P., 18 j., landbouwersknecht, Middelburg, conform 'de eisch tot 2 tm. gev. straf, en L. d. B., 47 j., hvr. vail J. N., zonder beroep, Boschkapelle, tot f 10 b. s. 10 d. h., de eisch was f 25 b. s. 25 d. li.strooperij: C. J. R., 18 j., landbouwers- knecht, en J. de B., 15 j., werkman, beiden Groede, conform de eisch ieder tot f3.50 b. s. 1 w. hechtenis voor no. 1 en 1 w. tuchtschool voor no. 2; huisvredebreuk: V. L., 23 j., slager, R. V. B., 21. j., metse laar en M. H. v. d. C., 22 j., timmerman, allen Wachtebeke, conform de eisch ieder tot f 10 b. s. 10 d. h.; smaad: N. N., 22 j., dienstbode, Wissenkerke, lot 1 w. gev. straf, de eisch was f 10 b. s. 10 d. h., en eenvoudige beleediging: 1'. v. II., 42 j., koopman, Middelburg, conform de eisch, met bekrachtiging van diens bestek-vonnis, tot f 10 b. s. 10 d. h. Vrijgesproken: A. D. J. S., 31 j., agent van politie, Sluis, beklaagd van eenvou dige beleediging, waarvoor f3 b. s. 3 d. h. geëischt was. Voor de rechtbank te Middelburg stond heden terecht B. J. S. Ireklaagd van landlooperij aldaar. Overeenkomstig den eisch van het O.M. werd S. slaande de zitting veroordeeld lot 2 dagen hechtenis en drie jaar opzending. De 19-javige J. P. van W. uit Aarden burg hoorde wegens diefstal van drie reisduiven van de Deijne f 18 of 12 dagen tegen zich eischen. Bekl. zeide de dui ven van een ander te hebben gekocht, terwijl mr. Adriaanse trachtte aan te too- nen dat ofschoon de duiven wel bij bekl. gevonden zijn het ten laste gelegde weg nemen der dieren toch niet bewezen is. Wegens het uitschelden van J. Goos- sens voor dief, moordenaar, brandstich ting, enz., werd tegen den schipper C. L. de W. uit Nieuw-Namen £3 of 3 dagen geëischt. Bekl. zeide zich zelf bedoeld te hebben en niet Goosseixs. Wegens verzet tegen de politie luidde de eisch tegen N. P. te Terneuzen f 10 of 10 dagen. Wegens mishandeling van een jongen werd f 20 of 20 dagen geëischt tegen V. E. de C. uit Sluis. Bekl. zeide den den jongen niet geslagen te hebben, doch hem alleen aan de ooien te hebben ge trokken. Tegen J. II. uit Westkapelle, die zeide twee rijnhouten te hebben gevonden, werd wegens diefstal f 10 of 10 dagen geëischt. Vervolgens werd behandeld de zaak te gen D. J. L. uit Vlissingen, die, toen hij zijn dronken kameraad thuis bracht, dezen mishandelde, door hem met een drinkbus op het hoofd te slaan. Bekl. zeide, dat hij werd bedreigd. De eisch luide f20 of 20 dagen. De laatste was die tegen J. de J. Gz., uit 'sH. Arendskerke, die zoden gras voor het bedekken van een heul liet afhalen van grond toebehoorende aan mr. C. Lu- casse te Goes. Bekl. zeide dat hij dit mocht en dat hij geen verlof aan den heer Lucas se behoefde te vragen. Daar de heer Lucasse niet verschenen was, werd de behandeling geschorst tot 15 dezer. Naar waarnemingen in den morgen van 8 Mei medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.6 te Horta, laagste stand 742.5 te Aberdeen. Verwachting tot den avond van 9 Mei: Krachtige tot matigen Zuid-Westelijke tot Westelijken wind. ;Meest zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk nog regenbuien. Wei nig verandering van temperatuur. 8 Mei 1914: Jan Pieter Boom, coiffeur, wonende te Goes. Rechter-Commissaris Mr. J. W. Zijlstra. Curator Mr. J. J. Heijse, advocaat en procureur te Middelburg. Ellewoutsdijk. Afloop openbare verkoo- pjng d.d. 7 Mei, gehouden alhier, ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes, van een woonhuis en erf te Ellewoutsdijk, ingericht tot bierhuis en Slagerij', groot 1 A. 91 c.A., bewoond door den eigenaar P. Brouwer. Koopera do heeren G. Wiskerke en G. Noels te Ellewoutsdijk voor f 1010. Westkapelle. Ten overstaan van nota ris I. C. Vethacke te Vlissingen is he den in het Kasteel van Batavia te West kapelle in het openbaar verkocht: No. 1, huis en erf te Westkapelle aan den van Boekhoutstraal wijk C no. 72, groot 02.30 A. en het daaraan ten Oosten grenzende perceel bouwgrond 00.86 A.no. 2, huis en erf aldaar aan den van BoekhouLstraat, wijk C no. 73, groot 01.1.5 A. en het daaraan teil Oosten grenzende perceel bouwland 00.51 A.; no. 3. huis en erf aldaar, wijk C no. 74, groot 01.19 A. en het daaraan ten Oosten grenzende pet- ceel bouwgrond 00.51 A.no. 4, huis en erf aldaar, wijk C no. 75, groot 01.12 A. en het daaraan ten Oosten grenzende perceel bouwland 00.47 A.; no. 5, huis en erf aldaar wijk C no. 76, kad. sectie B no. 2994, groot 01.14 A. en het daaraan ten Oosten grenzende perceel bouwland 00.50 A.; no. 6, huis en erf, wijk C no. 77, groot 01.13 aren en het daaraan ten Oosten grenzende perceel bouwland 00.50 A.; no. 7, huis en erf, wijk C no. 78, groot 01.13 A. en het daaraan ten Oosten grenzende perceel bouwland 00.50 A.no. 8, huis en erf aldaar, wijk C no. 79, groot 01.12 A. en het daaraan ten Oosten grenzende perceel bouwland 00.50 A.no. 9, Kluis en erf aldaar, wijk no. 80, groot 01.11 A.; no. 10, Huis eu erf aldaar, wijk C no. 81, groot 01.53 A. De uitslag is als volgt: Perc. 1, kooper C. Gabriëlse voor f625;. perc. 2 A. Cijsouw Lzn. £468; perc. 3 W'. Huibregtsen JLzn. 1'446; perc. 4 M.i Slabber Mzn. f 461perc. 5 C. Gabriël se f444; perc. 6 F. Louwerse Hzn. f415; perc. 7 J. Lievense Pz. 1300; perc. 8 J. de Witte Pz. £430; perc. 9 ,t. Lous f411; perc. 10 dezelfde voor £531. 'On kosten 9 pCt. plus f5 perceel geld. H.H. Berichtgevers- Benoemingen van tijdelijke onderwijzers en volontairs nemen we niet op. Red. AMSTERDAM, 7 Mei. Aardappelen. De aardappelenprfizen waren heden: Friesche borgers per mud f 2.40 a 2.80 blauwen 2.75 4.— Zeeuwsche bonten 2.70 5.— blauwen 3.— 5.20 eigenh. 3.25 3.75 Zeeuwsche bravo's 4.4.50 Duinzand Engelschen 0.— 0 Spuische eigenheimers 3.75 4.— Spuische bravo's 4.50 4.70 Geldersche blauwer, 0.O.— Geldersche bravo's 0.— 0.— Drentsche eigenheimers 0.0.— Duitsche roode 1.80 2.20 Red-Star 0.— 0.— Malta's Spring 14'/» a 15 c. per kg. Malta's 8 Va a 9'/2 ct. per kilo. Aanvoer lading. Donderdag 7 Mei 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termjjn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mei 19.90 19.87V, 19.87>/a 19.85 Juli 19,72'/.. 19.70 19.70 19.70 19.70 Sept. 19.20 19.20 19.17'/a 19.15 19.20 PARIJS. Tarwe kalmper Mei fr. 27.95 betaald, per Juni fr. 27.95 a 28) per Juli/Aug. fr. 27.45 betaald, per 4 laatste md. fr. 26.85 dito. Suiker 88 gr. kalmper Mei fr. 29 a 29.75, witte no. 3 prijsh.per Mei fr. 32.62 koopers, per Juni fr. 32.87 dito, per Juli/Aug. fr. 33.12 dito, per 4 md. van Oct. fr. 32.12 verkoopers. Ljjnolie kalm; per Mei fr. 60 betaaio,§per Juni fr. 60.50 a 60.75, per 4 md. van Mei fr. 61 a 61.25, per Juli/Aug. fr. 61.75 betaald, per 4 laatste md. fr. 63 dito, per 4 md. van Nov. fr. 63.50 a 63.75. NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opehde prijshoudend en zonder zaken, fluc tueerde om dezelfde redenen als te Chicago en sloot nauwelijks prijshoudend. Loco vast. 7 Mei 6 Mei 5 Mei 4 Mei North 10274 lOl'/i 101'/4 1017, Roode Winter 10474 1047„ 10ö'/4 105'/4 Mei Juli Sept. 7 Mei 102>/4 94'/o 927, 6 102'/, 947, 923/8 5 102 947, 927» 4 102'/, 947, 917, CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend a c- hooger, steeg verder naar aanleiding van koud weder in het Noordwesten, tengevolge van betere tele grammen, op de verwachting van verminde ring der stoomende en zeilende hoeveelheid, wegens goede loco-vraag, op aankoopen per September voor buitenlandsche rekening en in verband met groote uitkiaringen. Gunstige oogstberichten uit Ohio en Michigan, alsmede de flauwere stemming voor mais, hadden eene daling tengevolge, maar de markt her stelde zich op de verwachting, dat het offi- cieele oogstbericht in het voordeel van haus siers zou luiden. Het slot was nauwelijks prijshoudend. Mei Juli 7 Mei 93"/, 85'/a 6 93'/, 857, 5 937. 857, 4 937, 86 Sept. Dec. 847, 847, 847, 85 N. R. C. GOES. Huw.-aang.7, Pieter Stefess '2-1 j. jm. en Catharina Sinke 18 j. jd. Gehuwd7, Adriaan Schrijver '24 j. jm. en Anna Mac he li na de Kok '24 j. jd. Overleden: 7, Thomas Anthony van der Heil 82 j. eerst weduwn. van Elizabeth van Rotten, daarna van Johanna Jacoba Oostlieven se. Van 7 en 8 Mei 1914. MIDDELBURG. R. H. van Bekkum 37 j. jm. en M. C. Kuyper 31 j. jd.J. P. van Oosten 27 j. en j. de Ridder 27 j. jd. Gehuwd: F. J. de Konink 24 j. jm. en M. Oosterling '27 j. jd.; J. de Poorte '27 j. jm. en M. P. Dikkenberg 40 j. jd.; D. C. de Vlieger 27 j. jm. en 11. F. Lievense 27 j. jd. Bevallen: .1. Vertrogt geb. Dekker z.; A. RorkhOve geb. Jacobse z. Overleden: F. Sinionse weduwe M. Ta- venier 75 j.; K. Sanderse weduwn. van S. Kastelijn 74 j. Van 17 'Mei. KltUININGEN. Ondertrouwd: Jacobus van de Parel, 25 j. jm. en Cornelia Duin dam, 21 j. jd.; Pieter Brandt, 25 j. jm. en Alberdina Alida Main, 32 j. jd. Getrouwd: Gerard Duindam. 24 j. jm. en Elena Wondergem, 22 j. jd.Pieter Bruijnzeel, 24 j. jm. en Maria. Karelse, 23 j. jd. Geboren: Johannes, z. v. Adriaan Bauer en Adriana Sinke; Gee.rtru.id, d. v. Dirk do Braai eu Josanna Pot. 'Overleden: Cornelia Komejan. 74 j., wed. van Jacobiis Kole. Van 29 April6 Mei. ZIERIKZEE. Getrouwd: D. van Eenige, 30 j. jm. en M. van de Velde, 32 j. jd.L. M. Ilillebrand, 29 j. jm. en P. W. van der Est, 27 j. jd.; P. van Holst, 25 j. jm. en A. P. Nolet, 26 j. jd. A. J. van Dam, '20 j. jm. en G. Berwald, 21 j. jd. Bevallen: G. Bakker, gel). In den Bosch, d.; L. 'C. Roggeband, gel). Van Pope- ring, d. KORNELIS VAN LIERE en JANNA WISSE Kloetinge, 7 Mei 1914 Kapelle, iViei Uil' Huwelijksvoltrekking 22 Mei a.s. Eenige en algemeene kennisgeving. Op 12 Mei a.s. D.V. hopen onze geliefde ouders F. VAN DER PEI1L en C. VAN DER PEIJL-VERHEULE hunne 50-jarige echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare kinderen. Vlissingen, 8 Mei 1914. Op Maandag 11 Mei as. hopen JACOBUS VROONLAND en LENA DE VOS hunne 20-jarige echtvereeniging te herdenken. Colijnsplaat, 8 Mei 1914. Hiermede vervullen wij den droe ven plicht U kennis te geven van het overlijden van onzen geliefden Vader, Behuwd- en Grootvader, den lieer Th. A. VAN DER HELL, in den ouderdom van ruim 82 jaar. (H.P. VAN DER HELL. )A. VAN DER HELL— S' I Zeldenrijk en Kinderen. [P. VAN DER HELL— Rotterdam Sloover 'en Kinderen. Goes. 7 Mei 1914. De teraardebestelling zal plaats hebben Maandag 11 Mei a.s. des middags 12 uur. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een lang durig doch geduldig lijden, van onze zijde weg te nemen, onzen ge liefden Echtgenoot, Vader en Groot vader, den heer JAN BRAAMSE, in leven dijkgraaf, en wethouder der gemeente Heinkenszand, in den gezegenden ouderdom van bijna 77 jaar, na een gelukkige Echt vereeniging van ruim 53 jaar. Wed. A. BRAAMSE— Op 't Hof. A. DE GROENE. D. DE GROENE- Kloetinge. Bhaamse. J. MOL. J. MOL-Braamse. nlsse' Heinkenszand 6 Mei 1914. Voor de vele bewijzen van deel neming ondervonden bij het overlijden van onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, SUZANNA BAKKER, betuigen wij onzen liartelijken dank. Uit aller naam, A. WEIJNS Sr. Wolphaartsdijk, 8 Mei 1914.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3