Telegrammen. marktprijzen m Tarwe, Olie en Mer. el Uit de Pers. Gemengd Nieuws. Allerlei. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Verbetering. Marktberichten. Advertentiën. door G. F. Has- J. A. Ruys. c, bevattende het enHeerlijkheid, Met het vorige een schoon, har re bladzijde vindt s treffen, aangrij- menig Schrift een nieuw, ver- idden wij plaute- orheelden slechts Wat zegt de le gen naar aanlei- „Zoo verliet de at"? Of van het naderende bruid,. Dar-ul-Harb (oor- at nog ireroverd rt? I>e bezitters na de lening nog* aar grijpen. Opvoeding. Uil- School verband; van den onder- inck. H. Visscher Amsterdam, aard" n, de drie U's, n de jongste al- i „GeTef. School- samengesteld in iingskwestie. Dat jemeene vergade- an de orde. Met een het tijdig in cfe leden rond- derhalve ernstig kan liet rapport orlezing terstond commissie heeft belangrijk vraag- eid. Het rapport n behandelt ach- ig in vroeger tijd, ;n die in Neder- achttiende eeuw. onderhoudende rschillende voor- Iet bewaai'Sühool- md genomen, en siding aangegeven besluiten met de urineerde Kweek- ristelijk onderwijs Lam van Christus hen aan de per- ■nderwijzer." Wie beurs doordrongen der voorafgegane an dit rapport ter duiven verschij- Bijlagen. eging. Drie voor- S. Tal ma. nys. ehvetende, stoere dersvriend, Chris» l genoemd, heeft, lister en een zeer liend na zijn zva- ement en in zijn gevat 0111 dit boek hij liet zich door vork opdragen de achten te houden ng, en deze drie het licht. In een irijver rekenschap dit geschrift. ,lir hierdoor dat de vaak in de vour- wanneer de ar- n om meer licht, ie arbeiders voot vreemden, en er die arbeiders die ing het kerkelijk allen die 't hier- zetting van dezen ndheid over het ippelijk vraagstuk, der arbeiders in beschouwing, vol ui dit levensvraag- dient. n een Fiëtistisch- oor dr. A. A. van Oosterbaan en raiiinerkeljjke uit- izeu jeugdigen ge- een doorwrocht een breejdi bron voord worden de van particuliere ■p dat alle predi ken, zoowei' Geie- iche en Hervorm- tiert in alLe ker- ten; en „Zeeland t (dier) beweging De schrijver toont seds op de Dordt- was, haar mach- Voetius en Ame- gen werd op de enten, zoowel in in de Teelincks, isbein, als in het ritsius, B-rakel en legt het verschil le groepen, doch nen in jhunne al pvatting van het inde onder meer ge belangstelling Hij toont aan dat een geloofsleven tot valsohe iny:- aanhalingen uit ,ïjd bijbrengt. Het uivere Kerkidee, minachting van li--0--.Owch-e kennis en academiscihe studie en, als gevolg daarvan, verwerpmg van het ambt, en van de sacramenten; en huldigt een te naieve zielkunde, uitkomende onder meer in de overschatting van het gevoelsleven. Voorts wijst de schrijver op het eigenaardige standpunt in zake de Zondagsviering. In het tweede deel der verhandeling komt de schrijver tot de therapeuse, de we gen ter genezing. Doch wij meenen reeds genoeg te hebben gezegd om de groote be langrijkheid van dit referaat, en zulks niet alleen voor predikanten, maar ook voor andere leden der kerk, te doen uitko men. Wij lazen dit geschrift met klimmen de belangstelling en mochten er veel uit leeren. Het Tarief in het buitenland. De (a.r.) „Rotterdammer" deelt bet vol gende mede Dezer dagen kregen we inzage van het Verslag van den International en Bond van Vereenigingen van handelsagenten, die te A msterdain vergaderde. Welnu, de voorzitter van de Nederland- sche agentenvereeniging deelde aan de vergaderden mee, dat van deze vereeni- ging het initiatief tot het Anti-Ta rief wetco mi té was uitgegaan. De handelsagenten voelden, dat zij in hun bestaan bedreigd werden en daarom sloten zij zich nauw aaneen. Door hun onvermoeide actie viel de Tariefwet zoo werd juichend uitgeroe pen. Mr. Bekker, de secretaris van 't A n t i- T a r i e f w e t-c o m i t was tevens secre taris van de Ne der 1 a n d sc he han delsagente n-v ereeniging. Is nu nog meerder bewijs noodig voor de uitlandsche invloeden, die gewerkt hebben Dat deze agenten van buitenlandsche huizen voor hun broodje gestreden heb ben het is lieg rijpelijk en vergeeflijk. Maar niet vergeeflijk is, dat zoo velen zicjh geleend hebben voor een leugencam- pagne, die, onder het mom 'van bevoordee ling van den binnenlandschen verbruiker, de belangen van den buitenlandschen fa brikant behartigde. Dit is inderdaad een kostelijke ontdek king, waarbij de pertinente verzekering dat het Anti-Tariefwet-Comité geen cent uit het buitenland kreeg, ook al is zij volko men juist, toch aan waarde aanmerkelijk inboet. (Neder!.) Ongelukken. Te Rotterdam is de 8-jarige K. B., op de brug over de Koningshaven, doordien hij struikelde, overreden door een beladen sleeperswa gen. De linkerarm werd den jongen ge heel afgereden. Te Smilde is het 4- jarige dochtertje van den heer L. v. d. V. in de Drentsche Hoofdvaart verdron ken. Gistermorgen is te Slikkerdijk het 21/jj-jarige zoontje van den heer K. verdronken. Bij het Heusdensche Veer, onder Werkendam, is drijvende gevonden het lijk van een arbeider; door een dui zeling bevangen is hij te water geraakt. In de zanderij te Maarn zijn gisteren twee arbeiders door een zandafschuiving onder het zand bedolven geraakt en ge slikt. Op Terschelling is Dinsdag een O-jarig meisje onder het zand geraakt en gestikt. De 51-jarige L. P., bij Kam pen, is bij het maken van schouw in een sloot gevallen. Toen het ongeval ontdekt werd, was hij reeds overleden tengevolge van verstikking in de modder. Gisteren is in -een ondergeloopen kel der te Amsterdam het lijkje gevon den van een 31/2-jarig jongetje, dat sedert Dinsdagmiddag werd vermist. In het gehucht Oosterboer bij Mep- pel is gisternamiddag een spoorwegar beider door een moersleutel, die een zij ner kaïneraden uit een trein wierp, aan het hoofd getroffen. De man was levens gevaarlijk gewond. Tusschen Echten en Koekange is gisternamiddag Arie Smit, uit Zuidwolde, die daar werkzaam was bij het leggen van dubbel spoor, door een sneltrein aangereden. Het achterhoofd werd geheel verpletterd en de dood trad onmiddellijk in. Te Millingen is de arbeider, die Dinsdag op de scheepswerf door een plaat ijzer aan bet hoofd ge wond werd, aan de gevolgen overleden. Dinsdagavond ontstond in Den Haag ruzie tusschen eenige bezoekers van een yeilofzaak. De kastelein zette een der twistenden uit zijn café, waarna deze een knipmes trok en hem een viertal mes steken toebracht, waarvan een in de zij en een, die een long doorboorde. De dader die als zeer ongunstig bekend Staat, werd gearresteerd en naar het huis van bewaring overgebracht. De toestand van het slachtoffer is eenigszins zorgwekkend. De kerk van Streefkerk af gebrand. Gisteravond is de ruim drie eeuwen-oude kerk van Ide Ned. Herv. Gem. te Streefkerk, een dei' schoonste sieraden van de schilderachtige oevers der Lek, in de asch gelegd. Het kerkelijk archief is gered kunnen worden. Het steenen omhulsel van de kerk staat nog, met uitzondering van den top. Kerk en toren waren verzekerd. De oorzaak is onvoorzichtigheid van loodgieters bij hun restauratiewerk. Te Streefkerk staat ds. H. J. L. Poort, die van 18831885 te Aagtekerke en van 18911899 te Middelburg stond. Een nestje in een pomp. Als een tegenhanger van het bericht aangaan de het vogelnest achter den lichtbak van het eiectrische seinbord aan de Binnen- holpourt te 's Gravenhage. kan het vol gende bericht uit Haarlo dienst doen. Op het plein der O. L. S. aldaar is voor eenigen tijd een nieuwe pomp geslagen. Daar er aan de hartklep een defect is, loopt zij telkens af, zoodat ze door de jeugd nog niet in gebruik genomen kan worden. Bovendien moet het water ook eerst nog onderzocht worden. Zaterdag 16 April wilde de werkvrouw, die de lokalen moet schrobben, van deze pomp gebruik maken. Doch de pompbuis zat vol mos, gras, en dergelijke. Onwillekeurig werd aan kwaadwilligheid gedacht. Doch den volgenden Zaterdag, nadat de pomp 14 dagen rust genoten had. bleek weer mos, haar, enz. in de pompbuis aanwe zig te zijh. Een nader onderzoek bracht nu een nestje aan 't licht, waarin een 5-tal eitjes. Hoe gerust en vertrouwend de vogeltjes te werk gaan bijl een 40-tal spelende kinderen Een lastige 1 ij s te r. Op liet groote rangeer-station te Bazel, waar goe derentreinen worden samengeste'd, en waar dus aanhoudend fluitsignalen weer klinken, werden in de laatste dagen dik wijls nabootsingen van die fluitsignalen gehoord. Dit bracht natuurlijk heel wat stoornis te weeg. Men bespiedde de straatjongens, maar vergeefs. Eindelijk ontdekte één der spoor beambten een zwarten lijster, die met een verbazende getrouwheid de signalen voor het hoor- en achteruitrijden, voor het afetooten, het halt houden en het acht geven, nafloot. Alhoewel de beambten in bewondering naai' het gefluit van het diertje bleven luisteren heeft men hem toch als een al te lastige fluiter maar weggejaagd. De Ulster-kwestie. Eergisteren heeft een particuliere bijeenkomst plaats gehad van den minister president Asquith, den leider der conservatieven, Bonar Law, en den ongekroonden koning van Ulster, Carson. De besprekingen liepen over de Ulster-kwestie en de vraag op welke wijze deze kwestie zoo snel mo gelijk langs vredelievenden weg kan wor den opgelost. Bijzonderheden over het verloop van deze conferentie zijn nog niet bekend. Spoorwegongeluk. Officieel wordt over het spoorwegongeluk bij Sokolnitz liet volgende meegedeeld. Het ongeluk had plaats om 9.45 des avonds, doordien een binnenrijdende goederentrein, zijdelings op een anderen goederentrein stiet. De twee eerste wagens van laatst genoemden goederentrein weiden daar door tegen een binnenkomenden personen trein aangeworpen. De locomotief, de dienstwagen en de twee voorste perso nenwagens van den personentrein ont spoorden. Twee reizigers werden zwaar gewond en 14 licht gewond. Engeland stelt Haïti een U11 i m a t u 111. De Engelsche diploma tieke vertegenwoordiger te Port au. Prince) heeft de regeering Van Haïti leen ultimatum overhandigd, waarin betaling van 62.000 dollars aan Engelsche onderdanen, wier zaagmolen tijdens den opstand onder Le- conte is vernield, wordt geëischt. Het ultimatum zou gisteravond 0111 zes uur ten einde loopen. „N.R.Ct." Reuzenbrand. In Stenico (Zuid- Tirol) heeft een brand gewoed, die 85 huizen (meer dan twee derden van de heele plaats) in den asch legde. Eerst gisterochtend kon men het vuur tot stil- istand brengen. Zeshonderd menschen zijn dakloos. Slechts een derde deel van de schade, welke men op 125.000 gld. schat, is door verzekering gedekt. De oorzaak van den brand is onbekend. Sport-veredeling. Uit het voet balverslag van een wedstrijd in Weenen (N. R. CL): De geestdrift na afloop was verbijste rend. De spelers werden omhelsd, dames rukten bloemen uit haar corsage en van haar hoeden om de spelers te huldigen; de Hongaarsche aanhangers dropen met spijtnijdige gezichten af, met wrok in de oogen en wraak in de harten 's Avonds was het feest, feest zonder de Hongaren, want samen feestvieren na zoo'n wedstrijd gaat niet. De koning van Zweden. De toestand is de laatste week minder gun stig geweest, daar het herstel teen stadium van stilstand schijnt ingetreden te zijn. De koning is het grootste gedeelte van den dag bedlegerig. Wel doet hij eiken dag \efen klein automobieltoertje in het park van het paleis, maar bij die gelegen heid moet hij de trappen op en af ge dragen worden, daar hij hoogstens een paar stappen alleen kan doen. Het dieet is steeds zeer beperkt, en de eetlust is onvoldoende. E1 e 0110 r e Wilson is de tweede dochter van den president dei* Ver. Statten, die uit het Witte Huis trouwde. Zjj koos den minister van financiën, William Mc. Adoo tot haar echtvriend. Treedt Huerta af? Enkele uit Mexico te Vera Cruz aangekomen vluch telingen, zeggen, dat Huerta, inziende hoe hopeloos zijn zaak staat, besloten heeft Donderdag af te treden. Anderen zijn van meening dat hij tot het uiterste zal vech ten. Naar uit New-York gemeld wordt, beschouwt de rebellen generaal Zapata de bemiddeling als geëindigd, daar Car- ranza de onderhandelingen slepende houdt en generaal Huerta niet wil toegeven. Het Amerikaansche Congres is over tuigd, dat binnen weinige dagen de nut teloosheid der bemiddelingsactie bewe zen zal zijn. Het afzenden van nieuwe troepen wordt daarom voorbereid. Po gingen, 0111 door interventie van het bui tenland den binnenlandschen toestand van Mexico te verbeteren, zijn opgege ven, daar gebleken is, dat zij geen kans op succes hebben. „Tel." De ontplofbare man. Uit New-York wordt gemeld: Donderdag kwam de houthakker James Morris, hi den omtrek hekend onder den naam van „Dynamite Jimmie" in een bar te l'at- chogue. Zijn komst veroorzaakte een kleine paniek en deze wordt verklaard door het feit, dat Jimmie zich nooit de moeite geeft de hoornen met bijl, spade en houweel te ontwortelen, maar steeds dynamiet gebruikt en daarbij uiterst on voorzichtig te werk gaat. Daarenboven draagt de man geregeld stukjes dynamiet hij zich. De angst die zijn komst veroorzaakte onder de klanten, deed hem in een scha terlach uitbarsten. Wacht, riep hij, ik zal jullie eens wat anders toonen. En de houthakker haalde uit zijn zak een stukje dynamiet fe voorschijn, stak het in den mond en zwelgde het door. De ontzetting der klanten was thans zoo groot dat zij niet eens het einde del' vertooning afwachtten maar hals over kop de vlucht namen uit vrees Jimmie te zien aan stukken springen. Deze zag hen echter kalm lachend na en bestelde een glas bier om de ingeno men spijs te helpen verteeren. De hotelhouder weigerde echter heslist en riep den bouncer ter hulp. De bouncer is een man die tot opdracht heeft de lastige clientèle der Amerikaansche bars aan de deur te zetten. Deze bouncer wei gerde echter hardnekkig in dit geval als uitvoerende macht op te treden. Hij achtte het niet zijn laak om helsche tuigen uit de bars te verwijderen; waren deze dan al in blikken doozen of in de maag van een „Jimmie Dynamite" vervat. Toen wendde de bar-man achter de deur zijner woonkamer verborgen, een uiterste poging aan: Ik doe een beroep op uw gevoelen als gentleman, zeide hij, en verzoek u deze zaal zoo zacht mogelijk te verlaten en elke brusque beweging te vermijden. Wees maar niet bang, antwoordde de levende hom, ik draag gutta-perchn, hakkener zal geen enkele schokkende beweging plaats hebben. En daarop trok hij naai' huis terug, legde zich op zijn veeren bed en bleef daar liggen tot het dynamiet volkomen verteerd was. Wat thans het geval is. MIDDELBURG. Heden is hier gehouden ile vergadering van burgemeesters en raadsleden van de gemeenteraden van Walcheren ter bespreking van de moge lijkheid van drinkwatervoorziening; in Wal cheren. De heer J. H. Blum, lid van Ge deputeerde Staten, opende de vergade ring met eene rede, waarin hij er op wees, dat' de tijd van vrees voor Zeeuw- sche koorts gelukkig voorbij: is, doch dat lucht en goed water voor gezondheid noo dig is en aan dat laatste ontbreekt het nog maar al le zeer. Het nut van goed water zette spr. in den broede uiteen, ook ten behoeve van tuin- en landbouw en zuivelbereiding: Spr. wees op het succes op Zuid-Beve land, op Tholen en op Schouwen. Wal cheren bleef steeds nog' achter, wellicht door de bestaande waterleidingen te Mid delburg en Vlissingen, maar ook voor deze zou wellicht verbetering te verkrijgen zijn j en dan blijven nog over de 17 andere plattelandsgemeenten met 23000 inwoners. Hierna verkreeg de heer Oldenburg, di recteur' voor Drinkwatervoorziening, het wo old, die voornamelijk de finantieele zijde van het vraagstuk besprak. Hij wees op de .mogelijkheid, om te hoogen druk op de begrootingen der betrokken ge meenten te voorkomen door de oprichting van een naamlooze vennootschap zooals men dit in Zuid-Beveland gedaan heeft. De kosten voor het maken van planned zal het rijk voor de helft dragen. De heer Blum deelde nader mede, dat de provincie wel bereid zal zijtn een vierde dei- kosten bij te dragen. Hij noemde voor de kosten een cijfer van f 10000. Op een vraag van den heer Tichelman luidde het antwoord van dhr. Blum, dat ook zonder Middelburg en Vlissingen de totstandkoming mogelijk is. Op een vraag van dhr. Geschiere deelde de heer Oldön- borg mede, dat volgtens zijn meening de duinen van Walcheren geen voldoende water hebben. Besproken werd ook dte mogelijkheid om de Vlijssingsche Maat schappij water te laten betrekken van de groote maatschappij. Na nog eenige discussie werd besloten, dat ieder de zaak in eigen Raad zal bespreken en dat dan nader zal worden overlegd. VLISSINGEN. Op de Werf de Schelde brak op een in aanbouw zijnd schip een ladder, waarop drie werklieden stonden. De bankwerker 'H. uit Vlissingen beliep zeer ernstige inwendige kneuzingen; een werkman uit 'Souburg werd eveneens ernstig gewond. VLISSINGEN. Een sergeant-monteur werkzaam aan de onderzeeboot K I viel in bet ruim en werd in bedenkelijken toestand naar het ziekenhuis overge bracht. AMSTERDAM. De Surinaainsche Bank ontving bericht van het overlijden van den President dér bank te Paramaribo, den heer C. M. H. Kroezen. De heer K. was 52 jaar oud en sedert 1907 aan dei Bank verbonden. 's GRAVENHAGE. De vorstin van Wal deck gaat Vrijdagavond per gewonen trein van 8.58, waarin een salonrijtuig wordt gehaakt, van hier over Rotterdam naar Vlissingen, om vandaar naar Engeland over te steken. ZWOLLE. Ds. G. Elzenga te Kampen ontving van een onbekende f 6000, waar- van f3000 voor'Me armen der Geref. Kerk, f 1000 voor de Geref. Kerk en f 2000 voor de Zending op Soemba. BERLIJN. Alhier heeft een ingenieur in een vlaag van waanzin zijn 20-jarige dochter, zijn 13-jarigen zoon en daarna zichzelf door vergiftiging van het leven beroofd. DURAZZO. Volgens een telegram van de Albaneesche regeering zijn Christen- henden met geschut en machinegeweren tot op 5 uur afstand van Be rat doorge drongen. Vanuit het Zuiden rukken even eens kolonnes tegen Herat op. De Alba neesche gendarmen trekken in Z. richting terug. De bevolking vlucht door panischen schrik bevangen. Als Berat bezet is, zijn de wegen naar Valona en Durazzo open. WARSCHAU. Nabij de üostenrijksche grens verwoestte een hevig vuur gedeel telijk het dorp Losin. Drie kinderen kwa men in de vlammen 0111. 800 personen zijn nu dakloos. De schade is enorm. Het versierde graf op het B e g ij n h 0 f. Telken jare op den 2en Mei kan men te Amsterdam op het Be gijnhof, ter zijde van de Engelsche kerk, een daar liggende grafzerk met zand be strooid en met bloemen versierd vinden. De oorsprong van deze eigenaardige ge woonte is volgens overlevering de volgen de: In vroeger tijden begroeven de Be gijnen zeiven hare dooden en, na vooraf in processie rond het Begijnhof te zijn gedragen, werd de overledene in de kerk van het hof bijgezet. Doch niet allen was deze laatste rustplaats naar den zin. Zoo verhaalt een legende van een Be gijn, Cornelia Arents, die, bedroefd over den afval van velen harer familieleden, het verlangen had te kennen gegeven, buiten de kerk en wel onder de goot begraven te worden, meenende met deze nederige ligplaats voor haar afvallige maagschap boete te 'kunnen doen. Alen vol deed echter niet aan haar wensch, doch begroef haai' toch in de kerk (1654). Doch nu zegt de overlevering, dat tot drie maal toe de koster de grafzerk opgetild, en de kist Inaast den kuil vond staan. Toen gaf men aan de bede van de overledene gehoor en begroef haar buiten de kerk, in het voetpad onder de goot, waarna haai' gebeente rust had. Een lijkkist-vor- mige steen wijst nog heden haar ligplaats aan; en eiken 2en Mei wordt ter vrome gedachtenis de steen met bloemen ver sierd. „Hand." Een futuristisch verhaal. Den vorigen handschoen verloor ik mijn winter. Toen vond ik lang 0111 hem te zoeken. Toen kwam ik een blik voorbij, en wierp er een kamer in, waar vier stoe len op vier heeren zaten. Ik nam mijn dag af en zeide: „Goeden hoed, heeft u misschien mijn vondst gehandschoend Toen beheerden de lachen te gingen, dat hun vast hielbuikten. Ik had namelijk friijn hang ut mijn srhoenhanden zakken. „Ulk." Naar waarnemingen in den morgen van 7 Alei medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Imiituut te De Bilt Hoogste barometerstand 767.3 te Horta, laagste stand 745.4 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 8 Alei,: Matige tot krachtigen, Zuid-Westelijke tot Zuid-OosteJijken wind. Bietrokken tot zwaarbewolkte lucht. Regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. ZAAMSLAG. Huwel.-aang.23 April, Petrus de Roo, oud 34 j., jm. en Eliza beth de Pooter, oud 28 j., jd.Albertus Rodenhuis, oud 29 j„ jm. en Catharina Cornelia Schieman, oud 26 j., jd. Geboren: 18 April, Poulina, d. van Willem Dees en van Catharina Elizabeth Riemens; 19, Maatje Barbera, d. van Jan Hendrik de Fouw en van Pieternella Barbera Dieleman; 21, Abraham Pietex, z. van David Pieter Bastinck en van Johanna Elisabeth Butler. Marinus, z. van Marinus Dekker en van Tanneke de Putter; 25, Pieter Jan, z. van Jacob Goos- sen en van Suzanna Elizabeth Baak; 39, Francoise, d. van Levinus Klaassen en van Geertruida de Feijter. Overleden17, Pieternella Oppeneer, oud 88 j., wed. van Alichiel de Pooter; 26, Catharina Elizabeth Riemens, oud 32 j., eebtgen. van Willem Dees. „Ter Neuz. Ct." In de driestar in ons vorig 110. „Arm besturen en Ouderdomsrente" staat: „merkte deze vrijzinnige juist een en ander op." Dit „juist" moet zijn ,,j u- ris t". MIDDELBURG, 7 Mei 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering. Kroonerwten opgeruimd en worden niet meer genoteerd- Jarige Tarwe f7.75 a f8.—. Boter 51 a 61 ct, Particulieren 61 ct. Eieren f3,50 a f0.—Particulieren f3.90. Veilingsvereeniging. Eieren f3.60 a f3.80, Eendeneieren f4.— a f4.20, Ganzeneieren f9.—a f 10.—Kievits eieren f0.— a f0.—Kalkoeneieren f5.a to.— Woensdag 6 Mei 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mei 19.85 19.82'/,, 19.82'/,, 19.85 19.85 Juli 19.70 19.70 19.70 19.67'/- 19.70 Sept. 19.20 19.12'/, 19.15 19.15 19.22'/, PARIJS. Tarwe vast: per Mei fr. 27.90 a 27.95, per Juni fr. 27.95 a 27.90 betaald, per Juli/Aug. fr. 27.40 a 27.50, per 4 laatste md. fr. 26.75 a 26.80 betaald. Suiker 88 gr. kalm; per Mei fr. 29 a29.50, witte no. 3,kalm; per Mei fr. 32.50koopers, per Juni fr. 32.75 waard, per.Juli/Aug. fr. 33.12 verkoopers, per 4 mnd. van Oct. fr. 32 keo- pers. Lijnolie gedruktper Mei fr. 60.25 a 60.50 betaaia, per Juni fr. 60.50 a 61, per 4 md. van Mei fr. 61 a 61.25, per Juli/Aug'. fr. 62.75 betaald, per 4 laatste mnd. fr. 63.25 a 63 dito, per 4 md. van Nov. fr. 63.75 a 64. NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend en zonder zaken, fluc tueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. Loco onregel matig. 6 Mei 5 Mei 4 Mei 2 Mei North 101'/., 101'/, 101'/, 1007, Roode Winter 104"/, 105'/, 105105'/, Mei Juli Sept. 6 Mei 102'/, 947, 927, 5 102 947, 92'/- 4 102'/, 947, 917, 2 1017, 947, 927, CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend en onveranderd, steeg daarna op aankooporders en wegens betere telegrammen, waarna de verwachting van hoogere oogstramingen en realisaties een daling bewerkten. Slecht weder, contramine- dekkingen en kleine binnenlandsclie aanvoe ren hadden een nieuwe rijzing tengevolge, waarna het slot prijshoudend was. Mei Juli Sept. Dec. 6 Mei 937, 857, 847, 5 i, 937, 857, 847, 4 937, 86 85 2 927, 857, 85'/, N. R. C. V Geboren: JAN ADRIAAN, zoon van G. H. VERTREGT. J. VERTREGT—Dekker. Middelburg, 7 Mei 1914. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde Ouders, Beliuwd- en Grootouders, WILHELMUS BESUREN en TANNETJE DEKKER, op a.s. Zondag 10 Mei hunne 25- jarige Echtvereeniglng te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkind. Kleverskerke, Mei 1914. Zondag 10 Mei a. s. hopen D.Y. onze geliefde Ouders FRANS DE RIJKE en PIETERNELLA HERMINA HANDP00TE, hunne 25-jarlge Echtvereenigiag te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Koudekerke, Mei 1914. Zoo de Heere wil en zjj leven, hopen onze geliefde Ouders WILLEM KERKH0VE en JAC0MINA KERKH0VE, op Zondag 10 Mei a. s. hunne 25- jarige Echtvereenlging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen. Meliskerke, 7 Mei 1914. Heden behaagde het den Heere van leven en dood, na een lang durig doch geduldig lijden, van onze zijde weg te nemen, onzen ge liefden Echtgenoot, Vader en Groot vader, den heer JAN BRAAMSE, in leven dijkgraaf, en wethouder der gemeente Heinkenszand, in den gezegenden ouderdom van bijna 77 jaar, na een gelukkige Echt- vereeniging van ruim 53 jaar. Wed. A. BRAAMSE— Op 't Hof. A. DE GROENE. D. DE GROENE— Kloetinge. Braamse. JMOL. JKggg J. MOL—Braamse. inlsse> Heinkenszand 6 Mei 1914.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3