Telegrammen. ledinaen, enz. Leestafel Reclames. Voor Moeders. Koloniën. Uit de Pers. Gemengd Nieuws Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerbericht. Briefwisseling. Marktberichten. Advertentiën. Soil Deo Gloria. ■plaats in het Zendingshuis weer in te nemen, dia hij (bekleedde tot 1908, toen hij 'zich uit het openbare leven terugtrok, om zich geheel aan zijn Soendaneesche studiën te wijden. Vele werken van zijn hand zijd in die jaren verschenen. Hij geniet thans niet zijn gade te Apeldoorn een welverdiende rust, voorzoover er bij dezen stoeren werker v,an rust sprake kan zij'n. Melden wij .alleen nog, dat de Vereeni- ging een tekort heeft van f 12000 en dat het Orgaan een en ander meldt over het hospitaal „lmmanuël" te Bandoeng. Bij de kerkeraden der Geref. Kerken in Zeeland bestaat het plan een hospitaal op het zendingsterrein te Magelang (Java) op te richten. De kosten worden geraamd op "f 56,700 en de 'jaarlijksche uitgaven op f12,800. Menigerlei genade. AVekelijksche leerredenen, onder redactie van dr. B. Wielenga en dr. P. A. E. Sillevis Srnitt. Kampen, J. H. Kok. De 3e jaargang van dezen bundel loopt ten einde. Aanbeveling 'behoeven deze leer redenen niet; want al hunne voorgange ren hebben reeds den weg tot de harten voor hen gebaand. De uitgever Zal deze uitgave wel niet behoeven te staken, want zij vindt overal waardeering. Menige kerk .wordt in de leesbeurten door deze goed verzorgde, aan de Schrift getrouwe pree- ken gesticht; en wie door omstandighe den moet thuis blijven, geniet van de lezing. Bij denzelfden uitgever verschijnt als 4e jaargang de Catechismus in 52 leer redenen, welke zullen bezorgd worden door dr. Wielenga, dr. Sillevis Smitt, dr. De Moor, ds. Lindeboom, ds. v. Proosdij, ds. Wielenga, ds. Hoekstra. Wij lazen Zon dag I, door dr. Wielenga. Een historische, populaire uiteenzetting omtrent den oorsprong en de beteekenis van den Cate chismus g,aat vooraf aan de ernstige be handeling der stof: den ecnigen troost in leven en sterven. Aan onze vacante kerken zij inteekening op den Catechismus met warmte aanbeve len. Wat is gelukkiger voor een moeder dan om haar kinderen gezond te zien opgroeien. Een zwak en kwijnend kind doet de moeder steeds in de grootste zorg en .angst leven. Veel meer kinderen dan oppervlakkig vermoed wordt, lijden aan nier- en blaasaandoeningen; in vele gevallen worden deze kwalen overgeërfd en tenzij zij behoorlijk behandeld worden, valt het soms moeilijk haar te genezen. Een der meest bekende verschijnselen van nier- en blaaszwakte bij kinderen is bedwateren. Uok gedurende den dag heeft het kind dikwijls moeite om de urine op te houden. Het voelt zich niet sterk en opgewekt, maar prikkelbaar en han gerig. Vaak doen zich ook andere ver schijnselen voor als pijn in den rug en buik, hoofdpijn, enz. Foster's Rugpijn Nieren Pillen kunnen veilig door kinderen gebruikt worden volgens de gebruiksaanwijzing, die iedere doos vergezelt. Spoedig zult gij een merkbare verbetering in den gezondheids toestand en de opgewektheid van het kind kunnen opmerken, en tal van dankbare moeders spraken hare tevredenheid over de werking van dit geneesmiddel uit. Te Goes verkrijgb.'bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Jolr. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Foster's Rugpijn Pil len, weigert elke doos, die niet voor- zien is van neven- Bgg MARK, staand handelsmerk. De vreemde taal. „Er zijn Hollanders, die 'tmaar niet laten kunnen, hun kennis van vreemde ta len te luchten. Een volbloed Hollander, die lange jaren dn Amerika gewoond heeft, en met een Amerikaans-die getrouwd is en voor het eerst in Indië kwam, vroeg in een hotel in zuiver Hollandsch, dat hij echter met een beetje Engelsch accent uitsprak: „Hebt u een kamer Voor mijn vrouw en mg?" „Do you want a room?" was de we dervraag van den beheerder. „Ja, ik zou graag een kamer aan den kant van het park willen hebben." „Oh, we can all spreak English hele!" „Ja, maai ik wil lloliaiidsch spreken De beheerder stond paf. „Wat een rare Yankee", zal de man gedacht hebben, ischrijft de „Java B.ode". Een staats-greep;. Uit e-enp plaats in den Oosthoek ont vingen wij, schrijft het „N. v. d. D. v. N.-I." eene doortastende communicatie, als volgt aanvangende, zonder noodelooze titels als „Mijnheer" of zoo er boven: i Aan de Redactie: „Het Nieuws van den Dag voor Nederlandsch-Indië Beleefd neem ik de vrijheid U mede- deeling .te doen van mijn voornemen, om als correspondent, van Uw blad op te treden. Het honorarium laat de schr. die zijne kwaliteit noemt: n.l. onderwijzer aan de le school het bedrag van het ho norarium laat hij grootmoediglijk aan ons» over. Daar zit je noumet een correspondent waar je niet op gerekend hebt. Niks aan te doen 'tls nog een verbazende bof, meent het blad, dat de onderwijzer aan de le school niet gedecreteerd heeft: „Ik neem de vrijheid U mededeeling le doen van niijn voornemen om als Hoofd redacteur van Uw blad op te treden. In verband daarmee zijt U tegen 1 Mei a.s. eervol ontslagen. De Vrijzinnigen en de Lagere School. Prof. Fabius zegt hiervan in „Studiën en Schetsen „Vrijzinnigen zijn wel geneigd op ruime schaal geldelijken steun aan vrije scholen te waarborgen, mits slechts verzekerd zij, dat eeno school, die isnu ja, zooals zij haar wenschen, overal verkrijgbaar zij. Met zekere vrijgevigheid, om toch allen schijn te mijden, als bedoelde men anders denkenden te belemmeren in liet hebben van scholen naar hun geest, zou men er wellicht toe neigen, om dien eisch in te willigen. Maar in den grond en staatsrechtelijk is het toch eigenlijk te gek. Waarom ter wereld moet aldus den vrijzinnige een voorrecht verzekerd worden Mot gekunstelde redeneeringen moge daarvoor zekere schijn van recht wor den geweven, maar werkelijk past zoo iets in ons staatsrecht niet. Want achter dien eisch ligt toch de gedachte, dat de liberalen zijn de staats burgers eerste-klas; of dat de vrijzinnig heid is de godsdienst van Staat. Werd dit laatste ronduit in de Grondwet geschreven, dan ware het zeer rationeel daaraan te verbinden, dat de Staat ver plicht is overal, waar de vrijzinnigen dit hegeeren, eene school naar hunnen wensch op te richten. Maar dit laatste voor te schrijven, zonder dat vooraf de vrijzinnigheid tot tot staatsgodsdienst is verklaard, dat gaat toch eigenlijk niet. De vrije school regel. Daarin staan dan alle burgers aan elkaar gelijk. En welk karakter de openbare school zal hebben, die. als aanvulling dienst' moet doen, blijve aan nadere wettelijke rege ling voorbehouden. Maar niet worde aan ééne groep van burgers in de Grondwet toegezegd, dat zij voor zich scholen naar haren geest van de Overheid kan eischen. Late men zoo toegeeflijk zijn als slechts eenigszins mogelijk is. Maar zie men toch toe, niet te aan vaarden, dat op nieuw in de Grondwet iets van ongelijkheid tusschen de bur gers onderling worde vastgelegd. Lijkverbranding. In hetzelfde nummer schrijft Pref. F abius „De Maasbode" en „De Zeeuw" heb ben terecht de aandacht gevestigd ,op de zonderlinge houding, die de Regeering schijnt te hebben aangenomen ten op zichte van de verbranding van een lijk, die onlangs ten onzent heeft plaats ge vonden. De Regeering is van oordeel, dat zoo iets volgens de bestaande wet ongeoor loofd is. Nochtans heeft zij het verrichten van zoodanige ongeoorloofde handeling niet belet; veeleer naar het schijnt vergemakkelijkt. Omdat er ook zijn die ineenen, dat de wet zulk verbranden gedoogt! De rechter moest nu de zaak maar uitmaken. Zoodat het zou kunnen gebeuren, dat lijkverbranding voortaan in Nederland plaats greep, zonder dat daarover ooit een stellige wettel ij ke be slissing gevallen was. De lijkverbranders geholpen, achter de ytaten-Generaal om Naar mij dunkt, ware de eenig pas sende houding voor de Regeering deze geweest, om, indien zij meende, dat lijk verbranding geoorloofd moest zijn, een voorstel aanhangig te maken, hetwelk dit duidelijk uitsprak, middelerwijl met alle kracht trachtende te voorkomen, dat in deze niet werd gehandeld in strijd met wat zij achtte te zijn (eisch der wet. Wat nu is geschied, maakt niet den indruk, dat dit Kabinet tegenover wat het strijdig acht met, de wet, steeds met wezenlijken ernst zal optreden. 'sGRAVENHAGE. Tweede Kaïner. De heer Marchant verdedigde in zijn repliek nader het amendemant van de heeren Bos c.s. op art. 33 van het Be- lastingontwerp en beantwoordde de af gevaardigden, die het hadden aangevallen. Spr. heeft alleen betoogd, dat de progres sie- zooals hier voorgesteld wordt, ligt in de lijn van het beginsel dit in het ontwerp wordt gehuldigd. De vergadering duurt voort. 's GRAVENHAGE. De Tweede Kamer heeft de amendementen op art. 33 Bel as- tingontwerp van Bos c.s. en Teï Laan ver worpen, 'teerste met 59 tegen 26, 'tTwee de met 65 tegen 20 stemmen Art. 33 is z.h.s. goedgekeurd. AXEL. In de heden gehouden raadsver gadering is benoemd tot gemeente-ont vanger dhr. Putter met 6 stemmen. ROTTERDAM. Ten nadeele van een houthandelaar heeft men I 1000 ont vreemd. De dader is gesnapt. ARNHEM. Gekozen tot lid van de Eerste Kamer Mr. O. J. E. ba ron van Wassen a e r van Ca t- wijck (C.H.) lid van de Tweede Kamer voor het kiesdistrict Katwijk, met 36 stemmen tegen 22 s t e m m e n op den h e e r m r. J Evers (lib.) MIDDELBURG. Onderwijzersexamen (acte l.o.) Geëxamineerd) 7 mannelijke can did aten; afgewezen 1. Geslaagd de heeren: J. Dekker, D. W. Toussaint, J. van der Wal, W. J. de Zeeuw, allen te Middelburg, J. P. Üuste te Oostburg on S. H. Gemert te Sluis. ARNHEM. Of de heer baron van Wasse- naer van Catwijck zijd benoeming tot lid van de Eerste Kamer zal aannemen, hangt hiervan af of er overeenstemming zal komen tusschen de drie rechtse he par tijen ten opzichte van zijn vervanging in verband met art. 9 van het Electoraal accoord. l BATAVIA. (Tel.) Alhier is een geval van longpest geconstateerd hij1 een Chinee- sche vrouw uit Hongkong. Men vreest niet voor uitbreiding. LONDEN. De Lloydboot Seyd'.itz meld de, dat een groot stoomschip in op-en zee in brand staat. Blijkbaar zijn er geen personen aan boord. AVEENEN. De toestand van Keizer Frans Jozef blijft goed. Den afgeloopen nacht heeft hij weer rustig doorgebracht. Ongelukken. listeren is in het Van Itersonziekenhuis te Gouda de 21-ja- ïige Van den B. overleden, die Vrijdag avond j.l. hij een worsteloefening bij een vereeniging den halswervel had gebroken. Gisteren is in de Waal voor Tiel verdronken de 13-jarige zoon van een schipper van Rotterdam. Te Herwijnen is gisteren verdronken het 7-jarig zoontje van den heer vail L. In den nacht van Zondag op Maandag is hij een vecht partij te Surhuisterveen zekere B. levens gevaarlijk met een mes verwond. De daders zijn ontvlucht. Te Marum is een timmermansknecht in een werkplaats tusschen hout bekneld geraakt en aan de gevolgen gestorven. Te Midwolda. werd een arbeider door een wildgeworden koe legen een paal geslingerd, met het gevolg dat de man is overleden. Het spoorwegongeluk te Hoog h a I e n. Zaterdagmiddag is juf frouw De Boer door vader en verloofde per auto van het ziekenhuis afgehaald en (naar haar feestelijk versierde woning in de Griffestraat te Groningen gebracht, iwaar haar overgelukkige moeder wachtte. De patiente, die zooveel meemaakte, zag er goed en opgewekt uit, zoo lezen we in het „Vad." Zij vond in haar woning een fraai bloemstuk van minister Cort van der Linden. Naar de hei-stelde meedeelde, is haar plan niet meer bij het onderwijs le gaan, maar zoo spoedig mogelijk in het huwe lijksbootje te treden. Eerst zal ze echter nog naar Keulen moeten voor het aan spannen van het kunstbeen. De moeder, een betrekkelijk nog jeug dige vrouw, is sinds den vreeselijken Kerstnacht totaal grijs geworden, maar haar oogen straalden nu weer vol jeug digen gloed. Een p o 1 i t i e h on d aan het werk. Dezer dagen is te Amsterdam op de IJskade en in de Rietlanden, waar herhaaldelijk uit spoorwagens koperen kranen van de verwarmingsleiding ver mist werden, met succes een politiehond aangewend. De „Politiebode" vertelt daarover het volgende: Het toeval wil, dat een wagen plakker in dienst der S. S. een persoon tusschen eenige wagens bezig ziet, de moeren van een kraan af te draaien. De persoon, zich ontdekt ziende, neemt de vlucht. Bij onderzoek zijn al twee moeren afgedraaid en de bewuste persoon wordt later door een agent gearresteerd, aange zien die moeren zoo maar niet met de hand zijn af te draaien en bij hem geen voorwerp door dien wagenplakker wast gezien noch in de nabijheid van dien wagen of op hem was bevonden, stelde een agent den aan zijn leiding toever trouwden politiehond aan het werk, door hem aan de pet van den verdachte, op die plaats lucht te geven. Al dadelijk begon de hond in de voetafdrukken tus schen die wagens in het zand te krabben, sprong tegen den wagen op, snuffelde aan de bewuste kraan en begon te blaffen, ten teeken, dat daar dezelfde lucht was als aan de pet, die hem was voorgehouden. Even daarna sprong hij in den openstaanden wagen en haalde daar een zakje met brood uit, zocht toen om den wagen in breeden kring het terrein af en bracht den agent, achtereenvolgens van achter een hoop grint vandaan, twee schroefsleutels, die beiden op de moeren van die kraan passen. Verdachte erkende bij vertooning, dat het zakje met inhoud aan hem toebehoorde. Een slimme hond. Men schrijft uit Beek bij Didam aan „De Geld.": Vrijdag ging een nog jong paard van den landbouwer K. alhier op den grintweg nabij den tol op hol. Door een plotse- lingen draai werd K. van de kar ge worpen. Het paard holde door in de richting van Beek. De veldwachter Clerx, daar toevallig ter plaatse, trachtte, om verdere ongelukken te voorkomen, het dier per rijwiel in te halen, doch zonder resul taat. Hij hitste nu zijn hond er op af; het trouwe dier begreep zijn meester dadelijk, rende voor het paard en beet hef dier in zijn snuit, waardoor het op zij sprong en in een stuk bouwland tot stilstaan werd gebracht. De hond bleef steeds voor het paard springen en blaf fen, terwijl hij zich anders 'nooit om paarden bekommert. Votes for w o m e n. Gisteren heeft te Londen in de Koninklijke Galerij een kiesrechtvrouw met een bijl op een schilderij van Sargent ingehakt. Ze werd gevat. Te Valparaiso is een blok huizen verbrand, waarbij 40 personen verbrand den en honderd werden gewond. TERNEUZEN. Huw.-aangiften: 1, Jo. zias Millenaar, 33 j. jm. en Maria Janna Remijn, 24 j. jd. Huw.-voltr.30, Hendrik Adrianus Meeusen 31 j., wednr. en Janna Hoebeke, 33 j. jd.; Jan Pieter Vinke, 26 j. jm. en Adriana Francina Meertens. 22 j. jd.; Willem de Doelder 25 j. jm. en Pieter- nelln Goetheer 24 j. jd.; Pieter Antho- nie Leunis 25 j. jm. en Adriana Elisabeth Haak 23 j. jd. Geboren: 26, Adriaan Nicolaas z.v. Jo hannes Adriaan van Biezen en Paulina Teunissen; 29, Fijgje Jorina d.v. Jorinus Johannes de Lege en Neeltje Pieternella Scheele. Marinus z.v. Jacobus de Jonge en Lucresia 't Gilde. Overleden. 27, Janneke do Feijter 20 j. j. d.v. Marinus en Anna de Putter. 30, Maria de Feijter 75 j. wed. van Cornelis Verheijke. (Terneuz. Ct.) AXEL. IIuw.-Aalig.16, Hendrik Ma rinus van Alten van Waddinxveen, 24 j. jm. en Jacomina Meesen 22 j. jd.; Lam- bertus Jonkman, oud 56 j. wednr. en Krina van Aalst 45 j. wed.; 17, Pieter Marinus Willem Oppeneer 26 j. jm. en Debora Hamelink 25 j. jd.; 30, Jan Col- nelis Verlinde van Zaamslag 24 j. jm. en Neeltje Aldeitha Vlaander 22 j. jd. Huw.-aang.23, Dirk Schuitvlot 21 j. jm. en Levina Witte 21 j. jd.; 30, Pie ter Marinus Willem Oppeneer 26 j. jm. en Debora Hamelink 25 j. jd.; Lambertus Jonkman 56 j. wednr. en Krina van Aalst 45 j. wed. Geboren: 18, Pieter Karei z.v. Jan van Langevelde en van Suzanna Ruijze; 25, Tanneke d.v. Johannes do Krijger en Jor zina Cornelissen; 27, Cyrillus Josephus z.v. Dominious Franciscus de Smet en Martha Maria Cappaert; 29, Willem Ja cobus z.v. Bastiaan de Groote en Pieter nella van Drongelen. Overleden: 19, Willem Jan Bosschaert, 72 j. wednr. van Levina Koene. 20, Ja cob Jannes Hamelink 2 m. z.v. AVjllem en Maria Johanna de Koeijer; Petras Le- vinus de Taeije 89 j. wednr. van Leonida Maria van de Bilt; 22, Maria Catharina Vereecken 30 j. echtgenoote van Joseph de Moor; 26, Tanneke de Krijger 1 d. d.v. Johannes en Jozina Cornelissen; 28, Map- garetha AVerius 82 j. wed. van Aloysius Josephus v. d. Vijver. (Terneuz. Ct.) WAARDE. Gehuwd9, Marinus Adri aan Kopmels 30 j. en Leuntje Dijl 28 j. Geboren1, Janna Suzanna d.v. Adolph Nagelkerke en Jacomina Oranje. 6, Pieter z.v. Lukas van de Vreede en Adriana Dees; 7, Eduarda Dietonia Josephina d.v. Eduard Dieter Joseph Japchen en Anna Hermina Anthonia Grolman; 11, Marina d.v. Kornelis .Westveer en Tannetje Ver burg. Overleden: 8, als levenloos aangegeven een kind van het mannelijk geslacht van Marinus Geleedst en Francina Verburg 8, Francina Verburg 31 j. echtgen. van Marinus Geleedst. WOLFERTSDIJK. Gehuwd: 16, Jan ivatsman 27 j. jm. en Johanna Goetheer 27 j. jd. Geboren2, Jacob z.v. Jan de Jonge en Wilhglmina de Keijzer 4, Francina d.v. Hubrecht Bliek en .Maatje de liegt; 7, Pieternella d.v. David Eggebeen en Adriaantje de Regt. 11, Maria Johanna Franciscus Joseph AValrave en Wilhel- mina de Visser; 14, Wilhelmina Pieter nella d.v. Cornelis Hoek van Dijke en Maria Maatje Roda; 14, Huberdina d.v. Cornelis A'erschuure en Jacomina Maria Butedjn; 25, Pieternella Cornelia, d.v. Ni colaas Flipse en Cornelia Saaman. Overleden: Suzanna Bakker 83 j. echtg. van Anthonij W cijns. RILLAND-BATH. Ondertrouwd: 23, Adriaan Augusteijln, 24 j. jm. en Elizabeth van Weele, 23 j. jd. Getrouwd2, Adriaan Andries Vogelaar, 26 j. jm. en Paulina Weststrate, ?5 j. jd. Geboren: 5, Neeltje Johanna, d. v. Adri aan Blok en Cornelia Janna Hirdes; 10, Gerardus Petrus, z. v. Johannes Josep hus van der Loo en Pétronella van Deijf zen; 10, Kaatje Maria, d. V. Lodewijik HeijiboeT en Jannetje Dalebout; 10, Lena, d. v. Johannes Minnaard en Adriana Cor nelia Lambrechtse; 20, Anthonie Cornelis, z. v. Jan van Boven en Elizabeth Jacoba Augusteijln; 30, Elizabeth, z. v. Marinus van Iwaarden en Tannetje Johanna, Sinke. Overleden: 7, Adriana, 12 j., d. v. Hen drik AVeststrate en Cornelia Minnaard 22, Pieter August, 4 w., z. v. Marinus Sinke en Rosalia Videlia Schelf out; 28, Stoffel Prevo, 72 j., echtgenoot van Maria Goossen. (Ongecorrigeerd.) 'sHEERENHOKK. Gehuwd: 15, W. de Jonge, 31 j. en Maria Vermue, 30 j. Geboren: 9, Petrus, z. v. J. B. van Stee en Joh. Hoondert; 13, Maatje Ca tharina, d. v. Jan Verdonk en M. van den Dries; 30, Huibregt Willem, z. v. J. M. Joosen en M. van 't Westeinde; 30, Cornelis, z. v. K. de Jonge en Jac. de Jonge. Overleden: 15, Ida Catharina, 3 m., d. v. H. v. T Veer en Dina Leijs; 22, Joost, 1 j., z. v. AVillem AVesterweele en Joz. Boonman; 26, Catharina, 8 m., d. v. Jan van Sluis en J. van Dalen. OUDELANDE. Ondertrouwd: 16, Jan Mol, 35 j. jm. te Nisse en Maatje op 'tHof, 30 j. jd.; 22, Lauweres van der Hiele, 31 j. jm. te Loosduinen en Adri ana Wiskerke, 29 j. jd.; 23. Hubregt Adriaan de Jonge, 30 j. jm. te Heinkens- zand en Jobina Rijk, 23 j. jd. Gehuwd: 30, Jan Mol, 35 j. jm. te Nisse en Maatje op 'I Hof, 30 j. jd. Geboren: 1. Maria Elizabeth, d. v. Jan Harinck en Pieternella .Remijnse6'. Pieter, z. v. Adriaan Lous en Janna Fraas; 8, Willem Hendrik, z. v. Gilles Remijnse en Jacomina Hannewijk; 27, Cornelis Hendrik, z. v. Adriaan Wirtz en Johanna Jacomina Koetse; Josephus Franciscus, z. v. Petrus Claeijs en Catharina AVestdijk. Naar waarnemingen in den morgen van 5 Mei medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 768.6 te Co- runa, laagste stand 743.3 te Stornoway. Verwachting tot den avond van 6 Mei: Matige tot krachtigen, meest Zuid-Weste lijken wind. Zwaarbewolkte lucht .met tij delijke opklaringen. Waarschijnlijk regen buien. Weinig verandering van tempera tuur. C o r r. t e R i 11 h em. Opigave Burgerlijke stand niet noodig. Van te weinig belang. Ited. Colijnsplaat. Aanbesteding wan de Land- bouw-Sociëteit „Unitas" van 1090 halen chili. Inschrijvers de heeren A. Kole, ('o- ljjnsplaat voor f 11.64; I. J. v. d. Have, Rotterdam, f 11.60; P. J. van Aardenne, Dordrecht, f 11.58; G. Daanc, Ierseke, f 11.54; AA Bedel, Terneuzen, f 11.54; fir ma Schippers, Kamperland, f 11.53; J. Kostense, Kruiningen, f 11.52; en firma Krijger, Krabbendijke, f 11.52. Bij loting gegund aan fa. Krijger te Krabbendijke. Goes, 5 Mei 1914. Wegens geringen aanvoer geen noteering opgemaakt. Opgaaf van de marktzetters der gemeente. Eieren per 100 stuks f3.20 a f3.60. Mid- donprijs per 25 stuks f0.85. Aan particulie ren verkocht fO.-— Boter per kilo fl.00 a f 1.11. Middenprijs per halve kilo f0.55. Aan particulieren vér- kocht f0.65. Afwekende boter f0.per kilo. Aanvoer ruim. Opgaaf van de Landbouw-Maatschappü- Boter fl.04 a fl.18. Rekenprfjs f 1.13. Aan particulieren verkocht fl.30 per K.G. Eieren f 3.20 a f 3.40. Rekenpftjs f 3.30. Aan particulieren verkocht f0.p. lOOstuks. Eierenverkoop Onderafd. Zuid-Bev. Y. P. N. Aanvoer 21730 Eieren. Prijs f3.40 per 100 stuks. Aanvoer buiten de V. P. N. 700 stuks. Vlissingen, 5 Mei 1914. Boter per '/o Kilo f0.60 a f0.65. Eieren per 104 stuks f3.60 a f3.80. ROTTERDAM, 4 Mei 1914. Vee. Aanvoerpaarden, veulens, ezels magere en 183 vette runderen, 191 vette, nuchtere en graskalveren, 312 schapen of lammeren, 1315 varkens, biggen, 4 bokken of geiten. Koeien en ossen 34 tot 39 a 44 c., stieren tot c., vette kalveren 52'/., tot 57'/., a 60 c., voor export 50 a e., schapen 23 tot 28 e., fokschapen c., lammeren tot c., (lammeren f 17 tot 23— a per stuk). De aanvoer van koeien en ossen was min der dan vorige week. De handel was redelijk en de prijzen waren iets stijver. Zoo de Heere wil en zij leven hopen onze geliefde ouders ADRIAAN SERVAAS en MAATJE M0ELKER op Donderdag 7 Mei hunne 40-ja- rlfle Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kin deren, Behuwd- en Kleinkind, 's Heer-Arendskerke 4 Mei 1914. Zoo de Heere wil, hopen onze geliefde Ouders JACOB KRIJGER en MARIA MOL, den 9en Mei hunne 25-jarlge Echt- vereeniging te gedenken. H Hunne dankbare Kinderen. L Driewegen, 5 Mei 1914.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3