Is ink Pillen. Telegrammen. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Reclames. Gemengd Nieuws. Land- en Tuinbouw Reclames Leestafel Rechtszaken BÊECHAM'S PILLEN Zij die ongeneeslijk waren verk'aar d, zijn door de Pinkpiiien genezen. Posterijen. Afloop verkoopingen aanbestedingen, en/. Genoemde aanvulling uit de vermogens bedoelt het volgende: Vermogens boven de 16.000 gulden worden getroffen. Vol gens een opportunistische schaal klimt men tot de vermogens van 30.000 gulden, welke met 15 gulden belast worden, dat is V20 procent. Van ,30.000 gulden af blijft de belasting zuiver proportioneel, voor alle vermogens Vso procent. Nu ging het ,byl de besprekingen van gisteren vooral om het amendement der heeren Dos c.s., die de erganzungssteuer aldus willen regelen, dat tot 30000 gul den het vermogen belast wordt met. 11 gulden (iier duizend. Van vermogens tus- schen 30000 en 100000 stelden zij voor te heffen Vso procent. Van nog grootere vermogens tot aan 200000 gulden een belasting van 3/40 procent voorzooverro ze de 100000 gulden te boven gaan. Voor de vermogens boven 200000 gulden V10 procent over het deel, waarmee ze de 20(K)00 gulden overschrijden. Vooral de Christelijk-Historische afge vaardigde De Geer heeft met kracht hier tegen geprotesteerd en aangetoond, dat progressie in een aanvullingsbelasting als do vermogensbelasting ten eenenmale on logisch is, het voorstel-Bos c.s. onjuist en het, regeeringsvoordtel goed. Zooals het ^ich thans laat aanzien, zat dit amendement evenals een tweede amendement der vrijzinnig-democraten, dat strekt 0111 "in de hoofd belasting een sterkere progressie in 'te voeren, met groote meerderheid .verworpen worden. Dit laatste is dan ook zeer te veroor- deelen. Om liiertegen te zijln, behoeft men zich niet eens op het standpunt van den belasting-betalenden-middenstander te plaatsen. Ook de sociaal democraten hebben een een amendement op art. 33 ingediend. Niet een amendement, dat (gelijk het vrij zinnig-democratische) de opbrengst dei- nieuwe wet. met drie a vier millioen zou verhoogeu, doch een voorstel, dat het ein delijk met circa anderhalve ton zou ver minderen. De lieer Ter Laan (Rotterdam) c.s. hadden zich het lot aangetrokken den lieden met een inkomen van f 650 tot f700, die Chans één gulden bedrijfsbe lasting lietalen (plus de opcenten), krach tens de nieuwe wet f 1.25 zullen verschul digd zijn, doch volgens de sociaal-demo craten op grond van den verhoogden le vensstandaard en de prijsstijging der laat ste jaren vrijgesteld behooren te worden. Over dit amendement heeft in heit bijzon der de heer De -Meester enkele opmer kingen gemaakt. Het resultaat van al het gecijfer is dus, dat men met zekerheid kan aan nemen, dat allen a men de men ten een treu rig lot is beschoren. Wel een poover resultaat! Enfin, Dinsdag hoopt nven een stapje verder te komen. Satis verborum", zouden we den hee ren anders willen toeroepen, „we begrij pen al hoe ons belastingbiljet er zal uit zien!" Goes. Het Rijkstelegraafkantoor alhier behandelde in April Telegrammen: verz. 881, ontv. 936, overgen. 1114, totaal 2931. Gesprekkenverz. 1105, ontv. 1395, overgen. 3892. Lokaal 2468. Totaal 8860. Voorts werden door de Hulpkantoren op Zuid-Beveland behandeld Kantoren. Verz. Ontv. Tot. Baarland 19 17 36 Borssele 42 49 91 Colijnsplaat 44 30 74 Driewegen 14 13 27 Ellewoutsdijk 16 18 34 's Gravenpolder 40 42 82 'sHeer Arendskerke 33 40 73 's Heeionlioek 37 26 63 'sHeer Hendiiksk. 4 7 11 Heinkenszand 28 50 78 Hoedekenskerke 23 28 51 Kamperland 45 33 78 Kapelle 64 79 143 Kats 12 30 42 Kloetinge 21 41 62 Kortgene 66 50 116 Kruiningen 74 58 132 Kwadendamme 19 15 34 Nieuwdorp 33 33 66 Nisse 12 13 25 Oudelande 12 15 27 Ovezande 13 24 37 Rilland 30 41 71 Schort; 17 18 35 Waarde 11 7 18 Wissenkerke 20 36 56 Wolphaartsdijk 42 56 98 G e s p r e k k e 11 Kantoren. Verz. Ontv. Loc. Tot. Baarland 40 15 55 Borssele 74 80 6 160 Colijnsplaat 59 39 7 105 Driewegen 21 11 32 Ellewoutsdijk 's-Gravenpolder 's-Heer Arendskerke 19 4 23 55 76 1 132 43 101 144 's-Heerenhoek 45 12 57 Heinkenszand 28 20 48 Hoedekenskerke 33 13 46 Kats Ui 12 22 Kamperland 68 24 92 Kapelle 113 112 11 236 Kortgene 160 67 6 233 Kruiningen 76 56 11 143 Kwadendanunc 40 37 77 Nieuwdorp 70 53 123 Nisse 13 0 15 Oudelande 49 4 53 Ovezande 18 13 31 Rilland 34 38 72 Schore 11 21 0 34 Waarde 33 14 47 Wissenkerke 57 29 S6 Wolfaartsdijk 27 3 30 't Heeft in den afjgeloopen nacht hard gevroren; althans wel zoo hard, dat hier en daar aan do jeugdige gewassen schade zal zijn toegebracht. We verne men, dat onder Kloetinge jonge aardap pelplanten zwart geworden zijn. Middelburg. Naar wij vernemen Zal de Middelburgsche Harmonie, welke heden avond weer do repetitie van den zang zal begeleiden, eerst alleen op het plein van den heer Wijten burg repeteeren en tegen half acht van dat terrein al spe lende naar de concertzaal trekken. Met het oog op de vele vreemdelin gen van allerlei slag, die reeds thans in de stad vertoeven, verzoekt de commis saris van politie ons er in verband met de Dinsdag a.s. te verwachten drukte op te wijizen, dat men zich dien dag tegen zak kenrollers dient te wapenen, door bijzon der op do gangen van onbekende perso nen te letten. Verder zij men er aan herinnerd, dat het medeloopen met optochten en het afsteken van vuurwerk verboden is, ter wijl eene publicatie zal worden afgekon digd, waarbij wordt aangegeven in welke straten des avonds het rijtuig- en auto- 'mobielverkoer zal worden verboden of slechts in een richting zal zijn geoor loofd. Wij voegen hier een beleefd doch drin gend verzoek aan toe aan onze lezeres sen, namelijk 0m1 te lange hoedenpen nen met het oog op zeer wel mogelijk gedrang öf thuis te laten óf ze van goede beschertners te voorzien. Voor den etalagewedstrijd hebben zich thans 81 winkeliers opgegeven, zoo dat ook het slagen van dit deel van het feest verzekerd is. Door de politie alhier is aangehou den en hedenmorgen voor den ambtenaar van het 0. M. bij het kantongerecht ge leid zekere P. BI., die gesignaleerd stond als nog eenige dagen hechtenis te moe ten ondergaan. Daar de aangehoudene zijn straf ontkende is hij weder op vrije voeten gesteld. Driewegen. De Kerkeraad van de Gere formeerde Kerk alhier besloot tot aan koop van een nieuw kerkorgel. De levering en plaatsing is opgedragen aan den heer A. S. J. Dekker te Goes. Domburg. In de hedenmorgen gehouden vergadering van den gemeenteraad waren met den burgemeester 5 leden tegenwoor dig, terwijl de heer H. M. Kesteloo Jz. voor het eerst als secretaris zitting nam. Allereerst werd de secretaris hij die gelegenheid door den voorzitter toege sproken, waarvoor deze wederkeerig een woord van dank sprak. Vervolgens werd gunstig beschikt op een verzoek van dè weduwe D. Stokman om met buizen van 15 c.M. wijdte aan te sluiten aan het. ge meenteriool. Met algemeen© stemmen werd besloten adhaesie te betuigen op een aan den minister van binnenlandsche za ken te richten adres van de gemeente Zandvoort, waarin wijziging wordt ver zocht. in de gemeentewet, inzake het be lastingstelsel. Op voorstel van P. van Sluijs zullen B. en W. onderzoeken, hoe ver het mogelijk zou zijn meer lantaarns te doen plaatsen. Vastgesteld werd het kohier hondenbelasting met 35 aanslagen tot een bedrag van f70. In geheime ver gadering ging men over tot behandeling van bet. kohier van den Hoofdelijken Om slag 1914. Na heropening werd dit vast gesteld tot een bedrag van f 1650.065. Vrijdag had alhier op de hof stede „Duinwijk" van den landbouwer J. de Visser, de verkooping plaats van den kapitalen inspan en daarbij behoorende be- noodigdheden. Het was een der grootste verkoopingen, die er in den laatsten tijd heeft plaats gehad. Ondanks het (gure lente weer waren er veel bezoekers. Uit alle dorpen van Walcheren, ook van Zuid- Beveland waren koopers en nieuwsgie rigen vertegenwoordigd. Behalve vele landbouwmaterialen werden geveild 40 stuks hoornvee, 6 paarden, benevens veel pluimvee. Hooge prijzen werden besteed; een 5-jarig paard bracht o.a. f665 op, terwijl een kalfvaars voor f 365 werd ver kocht. Meliskerke. Een twintigtal personen al hier hebben zich opgegeven als lid der schietvereeniging. tot verhooging van 's lands weerbaarheid. De oefeningen zul len geregeld éénmaal 's weeks gehouden worden en wel des Zaterdagsmiddags op nader te bepalen tijd. Geref. Kerken. Beroepen te Middelhamis, W. Veder te Zwolle. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Blitlerswijk, J. H. de Vries, gep. pred. Ned.-Indië. Middelburg. 1 Mei. Onderwijzersexamen (akte L. O.) Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten. Afgewezen één. Geslaagd de heeren: M. J. van 'tHof. Heinkenszand; P. J. Nooin, WolphaartsdijkN. A. Schu- man, Koudekerke; C. Stuij, Biggekorke; H. Stuij, Biggekerke; .1. Witte. Kruinin- gen; A. Timmermans, Middelburg. Het bestuur van Effatha doet po gingen tol. oprichting van een afzonderlij ke Vereen ging tot bevordering van Christ, onderwijs en opvoeding voor blinde kin deren en jongelieden. Bij voldoende deel neming wordt de stichtingsveigadering in het najaar gehouden. J u b i I e u 111 De heer G. Broekstra, hoofd'dei' Chr. School te Delfzijl, viert heden zijn 35- jarig jubileum als zoodanig. Hij werd 7 April 1864 onderwijzer aan de Openb. School te Kolluni. Op l Jan. 1865 ging hij over naar het Christelijk Onderwijs en diende dit achtereenvolgens te Ter- neuzen, Goes en Uithuizerineeden. Den lsten Jan. 1870 trad hij op als hoofd der Chr. School te Berlikum (Fr.) en t Mei 1879 vertrok hij als zoodanig naar Delf zijl. Van 1881 af s' hij bijna onafgebroken Directeur aan de Chr. Normaalschool AppingcdamLoppersum. Wegens familie omstandigheden is de herdenking dezer feiten bepaald op 15 Mei, op welken dag 't hem zeker niet aan belangstelling zal ontbreken. „Botterd." Zijn de geneesmiddelen die 11 aange prezen waren, mislukt, weifel dan niet, neem vandaag nog de Pinkpiiien, deze zullen u niet te leur stellen Zij zuiveren en verrijken liet bloed, geven krachten, wekken de eetlust op, versterken de maag, regelen en vergemakkelijken de spijsver tering. Zij zijn krachtdadig enj'dus om deze reden een goedkoop geneesmiddel. Het is het geneesmiddel dat degronlste regelmatigheid in zijne uitslagen aanwijst. Over geheel de wereld hebben zij verkre gen en verkrijgen zij voortdurend snelle genezingen van zieken die voor ongenees lijk waren verklaarden zij hebben in licel wat gevallen een bewondering gewekt die met een werkelijke verwondering ge paard ging. Zij genezen bloedarmoede, bleekzucht, neurasthenie, algenieene zwakte, zenuwzwakte. Ze zijn verkrijgbaar a f 1.75 per doos en ft) per zes doozen, bij het Generaal-Depót der Pink piiien, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijghaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Go»s bij Oebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, A pot,beker, Stoofstraat. E11 verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Het gebed in den raad. Even als onlangs de Gemeenteraad vair Woer den, heeft die van Benschop besloten, zijn zittingen voortaan met gebed te ope nen. De burgemeester zal een ontwerp- gebed opstellen en dit aan den Raad ter goedkeuring voorleggen. Het spoorwegongeluk bij Beilen. Mej. De Boer, die bij het spoor wegongeluk te Beilen gekwetst werd, gaat heden het Katholiek Ziekenhuis te Groningen verlaten en za.1 verder thuis verpleegd worden door haar zuster, die verpleegster is. Een lastig inbreker. Donder dagmorgen was Evert B de verdachte van de laatste inbraken be Steenwijk en Dedemsvaart, weer eens op 'tgerechtsgo- bouw geweest en werd vandaar stevig ge boeid per gevangeniswagen weer naar het Huis van Bewaring gebracht. Bij 'tverlaten van den wagen aldaar bleek dat hij zijn polsen er aan gewaagd had en door wrin gen er in geslaagd was zij boeien te ver breken. Hij hield zijn handen listig ver borgen, opdat niet dadelijk zou blijken dab hij ze vrij had. Gelukkig' pakte men hom onmiddellijk beet en kreeg de gevangene geen gelegenheid aan zijn bewakers te ontsnappen. (Zw. Crt.) Een schip vergaan? Uit Dululh komt het bericht, dat naar alle waar schijnlijkheid het stoomschip „Benjamin Noble", met een lading rails aan boord, vergaan is. Op de kust zijn wrakstukken aangespoeld. Door de onstuimige zee kon de reddingboot niet op onderzoek uit gaan. Wat van de twintig leden van de bemanning der „Benjamin Noble" gewor den is, weet men niet. De mijncatastropho te Beck- 1 e y. Over den brand in de mijn der New-River Company te Berkley in West- Virginië, zijn te Londen de volgende bij zonderheden ontvangen. De oorzaak van het ongeluk zijn twee mijngasontploffingen. De eerste ontploffing had in de schacht zelf plaats, daarop volgde onmiddellijk een tweede, welke de geheele mijn in brand zette. Met het reddingswerk werd zonder aarzelen een aanvang gemaakt. Tot dusverre is men er in geslaagd 67 mijnwerkers levend, doch met ernsti ge brandwonden en 190 lijken naar boven tc brengen. Van verdere pogingen om nog meer arbeiders te redden moest worden afgezien. Aan den mijningang zag men bijna geen sporen van opwinding. De bloedverwanten en vrienden van de zich in de mijn bevindende arbeiders, waren er van den beginne af van overtuigd, dat geen redding mogelijk was en trok ken zich in hunne woningen terug. De vader der moderne re cl a me In het „Vaderland" lezen wij: De Zondag te Londen op 73-jarigen leeftijd gestorven directeur der firma Pears, T. J. Barratt, heeft zich in de geschiedenis der moderne reclame zulk een eereplaats weten te verwerven, dat hij .n Engeland den vader der reclame" genoemd werd. Het was in de 70-er ja ren, dat Barratt met een destijds geheel onbekende wijze van reclamomaken een aanvarg maakte, waarmede hjj in belrek- kelijk kotten tijd, zijn reclame voor de v,,Pears Soap" tot ren spreekwooi dt L ke voortreffelijkheid wist op te werken. Zijn firma was toentertijd weliswaar ©en der oudste zeepfabrieken in Engeland, doch was daarbij van zeer bescheiden omvang-. In de 80 jaren van haar bestaan had de firma, alles bijeengenomen nog geen 5C0 pd. st. aan reclame uitgegeven en bedroeg het maatschappelijk kapitaal 5000 pd. st. Toen begon Parratt zijn reclame veldtocht in grooten stijl. In alle Londensche och tend bladen verschenen weken lang eiken dag advertenties niet treffende gezegden, allo betrekking hebbend op zijn aiYikel. Barratt verstond nl. uitnemend de kunst de dingen van het dagelijksch leven in dienst van zijn doel te stellen, en heeft daarvan, reeds van den beginne af, de uitnemendste resultaten geoogst. Zoo liet hij b.v. in alle ochtendbladen met grocte letters de woorden drukken„Goe den morgen, hebt ge Pears-zeep gebruikt?" Niemand kon deze morgengroet ontgaan, welk blad men ook opnam, overal las men dezelfde groet met dezelfde vraag. Het gevolg was, dat men in Londen een tijdlang niemand kon „goeden morgen" wenschen, of mechanisch klonk schert send het antwoord: „Hebt gij Pears-zeep gebruikt?" Dal juist was hetgeen Barratt wilde. Ook liet Barratt naar een schilderij van Millair, dat hij voor 400 pd. st. ge kocht had, een miiiioen mooie reproduc ties maken, en was hij de eerste die do kunst in dienst der reclame stelde. I11 het geheel heeft Barratt 3 millioen pd. st. aan reclame besteed voor zijn „Pears- Soap", maar de omvang van zijn zaak nam naar verhouding zeer toe en het maatschappelijk kapitaal moest tot 16 millioen pd. st. verhoogd worden. Feirs- reclame is, mét zijn zeep wereldberoemd geworden, en niet zonder reden zeide eens Gladstone, in de hitte van een parlemen tair debat: „ik geef niet toe, en zal niet toegeven, ook al zouden uw voorstellen even eindeloos worden als de advertentie van Pears Soap". Dat was een der schoon ste dagen in Barratt's leven en verge noegd heeft hij zich de handen gewreven: Gladstone's woord toch was niet alleen otn grocte, maar ook een ongehoord goed koop© reclame. Naar aanleiding e e n e r brochure. Langzamerhand gaal in sommige stre ken van ons land de landbouw over in tuinbouw. Eén der oorzaken, waardoor dat in de hand gewerkt wordt, is zeker wel de verandering van groot grondbezit in klein grondbezit. Daar de landbouw dan in vele gevallen niet genoeg oplever.,, is men wel gedwongen, waar de omstandig heden liet toelaten, over te gaan tot den tuinbouw. Wie aan den tuinbouw be gint of er reeds zijn bestaan in vindt, moet evenwel niet veigeton, dat de grond, om veel te kunnen leveren, ook in een goede conditie moet verkeeren. I>e planten moeten over een flinken voorraad gemak kelijk opneembaar voedsel kunnen be schikken. Vroeger werden in hoofdzaak alleen organische meststoffen als: stal mest, compost enz. gebruikt. Nu even wel do vraag naar stalmest grooter en het aanbod er van kleiner wordt, heeft men ook in den tuinbouw het oog ge vestigd op de kunstmeststoffen. Waai- men nu stalmest wil vervangen door kunst mest, moet men het zoo doen, dat de voedingsstoffen, die in stalmest aanwezig zijn, ook in de kunstmeststoffen gege ven worden. Zoo moet men dus zeker zoigon. dat men een voldoende hoeveel heid stikstof, fosforzuur en kali aan de planten geeft. Nu blijkt duidelijk uit de brochure „Zwavelzure Ammoniak, Superfosfaat en Palentkali zijn de aangewezen meststoffen voor de Groenteieeitdat bovengenoemde meststoffen, waarin dus stikstof in den vorm van zvvavelz.-amm., fosforzuur in superfosfaat en kali in Palentkali gege ven wordt, zeer goed stalmest kan ver vangen of aanvullen. Zoo blijkt iiit ge noemde brochure, welker lezing wij zeer aanbevelen, die op aanvrage kosteloos verkrijgbaar is bij „Het Land- en Tuin bouw bureau der Duitsche vereeniging voor Ammoniakverkoop" gevestigd te Utrecht, Maiiapluats 67, dat zwavelz.-am moniak een zeer te waardeeuen meststof is, ook voor overbemesting. In 'toog loo pend is lief sterke verschil tusschen prei, geteeld op stalmest en prei geteeld op stalmest en een overbemesting van 5 K.G. zwaveiz.-aimn. per Are. Da zwavelz.-Anun. werkt niet alleen spoedig, maar ook ge leidelijk, zoudat de plant do geheefe gr<xu- periode de benoodigde stikstof tot haar beschikking heeft. Dij een aardappel proef levert een bemesting van 5 K.G. zwa- velz.-amni. per Are 98 K.G. aardappelen meer op. Een mooi resultaat. Verder wor den in deze brochure nog beinestingsproe ven bespreken op de volgende vollagronds cultures. Spinazie met bloemkool en prin- cesseboonen. Uok de glascultures zijn niet velgelen. Duidelijk blijkt de goed- wer king op tomaten uit een proef, genomen in een warenhuis te Loosduinen. IV eeno helft is bemest met Schiedammer, de an dere met kunstmeststoffenOok hier blijkt, dat genoemde kunstii eststoffen de verge lijking goed kunnen doorstaan. Daarom raden wij nog eens alle tuinbouwers aau in hun eigen voordeel bovengenoemde brochure ie T txecht aan te vragen Goes. Lijst van de aan het postkan toor bezorgde brieven en briefkaarten, welke wegens onbekendheid van de ge adresseerden, gedurende de 2e helft deï maand April 1914, niet zijn kunnen wor den uitgereikt. Bruggeman. Wemeldinge. Woord en Beeld beval praatjes en plaatjes over Mexico; onthulling van den gedenksteen in 't geboortehuis van Alnut Tadema te Dronrijp; portretten van DD. L- S. Jongs ma, P. N. Gijsman en J. J. van Tooreubergen Azn., den keizer van Oostenrijk, de koning van Engeland, en een paar Betuwsche kiekjes. De rubriek Schetsen en Beelden hebben we met genot gelezen. Gisteren is namens de Maatschappij tot bouw eu exploitatie van gemeentebe- bedrijven" te Utrecht te KiabbeniLijke aan besteed het bouwen van een fabrieks gebouw met gashouderfundament ten be hoeve van de op' te richten steenkolen- gasfabriek voor de gemeenten Rilland- Bath, Krabbendijke en Waalde Laagste inschrijver hiervoor was v. d. Sandc te Rilland voor f22712. Verder werd aanbesteed het bouwen eencr directeurswoning teil behoeve van de hierbovengenoemde gasfabriek Hiervoor werd het laagst ingeschre ven door Laban te ferseke voor f5800. (M. CL) St. Maartensdijk. Door het bestuur van den Muijepolder is Vrijdag aanbesteed de Verhooging en verzwaring van den zeedijk aan dien polder over eene lengt© van 300 M. en de verbetering ran de steen- glooiing over een lengte van 60 M. Inschrijvers waren de heeren: L Pol derman voor f1683; C. Poot voor f1626; C. v. Oost voor f1615; A. van Oosb voor f1610; 8. Polderman voor f1602; P. M. Polderman f 1598. Aan laatstgenoemde gegund. Alle in schrijvers wonen te St. Maartensdijk Serooskerkc Gisteravond werd door het bestuur der Landbouwvereen:g ng al hier, aanbesteed de levering van 9350 K.G. gemalen Chilisalpetcr, te leveren franco op den wagen te Middelburg. De levering werd gegund aan den laagsten inschrijver, den Zceuwschen Veevoeder en Kunstmesthandel te Middelburg a f 11.89 de 100 K.G. Door dhr. Reijnierse te Middelburg was ingeschreven voor f 11.95. Voor hel kantongerecht te Middel burg werden hedenmorgen verschillende zaken behandeld, waarbij de beklaagden verbaliseei'd waren wegens het zoeken naar eendeneiers. Tegen allen word straf geëischt. Laat dit een waarschuwing zijn voor eierlief hebbers. Het eigenaardige was dat bijna alle beklaagden zeiden, niet naar eendeneiers, doch naar kievietseie ren te hebben gezocht, wal den waar- nemenden kantonrechter, den heer Mr. F. B. Evers, de opmerking ontlokte of er in do wachtkamer ook een afspraak was ge maakt, om te trachten op die manier de dagvaarding ongeldig te doen zijn. Doch ook het zoeken van kievietseieren is ver boden. Een andere beklaagde was met 'een klein hondje bij zich op het land werkzaam en dit diertje vervolgde een haas. Of bekl. nu al volhield dat het hondje veel te klein was om de haas te pakken, hij was met een hond in het jachtveld van een ander geweest en had niet voldoende gezorgd dat de hond geen wild opspoorde. En daarom luidde de eisch f2 of 1 d. De- waarnemende kantonrechter was het wel met bekl. eens, dat het hondje niet veel kwaad kan doen, maar de wet spreekt nu eenmaal duidelijk. MIDDELBURG Inderwijzersexamen (acte 1. o.) Geëxamineerd 8 vr. candid afgewezen 1. Geslaagd de dames B. J. Goor te Hoek, F. S. Lansen te Neuzen, F. Riemens en C. H. de Schrijver te Middelburg, J. J. P. Stoffels te Sas van Gent, C. .1 Vader te Vlissingen en P. A. Verhagc te Kruiningen. AMSTERDAM. Heden had onder groote belangstelling de teraardestelling plaats van het stoffelijk overschot van inr. AS'es- terwoudt, in leven lid van de Prov. en Ged. Staten van Noord-Holland. HAARLEM. Naar wij vernamen hebben Ged. Staten van Noord-Holland de ge meenteraadsverkiezing van Schoten nie tig verklaard. LEIDEN. Heden had hier de huldiging, plaats van prof. Franchimont, die 40 jaar geleden hot professoraat in de organische chemie aan de Leidsche Universiteit aan vaardde. Aan het einde van den loopenden cursus zal prof. Franchimont wegens hoo- gen leeftijd aftreden. WASHINGTON. Omtrent de Siberia wordt thans gemold, dat ze zonder onge val is vlot gekomen en te Manilla is ge arriveerd. OLDENBURU. Fooi. dei' kustwacht is met zeven inzittenden in volle zee omgeslagen. Vier personen verdronken; de overige drie wisten zich zwemmende te redden. |2i| LICHTE randoenlnjen aangewend vookomen vaak zeer GEVAARLIJKE ziekten

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2