Telegrammen. VENDUTIC Aanbesteding. HAEM6FERRIN Ie koop oen Kalfvaars, SECRETARIS, Gemengd Nieuws Briefwisseling. Marktberichten. Burgerlijke Stand. Op Woensdag 13 Mei 1914, verplaatst Notarishuis MidcMburg. Donderdag 30 Aprii a.s. partij Afbraak huishoudelijke Goederen. op Vrijdag 1 Mei 1914, aanbesteed: nbouw Telegrafisch Weerbericht. Advertentiën. Kantoor der Directe Be lastingen enz. te GOES, wordt met ingang van 1 Mei a. s. naar het RAVELIJN. Burgerlijk Armbestuur 12 vierkant gemaakte Scheepszeiien en Dekkleeden. Op Zaterdag 9 Mei 1914, de verbouwing van het Café- Restaurant van Mej. Wed. A. VAN DER BULCK te 's-Heerenhoek. TE KOOP zal omwerken, voor te cijferen, ■id in de Kamer ezingen al spoe- ïande doen, wet verkiezingen in lebroek aaiitoo- u niet zoo heel Links versaagt tiek gaat, heeft loof. dat bergen ïu en dan eens i om de onzen ed dezer dagen als volgt: ken zin op de hond der kudde Provinciale Sta- gaat in Zuid- ovinciale Staten ling der Eerste tien van Links schelen, en' dan amer om. et aan dit pro- hts wakker. ►et, als het nor- Eerste Kamer tem bus of van i. rende actie, die oet uitgaan, is ezond. van de Tweede ga 't lijstje der ar na, zulk een 'egel teleur, veerkracht al- op gericht zijn bijl de stembus, in goeden stiji eleg van Rechts n op een con- Eerste Kamer. reg, dat onder- rsfce Kamer bij 1916 het beste anning zal ver ander ons zich .et zoo veel be- in Gelderland, steeds uit den kan komen, n uit Oldebroek l men tot dus- ed, komt. men welke, door r schoolkwastid niet vergeten, weer, stelt, bben aanvaard, ïe vrede". Hou- voet en ven die nog alles- g r e s. elt het volgende ent de voorbe- mgres de berichten hristelijk-Sociaal berichten at. Vakverbond, kmansbond en lub benoemden elijk-Historische ler en de Chris- nnen de saam-, of de voorbe- r hand worden elke gedachte rschrrjding van jke kringen met •es uitgezien, erenvereeniging ioi' het Congres dit besluit in ting omtrent de res, als er uit ►ngres niet ziet uitsluitend ar- kunnen komen, als het eerste agen van. vak- e plaats op de ch zullen daar- die onzen mid- meer bijzonder lanspraak op be- ongres. broederzin hier ïgespannen, dan mooi congres, gewas. c )>"er de bruine lericing dat een resultaten op- m enk-ei woord reeren. bij de pteul- boefte aan éoe- men dat zij aan kali. Zoo oogst erwten, ■tamboonen per trokken 46, 84. 50 35 K.G. fosforzuur, doch daarentegen 7b', 67, 119, 60 K.G. kali. Het is dus buiten kijf, dat op lichte klei en op zand gronden de bruine boon eene kalibemesting behoeft doch ook op zwaar dere kleigronden zal vaak eene kalibemes ting Tendeeren, vooral, wanneer deze gronden door een intensieven bieten- en aardappelcultuur veel kali onttrokken is. De bruine boon vormt in hare zaden veel zetmeel, zoodat net ons niet behoeft te bevreemden, dat zij veel kali behoeft. De beste kalimest voor de bruine boon is bet patentkali, niet alleen, omdat deze meststof zoo weinig chloor bevat, maar ook, omdat zij 12 pet. magnesium inhoudt, voor welke stof de boonen zeer dankbaar zijn. ■Wij raden daarom aan, om bij de be mesting der bruine boonen met kunst mest, naast super en Chili te nemen 250— 400 K.G. patentkali per H.A. Dat de verbouwers van bruine boo nen van de hooge waaide van dit ge was ten volle overtuigd zijn, blijkt o.m. uit de zorg, die zij aan het zaaizaad besteden. Zoowel door eene zorgvuldige sorteering, als door verwisseling met zaad uit een andere omgeving tracht men terecht puik zaaizaad te verkrijgen. De -twee meest verbouwde variëteiten zijn de kleine ronde- en de Thoolsche brain e boon. Sommige verbouwers spre ken van kroonbefcken en van stompneu zen; de laatstgenoemde zijn kenbaar aan een geelachtig streepje over den rug. Of beide constante variëteiten zijn dan wei -toevallige afwijkingen, wagen wij niet 'te beslissen. Ook aan de bewerking van den bodem wordt door de verbouwers veel zorg be steed. In het najaar wordt op den klei grond den .grond geploegd, om hem in het ■voorjaar met de egge goed te verkruime len. Het. gebeurt wel eens, dat men de bruine boon bezigt ter vervanging van een gewas, dat men, wegens te hollen stand, moest onderploegen. De bruine boon leent zich daar goed voor, door dien men haar desnoods nog jn Juni kan uitzaaien. De Provinciale commissie tot bevor dering der veefokkerij zal in 1914 keu ringen hoiiden op de navolgende plaat sen: te Noordwelle Dinsdag 12 Mei, Stie ren 1 uur, Koeien 3 uur; Nieuwerkerk .Woensdag 13 Mei resp. 9 en lD/s uur; St-Maa.rtensdr}k Donderdag 14 Mei resp. 9 en 1 uur; Kortgene Vrijdag 15 Mei resp. 10 en 1 uur; Heinkenszand Zater dag 16 Mei resp. 10 en 1 uur; Krai- ningen Maandag 18 Mei resp. IOV2 en l-Vs uur; Goes Dinsdag 19 Mei resp. IOV2 en I1/2 uur; Middelburg Woensdag 20 Mei resp. 9V2 en 11 uur; Aagtekerke Vrijdag 22 Mei resp. 10 en 1 uur; Axel Zaterdag 23 Mei, resp. en 1 uur; Hulst Maan dag 25 Mei, resp. 1 en 31/2 uur; Klooster- zande Dinsdag 26 Mei resp. 9 en 1 uur; Oostburg Woensdag 27 Mei resp. 10 en l'/a uur; IJzendijke Donderdag 28 Mei resp. 9 en 12i/2 uur. (Z. L.blad.) Ongelukken. Te Waspik is een 1-jarig kind uit een sportwagen geval len en kort daarna aan hersenschudding overleden. Gisteren is een per soon van het circus Van Bever te Geert- ruidenberg onder de stoomtram geraakt. Beide beenen werden hem afgereden. Men vreest voor zijn leven. Gister morgen is in de duinen ten Zuiden van Katwijk het lijk gevonden van een 29- jarig persoon, -die aan toevallen leed. - Te Mijdrecht is gisteren het 2-jarige kind van E. uit een woonark te water1 ge raakt en verdronken. Mond- en klauwzeer. £e Rees aan de Geldersche grenzen is onder den veestapel van den landbouwer H. Lie ven het mond- en klauwzeer uitgebro ken. 40 koeien, aan den landbouwer toe- beho-oreade, moesten worden afgemaakt. (Vad.) Gedenk te stervenl Maandag morgen rukte bet 3e bataljon infanterie, te 's Hertogenbosch, uit onder bevel van ka pitein Janssen. De oefeningen waren nog maai1 even aan den gang, toen, tjjdens een looppasje in de tirailleurslinie, men zag, dat de kapitein vreemde bewegingen maakte. Men meende, dat hij' iemand na deed, maar plotseling zag een sergeant hem ineenzinken. Deze snelde toe en ving hem nog bijtijds op. Dadelijk knoopte de sergeant de tuniek van den kapitein los, waarvoor deze nog met ©en Jaatsten vrien. delijken hoofdknik bedankte. Het volgend 0 ogenblik was hjj niet meer. Hartverlam ming had een einde gemaakt aan het le ven van den om zijn levensernst, goed aardigheid en vriendelijkheid bij zijn on dergeschikten zoo beminden officier. Op de manschappen maakte de schokkende gebeurtenis begrijpelijkerwijs diepen in druk. Zij bleven als verlamd van schrik staan. Als een stuitende bijzonderheid mag wel vermeld, dat één der kapiteins daarop aan het vloeken en het schelden isloqg. Ze moesten „loopen, looppas I voort!" Niettegenstaande dit, hadden twee sergeanten en drie manschappen dan moed zich over den armen kapitein te ontfer men. (Rotterd.) Hofleverancier. In het lekkere lentezonnetje, dat het voorplein van het Huis ten Bosch zoo glunder bescheen, stond Publiek en wachttezoo vertelt de „Ned." Want 'tfcon zijn, dat H. M. de Koningin en de Prins een rjjtoer gingen maken en wie weet, was het Prinsesje er dan óók nog wel bij. En al bleef het nog angstwekkend stil achter de groote deuren, een half uurtje had men er als trouwe Oranjevrienden wel voor over. Toen geviel het, dat de deuren werden geopend en op eens electaoearde Ver wachting hel publiek. Gegalonneerde la keien schreden ter deuce uitde Ko ningin Helaas .géén Koningin. Maar toch werd het aardig. Want één daalde de trappen af en schreed over hel eerbiedig-opengelaten pleintje heen, voorbij den diender en naar het publiek, dat beleefdelijk uiteen week voor den gegalonneerden man. 1 Zoo schreed deze statiglijk voort tot hij stand hield bij een ballonnetjeskoopman, wiens roode en blauwe ballonnetjes heb der glanzend zachtkens heen en weer wiegelden in de van zon doorzeefde scha duw onder de hoornen. Lezer, ge begrijpt nu de situatie, de ballonnetjes waren de attractie van het Prinsesje geweest. En zoo aanschouwde Publiek, in dankbare stemming, dat te mogen meemaken, den inkoop van zes luchtbolletjes voor de Prinses. Dat aanschouwen geschiedde onder doodsche stilte. Ook de inkoop zelve ge schiedde onder doodsche stilte. Een voor een knapte de man-van-de-ballonnetjes zes ballen van zijn „luchter" af en reikte die, zichtbaar verheugd oveï de hem aan gedane eer, aan den man-van-het-Hof, die accuraat en netjes de dradekens om zijn ranger wond met een deftigheid als al leen een Hoflakei ter dispositie kan heb ben. Daarna zwaaide hij sierlijk zijn vrije rechter naar den achter-zak, trok lakeiïg- statig zijn portemonnaie en dolf daarin naar een rijksdaalder, welke zilveren munt hem bijna uit de beurs gekeken werd doof het ademloos publiek. Geagiteerd grab belde nu de nieuwe „Hofleverancier" in zijn „kas", zijnde een zijzak van zijn vestje, maai- met grootmoedig, schier vors telijk gebaar schonk de lakei den zijn schitterenden verkoop genietende den gan sehen rijksdaalder. Toen kwam de ontspanning op al die gezichten. Lachjes plooiden de tot dusver in aandaehtspanning toegenepen monden, en in alle oogen twinkelde glans. Man-van-het-Hof af met de genoeglijk boven zijn hoofd deinende ballonnetjes. Man van-de ballonnetjes, Hofleverancier nu, rechtsomkeert naar- 't achterplein, dwars door den str-oom der vroolijke op merkingen over zijn dag, die goed was geweest, en op zijn zoo lang beheerscht gezicht glansde nu een Verlegen-blij lachje, om de riks van 't Prinsesje. Vergiftiging? In verband met de vergiftiging in een gezin te Bussum, door het gebruik van bedorven lever, kun nen we nog melden, dat ook in andere huisgezinnen bij verschillende leden, die de bedorven lever nuttigden, zich ver schijnselen van vergiftiging vertoonen. Ook die zijn bedlegerig en klagen over hevige pijnen in de ingewanden. Eén der- patiënten is niet buiten jgevaar. De in- beslag genomen lever is ter nader onder zoek naar Utrecht opgezonden. De slager, bij wien de lever is gekocht, beweert, dat hij ze gekocht heeft van, een collega. Dit kan waar- zijn, want de lever was af komstig van een koe, terwijl hij zelf al leen varkens slacht. Ook is het niet on mogelijk, dat hij ze van buiten heeft in gevoerd. Bij den keuringsdienst staat hij evenwel niet in een al te best blaadje. Dit is niet de eerste keer, dat hij bedor ven vleeschwaren in voorraad had. Hoe dit zij, het is te hopen, dat de vele patiën ten allen het er goed afbrengen. Een boekje van 81000 gulden. Een buitengewoon prachtig stuk bind werk, voor Amerika bestemd, was dezer dagen tentoongesteld te Londen, meldt de „Amst." Het is een geïllustreerde editie van Keats 'gedichten, waaraan twee jaren gewerkt i.s. Het boek is geïllustreerd met oorspronkelijke waterverfteekeningen en gebonden in maraccoleder, met sierlijke gouden lijnen afgezet, terwijl de band ingelegd is met meer dan 4000 stukjes gekleurd leder, en bezet met ruim 1000 kostbare steenen. De totale waarde van het boek wordt geschat op 84000 gulden. Kras! In Engeland staat men ver stomd over het brutale kunststuk, dat de vrijwilligers in Ulster hebben uitge haald. In den nacht van Vrijdag op Za terdag is een lading van 40.000 gewe ren en 31/2 millioen patronen Ulster bin nengesmokkeld. In de havenstad Lame kwam plotseling een geheimzinnig stoom schip binnenvallen. In een ©ogenblik stonden honderden auto's klaar, om de wapenen, die door vrijwillige bootwer kers werden gelost, te vervoeren naar Belfast. Kort te voren had men Larne van de buitenwereld afgesloten door alle telegraaf- en telefoondraden te ver nielen. Regeeringsambtenaren werden door de vrijwilligers omsingeld en zóó lang opgesloten tot alles afgeloopen was. Van Larne tot Belfast patrouilleerden sterke afdeelingen vrijwilligers den hee- len nacht door. Zelfs Parlementsleden hebben meege holpen. In Londen is men over dit ongehoor de feit zeer verontwaardigd. De libera le pers is van oordeel, dat de Regeering nu krachtig moet optreden. De brandstichtende suffra gettes. Een telegram uit Felixtowe meldt, dat het badhotel aldaar door brand verwoest is. De suffragettes worden er van verdacht, den brand gesticht te hebben. De sociaal-democratie te gen de vrijmetselarij. Het socialis tisch congres te Ancona nam met een groote meerderheid van stemmen een mo tie aan, waarin het vrijmetselaarschap met het lidmaatschap der socialistische partij onvereenigbaar wordt verklaard. Vreeselijke ontploffing. In de mijn Barckley in Virginia heeft een ontploffing plaats gehad, waarbij 250 mijn werkers bedolven zjjn. MIDDELBU HG. Onderwijzersexamen (acte l.o.Geëxamineerd 8 vrouwelijke candidaten. Afgewezen 3. Geslaagd de dames M. Kraanen, T. S. J. Leeflang, C. M. \V. Nuboerj allen te Vlissingen, R. Meloen te Kloette ge en J. Monté te Arnemuiden. Mej. Meloen was leerlinge van de Chr. Normaalschool te Goes. AMSTERDAM. Hedennacht is alhier overleden F. T. Westerwoudt, oud-lid van Prov. en Ged. Staten van Noord-Holland. De overledene had zitting in talrijke col leges en bezat verscheidene ridderorden. VERA CRUZ. Alhier is bericht inge komen, dat de Mexicaansche bondstroe- pen zich onder generaal Maas terugtrek ken. Volgens waarnemingen uit vliegtui gen trekken zij in Noordelijke richting- terug. Generaal Maas laat de spoorlijnen vernielen. Men neemt aan, dat de Mexi caansche troepen van plan zijn. om een. groote beweging tegen de Ver. Staten op touw te zetten. River Company zijn ruim 200 mijnwerkers bedolven. Er bestaat nagenoeg geen hoop hen te redden. Er zijn reeds 4 dooden, en 50 met brandwonden overladenen naar boven gebracht. ST. PETERSBURG. In de gevangenis te Shitomir beproefden gedetineerden te ontvluchten. Zij doodden een bewaker en wondden een ander zwaar. Daarop werd de gevangenis door troepen beschoten en werden 6 gevangenen gedood. WEENEN. De genezing van keizer Frans Jozef gaat langzamer, dan men ge hoopt had. 's Keizers toestand geeft ech ter geen reden tot bezorgdheid. De genezing gaat langzaam, maar zeker. Naar waarnemingen in den morgen van 29 April medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. I/ibldtuat te Be Bilt. Hoogste barometerstand 767.5 te Vest- manoer, laagste 739.6 te Haparanda. Verwachting tot den avond van 30 April: Zwakke tot matige winden uit Ooste lijke richtingen; helder tot lichtbewolkt; droog, warm weer. H. H. Berichtgevers. Opgaven van het aantal handteekeningen verzameld voor Plaatselijke keuze, nemen we alleen op, wanneer ze ons belangeloos worden toegestuurd. Red. Corr. te Stavenisse. We hebben op dit terrein reeds meermalen gecor respondeerd. Onze motieven zijn u bekend. Red. VLISSINGEN, 28 April 1914. Op de groenten- en fruitveiling werden de volgende prijzen besteed: Spinazie 11 a 15 ct., Winterspinazie 10 a 12 ct., Postelein 27 a 30 ct., Pieterselie 2 ct., Snjjsla 10 a 14 ct., Baksla 7 a 8 ct., alles per mand, Postelein 7 a 8'/a ct. per klein rond mandje, Rhabarber 3'/„~a 4 ct., Pieterselie 2'/s a' 8 ct., Prei 4 ct., Radijs I1/, ct., Selderie 3'/„ a 5'/2 ct., Asperges 20 a 22 ct. alles per bos, Kropsla 4y„ a 5 ct., Bloemkool 2'/2 a 11 ct. beiden per stuk. OOSTBURG, 29 Aprii 1914. Oude Tarwe f a i nieuwe Tarwe f 10.a f 11—, Rogge f7.a f7.25, nieuwe Wintergerst f 9.50 a f 9.75, Zomergerst f9.50 a f9.75, nieuwe Haver 17.50 a f8.10, Kookerwten f 10.a f 11.Voererwten f 0— a f 0—, Paardeboonen f9.25 a f9.50 alles per H.L. ROTTERDAM, 28 April. De prijzen besteed aan „De Rotterdamsche Veiling" (gedeponeerd handelsmerk: R. V.) zijn als volgt: Gegarand. versehe Inl. per 100 stuks. Hoendereieren van f 3.58 tot f 4.93 f 3.97 4.71 1 f— f 8— f 3.36 f 4.28 id. Eendeneieren id. Ganzeneieren id. Kalkoeneieren Inl. Hoendereieren van Handelaars Aanvoer eieren 98600. Boter f 0.tot f 0.per K.G. De markt aanvankelijk flauw sloot oploo pend. Verschillende partijen werden na af loop der veiling door kooplieden onderling verhandeld. ROTTERDAM, 28 April. Vee. Aanvoer62 paarden, 2136 magere en 732 vette runderen, 171 vette, 1195 nuch tere kalveren, 3 schapen of lammeren, 277 biggen, 3 varkens, 3 bokken of geiten, veulens. Prjjzen per '/- Kilo, Koeien 33 a 43 ct., ossen 33 a 43 ct., stieren 33 a 36 ct, kalve ren 50 a 60 ct. Prijzen per stuk van Mager Vee. Melk koeien f 175 a 320, kalf koeien f 200 a 350, stieren f120 a 340, pinken f 110 a 150, vaar zen f150 a 200, paarden f200 a 300, slacht- paarden f100 a 140, hitten f100 a 200. Nuchtere kalveren (fok) f 20 a 36, idem slacht f6 a 13, Biggen f9.— a 14— per week f 1.40 af 1.60. AMSTERDAM, 28 April. Aardappelen. De aardappelenprtjzen waren heden: Friesche borgers per mud f 2.50 a 2.90 blauwen 2.50 3.80 Zeeuwsche bonten 2.10 4.60 blauwen 2.20 4.80 eigenh. 3— 3.90 Zeeuwsche bravo's 3,25 4.50 Duinzand Engelschen 0— 0.— Spuische eigenheimers 3.10 3.60 Spuische bravo's 0.0— Geldersche blauwen 0— 0— Geldersche bravo's 0.0— Drentsche eigenheimers 1.70 2— Duitsche roode 1.90 -2.25 Red-Star 2.60 2.80 Malta's Spring 14'/, a 15'/, c. per kg. Malta's 8% a 9'/e et per kilo. Aanvoer lading. GOES. Huw.-aang. 28, Abraham de Rub ber 23 j. jm. en Geertruid Cornelia Boo- kelaar 21 j. jd. MIDDELBURG. Gehuwd: W. Vogel 25 j. (jm. en J. C. Matthijsse 25 j. jd.; J. W. Toehes 25 j. jm. en N. van der Jvleijn 28 j. jd. Bevallen: J. Le Due geb. Joosse d.; A. .T. Suuriand geb. Merk d.; L. Vader geb. Francois z. Overleden: P. Provoost, echtgenoot© van J. de Munck 75 j. VLISSINGEN. Bevallen: G. Leijnse, geb. de Bruijne, d.; E. Linders, geb. Cevaal, z. Overleden: C. Oranje, z. 5 j.; M. Sle- ketee, ongeh. d. 29 j. Getrouwd J. W. TOEBES en N. VAN DER KLEIJN, die, mede namens hun faniiliën, harte lijk dank zeggen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk on dervonden. Middelburg, 29 April 1914. Zoo de Heere wil en zij leven, hopen onze geliefde Ouders (ZAAK KLUIJFH0UT en APOLONIA VAN DE GUCHTE, op Zaterdag 2 Mei hunne 25jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen CATHARINA NEELTJE. ADRIAAN JACOBUS. NEELTJE. Oost-Souburg, April 1914. Heden overleed zacht en kalm tot onze diepe droefheid na een langdurig lijden onze geliefde Moe der, Behuwd- en Grootmoeder, Mejuffrouw CATHARINA VAN MARIS, Wed. C. Meulenberg, in den ouderdom van 62 jaar. Dat haar heengaan vrede was lenigt onze smart. Uit aller naam, M. MEULENBERG Czn. 's-Heer Arendskerke, 28 April '14. BB Heden overleed plotseling onze geliefde Zuster, Behuwdzuster en tante. Mejuffrouw JAC0BA MAGDALENA MEULENBERG, in den ouderdom van ruim 66 jaar. De Heere sterke ons in deze zoo zware beproeving en doe ons in Zijn ondoorgrondelijken wil berusten. Namens de familie, J. MEULENBERG, 's-Heer Arendskerke. D. MEULENBERG, Oudelande. 's-Heer Arendskerke, 27 April '14. Heden overleed tot onze diepe droefheid onze geliefde Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgroot moeder, ELIZABETH J0BSE, Wed. J. van Wallenburg. in den ouderdom van 77 jaar en 9 maanden. Hun diepbedroefde Kinderen, Klein- en Achterkleinkinderen. Uit aller naam, L. VAN WALLENBURG. O.- en W.-Souburg, 29 April 1914. Hun, die iets te vorderen hebben van- of verschuldigd zijn aan de nalaten schap van den heer DOMUS VERMET, overleden te '8 Heer Arendskerke den 2den April 1.1., in leven Gezworen van het waterschap 'sHeer Arendskerke, wordt verzocht daarvan opgaaf of betaling te doen ten kantore van Notaris PILAAR, te G 0 e 8 vóór 6 Mei a.s. in .de Prins van Oranje" te Goes. Zindelijke goederen kunnen worden bijgebracht, waarvan opgave te doen bij den Vendumeester 0. JACOBS. HOLLMANN VERHOEK, Deurwaarders. Sollicitanten naar de opengevallen betrekking van waaraan is verbonden een salaris van flOOO per jaar, kunnen hun verzoek schriftelijk met hunne bewijsstukken inzenden voor 7 Mei a.s. ten woonhuize van den Voorzitter Mr. F. N. VAN DER BILT te Middelburg. F. N. VAN DER BILT, Voorz. H. J. G. HARTMAN, fd. Secr. De Notaris J. W. VERHULST zal VERKOOPEN: des namiddags te één uur in verschillende grootten en van prima kwaliteit, en e e n i g e Te bezichtigen op den morgen van den verkoop. Notaris J. C. PAAP te Vlissingen zal in het OPENBAAR VERKOOPEN voorm. 10 uur in het concertgebouw te Vlissingen ten verzoeke van den lieer P. L. VERNIEUWE en anderen bestaande in: Een Notenhouten Salonameublement, Linnenkasten, Buffetten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Ledikanten, Bed den, Matrassen, Dekens, Vloerzeil, Kar petten, 200 paar Linnen Raamgor dijnen, Kachels, Fornuizen, Koper, Glas- en Aardewerkvoorts eenig gewerkt Zilver, o. a. 12 Apostellepels, benevens Broodwagen, Handkar, Beschuitdoozen, Balansen, Bascule, en verderen Bakkerij inventaris. Te bezichtigen Donderdag 30 April s nam. 25 uur. Makelaar Polak belast zich met Commissiën. des namiddags 2 uur, zal worden Bestek en teekening zijn ter inzage in genoemd Café. Inlichtingen worden ver strekt door de Architecten LE CLERCQ te Kruiningen. (Staalhaematogen.) Een aangenaam smakend bij uit stek bleedvormend versterkingsmiddel, in gevallen van bloedarmoede, bleekzucht en alle daaruit voortko mende zwaktetoe standen. Uitne mend middel tegen pijnlijke menstruatie. Prijs p. Vï Literfl. voldoende voor ongeveer 20 dagen f2.— Dr. B. fiANNlNfi'e Phsrmaceuti s:h j Chemische Fabriek, Den Haag. iliJÜVWSl BRIEFOPLEIDING tot Kommies, Keurmeester, Gemeente klerk, Hulptelegr., Verlosk., Verpleeg ster, Stenograaf, f 1,50 per maand. H. M. v. d. VEER, Roovalkstraat 14, Rotterdam. zware Balken, 8 M. lang, Pannen, Klinkers, Ribben en meer. Werk Lange Geere, Middelburg. rekening in Mei, bij JAN ROTTIER, te Biezelinge.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3