Telegrammen. Rechtszaken. Gemengd Nieuws Ingezonden Stukken. Financieels Berichten. Laatste Berichten. Burgerlijke Stand. Telegrafisch Weerberioht. Marktberichten. Advertenfiën. Heeren Landbouwers. Goes. A. NÏEUWENHUIJSE. Naar wij vernemen zullen bij gele genheid der onafhankelijkheidsfeesten op 5 Mei a.s. de volgende godsdienstoefe ningen worden gehouden. Ned. Herv. Gem. (Nieuwe Kerk 10 u. dr. J. P. Caiiuëgieter. Gerei. Kerk. Noorderkerk 10 uur Gemeenschappelijke dienst. Roomsch 'Kath. Gemeente. 71/2 uur Plechtige Godsdienstoefening, daarna Te Deum. Ned. Israël. Gemeente. 10 uur Godsdienstoefening dhr. S. Men- dels. Door de N, V. voorheen firma Wed. J. H. C. Kakabeeke, meelfabrikanten al hier, zijn voor de eerste Zeeuwsche Bak kerij-tentoonstelling drie medailles ge schonken; terwijl door het comité voor de tentoonstelling en door verschillende meelfabrikanten, meelhandelaars en fa brikanten van honingzoet een groot aan tal medailles zijn toegezegd, speciaal voor de 'brood- en beschuitwedstrijden. Naar wij vernemen is de opening der tentoon stelling bepaald op Maandag 4 Mei des namiddags te vijf uur. De Schil'dersstaking. De werkwillige Duitscher is door de staken de schildersgezellen overgehaald het werk heden niet te hervatten. Het is heden bijzonder rustig in de stad, van posten was niets te bemerken vanochtend. Naar wij vernemen heeft de waarnemende bur gemeester zijn bemiddeling aangeboden 'en zullen wij vermoedelijk onder laat ste berichten bet resultaat van de pogin gen van den heer Dumon Tak kunnen mededeelen. Vlissingen. Op de helling op de werf der Kon. Maatschappij „De Schelde" al hier, waarvan Zaterdag het stoomschip „Tjikembang" voor de JavaChinaJa pan lijn is te water gelaten, zal thans worden gebouwd het stoomschip „Ecua dor" voor de kon. West-Indische Mail dienst tc Amsterdam. Bij het te 's Gravenhage gehouden examen voor het telegraafradicaal is ge slaagd de axk.pirantcommies der poste rijen en telegrafie de heer H. J. C. J as perse, vroeger alhier. C. A. van der Steen, te Vlissingen, is Ier beschikking van den gouverneur- generaal van Nederlandsch-Indië gesteld, ten einde te worden benoemd tot tech nisch ambtenaar bij den radiotelegraphi- schen dienst van den post-, telegraaf- en telephoondienst daar te lande. Heinketvszand. Hedenmorgen kwam de landbouwer B. van Damme tot de treu rige ontdekking, dat eon 4-jarige merrie dewelke eerstdaags een veulen moest af leggen, dood in den stal lag. Daar het paard een waar-de van een f 700 verte genwoordigde is het voor genoemden land bouwer een heelie schadepost. Rilland. Vrijdagmorgen 1 Mei om 0 uuir zal een aanvang worden gemaakt met het geven van onderwijs in de R. K. school alhier. De kinderen die in 't, ver volg deze school zulten bezoeken, zui len zich des morgens om 8 uur in de keik vereenigen tot bet bijwonen van den H. Dienst. Van het nieuwe schoolgebouw zijd twee lokalen voor het gebruik geheel gereed, terwijl het derde lokaal, bestemd voor bewaarschool, zoo spoedig mogelijk zal worden gereed gemaakt, opdat ook dit kan worden geopend. Hoetteken8kerke. Vrijdagmiddag vepgaj- derde de Raad. Aanwezig 5 leden. Dhrn. Verbeek en Walraven zonder kennisge ving afwezig. De Burgemeester voorzit ter. Na opening der vergadering, voorlezing en goedkeuring der notulen, deelde de voorzitter o.a. mede, dat Ge-dep. Staten de goedkeuring der gemeentebcgrooting voor 1914 -wederom hebben verdaagd, thans tot 1 Juli, en eindelijk dat door dit college de verdere verlenging der ont heffing van de verplichting tot invoering van vak j op de lagere school, eindigende 1 Juli is geweigerd, zoodat dit thans met 1 Juli zal moeten worden ingevoerd. Door den voorzitter wordt daarop nar mens B. en W. aangeboden het gemeente verslag over 1913. Ingekomen is een verzoek van den pacht ter van den grond achter de openbare school om vermindering van pacht, we gens aan den grond en de daarop wast- sende vruchten toegebrachte schade gedu rende den verbouw der school. Hij ver zoekt om f7.50 schadevergoeding. De voorzitter $telt namens B. en ,W. voor f'5 te geven voor dit jaar. In rondvraag gebracht wordt dit voor stel aangenomen met 4 tegen 1 stem (dhr. Jasper se). Een wijziging der be grooting 1913 van het Burgerlijk Armbe stuur wordt met algemeene stemmen goedgekeurd, waarbij dhr. Louis se als lid van dat middel zich onthoudt. De Raad gaat daarna in besloten zit ting over Na heropening doet de voorzit!- ter de gebruikelijke rondvraag. De heer Loui-sse wijst er op, dat door het spoelen der huisleiding' der waterlei ding schade wordt toegebracht aan de straat bij Joziasse en vraagt voorziening daarin. Dhr. Groenewege merkt op dat dit te verhelpen zou zijn, wanneer het water niet op de atraat uitliep maar in een goot, dan kon het daardoor regelrecht in de sloot komen. Hij twijfelt er niet aan of de weegbruggen zullen hun hou ten goot daarvoor wel willen loenen. De voorzitter belooft deze zaak met den Di recteur der Waterleiding te bespreken. Daarna sluiting. Vrijdagavond liieid een kapitein der Infanterie uit Vlissingen, in de openbare lagere school alhier, een lezing over het nut der schietoefeningen, ter verhoo ging van 's lands weerkracht. Na afloop der lezing, die zeer goed bezocht was, gaven zich 27 personen op, om aan deze oefeningen deel te nemen. Zij zul len worden gehouden op de bestaande schietbaan aan den Zeedijk. 's Heerenhoek. Door Gedeputeerde Staten is benoemd to-t schatter der pacht waarde van gronden, gelegen in den ca- lamiteuzen Burgh en W-estlaudpolder, dhr. J. G. F. Timans te 's Heerenhoek. Serooskerke. (W.). Zaterdagmiddag ha'f twee vergaderde de Raad onzer gemeente, onder voorzitterschap van den Burgemee ster. Afwezig met kennisgeving wegens ongesteldheid de Wethouder P. Melis. De notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurdVan de Ged. Staten zrjn goedgekeurd terug ontvangen het kohier der hondenbelasting en eene overschrij ving op de begrooting dienst 1914. Ook is ingekomen proces-verbaal der kasop name bij den gemeenteontvanger, waar uit blijkt, dat boeken en kas in orde zijn bevonden. Eene aanvrage om ontheffing van H. O. over 9 maanden wordt toege staan. Het kohier der schoolgeldheffing wordt vastgesteld op f24.10 per maand. Nog is een uitnoodiging ingekomen tot bijwoning van een vergadering op 7 Mei a.s., om te spreken over de drinkwater voorziening. De voorzitter leest het uit gebreide jaarverslag voor over 1913. De graskanten der wegen worden opnieuw verdeeld. Op het aangehouden verzoek om subsidie van de- geitenfokvereenigmg wordt thans afwijzend besch kt, waar de fiiiancieele toestand niet toelaat, daarop in te gaan. Om dezelfde reden wordt een verzoek om een aschbak aan de Westzijde van het dorp aangehouden tot de volgende begrooting, waar de hooge kosten niet uit de loopende begrooting kunnen ge dekt worden. Niets meer aan de orde zijn de, sluit de voorzitter de vergadering. Axel. De voordracht voor gemeente ontvanger' (vacature wijlen den heer Ves- sem), bestaat: uit de heeren P. de Putter Tz. en J. G. Vink, beiden alhier. Voor het kantongerecht te Middel burg verscheen Zaterdag een landbouwer (uit Veere, die op herhaald toeteren van; een chauffeur niet met zijn wagen uitgew weken was, en daarom door een brj' deA chauffeur zittenden majoor van den rijks'J veJdwacht was verbaliseerd. De boel' en ook twee anderen hielden ook nu vol niets te hebben gehoord. De bestuurder der auto en de politieman verklaarden echter tot op 4 toeter te zjjln genaderd en steeds 'te hebben gesignaleerd. De ambte naar geloofde niet hier te doen Be heb ben met een van degenen, die beslist met opzet niet voor een auto uitwijken zooals op Walcheren veel bet geval is maar meende dat toch ieder die op een weg rijdt; steeds moet opletten en niet moet gaan zitten praten en eischte f4 of 2 dagen. Ongelukk en. Zaterdagmiddag is te Hengelo een 2-jarig kind onder een wagen geraakt. Deerlijk verminkt is de kleine naar het Ziekenhuis overgebracht, daar het is overleden. Op den Loos- duinschen weg te 's Gravenhage duwde een jongen een wagen, waarmede hij co kes aan de gasfabriek ging halen, en Waarin een broertje en een zusje van hem zaten,t oen één der wielen in de rails van de Westlandsche Stoomtram ge raakte juist op het oogenblik toen de stoomtram aankwam. Het jongetje wist nog uit den wagen te springen, maar meisje, een kind van 41/2 jaar, geraakte onder de stoomtram, met het noodlottig gevolg, dat het ih oofd werd afgereden. F i s k a 1 e belangstelling. In het Bloemendaalsch Weekblad kan men le zen: „Met genoegen vernemen wij, dat de toestand van onzen geachten ingeze tene een der hoogstaangeslagenen in de belasting die door een val zien ernstig aan het been heeft verwond, min der reden tot bezorgdheid geeft." Vorst. Vrijdagnacht heeft 't in Fries land weer erg gevroren. De bloeiende ooftboomen hebben er door geleden. Een kind in spek gestikt. Te Giessen-Oudekerk is het 2-jarig zoontje van den veehouder J. H. in een stukje spek, dat hem in de keel bleef zitten, ge stikt. De spoorwegramp b jj B e i - 1 e n. Mej. de Boer, bekend uit de spoor wegramp van Hooghalen, is in zoover hersteld, dat zij reeds eenige malen met haar familie een autotocht naar Zuidla ren heeft kunnen maken. Zij zal zeer spoedig het R. K. ziekenhuis voor goed gaan verlaten. Een dag is evenwel nog niet te bepalen. Keizer Frans Josef. Uit Wee- nen wordt gemeld, dat de berichten over den toestand van den keizer weinig bevre digend luiden. De stemming onder de be volking is daarom bijzonder gedrukt. Alge meen leest men tusschen de regels van de bulletins, dat de toestand van den keizer ongunstiger geworden is. De keizer is weer aan het hoesten en door voort during van de ontstekingsverschijnselen in de bronchiën en vooral ook door de vele slapelooze nachten, zeer verzwakt. Desniettemin is de keizer vriendelijk voor zijn omgeving en dankbaar voor iedere hulp. Zekere maatregelen in de hof houdingen van de aartshertogen bewijzen, dat mea daar den loop van de ziekte met toenemende bezorgdheid volgt. De diefstal van de „Giocon- da." De rechter van instructie Diïoux te Parijs, heeft de gebroeders Vincent, Michel Laucelotti en mevrouw Clamazo- rand vrijgesproken van medeplichtigheid aan den diefstal van de „Gioconda", het meesterwerk van Leonardo da Vinei. Geweldige fabrieksbrand. Zaterdagmorgen bemerkte de concierge van een kofferfabriek te Pré-Saint-Ger- vais, dat brand in liet fabrieksgebouw uitgebroken was. In minder dan geen tijd stond een groot gedelte der fabriek in vlammen. De brandweer, die spoedig ter plaatse verscheen, stond aanvankelijk machteloos tegenover de vlammenzee, niettegenstaande ook uit de omliggende plaatsen de brandweer naar het tooneel van de ramp snelde. Spoedig vatten bo vendien ook twee andere fabrieksgebou wen vlam, evenals enkele aangrenzende woonhuizen. Vier uur lang woedde de brand met groote heftigheid; de koffer- fabriek werd geheel in de asch gelegd en niet minder dan 10.000 koffers en tasschen verbrandden. Van de twee ande re fabrieken werd een groot gedeelte ver woest. De totale schade wordt op 500.000 francs geschat. Griezelig. Bij het graven van een grafkelder op de ruïne van de oude parochiekerk te Warmond heeft men 20 geraamten gevonden. Builenpest. Naar uit Tokio ge meld wordt, hebben zich in de omstreken dezer stad 500 gevallen van builenpest voorgedaan. Sultan vermoord. Ali bin Ah mad, sultan van de A bdali stammen in het achterland van Aden, is vermoord tijdens een twist tusschen zijn aanhangers. Vesuvius en Etna. Volgens be richten uit Rome zijn de Vesuvius en de Etna in werking. Prof. Malladra, de direc teur van het Observatorium op den Vesu vius vreest een ernstige uitbarsting. Levend verbrand. In een keet bij een in aanbouw zijnd' huis te Hettstedt zijn zeven werklieden levend verbrand. De brand is vermoedelijk ontstaan door het wegwerpen van een sigaret. '3 GRAVENHAGE. De Koningin-Moeder woonde gisteren de godsdienstoefening bij: in de Waalsche Kerk, waarbij Ds. Miche- lin Moreau voorging. ROTTERDAM. Een 5-jarig meisje, jM- L., uit de Adamhofstraat is door een sleperswagen oveneden en gedood. PARIJS. Hieronder volgt de uitslag dei' verkiezingen voor zoover die hedenmor gen 6 uur bekend wasConservatieven 31 zetels, action libéral 8, progTessionisten' 54, republikeinen linkerzijde 51, radikalen 26, radico-socialisten 8, Vereenigde j'a- dico-socialisten 86; geunifiëerde socialis ten 41. Ei' moeten nog 251 herstemmingen volgen. LONDEN. Bij het station Feninchley Road heeft een s poor weg ongel uk plaats gehad; 18 personen werden verwond. Ver scheidene wagens waren vernield. VERA CRUZ. Een sterke strijdmacht trekt tegen de Amerikanen in Vera- Craz op. BERLIJN. Naar verluidt woïdt de be middelingspoging van de Zuid-Amerikaan- sche republieken inzake Mexico door de Europeesche mogendheden krachtig ge steund. ALBUQUERQUE. (Mexico). Het gerucht gaat dat generaal Villa, de leider der rebellen, i s gearresteerd en Carranza hem naar de gevangenis heeft "doen over brengen. ANDELST. De jamfabriek Van de firma G. is geheel afgebrand. Ook een naburige woning ging in vlammen op. (Bniten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur! •Misschien mag ik wel een kort antwoord aan „Grensmachter" doen toekomen. Het schrijven was voor mijl verblijdend, hoewel wat prikkelend. Maar daar moet je maar tegen kunnen, we hebben ,wel hardere duwtjes gehad. Dat neem je maar mee. Dat ik eerst moet oriënteeren voordat ik bordeel, dat heb ik gedaan. Omtrent het verloop van die oprichting, ben ik verkeerd ingelicht. Dus kan daar niets aan, doen. Het andere van de Chr. Nat Werkmansbond wil ik gaarne erkennen, dat ik daar mis in was. We hebben dan nu betere gegevens. De rest van mijn stuk gïootendeels ge basseerd op het schrijtven van de re dacti© kan dan ook blijven staan. Tot nog toe houd ik vol, dat de onb wikkeling op vakvereenigingsgebied in het algemeen niet hoog staat, elk die een beetje met de Chr. arbeidersbeweging hiel' bekend is, smoet dat toestemmen. Ik sprak niet alleen van Temeuzen, hoog waardee- i'ende den arbeid van die broeders pit de Chr. .vakbeweging daar, dat ze de maat hadden. Dat we (met schreven over de toestan den niet opschieten, beste vriend, dat hebt ge mis. Wel degelijk heeft het de aan dacht vestigen dn de pers invloed. Dat is toch ook leiding. Wanneer de redactie van „De Zeeuw" schrijft, dat de Chr. landarbeiders zich moeten organiseeren, dan mag fnen toch niet vergen, dat ze er nu zelf op uit zal gaan om die broo dera tot de organisatie te brengen. Zoo staat hot pok met ons. We moeten echter vooruit. Maar grenswachter ,moet echter niet zeg1 gen, dat we alleen praten. Weel hij niet, dat er reeds lang in Temeuzen correspon dentie wordt gevoerd tot het oprichten van een ,afd. van Patr. en dat zulks op meer dorpen -het geval is? Grenswachter zegt.: {wanneer ge wilt, dat in Terneuzen de vakorganisatie bloeit, ga er zelf op uit. Wij staan in dienst van de organisatie en wanneer die van anij vraagt pin er op uit te gaan, zal ik dat .zooveel mogelijk doen, maar daar hangt natuurljjk liet pen en ander van af. We zoeken pi meer aanknoopingspunten. Dat grensw.achter daar niet van op de hoogte is, verstaan we. Met ,,Ue Zeeuw" en mij is, „grenswach ter" van meening, dat de Chr. vakbewe ging en de Chr. sociale beginselen piepr moeten groeien. We roepen hem dan ook op, om met ons naar dat ideaal te staan. Hiermee kunnen we in de pers wel af scheid van elkaar nemten. W. Wat tel. Middelburg. (Hiermede sluiten wij hel debat. Red.) Mijnheer de Redacteur! Dinsdag 5 Mei a.s. zal het 1.00 jaar geleden zjjin, dat geheel W a 1 e h e r e n werd verlost van de Fransche overheer- sehing. In Zeelarids hoofdstad is men druk in do weef om dien dag feestelijk te her denken; het feestprogram, dat. dezer da gen verschijlnt, zal dienaangaande nader inlichting verschaffen. Daarin komt ook voor een historisch overzicht waaruit blijken kan hoe onze Vooroudera hier in Walcheren geleden en gestreden hebben, en hoe vooral de platte1- laiidsbewonere gezicht hebben onder de Fransche overheersching. i Maar daarom dringt zich bijl mij> da vraag opis er geen reden, dat ook op de verschillende dorpen dit heugelijke feit in herinnering wordt gebracht, bijtv. door het uitsteken dei' vlaggen van de torens en particuliere gebouwen, het luiden Van klokken enz.? Wat het vlaggen van particulieren be treft daartoe moge '3eze opwekking vol doende zijn, de meer officieele feestelijk heden bevelen we den autoriteiten ter overweging aan. Met dankzegging voor de plaatsing, H. Handels- en L'a 11 db0uwbank. Dé Algemeene Vergadering der Handels en Landbouwbank wordt Dinsdag 5 Mei p.s., des namiddags ten 23/i uur, te Go- rinchem gehouden ten kantore dei' Bank. Wij vernemen dat zal worden voorgesteld 6(1/2 pet. dividend uit te keeren en het Reserve- en Extra-Reservefonds te bren gen op f 2I.I53.621/2 en f8554.12, samen f 29.707.74Va- KRUININGEN. Benoemd tot opzichter bij 's Rjjks Waterstaat te Woerden de heer Q. Witte alhier. KRUININGEN. De landbouwer L. S. al hier trof een zwaar verlies door het ster ven van een 2-jarig paard. Te zwaarder treft deze ramp, waar bovengenoemde landbouwer nu reeds 4 paarden in een jaar tijds verloor en de verzekering hem in niets tegemoet komt. IERSEKE. Mej. Joh. van Potten, ge boren alhier, is Zaterdag te Rotterdam!) geslaagd voor verpleegster 1ste gedeelte in de stichting „Eudokia" te Rotterdam. Geref. Kerken. IERSEKE. Uit een door den kerkeraad opgemaakt viertal, bestaande uit de hee ren: W. Bakker, W. Bruinzeel, J. Kole en J. F. Sinke, zijn gisteren dhr. W. Bruijn- zeel, Hoofd der Chr. school, en Jacs. Kole gekozen tot ouderling. Van 2527 April. GOES. Huwel. aangifte: 23, Gijshertus Johannes Franciscus Buijsrogge, 28 j. jm. te Simpelveld en Mina Martina Rijk, 28 j. jd. te Goes. Huwel. afkon.25, Adriaan Augusteijïn, 24 j. jm. te Rilland-Bath en Elizabeth van Weele, 23 j. jd. te Goes. Geboren25, Marinus Cornelis, z. V. Marinus Goedhart en Sara Elizabeth Schippers, te Rotterdam27, Antonia Mar- garieta, d. v. Adrianus Laurus Cardon en Margarieta Pieteirnella Pennings. MIDDELBURG. Bevallen: C. Meeuse, geb. Sturm, z„; A. Wolf, geb. Van Dijke, cl.; S. C. Will, geb. Roose, d. Overleden: M. C. van de Putte, 70 j., ongeh. 'd.; H. Verhage, man van L'. A. Minderhoud, 45 j. Van "2125 April. VLISSINGEN. Ondertrouwd: P. Jansen, 24 j. jm. en A. L. Belfroid, 25 j. jd.; B. van Belzen, 29 j. jm. en A. Jas perse, 30 j. wed.; J. H. Kuiper, 26 j. jm. en J. P. van Beere, 21 j. jd.; H. T. Roos- winkel, 45 j. jm. en P. M. Schoolmeester, 34 j. jd. Getrouwd: J. Krieger, 65 j. wednr. en A. W. Logger, 64 j. wed.; J. Adriaanse, 25 j. jm. en M. E. Veratelle, 27 j. jd.; J. Piuimgraaff, 29 j. jm. en E. M. Ver- stelle, 22 j. jd. Bevallen: J. de Koning, geb. Olysla- ger, d.; M. S. Velghes, geb. Legein, d.; M. J. Pol, geb. Dijkstra, d.; J. M. Bou weraarts, geb. Scheepers, z.H. J. Burke, gjeb. Cottoir, z. Naar waarnemingen in den morgen van 27 April medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 776.2 te Ma- linhead, laagste stand 749.3 te Ilapa- randa. Verwachting tot den avond van 28 April Zwakke' tot. matigen Noord-Westelijke tot No0rd-Oostelijken wind. Meest half- bewolkte lucht. Waarschijnlijk droog w.oer. Kans op nachtvorst vooral in het Oosten. Weinig verandering van temperatuur over dag. ROTTERDAM. 27 April. Binnenlandsche granen. 1 Tarwe. Wilhelmina f 10 a f 10.40, ove rige soorten f9 k £9.50, bruine boonen fll a f 13.50, haver niet noemenswaard aangevoerd, karweizaad f 15.75, lijnzaad f 12 a f 14, Essex fll a f 12.25. Buitenlandsche granen. Mais. Gali'ox loco f128, stoomend f 127, JuliOct. f 125, Grove Donau loco f129, stoomend f128, JuniOct. £125, La Plata stoomend f 127, JuliOct. 123, verwacht f 127, Amerik. mixed loco f 142. Varken 22 a 231/2 ets., lichte voor export 25 a 26 ets. Eieren. Zeeuwsche £375 a 14 per 100 stuks, Overmaasche £4 ii f4.50 per 100 stuks. Aardappelen. Zeeuwsche eigenhei mers 1:3.25 a f3.70, Zeeuwsche blauwe f2.50 a 13.50, Spui,scire eigenheimers f3.50 a f4, Friesche eigenheimers f2.80 a f3.40, Bravo's f3.80 a f4.30, Gelder- sche blauwe f 2.50 k f 2.70, Maltha's 8 a 9 ct. per 1/2 K.G., Duitsche roode f2.20 a f2.40. Poters f2.25 a f2.50. Tamelijke aanvoer. Tamelijke vraag. Meel. Ofschoon de tarwe vast ge stemd was, waren de koopera voor meel kalm gestemd. Er ging weinig om. De koopera trachtten weeer met bieding te drukken, doch zonder succes. Ter beurze stil; prijzen onveranderd. Vlas. Handel blauw vlas levendig. Enkele groote partijen op het land ver kocht. Prijzen hooger dan de vorige maand; 34 a 47 stuivers. Iloll. geel en Gron. regelmatig opgeruimd; 45 a 44 stui vers. Handel levendjg. Aanvoer 6540 steen blauw, 390 st. wit, 3000 st. Gron. en 200 st. Holl. AMSTERDAM, 25 April. Aardappelen. De aardappelenprijzen waren heden: Friesche borgers per mud 2.50 2.90 blauwen 2.50 3.80 Zeeuwsche bonten 2.10 4.60 blauwen 2.20 4.80 eigenh. 3.— 3.90 Zeeuwsche bravo's 3.25 4.50 Duinzand Engelschen 0.— 0. Spuische eigenheimers 3.10 3.60 Spuische bravo's 0.0. Geldersche blauwen 0.0.— Geldersche bravo's 0.0. Drentsche eigenheimers 1.70 2. Duitsche roode 1.90 2.25 Red-Star 2.60 2.80 Malta's Spring 14 ya a 15'/, c. per kg. Malta's 81/.. a 9 7., ct. per kilo. Aanvoer 3 lading. Heden overleed te Nieuwdorp tot onze diepe droefheid onze ge liefde Zuster en Behuwdzuster DINA SCH00NAARD echtgenoote van M. Goedegebuukk, in den jeugdigen leeftijd van 28 jaar. Uit aller naam, B. SCHOONAARD. Middelburg, 25 April 1914. Heden ontsliep in zijn Heer en Heiland onze geliefde Vader. Be huwd- en Grootvader, JOHANNES B0UCHERIE. in den ouderdom van 67 jaar. Uit aller naam, JOH. BOUCHERIE Ju. O.- en W.-Souburg, 26 April 1914. Heden overleed tot mijne diepe dreefheid mijne geliefde echtge noote JAC0BA B0SSELAAR, in den ouderdom van 69 jaar. P. POLDERMAN. Koudekerke, 25 April 1914. V' Voor de zoovele deelneming en blijken van belangstelling, ondervonden, bij' en met het overlijden onzer geliefde en onvergetelijke Moeder, Behuwd-, Groot- en Overgrootmoeder, Mej. CHR. BERGERSWed. P. van dek Stel, be tuigen wij onzen hartelijken dank. Uit aller naam, MAR. JEROENSE. Poortvliet, 27 April 1914. De ondergeteekende beveelt zich aan tot het sproeien van aardappelen met de éénpaards Ideal Sproeimachine (onder- en bovenbesproeiïng).

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3