Telegrammen. Pink Pillen. Gemengd Nieuws Uit de Pers. Reclames Aan hen wier spijsvertering slecht is, wordt de genezing verzekerd. Wetenschap en Kunst. Laatste Berichten. Rechtszaken. Telegrafisch Weerbericht. Burgerlijke Stand. Marktberichten. genomen, in een historisch verhaal, is geen uitzonderingsgeval. En het natuurlijk gevolg van een on derwijssysteem, dat op de minuut af reglementair werkt. (De onderwijzers kla gen zeiven trouwens ook hierover.) De kersepit van den leertling wordt op zrjn zesde jaar vastgeschroefd aan een zuigporspomp. De zuigstang wordt afwisselend vol gens rooster een uur vastgezet op het taalboekje, op het rekenboekje, of op het geschiedenisboekje en de jongen krijgt dan „een uur geschiedenis". Alvorens het pompplan deftig ook .„Staat- en Staathuishoudkunde" vermeldt, behoeft hij niets te weten van het orga nisch leven van zijn land. Zou het niet aanbeveling verdienen, do \schoolboekjesvnjsheid wat te verminderen en een uur of wat méér besteden aan praten met de leerlingen over actueele dingen uit het werkelijk leven? (Nederl.) Goes. Tot de le klasse der Chr. Nor maalschool zijn toegelaten de meis jes Jans Dekker te Goes, Cornelia- Butrfn te Rilland-Bath, Janna Zonnevijlle te Goes, Hub. M. de Jonge te Goes, en do jongens L. ,v. d. Boomgaard te Ka- pelle en S. y. Ham te Krab'bendrjke. En tot, de .tweede klasse: 'Thea van der Wart te Goes en Adriana Maria Krij- ger te Krabbendijke. Ongelukken. Gisteren is een 2i/o-jarig meisje te Rotterdam, bij het oversteken van de straat door een rijtuig, overreden. Het meisje werd naar het zie kenhuis gebracht, waar haar toestand zor gelijk bleek. Het '2-jarig dochtertje van A. de L., te Hoogeveen, is gisteren te water geraakt en verdronken. Een 2-jarig meisje te Zuidwolde, is gisteren in een wijk aldaar verdronken. Giste renmiddag is te Dordrecht, het 3-jarige dochtertje van een stucadoor in een waschkuip gevallen en gestikt. Te Kaatsheuvel wordt de 60-jarige Do sinds Zondag vermist. De politie heeft een uitgebreid onderzoek ingesteld, tot heden echter zonder eenig resultaat. Men vieest dat den man een ongeluk is over komen. Te Waalwijk heeft gistermid dag een jongen vstn 18 jaar, werkzaam op een ledertabriek, met een revolver op een mede-arbeider geschoten. De ge troffene Ls onder geneeskundige behande ling gesteld. De kogel kan nog niet. wor den verwijderd. G r ij s h a a r. Als een groote zeld zaamheid kan gemeld worden, dat een 7-jarig meisje te Lekigrkerk at grijze haren heeft. Hokvast! Jac. v. d. Laan en diens eehtgenoote te Rozenburg zullen 30 April den dag herdenken, dat ze 50 jaar gehuwd zijn. Tevens zal bet dan 50 jaar zjjn dat beiden in hetzelfde ge huurde huisje wonen. Uitbreker. Een der militaire uit brekers uit, de gevangenis te Bergen-op- Zoom, zekere de G., is gearresteerd. De man heeft in de buurt der gevangenis kleeren weten te krijgen. Na zich in burger gestoken te hebben, is hij alleen naar Zwijndrecht geloopen, waar hij Vrij dagavond door een rijksveldwachter is aangehouden en naar het garnizoen te Bergen-op-Zoom is overgebracht. Plage r ij Te Arnhem heeft zekere heer A. G., makelaar en assuradeur al daar, een huis gekocht, grenzend aan het Paleis van Justitie, en dat, naar men aanvankelijk meende, door het Rijk zou worden aangekocht voor de zittingen van den Krijgsraad. Het Rijk kocht het niet en nu werd de heer G. eigenaar, die in den tuin van het perceel door gehuurde krachten een groot draaiorgel laat spelen. De zittingen van de Rechtbank onderein den hierdoor veel last, de ambtenaren van parket en griffie kunnen niet rustig werken en vooral voor het aangrenzend Israëlitisch ziekenhuis is de toestand on houdbaar. Aanslag op een trein. Naar het „N. v. d. D." verneemt, is Zondag getracht den trein te doen ontsporen tus- schen Hasselt en Zwartsluis, waar men twee ijzeren bouten en een paal op de rails aantrof. De zaak is in handen der politie. Brand in een mand! Op de veemarkt te Uden (N.-B.) liet Maandag een boer, terwijl hij zijn pijp opstak, een vonk in zijn mand met varkens vallen. Door het in de mand aanwezige stroo stond deze in een oogwenk in liclne laaie. Hoewel men zoo gauw mogelijk trachtte de varkens te redden, kwam een 'dezer dieren in de vlammen om. G e moe d e 1 rj k. Konden we eens lezen, dat een conducteur van de tram, ergens tusschen Veemvouden en Dokkum, zijn passagiers een poosje liet wachten, omdat hij onder de bedrijven door nog even zijn geit moest melken, een collega van een ander traject was, schrijft de „N. Gr. Crt.", dezer dagen niet minder gemoedelijk. Het is in den eierzoekerstijd en als oud eierzoeker had onze kaartjes- man op de heenreis wel opgemerkt, dat er langs de trambaan een nest met eieren moest zijn. Die konden daar toch niet blijven. Een afspraakje met den machinist gemaakt: samen deelen. Deze laat op een gegeven oogenblik de tram wat langzamer rijden- De vlugge conducteur, ex-eier- zoeker, springt van den wagen, snelt op het nest toe, haalt er twee eieren uit, reikt de machinist er een van over en steekt het ander lachend in do jas, waar in gewoonlijk alleen een sigaar tijdelijk verdwijint. Dan springt hij weer op den wagen; de machinist port vergenoegd lachend het vuur wat op, de conducteur heeft niet minder pret, en het publiek heeft schik in het geval, dat de tram ook als eierzoeker dienst doet en met al die vergenoegde lui komt die nieuwerwetsehe eierzoeker flink op tijd aan. Een merkwaardige gebeur tenis. Een merkwaardige gebeurtenis, zeker zeldzaam voorkomend althans daar speelde zich gistermorgen in de PauliLs Potterstraat te Amsterdam af, waar een koe, behoorende jot een koppel, dat stadwaarts werd geleid, het levenslicht schonk aan twee kalveren. Proces-verbaal werd door de politie opgemaakt. Een onvoorzichtige papal Op de lijn Venlo—Wesel liet dezer da gen een man tusschen het Nederl. en het Duitse he grensstation zijn kind, dat hij .op den aim had, uit het geopende raampje van den trein vallen! Toen men den trein door middel van de noodrem tot stilstand had gebracht, bleek de klei'- ne slechts een paar schrammen opgeloopen te hebben. 1 A n ti-k er m i s b e we g i n g. Als een gevolg van de pogingen, den laatsten tijd te Almelo aangewend tot weder-invoe- ring dei' kermis, vergaderden Maandag avond de afgevaardigden van 23 organi saties om een anti-kermisbeweging op touw te zetten. Aan den raad zal een verzoek gericht worden, de kermis niet te (trverstellen,, welk verzoek o.m. ge steund zal1 worden door verschillende predikanten, doktoren en hoofden van scholen. Tevens1 werd de wenschelijkheid uitge sproken, dat aan de Almelosche arbeiders een paar vacantiedagen per jaar zal wor den gegeven met behoud van loon. Drenkelingendag. Maandag was voor Harlingen een merkwaardige dag door het groote aantal drenkelingen. In de haven vielen een stoker en een schipper over boord en werden tijdig' gered. Een kind, uitwijkende voor een geit, viel dn de Zoutsloot. Men bracht haar weer op het droge. Bij het zeilen moest een jongen, die in den mast was geklommen, zich in zee laten vallen, ten einde omslaan van het vaartuigje te voor komen. Hij wist zich zwemmende te red den. Ook geraakte nog een galant jong- menscb, dat bezig was een paai- jonge dames te roeien, over boord. Hij mocht het geluk smaken, door de schoone roei- sters gered te worden. De ver trouwenstruc. Twee jongemannen maakten op reis kennis met elkaar. Al spoedig genoten ze eikaars ver trouwen. De één meende het goed met den ander, terwijl de andere het te goed meende met den eerste. Zjj gingen te zamen him verblijf zoeken in eenzelfde pension in de Oudebrugsteeg te Amster dam. Den anderen morgen vroeg verdween de „te" eerlijke vriend tegelijk met de portefeuille, inhoudende ongeveer 600 Mark, van den ander. Daar men vermoed de, dat de dader naar Duitschland zou vertrokken zijn, gaf men de stations aan de Nederl.-Duitsche spoorbaan telegra fisch van het gebeurde kennis met ver zoek om aanhouding. Even over de gren zen bij Kleef werd de vogel waarlijk geknipt. Een jeugdig bedrieger. Za terdagavond werd te Zouterwoude een 10-jarig jongetje zwervend gevonden, dat de politie wijsmaakte, door zijn stiefmoe der te zijn achtergelaten. Het werd uit tnedelijden door den burgemeester in huis genomen. Thans is gebleken, dat men met een jeugdig bedrieger te doen heeft. Hij heeft het geheele verhaal verzonnen. Hij is afkomstig uit Haarlem en heeft de ouderlijke woning heimelijk verlaten en dit reeds voor de achtste maal. Een vreeseljj'k incident. Te Dinerab'ulos in Klein-Azië wordt in ver band met den aanleg van den Bagdadr spoorweg een brug over de Eupliraat ge legd. Benige vertegenwoordigers der Koer dische arbeiders, waaruit het grootste ge deelte der werklieden bestaat, begaven zich naar den chef-ingenieur- om eenige klachten ter zijher kennis te brengen. Zijl werden evenwel met stokslagen ontvangen en trokken zich verschrikt terug. Ziji deel den het voorval aan hun kameraden me de, die met werktuigen en wapens naai de brug gingen, waai' zich de ingenieur bevond. Deze verkeerde in groot gevaar-; hij liet daarom een locomotief in groote snelheid over de br,ug loopen en op de werklieden inrijden. Negen arbeiders wer den gedood en 43 zwaar gewond. Een aantal werklieden sprong in zijn angSt in de rivier om zich zwemmende te red den. Het grootste deel verdronk echter. De Koerden, die zeer wraakzuchtig zijln, zijn zeer verbitterd. De chef-ingenieur vluchtte en het is slechts aan de hulp van den Duitschen consul te Aleppo te danken, dat hij ontkwam. Van kwaad tót erger. Dinsdag heeft zich in de grenadiers kazerne te Leipzig een droeve tragedie afgespeeld. Een soldaat werd door een sergeant ver rast, terwijl hij' bezig was in diens ka mer een kistje open te breken, waarin zich 400 Mark bevonden. Zich betrapt ziende, greep de soldaat een hamer en sloeg den sergeant op het hoofd, zoodat deze stervend ineen zakte. De soldaat vluchtte en werd later op een kamer ge vonden. Het bleek, dat hij zich een kogel' door het hoofd gejaagd had. Moord te Borgerhout. in de vestinggracht van Antwerpen werd kort geleden het vreeselijk verminkte lijk van een man gevonden. Ofschoon de justitie eerst geheel in het duister tastte wat betreft de identiteit van den vermoorde en de aanleiding van diens gewelddadi- gen dood, werden spoedig aanwijzingen verkregen, welke deden vermoeden, dat. de ongelukkige, de 33-jarige zeeman Jules Termon, vermoord is door eenige vrien den. Als verdacht van den moord is een Nederlander, Johan K„ bijgenaamd „De lange Hollander", gearresteerd, op het oogenblik, dat hij te Antwerpen den trein van het Noorden wilde nemen. Daarna zijn nog twee personen aangehouden. Het zijn de gebroeders J. en F. Vrancken. De eerste, bekend onder den bijnaam van „Jan Alleen", de andere heeft den bjj- riaam van „den oude". Het gerecht heeft nu ontdekt, dat het slachtoffer in een herberg te Borgerhout werd gelokt en daar is neergeschoten, 's Avonds werd het lp in een zak gestoken en met een handkar naai' de plaats gevoerd, waar men het onkenbaar maakte, en in de gracht der vesting wierp. Een vrouw, die in betrek king stond tot Jules Termon, verklaarde dat zijn makkers hem hebben vermoord, omdat zij hem vreesden. Op zekeren dag zou hij ile vier mannen betrapt hebben, toen zij de opbrengst van een diefstal in een zeepsiederij' te Borgerhout deel den. Jules Termon eischte zijn deel van den diefstal, anders dreigde hij hen te zullen verraden. De mannen beloofden hem voor zijn stilzwijgen te zullen beta len, maar zij hielden hun belofte niet. Termon besloot toen er een einde aan te maken. Bij het opeischen van zijn geld, hebben zijn makkers hem vermoord. „Vad." Tusschen Albaneezen en Serviërs. In Noordelijk Macedonië en vooral in het vilajet Kossovo heerscht groote opwinding. Verscheidene duizen den Albaneezen van Kossovo hebben tal rijke benden geformeerd, die de Servische troepen voortdurend bestoken en som tijds vrij gevoelige verliezen toebrengen. Bij Koumanovo hebben de Albaneezen getracht de spoorrails door middel van dynamietbommen in de lucht te doen vliegen, maar een Servische patrouille slaagde er in de bommen te verwijderen, zoodat de catastrophe vermeden kon worden. Vergiftiging? Bij de familie van den voor eenige jaren geleden naar Ame rika .geëmigreerden arbeider Viet nit de gemeente Beerta, is bericht ontvangen dat deze en twee zijner volwassen zoons ge storven zijh aan vergiftiging ten gevolge vjan het nuttigen van bedorven vleeisch. Vijf kinderen zijn nog ziek, doch men hoopt ze in het leven te behouden. Kievitseieren. Op de markt te Sneek werden Dinsdag 20000 kievitseieren aangevoeld. Zij kostten 13 cent per stuk. Staking b ij d e n S i in p 1 o n- tunnel. Eenige dagen geleden had bij Iselle, aan den zuidelijken ingang van den tweeden Simplontunnel, een instor ting plaats, welke werd toegeschreven aan het gebruik van verboden dynamiet- patronen door de werklieden, die kort ge leden tot staking waren overgegaan. Eeni ge huizen in de nabijheid van den tun nel weiden hierdoor verwoest. De ar beiders ontkennen ten stelligste schuld te hebben aan het ongeval. De onder neming heeft thans den arbeiders de voor waarde gesteld den arbeid onmiddellijk te hervatten, daar het werk anders voor- drie maanden stop wordt gezet. Het aan tal stakers bedraagt ongeveer 1000, zij stellen een aantal eischen, waarvan die om loonsverhooging de voornaamste is. Ook een staking! Doordat een Rotterdamsc-he koopman op de groentenr veiling te Delft door een keurmeesteit in 't ongelijk was gesteld en'niet ter veiling, weid toegelaten, verlieten zijn concurren ten, eveneens Rotteidainsche kooplieden, voor binnenland, die 't met den koop man eens waren. Dinsdagmiddag en bloc de veiling. Voor de Delftsche kooplieden was deze staking een meevaller en voor de tuin,- ders, die n.b. met 't geval niets te maken (hadden, een tegenvaller, daar de groenten voor lagen prjjs werden geveild. De Nijmeegsche kermis. Bij de te Nijmegen gehouden verpachting van een aantal standplaatsen op de dit jaar te houden kermis, werd niet minder dan ruim f'23.000 besteed. Voor een stoomcaroussel wordt betaald f5611, voor 2 cakewalks of dergelijke inrichtingen f 1665 en f2313, voor 2 rodel- of sledeba- nen f1810 en f2940. i Of er ook schandelijk veel verdiend wordt Voor 121/s cent 0m de wereld! Den 9en Januari zond een handelaar te Arnhem een brief aan een mevrouw te Bennekom, welken brief hij den 12en April als onbestelbaar terugkreeg. Een vrij ge woon geval, dat echter interessanter wordt als men kennis neemt van de omzwer vingen, welke die brief in die drie oman- den heeft gemaakt, blijkens de vele adres sen, waarmede de enveloppe is volge krabbeld en de vele stempels, die do acta terzijde bedekken.' De „A. Ct." heeft aan de hand van deze stempels de volgende reisroute van de brief uitgezocht: 9 Jan. vertrek van Arnhem, denzelfden dag aankomst te Bennekom, waar men een postzegel van 71/2 cent. bijl 'dien van 5 heeft geplakt en onmiddellijk den brief heeft doorgezonden naar Nice. Aankomst te Nico. 11 Jan., aankomst te Lissabon 20 Jan., vertrek uit die stad 21 Jan., aankomst Marseille 24 Jan., Singa pore 22 'Febr., Weltevreden '23 Febir., Tand- jok Priok 24 Febr., Batavia 24 Febr., Weltevreden 16 Maart, Batavia 17 Maart, Arnhem 12 April. Deze heele reis heeft de brief geinaaktfc voor 121/2 cent. De post heeft al die maanden er haar goede zoigen aan gewijd, er zijn informaties ingewonnen naar het verblijf der geadresseerde, er zijn met versdiillende hand aanwijzingen op gé schreven, als a bord du Goeutoer, in formatie Rott. Lloyd Batavia parti pour Lisbonne, enz. alles voor de som Van 121/2 cent. Ongecorrigeerd.) Stot m s ei n. De „Nederlander" schrijft: „Op het roode Concilie van Utrecht is de zwarte bal geheschen. Er komt stornr tegen de Eerste Ka mer. De sociaaldomokratoir, begeerig naar vermeerdering hunner macht, en overtuigd van do dienstwilligheid der vrijzinnigheid roepen haar op tot een nieuwe samenwer king. Mr. Troelstra en zijn raad van getrou wen Wilden, onbeperkt, reeds bij eerste stemming met de liberalen en vrijzinnig- demokraten samengaan, teneinde in 1916 do meerderheid ook dei' Eerste Kamer naar links te verplaatsen. De heeren van het Concilie, die minde!' bard loopen dan hun, ook politiek lang- beenigen leider, konden hem nauwelijlkjs bijhouden, en besloten slechts stapsgewijs tot de bloc-politiek van het anti-clericalis- me over te gaan. Alleen indien de om standigheden het noodig maken, en na overleg met de locale besturen, zullen zij den vrijzinnigen in de armen vallen. Het is in elk geval aangenaam 'dat, het stoiTnsedn reeds nu geheschen is. In de districten, waar de wind gewoonlijk uit alle hoeken schiet, zal men de touwen en de touwtjes moeten uithalen om den 'boel vast te sjorren. Niet eerst in 1916. Ook niet pas in 1915. Maar 'reeds van dit oogenblik af aan. Het sormsein der sociaal-demokraten ver- dubbele de waakzaamheid van den reoht- schen strandwacht. Wij (twijfelen er niet aan, of hij heeft de oogen open. Mocht het, meevallen, mocht de storm luwen, of do schade gering zijp, dan zijn in ieder geval de spullen tegen 1917 in orde. W,ant San krijgen we vast en zeker don vierjaarsstorm". Om zich van hunne maagkwalen le genezen hebben velen nutteloos ontzag lijke sommen uitgegeven voor middelen zonder waaide. Sommige bereidingen kun nen wel bij toeval de spijsvertering be vorderen, maar zij kunnen een volhar dende moeilijke spijsvertering niet gene zen. Om een werkelijken uitslag te ver kregen, moet het middel een werking op de verteringsorganen en niet op dezer inhoud uitoefenen. Het geneesmiddel moet niet den arbeid der maag verrich ten, maar moet de maag in staat stellen haar eigen werk te doen. Dat wordt door de Pink Pillen verkregen. De Pink Pillen zijn niet saamgesteld uit gistende verte- ringstoffen die een kunstmatige vertering te voorschijn roepen, maar door hunne samenstelling versterken zij de maag, herstellen zij de krachten der verberings- organen die lui zijn geworden en bezor gen een natuurlijke spijsvertering. Zij zijn ook onovertroffen tegen bloedarmoe de, bleekzucht, neurasthenie. Ze zijn verkrijgbaar a fl.75 per doos en f9 per zes doozen, by het Qeneraal-Depöt der Pink- Pillen, Da Coutakade lö, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen by W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. MIDDELBURG. Onderwijzersexamen (acte 1. o.). Geëxamineerd 8 mannelijke candidaten afgewezen 3. Geslaagd de hee ren J. Hartman, D. Jouwerda, T. C. J. H. Kohier, allen te Middelburg, C. Cr. Meijer te Terneuzen, en J. J. de Ridder te Hoek, MIDDELBURG. De tweede repetitie voor het zingen van Volksliederen op 5 Mei zal Zaterdagavond om 8 uur aanvangen, dus niet om 5 uur. MIDDELBURG. Op de algeraeene ver. gadering van aandeelhouders van de N.V. Houthandel v.h. G. Alberts Lzn. Co. te Middelburg gehouden op heden waren vertegenwoordigd 438 aandeelen, uitbren gende 66 stemmen. De balans en winst en verliesrekening werden overgelegd en. het dividend ad 11 pCt. betaalbaar ge steld van 30 April af. BORCULO. Gisteravond moest een elec- tro-monteur oen reparatie aan een bo venleiding verrichten. Hij greep de draad en bleef er aan hangen. Een collega be vrijdde den man. die inmiddels het be wustzijn. verloren had. ODESSA. Iii de nabijheid van Tlieodo- sia bekwam een visschersboot gedurende den storm averij!. De bemanning, uit 9 koppen bestaande, kwam in de golven 0111. De boot werd dooi' een havenstoom- boot binnengesleept. WEENEN. De toestand ,van Keizei' Frans Josef wordt ongunstiger. ,De nachtrust werd door hoesten zeer verstoord. De eet lust is bevredigend. NEWi-YORK. Uit Washington .wordt ge seind, dat Huerta .aan den Amerikaan- schen zaakgelastigde zijn passen heeft ter hand gesteld. Men verwacht spoedig een oorlogsver klaring van de zijde van de Mexikanen. MEXICO. President. Huerta is bij een tocht door de /stad luide toegejuicht. Hij hield een toespraak, .waarin hij verklaarde, dat do schuld ,van den huidigen toestand op de Amerikaansche regeering rust; en dat 'Mexico het goede gewild heeft. Een vogel van 117 jaar. In een Australisch wetenschappelijk blad wordt melding gemaakt van 'n pa pegaai, die den eervvaardigen leeftijd van 117 jaar heeft, en sedert vijf geslach ten in liet bezit van de familie Benett te Sylvania bij Sydney. Het eigenaardige bij dit dier is, dat de huid slechts en kele veeren meer heeft en geheel rimpe lig geworden is. Het voedsel bestaat uit meelproppen in plaats van maïs. On danks zijn 117 jaar is de vogel steeds vro olijk en zit gewoomlijk op het dak van de kooi en roept don bezoekers vrien delijk: „Welcome Gentlemen!" tegemoet. De hooge leeftijd dezer vogels die dik wijls tot de sprookjes gerekend werd, schijnt dus werkelijk voor te komen. De wonderen van het Yell 0 w- s tone-park. Evenals in menig ander opzicht is Ame rika ook in natuurbescherming Europa vooruit. Reeds sedert 1872 hebben de Vereenigde Staten hun „Nationaal park", het reusachtige gebied, waar alleen de natuur heerscht. Toen kapitein Lacy iu 1863 het Yellowstone-park doorkruist had, wilde bijna niemand de wonderen geloo- ven, die daar door hem gezien waren. In 1871 bevestigde Hayden's expeditie de beschrijvingen van Lacy. Reeds een jaar later werd bij parlementsbesluit bepaald, dat hel gebied nationaal eigendom zou zijn, „tot vermaak en ontspanning van het volk". Het Nationaal-park is gelegen in de staten .Wyoming, Montana en Idaho het heeft vier hotels, twee lunchtenten- en een militair kamp als eenige mensclvoljjke woningen. Het park is een stuk oardge- schiedenis; onder de vooteu van den ba- zoeker kookt en borrelt liet; fonteinen werpen hun h»et water in de lucht, reus achtige boumen verheffen hun torenhoog© kruinen. Hier leven nog kudden buffels, wilde schapen en antilopen, bevel's bou wen hier vreedzaam hun kunstige woninp gen, immers een jgóbeel regemont cava knie waakt er voor dat niemand de dieren eenig leed doet. Alleen de forellen in de nieren en beken mogen gevangen wor den. En zoo paradijsachtig is dei toestand, dat de beren graag in de keukens der hotels komen, om zich als huisdieren aan het een of ander te goed te doen. GOES. In de heden gehouden vergade ring van do N. V. Waterleiding Maatschap pij „Zuid-Beveland" werden gekozen cle vijf aftredende leden: Jhr. U. E. Lewe Lewe van Nijenstein, J. N. Elenbaas, J. H. 0. Dominicus, Mr. Jac. de Witt Hamer J.Gz., M. van Harmeien, en de heeren J. P. G. Timans en P. Lindenbergh, die dus vanaf 1 Mei 1914 den Raad van beheer vormen. Op het verslag omtrent den toestand der Vennootschap over 1913 komen wij nader terug. Een nauwkeurig en zorgvul dig geteekende kaart van het verzorgings gebied der Vennootschap, is er bij ge voegd. Voor de rechtbank t© Amsterdam zal Vrijdag 8 Mei behandeld worden de zaak tegen H. J. G. en 'A. van O., die aldaar een bewoner van üombui'g' beroof den en later trachten hem af te persen,/ en bij dien gelegenheid te Middelburg door do politie werden gearresteerd. Naar waarnemingen in den morgen van 23 April medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te Le Bilt. Hoogste barometerstand 772.7 te St. Mathieu, laagste stand 743.9 te SeijUis- fjord. Verwachting tot den avond van 24 April Meest matige Zuid-Westelijke tot Noord- Westelijken wind. Half- tot zWaariiewolk'te lucht met toenemende kans op regen of onweer. Iets koeler. MIDDELBURG. Getrouwd: C. M. v. d. Poel, 34 j. jm. en M. F. L. van Ba- kengein, 26 j. jd. Bevallen: M. Labrujere, geb. Vinke, z. Overleden: J. A. Emond, man van E. J. Andriessen, 87 j. MIDDELBURG, 23 April 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering, de noteering onveranderd. Jarige Tarwe f 7,75 a f 8,Nieuwe Tarwe f 0.a f 0,Rogge f 0,— a f 0,— Zomer- gerst f5,— a f 5,25Wintergerst, f 0,— a f0,Haver f0,a f0,Paardeboonen f 0,a f0,—Tuinboonen f0,— a f 0, Ronde Bruineboonen faf—Lange Bruineboonen f—a fWitteboonen fa f—Groene Erwten fa f—, Kioonerwten f 10,— a f 11.Alles per H.L.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3