Uit de Provincie. Ingezonden Stukken. Kerknieuws. Onderwijs. Reclames Gemengd Nieuws den georganiseerd, onder leiding van ds. A. S. Talma en dr. J. Th. de Visser. Verschillende spreker zullen daar onder werpen uit de rakbeweging en dergelijk,*} (behandelen. Het aantal deelnemers is be- peikt; de conferentie zal een intiem ka rakter dragen. (Ned.) De Algemeene vergadering van het Geref. Traktaatgenootschap „Filippus" zal D.V. Donderdag 18 Juni 1914 gehouden worden te Sdheveningen. Strafvordering. Tot leden der Comm. van Voorbereiding voor de wijziging in het Wetb. van Straf vordering z"n benoemd (met hun plaats- vervang* t de heeren Sasse van IJsselt (Duynstee. Van Veen (Ankerman) Lim burg (Ma: iiant) Van Hamel (Rink) Men dels (Sannesj Ter Spill, (Visser van IJzendoom) Beunrer (Rutgers). De tus schen haakjes geplaatste namen zijn die der plaatsvervangers. Middelburg. Blijkens het jaarverslag van de openbare leeszaal te Middelburg over 1913 telt deze vereeniging thans 860 leden. Het aantal boekwerken werd in het afgeloopen jaar vermeerderd met 760 en bedraagt thans 3068. Het aantal uitgeleende boeken bedraagt 15813, waar onder 2863 wetenschappelijke. Dat de be langstelling in de leeszaal toeneemt, blijkt hieruit, dat het aantal uitgeleende boeken in Januari 1914 bedroeg 1933, tegen 1084 in Januari 1913. De leeszaal werd in 1913 bezocht door 7814 bezoe kers. Met dankbaarheid wordt in het ver slag melding gemaakt van verschillende schenkingen. De schildersstaking te Middelburg. Naar wij vernemen het staat bij de schilderspatroons het plan om eerstdaags een oproep te richten tot de stakende gezellen, waarin medegedeeld wordt, dat zij, die niet voor een bepaalden tijd zich voor liet werk opgeven, als ontslagen zullen worden beschouwd. De Staking. In een gisterenavond gehouden ledenvergadering van de pa- 'troonsvereeniging is besloten aan de sta-* kende schildersgezellen ter kennis te bron» gen, dat zij hen, die op de bestaande voor-waarden (19 cent per uur) de werk zaamheden willen hei-vatten, in de gele genheid fetelt zich uiterlijk Vrijdag 24 April daarvoor schriftelijk aan te melden. Zij die hieraan geen gevolg wenschen te ge ven, moeten zich als ontslagen beschou wen. Gisteravond had het bestuur der af- deeling Middelburg en omstreken van den Nederlandschen Bond voor Ziekenverple ging eene vergadering belegd, waarin als spreker optrad de heer dr. J. Kat, ge neesheer-directeur' aan het krankzinnigen gesticht te Grave, over meenings- verschillen tusschen „Psychiaters en Leeken." De heer J. C. Gieben opende de ver gadering met -eene uiteenzetting van wat de Bond wil, dat is de bevordering van de ziekenverpleging in Nederland en zijne Koloniën op de meest ruime schaal. De heer dr. J. Kat, behandelde uitvoerig de moderne behandeling van krankzinnigen, besprak de psychiatrie en bepleitte do aamenwerking tusschen Psychiaters en niet Psychiaters. De heer Gieben sloot met een woord van dank de door ongeveer 30 personen, van het meerendeel dames bijgewoonde lezing. Bloemenpracht. In de dagbladen wordt men aangespoord een bezoek te brengen aan de Betuwe, ten einde te ge nieten van de bloemenpracht der bloeien de kersenboomen. Dit is te ver voor ons, maar een prachlbeeld van bloeiende vruchtboomen vindt men thans in Zee- land's Proeftuin in den Wilhelnrinapol- der. Men ga daar' eens zien, het is schit terend en rijk, prachtboomen overladen met bloemen, en niet alleen het oog ge niet van den overweldigenden bloei, er valt veel op te merken wat van belang is voor den fruitkweeker en den lief hebber. Vrijdag 24 April a.s. zal de Rijkstuinbouwieeraar den geheelen dag in den proeftuin aanwezig zijn om be zoeksters en bezoekers te geleiden en voor te lichten. Dow de politie is aangehouden B. J. S., verdacht van landlooperij. De politie heeft twee stakende schil dersgezellen bekeurd, die op het Molenwa ter wachtten op een werkwülige en daar bij steeds een verboden laantje op en neer fietsten. In verband met de alhier te houden etalage-wedstrijdis door het bestuur vaa de vereeniging „Handelsbelang'' aan alle winkeliere hier ter stede een circulaire gezonden, waarin allereerst wordt mede gedeeld, dat de wedstrijd zal gehouden worden op 4 en( 5 Mei. Teneinde de deel name zoo algemeen mogelijk te doen zijn en de taak der jury te vergemakkelijken wordt slechts één wedstrijd gehouden en zal het oordeel geveld worden naar drio hoedanigheden, namelijk fraaiheid van het geheel, practisch nut (reclamemakend ef- fect) en samenstelling uit eigen artikelen. Voor elke hoedanigheid wordt door elk jury-lid tot 10 punten 's middags en tot 10 punten 's avonds genoteerd door een jury ivan 3 leden, zoodat het maximum te be halen punten 180 bedraagt. De étalages moeten des Maandags 4 Mei te 12 uur gereed zijn en ook den 5en Mei in denzelfden staat gehouden worden. Voor het hoogst aantal punten wordt door „Handelsbelang'' een verguld zil veren medaille beschikbaar gesteldals tweede en derde bekroning een zilveren medaille, terwijl verder' 7 bronzen roedaib les het aantal bekroningen op 10 brengen. Afgescheiden van dezen wedstrijd wordt een bijzonder getuigschrift uitgereikt voor die étalage, welke zonder het karakter reclame te verliezen, het meest toepasse lijk is op de aanleiding tot den feest dag. De medailles worden op 5 Mei aan den bekroonde uitgereikt. Verzocht wordt zich vóór of uiterlijk 25 April schriftelijk op te geven bij een de* bestuursleden. Gisteren werd in 't Schuttershof al hier de eerste repetitie gehouden voor het zingen der Volksliederen op 5 Mei. Ongeveer 250 personen waren aanwezig voor het meerendeel leden van zang- vereenigingen. De heer de Blouw wees op het doel dezer samenkomsten: n.l. niet om een uitvoering voor te bereiden, maas om te zorgen dat de aanwezigen de lie deren op de Markt medezingen. Wanneer een bepaalde groep een voorbeeld geeft zullen de overigen wel volgen. Vooral h*e^ nommer „Een lied voor Nederland", woor den van J. G. Nijl, wekken veel sympa thie. Zaterdagavond 5 uur vindt een tweede repetitie plaats, onder wedewer- king van 't muziekkorps Middelburgs Harmonie. Mogen velen aan de opwekking om te komen gehoor geven. Vlissingen. Koninklijke Maat schappij De Schelde. In de heden (Woensdag) gehouden aandeelhouders vergadering van de Koninklijke Maatschap pij „De Schelde" werd het jaarverslag over 1913, het 36ste der maatschappij uitgebracht, waaruit blijkt dat er in alle afdeelingen levendigheid heerschte en de contracten voor nieuw werk voor loonen- de prijzen konden worden afgesloten. Het aantal werklieden bedroeg gemid deld 1727, het grootst aantal op een be paald tijdstip 1819. Het aantal ambtena ren 157. Door de bekrachtiging van het nieuwe e rfpa c hts con tract met den staat is uitbrei ding van het bedrijf mogelijk geworden. De exploitatie der havens is op 1 April 1914 overgedragen aan de gemeente Vlissingen. Afgeleverd werden een vrachtstoom schip, een onderzeeboot en twee torpe- dobootjagers, terwijl de complete ma chines installaties voor vier stoomsche pen, welke elders gebouwd werden, ver vaardigd. Totaal werden 43 stoomketels vervaardigd. Op 31 December 1913 waren onuitge voerde orders geboekt tot een bedrag van circa f7.550.000. Aan arbeidsloon werd uitbetaald f 1.150.734.44. Uit de winst- en verliesrekening blijkt dat op de diverse werken f930.811.41 werf verdiend en dat de zuivere winst bedroeg f112.200, welke als volgt verdeeld wordt, aandeel houders 8 pCt. f 80.000, bedrijfsbelasting f 2.200, reserve f 6.000 en tantièmes f 24.000. Het verslag en de winst- en verliesre kening en de balans werden goedgekeurd en tot commissaris herkozen de heer mr. F. J. Sprenger te Middelburg. Goes. De Muziekvereeuiging „De Sym phonic" heeft aangeboden de Gastentoon- stelling met een concert te besluiten. Gastentoonstelling. Gisteren zijn uitgereikt 402 toegangsbewijzen voor één dag en 21 „doorloopende" kaarten. De belangstelling was dus bijzonder groot, vooral wanneer men in aanmerking neemt, dat het getal Marktbezoekers nietf zoo groot was als anders wel het geval is. Vanmiddag hield mevrouw S. W. Korff- Jvlaasesz een voordracht over een uitge breide keukenPotage a la crème, rib, aardappelen, Bruisselsch lof au jus, ananas met roomsaus, vruchtentaart, kletskop- jes en zandkoekjes. Vanavond en morgen vindon er belang rijke kookdemonstraties plaats met de Junker en Ruh Gasfornuizen en Komfo ren men zal braden zonder vetj en zonder boter, visch koken zonder water, enz. Morgenavond voordracht over de nieuwe kookwijze met Sanogres-ovens en proef- koken. Deze demonstraties zijn zeer be langwekkend, vooral voor de dames. Zij, die de tentoonstelling bezoeken, verzuimen ze dus niet. Met 4 Mei a.s. wordt de contro leur van den Phytopathologischen dienst J. H. Z. Molewjjk te Goes gestationeerd. Krabbendijke. Be Directeur van het post en telegraaf kantoor te Krabbendijke brengt ter kennis van het publiek, dat het kantoor met ingang van 1 Mei a.s. voor den post-, telegraaf- en telefoon dienst zal worden opengesteld van 8—1 uur, van 23.30 uur en van 4.308 uur. Voorts wordt dan ingesteld een postver zending aan den trein ten 8.16 uur 'sa vonds vertrekkende in de richting Vlis singen. Laatste buslichting aan het kan toor 7.50 uur 's avonds. De met dien trein aankomende stukken kunnen tegen betaling van dubbel busrecht, zijnde f 1 per kalenderkwartaal, worden afgehaald des avonds van 8.409 uur. terwijl de niet afgehaalde stukken den volgenden morgen ten 7 ure in de kom der gemeente worden besteld. Kapelle. Hedenmiddag trad in het koor der Ned. Herv. Kerk als spreker op de H.E.G. heer Muskein, Majoor der Land weer. De geachte spreker zette in rijke bcwoorfingen uiteen de verhooging vao 's lands weerkracht. Wat gedaan kan wor den om te komen tot een weerbaar volk, een volk dat niet alleen groot is, maar het ook wil zijn. Wanneer een maal de geesel des oorlogs daar is, 'tis te wenschen, dat het verhoed wordt, de wapenen kan hanteeren. Om die weer kracht te verhoogen moet men zich oefe nen. Daarom dient ook hier te worden opgericht een Schietvereeniging, om zich vertrouwd te maken met de wapenen. Wanneer 10 personen boven de 16 tot 40-jarigen leeftijd zich aanmelden, kan deze .vereeniging tot stand komen. 'De oefeningen zullen waarschijnlijk gehouden worden op het plein der openbare school, De opkomst was schaarsch, hetgeen ze ker wel aan het minder goed gekozen, uur tje wijten was. De voorkeur zal ge geven worden aan ilen Zaterdagmiddag. Reeds jverscheidenen gingen zich ter secretarie aanmelden, dus mogen we ver wachten. dat hier spoedig een schietver eeniging tot stand z,al komen. Ritthem, Alhier is gisteren overleden op ruim 90-jarigen leeftijd de heer W. Mejjers, in leven oud-hoofd der school, oud-secretaris der gemeente. Dlrr. Meij- ers is onderwijzer geweest in den ouden tijd, ;toen de „meester" behalve zijn ambt vele andere betrekkingen vervulde, zoo als koster, voorzanger, klokkenluider, enz. Zoowel 'de burgerlijke als de kerkelijke gemeente is hij van groaten dienst ge veest. Tot zijne laatste levensdagen was zijn verstand helder. Sluis. Het Post-, telegraaf- en telefoon kantoor zal mat 1 Mej a.s. op werkdagen geopend zijn van 8-lu.nm.; van 22.30 u.; van 55.30 en van 67.30. Terneuzen. Alhier is overleden op 70- j a rig en leeftijd de Z.Eerw. heer F. A. Kerstens, pastoor alhier De overledene was een ijverig propagandist voor de R. K. beginselen; in 1891 was de val van Glinderman bij de Kamerverkiezingen in het district Oostburg hoofdzakelijk ge volg van zijn actie tegen de „coalitie". Zijn uitspraak in „De Zoom"„Glinder man zakt als een haksteen" is sinds een gevleugeld woord geworden. De overle dene schreef verschillende artikelen in de „Nieuwe Zeeuwsche Courant" onder het pseudoniem „Een oud-Journalist". (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur, In het no. van Zaterdag j.l. trof mij het stukje„Neuzen en de Chr. Vakorga nisatie". 'Met u betreur ik het verloop dezer zatrk daar ter plaatse. Zeer zeker is daar een Chr. vakorganisatie van bootwerkers op zijn plaats, ja zelfs zeer noodig. Toen dan ook onder leiding na een lezing van ds. Hogerzeil clie organisatie tot stand kwam, was er bij de organisatiemannen vreugde. Al te lang was het in der modernen handen geveest. Er moet niet alleen daar, maar in elke plaats behoort een andere, een Chr. vakorganisatie te zijn, met het oog op de moderne ontwikkeling van het maatschappelijk leven een gebiedende zaak. Dat echter deze vakorganisatie op zulk een wijze is ondergegaan, verdient onzerzijds rneit een krachtig protest te worfen beantwoord(Verwonderen doet het ons echter niet, dat ze op deze wijze is verdwenen. Over het algemeen is er in Zeeland onder de Christelijke arbeiders nog niet het minste besef van de nood zakelijkheid der Chr. vakactie. De organi satie la Terneuzen is onder zeer verschil lende omstandigheden opgericht, maar' de mannen als Zoodanig waren niet voldoende onderlegd in de beginselen van de Chr. arbeidersbeweging. Geen Chr. organisatie van werklieden is daar aangesloten bij Batr. of Chr. Nat. Werkmansbond, die leiding gevenDe ontwikkeling staat er niet hoog, daar vandaan de ondergang. Anders had, wat nu gebeurt is, niet plaats gehad. Wij hebben jn geen geval uit den weg te gaan voor een moderne organisa tie, en wanneer een Chr. vakorganisatie sterk staat, met mannen aan het hool'd die in de beginselen doorkneed zijn, d.an baat het middel van terrorisme niets. Maar waar nu toch gebeurd is, wat we vreesden, spreken wij openlijk het schande uit aan het adres van de moderne organi satie. Waar haalt zij het recht vandaan om zoo op te treden? Ook zij heeft de hvüp der Chr. vakorganisatie noodig. Aï- meer zien we, dat moderne bonden en christelijke overleg plegen. De gevolgen zullen dan ook piet uitblijven. Toch. zal, M. de Red., hert door u (aanbevolen mid del niet baten om de namen te publi» ceeren, het gaat om de brutaliteit en ongeoorloofdheid van de organisatie en we dienen daar in het vervolg rekening mee te houden. We riem daaruit wat de praktijk is van (Ie moderne bonden. Of er in Neuzen niet iemand is, die daar zich voorspannen wil om dat in het reine te brengen? Och, M- de Red., we zijn in Zeeland arm aan mannen, die de lei ding op zich nemen van de Chr. vak beweging en aJgemeene bonden. En de erVaring heeft geleerd, dat de mannen, onze mannen, eerst beter moeten toegerust worfen, willen zij tot degelijke vakorgani satie komen. Uw aandringen dat niet al leen te Terneuzen, maar in geheel Zee land er Chr. vakorganisaties komen, zou ik willen veranderen in de Chr. arbei ders en predikanten, onderwijzers en al len, die eenigen invloed hebben, laten zij er zich voorspannen om de arbeiders trachten te vereenigen in algemeene Chr. bonden. Wij spreken nu over Pair. Be ring Walcheren die voor een groot gedeelte de leiding der Chr. arbeidersbeweging heeft wil alles doen om de Chr. arbeiders tot organisatie te brengen. Dat elk, die (be hoefte heeft aan een Chr. arbeiders organi satie zich tot ons wendt. Wij verklaren ons volgaarne bereid om overal te spreken ever den arbeid en beginselen van Patr. en die dei' Chr. vakbeweging. Dat dit nu de zen zomer gebeure en laten we dan as. winter een groot» propogandatoclrt ma ken op de dorpen in Zeeland en de ar beiders brengen in Itatr. Daarna kunnen wij ze brengen in de Chr. vakbeweging. Het is meer dan noodig dat er verandering komt. Zoowel op de dorpen als in de steden neemt het aantal der moderne vak organisaties toe, de g. D. A. P. heeft reeds vele afdeelingen. Dat. er dan nu van onze zijde alles in het werk worde gesteld om de .Chr. arbeiders te bren gen waar ze hooren. Anders gaan ze toch den (modernen kant uit. Dat zal komen. Onze roeping is dan ook om ze te lei den in de banen van recht en gerechtig heid in het maatschappelijk leven. Laat dan onze oproep tot allen die ons kunnen helpen niet ijdel zijn, maar laten we allen de hand aan den ploeg slaan om ons volk te redden van de ver keerde wegen. Ondergeteekende is tot pile correspon dentie en inlichtingen bereid. We zijn in alles ter wille. Help ons dan om het vaderlijk erfdeel te behouden.. U, M. de Red., vriendelijk dankend voor do gastvrijheid, teekenen wij ons, W. WATTEL. Seer. Ring Walch. Patr., Sleperssingel, (Middelburg. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor Koudum, 'door J. J. C. Karres 'te Oudemirfum. Naar de „Ned." meldt, is de be noeming van een opvolger van ds. H. Pierson, den p res idon f -directeur der Zet- tensche inrichtingen tot het najaar uitge steld. 'I Geref. Kerken. Beroepen te Loeuen-Vreeland, B. Roorfa te Koevorden; te Dronrijp, K. Doorn bos te Boxum. Middelburg. Onderwijzers-examen (acte l.o.) Geëxamineerd 8 (mannelijke can- didaten1 afgewezen. Geslaagd de heeren J. M. Cense, A. Tees, H. J. J. Des sous en J. van Doom allen te Middel burg; J. C. Ie Bleu te Breskens; J. Lu- cieer te Oostburg en J. J. Verlinde te Zaamslag. Kapelle. Onze dorpsgenoot de heer L. Mailekote Dz. is benoemd tot onderwij zer aan school II te Anna Paulowna (N.H.) Voorheen was hij als zoodanig werkzaam te Kortgene. r C h r. Ouder wijs te Soera- ibaja. In de benedenstad van Soera- haja zal in Juni een. Christelijk» school worden geopend welke zal uitgaan van ,do Vereeniging tot oprichting en in standhouding van Chr. Scholen te Soera- baja. Bedoeling is de kinderen uit de honderden Indo-Europeesehe gezinnen al daar en Chr. opvoeding te verschaften. Voor Üe oprichting is echter naast het kapitaaltje der vereeniging en de uitge schreven geldleening van f 15000 nog 5000 gulden uit het vaderland noodig. Het daar toe gevormd Comité, bestaande uit de Jheeren Jac. van 't Lindenhout, Ds. A. Pijn- acker Hordijk en J. M. Voorhoeve, pen ningmeester, ontving tot heden f600 en verzocht thans den kerkeraden te wil len medehelpen door de PinkstercoUecte*, geheel of gedeeltelijk voor dit doel af te staan. r x. Verschillende Nederlanders van naam bevelen deze zaak als vrienden van heit Chr. Onderwijs aan. PIANO— V GARANTIE KUNSTSPEL en ELECTRPIANO'S. VLEUGELS is HET ADRES a^KESSELS'KON,FABRIEK. TILBURG URAAGT CATALOGUS - DOK TERMllNBETAlING Ongelukken. Gisteren is te Am sterdam een kindje vanuit de derde ver dieping op straat gevallen. Ernstig ge kwetst werd het kind in bewusteloozen toestand opgenomen. Te Leiden is een kleermaker, omdat hij struikelde, te wa ter geraakt en verdronken. Te Utrecht is 'n 18-jarig jongmensch, dat door duizeling werf bevangen, achterover van zij i fets geslagen en aan de gevolgen overleden. De 29-jarige K. v. d. H., uit Schoon hoven, die varende was op een Rijnaak, is te Wezel verdronken. Gistermorgen is een vierjarig zoontje van den timmer man E. te Niewolde (Oldambt) in een gracht verdronken. Op 'B Prinsen ver jaardag is t "Zaan dam niet officieel gevlagd. Kwaadwilligheid. Men m?ldt ons uit Naarden: Maandag werf alhier door de politie aangehouden het dienstmeisje werkzaam bij Mevr. Drijver. Het minderjarige meis je, dat met ingang van 1 Mei ontslagen zou worden en van mevrouw geen goede getuigenis zou krijgen, heeft uit kwaad willigheid in de koffie Sunlightzeep ge daan. Alleen mevrouw dronk van deze koffie en proefde een onaangenamen smaak. Onmiddellijk dacht zij aan eene poging tot vergiftiging. De ontboden dok ter constateerde echter reeds spoedig dat van vergiftiging geen sprake was. Het meisje werd echter aangehouden en be kende dat zij uit boosheid op mevrouw zeep in de koffie had gedaan. Mevrouw is thans weer geheel hersteld. Het meisje is gisteren naar hare ouders in Haarlem overgebracht. „Msb." Zonderlinge avontuur. Een motorfietsrijder uit Kleef overkwam bjj zijn reisje naar Goch een eigenaardig avontuur. Vlak voor den spoonvegover- gang BoxtelWezel scheurden van zijn rijwiel de staaldraden der rem en regula teur af, zoodat hij alle macht over zijn motor verloor. De rijwieler het gevaar bemerkende, sprong van den in volle vaart zijnden motor af. De stoomfiets schoot door en brak door de barrière van het spoor heen. Op de eerste rails kan telde de machine, terwijl over de tweede rails juist een trein passeerde. Keizer Frans Jozef. Over den gezondheidstoestand van den keizer wordt officieel medegedeeld: De eergisteren in getreden lichte verbetering duurt gelukkig voort. De nacht is goed geweest, de slaap rustig, de algemeene toestand goed. De keizer is te vier uur opgestaan en lreeft de gewone audiënties gehouden. Mexico. Minister Bryand stelde de buitentandsche mogendheden in ken nis, dat de betrekkingen tusschen de Ver- eenigde Staten en Mexico zijn afgebro ken. Het departement van oorlog heeft tot alle officieren de mededeeling gericht, dat zij zich voor den actieven dienst ge reed moeten houden. Een oorlog tusschen de Ver. Staten cn Mexico is dus onver mijdelijk geworden. Vera Cruz is reeds door de Amerikanen genomen. Het Engelsche Koningspaar bevindt zich thans te Parijs. De ontvangst was hartelijk. De koning van Zweden. De krachten des konings nemen toe. De eet lust is goed en het voedsel bekomt den koning goed. Een oplichter gevat Alexan der, tweede burgemeester van Köslin, is hier gevangen genomen. Hij is dezelfde pei'soon als de ,32-jarige kreitsassistent Thoimann, die wegens bedrog tot een half jaar gevangenisstraf is veroordeeld. Door middel van vervalschte legitimatiepapie ren en akten heeft hij indertijd de betrek king van magistraatsassessor te Wei se ti tels en later te Bromberg gekregen. Te Bromberg is hij met de dochter van een hooggeplaatst beambte, die een aanzien lijke huwelijksgift medebracht, getrouwd, later i s hij uit 700 mededingers tot twee de burgemeester van Köslin gekozen. Een vroegere vriendin, door Alexander voor £000 mark opgelicht, heeft een aanklacht ingediend, daar Alexander op het verzoek om terugbetaling met bedreigingen ant woordde. Deze aangifte heeft tot de ont maskering van den oplichter geleid. „N. R. Ct In België worden omstreeks een milliard eieren per jaar gebruikt. Dat maakt ongeveer 50 millioen kilo en om die te vervoeren zijn 11.650 spoorwagens noo dig. Deze aanzienlijke hoeveelheid eieren heeft een waarde van zoowat honderd millioen frank. Uit Rusland, Bulgarije, Italië en Nederland worden jaarlijks 275 millioen eieren ingevoerd. België voert ongeveer 95 millioen eieren uit naar' En geland en Frankrijk. De Franse hen eten nog meer eieren dan de Belgen. Zij verbruiken er 153 per hoofd en per jaar. Het totaal verbruik per jaar bedraagt 10 milliard, een waarde vertegenwoordigend van 600 millioen francs. Parijs alleen verbruikt jaarlijks 500 millioen eieren, of 175 per hoofd. 4000 maal geniest in vijf u u r. Op weg naar Middletown (staat New York) nam een boer, John Miller genaamd, een snuifje. De gevolgen waren wat al te overvloedig. De boer begon te niezen en kon pas ophouden toen er een ader- in zijn neus gesprongen was. Hrj vertel de dat hjj niet minder dan 4900-maal in vijf uren tijds geniest had. Zijn verkoud heid zal hij nu wel kwijt zijn. De {instructie tegen Me vrouw Caijlaux. De rechter van, in structie heeft gisteren opnieuw mevrouw Caillaux verhoord. Zij verklaarde de open baarmaking dei' brieven, door Caillaux vóór hun huwelijk aan haar gericht te hebben gevreesd, omdat het intieme brie ven waren, en de publicatie haar goeden naam had kunnen schaden. Toch wenscht zij, dat die brieven in het proces zullen dienen; dan zal blijken dat zij niet zoo onvoegzaam zijn, als men beweert. Mevr. Caillaux heeft herhaald Calmette niet te bobben willen dooden; zij wilde hem al leen de belofte afdwingen, de brieven niet to publioeeren en de lastercampag ne tegen haar man te staken. üe kist van de dienstbode. „Het Vaderland" verneemt uit Peters- burg het volgende: Eenige dagen geleden verhuurde zich een dienstbode bij den heer Robof, een rijk koopman te Lobovo, aan den spoorweg Moskou -Rykxnsk Zij stuurde een groote kist vooruit, die haar plunje heette te bevatten; de kist werd in de keuken geplaatst. Doch de hond van den heer Robof was niet van die kist af te houden. Voortdurend gromde, en blafte het beest tegen de jurken en hemden der dienstboden; want iets anders kon de kist toch niet bevatten. Hoe vaak de hond ook verjaagd werf, telkens keer de het waakzame dier naar de kiat terug en begon weer te blaffen. Eindelijk be- e'oot de beer Robof de kist to laten ope nen, door een paar zijner mannelijke be dienden. En die vonden in de kist twee jonge kerels, met revolvers gewapend. Voordat zij van de revolvers gebruik konden maken, werden zij overweldigd. Waarschijnlijk was het een nieuwe po ging vair de beruchte rooverbenden, die geheele streken in Rusland onveilig ma ken, om een inbraak te doen, en den heer Robof te berooven.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2