Telegrammen. Laatste Berichten. Allerlei. Faillissementen. Marktberichten. ïartlprpi van Tarwe, Olie ee Her. Burgerlijke Stand. Zeeuwsch Jongelingsverbond. Telegrafisch Weerbericht. Briefwisseling wilde hem grijpen, doch op dit oogenblik; schoot de ongelukkige eerst den politie hond en daarna zichzelf dood. Een en ander had plaats in de onmiddellijke lia- fl'fjheid van de veldartilleriekazerne. De jonge man, was afkomstig uit Amsterdam. Men zegt dat de dienst bij de instructie- batterij, waarbij hij ais volontair was ge komen, hem niet meer beviel. Hij was reeds indertijd naar den Bosch en daarna naar Ede overgeplaatst. Bovendien moet de jonge man in onmin met zijn familie hebben geleefd. „Vad." M oor d. Zondagmorgen zaten een 50-jarige eenigszins doove bakker en een jonge bootwerker, die een spraakgebrek heeft, ,aan een tafeltje in een heiberg te Amsterdam te praten. Daar het gesprek begrijpelijkerwijs niet vlotte, liep de boot werker kwaad heen en kwam later terug met een mes in den zakDe bakker her vatte het gesprek, waarop de bootwerker, kwaad geworden omdat de bakker zei: wij zijn ouwe jongens onder elkaar, on der het zeggen van „wat, ouwe jongens?'' zijn mes trok en daarmee den bakker in de buik stak. De dader, onthutst over hetgeen hij gedaan had, bleef eerst even kijken naar zijn slachtoffer. Daarop ver liet hij! het koffiehuis, zeggende„lk zal .wel een dokter halen". De getroffene leed veel pijn. Een dok ter gaf hem een inspuiting, waarop hij per auto naar het Binnengasthuis werd vervoerd, alwaar hij Maandagmiddag is overleden. De dader werd gearresteerd. De getroffene laat een vrouw met tien kinderen onverzorgd achter. Lijkverbranding. Naar verluidt ligt het in het voornemen van de Haariem- eche justitie, de vervolging ter zake van de verbranding van het lijk van dr. Vaillant in het crematorium Westervelt in te stel len uitsluitend tegen den secretaris van de1 Vereeniging voor Lijkverbranding dr. va Lissa, 'als hebbende deze feitelijk deelgeno men 'aan het plegen der overtreding. Im mers staat vast, dat dr. Van Lissa persoon lijk het lijk in den verbrandingsoven ge schoven heeft. 'De firma van der Stadt te Zaandam heeft tl ©sloten haar zaak te liquideeren tengevolge van de staking. Don Quichotte herleefd. De ziel van Don Quichotte, zoo lezen wij in de „Telegr.", schijnt gevaren te zijn in een vijftigjarigen, voormaligen dorpsschool meester van Socuéelamos, een vlek in Argamasille td Alba, waar Cervantes zijn onsterfelijken held, den Ridder van de Droevige Figuur, het levenslicht deed zien. Deze schoolmeester, Alvare Sanchez, was een hartstochtelijk lezer van ridder verhalen, irnet name van den „Don Qui chotte", 'dien hij zoo goed als uit zijn hoofd kende. Sedert eenigen tijd gedroeg hij zich ui te ret geëxulteerd, en sprak al leen Inog maar over de avonturen van den windmolens bevechtenden held. Niemand t&hter sloeg, verder acht op de overspan- ne® praatjes van den ouden freer Maar tegen het -einde van de vorige week verslcihafte 'Don Alvaro zich een oude, ver roeste lans, een aan 'n brandweerman be boerende, jaigedankte helm, en hooge bag gerlaarzen. En hiermede gewapend, reed hij o peen ouden knol, van zrjn buurman gehuurd, op avontuur uit. Nu wilde het ongeluk, dat hij een marskramer ont moette, die een met aardewerk beladen muilezel voor zich uitdreef. Don Alvaro noodigde den verbluften man in de bloem rijkste 'bewoordingen uit, als schildknaap bij hem in dienst te treden, wat hem een ruw (antwoord op den hals haalde. Dat <was den dapperen ridder te veel. Hij overstelpte zijn tegenstander met Don quiohoteske bedreigingen, velde zijn lans, sloeg al het aardewerk kort en klein, en beval 'den marskramer, voor hem te knie len. Maar deze vloekte als een heiden en wilde Don Alvaro met zijn stevige® stok te lijf gaan. Dit bekwam hem echter slecht, want de tweede uitgave van Don Quichotte boorde hem zijn lanspunt in de dij, en vel de hem ter neder.Op het geschreeuw van den potten en pannenhandelaar kwamen twee gendarmen toeloopen, die den ouden romanticus in den kraag vatten enhem naar de gevangenis geleidden. Aldus vergaat het ten huidigen dage allen, Üie de hedendaagsche werkelijkheid, welke verre van romantisch is, in het ge laat telaan. ïe Schweinfurt had op Paaschmaaiv dag een fabrieks-employée zich met zijjn beide dochters en een nicht in een roei bootje op de Main begeven. Vermoede lijk 'tengevolge van onvoorzichtigheid kwam het bootje te dicht in de nabijheid van een dam, zoodat het door de stroo ming werd meegesleurd en omsloeg. Alle vier inzittenden geraakten te water en vonden den dood in de golven; later wer den de lijken opgevischt. Bij' een boot tocht bij Halle op de Saaie geraakten vier aannemelingen te water; een harer on gered worden, de anderen verdron- ken' (Vad.) 16 J^fdorf (Silezië) diende de arbeider Wilhelm Kahl rut Langenau op het goed van den grondbezitter Ernfet Horna sedert drie jaar- als knecht en had met de dochter van den grondbezitter een verhouding aangeknoopt, waarvan de geboorte van een kind het gevolg was. Nadat hij te Hiilschberg een andere be trekking had gevonden, kwam hij Paasch- maandagavond naar Berhisdorf en eischte het kind op. Nadat hem dit geweigerd wajs, trok hij zijn revolver en schoot zijn voormalige geliefde met vijf schoten ter aarde. Ook den vader bracht hij zware verwondingen toe. Een knecht, die te hulp snelde, zette hg den revolver op de borst-, Zoodat de man verschrikt ontvluchtte. De moordenaar is daarna niet in zijn woning teruggekeerd. Sedert mist men elk spoor van hem. Te New-York zijn vier van de man nen die ter dood veroordeeld waren, omdat zij twee jaar geleden den speler Rosenthal (die politieschandalen onthuld had) uit een auto hadden doodgeschoten, zijn in de gevangenis van Sing Sing met den electrischen stroom ter dood gebracht. Toen de gendarmes der gymnasias ten, wier veroordeeling wegens het hou den van „revolutionaire" bijeenkomsten zou worden uitgesproken door de bene dengang van het gerechtshof te St. Pe tersburg naar de zaal waar zij bun von nis moesten vernemen, leidden, werden zij door een schaar kameraden, die daar uren lang hadden staan wachten, met bloemen bestrooid. De jongens bleven nog langen tijd op de terugkomst van de veroordeelden wachten, maar tever geefs, want ze waren langs een achter trap naar de gevangenis teruggebracht. De moeder van een der veroordeelde kinderen deelde de bloemen als aanden ken onder de jeugdige betoogers en be- toogsters uit. Men meldt uit BelgradoDaar Ljoeba Kramanowits bij testament vier millioen aan het ministerie van oorlog lieeft nagelaten, heeft de ministerraad besloten, dat hij, hoewel hij geen soldaat was, met militaire eer begraven zou wor den. De kroonprins en prins George ver tegenwoordigden den Koning bij de be grafenis een reusachtige menigte volgde den lijkstoet naar de begraafplaats. Te Porto Ferrajo is in de kathe draal onder de kerkgangers een paniek ontstaan, waardoor één persoon gedood en verscheidene gewond werden. De berg Heinzen, die over het Zil- lerdal (Oostenrijk) hangt, is op onrust wekkende wijze aan het bewegen, waar door lawines zijn ontstaan. Het klooster Mariarast is ten deele verwoest. De be woners van Zeil en van Gerlosberg loopen ernstig gevaar. Te Algiers is in de Arabische wijk een terras ingestort. Een aantal Arabieren werd onder het puin begraven. Er zijn drie doodcn en vijf gewonden. De opstandelingen, die zich te San tiago en Lavega (üominikaansche repu bliek) verschanst hadden, gaven zich aan de regeering over. De regeering is nu meester in de gelieele republiek en er heerscht overal vrede, behalve in het Noordoosten. Koning Alfons van Spanje heeft bij gelegenheid van Goeden Vrijdag gratie verleend aan acht ter dood veroordeelden, zeven burgers en één soldaat. Deze laatste was ter dood veroordeeld, wijl hij te Melilla een sergant en een korporaal vermoord had. Aftf. van cfcn Ned. Bond van ionget. Vereenigingen op Geref. grondslag. (Vervolg). De pauze is geëindigd. We begeven ons naar de kerk, die we bij aankomst geheel gevuld vinden. Het. aantal bezoekers groeit steeds aan. zoodat het kerkgebouw ten slotte eivol is. Vele belangstellenden van in- en buiten Vlissingen zijn opgekomen, waaronder we verscheidene onzer predi- ten opmerken. Onze voorzitter kan tot zijn en onzen sprjt niet aanwezig zijn. daarom is de lei ding dezer vergadering opgedragen aan den heer Bastmerjer. Deze laat zingen Ps. 36:2, spreekt zijn blijdschap uit over de groote opkomst en roept inzonderheid het welkom 'boa aan den Weleerw. heer Ds. R. E. van Arkel van Soest, die tegelijk verzocht, wordt het door hem aangekon digde referaat voor te dragen. Z.Eerw. zal spreken over: „De arbeid in het licht der Heilige Schrift". „Toen God zoo vangt, spr. aan Adam aan kondigde, dat de aarde doornen en diste- Ien zou voortbrengen, antwoordde deze, volgens een Oostereche legende: „Heere, zal ik dan met mijn ezel uit dezelfde kribbe eten doornen en distelen?" Maai' God antwoordde: „In het zweet uws aan- schrjns zult gij uw brood eten". Deze le gende latende, voor wat zij is, wil Spr. er alleen deze waarheid uit constateeren door den arbeid is de mensch verheven boven de dieren des velds. „Arbeid adelt" is een Christelijk spreekwoord, door de ordinantie van den arbeid heeft God den mensch geadeld. De mensch is van huis Uit arbeider. Hij is een werkend wezen. Er zijn er, die den arbeid willen doen ver dwijnen of tot een paar uur per dag in krimpen; er zijn anderen, die meenen, dat de arbeid er is om der zonde wil. Geheel onjuist. Te arbeiden is onze hooge roeping, maar ook een heerlijk privilege. De arbeid, alle arbeid is uit God. God slaapt niet en sluimert niet. Hjj kan niet anders dan werken. Dat is juist de diepe gedachte der Drieëenheidde Vader geeft eeuwiglijk den Zoon het leven te hebben in zichzelven; de Zoon volbrengt eeuwig- lijk den wil des Vaders en de Geest onder zoekt eeuwiglijk de diepten Gods. God is in absolute actie. De mensch, geschapen naar Gods beeld, is dus ook tot arbeiden geroepen. Aan stonds na de schepping, vóór den zonde val lezen |wa reeds„Hij gaf hun Adam en Eva) den hof van Eden, om dien te bebouwen en te bewaren". Hier op aarde geldt het: ,,Zes dagen arbeiden en één dag rusten", maai' in den hemel zal een leven zijn van den hoogsten arbeid en de valste activiteit. Hoe hooger het leven is, hoe meer de drang tot arbeiden zich openbaart. In den kosteiijken vruchtboom aanschouwen we reeds iets van den arbeid, in het edele paard nog in veel sterker mate en in den mensch het allermeest. Toch is in de menschenwereld ook nog zooveel on derscheid. (De neger van Afrika tegen over de ontwikkelde Europeaan). Niet werken is dus zelfverlagend voor den mensch. Maar vraag u zeiven tevens af: Op welke w ij z e werk ik? In de onbezielde natuur werkt eu be weegt en verandert alles, maar dat gaat alles werktuigelijk. Dit mag bij den mensch nooit zoo zijn. Hij is een willend en den kend wezen en zijn werk moet de uit drukking eener gedachte zijn. Dat is ook naar Gods wil. Hij is de Hoogste Wijs heid en al, wat Hij doet, is daarvan de uitdrukking. Al, wat God doet, is de ob- jeotiveering eener gedachte. Zoo mag ook de mensch geen gedach- tenloos werk leveren. Zinledig werk is den mensch onwaardig. Dit is echt werk, als onze geest onzen arbeid beheerscht. Daarom zegt de spreukendichter: „Wen tel uwe werken op den Heere, zoo zullen uwe g e d a c h t e n bevestigd wor den." Dit alles nu aldus spr. zijn alge- meene beginselen, gerekend buiten het feit der zonde om. Het zijn scheppings' ordinantiën en ze vormen alzoo den grondslag voor verdere beschouwingen van den arbeid. Door de zonde is niet liet wezen van den arbeid veranderd, maar wel de omstandigheden, waaronder gear beid wordt, o.a. „in het zweet uws aan- schijns". Het zou een straf zijn geweest, als God den arbeid aan den mensch ont nomen had. Nu kan hij met zijn arbeid strijden tegen den vloek, die om de zonde wil op het aardrijk ligt. Maar ook is de arbeid een zegen tegen de geeste lijke gevaren, die hem bedreigen. „Ledig heid is des duivels oorkussen". - Eiken dag' echter is het te zien, dat' ook de arbeid zucht onder den vloek. Hij is niet geweidon, wat Gods bedoeling met hem was. En de menschen hebben Gods bedoeling niet begrepen. Aan de éêne zij de overschatting van den arbeid, zoodat men kan spreken van een „relegie van den arbeid" en aan don anderen kant een verachting van alle werken, omdat men den arbeid beschouwt als een zwa- ren, drukkenden last. Alleen Gods Woord verschaft ook ten dezen opzichte bet waarachtige licht. Zie naar Israël! Toen Griekenland den arbeid verachtte, werd in Israël zijn lof bezongen. Het O. T. spreekt ons van den handenarbeid van groote mannen: Abra ham, Jakob, Jozef, Samuël, Saul, Amos! Zie 't. spreukenboek, lees de wetten door God aan Israël gegeven! Overal vindt ge sociale beginselen, die ook in onzen tijd nog niets van hun waarde hebben verloren. En dan hel: N. T. Er is wel eens gezegd, dat Jezus geen hart had voor den ar beid. Onjuist. Vele zijner uitspraken en gelijkenissen bewijzen het tegendeel. En was hij zelf niet timmerman? Maar Jezus was in een land en bij een volk, waar de arbeid in eere was. Als Paulus op treedt tegen de Romeinsche en Grieksche wereld, waar Üe arb.eid veracht was, treedt hij dan ook krasser op. Voor Jezus is alle arbeid arbeid in het Koninkrijk Gods, d.w.z. wij hebben ook in onzen arbeid God te dienen daarbij wakende tegen overgeestolijkheid en Methodisme. Ook ons werk een dienon van God, het is altijd de geest van 't ware Christendom, hetgeen met voorbeelden uit de geschiedenis wordt aangetoond. (Slot volgt.) GOES. R ij'k s lan db o uw winter- school. Hedenochtend hadden in de lo kalen der nieuwe R ij k s 1 a n d b o u wj- w i n t -e r s ch ooi de overgangs- en eind examens plaats. De uitslag van het overgangsexamen is, dat bevorderd zjj!n van de eerste tot de tweede klasse: A. W. Duvekot, Boreele; J. L. Dorst, StavenisseH. S. Drijfhout; Goes; H. Gleram, Schore; Iz. Groenewege, HoedékenskerkeC. O. J. Hendrikse, Zie- rikzee; J. H. den Herder, Goes; J. C. Koert, WolfertsdijkJ. A. Prumers, ',s Gra venpolder R. M. Smits, Middelbrug; S. Wisse, Kapelle. Eén teerling niet bevor derd. i Te drie ure had de plechtige uitreiking van de diploma's plaats aan 3e op het eindexamen geslaagde teerlingen. Deze 'zijn: A- J- van Lurjk, Wolfertsdijk; J. W. van Nieuwenhuijlzen, Goes; P. L. Kre- pel, Bruinisse; .J J. de Jager, 's Heer Arendskerke; A. J. van Dijjke, 's Graven polder; H. van Iwaarden, Heinkenszandj J. B. Kooiman, Zierikzee;"!. J. Steenhart, Oostburg; C. vain Gorsel, Krabbendijke. Aan één. leerling kon het diploma niet worden uitgereikt. "De inspecteur van het landbouwonder wijs, de Jieer dr. M. H. K. van der Zande, hield na de uitreiking een korte toespraak, waarin hij menige nuttige wenk ten beste gaf, de hoop uitsprak, dat de jongelui veel vrucht van hun arbeid mogen genie ten, en de heeren directeur en leeraren zijd dank niet onthield. Do heer I. G. J. Kakebeeke, de direc teur, brengt bijzonder! ijk dank aan den beer Van den Bosch, den secr. van de Commissie van Toezicht, en spreekt nog een opwekkend woord tot. de geslaagde teerlingen. De met 't hoogst aantal punten geslaag de leerling A. J. v. Luijk, betuigt daarop namens zjjjn medeleerlingen, directeur en leeraren dank voor het genoten onderwijs. Er was veel belangstelling MIDDELBURG. Geslaagd voor het on derwijzers-examen (acte l.o.) de dames: J. Baarschers te Vlissingen, J. Boone te Vlissingen. N. A. Botting te Middelburg, D. P. Ie Cointre te Middelburg, P. Siddi- rus te Oostburg, en A. L. Ie Grand te Zuidzande. 's-GRAVENHAGE. Alhier is een typo- grafenstaking uitgebroken. HOEVELAKEN. Hedenmiddag een uur had de plechtige teraardebestelling plaats van het lijk van den Voorzitter der Eerste Kamer I.E. N. baron Schimmelpenninck van Ider Oye. Onder 't luiden der klok werd het lijk uitgedragen. Aan de groeve wer den onder de talrijke aanwezigen opge merkt O.a. de minister van landbouw en marine (Treub en Rambonnet); dr. A. Kuyper, als oudst bejaard lid der Eerste Kamer, den griffier der Kamer, nir. H. Zil- lesen, den commies-griffier jhr. mr. Wit- tert van Hoogland, den vertegenwoordiger der Koningin, grootmeester van Haar Huis baron Sirtema van Grovestins, die vaniden Prins de Mt. ter zee le klasse Bijl de Vroe, adjudant van den Prins; en die van den Koningin-Moeder, mr. S. .B W. graaf van Limburg Stirum, kamerheer van II. M. De vertegenwoordiger der Koningin leg de (een krans op de kist. Woorden van waardeering werden gesproken door den predikant ter plaatse ds. B. v. d. Wal. Ook was nog aanwezig jhr. S. van Cit hers, commissaris van de Koningin voor Gelderland. Dr. Kuyper e. a. voerden het woord. Een zoon van den overledene dankte voor de bewezen eer. KREFELD. Op den Dusseldorfer land weg is een auto uit Amsterdam tegen een steen gereden en omgeslagen. De chauffeur kreeg een schedelbreuk. Een heer en een dame kregen lichte verwondingen. LONDEN. 'Bij den hotelbrand alhier zijn 8 personen omgekomen. Pa asch gebruiken. Men schrijft uit Twenthe aan de N. R.C. In 't Oostelijk deel van ons land zijn nog eigenaardige Paaschgebruiken in zwang. De Paaschvuren zijn er nog vrij algemeen. In enkele steden zamelt men gelden Sn voor den aankoop van groote teertonnen, welke op een staak geplaatst, op Paaschavond buiten de kom in brand worden (gestoken. Op het platteland brand men 'groote houtvuren, waartoe alle bewo ners hiui deel leverden. Tijdens het ver branden komen de omwonenden bij het vuur samen en zingen er Paaschliederen. Ook het, „eiertikken" is hier en daar nog onder volwassenen en kinderen in zwang. En het eiereten op de Paasch- dagen is nog zoo goed als algemeen. Menig plattelander weet twintig en meer eitjes per maaltijd naar binnen te werken. Tegen Paschen ontvangen vele dorpsonder wijzers van hun leerlingen Paascheieren ten geschenke. Menig onderwijzer wordt met leen 600 a 700 eieren verrast, waar voor de „dankbare leerlingen", zeer tot hun schik, gekleurde griffels en prenten ontvangen. Ook de dorpspastoor wordt natuurlijk niet vergeten. Op het platteland worden den eersten Paaschdag de akkers besproeid met water, dat (op Paaschzaterdag in de katholieke kerk wordt gewijd, om vruchtbaar heid over de (akkers te verkrijgen. Van het Paasch- vuur op dienzelfden Zaterdagmorgen in of hij de Kath. kerken gebrand, nemen veten een houtje om dit in den schoorsteen te plaatsen als voorbehoedmiddel tegen 't inslaan van den bliksem. Een opstandige papegaai. Koning George van Engeland zou in de omgeving van Blackburn op bezoek ko men. De portier van het huis, waar de koning zou afstappen, had twee papegaa ien, waarvan dee een zeer praatlustig de ander minder praatziek was. In afwachting van het hooge bezoek leerde de portier zijn ©enen papegaai „God (save the King te roepen. De vo gel deed het prachtig, en heele dagen lang riep het beest maar „God save the King Eindelijk kwam de groote dag. En nauwelijks was de koning den drempel van het huis over, of de papegaai snot terde :,,God save the King God save the King 1" De koning bleef lachend staan, maar z$n vroolijkheid kende geen grenzen meer, toen de andere papegaai er zich onverwachts tiusschen mengde, en zoo hard als hij kon kraste: „Houd je toch stil, oude ezel!" (Meb.) Uitgesproken faillissement: Fiorimundes Franciscus Hamelijnck-Boone, koopman (hakker en winkelier) te Hoofdplaat. R.-C. Mr. G. F. baron thoe Schwartzenberg en Ilohenlansberg. Curator Mr. M. van Tou lon van der Koog, adv. en proc. te Mid delburg. Naar waarnemingen in den morgen van 15 April medegedeeld door hel Kon. NedMeteor. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 776.2 te Not tingham, laagst© stand 750.5 te Yestma- noea'. Verwachting tot. den avond van 16 April Matige tot zwakken, Noord-Oostelijke tot Noord-Westelijken wind. Gedeeltelijk be wolkte lucht. jWeinig of geen regen. Wein'ig verandering van temperatuur. .Mogelijk nachtvorst. ROTTERDAM, 14 April. Vee. Aanvoer59 paarden, 2113 magere en 753 vette runderen, 265 vette, 1366 nuch tere kalveren, 97 schapen of lammeren, 248 biggen, 1071 varkens, 3 bokken of geiten, 1 veulens. Prijzen per V; Kilo, Koeien 33 a 43 et, ossen 33 a 43 ct., stieren 34 a 37 ct. kalve ren 52a 60 ct. Prijzen per stuk van Mager Vee. Melk koeien t' 175 a 320, kalf koeien f200 a 350, stieren f120 a 340, pinken f 110 a 150, vaar zen f150 a 200, paarden f200 a 300, slacht- paarden f 100 a 130, hitten f 100 a 200. Nuchtere kalveren (fok) f 20 a 35, idem slacht f6 a 13, Biggen t'8.50 a 14.50 per week f 1.50 af 1.70. Aardappelen. Brielsche kralen f 4.25 a 0.Zeeuwsche eigenheimers f 3.50 a f 3.80, id. blauwe f2.75 a f3.50, id. bonte f0.— a f0.—id. poters f2.50 a f'2.80. Bravo's f3.80 a f4.30. Spuische eigenheimers f2.90 a f4.10. Friesche eigenheimers f' 3.40 a f' 3.60. Maltha's 87, a 9 ct. per Va kg. Geldersohe blauwe f2.50 a t'2.80. Schoolmeesters f0.— a f0. Duit.sche roode f0.— a f0.— per Hectoliter. Met tamelijk aanvoer, tamelijk vraag. Eieren. Zeeuwsche f 4.a f 4.25. Over- maassche t'4.30 a f4.50 per 100 stuks. ROTTERDAM, 14 April. De prijzen besteed aan „De Rotterdamsclie Veiling" (gedeponeerd handelsmerkR. V.) zfjn als volgt: Gegarand. versche Inl. per 100 stuks. Hoendereieren van f 4.01 tot f 4.84 id. Eendeneieren f 4.26 f 4.52 id. Ganzeneieren 1' 9.f 0. id. Kalkoeneieren f 0.-— f— fnl. Hoendereieren van Handelaars f 4.10 f 4.45 Aanvoer eieren 62300. Boter f0.62 tot f0.66 per V* K.G. Voor gesorteerde eieren van minimum 17 per K.G. waren de aan aanvoerders uit te betalen prijzen tot 64 ct. per K.G. De 2.75 4- I 4.10 4.50 3.50 3.80 0— 3.60 0.— 0.— 2.— 2.— 2.25 2.80 AMSTERDAM, 14 April. Aardappelen aardappelenprijzen waren heden: Friesche borgers per mud 2.50 blauwen 2.50 Zeeuwsche bonten 4. blauwen 1.80 eigenh. 3.— Zeeuwsche bravo's 3.40 Duinzand Engelschen 0.— Spuische eigenheimers 3.10 Spuische bravo's 0. Geldersche blauwer. 0.— Geldersclie bravo's 0.— Drentsche eigenheimers 1.7'0 Duitsche roode 1.90 Rad-Star 2.30 Malta's 8'/a a 9'/.2 ct. per kilo. Aanvoer éTadingen. OOSTBURG, 15 April 1914. Oude Tarwe f 0.— a 1 nieuwe Tarwe f9.50 a f 10.50, Rogge f7.a f7.25, nieuwe Wintergerst f 9.50 a f 10.—, Zomorgerst f9.50 a f9.75, nieuwe Haver f7.75 a f8. Kookerwten f9.25 a f 10.Voererwten f 0.— a f 0.—, Paardeboonen f9.25 a f9.50 alles per H.L. Dinsdag 14 April 1914. PARUS. Tarwe prjjsh.per April fr. 26.75 a betaald, per Mei fr. 27.—, per Meiy Juni fr. 27.05 a f'27,— betaald, per 4 md. van Mei fr. 26.90 dito, per Juli/Aug. fr. 26.60 a 26.75, per 4 laatste md. fr. 26.35 a 26.40. Suiker 88 gr. ikalmper April fr. 28.50 a 29.witte no. 3 kalmper April fr. 32.verkoopers, per Mei fr. 32.25 dito, per Mei/Juni fr.; 32.37 dito, per 4 mnd van Mei fr. 32.50 koopers, per Juli/Aug. fr. 32.75 ver koopers, per 4 md.van Oct. fr. 31.87 ver koopers. NEW-YORK. Tarwe. De termjjnmarkt opende nauwelijks prijshoudend en zonder zaken, fluctueerde verder om dezelfde rede nen ais te Chicago sloot vast. Loco vast. 14 April 13 April 11 April 9 April North 100% lOO'/o 1007, 100'/2 Roode Winter 105— 105— 105— 105 14 April 13 11 Mei 100% 100% 100 997, Juli 957, 95% 947, 957, Sept. 937, 937* 94 94 C o r r. te B. Wanneer men de oprich ting van een nieuwe vereeniging meldt, dient men in de eerste plaats de namen der bestuursleden op te geven. S. M. te N. Of het lang genoeg was? Veel te langl Bed. CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende nauwelijks prijshoudend a 7, c. lager, daalde verder wegens het gunstige weder en in verband met flauwere telegrammen, waar na kleine aanvoeren in het Noord-w esten en Bradstreets verslag, een rijzing bewerkten. De loochening van oogstschade in het Zuid- Westen, de flauwe maismarkt en weinig levendige locovraag bewerkten weer een daling, waarna contraminedekkingen en ge ruchten van hetere exportvraag een nieuwe rijzing uitlokten. Het slot was vast. Mei Juli Sept. Dec. 14 April 927, 867, 86% 13 917, 867, 86 11 917, 867, 867, 9 907, 867, 867, N. R. C. Van 1117 April. VLISSINGEN. Bevallen: A. J. Versluijs, geb. Meeusen, d.; J. A. J. P. Koppen, geb. Gerris, z.R. Aerssens, geb. de Nqs, d. Overleden: J. Verhage, wedr. van A. Gabrielse, 73 j.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3