Telegrammen. Pink Pillen. BEECH API'S PILLEN drie Ve Reclames Het versterkend middel voor hen die aan een slechte spijsvertering lijden. Gemengd Nieuws Reclames Allerlei. Briefwisseling. Laatste Berichten. Ad Leestafel Marktberichten. i Dinsdag openba; Landbouwersha Zoldergei Indien het niet verteerde voedsel in de maag blijft, ontstaat er gisting en vormen zich gassen. Deze gassen doen de maag uitzetten en jeen uitgezette maag hindert het hart en brengt zulke hevige pijnen van dit orgaan voort, dat zij aan een hartziekte doen gelooven. De gas sen vormen zich tengevolge van gebrek aan kracht der verteringsorganen en dat gebrek aan kracht der verteringsorganen komt voort uit slapte van het bloed. Een versterkend middel is dus noodig. De Pink Pillen, hersteller van het bloed, versterker der zenuwen, zijn altijd gebruikt met succes bij de behandeling van dezen vorm van maagkwaal. De koud© wasschin- gen des morgens, gevolgd door krachtige wrijvingen zetten den bloedsomloop aan, maar de behandeling met de Pink Pillen blijft onmisbaar indien men het bloed wil verrijken, de zenuwen versterken en de maag geschikt maken haar werk to doen. Zoodra men gebruik maakt van de Pink Pillen, vermeerdert de eetlust, de spijs vertering heeft gemakkelijker plaats en de algemeene toestand verbetert. De Pink Pillen hebben tal van zieken genezen, het is dus geen proef die gij neemt. Bovendien kunnen zij zonder bezwaar ge bruikt worden door personen van het fijn- gevoeligste gestel. Ze zyn verkrijgbaar il fl.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depót der Pink- Pillen, Da Costakade 15, Amsterduni. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bjj J. W. Gndde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholeu bij W, Potter, Apotheker, Stoofstraat. Eu verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Hondengeblaf en hanenge kraai. Door mr. 0. B. \V. de Kat en 150 anderen is in een uitvoerig adres aan den Haagschen Raad verzocht in de po litieverordening een door straf te hand haven bepaling op te jiemen luidende onge veer als volgt: „Houders van honden of hanen, en zij, die honden of hanen onder him opzicht (hebben, zijn verplicht te zorgen, dat tus- sjehen 10 uur namiddags on 8 uur voor- imiddags, de honden door blaffen, huilen of janken, en de hanen door kraaien, geen overlast of hinder aan dc omgeving veroorzaken.'' Hoog water. De Nieuwe Kade Voor Tiel is wederom overstroomd. De (Waal wies jn het laatste etmaal 15 c.M. en bereikte een peil van 7.32 M. L N. A. P. Een nieuw hotel te Rotter dam. Naar wij vernemen, moeten dooi de combinatie, die zich ten doel stelt de stichting van een nieuw, groot hotel daar ter stede, zijn aangekocht het huis en de stallen van den heer L. Van der Kuylen, gelegen aan het Van Hogendorps- plein, benevens de aangrenzende en ach terliggende panden, waaronder de nog nieuwe Dr. Kuyperschool, loopende tot aan de Sleutel-steeg. (Msb.) De Belgische vlieger Ver- sohaeve is met zijn toestel gevallen en op slag gedood. Een betwiste erfenis. Te Bleskensgraaf overleed den 31n Oct. van het vorige jaar mej. M. Buijs, naar ieder- (een meende een behoeftige vrouwze werd dan ook door diaconie en anderen ondersteund. In tijden van ziekten of stren gen winter ontbrak haar niets, want ze was, zooals 'men dat noemt, nogal in „beklag". Groot was dan ook de verba zing, dat men na haar dood, voor een „behoeftig mensch" een niet, onaardig geldsommetje vond. Dit bericht heeft des tijds de ronde gedaan in vele nieuwsbla den. Wie was nu de erfgenaam? Het was een moeilijk geval, want mej. B. was buiten huwelijk geboren. De diaconie, die zoovele jaren haar „bedeeldhad, meende recht op de centen te hebben. Een familielid zeide, dat hem de erfenis toekwam. Maar, naar van andere zijde wordt beweerd, behoort de nalatenschap aan het Rijk. En nu zal ten sterfhuize „erfhuis" gehouden worden van de lut tele meubelen. Te Rio de Janeiro en in Buenos- Aires loopen hardnekkige geruchten dat de Roosevelt-expeditie een ongeluk zou zijn overkomen. Op grond van te New- York ontvangen telegrammen van Fiala, een der leiders der expeditie, is kapitein Magalhaes en de natuurvorscher Miller, van het New-Yorksche natuurhistorische museum, te Manaos aangekomen. Zij ver heten Roosevelt op 27 Februari jl. bij de Duvida-rivier, waar de expeditie zich in drie afdeelingen splitste. Echter ver zekert Fiala, dat Roosevelt welvarend is en eind-April te Manaos kan worden ver wacht. Gisteren is echter via Manaos bericht gekomen, dat de ex-president en zijn ge zellen het goed maken. M ij n o n g e 1 u k. Uit Kattowitz wordt ons gemeld, dat in de Plessisohe mijn Iawek, doordat zand de mijn binnendrong elf man van de oppervlakte werden afge sloten. Een man werd zwaar gewond. Dy anderen konden zich spoedig in veiligheid brengen. Woeker van een millionai Te Kief in Rusland heeft plotseling een huiszoeking plaats gehad bij- den bekenden millionair Günsburd, en daaruit is ge bleken, dat deze een gevaarlijke woekeraar is, die zijn talrijke cliënteele, meest grondbezitters, hooge ambtenaren, prinsen, graven en baronnen, uitzoog. Ilij nam 400 en 500 pot. van zijn slachtoffers. De politie legde in zijn woning beslag op 50 wissels tezamen tot een bedrag vait een millioen roebel. Onweer. In geheel Zuid Duitsch- land hebben zware onweders, niet regen gespaard, groote schade aangebracht, lil Hoerdt werd een landbouwer op het veld door den bliksem gedood, terwijl zijn vrouw eveneens zwaar getroffen word. In 't Boven-Schwarzwald is opnieuw sneeuw gevallen, ter hoogte van L M. Krankzinnige. Donderdagmid dag .toefden, naai- de „Leeuw. Gt." meldt, in de wachtkamer derde klasse van hef station Leeuwarden eenige mannen van Terschelling met 'n krankzinnige, dien zij naar een Belgisch gesticht moesten bren gen. Plotseling kreeg de patiënt een aan val van flazernij en w,ist zijn bewakers: to ontsnappen. Doordat hij de reizigjers be dreigde, liepen in een oogwenk de wacht kamer, en de vestibule leeg. Met de hulp van politie, spoorwegpersoneel en burgers, wisten de bewakers den patiënt te overmeesteren en in een coupé te bren gen. Vliegongeluk. De vliegenier Reiehelt is met een vrouwelijke passagier op het vliegveld te Kaditz gevallen, door dat de motor uiteensprong. Beiden werden gedood. P e s i. Te Caracas heeft zich een pestgeval voorgedaan met doodelijken af loop. Een hondenslachterij. Te Oberhausen, waar verschillende bewoneis in do laatste weken hun honden vermisten, heeft de politie in de Elleboogstraat een hondenslachterij ontdekt. De bewoners van het perceel, welke juist bezig waren het vleesch der poedels voor de consump» tie gereed te maken, waren door dei komst der politie ten zeerste verrast. Het ontslag van Fabro. De Minister van Justitie zal den President del' republiek de besluiten ter teekening voor leggen, waarbij Herbeaux wordt benoemd tot proo.-gen. aan het Hof van Appèl in Parijis in de plaats van Fabre, die eerste- president wordt aan het Hof van Aix. Voorts besioot de minister om Ridault de l'Isle naar den hoogen raad der magi stratuur te verwijzen. Een baldadige streek. Gis ternacht zijn aan vier monumenten te Ber lijn de snavels van de marmeren adelaars die de profielen der banken versieren, zwaar beschadigd. De afgeslagen stukken der snavels zijn in duizend stukken ver splinterd. Er is een man gearresteerd, (die op den tijd dat het gebeurd moet zijn de kettingen der monumenten over- geklommen is. Men vondt bij hem een tamelijk grooten steen en een scherp mes. Hij is krankzinnig. In handen van flesschen- trekkers gevallen. Een Duitschei' G. H. G. genaamd en wonende in een plaatsje in Oldenburg maakte door ons land een reis. In Winschoten aangekomen, ontmoette hij daar zekeren F. A. D-., die beweerde in Amsterdam te wonen en een Duitscher, die zich W. S. noemde. Met deze twee personen spoedig in een ge sprek gewikkeld, vertelde hij hun naar Rotterdam te willen gaan, maar geen weg te weten. Hierop boden D. en S. zich „welwillend" aan om den jongen Duit- schei' te vergezellen en hem den weg te wijzen. Hier aangekomen, wisten de twee „vriendelijke" metgezellen den Duit scher G. te bewegen gezamenlijk een ka mer te huren in den Oppert. Intusschen raakte het geld van den jongen man op, die daarom besloot aan zijn vader om geld te schrijven. Op den raad van den Amsterdammer, die beweerde, dat hij, als hij het geld aan zijn eigen adres het sturen, met de inning Zeer vele moeilijk heden zou hebben, liet G. dit aan het adres van F. A. D. opzenden. Toen nu de postwissel, groot 2000 mark, aan het adres van D. arriveerde, ging deze, in gezelschap van W. S„ het geld aan het postkantoor alhier afhalen. Beiden zijn hierna met liet geld -ervan door gegaan, hun „bescher meling" -in den steek latend. De politie staat tegenover deze oplichterstruc mach teloos. Spoorwegverbinding Ame rikaEuropa. De idee om een spoor wegverbinding tusschen Amerika en Euro pa aan te leggen, is niet nieuw. In beide werelddeelen is die zaak reeds ettelijke malen lang en breed besproken, maar altijd nog stieten de plannen af op do ontzettend hooge kosten. Niettemin heeft men nagegaan wat de beste en goedkoop ste wijize is om een spoorwegverbinding tusschen Amerika en Europa te krijgen, welke een ononderbroken verkeer moge lijk maakt. Ten slotte schijfit, het, dat deze belangrijke verbinding wel mogelijk is. In Amerika heeft zich een maatschappij gevormd, die over een zeer groot kapitaal beschikt en die zich uitsluitend ten doel stelt, een directe verbinding tusschen het Siberische en het Noord-Amerikaansche vasteland te verkrijgen. Men gelooft dit het heste te kunnen bereiken, door een tunnel onder de Behringstraat aan te leg gen. Voor dit doel moeten dan aanslui tende sporen worden gebouwd in Sibe rië en Alaska. De tunnel zal een lengte hebben van 65 K.M. De aanleg zal eenige jaren duren. Een begrooting der kosten is gemaakt, doch nog biet genoemd. Wel zal dit een kolossale som zijtn, die voor den aanleg noodig is, maar dit is voor de maatschappij geen bezwaar. Een nieuwe methode om hout te co n serveer en. De Virgi nia Railway and Power Company in Noord-Amerika heeft onlangs proefnemin gen gedaan met een nieuwe methode om hout te conserveeren. Het hout wordt met een mengsel gesmolten paraffine door drenkt, waaraan fijngemalen infusorie- aarde en wat naftaline is toegevoegd. Do naftalino dringt in alle poriën van het hout en .na het stijf worden der paraf- fino vormt .zich een vaste massa, die niet door water of organische zuren kan worden aangetast. JJovendien werkt deze substantie antiseptisch, waardoor het hout langer duurt en de infusorieaarde is een goed middel tegen de paalworm. De bewerking duurt ongeveer 4 uur, ter wijl de veelgebruikte creosoot-behandeling wel 12 a 14 uur in beslag neemt. De kosten zijn zeer laag. D e W i 11 e W o 1 f. Blijkens een tele gram aan de Daily Telegraph uit Sianfoe dringen de henden van den Witten Wolf snel naar hot westen op. De kern oestaat uit 2000 welgewapende mannen, waarbij zich veel roovers uit het zuiden olijven aansluiten. De steden Iloesjen, Tsjofsji en Meisjen zijn geplunderd. In Iloesjen zijn 200 inwoners omgebracht. De benden staan ten noorden van Woekoeng, welke stad zij hebben vermeesterd, en bedreigen thans Kientsjof en Sanjoensjen. Te Sianfoe zijn 1500 man regeeringstroepen aange komen om de stad (de hoofdstad der provincie Sjensi) te verdedigen. Andere troepen zijn nog onderweg. (N. R. C.) De spoorwegstaking in IIa- 1 i Volgens de dagbladen zijn de spoor wegbeambten op Sardinië reeds tot sta king overgegaan. De «meningsverschillen tusschen de beambten bij de Staatsspoor wegen zouden een ernstiger karakter aan nemen. De kwestie Ulster. Naar de parlementaire cot-rwpondent van de „Ti mes" verneemt, woelen aan weerskanten [van liet Lagerhuis de gewone leden oni hun leiders in zake Ulster tot een schikking te dwingen. Als deze het na Pasohen niet eens zijn geworden zal men er op aan dringen, dat zij hun aanhangers vrij zul len laten, naar eigen inzicht te stemman. Twee unionistische leden hebben reeds het voorstel ingediend, om het Huis de middelen te laten overwegen, die tot een federaal stelsel voor het heeile rijk zullen leiden en, zonder aanwijzing van de zijdy der leiders, daarover te laten stemmen en voorts te besluiten, dat heel Ulster buiten Home Rule zal blijven, zoo huig niet het federale stelsel ten Volle kracht van wet heeft gekregen en de Hoine-Rule-wet alleen zal gelde», zoolang het federale stelsel niet is ingevoerd. Naar de „Times" verneemt, is er te Dublin een partij- van ruim 10,000 patro nen door de douane in beslag genomen. Ze heetten voor het Zuiden van Ierland bestemd te zijn. „N. R. Ct." Een leerling-vlieger ge dood. Op het vliegveld van Brooklands is de sergeant-vlieger Deane gisteren tij dens de vluchten om zijn brevet te be komen, gedood. Toen hij een bocht te kort. nam viel Deane uit zijn machine. Hij viel te pletter. Het toestel vloog nog verscheidene oog-enblikken zonder be stuurder rond, maakte zelfs nog een paar loopings, maar stortte dan naar beneden. Bi| LICHTE aandoeningen aangewend vookomen ■ut zeer GEVAARLIJKE ziekten Presentiegelden. In de meeste dorpen krijgen de raadsleden presentie geld. Per zitting vormt dit slechts een luttel bedrag en in sommige gemeenten, waarvan de bewoners ver uit elkaar wo nen en de raadsleden soms kwartieren» lange wandelingen moeten maken om de zittingen bij te wonen, laat de opkomst nogal eens te wenschen over. Enkele menschkundige burgemeesters hebben daarop iets gevonden. Zij redeneerden: „Zoo'n rijke boer komt niet, soms uit het drukst van zijn werk, voor een paar kwartjes eenige kilometers loopen. Maar voor een kosteloozen borrelja, dat wordt iets anders!" In zekere Zeeuwsche gemeente werd daarom geen presentiegeld gegeven, maar werd jenever met bitter-extract aange schaft. Als de vergadering begon, stond ergens op den schoorsteen een bitterstel- letje. Dit bleef evenwel gedurende de zit ting ongebruikt. Men wachtte tot na do vergadering. Als dan de burgemeester (een geheelonthouder) vertrokken was, bleven de gemeente secretaris en de raads leden nog gezellig onder een borrel aar plakken. i In een ander dorp werd het pre sentiegeld omgezet in wijnen de raadsleden dronken gedurende de zif tingen een stevig .glas bourgogne. In bedoeld dorp had ik de raadsverga: deringen nooit bijgewoond, daar ik mijn verslagen van andere zijde kreeg. Nu ik evenwel van de wijn bijzonderheden hoor de, besloot ik er eens heen te gaan en dan binnen te treden als de vergadering al eenigen tijd begonnen was, teneinde den wijn-drinkenden Raad op heeterdaad te betrappen. Er zat copie in, meende ik. Het dorp was groot en welvarend en had een burgemeester, zooals zoo'n dorp er een verdienttype van een beschaafden heerc- boer; groot, gezond en ondanks zijn zilver grijze haren nog jeugdig van gelaat en hart. Toen ik de vergaderzaal binnen trad, zaten daar werkelijk de raadsleden met glazen wijn voor zich. Er werd daar wijn gedronken gedurende de bespreking dei- gemeentebelangen 1 Daar moest iets over worden geschreven De raadsheeien ke ken eenigszins onthutst, scheen me, toen daar een vreemdeling binnentrad, maar de burgemeester, die me kende, begroette me joviaal en riep: Ach, bent u daar ook? Veldwachter nog een glas." En de veld wachter ging een glas halen en ik dronk mede. Op gevaar af, dat men mij voor om koopbaar zal aanzienik schreef tot dusver nooit iets over het wijnge bruik in de raadszitting. (Hand.) 's GRAVENHAGE. Hedenmorgen te 5 ure is hier overleden de voorzitter van de Eerste Kamer, Baron Schirnmelpen- ninck van der Oyc. J. E. N. baron Schimmelpenninck van der Oye van Hoevelaken, werd den 12den Augustus 1836 te Brammen geboren. Hij doorliep bij den generalen staf en bij de genie de verschillende rangen en bekleed de daarin de volgende betrekkingen: als kapitein, stelling-commandant te Amers foort en eerst-aanwezend-ingenieur te 's-Gravenhage; majoor, eerst-aanwezend- ingenieur te Amsterdam en stelling-com mandant te Nanrden; in den rang van luit.-kolonel, adjudant van Z. M. Koning Willem III, kolonel bij don grooten staf en generaal-majoor bij de genie; in 1899 werd hij gepensioneerd met den rang van luitenant-generaal. In 1884 werd bij door het district Utrecht afgevaardigd naar de Tweede Ka mer en later door dat van Amersfoort; in 1894 nam hij voor Gelderland zitting in de Eerste Kamer, van welke hij in 1902 benoemd werd tot voorzitter. In 1905 trad hij op als president-curator der Techni sche Iloogeschool te Delft. In 1892 persoonlijk en later ook in ver- eeniging met het Kamerlid Pyttersen, diende de heer Schimmelpenninck van der Oye een wetsontwerp in tot instelling van Kamers van Arbeid. Ook behoort hij tot de oprichters van den Anti-opium bond, als eersten stap zich ten doel stellende: vervanging van de pacht door de regie. Hij'heeft het grootkruis in de orde van den Nederlandschen Leeuw. 's GRAVENHAGE. Thans is alhier offi cieel bericht van het overlijden van de Keizerin-Weduwe yan Japan ingekomen. Keizerin Haruko werd den 28sten Mei 1850 to Kioto geboren. Den 9en Februari 1869 trad zij in het huwelijk met kei zer Mutsuhito, die den 30en Juli 1912 overleden is. Uit dit huwelijk werden vijf kinderen geboren, n.l. een zoon, Yoshi- hito, thans keizer van Japan, en vier dochters. MIDDELBURG. In een hedenmiddag ge. houden buitengewone zitting van de recht bank alhier is door alle aanwezige credi teuren toegestemd in de aangevraagde sur séance van betaling van de firma I. de Broekert Co., houthandel alhier. De rechtbank zal Woensdagmorgen a.s. in deze zaak uitspraak doen. MIDDELBURG. Wapenstilstand. De stakende schildersgezellen hebben sinds vanmiddag het posten gestaakt, en wel tot Woensdag a.s. TIEL. Mevrouw de weduwe BlomPost heeft een som van f 10000 geschonken, Waarvan de rente bestemd moet worden tot verhooging Van de tractementen van de drie predikanten aldaar. HILVERSUM. Op 75-jarigen leeftjj'd is hier gisteren overleden de opzichter van de Twentsche Rankvereeniging. RIJSWIJK. Heden is hier onder groote belangstelling ter aardebesteld hot stof felijk overschot van jhr. Van Visenne. ABERDEEN. Gisteren is hier een groote papierfabriek door brand vernield. De schade bedraagt ongeveer een millioen. STRAATSBURG. Naar men ons mede deelt zal het 99ste regiment infanterio weer naar Zabern terugkeeren. M.te Goes. Diat blad heeft wel eena meer uit onze verslagen gesnoept. Middelburg. Gisterenmiddag te twee uur vervoegde zich aan het politiebureau al hier een man, die verzocht wat te mogen uitrusten, omdat hij oen aanval van deli rium tremens voelde aankomen. Toen men hem in de agentenwacht wilde doen ver blijven, verzocht hij in een cel te wor den geplaatst omdat liij bij zulk een aan val altijd woest wordt en de boel kort en klein slaat. Ook aan dit verzoek werd voldaan en het bleek niet ongegrond, want nauwelijks was hij opgesloten of hij werd woest. Nadat de aanval over was, werd hij ontslagen en voorzien van een biljet naar Goes, waarheen hij per trein van vijf uur vertrok. Gisterenmiddag liepen alhier een veldartillerist uit Bergen op Zoom en een marinematroos uit Nieuwediep in eikaars kleeren over straat. De matroos ging ia artillerie-uniform op een rijwiel zitten, doch kon door dat hij boven zijn thee water was, niet goed sturen. Bieide man nen werden naar liet politiebureau over gebracht. Hedenmingen om half tien zag een agent van politie uit een café in de Sta tionstraat een man komen, zekeren L. P., die toen reeds in verre gaanden staal van dronkenschap verkeerde. Ter ont nuchtering werd P. naar het bureau oveg gebracht. Men schrijft ons nog omtrent de schildersstaking: Behalve het relletje in de Brakstraat, ontstond ook een oploop, toen een schil- Öorspatroon met werkwillige -gezelion naar zijn woning ging, hier waren stakers de last veroorzakers. Een tweetal agenten be waarden in de omgeving van het Hofplein, waar de patroon woont, de rust. Heden- moigen wordt slechts hier en daar ge post, terwijl men verder alleen aan ge sloten schilderswerkplaatsen de staking kan bemerken. Van andere zijde schrijft men nog, dat ofschoon de ^takers er zich op beroemen geen schuld te hebben aan de relletjes, zij er wel degelijk verantwoorde!jjk voor zijn, ook voor het feit, dat gisteren nog klappen uitgedeeld werden. Hun houding is allesbehalve sympathiek. SCHERPENISSE. De landbouwer H. Q. alhier werd Vrijdag j.l. door zijn 2-jarig paard omvergeworpen, waarbij dit dier zoodanig op zijn hoofd trapte, dat eene gapende wonde werd toegebracht, die door den inmiddels ontboden geneesheer dr. Polderman alhier, werd dichtgenaaid. Be wusteloos werd de man naar huis ge dragen, Zijn toestand is thans redelijk. Hollandia-drukkerij te Baarn geeft een seri,o uit: „Onze Groote Mannen", no. 1 eh 2 (zijn verschenen. G. F. Haspels geeft een biografie van Vondel, den groot ste onder onze groote dichters. Het ge heel© geschrift levert daarvan de bewij zen; als kunstenaar was Vondel groot door eenvoud en oprechtheid. Wie Vondel Wil leeren kennen u,it zijn zangen, zijn omgang met Hooft; zijn verhouding tot de Calvinisten; zijh overgang tot de R - C. Kerk; zijn huiselijk pn openbaar le ven, die leze deze mooie levensschets. D r. v. Leeuwen geeft een leven van Erasmus. In zijh poging om dezen man te teekenen in zijn kracht en zwakheid, in zijn plooibaarheid en onverzettelijkheid, in zijh deugden en fouten is de hoogge leerde schrijver uitnemend geslaagd. Wie genezen wil worden van een eenzijdigeu kijk op dezen voorlooper dor Reformatie, die leze dit geschrift. De Hollandia-druk kerij verdient een extra goede aanteeke- ning voor de uitgave van deze serie. Telegrafisch Weerbericht. Naar waarnemingen in den morgen van 11 April medegedeeld door het Kon. NedMeteor. Instituut te de Bilt. Hoogste barometerstand 771.4 te Ilorta, laagste stand 737.1 te Thorshavn. Verwachting tot den avond van 12-Api'il Zwakke tot matigen, Zuid-Oostelijke tot Zuid-Westelijken wind. Veranderlijke be wolking. Aanvankelijk kans op regen of onweer. Overdag warmer. Veilingsvereeniging „Walcheren Middelburg, 11 April 1914. Koolrapen 3 ct., peen 3 a 71/2 ct., karoten 4 ct., spinazie 11 a 17 ct., sprui ten 17 ct., per K.G.; uien 47 a 58 ct., grauwzoet 79 ct., kleiperen "76 ct., alles per 5 liter; kropsla 4 a 10 ct., bloem kool 2 a 20 ct., roodekool 2 a 9 ct-, savoijekool 21/2 a 8 ct., boerenkool 1 a 2Vs ct., per stuk; spinazie (gesneden) 28 34 ct., spinazie (gestoken) 16 a 29 et., spinazie (winter) 18 a 23 ct., zuring 10 a 16 ct., molsla 48 a 60 ct., ct.) baksla 10 a 30 ct., veldsla 13 A 22 ct., andijvie (moskrul) 22 ct., poste lein (Fransche) 13 ct., alles per mandje; postelein 11 a 12 ct. per klein mandje; prei 3 a 5 ct. per bos, rhabarber 4 a 7 ct., radijs 3i/a a 41/2 ct., raapstelen 1 a 2 ct., selderij 4 a 6V2 °L, pieter selie 5 ct., uien 1 ct, narcissen 3 ct., alles per bos. AMSTERDAM, 10 April. Aardappelen aardappelenprtjzen waren heden: Friesche borgers per mud blauwen Zeeuwsche bonten blauwen eigenh. Zeeuwsche bravo's Duinzand Engelschen Spuische eigenheimers Spuische bravo's Geldersche blauwen Geldersche bravo's Drentsche eigenheimers Duitsche roode Rad-Star Malta's 8V2 a 9>/a ct. per kilo. Aanvoer 2 ladingen. TH0LEN, 11 April 1914. Tarwe f9.50 a flLHaver f 7.i5,a f8.25, Wintergerst f8.75 a f9.25, Zomergerst f0. a f0.— alles per 100 KG. Karwii fO.— a f0.— per 50 KG. Rogge f5.75 a f6.25, Bruine Boonen f 11.a f 13.itte Boonen f a f Kookerwten f9.— a f9.25, Kroon- erwten f 9.75 9- f 10.25, Acirdcipp^teri f 2.50 a f4.50, alles per HL. Ajuin f0.— a f0.— per 60 KG. Eieren f0.a f3.50 per lOOstuks. Boter 1 0.— a f 0.62Va per halve K.G. ,j 2.50 2.50 n 4- n .1-80. n 3. 1 n n 3-40 n 0. 3.10 °-— R „0—, ni\ it X-70 i l'90 >30b De 2.75 2.75 4.10 4.50 3.50 3.80 0.- 3.60 0.— 0.— 0.— 2.— 2.25 2.80 op 17 April dag te herd* Oostkapel lieden Echlgenoote FRAN in den oude Waarde, Heden ovi onze geliefd: JOh in den oude Meliskerki Heden on en Heiland Behuwd- en Mevr. de Wei in den oude: Middelburg M. J. HUI A. HUIZ1I Wed. F. M. v. API D. C. v. A Adr A. A. v. J. v APE Woes Tege; te koop. M. Geere. De Notaris J. des voormiddag stede „Rhijnsbi heer J. C0PP001 kapelle, in het l oud 9 jaar, jaar, 1 zwart vei oud 11 jaar Merriepaard, oi paard, oud 15 oud 2 jaar, 1 2 jaar, 1 bruin bruine jaarlir Hengst. 8 baatgevende 9 kalfdragende 2 tweejarige Vi Vaarzen, 8 éénja kalveren, L driej jarige Stieren, 4 vette Varkens wielskarren,3 Plo Maaimachine, I borden, Veldg, sleper, Handbh Langhouten, Pon Geeselstoel met molen, Mangelm wagens, Ladders, Tobben, Staande Mutsaards, door denwant. waaronder MeB karn, Roomton, ten, Zakken, Scl V, groote ijzeren Ketels en meer. Geen gelegenheid Is voor fii

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2