Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Reclames Zijn uw nieren verzwakt? Leestafel Gemengd Nieuws. Predikbeurten. Rechtszaken. De Minister van Koloniën antwoordde op deze vragen, onder overlegging van een afschrift van het in de eerste vraag be doeld besluit van den Gouverneur-Gene raal Het. is mij, zegt de minister voorts, niet bekend, of de in dat besluit bevolen opheffing van de aldaar genoemde gou- vernementsscholen reeds volledig heeft plaats gehad. Tengevolge van de buiten, werkingstel - ling voor de residentie Timor en onderhoo- irigheden van de ordonnanties, regelende de subsidieering van particuliere inland- sche lagere scholen en kweekscholen en van het toezicht op van de zending uit gaande i i r.dsche scholen kunnen ten behoeve i 1 dergelijke scholen in ge noemd ge est (met uitzondering van de (af- deelingen Soe.nba en Flores, waaTOor af zonderlijke subsidieregelingen gelden), geen subsidiën uit 's lands kas worden toegekend. Deze maatregel houdt verband met het voornemen om in die gedeelten Tan het gewest, waar geen Christelijke zendingslichamen werken (te weten: de afdeelingen Timor, met uitzondering van Beloe en Soembawa) naar den trant van de regeling van het volksonderwijs op Java, het eigenlijke volksonderwijs geheel over te laten aan de plaatselijke inland- sche gemeenschappen, met ondersteuning uit 's lands kas in rechtstreeks bestuurd gebied oi' uit de laridschapskassen in zelf- bes turende landschappen, terwijl daar naast op eenige middelpunten van han del en verkeer standaardscholen (scholen 2e klasse) door liet Gouvernement zullen worden opgericht of in stand gehouden. Daarom diende in de hier bedoelde land streken de gelegenheid voor de oprichting van gesubsidieerde bijzondere scholen naast de evenbedoelde volksscholen en standaardscholen te worden opgeheven. De reeds in het genot van subsidie ge stelde kerkelijke scholen in de afd. Timor van meergenoemd gewest, zullen in der gelijke volksscholen worden omgezet. Uit het overgelegd extract blijkt dat bij het besluit van 31 Maart 1913 de Directeur van Onderwijs en Eeredienst wordt uitgenood igd in de residentie Timor en onderhoorigheden eenige nader ge noemde openbare lagere inlandsche scho len 2e kl. op te heffen en twee andere scholen te openen, niet meer andere der gelijke scholen op te heffen of te openen dan de in het besluit genoemde, zonder vooraf de instemming van de Regeering te hebben gevraagd en verkregen; aan .de openbare lagere inlandsche scholen in de tijdelijke afdeeling Timor der residentie Timor en onderhoorigheden geen onderwij zend personeel werkzaam te stellen, alvo rens omtrent de keuze daarvan in over leg te zijn getreden met de betrokken inJ landsche schoolcommissiën. De door de opheffing vrijgekomen gou vernementsgebouwen, schoolmeubelen en leermiddelen (met uitzondering van die te .Waingapoe), zullen kosteloos worden over gedragen aan de betrokken landschappen, of, in het rechtstreeks bestuurd gebied, aan de betrokken inlandsche gemeenten iten behoeve van de op de bedoelde plaat sen dan wel elders in dezelfde streken te openen volksscholen. Ten behoeve van de te openen openbare inlandsche school 2e kl. te Seba zullen door het gouvernement van het land schap worden overgenomen de localiteit, de schoolmeubelen en de leermiddelen, in gebruik bij de op die plaats bestaande school van het landschap. De in de vraag bedoelde onderwijzer-s worden ter beschikking gesteld van resp. den resident van Timor en onderhoorig- Iheden en de zending der Gereformeerde kerken in Nederland en de Missie van de Orde der Jezuïeten, ten einde te wor den werkzaam gesteld resp. bij het volks onderwijs in het nader in het besluit omschreven deel van 't gewest en bij de van de Zending en de Missie uitgaande onderwijsinrichtingen in de tijdelijke af deelingen Soemba en Flores, o.m. onder voorwaarde, dat de landsinkomsten van het aangevraagde personeel door haar ten volle zullen worden vergoed. B.aron Schimmelpenninck. De toestand van den voorzitter der Eerste Kamer, baron Schimmelpenninck van der Oye, is zeer zorgelijk. Maandag 20 April bezoekt de Com missaris der Koningin de gemeenten Hoofdplaat, Biervliet, en IJzendjjke en Dinsdag daarop de gemeenten Biggekerke, Grijpskerke en Serooskerke. MiddelburgVoor de betrekking van kiek 3e kl. ter gemeente secretarie alhier hebben zich 12 sollicitanten aangemeld. Gisterenavond heeft de eindvergade- ring plaats gehad van de oommissie, wel ke zich belast had met het in Januari gehouden kinderijsfeest op de Vest. Uit de overgelegde rekening bleek dat er een goed slot is van ruim f20, besloten werd dit geld af te dragen aan de vereeniging voor Werkverschaffing aan de Zeeuwsche Blinden. Door de bakkerspatroonsvereeniging „Eendracht maakt Macht" alhier zijn voor de Zeeuwsche Bakkerij tentoonstelling een verguld zilveren, een zilveren en een bronzen medaille beschikbaar gesteld. Wij hebben een kijkje genomen in de in aanbouw zijnde Ijsfabriek alhier. Men is thans bezig de machines in die fabriek te plaatsen on wij konden ons dus overtuigen, dat aan de Loskade een niet weinig belangrijke indistrueele onder neming zal verrijzen. Met de volledige be schrijving der machines wachten wj lie ver tot het geheele gebouw gereed is. De Schildersstaking. In den stand der staking is heden geen veran dering gekomen. Bij de winkels wordt als voorheen gepost, 1 Gisteravond heeft het in de Brakstraat eenigen tijd gespannen. Aldaar wonen een drietal werkwilligen en nadat deze per auto waren thuisgebracht bleef het een tijdlang rumoerig, gedurende meer dan een half uur hadden do inspecteur van politie van den Dolder en de hoofdagent Haak al hun krachten noodig om een me nigte van wel vijfhonderd personen, voor een groot deel werklie len van de' fabriek der N. V. „The Vitrite Works" en vele kinderen in bedwang te houden. Met groot beleid hadden de twee politiemannen eerst de straat leeg gemaakt, maar aan beide uiteinden bleven de nieuwsgierigen samenscholen en het kostte heel wat moeite hen niet in de straat te doen terugkeeren. Eenmaal sommeerde de in specteur de menschen zich rustig te hou den, daar anders geweld zou moeten wor den gebruikt. Toen hij. om kracht bij zijn woorden te zetten, de sabel gedeeHje- lijk te voorschijn haalde, vluchtten de helden, met achterlating van hoofddeksels en. klompen. Toen de inspecteur Srhreuder met een viertal agenten ter assistentie verscheen, werd direct een aanvang ge maakt met het verspreiden van de me nigte. Het aanwezig zijn van zoovele kin deren maakte het ook nu noodzakelijk dit met groote kalmte te doen en oogge tuigen verzekeren, dat het groot geduld der politiemannen bewonderenswaardig was. Slechts een enkel persoon, die aan het bevel tot doorloopen niet voldeed weid daartoe met kracht aangezet. Het is zeker niet overbodig de ouders ten sterkste aan te raden hun kinderen zooveel mogelijk van het bijwonen der relletjes te weerhouden, daar het een. open vraag blijft of het de politie altijd zal gelukken met zachtheid de menschen weg te krijgen. Overdag, als de andere werk lieden aan het. werk zijn en het halen en terugbrengen der werk willigen op on geregelde tijden plaats heeft, worden geen moeilijkheden ondervonden Goes. Door den Minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter 1'. J. J. Dormaar Jr., te Goes, bij het maken van een vieiden uitwateringskoker in den Oostbeer te Terneuzen. Men zendt ons een exemplaar van de mooie lithografie, ter aankondiging van de a.s. Goesche gastentoonstelling. 'tls een aantrekkelijke en daarom zeker doel treffende reclameplaat. De hoofdmotieven zjn een groote gaslantaarn, breede licht bundels uitstralende en een brandend gasstel; verlichting en koken dus. Het wapen van de Ganzestad mocht natuurlijk niet ontbreken. We verwijzen nog naar de in dit num mer voorkomende advertentie, die onze lezers doet zien, dat 'teen alleszins be langrijke expositie belooft te worden. Hedenmorgen geraakte de machine van den mailtrein die om kwart voor vijf uur hier passeert defect. Terstond werd om een reserve-machine geseind, die spoe dig arriveerde, waarop de mailtrein, met een vertraging van ongeveer anderhalf uur, z'n reis kon voortzetten. 's Heer Arendskerke. Reden is de draai bare ligtent van het „Groene Kruis", die bijna geheel door vrijwillige bijdragen der leden is aangeschaft kunnen worden, op gesteld op het erf van den heer Adr. Markusse, die daar bereidwillig toestem ming voor gaf. West-Kapelle. Gisteren heeft de burge meester de kinderen der' .Christelijke school onthaald. Nadat Z.E.Achtb. met Mevr. in de school door het hoofd dhr. W. v. d. Beig waren verwelkomd, sprak deze hem toe en zongen de kinderen Ps. 134:3. Daarna werden de kinderen onthaald op chocolade en biscuitkoekjes. De burge meester en Mevrouw deelden zelf de ver snaperingen uit. Na afloop ontving elk der kinderen een fraai stuk speelgoed of een prentenboek. Nadat door het hoofd der school de burgemeester en Mevrouw bedankt waren voor het gulle onthaal werd deze feest» lijke schooltijd met het zingen van Gez. 91i en dankgebed gesloten. Ook wei-den de kinderen der O. L. school door Z.E.Achtb. en Mevr. op on geveer gelijke wijze onthaald, waar het hoofd der school, dhr. G. Houtekamer, Z. E.Achtb. met Mevrouw verwelkomde en ook bedankte voor het onthaal van zijn scholieren. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Oosterwierum door A. W. de Vries, cand. te Drie bergen. De quaestie tusschen den predikant en de kerkvoogden te Hendrik Ido Am bacht, wordt steeds ernstiger. Aan de „Dordr. Crt." zond men het volgende tendenz bericht: „Kerkvoogden en notabelen hebben er over gesproken, een kerkje te zetten op de open weide tegenover de woning van diaken Dirk Stehouwer. Het kerkje zou 400 a 500 zitplaatsen moeten bevatten. In een der Zeeuwsche dorpen schijnt zulk een gebouwtje te koop. Kerkvoogden en notabelen moeten in de veronderstelling zij1' dat zij hunne functies als zoodanig bjj de Ned. Herv. Gemeente alhier kunnen blijven waarnemen." (Met dat gebouwtje wordt zeker de hulpkerk van Krabbendijke bedoeld.) Ger. Kerken. Tweetal te Amsterdam (vac. L. N ij ens) H. Mulder te Harderwqk en C. W. E. Ploos van Amstel te Delft. Geslaagd te Breda op het examen voor nuttige handwerken de dames K. van de Panne, te Tholen; E. Jansen en R. Notenboom, beiden te Oud-Yossenieer en N. van Nieuwenhuijze te St. .Maar tensdijk. Geslaagd fe Utrecht voor hel eerste gedeelte arts-examen dhr. J. .1. van' der Harst Het mondeling gedeelte van de onder wijzers-examens zal te. Middel b u r g in het gebouw der sociëteit ,,St. Joris" aan de Balans worden afgenomen, en wel op 14, 16, 17. 21, 23 en 24, 28 en 30 April, en op 1, 5, 7, 8, en 14 Mei, telkens van des morgens 9 uur af. In dit jaar zal één en in de jaren 1915, 1916, 1917 en 1918 zullen één of meer vacaturen te vervullen zijn in de betrekking van adjunct-ijker der maten en gewichten. Voor een benoeming komen alleen zij in aanmerking, die den leeftijd van 18 jaar hebben bereikt en hebben voldaan aan een vergelijkend examen. Voor bijzonderhecten zie men de St.-et. no. 85. De Geneeskundige Staatscommissie bevorderde gisteren tot arts, den heer P. de Moov te Zierikzee. Verzwakte nieren veroorzaken rugpijn, urinekwalen, waterzucht, rheumatiek, jicht enz. Ieder oogenblik van uw leven worden aan het bloed veigiftige onzuiverheden toegevoegd uit de stofwisseling, enz. Zij worden evenwel uil het bloed gefiltreerd door de nieren, wanneer deze organen gezond en krachtig zijn. Wanneer zij ech ter verzwakt zijn, kunnen zij haar werk niet behoorlijk verrichten. Dan blijft een gedeelte der onzuiverheden in het bloed achter en verspreiden zij ziekte door uw geheele gestel. Gij begint u dof. zwaar en duizelig te gevoelen, gij krijgt last van hoofdpijn en rugpijn, waterzuchtige zwellingen vertoonen zich in de enkels of onder' de oogen, en uw hart wordt, aangedaan. Ook kunt gij last krijgen van rheumatische pijnen in de spieren en ge wrichten, en hebt gij voortdurende aan drang tot urineloozing, terwijl uw water met een branderige pijn komt, bewolkt is en bezinksel achterlaat. Wanneer de nieren niet in orde zijn, is er een niergen.eesmiddel noodig, dat haar heelt. Foster's Rugpijn Nieren Pillen werken spoedig en rechtstreeks op de nieren en blaas. Zij helpen de nie ren om de scliadelijke onzuiverheden uit het bloed te filtreeren en nemen zoo doende de oorzaak van bovengenoemde kwalen weg. Te Goes verkrijgt», bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roes, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Fosters Rugpijn Pil len, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. De Spiegel bevat photo's, een medi tatie en een lied in verband met de Opstanding; een photo van een gezin op het Joodsche Paaschfeest; lieve lentetafe- reelen; en een prachtig verhaal „Bewogen Paaschdagen". Christendom en Maatschap- p ij, onder leiding van prof. Diepenhorst en oud-min. Talma, met medewerking van tal van Chr. sociologen, uitg. G. J. A. Ruys te Utrecht. Nq. 2 van den 7en jaargang bevat onder meer het vervolg' van „Het loonvraag- stuk", door nir. Gerbrandy. Een opstel van mr. Goedbloed „Tien jaren praktijk der Ongevallenwet". Aan de hand van de verslagen der Directie van den Land bouw geeft mri v. Gybland Oosterhoff be langrijke medodoelingen over den land bouw in Argentinië, naar aanleiding van hel rapport van den heer Iman G. J. v. d. Bosch. De kleinere stukjes onder „Sociaal Allerlei" laten zich aangenaam lezen. Voor Hollands Kinderen, op Prinses Juliana's 5en verjaardag 30 April 1914. Herinneringen uit Prinsesje's 5e le vensjaar, door Betsy; uitg. J. M. Bredee, Rotterdam, is een lief boekske, waarin onze kinderen met genoegen zullen lezen en de photo's bekijken, waarin onze Prin ses „een rol speelt". Bedoeling is om ieder jaar een zoodanig boekje uit te geven, ieder jaar nieuwe stof, uit het vorige levensjaar. Zoo wordt de band tusschen dit kind en onze kinderen versterkt en groeit onze aanstaande Koningin met onze kinderen mee op, en wordt de liefde voor Oranje met ieder jaar sterker in de harten onzer toekomstige burgers. Betsy vertelt goed, dus dat zal helpen. Ti mot heus, red. J. N. Voorhoeve, Den Haag; uitgever La Rivièrc Voor hoeve, Zwolle. No. 28 heeft o. a. „De vrouwen bij het graf door B. ten Kate. De taalkundige verzamelingen; wetenswaardigheden; „Uit het onoekende land", door A. J. Hoogen- birk. „Hij gaf zijn leven" (een Paaschver- haal). Een mooi opstel over Revius; hel vervolg van Jan Ligtharts „Jeugdherinne ringen"; een aardige plaat met bij schrift in versmaat, door dr. (en Kate „Zing den Heer". Ongelukken De arbeider J. van Dempt, is Woensdag onder Steen- deren onder een melkwagen geraakt, en aan de gevolgen overleden. De man laat een vrouw met 6 kinderen achter, i Gistermiddag is het 7-jarig dochtertje van een arbeider te Grave door een molen wiek gedood. Te Gestel is het meisje, dat dezer dagen den inhoud van een kokenden ketel koffie over het lichaam kreeg, aan de gevolgen daarvan o\ erlo- den. Een -ontaarde moeder. Te Rotterdam wilde een vrouw, die in half beschonken toestand verkeerde, haar vijf jarig dochtertje op de Parkkade onder de tram werpen. Een agent van politie kon echter bijtijds hel snoode plan der dronken Vrouw verijdelen. De slechte moe der werd eerst in een politiepost in be waring gesteld en daarna naar het zieken huis vervoerd, terwijl het kind aan de hoede van het Burgerlijk Armbestuur is toevertrouwd. Begrafenis per vliegtuig. Een Russisch millionnair, Ivan Sopor- no wski geheeten. een vijand van allen vooruitgang en die nooit in een automo biel had willen stappen, had in zijn testa ment de volgende buitengewone bepaling gemaakt: „Ik vermaak 200.000 roebels aan een ieder die mijn lijk van mijn woning per vliegtuig naar ,het kerkhof zal willen voeren." De erfgenamen waren wel wat teleur gesteld toen zij dat hoorden, maar zij stelden zich spoedig gerust, denkende, dat niemand „gek" genoeg zou zijn om zulk een „onwaarschijnlijken wil" van den doode uit te voeren. Helaas. Een jonge vliegenier, Michel Posow. bood zich aan. Hij plaatste de lijkkist op zijn tweedek ker, steeg op, verongelukte bijna bij de landing, 'beschadigde deerlijk de kist maar verdiende de 200.000 roebels. Ge tab berde kwajongens. Wij ontleenen aan de Soerabajasche bla den, dat eenige jongelui in de Simpang club aldaar eene fontein, een cadeau van de Stoomvaartmaatschappij Nederland, met een marmeren tafelblad hebben ver nield. Verder hebben de heeren na een doorwaakten 'nacht nog een kar met melk aangehouden en zoo tal van gezinnen, vooral met schoolgaande kinderen, in on gelegenheid gebracht. Ln verband hiermede werden vier dier heeren, allen meesters in de rechten, voor een jaar als lid ,van de club geschorst. De vijfde is een lid van den raad v a n justitie te MakassarDeze is met de boot vertrokken, maar onderging eerst nog een verhoor Ivan de politie, waarhij hij verklaarde, dat hij zich als lid van den raad -van justitie verplicht achtte om een mélkkar, welke hij en zijn vrienden onbeheerd op straat aan troffen, naar den tuin van de soos te- brengen. Deze verklaring heeft hij in vollen ernst afgelegd en onderteekend„Vad." Met het oog op dergelijke zuiplappen ware te Soerabaja Plaatselijke Keuze wel gewenscht. Ook een veldwachter. Bij de rondvraag in de vergadering van den ge meenteraad te Ezinge vroeg een der leden waarom de veldwachter niet meer op de secretarie kwam en waarom een weg werker met boodschappen belast werd, terwijl die man veel nuttiger aan den weg werkzaam kon zijn. Maar toen het raadslid aandrong kwam het hooge woord er uit. De veldwachter maakte geducht misbruik van sterken drank en de voor zitter en het personeel ter secretarie had den hinder van de ondragelijke sfcerken- dranklucht die de veldwachter bij zijn ver schijning verspreidde. De ramp van de V o 11 u r n o. De New-Yorksche maatschappij tot beloo ning van menschlievende daden heeft aan den kapitein, den eersten officier eu 9 man -der equipage van het Duitsche stoom schip 'Seydlitz de groote gouden medaille uitgereikt voor het redden van de opva renden van het in volle zee in brand geraakte stoomschip Volturno. Aan 23 an dere leden der bemanning van de Seyd litz zal deze medaille in Bremen worden uitgereikt. Een doodvonnis. Gisteren is door den krijgsraad te Brugge Roger, 'n sol daat bij het 2e regiment te Gent, beschul digd in den nacht zijn alleen wonenden oom Desplentere te Ruysselede te hebben willen vermoorden, om hem te bestelen en waarbij het slachtoffer 's anderen daags stierf, veroordeeld tot de dood straf. ,,N. C." Hooger dan den Eifeltoren. Te Laeken bij Brussel is de eerste steen gelegd Van een toren, die 333 M. hoog wordt en dus den Eifeltoren met 33 M. in hoogte zal overtreffen. De toren zal dienen Voor wetenschappelijk onderzoek en in de eerste plaats als draadloos tele grafisch station. Militair luchtschip ont ploft. Bij een landing in de nabijheid van Cantu is het militaire luchtschip Citta di Milano gisteren ontploft en vernield. Er moeten 53 menschen gewond zijn. Het luchtschip was 72 M. lang en kon 12,000 M3. gas bevatten. Een „lieve" vrouw. Woensdag moest mrs. Drummond, een beruchte suf fragette, voor den Londenschen politie rechter verschijnen. Zij had zich b(j de kiesrechtvrouwen-betooging in Hyde Park met geweld tegen liaar inhechtenisneming verzet. Tijdens het verhoor gedroeg mrs. Drummond zich zoo onbeschaamd moge- lijk. Zij ontrukte een politieagent den gummi-stok on wierp dezen naar den rech ter. Als een furie .beet, zij haar bewakers en krabde oen van ,hen hot gezicht open. Tegenover den rechter uitte zij de leclijk- ste schimpwoorden en bedreigingen. L)e {(olitie-rechter veroordeelde de feeks slechts tot een boete van twee pond sterling. Weer een nieuw bewijs van het onver antwoordelijk Slappe optreden der autori teiten tegen de suffragetten-plaag in En ge'and. Gruwelijk. Een vreeselijke daad wordt gemeld uit Tzaritzyn in het gouver nement Saratof. Drie jongelieden die een meisje mishandeld hadden, sleepten haar ondanks haar tegenstand des nachts naar het kerkhof en bonden haar op een graf- kruis. De drie geweldenaars ontzagen zich niet om zelfs het arme slachtoffer spijkers door de oogen te slaan. Het on gelukkige meisje dat vreeselijk geleden moet hebben, w erd den volgenden morgen dood aan het kruis gevonden. De poli tie heeft dadelijk een uitgebreid onder zoek ingesteld. Men vermoedt, niet een wraakneming te doen te hebben op Zuid- en Noord Beveland le en 2e Paaschdag. NED. HERV. KERK. Baarland, vm. ds. Meloen, 2 u. ds. van Essen. Biezelinge, vm. ds. v. d. Bergen (bed. H.A.), nam. dhr. Calliber (dankz. 14.A.) Rorsselen, negen uur enl 2 u. ds. Elenbaas. Cats, vm. en nam. ds. Moerman, ('olijnsplaat, vm. en nam. ds. Feykes. Cortgene, vm. en nam ds. Lijsen (bed. en dankz. H.A.) Driewegen, 9 u. ds. ds. v. <1 Waal i^bed. H.A.). Maandag 9 u. ds. v. d. Waal. Ellewoutsdijk. vm. «'ii run. ds. Bins, 's Gravenpolder, vm. en nm. ds. Gerretsen. Hansweerd, 9.30 en 2.30 u. dhr. Lensvelt. Maandag 9.30 u. dhr. Lensvelt,. Heinkenszand, vm. en nam. ds. Warners. 'sH. Abtskerke, vm. en nam. ds. v. di Plassche. j 'sH. Arendskerke, vm. en nam. ds. de Voogd. 'sH. Hendrikskinderen, vm. en nam. ds. Steenkamer. 's Heerenhoek, 2 u. ds. Buinink. Maandag 9.15 u. ds. Buinink. Hoedekenskerke, 9.30 u. ds. v. Essen, 2 u. ds. Meloen van Baarland. Maandag 9.30 u. ds. v. Essen (Voorber. H.A.) Ierseke, 9.30 en 2 u. ds. Kijne (Coll. in- en uifcw. zending). Kamperland, vm. en mn. ds. Van Veen. Kapelle. 9.30 fen 2 u. ds. Schmidt (Voorber. H.A.). Maandag 9.30 u. ds. Schmidt. Kattendijke, vm. en nam. ds. Andreae. Kloetinge, vm. en nam. ds. Meloen (bed. 'H.A. en dankz,). Maandag vm. ds. Meloen. Krabbendijke, vm. en nam, cis Muller. (Maandag v.m. ds. Muller. Kruiningen, vm. en nam. ds. Willernsen. Nieuvvdorp (bewaarschool), 9.15 u dis. Buinink. Nisse, vm. en nam. ds. Pont. Maandag vm. ds. Pont. Oudelande, vm. en nam. ds. Kloek. Ovezand, 2 u. ds. v. d. Waal. Rilland-Bath, 3.30 en 2 u. ds. Visser. Schore, vm. en nam. ds. Krjjkamp. Waarde, vm. en nam. ds. E. V. .1. Japchen. Wemeldinge, vm. en nam. ds. Drost. Wissenkerke, vm. en nam. ds. v. d. Linde. WilheLminadorp, vm. en nam. ds. Boisse- vain. 1 Wolfertsdijk, vm. en nam. ds. Stcgenga. Op Walcheren. Aagtekerke, vm. en nam. ds. Seulijn. Arnemuiden, vm. en nam. ds. 'Pott (bed. H. Doop). Maandag geen dienst. Biggekerke, vm. en nam. "ds. Schuurmans Stekhoven. Maandag 10 u. dr. Oberman. Domburg, vm. en nam. ds. Koldewijn. Gapinge, vm. en nam. ds. Maas. Grij'pskerke, vm. ds. van Selms, nam. ds. Postma. Maandag vm. ds. v. Selms. Kleverskerke, vm. en nam. ds. Semmelink. Koudekerke, 9.30 u. ds. Postma, 2 u. ds. Kiehl. Maandag 9.30 u. ds. Postma. N.- en St. Joosland, 9.30 u. ds. de Ligt, 2 u. leoskerk. Maandag 9.30 u. ds. Pott. üostkapelle, vm. en nam. ds. Laurense. Maandag vm. ds. Laurense. Ritthem, 9.30 u. ds. Kiehl, 2 u. ds. v. Selms. Maandag 9.30 u. ds. Kiehl. Serooskerke, vm. en nam. ds. Muller. St. Laurens, vm. en nam. ds. v. 'tFIof. Oost- en West-Souburg, 9.30 u. ds. Ter neden, 2 u. ds. Voorhoeve. Maandag 9.30 u. ds. Terneden. Veere, vm. en nam. ds. Weyland. Vrouwepolder, vm. en nam. ds. Kroese. Westkapelle, vm. en nam. ds. Reus. 'tZand, 10 u. ds. Vermeer, 6 u. dr. Ober man (dankz. H.A.) Zoutelande, vm. en nam. ds. de Wijk. GEREF. GEMEENTE;, Goes, 9.30, 2 en 6 u. leeskerk. Centrale raad van beroep. (Onge vallen verzekering.) In de gisteren te Utrecht gehouden openbare terechtzitting heeft de uitspraak plaats gehad in zake het hooger beroep van de Rijksverzekeringsbank tegen de uitspraak van den Raad van Beroep te Middelburg, houdende vernietiging eener beslissing van de Bank, waarbij is her zien en met ingang va'n 11 September

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2