Telegrammen. en mm. UITVOERING Isngvereeniging der M Herv. Gemeente Allerlei. Laatste Berichten. Predikbeurten. Uit de Pers. Telegrafisch Weerbericht. Marktberichten. Advertentiën. Mede namens 'mime treurende kinderen, P. ALEWIJNSE. Abeele, gem. Souburg, 9 April 1914. Zeeuwsch Jongelingsverbond. BelangStêliibf V'aiï ouderen en jongeren wordt zeer op prijs 1 TE GOES, op Donderdag 16 April 1914, eene openbare Uitvoering en zoo was deze zijn eigendom. Hij was au benoemd in een andere gemeente, waar reeds ©en keten was en nu had hij deze niet meer noodig. Na veel loven en bieden en nadat het stuk van hand tot hand was gegaan, werd de koop ge sloten. Toen ik na de zitting er met den •burgemeester over sprak dat deze koop wel een beetje gek was, verzocht hij mij <er geen "melding van te maken in mijn verslag. Ook heb ik menige ruzie bijgewoond, die wel eens zoo hoog liep, dat de voor zitter de vergadering boos slootMaar dat is iets dat alleen in kleine gemeen teraden plaats heeft, nietwaar? In den loop der jaren is echter in de dorpsgemeenteraden ook al verandering gekomen ten goede. Men doet er tegen woordig ook al grootsteedsch. Zou het al te ijidel van mij zijn, wanneer 'ik be weer dat de pers daartoe het hare heeft heeft bijgedragen?" De staking van Zaandam. Men schrijft aan de Amst.Onze Burge meester heeft aan de strijdende partijen zijn bemiddeling aangeboden. Bereids heb ben de arbeidersorganisaties die bemidde ling aanvaard.' Opgemerkt moet echter, dat de Christelijke vakvereeniging „Recht en Plicht" geenerlei schrijven ontving. Wist Z.Ed.Achtbare niet, dat er ook een zoodanige organisatie was? Maar zoo on- noozel achten we hem niet. Of wordt hij nu reeds ontrouw aan zijn alom be wierookte installatiespeech In elk geval is deze zaak niet in orde en dient hier licht te komen. De Prot. Chr. Besturenbond te Zaan dam, organiseert een steunbeweging ten bate van de stakende en uitgesloten Chr. arbeiders. Gisteravond sprak de heer Kruit hof. secretaris van het Chr. Nat. Vakver bond, iïn een vergadering, toegankelijk voor geestverwanten, over: „Het conflict in het Houtbedrijf". Ingewikkelde geschied e- ni s. In een Iersch opvoedingsgesticht werd geruimen tijd al een onderwijzer door een aantal leerlingen aangevallen en mishandeld, met het gevolg, dat de man nog denzelfden dag overleed. Op grond van de ongevallenwet eischte de moeder van den vermoorden onderwijzer schadeloosstelling. De rechter wees de zen eisch, die door de schoolautoriteiten werd afgewezen, toe. Maar de autoriteiten, gingen in hooger beroep, omdat h. i» hier van geen ongeluk, in en door de uitoefe ning van het beroep verkregen sprake \vas. De justitieele commissie uit het Hoo- gerhuis heeft uu echter met vier tegen drie stemmen, den eisch van de moeder toegewezen. De drie tegenstemmers be weerden dat hier geen sprake was van een ongelukde onderwijzer was. ver moord. Maar de vier voorstemmers plaat sten zich op het standpunt van lord Lo- rebui'n, da,t in dit geval de mishandeling moest worden beschouwd als een beroeps- ongeluk, Zoo goed als men het doodschie ten van een jachtopziener door s,troopers, of het dooden van een treinbeambte, door het verongelukken van een 'trein tenge volge van kwaadwilligheid, als een onge luk in den zin van de wet. zou beschou wen. De moeder van het vermoorde slacht offer zal dus schadeloosstelling ontvangen voor den dood van den kostwinner. In het jaar 1913 zijln blijkens d© thans verschenen officieele opgaven, ruim 418,000 emigranten Canada binnenge komen. Van deze kwamen er 156,484 uit het Vereenigd Koninkrijk en "115,751 uit de Vereenigd© Staten; 146,135 kwamen dus uit Europa en van elders. Een dorp zonder inwoners. De gemeente Riboux in het departement Var in de Provence bestaat uit een twaalftal huizen,- een kerk, een kerkhof en een stadhuis, maai- inwoners vindt men er niet. Deze wonen in het, op on geveer 8 kilometer verder gelegen plaatsje Cuges. Riboux ligt namelijk in een woeste, zandige en waterarme streek, en was vroeger goed bevolkt. Twaalf jaren geleden verlieten de inwoners van Riboux hun woonplaats om zich in het naburige Cuges te vestigen. Slechts twee pacht hoeven worden een korten tijd van het jaar bewoond, tweemaal in een jaar ko men de burgemeester, de wethouder en de gemeenteraad van Cuges naar Riboux om daar hun zittingen te houden. „In 30 jaar tijd zijn slechts drie sterf gevallen voorgekomen, in een even langen lijd is er niet één huwelijk gesloten en zgn er tien volle jaren verloopen, sedert rat dit gehucht zich lotelingen voor het Fransche leger aanmeldden. Ontzettend ongeluk. Een zeer ongeluk heeft er gisteren plaats gehad bij Hoddesdon in het graafschap .Hartford. Toen eenige jongelieden, die een bioscooptheater hadden bezocht, zich naar huis begaven en de spoorrails overgingen, daar de slagboomen van den overweg met waren neergelaten, kwam plotseling n sneltrein aansnorren, die door de men Söhengroep heem-eed. Een 14-jarige knaan werd door de locomotief onherkenbaar Ver minkt, een andere jongen werd eenige kilometers meegesleept, terwijl verschil lende andore jongelieden in stukken ge reden werden. Twee jongelui die ter zijde geslingerd werden hebben het daaraan te danken, dat zij met zware verwondingen het leven eraf gebracht hebben. Het on derzoek wie in deze schuld draagt, wordt ingesteld. Spoorloos verdwenen. Men "meldt uit Cuiemborg Da gebroeders T. alhier gingen Dinsdag morgen per stoomboot Reederjj op de Let miar Hagenstein. Onderweg werd een hun nen onpasselijk, hetgeen meer geschiedde en verliet het gezelschap om in de buiten)- lucht wat op te frisschen. Vermoedelijk is hij toen bij het braken overboord ge slagen en verdronken. Hce het. zij, bij aankomst te Hagestein werd hij1 ver mist. Tusschen de buffers be kneld. Te Boxtel is Dinsdagmiddag bij het rangeeren, de wisselwachter S., tus schen een locomotief en een wagen get- raakt. De wagen bevond zich op een verkeerd spoor. S. werd ernstig aan het onderlijf gekwetst. Een overval. Dinsdagavond, al dus wordt uit Berlijn gemeld, is op deri weg Biesdorf—Friedrichsfelde een huur koetsier door een onbekende, dien hij op zijn verzoek liet mederijtlen, onver hoeds aangevallen. De aanvaller schoot hem met een rovolver in den nek, wierp een ijzerdraad om den hals van zijn slacht offer en sneed daarmede het vleesah tot op de keel door. Vervolgens spande hij het paard uit, doch werd door een aan komende automobiel gestoord en vluchtte ijlings. De automobilist nam den zwaar gewonden koetsier in zijn auto op. Op de arrestatie van den misdadiger is een be looning van. 1000 mk. gesteld. Keizer Frans Jose ph. In de laatste dagen waren weer herhaaldelijk geruchten, in omloop over een ongunsti- gen gezondheidstoestand van keizer Frans Joseph. Naar uit- Weenen gemeld wordt, zijn deze geruchten Van allen grond ontbloot. De keizer is zeer wel en ontving eergiste ren nog behalve de personen, die hem gewoonlijk over staatszaken komen onder houden, prins Frans van Beieren in par ticuliere audiëntie. Daarna maakte de keizer een wandeling van een uur in den tuin van Schönbrunn. Bij de ontvangst van den Duitschen keizer, de vorige week Maandag, had hij een onheteekenende verkoudheid opge- loopen, die intusschen volkomen gene zen is'. In de macht van een slang. In een Londensch blad vertelt een van Cylon teruggekeerde Engelschman een' Zeldzaam staaltje Van moed en tegenwoor digheid van geest van een jonge Hindce- sche vrouw. Het was ter gelegenheid van een diner te Trinoomalee. Het diner was afgeloopen, de gasten zaten in den salon, toen de Engelschman plotseling be merkte, dat de anders zoo levenslustige blik der gastvrouw strak werd; ziji riep den aan de deur staanden inlandschen bediende toe een schaal melk te halen en deze op de vacht te plaatsen waarop zij met haar voeten zat. Ofschoon hef bevel even rustig gggeven werd als een gewone opdracht vermoedde de Engelsch man dadelijk, dat er zich een slang in het vertrek moest bevinden. Raar een haas tige beweging den dood kon beteekenen, zaten allen onbeweeglijk maar aller blik ken speurden in alle hoeken van het ver trek. Er was echter niets te zien. De melk werd gebracht en voorzichtig op de vacht geplaatst, een paar seconden, die een eeuwigheid toeschenen, en toen ein delijk verscheen de slang. Allen zagen met ontzetting, hoe een groote Cobra zich van den enkel der jonge vrouw losmaakte en naar de melk kroop. Het ondier werd natuurlijk dadelijk afgemaakt. Eerst foen de slang dood op den grond lag, ont spanden zich de sterk op da proef gestel de zenuwen van de moedige vrouw, die bewusteloos neerviel. I Genaaide roeibooten. De bewoners van Noord-Annam bezitten over het algemeen noch ijzeren spijkers, noch schroeven of klemmen, en toch weten zij stevige 'booten te bouwen. Hun booten laten aan "hechtheid niets te wenschen over en zijn daarbij vaak meer dan 10 M. tang. Hoe de booten dan geconstrueerd zijn Wel, de planken heeft men eenvou dig met touwen aan elkaar genaaid, met de overhandschen steek, zouden de ge leerden in de edele naai kunst zeggen. De zijkanten der planken zijn van te voren zoo afgeschuind, dat ze goed sluiten. Met werk wordt de ruimte tusschen steek en naad gevuld. Dunne latjes, die onder de steken worden geschoven, persen het werk aan. En zoo wordt het geheel abso luut waterdicht. 's GRAVENHAGE. Het Tweedo Kamer lid J. W. Albarda heeft tot den voorzitter van de Tweede Kamer enkele vragen ge richt naar aanleiding van den brand te Almelo. AMSTERDAM. Hedenmiddag is hier de lakfabriek van de firma Boks aan demi Sloterstraatweg gedeeltelijk uitgebrand. BREDA. Alhier is hedenmorgen overle den jhr. W. D. Junius van Hemert, in specteur der S.S., die sedert 1871 in dienst der maatschappij was. NIJMEGEN. De koetsiersstaking duurt voort. Bij 8 patroons is het werk hervat. ENSCHEDE. Gisteren heeft hier ver gaderd het Centraal Bureau uit het Ned. Landbouwcomité, voor aanschaffing van landbouwbenoodigdheden voor geheel Ne derland. Tengevolge van het uittreden van den heer Jac. Welleman van Krabben- dijke, zal voor Zeeland een andere ver tegenwoordiger moeten worden benoemd. De heer Jacobs is als bestuurs- en gedele geerd lid herkozen. EPE. De militaire vliegers van Heijst en Roeper Bosch zijn voor de schietoefe ningen in de kamp van Oldebroek aan gekomen. DURAZZO. Hier is een bevel tot mo- biliseeren gegeven. Er is groote geest drift voor ©en oorlog 'tegen Epirus. DURAZZODe Hollandsche officieren melden, dat de door de Grieken en Ser viërs tegenover de Alhaneezen begane gru welen onbeschrijfelijk zijn.t Een heel dis trict is verwoest. Duizend mannen, vrou wen en kinderen zijn gedood. ZIEHLENTAL. Hier zijn van den z g. Heimsenberg geweldige rotsblokken om laag gestort. Twee gebouwen zijn verwoest. De geheel© omgeving is nu afgezet. LONDEN. Het ministerie der Unie van Zuid-Afrika heeft besloten aan de terug- keerende negen verbannen stakingsleiders niets in den weg te leggen. KOPENHAGEN. Het blad Politiken ver neemt uit Stockholm, dat het lijden van koning Gustaaf van Zweden veroorzaakt wordt door een kankergezwel. LICHTENVOORDE. De heer Basten van Batenburg, benoemd tot lid van de Ged. Staten van Gelderland, zal ontslag vragen als burgemeester en secretaris dezer ge meente. RILLAND-BA TIL De voordracht voor onderwijzeres aan de O.L. school te Ril land bestaat uit de dames: C. Versprille Van Aardenburg, A. M. v. d. Linde van Goes en M. C. J. Rietveld de Hondt van Ierseke. IERSEKE. Voor de conversatie-club Groen van Prinsterer alhier sprak giste renavond ds. Joh. Kijne over: „Het so- ciaJisme een doorgangspiunt". We komen, morgen hierop nader terug. SCHERPENISSE. In de op 8 April j.l. gehouden vergadering van den dijkraad van het calamiteuze waterschap Soherpe- nisse werd de begrooting voor 19141915 vastgesteld in ontvang en uitgaaf op f29352,OO1/2 Tot schatter der pachtwaar de van de gronden in het waterschap werd benoemd dhr. D. K. Rijstenbil al hier. Voor den nieuwen sluiswachter werd een instructie vastgesteld, terwijl aan den gemeente-veldwachter P. Jobse een grati ficatie van f50 werd toegekend voor het houden van politietoezicht gedurende het dienstjaar 19131914. KRABRENDIJKE. Goede Vrijdag, 6 n. ds. Muller. Ie Paasohdag 9'.3Ö en 2 u. ds. Muller. 2e Paasohdag 9.30 u. ds. Muller. Zondag 19 April 9.30 u. leeskerk, 2 u. ds. Japtohen van Waarde. Zondag 26 April des middags te 2 uur zal D.V. de eerste dienst in de nieuw 'ge bouwde Ned. Herv. Kerk plaats hebben. Beloften en daden. Voor ons ligt thans een verkiezingsar tikel, in Juni 1913 geschreven door den heer Roodhuyzen. Daarin lezen wij o.m. Wij vrijzinnigen willen geen enkele categorie van economisch zwakken uitsluiten. Wij zullen ook wel degelijk voor de in valide werkers zorgen. Maar, waar we ons tegen verzetten, dat is tegen een samenkoppeling van in validiteit en iouderdom; omdat samenkop peling van jnvaliditeits- en ouderdoms verzorging, zooals in de wet-Talma is gelegd, onverbiddelijk moet leiden tot ©en hoogen pensioenleeftijd en een laag invaliditeitspensioen, terwijl wij door beide Categorieën gescheiden te hou den, deze klippen willen ontzeilen. Beloofd werd hier dus door een man van gezag in vrijzinnige kringen: 1ste dat geen enkele categorie van economisch-zwakken zou worden uitgeslo ten, 2e dat de pensioenleeftijd lager zou worden dan in de wet-Tal'ma. En 3e dat een hooger invaliditeitspensioen zou worden uitgekeerd. De onzin, dat men al' dit moois kon bereiken door „invaliditeit" en „ouder dom" te scheiden, blijve nu buiten be schouwing. Hier werd den eenvoudigen kiezer gezegd: stemt vrijzinnig, dan zal U straks rijke vrucht in den schoot vallen. Wat komt er nu van al' die fraaie be loften terecht? Ziehier het antwoord lo. De meest behoeftigen, de „bedeel den" worden van de Staatsondersteuning uitgesloten. 2o. De pensioenleeftijd wordt niet ver laagd. De „rente" wordt niet hooger. Integendeel! In Talma's wet zullen straks bij geregelde premiebetaling de ouderdomspensioenen varieeren van f 2.50 tot ongeveer f6.—. Treubs „ondersteu ning" blijft f2.—. Daarbij lette men er op, dat de 70-jarige arbeider, die nog werkt en niet „behoeftig" is, in het stel- sel-Treub niets krijgt. 3o. Vaar verhooging der invalidi teitspensioenen is geen sprake. De inva liditeitsverzekering loopt zelfs groot ge vaar. En Minister Treub wil het zóó ma ken, dat de invaliditeitsrente allengs af loopt. Tusschen de 60 en 70 jaar zal zij zakken op het peil van de f2. Na het 70ste jaar houdt zij heelemaal op. Genoot de invalide, die van f2 toch niet leven kan, tusschen het 65ste en het 70site jaar „bedeeling", dan krijgt hij na het afloopen van zijn inva.liditeitsrente heelemaal niets meer. Werkelijk een fraai stelsel! En wat doen „wij vrijzinnigen"? Alles kalm slikken! De heer Roodhuyzen bewaart, naar wij vernemen, zijn verkiezingsartikelen niet. Hij wil er heelemaal niet meer aan denken. Zij hebben immers him uitwerking gehad Het „dericale" Kabinet is weg. „Geld. Dagblad." Scherpg eteeken d. In de „Nederlander" verscheen een reeks artikelen, die Treub's Bedeelingsont- werp in flarden scheurt. Ziet hier hoe de schrijver in de scherpe teekening van ,twee typen de uitsluiting der bedeelden hekelt Perst die uitsluiting der 'bedeelden: „Een fatsoenlijk arbeider heeft zijn ge heels leven hard gewerkt; hij heeft zijn kinderen behoorlijk opgevoedhij heeft iedereen het zijjne gegeven; hij heeft zijn belasting betaaldhij heeft trouw zijn duit in 't zakje gedaan voor „den arme" en zoo, mocht de nood ooit aan den man komen, zich naast een zedelijk ook een feitelijk rech t op 3e ouderdomszorg van zijn kerkelijke gemeente verzekerd. „Deze man wordt 69 jaar en begint wat te kwakkelen. Er is méér tegenslag geko men: zijn kinderen zijn vóór hem gestor ven. Nu krijgt hij, dat laatste jaar, een diaconalen toeslag ,.op zijn loon van f 1. „Het volgend jaar is hij Zeventig. „Neen, zegt de heer Treub, gij! hebt uwe zelfstandigheid reeds verlorengij zift reeds „verpest"; gijl zijt een onwaardige arme; gij moogt uit de Staatskas, waaraan gij 't grootste deel van uw leven bifdroegt, de staatsaalmoes niet ontvangen". En nu het andere geval „Een man van aanzienlijke familie. Ge fortuneerd. Begaafd. Doch die zijn weg verkeerd heeft aangesteld. Die zijn vermo gen verspeeld heeft. Eindelijk tot mis daad vervallen, en veroordeeld is. Twintig jaar lang bleef hij gekerkerd. Op hijkans 6Ö-jarigen leeftijd wordt hij ontslagen. Ge broken, onnut tot ajles, een wrak. „Een paar verwijderde bloedverwanten hebben, beducht voor nieuwe schandalen, ter wille van den familienaam hem ergens uitbesteed. „Zoo vegeteerend wordt hij 70 jaar. En dan zegt de heer Treub „Kom hier, mijn vriend! Gij hebt u im mers niet met de kerk of zoo iets afgege ven? Neen, ik zie het u al aan. Gij hebt uwe „zelfstandigheid" nog tiiet ingeboet! Gij zijt waardig, dat de vrijzinnige Staat u van de pest der priestertyrannie be ware. „Gij zijt een waardige arme. „Kom hier. Neem deze twee gulden. „En schaam u niet uw hand op te hou den. 'tls geen bedeeling, geen vernede rende aalmoes. Maar de „rente" van uw in dienst der maatschappij welbesteed leven!" - (Rotterdammer.) Naar waarnemingen in den morgen van 9 April medegedeeld door hel Kon. Ned. Meteor. Idbiituut te De Bilt Hoogste barometerstand 764.6 te Horia, laagste stand 739.5 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 10 April Toenemende tot krachtigen, Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkte lucht. Waarschijnlijk regen buien. Weinig verandering van tempera tuur. l MIDDELBURG, 9 April 1914. Ter graanmarkt van heden was de aanvoer zeer gering. Tarwe werd 25 en kroonerwten 50 cent hooger genoteerd, zomergerst wordt niet meer genoteerd. Jarige Tarwe f7,50 a '7,75; Nieuwe Tarwe f 0,a f 0,Rogge f 0,— a f 0,—Zomer gerst f5,— a f 5,25; Wintergerst f 0,a f 0,Haver f 0,— a f 0,—Paardeboonen f 0,a f0,Tuinboonen f0,a f0, Ronde Bruineboonen faf—Lange Bruineboonen fa f—Witteboonen fa f—Groene Erwten fa fKioonerwten f 10,a f 11.Alles per H,L, Boter 60 a 70 et, Particülieréri 70 ct. Eieren f3,90 a f0.Particulieren f4.30. Veilingsvereeniging. Eieren f3.60 a f4.10, Eendeneieren f4.40 a f 4.80, Ganzeneieren f 10.— a f 0—Kievits eieren f0.— a f0.Kalkoeneieren f5.50. AMSTERDAM, 8 April. Aardappelen. De aardappelenprpzen waren heden: Friesche borgers per mud 2.80 3. blauwen Zeeuwsche bonten blauwen eigenh. Zeeuwsche bravo's Duinzand Engelschen Spuische eigenheimers Spuische bravo's Geldersche blauwer, Geldersche bravo's 3-- 4.20 2.30 4.60 3.- 4.70 3.40 3.80 3.60 3.90 6.- 0.— 3.60 3.90 „3.90 „4.10 2.75 3— 3.20 3.50 Drentsche eigenheimers 2.2.40 Duitsche roode 2.25 2.50 Rad-Star 0.— 0. Malta's 9 k 9'/2 ct. per kilo. Aanvoer ladingen. Woensdag 8 April 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termjjn in francs Slot 3e 2e Open. Vor. Mei 19.25 19.20 19.20 19.20 19.27 Juli 19.32'/j 19.25 19.27'R 19.22'/., 19.37'/» Sept. 19.- 18-.97V2 18.97'/; 19.05 PARIJS. Tarwe kalmper April fr. 26.65 a betaald, per Mei fr. 26.90 a verkoopers, per Mei/Juni fr. 26.90 a 26.95, per 4 md. van Mei fr. 26.75 a 26.85 per Juli/ Aug. fr. 26.60 a 28:65, per 4 laatste md. fr. 26.30 betaald. Ljjnolie kalmper April fr. 62.50 betaald, per Mei fr. 63 a 63.25, per Mei/Juni fr. 63.50 betaald, per 4 md. van Mei fr. 64.— dito, per 4 laatste md. fr. 65.25 a 65.50. Suiker 88 gr. kalmper April fr. 28.— a 28.75, witte no. 3 gedrukt; per April fr. 31.87 verkoopers, per Mei fr. 32.12 koopers, per Mei/Juni fr. 32.12 koopers, per 4 mnd van Mei fr. 32.37 verkoopers, per Juli/Aug. fr. 32.50 koopers, per 4 md. van Oct. fr. 31.87 verk. NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend en zonder zaken, steeg daarna wegens hausse-telegrammen en fluc tueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago. Het slot was prijshoudend. Loco vast. 8 April 7 April 6 April 4 April North 100 99"/4 101 101 Roode Winter 105— 105 105105 8 April 7 6 4 Mei 9974 99'A 997* 100 Juli Sept. 95"/8 935/8 94Vs 93'/., 95"/4 94 96'/„ 947, CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend en 5/„ c. lager, daalde verder op grond van het regeeringsverslag, waarna contramine-dokkingen, koud weder in het Zuidwesten, kleinere aanvoeren, klei nere stoomende hoeveelheden exportaan- koopen en oogstberichten van Indië een rijzing bewerkten. Het slot was prijshoudend. Mei Juli Sept. Dec. 8 April 90"/4 86'/2 86'/, 7 9074 86"/4 86"/, 6 91'/4 877, 87 4 91"/, 87"/, 87 N. R. C. Zoo de Heere wil en hij leeft hoopt onze geliefde Vader, Behuwd- en Grootvader Pieter Mol Jz., op Dinsdag 14 April zijn 70sten Geboortedag te herdenken. Uit aller naam, JOHs. MOL Pz. Baarland, 7 April 1914. Heden overleed onze geliefde Echlgenoote en Moeder, FRANCINA VERBURG, in den ouderdom van 81 jaren. Waarde, 8 April 1914. M. GELEEDST en Kind. Heden overleed plotseling, na de ontijdige geboorte van een levenloos dochtertje, mijne geliefde Echtge- noote en der kinderen zorgvolle Moeder MAATJE MATHIJSSE, in den bloeienden leeftijd van ruim 38 jaar, na eene echtvereeniging van precies 12'/2 jaar, mij nalatende 7 kinderen, allen te jong om het zwaar verlies te beseffen. Geve de Heere ons genade om in dezen zwa- ren weg van beproeving te berusten, I Afdeeling van den Ned. Bond van J.V. op Geref. grondslag. De Jaarvergadering zal gehouden wor den D.V. op 2en Paaschdag 13 April, in de Nieuwe Middelkerk te Vlissingen. In de middagvergadering (aanvang half twee) hopen op te treden Ds. R. E. VAN ARKEL te Soest. OnderwerpDe arbeid in het licht der Heilige Schrift. Ds. B. A. KNOPPERS te K a p e 11 e- Biezelinge. Onderwerp: Heldenmoed. Het Moderamen: A. S. J. DEKKER, Voorz. N. J. BASTMEIJER, Penningm. JOH. CHRISTIAANSE, Secr. van de Directeur Dhr. C. DE DREU, 's avonds 7% uur PRECIES in de Herv. Kerk. TEKSTBOEKJES, tevens bewijs van toegang a 25 ct. verkrijgbaar bij Boek handel HOPSTER, Firma DEKKER en in de Consistoriekamer bij den Koster Paasch-Maandag 13 April, half drie, hoopt D.V. de Christelijke Zangvereeni- ging r Looft den Heere", van Westkapelle, te geven te Oostkapelle in de Bewaarschool, ten bate van het Suppletiefonds der Christelijke School te Westkapelle. Programma's verkrijgbaar bij den heer VAN SCHAGEN en aan de Zaal 10 cent. HET BESTUUR.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3