Telegrammen. AHeriei. Telegrafisch Weerbericht. Wetenschap m Kunst. Rechtszaken. „Hand." Financiëele Berichten. Burgerlijke Stand. loop verloopnp, aooliesMiogeo, enz. Marktberichten. inschrijver zoo ooi ijk was geweest een 'hriefje in te leveren, waarin hij f 10 meted' hood dan de hoogste inschrijver en... het jachtrecht werd hem toegewezen. Over deze beslissing was de hoogste inschrijver niet tevreden nn hij vroeg in deze kwes tie advies aan verschillende rechtsgeleer den van naam. Dezen vonden in de toe wijzing echter niets onwettigs. Politiehonden. Gistermiddag vermiste een hontzagersknecht op1 de za gerij van gebrs. Huisman te Delft, zijn portemonnaie inhoudende ruim f 13. De hulp der politie werd ingeroepen. De po litiehond „Rosa" van den majoor van po litie Luyendijk vond na eenig zoeken het Vermiste voorwerp onder een stapel hout waar het door den dief verborgen jwas. Zakkenrollers. Ter gelegenheid van de Palm-paardenmarkt heeft Utrecht gisteren bezoek gehad van zakkenrollers uit Amsterdam, Rotterdam en den Haag. Dat gebeurt ieder jaar en ieder jaar zijn er op de markt weer een stuk of wat vreemdelingen, meestentijds hoeren, die van deze lieden het slachtoffer worden. Zij werden ook gisteren op het reehurg aaiu alle kanten gewaarschuwd; want de politie liet grooto horden ronddragen: ,,Past op voor zakkenrollers" en had overal billetten met een zelfde opschrift doen opplakken. De recherche had daar enboven tal van rechercheurs naar het Vreeburg gezonden om zich tusschen de menigte te bewegen; en zelfs waren uit Amsterdam en Rotterdam rechercheurs oveigekomen, om mede een oog in 't zeil te houden. Desondanks hebben de zakken rollers kans gezien om het geld te roden van twee boeien; de een had f590 bij zich en de ander ongeveer f400. Reiden hadden het geld in hu nbinnenjas zitten, een:in z'n vest. De twee gerolde paardeaï- koopers bemerkten plotseling, dat hun vest, metl een mes was stukgesneden en het geld verdwenen was. Zij gingen naar de politieMaar het geld zullen ze den kelijk. wel nooit terug zien. (U. D.) De firma Smeele te Den Haag heeft de eerste grasboter aan H. M. de Koningin aangeboden. Van een bord snert en een p o 1 i t i e-a. gen t. Met een hongerige maag keerde gisterenmiddag een Rotterdamsch rechercheur naar zijn echtelijke woning terug, om er met moeder de vrouw het middagmaal te gebruiken. Wist dat mis schien die dronkaard op de tweede ver dieping van een der huizen op het Haag- sche Veer, die, omdat zjjh soep te flauw was, dit kostelijk eten maar doodgewoon uit het raam gooide? In elk geval, onze politie-agent kreeg de soep over het hoofd. De snert stroomde langs zij'n kleeren en de rechercheur zat van onderen tot bo ven in de groene erwten. Een kluif had zijn hoed doorboord en de haren vast geplakt, zijn boordje had een groenachtige tint verkregen, terwijl zijn snor droop van de soep. De rechercheur, die vond dat hem dien kost op wat al te onkiesche wijze was toegediend, besloot den milden gever ook voor zijn menschlievendheid te beloonen. Het betaamde echter niet zich in dat „beërwte" pakje aan te dienen als re chercheur van politie der stad Rotterdam, en daarom keerde hij! naar het hoofdbu reau terug, waar, onder grooten toeloop1 van zijfo nieuwsgierige collega's, de schoonmaak plaats had. Toen dit laatste gebeurd was en de gulhartige dronkaard van twee-hoog was „bedankt" in den vorm van een bekeuring en onze agent, thuis gekomen, de tafel met erwtesoep gedekt zag staan-, zeide hij, tot grootè ergernis zijner echtgenoote, dat hij onder weg zulk een lekker bord soep over het hoofd had gekregen, dat hem allen lust henomen was om nog me'f" een tweede te beginnen. M ij kunnen het ons voorstellen. hen mijnwerker van Guaregnon in België, stortte in een mijnput van 250 Mj. diepte. Men haalde slechts een vormlooze massa op. De ongelukkige laat een we duwe en talrijke kinderen aheter. Een geweldig onweer brak Zater dagavond los, waarbij de bliksem op ver scheidene plaatsen neerviel. Te Kortrijk weid een man door den bliksem gedood, terwijl te Pafcony bij Thuin een paard en 3 koeien in den stal werden gedood. Nieuwe overstroomingen hebben in de reeds zoo geteisterde streken plaats. Missionarissen vermoord. Uit Perth in Australië wordt gemeld, dat inboorlingen do missie aan de Drysdale- rivier, .welke dooi' paters Benedictijner! bestuurd wordt, verwoest, en twee paters zes broeders en talrijke kleurlingen ver moord hebben. Nadere bijzonderheden ont breken nog. Eene russische studente van 18 jaar was eergisteren door de geheime politie te Petersburg gearresteerd, verdacht van ?«\Tolutionaire fe zjjn. Zij was! naar het hoofdbureau der politie gebracht en werd aldaar eenige minuten alleen gelaten. De pet, de overjas en de sabel van een politie-bfficier hingen aan den wand; zij trok de uniform aan, gespte de sabel 'om, zette de pet zich op het hoofd en ven liet het Vertrek. Haar vermomming word door niemand opgemerkt, totdat zij aan den uitgang van het gebouw kwam waar de op wacht staande politieagent, door haar schoeisel opmerkzaam gemaakt, be- gree pinet een vermomde arrestant te doen te hebben en den pseudo-offioier van po litie opnieuw in hechtenis nam. RouwindedorpenvanNew* P ound tand. Zaterdagavond kwam te Ut. Johns de „Bellaventure" aan met 69 dooden en 50 overlevenden van de beman ning van het zeilschip „Newfoundland". I)e bevolking is nu in angstige spanning over het lot, van de "Southern Cross" en men vreest algemeen dat zij in den storm van Woensdag vergaan is. Onge veer 175 man waren aan boord van dit schip. Voor een bevolking van 250.000 zielen zou dit een verlies van 250 men- schen zeker ernstiger zijn dan de ramp van de „Titanic" voor Engeland en Ame rika, Vooral ook omdat in dit geval elk slachtoffer een broodwinner is. Het is op het oogenblik natuurlijk moeilijk te zeggen hoeveel gezinnen door de ramp van de „Newfoundland" zijn getroffen, maar wanneer de „Southern Cross" niet terugkeert, zullen meer dan duizend vrou wen en kinderen daardoor ongelukkig worden. De hulpmiddelen zijn beperkt en de ramp is enorm. Nog nooit is de kolonie door zulk een slag getroffen. Bovendien zijn alle verongelukten, op een enkele uit zondering na, jonge mannen, niet ouder dan 45 jaar. Alleen visschers met een krachtig gestel gaan mee op zeilschepen, daar zij veel gevaren hebben te trotseeren. Het beste deel van de bevolking zou dan verongelukt zijn. Bij aankomst van de „Belaventure" wa ren ongeveer 5030 menschen op het strand aanwezig en men had groote moeite om de menigte, die het gebouw waar de lijken werden neergelegd, bestormde, tegen te houden. Zondagmiddag waren alle lijken op vijf na herkend. Een „historisch" huis ver brand. Het bekende huis op de Lim- burgschPruisische grens in het veld tus schen Waubaeh en Schei-penseel, „Aagen- bil" geheeten, waarheen menig lontrui kend smokkelaar bij dreigend gevaar re tireerde, is door brand vernield. Als trou we wachtposten staan thans de hooge steenen grenspalen voor den puinhoop. Te Brugge wist Zaterdag een krank zinnige aan de waakzaamheid zijner ver zorgers te ontsnappen. Hij liep den tuin van het. gesticht door en bereikte weldra den buitenmuur. Hier zag hij zich echter betrapt. Hij klauterde als een kat den muur op, liep langs den scherpen rand voort en be reikte 'eindelijk den 25 meter hoogen muur der kapel, waar hij met een stoutmoedi- gen sprong op terecht kwam. Daar bleef hij zitten, terwijl een groote menigte nieuwsgierigen zich in den omtrek ver zamelde. Het was onmogelijk den onge lukkige in zijn schuilplaats te bereiken en deze lachte zijn oppassers uit, omdat hij een plaats had weten te vinden waar geen hunner komen durfde. Ten einde raad requireerde men de brandweer, die haar hooge ladders tegen den muur plaatste. Met groote nieuwsgierigheid volgde de. krankzinnige de manoeuvres, maar toen enkele brandweermannen de ladder beklommen, rukte hij zoo woest aan liet kruis, waartegen hij leunde, dat een kleine paniek onder de beneden staan de menschen ontstond en men het plan opgaf hem met geweld van zijn gevaar lijke plaats te halen. Tegen den avond hoopte men, dat de ongelukkige zich zou overgeven of probeeren verder te vluch ten, maar toen de morgen aanbrak vond men hem nog steeds op dezelfde plaats neergehurkt. Inmiddels had men zijn moe der gelmald en toen deze Zondagmorgen haar jongen uittioodigde naar beneden te komen, verliet hij den muur en kwam naar haar toe.Handen en knieën van den ongelukkige waren gansch bebloed, ter wijl zijn ledematen half bevroren waren. Zijn toestand is zorgwekkend. Vier bandieten drongen, gedurende den nacht, in een afgelegen woning te Colombes, in Frankrijk. Het huis was be woond door een 82-jarig man en zijn dienstmeisje. De oude man, uit zijn slaap opgeschrikt, zag plotseling de bandieten voor zijn lied. Zij hadden electrische lam pen hij zich en één hunner hield een pistool op den grijsaard gericht. De on gelukkige smeekte don schelmen, dat ze hem niet dooden zouden. Men vroeg hem naar zijn geld. Hij toonde hun zijn geld beugel met 30 francs. De bandieten wil den meer hebben, en toen de ongelukkige verklaarde niet meer in huis te hebben, werd hij met boksbeugels neergeslagen. Toen de ioude man geen teeken van leven meer gaf, werd het dienstmeisje opge zocht. Zij werd verrast, juist o jphet oogen blik dat ze, door het gekerm van den grijsaard gewekt, haar bed verliet. Ook haar vroegen de ellendelingen naar haar geld. Bevend van agst vroeg de vrouw haar geen kwaad te doen. Zij toonde haar spaarpenningen, 270 francs, welke zij in een matras 'had verborgen. Toen ze het geld, dat de ongelukkige na jaren van arbeid opgespaard had, hadden afgeno men, schoot een der bandieten zijn revol ver af. De arme vrouw stortte, door twee kogels getroffen, neer. Toen ze weer bij kwam waren de moordenaars verdwenen. De buitendeur -Was gesloten en de vrouw, die hevige Ipijnen leed aan de keel, waar ze getroffen was, zag zich verplicht langs den kelder het huis te verlaten. Die kel der was, tengevolge van den hoogen water stand onder water geloopen, zoodat ze zich door het water moest heenwerken. Men vond haai' bewusteloos voor de deur van een der buren liggen. De toestand van beide (slachtoffers is zeer ernstig. De bandieten worden ijverig opgezocht. Ape ni n v a 1. Een tijd lang heeft men aan den Oedjong te Soerabaja geen last meer gehad van de apen, die vroe ger van uit Semampir in grootet troepen de erven der Europeanen onveilig maakten. Nu is de bende er weer meldt hetj Soer. Nwsbl. de brutale beesten drin-i gen de tuinen binnen en ruïneeren al watj onder hun grijphanden komt'. Bjj een familie zijn ze er met de heele wasch vandoor gegaan. Meneer's boordjes mevTouws dessous werden in triomf en onder luid gekrijscli meegevoerd naar de strandbosschen. Een drijfjacht is het eenige wat er opzit. Dan is men althans het ongure gedierte weer voor een tijd kwijt. Te Wallasey (Cheshire is een kerk geslicht, die uitsluitend voor vrouwen be^ stemd en door vrouwen bediend zal wor den. Slechts één tegemoetkoming is aan het mannelijk geslacht gedaan; in de avonddiensten zullen ook mannen worden toegelaten. Voorgangster is ds. Hatty Ba ker. De lynchwet. Zondagavond kwa men drie wielrijders op den weg naar Rheingömiheim bij 'Ludwigshaven den dag- looner Manski tegen, die een jachtgeweer droeg. De wielrijders hielden hem voor een strooper en wilden hem beetvatten. Manski rukte zich los, greep zijn geweer en schoot een der wielrijders dood. De beide anderen vielen Manski daarop aan, ontwrongen hem 'zijn geweer en sloegen hem zoolang tot hij bezweek. Deaanslagopeen agent. Een politie-agent te St. Onen, bij Parijs kwam met een collega tusschenbeide, daar een drietal apachen het op allerlei manieren 't publiek lastig maakten. Toen hij een aanmaning tot de kerels richtte, beleedig- de een van hen hem. De agent trachtte den kerel beet te grijpen, maar tegelijk lostten de andere apachen zes revolver schoten en stortte de agent door vier kogels doorboord op den grond. De andere agent wist den kerel, die zijn col lega beleedigd had, te grijpen, en ondanks het verzet van de beide andere apachen te overmeesteren. De twee anderen vlucht ten toen weg. Met een baar werd de ge wonde agent naar het bureau gebracht. Onderweg overleed hij. De gevangen apache verklaarde anarchist te zijn, hij noemde zijn vrienden, die ook aangehou den werden. Omtrent den gezondheidstoestand van den groothertog van Mecklenburg- Strelitz, die onlangs een darmoperatie on derging, meldt men: De verbetering in den toestand duurt voort, reeds kan de groot hertog dagelijks korten tijd het. bed ver laten. Omtrent den gezondheidstoestand van den koning van Zweden, loonen de tijdens de laatste weken verrichte, thans geëindigde onderzoekingen, dat de koning lijdende is aan een inaagwond. De ziekte is in de laatste maanden verergerd, zoo dat wij een operatie hei eenige middel tot herstel achten. De koning heeft in operatie toegestemd, en drukte het verlan gen uit dat ze zoo spoedig mogelijk zal plaats hebben. De „Holland Society" te New-York heeft het rapport van de commissie voor de herdenking van de vestiging der Ne derlanders te New-York ontvangen. Er is reeds geld bijeengebracht voor de oprich ting van een standbeeld voor Willem den Zwijger, dat geplaatst zal worden op den rijweg langs de rivier, en een nauwkeurige reproductie zal zijn van dat in Den Haag. (Hand.) "De drukke „Rue Neuve" te Brussel werd Zaterdagavond omstreeks 6 uur, op het oogenblik dat de straat op haar drukst is ,in opschudding gébracht door een moordaanslag op een juwelier. Deze ha^l bij het invallen van den avond bezoek ontvangen van een onbekende die wensch- te juweelen te koopen. Nadat hij enkele juweelen op de toonbank had uitgestald weid hij echter plotseling overvallen door den onbekende die hem hevige slagen met een boksbeugel toebracht. Den ju welier gelukte 't echter te ontsnappen en gansch bebloed liep hij' de drukke straat in. De dief maakte van de groote ver warring gebruik om te ontsnappen. Som mige voorbijgangers hadden hem echteil opgemerkt en zetten hem achterna en weldra werd het een dolle menschenjacht. Toen hij eindelijk gegrepen werd wilde de menigte hem te lijf. De wonden van, den grijtsaard zijn gelukkig 'niet doode- lijk. Zondagavond kwamen drie wielrij ders op den weg naar Rheingönnheim hij Ludwigshaven den daglooner Manski tegen, die een jachtgeweer droeg. De wiel rijders hielden hem voor een strooper en wilden hem beetvatten. Manski rukte zich los, greep zijtn geweer en schoot een der tvielrijdere dood. De beide anderen vielen Manski daarop aan, ontwrongen hem zijtn geweer en sloegen hem zoolang tot hij bezweek. Wie ziekelijke neiging heeft.„Het Volk" geeft het volgende schetsje Maartavond, regen, wind, modder. Hoede-proletariër, middelbaren leeftijd, middelmatig aangeschoten, dapper-tegen- den-wind-in-worstelend, laveerend. Twee jeugdige boefjes; ontdekken het geval. „Die fent is besope 1Hou-je-roer- recht Patiënt worstelt voort; neemt een „schuivert". Geval wordt interessanter; twee jongenh met twee vermenigvuldigd 4; hobbe lige keien, tweede „schuivert" van pa tiënt, jas-tnsschen-z'n-knietjes; regen-in- z'n-wit-gezicht; „kijk-'m-sèile!" Vier jongens vermenigvuldigd met twee; publiek op den achtergrond; sinaasappel schil derde „schuivert" Groeiende belangstelling; tram, rinking- king, wagenbestuurder kwaal, patiënt steekt over, verhoogde temperatuur. Tram voorbij; opdringen van publiek, patiënt draait zich om: scheldt op de jongens Rukwind neetnt de leiding; hoed in de lucht; kale-kruin in gevorderd stadium; Indianen gehuil Patiënt achter z'n hoed. vroo'.ijke vol ging; groote gijn; hoed ingehaald, pa tiënt op z'n knietjes; nieuw Indianen- gehuil. Slik-hoed op kaal kruintje; (wee knie tjes met slijk; weer een tram; wagenbe>- stuurder belt, vloektgroote volksop loop. Politie-agent, groot, breed, zwaar. veldheersblik. Geval voor pa'.i'nl penibel; nood-op-het hoogst, ledding-nabij: kroeg. Eén agent vermenigvuldigd met twee; breede gezags-baardenkroeg nog een wijle belegerd. Op de ruit het bekende rijmpje Wie ziekelijke neiging heeft, En daarom als onthouder leeft, Die is patiënt; wie kan nu velen, Dat die voor doktertje gaat spelen? Vraag: Wat was de vraag, die den ge meenteraad van Amsterdam leidde bij de keus van een wethouders voor de Volks huisvesting Antwoord: Wie bouwt? (Wibaut). („Hand.") Naar waarnemingen in den morgen van 6 April medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Büt Hoogste barometerstand 764.0 te Co- runa, laagste stand 733.5 te Lerwick. Verwachting tot den avond van 9 April Matige tot krachtigen. Westelijke tot Zuid-Westelijken wind. Tijdelijk opklarend, latea- weer toenemende bewolking. Waar schijnlijk regenbuien. Weinig verandering van temperatuur. - Sinds Maandag van de vorige week js er op de noordelijke helft van het zonne- oppervlak een vlek van ongemeene afme tingen waar te nemen. Zij staat thans ongeveer op de lijn. die het Noorden en Zuiden van de zon verbindt. Ongeveer tegen tegen Vrijdag verdwijnt zij tenge volge van de aswenteling der zon aan den westrand (d. i. rechts van den be schouwer). (N. R. C.) Grijpskerke. Heden Woensdag werd door not. Hioolen voor erven L. Louwerse, publiek geveild: lo. 51 A. bouwl. alhier. 2o. 6160 c.A. id„ 3o. 3960 c.A. id„ 4o. 3870 c.A. id., 5o. 3960 c.A. id., 6o. 3820 c.A. id., 7o. 3740 c.A. id„ 8o. 41 A. id., 9o. 3810 c.A. id„ lOo. 3830 c.A. id., llo. 3820 c.A. id„ 12o. 3970 c.A. id„ 13o. 4760 c.A. id. Alles gein. Grijpskerke. 14o. 5110 c.A. weiland, 15o. 1 H. 07 A. 90 c.A. id., 16o. 7070 c.A. id. Alles in St. Laurens. 17o. 4340 c.A. bouwl. in Oost- kapelle. De uitslag is als volgt: Perceel 1 gekocht door J. Geerste voor f1020; perc. 2 door A. Volkers, voor f1300; perc. 3 door P. A. Bakker, voor f777; perc. 4 door .1. Ma.rinussen voor f895; perc. 5 door J. Vlieger voor £865; joerc. 6 doof J. 'Manneke voor f 760; perc. 7 door W. Jobse voor f719; perc. 8, 9 en 10 door D. Midavaine voor f2164; perc. 11 door J. Boogaard voor f742; perc. 12 door C. Geense voor f770; perc. 13 door S. Huijsman voor f881; perc. 14, 15 en 16 door J. Polderman voor f4051; perc. 17 door H. Wouters voor £870. ARNHEM. Tot lid van Ged. Staten van Gelderland is gekozen de heer L. A. M. v. Basten Batenburg (r.k.) in de vaca ture Dommer van Poldersveld. AMSTERDAM. De heer II. J. Poutsma is uit Londen via Vlissingen alhier aan gekomen. 'sGRAVENHAGE. Het Gerechtshof ver nietigde het vonnis van de rechtbank jte Zierikzee, waarbij N. F. huisvrouw de Wi. ter zake van oplichting tot 3 mnd. ver oordeeld was, en veroordeelde bekl. tot 2 mnd .gevangenisstraf. ROTTERDAM. Alhier is brand uitgebro ken in een muziekhandel op den Goud- scihen Singel. De bewoners moesten uit de ramen van de eerste verdieping sprin gen. Een persoon werd gewond. BATAVIA. (N. R. Ct.) De Chineesohe wijk Samarinta is uitgebrand. Oorzaak onvoorzichtigheid. De schade bedraagt een ton. LONDEN. Op een vliegterrein nabij Lon den is een vlieger uit zijn tweedekker' gevalle.it en gedood. LONDEN. Asquith is in zijn district bij enkele caudidaatsstelling herkozen. Dienstweigeraar. Voor den Krijgsraad te 's-Gravenhage stond giste ren terecht een milicien-kanonnier van het 4e reg. vesting-artillerie te Den Helder, ter zake, dat hij na zijn (indeeling als lote- ling uit de gemeente Schoorl weigerde de bevelen hem door zijn meerderen ge geven, op te volgen. Beklaagde, die anar chist is en van beroep decoratieschilder, heeft niet voldaan aan de oproeping om onder de wapenen te komen, maar is daarvoor door de politie gehaald en weg<« gebracht. Eenmaal in de kazerne weigerde hij de hem voorgelezen krijgsartikelen to teekenen. Bij het eerste militaire onder, richt, dat hem gegeven werd, werd hem een der eerste oefeningen uitgelegd nl. de houding van den soldaat. Reeds van te voren gaf hij echter te kennen de bevelen niet te zullen opvolgen, en toen liet commando „geeft acht" volgde nam hij do houding niet aan en zei „ik doe het niet. Gok toen men hem herhaaldelijk er op wees, dat hij zich aan een ernstige straf blootstelde, bleef hij pertinent wei geren. Na gehouden onderzoek werd hij naar den krijgsraad verwezen. Nu hij terecht stond erkende hij het hemt en 'laste gelegde. Thans zag hij in, dat. hij 'verkeerd deed. Als anarchist meen de hij 'niet te moeten voldoen aan de be velen hein gegeven en had hij gemoedsbe zwaren om te dienen. Nu sedert hij zich in hechtenis bevindt, is hij geestelijk ziek geworden en voelt hij, dat het zoo niet gaat. Hij is nu ernstig van plan zich goed te gedragen en te zullen gaan dienen zoowel ,om zich zelf als om zijne ouders, die zijn houding niet goedkeuren. Op een vraag van den President, wel ken waarborg hij dan nu wel geeft goed te zullen dienen, belooft hij plechtig zijn woord te zullen houden. De auditeur-militair vorderde schuldig verklaring aan dienstweigering en veroor deeling tot 2 maanden gevangenisstraf met aftrek der preventieve hechtenis. Volgens het heden in de algemecue vergadering van aandeelhouders van de HollandNoord-Amerika Hypotheekbank uitgebrachte en goedgekeurde verslag over het eerste boekjaar, is het geplaatst aan deelenkapitaal verdeeld over 103 aandeel houders. Er is geplaatst voor f 1532850 pandbrieven. Het dividend is bepaald op 6 pet. Van 7 en 8 April. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. IV. Toebes, 25 j. jrn. enN. v. d. Kleijn, 28 j. jd. Getrouwd: J. Verswijveren, 22 j. jm. en J. J. Leijhse, 22 j. jd. Bevallen: C. Bleuzé, geb. Van Schaik, d.; E. Huijbregtse, geb. Van den Broeke, z. Overleden: C. H. Kraaijnest, wed. van A. de Groot, 74 j. GOES. Geboren: 7, Nicolaas, z. v. Pie- ter Corstanje en Johanna Maria Moer land. Overleden6, Franciscus Blondel, 76 j., geh. met Catelina de Fouw. Van 47 April. VLISSINQEN. Bevallen: P. Damen, geb. Koster, z.; M. van de Meer, geb. Bok, z. Overleden: L. J. Boere, man van S. Wanda, 81 j. Over de maand Maart. AXEL. Ondertrouwd19, Jacobus Ma riners Herrebout, 44 j. jm. en Jerina Jo hanna Drab be, 38 j. jd. Getrouwd: 19, Johannes de Kubber, (van Temeuzen), 25 j. jm. en Suzanna Adriana Verberkmoes, 22 j. jd.; 26, Ja cobus de Feijter (van Koewacht), 19 j. jm. en Cornelia Jacomina do Feijter, 1"8 j. jd. Geboren: 17, Francois Clement, z. v. Clement Benedictus Antheunis en Henrical Maria van den lerssel; 21, Comolis Jan, z. v. Joris de Vos en Maria Jacoba Sara de Vos; 23, Adriaan, z. v. Willem Bakker en Cornelia Koekoek; 24, Antje en Leen- dert Johannes, d. en z. v. Laurens Jo hannes clen Hollander en Adriana Helena Punt. Overleden: 18, Aaltje de Jonge, 67 j„ echtg. van Cornells den Hamer; '19, Ja cobus, 3 w., z. v. Dirk de firuijne en Elizabeth de Pooter; Cornelia Scheele, 26 j„ echtg. van Martinus Verhelst; 20, Maria Antonia Hamerlinck, 62 j„ wed. van Charles Louis Alefs; 26, Cornelia Eliza beth, 2 w„ d. v. Cornelis Verstoutten en Cornelia Dobbelaar; 31, Benjamin, 5 m„ 'z. v. "Willem de Groote en Maria Koe koek. (Axelsche Crt.) Middelburg. Aan het gebouw van het provinciaal bestuur alhier werd heden aanbesteed: het vernieuwen van palen in de zeeweringen te Vlissingen en in de havens van het kanaal dooi' Walcheren aldaar. Raming f 16000. Inschrijvers de hh.: W. Klootwijk, Papendrecht f17144; D. Bijl, Vlissingen, f16890; H. J. Keule- mans, Middelburg, f16386; J. Goossens, Vlissingen, f16570; 11. Jansen Jz„ Mid delburg f 16360; J. Warren, Vlissingen, f 16200; C. Casteleijn en Zoon, Dordrecht, f16080; A. van der Straaten Jr., Hans- weerd, f 15850; A. Kaan, Temeuzen, f 15806; G. W. de Wolf, Dordrecht, f 15780; J. de Bourgraaf, Wemeldinge, f 15662; H. van Dongen, Dordrecht, f 15150. ROTTERDAM, 7 Aprii. De prijzen besteed aan „De Rotterdamsche Veiling" (gedeponeerd handelsmerkR. V.) z\jn als volgt: Gegarand. versche Inl. per 100 stuks. Hoendereieren van f 3.96 tot f 5.60 id. Eendeneieren f 4.67 f 5.03 id. Ganzeneieren f 0.— f 0 id. Kalkoeneieren f 0.— f— Inl. Hoendereieren van Handelaars f 4.15 f 4.90 Aanvoer eieren 118900. Veel kooplust, markt graag. Heden had de grootste vrije aanvoer plaats sedert de op richting te Rotterdam in 1906.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3