Pink Pillen. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken. Reclames Gemengd Nieuws. Tegen de zenuwsmarten. wat te doen mededeeling gedaan van de volgende in gekomen stukken Bericht van goedkeuring van den ge meenteraad van de rekening der kamer over 1913. Een verzoek om alsnog het petitionne ment te teekenen waarbij aan de regeering der verschillende landen wordt verzocht het wereldposttarief voor brieven op 5 cent te brengen. Ken bericht van de Nederlandse he ver- eeniging voor Tentoonstellingsbelangen, dat door de te geringe deelname van een Nederlandsche inzending op' de in 1915 te üusseldorf te houden tentoonstel ling „Aus 100 Jahren Kultur und Kunst" niets kan komen, maar dat het; bureau deot vereeniging bereid blijft inlichtingen voor individueele inzendingen te geven. Van B. en W. was naar aanleiding van een verzoek van Ij. Polak om te worden benoemd tot makelaar in machinerien en aanverwante artikelen, de vraag ingeko men of de betrokken persoon daarvoor geschikt is. Biji tdit punt weid gediscussieerd over de vraag of het in Middelburg wel nood zakelijk is makelaars aan te stellen. Vooral dhr. Schulte betwijfelde dit. In zake deze aanvraag werd met algemeene! stemmen besloten aan B. en W. mede ,te deelen, dat men deze persoon niet voor makelaar geschikt acht. In verband met het overlijden van den heer P. W. II. de Kan en de daardoor ontstane vacature van makelaar in open bare 'fondsen, heeft C. J. Hondius ver zocht als zoodanig te worden benoemd. Ook over de geschiktheid van dezen per soon vragen B. en W. inlichtingen. Betreffende deze persoon werd met. al gemeene stemmen besloten mede te dee len, dat men hem wel geschikt acht. Door de oommissie voor Januari, be staande uit de heeren C. M. (Ihijsen, rar. J. A. Heijse en C. Boudewijnse is rapport uitgebracht over een schrijven van de vereeniging „Onze Vloot" inzake bro- schures omtrent de economische gevolgen van het verlies door Nederland van zijne Oost-nldische bezitting. Volgens de commissie behoeft het geen betoog dat het verlies van de koloniën voor Nederland's handel en industrie in het algemeen een onoverkomelijke ramp zoude zijnde handel te Middelburg, op de overzeesche bezittingen is evenwel van te weinig bet.eekenis om hierover een re sumé saam te stellen. Bovendien komt het de commissie voor, afgezien van het bo venstaande, dat het niet op den weg van, de Kamer van Koophandel ligt, de ver eeniging „Onze Vloot" die een sterk pro pagandistisch karakter bezit in het ma ken van reclame voor en door haar voor gestane belangen te steunen. De commissie adviseert de stukken van „Onze Vloot" voor kennisgeving aan te nemen. De commissie voor de maand Februari, bestaande uit de heeren W. JSprenger, tor. G. J. Sprenger en Jhr. A. E. Bod- daert, merkt naar aanleiding van de ver zoeken van de afdeeling Middelburg van de schippers vereeniging „Schuttevaeï" en. van de Kamer van Koophandel te Vlissin>- gen inzake de verlichting van de Zand- kreek op, da.t zij met adressanten van oordeel is, dat het voor de scheepvaart hoogst wensohelijk is de verlichting in de iZandkreek te verbeteren en het verdient haar inziens alleszins aanbeveling een verzoek daartoe te steunen. W aar het( ech ter geen zin heeft twee bijna woordelijk gelijkluidende verzoeken te steunen en het adres van Schuttevaer het eerst (10 Februari) binnenkwam, stelt de commis sie voor dit verzoek te steunen en het adres van de Kamer te Vlissingen (inge komen 13 Februari) voor kennisgeving aan te nemen. In beide gevallen is overeenkomstig de adviezen van de Commissie besloten. Gisterenavond ondervond een agent vaar politie, die een dronken man van de Wal naar het bureau aan de Giststraat wilde overbrengen, veel verzet van een matroos der Ned. Marine, die herhaalde lijk aan den agent, en den arrestant rukte en trok, waardoor deze een paar maal kwamen te vallen. Toen door burgers gewaarschuwde hulp kwam opdagen, ver dween de matroos, doch hij werd heden nacht uit zijn bed gehaald en naar het politiebureau overgebracht, waar tegen hem proces-verbaal werd opgemaakt. De stakende schildersgezellen gaan heden voort met posten, inzonderheid voor den winkel van een patroon, waar heden een gisteren stakende gezel aan het werk is gegaan. Te twaalf uur werd deze man door stakers en publiek naar huis ge bracht en de politie zag zich genood zaakt de Gravenstraat een oogenblik af te zetten om den man rustig zijn pad te doen vervolgen. Bij de commissie van de afdeeling Walcheren van de „Vredesprijs voor de Jeugd" zijn vijf antwoorden ingekomen. Het opstel onder den titel „Roode Kruis en Vredesbeweging" werd het best be oordeeld en zal aan de hoofdjury worden doorgezonden. Dit opstel was ingeleverd onder het motto „Mosch". Bij opening bleek heel ingezonden te zijn door de heer F. van Makkelenberg, leer ling der Rijkskweekschool voor onderwij zers alhier. Vlissingen. De Geref. Jongelingsvereen. „Guide de Brés" te Gent (Belgte) sloot zich aan bij de afdeeling Zeeland van het Geref. Jongel. Verbond in Nederland en zal zich op den Bondsdag, tweeden Paasohdag alhier te houden, doen verte genwoordigen. Baldadigheid. Door jongens zjjn eergisteren eenige pa'en van de oeverver- verdediging aan den Boulevard Banken t, in brand gestoken. De jongens werden door de politie opgespoord en door deze onderhouden. Er werd geen prcces-ver- baal tegen hen opgemaakt met het oog ojp hun jeugdigen leeftijd. (V. C.) Rilland Bath Gisteravond hield dhr. Joh. de Vriend uit Wilhelminadorp in de zaal van dhr. Rottier een rede over „Woningbouw". Na afloop werd een bouw- vereeniging opgericht, waarvan 27 per sonen lid werden. Tot bestuursleden wer den' gekozen dhr. L. J. Lucasse, W. Griep, F. M. Boot, A. Mol en Al. van Liere. lerseke. Maandagavond vergaderde de gemeenteraad onder voorzitterschap van den burgemeester. Er werden vele inge komen stukken vermeld, o.a. de goedkeu ring der gemeenterekening 1912 (met een goed slot van f2501.08), het proces-ver baal van kasopneming op 30 Maart (in kas moest zijn eiu was f 5450.87), en een verzoek van (jen raad te Velzen om ad- haesie-betuiging voor zijn adres aan de Tweede Kamer inzake de ouderdomsrente. Dit verzoek werd met algem. stemmen in gewilligd. B. en W. stellen voor een geldleèning groot f30.000 aan te gaan ad l'/a pet., af to lossen ;in 30 jaar, beginnende in 1924. Dit geld moet dienen voor den bouw en de meubileering van het nieu we raadhuis, den aanleg van straten en trottoirs (o.a. de Wilhelmina- en de Ju- lianastraat.) en andere dingen. De heer Schipper wenscht ook een stuk van den grintweg, n.i. de bange vil te tot. de Wel Ie- vate bestraat te zien en stelde daarom, voor de leening tot f 40.000 te verhoogen De heer Bom gaf in overweging dit voorstel aan te houden, daar de plaats waar het station voor den tram zal ver rijzen, van grooten invloed kan zijp op het! gebruik dat dan van de Langeville ge maakt wordt. De voorzitter en de heer Willemsen raadden ook tot wachten en de heer Schipper trak zijn voorstel in. Maar hij bleef verbetering van de Langeville noodzakelijk achten, waar allen het mee eens waren. De leening van f30.000 werd met al gemeene stemmen toegestaan. Onder deze discussie vond de heer Cu- pery gelegenheid om zijn wensch te ken nen te geven, dat de verleening van sub sidie voor den tram de voorwaarde ver bonden zal worden, dat het station niet bij de hoeve van Verbeek komt. Daar dit niet aan de orde was, werd er niet ver der Op ingegaan. Daarna werd de begrooting 1914 gewij zigd en wel: verhoogd met f43000. Bij de laatste rondvraag vestigden een paar leden de aandacht van den voor zitter op twee vuilnishoopen op plaatsen; waar zij niet hooren. De voorzitter! noem de er nog verscheidene bij en moest ba- kennen niet te kunnen roemen op de zindelijkheid der ingezetenen, wat hem een voortdurende bron van ergernis was. De beer Willemsen vroeg of de kwes tie met de Breede Watering betreffende het onderhoud van den Breeweg en den Steeweg al opgelost was. De voorzitter gaf een omstandig ver slag van de zaak, hetwelk hij kon be sluiten met de verblijdende tijding, dat bel geschil geheel in 't voordeel der gemeente is uitgemaakt. Ged. Staten hebben beslist» dat de twee genoemde wegen in hun geheel in onderhoud bij de Breede Wa tering zijn. en als B. en W. niet tevreden zijn met het onderhoud, moeten zij dade lijk proces-verbaal opmaken. Daarna behandelde de raad in geheime zitting het kohier van den hoofd, omslag. '8 H. Arendskerke. Door Ged. Staten is benoemd tot schatter der pachtwaarde van gronden, gelegen in den calamiteuzen Willem Annapolder, dhr. J. J. de Ja ger te Nieuwdorp. In de plaats van den heer 1. de Hullu te Schoondijke, die de benoeming niet kon aanvaarden, is door de arrondis- sements-rechtbank te Middelburg benoemd als deskundige tot schatting van de pacht waarden der gronden, gelegen in den ca lamiteuzen Hoofdplaatpolder, de heer A. Minderhoud J.Cz., landbouwer te West- kapelle. Kapel Ie. Onder presidium van den bur gemeester P. J. v. d. Mandere, vergaderde gistermiddag te 2 uur de Raad der ge meente alhier. Tegenwoordig alle lieden. Ingekomen was; ,o.m. de goedkeuring van Ged. Staten van het reglement van helt Burgerlijk Armbestuur, vanwege terug'- koming op het besluit, in de 1.1. gehou den zitting. De heer A. Deurwaarder, gereclameerd hebbende inzake een aanslag H. 0. had geen gehoor kunnen vinden bij den Raad Ged. Staten vonden geen termen op het Raadsbesluit terug te komen. Het. Hoofdbe stuur van den Bond van Gemeenteambte naren wijst in uitgebreiden vorm inzake solliciteeron naar vacante betrekkingen. Jaarlijks wordt een bijdrage verstrekt aan de Ambachtsschool te Goes, een ver slag van den toestand dezer school ligt voor den Raad ter inzage. Belangrijk was zeker wel het tweede punt der agenda: Vaststelling kohier hon denbelasting. Hoeveel honden er op Kapelle en Bie- zelinge zijn, heeft correspondent abso luut niet bij kunnen houdendoch dat doet ook minder tor zake. Nader werd de begrooting vool 1914 vastgesteld, waarin eenige wijzigingen door omstandigheden moesten worden aangebracht. Hierdoor on derging ook de begrooting van 1913 een verandering. Duidelijke toelichting werd door den voorzitter gegeven, zoodat men overging tot het 5e punt: Rioleering van de Weststraat. De heer A. Kooman had een adres gericht tot den Commissaris der Koningin en ook met zijn H. E;. G. een gesprek gevoerd en geweaen op den ongelukkigen waterafvoer. De inspecteur der volksgezondheid meldde in zijn rap port, dat het een feit was dat genoem de Kooman geen afwatering bezit, de an deren in zijn buurt, wel wat mechanisch, missen hetzelfde. De raad stelt voor zoo spoedig mogelijk tot rioleering over te gaan. Alsnu stellen B. en W. tot liet overgaan van rioleering voor, en -wel t beginnen met een vangbak bij Kooman, een buizennet vervolgens langs de Noord zijde der huizen in de Weststraat. De raming dei' kosten bedraagt £6.50. Do hear Vereeke vraagt of dit niet gcedkooper kan. De voorz. antwoordt, dat de onder vinding al genoeg geleerd heeft, dat men met buizen van minder dan 30 o.JI. niet kan volstaan. Ook met de toekomst dient men rekening te houden. De heer Ganse- man zegt, zich met het voorgestelde idee van B. en W. niet te kunnen vcreenigen. Deze was van meening dat men een eindje verder nioest gaan, waar ook een paar huizen verder de bewoners met den slechten afvoer te kampen hadden en alsdan in de gelegenheid zouden gesteld worden voor aansluiting, eveneens zouden de bewoners der andere zijde in de ge legenheid voor aansluiting gesteld word n. Stemmen vielen hierover genoeg op te merken. De voorzitter stelt, voor dit na der te onderzoeken en alzoo wordt met algemeene stemmen overgegaan tot riolee ring van de Weststraat. Door de afdee ling Patrimonium is een verzoek inge diend dat de verplichte vaccinatie op Bie zelinge zal geschieden; dit kon waar het niet tot B en W. is gericht, niet verder in bespreking komen. Wel het verzoek en ook dat der werkliedenvereen. te Bie zelinge, dat de ontvanger zitting zal hou den te Biezelinge. De voorz. nota genomen hebbende van deze beide verzoeken ver klaart dat des ontvangers instructie's het meebrengen, dat het zijn vrije wil is, of hij dit zal doen, ja of neen. Men mag genoemde geen verplichtingen op leggen. Dus kunnen wij hierover niet be slissen. De heer Ganseman vraagt of er geen ingrijpen mogelijk is. Of dit- n-u een wet van Meden en Perzen is. Moet men nu zulk een verzoek maar afwijzen? De heer Zagers verklaart, dat de hou ding van B. en W. hier correct is. De heer Vereeke is van oordeel dat de adressanten bedoelen en vragen om wijziging der instructie. Da heer Slabbekoorn wijst op do minder nette behandeling van heeren kerkvoog den, die de consistoriekamer destijds heb ben geweigerd. De voorzitter houdt vol, dat hieraan niet kan worden voldaan. Stemming volg de. Alleen de heer Ganseman kan zich met het. besluit van B. en W. niet ver eenigen Van de gemeentearbeiders was een ver zoek ingekomen om verhooging van jaar wedde. Verzocht werd f416 'sjaars. B,. en W. meenden de raad in overweging te moe ten ^even om deze jaarwedde van f366 op 1392 te brengen. Den heer Vereeke Op Schore wordt meer betaald. Hier volg de verder geen bespreking en werd met algemeene stemmen aangenomen het voor stel van B. en W. Op het verzoek om jidhaesie te betuigen inzake het bekende adres van den raad van Velzen aan de Tweede Kamer werd goedkeurend be schikt. Nu volgde aankoop van zijkant weg van A. Nijssen. De voorzitter zegt, dat het in het belang der gemeente zou zijn, om deze zijkantweg aan te koopen, recht voor het nieuwe perceel van P. Louisse, waar dan een verbreeding der Biezoling- sche straat zou kunnen volgen. De heer Nijssen is bereid dit af te staan voor f0.50 per M2. Dit. kan dan een bedrag worden van circa f25. De heer Vereeke acht het totaal on- noodig, wel wanneer Staal een gedeelte af stand, doch deze zal zijn terrein ook liever behouden. Die zijkantweg, aldus dhr. Vereeke, is anders zoo duur niet; in den polder is 7000 ~M2 verkocht voor f210, dat is f0.03 de M2. Ook wanneer het B. en Wi. te doen is om verbreeding der straat, zou het niet kwaad zijn het oog te laten vallen op die ongelukkig liggende vangput. Degene, die daar in het donker loopt, zou op een fatsoenlijke ma nier den nek breken. Ook de heer Ganseman verklaarde het nreit den heer Vereeke eens te zijn, wan neer men nu maar zeker wist, dat Staal zou verkoopen, dan was het wat anders, maar nu is het wandelen in het onzekere, een uitgaaf die zeker overbodig mag ge noemd worden. Bij stemming werd besloten met drie stemmen tegen (Slabbekoorn, Vereeke en Ganseman), en 4 st. voor om tot aankoop over te gaan. Verzoek om eervol ontslag aan den heer A. Nijssen als voorzitter van het B. A. werd verleend; de voorzitter wees op de trouwe plichtsbetrachting en het velp goede door hem in de 25 jaren als voorzitter tot stand gebracht. Nu werd overgegaan tot het benoemen van een voorzitter van het B. A. Een stem werd uitgebracht op W. van Liere, 1 blanco en 5 opi Joh. Staal. Dus als voorz. van het B. A. is Joh. Staal gekozen. Tot lid in de oommissie tot wering van schoolverzuim weid gekozen dhr. J. Pottjewijd, Hoofd der Chr. School. Voor de ontstano vacature van klokluider te Biezelingo hadden zich twee sollicitanten, aangemeld en wel C. J. Butler en W. J. van 'tVeer; de laatste werd met 6 stemmen, een op C. J. Butler, benoemd. Den onderwijzer J. P. Paullusse werd eer vol ontslag verleend wegens vertrek naar Leiden tegen 1 Juli. B. en Wj. zullen op roeping van sollicitanten doen naar deze vacante betrekking De heer Ganseman vraagt of geen bepalingen of conditiën zullen gesteld worden. De heer Vereeke acht het van belang dat acte tuinbouw zal gevraagd worden. Vooral omdat, de belangstelling voor den tuinbouw zoo groot .is. De voorzitter verklaart hiermede reke ning te zullen houden. Bij de rondvraag verzoekt de heer Wisse verplaatsing van den lantaarn bij P. Mol. De voórz. zegt toe hier nader kennis van te zullen nemen. Gok stelt de heer Wisse voor, om tot bekeien van den nieuwen weg over te gaan, vanaf de brug bij het station tot aan den klinkerweg. Genoeg is reeds over den slechten staat van den weg gereclameerd, die misschien een 700 M. lang kan zijn. De voorz. hoopt zoo spoedig mogelijk dit voorstel met B. en W. te be-preken n in behandeling te zien treden. Ook de lieer Rottier kwam o p'verbetering neer van den weg achter Biezelinge, voorbij de hofstede van de Roo, beginnende van af de Ger. Kerk om deze te begrinden. Nader zal heir van nota genomen worden om stappen te doen in genoemde richting. De heer Slabbekoorn besprak de vree- selijke stinkboel van Üe riool bij Jan Baas. Om het hardst werd èn door Slabbekoorn én door Rottier geschreeuwd over het vi-eeselijke, over het schrikkelijke van de stank, totdat de heeer Vereeke tot ver hooging van al' die jammerklachten over die «tinkende zooi nog met de mededceling kwam, dat het Soms wel gebeurde dat de kelder bij F. van Oosten vol liep met al die onreinheden. Of daar naar zal ge keken worden! De voorz. hoopt zich per soonlijk van dien toestand te vergewissen. Of dit nu zoo plezierig is? De heer Veree ke verzoekt B. en W. om met den Docter te willen Spreken, over het vaccineeren op Biezelinge op een ander jaar; de tijd is nu voor 1914 voorbij. De heer Ganseman vestigt het oog van B. en W. op den We- meldingschen grintweg. Volgens hem was het beste makadam. De voorz. gelooft ook wel, dat dit het beste is, doch niet alles te gelijk. De heer Ganseman zegt, hulde aan B. en W. te brengen voor het idóe, inzake betere loonsregeling der gemeente arbeiders en aldus het voorstel op de eerste zitting, die hij bijwoonde, te zien aangenomen, hulde aan B. en W. voor de rioleering in de Weststraat. Maar1 ook, aldus spr., kom ik weer op voor de aschbelt. te Biezelinge, wanneer zal hierin verandering komen, moet ook hier een ingrijpen van hoogere autoriteit ge schieden De Burgemeester verklaart, hierin geen verandering te kunnen brengen en wil dan wel een afwachtende houding aan nemen tot ingrijping van autoriteiten ge schiedt, erkennende het minder mooie en fraaie. Verder vestigt de heer Gan seman de aandacht op het onzuiver aan geven der rooilijn voor het huis van P. Louisse en wijst op den schoonheidszin. De heer Zegers merkt op, dat de schoon heidszin wel degelijk en geen benadeeling van particulier belang hier parten speelt. Na nog eenige besprekingen hierover sluit de voorzitter deze vergadering. Colijnsp aat. Maandagmorgen had J. H(u: n) Jr. bijl 'tvervoeren van basalt at, anteskuip 't ongeluk tusschen twee groote steenblokken met de hand bekneld te raken, met 't ongelukkig gevolg, dat hij dit lichaamsdeel erg verwondde en zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Oud-Vossemeer Men meldt aan de N. R. Ct.: Het oude kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente., dat op het oogenblik gerestau reerd wordt, blijkt wat samenstelling be- betreft, zwakker te zijn, dan men oor spronkelijk heeft gedacht; althans de muren van het transept moeten voor het grootste deel algeheel vernieuwd worden, omdat zij onder het werk het begeven heb ben, de muren van het schip zijn wel steviger. Ook de toren, die gemeente-eigen-* dom is, en aan de kerk gebouwd is, zal door denzelfden aannemer worden ge restaureerd. Nog in clen loop van dit jaar zou het gebouw volgens de bestek- voorwaarden gereed moeten komen, in elk geval zal het wel einde 1914 of be gin 1915 worden, indien er geen tegen slag komt, voor het gebouw weer in ge bruik zal kunnen worden genomen, maar men hoopt dan ook een gebouw te heb ben, dat een prachtige dorpskerk mag genoemd worden. Ned. Herv. Kerk. Bedankt (2de maal) voor St. Maartens dijk door K. van As, te Moerkapelle. Ger. Kerken. Beroepen te Hoogvliet, C. J. Goslin- ga, te Schiedam; te Paesens, J. Voer man te Warns. Aangenomen naar Zuidwolde door C. J. Bos te Spjjk. Ger. Gemeente. Beroepen te Giessendam, G. van Reenen te Opheusden. De raad der gemeente Ambt Vollen- hove besloot met algemeene stemmen tot opheffing der openbare school te Heet- veld en overdracht derzelve aan de Her vormde Schoolvereeniging. Voor de rechtbank te Middelburg werd heden in besloten zitting behandeld de zaak tegen den 14-jarigen L. J. aldaar, die zich herhaaldelijk aan dief stallen en verduisteringen ten nadeele van zijn vader schuldig maakte, üe eisch luid- do om bekl. ter beschikking der regeer in to gjellen. I In het openbaar werd allereerst be handeld do zaak tegen M. B. Jz. en M. B. Cz., respectievelijk 16 en 19 jaar oud en wonende jte Krabbendijkc. Door den winkelier J. van Eenennaam .was bij den burgemeester er over geklaagd, dat bekl. hem zouden beleedigd hebben. In den avond van 27 December kwamen bekl. aan getuigo's woning en vroegen of zij hem beleedigd hadden. Zij weigerden weg Ie gaan en de jongste hield volgens Van Eenennaam en zijne vrouw de voet tus schen de deur. Bekl. ontkende dit. zijir hak kwam per ongeluk tusschen de deur. De eisch luidde voor den jongsten f 7 boete of 14 dagen tuchtschool en voor den anderen bekl. vrijlspraak. De raadsman, mr. P. B. Evers, meende dat er wel sprake kan zijh. van het wil len openhouden van de deur, doch niet van eene poging 'om. de woning binnen te treden. Bij verstek werd tegen M. W. uit Mid delburg, die vroeger reeds bekend had gepoogd te hebben bij den verlofhoudeu De Jong de lade te lichten, een maand gevangenisstraf geëischt. Tegen F. van O. te Koewacht wérd wegens mishandeling f 15 of 15 dagen geëischt. Ter terechtzitting van het gerechts hof alhier is beëedigd mr. J. A. van der Mersch als 'rechter in de rechtbank te Zierikzee. De Hooge Raad verwees naar het Gerechtshof te 's-Gravenhage de zaak van F. A. K. te Middelburg, door de rechtbank aldaar wegens overtreding der Loterijwet met z.g. Tijdgeestloten tot 2 maal f 50 boete of 2 maal 14 dagen hechttenis veroordeeld. Het voornaamste verschijnsel der ze nuwsmarten is de veranderlijkheid van haar plaats. De oorzaak er van is gebrek aan voedsel der zenuwen. Er kunnen twee dingen gedaan worden om de zenuw- smarten te bestrijdenlo. Iets warms aanbrengen en vastbinden op het smar telijke lichaamsdeel, 2o. De zenuwen ondersteunen door een versterkend mid del te nemen dat de grondstoffen bevat waaraan zij gebrek hebben. De warmte die kan worden aangebracht door flanel- lappen, door warme baden, verzacht de ontsteking der zenuwen en brengt een tijdelijke rust te weeg, maar zoolang de voeding van het zenuwstelsel niet is ver zekerd, zullen de ontsteking en de prik keling blijven aanhouden. De Pink Pillen leveren aan het bloed het noodige voedsel. Tiet bloed dat door geheel het lichaam omloopt, brengt dat voedsel naar de zenuwen. De eenige weg waarlangs een geneesmiddel of voedsel naar de zenuwen kan worden gebracht, is door middel van het bloed. Denkt daaraan voortdurend wel. Zenuwsmart is een algemeen woord dat zeggen wil onsteking van een zenuw. Naar de zenuw die aangetast is, verandert de naam. Heupjicht is de smart van heupzenuw. De warmte aanbrengende zaken kal- meeren de zenuwsmart en de Pink Pil len genezen die smarten door het gebrek in de voeding der zenuwen te herstellen Ze zijn verkrijgbaar it f 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Qeneraal-Depót, der Pink Pi.len, Pa Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tbolen bij W. Potter, Apotheker, Stoofatraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Ongelukken. Het negenjarig doch tertje van den heer B. te Almelo, dat Zaterdag uit een onder een verhuiswagen hangende bak wilde klimmen, was daarbij bekneld geraakt tusschen een der wielen en een Jangs den smallen weg staande schutting, zoodat de borstkas werd inge drukt. Ter verpleging in het ziekenhuis opgenomen, is het aldaar overleden. In de vaart langs den Groninger straat weg te Leeuwarden is gistermorgen het lijk van leen man gevonden, dat later bleek te zijn het lijk van een sedert vier weken vermisten kellner. In de Rijn straat te Leiden is gisteravond de 10- jarige B. door een met meel beladen wa gen overreden. Het knaapje was onmid dellijk dood. Zaterdagavond is het motorveeibootje op de Maas tusschen Mook en Katwijk door een sleepboot, aan gevaren. Het bootje zonk onmiddellijk. De twee passagiers en de veerman konden gered worden. In de Lek onder Lex- mond, is overboord gevallen en verdron ken een 61-jarige schippersknecht. Zijn lijk is 'nog niet gevonden. Een 18-jarige kostuumnaaister te Deventer is met haar fiets op de schipbrug aldaar gevallen eni onder de leuning der brug doorgegleden. Het meisje verdween onmiddellijk in de diepte en is verdronken. Kort, daarna werd haar lijk opgedregd. Snugger. De landbouwer A. O. te Warmond heeft, volgens bet „Hbl.", Donderdag per spoor een hond meegeno men naar Tienhoven bij Vinkeveen, (prov. Utrecht), en daar bij eeen familielid achter gelaten De hond heeeft den terugweg weten te vinden en was Zaterdagmorgen weer te Warmond op het erf van den landbouwer present.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2