Telegrammen. Kerknieuws. Onderwijs. Koioniën. Telegrafisch Weerbericht- Gemengd Nieuws. Wetenschap en Kunst. iarktberichteiv. ben Ps. 981. Verder werden de jaar verslagen uitgebracht door den secretaris en den penningmeester, waaruit bleek, dat; zoowel de moreelc als de financieele positie der vereemging zeer gunstig is te noemen het zangkoor telt thans 48 leden en heeft zich, vooral doorihare laatste openbare uitvoering, een naam weten te verwerven. Viermaal in het laatste vereenigingsjaar is het zangkoor „Hallelujah" in het publiek opgetreden; 9 Augustus op de hofstede „Arendsrust" onder Serooskerke, bij gelegenheid van het u zomerfeest, georganiseerd door de Gerei'. Jongelingsv., Ring Serooskerke e. o.op dankdagavond te Oostkapelle, bij de herdenking van Neêrlands Onaf hankelijkheid vervolgens op 13 Nov. te Serooskerke, bij de gedachtenisrede voor hetzelfde doelen eindelijk op '25 Febr. 11. met hare gewone jaarlijksche uit voering. Ook de toestand der lias is zeer goed. Niettegenstaande het salaris van den directeur met iji was verhoogd, en men hem nog een geschenk had vereerd, sloot men met een mooi saldo, welke mededeeling een dankbaar applaus ont lokte. Voorts werd met verschillende voordrachten en toespraken, maar ook door gelukwenschen en zang, het feest opgeluisterd. Uit het vele goede dat er te hooren en te genieten was, mag zeker wel vermeld, nét korte, maar schoone treffende woord vands. de Kruijter, door hem tot de zangvereeniging gericht. Zijn weleerw. verblijdde zich over haren merkbaren bloei en vooruitgang, en wenschte haar van harte des Heeren on- misbaren zegen toe. Wat in de pauze ook aller aandacht trok, was het zingen van het lied: „Elize's vlucht", getoonzet door Job. de Heerhet werd eenig schoon voorgedragen door de zusters P. en M. van Schagen, die zich daarmee het ap plaus der vereeniging en den dank van den voorzitter hadden waardig gemaakt. Ook door een der afgevaardigden van het schoolbestuur werd een waardeerend en van belangstelling getuigend woord gesproken. De directeur, dhr. J. Schout, het woord verkrijgende, had als onder werp gekozen: „Éen terugblik", waarbij hij, in dichtmaat, alles schetste wat „Hallelujah" in het voorbijgetogen jaar had doorgemaakt, zichzeJve met zijn ver eeniging daarna aanbevelend in de hoede en in de gunst des Allerhoogsten. Ook deze dichtregelen bleken de feestvreugde te hebben verhoogd. Onuoodig te zeggen, dat onder al die afwisseling door, ook genoten werd van de stoffelijke gaven. Tusschentijds werd nog gecollecteerd voor de chr. school. Even na hef midder nachtelijk uur volgden, bij monde van den voorzitter, de verplichte dankbe tuigingen. Na het zingen van „Want goedertieren is de Heer", enz., en nadat de directeur in zijn slotwoord den voor zitter zijn complimenten had gebracht, werd het gezellig samenzijn met dank zegging gesloten. Domburg. Ter aanvulling van het ver slag van den gemeenteraad van Domburg, dient nog worden vermeld, dat door den burgemeester daarin werd voorgesteld eene verandering te brengen in de beide dagen tot .het vieren der kermis. Met het oog op de Zondagsheiliging wenschte de burgemeester dat gebroken werd met den ouden toestand, waarbij de kermis werd gehouden op Vrijdag en Zaterdag. Daar de kennis des Zaterdagsnachts eindigt, wordt er ook een gedeelte van den Zondag hiermee in beslaggenomen. Een groot deel der ingezetenen, met den burgemeester, zouden verandering in dien toestand wenschen. Hierom stelde hij voor in de kermisweek de gewone dagen te verzetten, en de voorafgaande Dinsdag en Woensdag hiervoor te be stemmen. Langdurig werd hierover door den raadgediscussieerd, waarbij ten slotte het voorstel van den burgemeester met algemeene stemmen werd verworpen. Naar aanleiding van bovenstaand voor stel (eigenaardig dat de berichtgever juist dit verzuimde te melden) merken wij op dat de burgemeesters in meer dan één gemeente het recht hebben voor kermis avonden de sluitingsuren der herbergen te verzetten. Wat belet hem om dat sluitingsuur te vervroegen en bijvoorbeeld op middernacht te stellen? Red. Men meldt ons uit Domburg Geruimen tijd worden de oefeningen van de voetbalclub alhier des Zondags middags gehouden op een particulier terrein. Gisteren middag daarmede bezig zijnde, had een der spelers, zijnde A. P., wonende alhier, het ongeluk bij dit spel een zijner beenen te breken. De dokter, daar ter plaatse aanwezig, verleende hulp, wadrna de ongelukkige per brancard naar zijn woning werd vervoerd. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Uitgeest, door It. G. Cannegiefer fe Luitjebroek; naar-Ter- munten, door A. J. Wenfnk te Gees- teren; naar Egmond aan Zee, door A. J. V. Wijngaarden, cand. te Katwijk aan Zee. Bedankt voor Scherpenzeel, door A. Groeneveld te Noord-Zijfpe. Ovezand. Tot notabel bij de Hervormde Gemeente alhier, in de plaats van dhr. D. Remijnse, die kerkvoogd is geworden, is Zaterdag gekozen dhr. G. Boeij met 17 stemmen. Dhr. A. van de Velde had 1 Stem. Kamperland. Dhr. E. Oele, die de vo rige week tot diaken gekozen was, heeft voor die benoeming bedankt. Zaterdag is als zoodanig gekozen dhr. Iz. Rein1- houd Jz. Geref. Kerken. Aangenomen naar Ambt-Vollenhoven, door K. Schilder, ciand. te Kampen, diet bedankte voor Genderen, Ouddorp, Mil- dam. Pi eters bunen, Rottevalle, Donker broek en Stellendam. In de tweede helft van Mei houdt de Confessioneele Vereeniging haar 50ste Algemeene ledenvergadering. Geref. Gemeente. Zonclaig had de bevestiging plaats van dhr. A. Verhage, als leerend ouder ling te Meliskerkc. Ds. J. -R v. Oordt v!an Middelburg, consulent dezer gemeen te deed dit naar aanleiding van 1 Thess. 5:24. Dhr. Verhage verbond zich des middags aan de gemeente naar aanleiding van Hooglied 812. Beide keeren was het kerkgebouw overvol. Ned. Herv. P r e d. - V e r e e n i - ging. De jaarlijksche vergadering der Ned. Herv. Pred. Vereeniging is bepaald op Dinsdag 21 en Woensdag 22 April a.s. te Utrecht in „Hotel de l'Europe." Volgens de Agenda zal de Openings rede worden uitgesproken door prof. Chantepie de la Saussaye, en zullen de volgende onderwerpen worden behandeld 1. De beteekenis van de kerken voor het volksleven, door dr. J. R. Slotemaker de Bruine, pred. te Utrecht. 2. Het goed recht der Christelijke Mystiek, door dr. W. J. Aalders, pred. te Beesd. 3. De sociaal-democratie en het gods dienstig leven, door ds. G. LI. Wagenaar, predikant te Rotterdam. 4. Leertucht. Haar juist begrip, hare gevaren en hare gewenschte toepassing in de Hervormde Kerk, door dr. J. Rie- mens, pred. te Dedemsvaart. Geslaagd te Breda voor de nuttige hand werken de dames J. W. G. de Jager, G. H. v. iCalmthoul, en M. J. M. Buys, allen van Bergen op Zoom. V e rge 1 ij k en d ex. ad sp. 1 an d m e- t e r. Op een nader te bepalen dag in October, zal te 's-Gravenhage, een aan vang zal worden gemaakt met het exa men voor de betrekking van adsp.-land- meter van het kadaster, voor ten hoogste tien plaatsen. Tot het vergelijkend examen kunnen worden toegelaten zij die op 1 Jan. 1914 hun 18de jaar zijn ingetreden en den vollen ouderdom van 23 jaar niet hebben bereikt en bij een geneeskundig onder zoek lichamelijk geschikt zijn bevonden. Het drama van den vuurtoren. Op Ondiep water Eiland, gelegen in Straat Gaspar, Noordelijk van Banka, staat een lichtopstand, welke wordt be diend door twee inlandsche lichtwachters die worden geholpen door een koelie. Een tweetal weken geleden verlieten de beide wachters hun post en gingen er per prauw op uit om zich aan de vischvangst te wijden. Weldra verdween de prauw geheel uit het gezicht en bleef de koelie eenzaam achter. Een krachtige stroom deed het vaartuig afdrijvenvan de beide visscher werd nooit meer iets gehoord of gezien, meldt het „N. v. d. D. v. N.-I." Toen de duisternis begon te vallen, klom de koelie in den toren om het licht aan te steken en het mechanisme in beweging te brengen. De man, niet vol doende van de inrichting op de hoogte, slaagde er niet in het licht te ontsteken en zag zich genoodzaakt zich met een keukenlamp te behelpen. Een geheele week lang duurde deze zonderlinge toestand, diende die gloeien de spijker tot baken voor de passeerende schepen. Eindelijk kwam de gonverne- mentsstoomer „Java" hulp brengen aan den armen koelie. Twee nieuwe lichtwachters werden op het eiland afgezet en de lamp werd her steld. De uit visschen gegane vuurtoren-lieden werden als verloren beschouwd. Zoeken naar hen werd niet meer noodig geacht. De reis van den G. G. naai de peststrekeD. Wij ontleenen aan het „Bat. Nbl." de volgende berichten over deze reis De landvoogd had te Pasoeroean een conferentie met dokter De Vogel, mr. De Graaff en resident Peereboom. Deze besprekingen droegen een voor- loopig karakter. Een programma werd samengesteld ter behandeling op een volgende conferentie welke 24 Februari te Malang gehouden werd. Geheel onverwacht maakte de land voogd met zijn adjudant, luitenant ter zee Van Verre, een tocht naar Tosari. De landvoogd toonde zich zeer enthou siast over het heerlijke klimaat en den gunstige» toestand der wegen. Den 24sten Februari om 7 uur v.m. verliet de landvoogd Pasoeroean en be reikte om 8V4 uur Lawang. In 9 auto's, w.o. drie voor de pers, werden achtereenvolgens verscheidene desa's en evacuatie-barakken bezocht. De landvoogd informeerde belangstellend en liet zich niets op de mouw spelden. Verder werd een bezoek aan Singosari gebracht, waar door den landvoogd ver schillende oudheden werden bezichtigd Vervolgens werd de desa Pagetan geïn specteerd, die zwaar door de pest geteis terd is. Te Wendit werd de desa-school bezocht, waarna naar Toempang werd gereden, opnieuw ter bezichtiging van oudheden, Vervolgens werd een bezoek gebracht aan de s.f. Sempel Wadak, waar proeven werden genomen met het bedekken van woningen met zeildoek en ontzwaveling. Na alles te hebben bezichtigd vertoefde de landvoogd in de woning van den hoofdadministrateur, die afwezig was. Vervolgens werden bezocht Malang, de inlandsche school te Blimbing en de pest- streken Toempang, Sempel Wadak, Kepandjen en Toeren. Vandaar gaat hij Vrijdag naar Ngawi om Zaterdag te Buitenzorg terug te zijn. Bij de conferenties te Malang betoonde de G. G. de grootste welwillendheid tegenover de pers. Alle besprekingen geschieden in het openbaar. De landvoogd logeert in het huis van den assistent-resident en heeft een Euro- peesche eerewacht.. De resultaten van de besprekingen zijn, dat uit Nederland 20 doktoren en 5 bac teriologen zullen worden aangevraagd en voorloopig 6 militaire medici. De afdeeling zal worden verdeeld in districten inet hospitalen. Alle beslis singen omtrent de pestbestrijding zullen plaatselijk genomen worden. Volgens het evacuatie-systeem worden lieele kampongs verlaten. Nu bevinden zich reeds 48,000 man in de kampen. In plaats van dit evacueeren in kampen zal een algemeene claytonage worden ingevoerd. Er zullen 1500 overdekzeilen en 150 clay ton-apparaten worden aange maakt. Den 24en Februari bezocht de land voogd Ngantang eenige palen ten Noord westen van Malang bij de grens met Kediri Dit bezoek was meer een blijk van belangstelling in de streek en niet speci aal gebracht met het oog op het voor komen van pest aldaar. De tocht ging over Batoe naar Poenten en terug via Poedjon naar Ngantang. Enkele eerebogen, vlaggen en groen- versieringen wezen er op, dat de bevol king bekend was met de route, die de G.-G. zou nemen. Op een paal afstands van Malang kwam controleur Van Vloten zich bij het gezel schap, dat uit ongeveer dezelfde personen als den vorigen dag bestond, aansluiten. Onderweg werden de gerestaureerde huizen bekeken en een bezoek gebracht aan de desascholen van Karoeman Bedja en Maron. Bij Batoe werden de evacuatiebarak ken van Modjoreadjo bezichtigd, die circa zes maanden oud zijn. De landvoogd vertoefde hier vrij lang en liet zich van alles zorgvuldig op de hoogte brengen. Te 11 uur werd Songgoriti aangedaan, waar men van de komst des landvoogds op de hoogte was. Er werden eenige ververschingen aan geboden en een foto gemaakt van het gezelschap. Te een uur kwam de landvoogd te Malang terug. Op een 24 Februari des avonds te Malang gehouden conferentie met de Europeesche ambtenaren, waarbij ook de resident van Kediri tegenwoordig was, werd besloten voor de woningver betering en ontzwaveling de hulp van het legerbestuur in te roepen. De woning verbetering zou dan blijven onder toezicht van het binnenlandsch bestuur met per desa één mandoer, per assistent wedono één mantri en per wedono één Europeesch genie-sergeant. Zijn de huizen verbeterd, dan worden zij gesteld onder toezicht van den ge neeskundigen dienst. De ontzwaveling zal plaats vinden onder dekzeilen, die het geheele huis afsluiten. De landvoogd overweegt het denkbeeld van den resident van Kediri om het hout van het boschwezen tegen zelfkosten af te staan voor woningbouw, ter vervan ging van het bamboe. Aan den assistent-resident van Malang zal een oud, ervaren controleur worden toegevoegd. In de leesboekjes der in landsche scholen zullen populaire opmer kingen worden ingelascht in zake de pestbestrijding. Den 25en Februari werd er een confe rentie gehouden met de inlandscge amb tenaren tot en met de wedono's, ter bespreking en bekendmaking van de nieuwe maatreten. Den 26en Februari is er audiëntie en daarna gaat de landvoogd naar Kediri. De landvoogd is onvermoeid. De klachten van den rédacteur der Tjabaja Timor namens de bevolk'ng over te brengen, zullen ten genoege van de bevolking worden opgelost. Naar waarnemingen in den morgen van 23 Maart medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hocgate barometerstand 767.8 te Horta, laagste stand 743.4 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 24 Mrt. Meest matige .Zuidelijke tot Zuid-West- telijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkte lucht met kans op regen, later tijdelijk opklarend. Weinig verandering van tempe ratuur. AMSTERDAM. Onder leiding van den heer P. van Vliet vergaderde heden alhier het Ned. Werkliedenverbond „Patrimoni um". Een telegram van hulde werd aan H. M. de Koningin gezonden. Toen oud minister Talma binnenkwam werd hij met applaus begroet en door den voorzitter verwelkomd. Deze sprak de hoop uit, dat hij nog eens minister zou worden, in welk geval Patrimonium zeker opt zijn steun kan rekenen. jNaar aanleiding van het jaarverslag merkte een afgevaardigde uit Zeeland op, dat de Standaard de opmer king had gemaakt, dat het verkiezingps- program te laat was gereed gekomen. Spr. vroeg of dat het geval is. De voorzitter beaamde dit. In de toekomst zal hiermede rekening gehouden worden. Tot .lid van de commissie Van advies is herkozen mr. H. V. d. Vegte te Zwolle. AMSTERDAM. H. M. de Koningin heeft heden een bezoek gebracht, aan de nieuwe Effectenbeurs en aan de Werkinrichting- voor Hulpbehoevende blinden. GORINCHEM. Het water in Maas cn Waal valt. GRAVE. De Beersche Maas is nu ge heel afgesloten. De waterkeering is dicht. Het water stroomt snel van de landerijen af. De Maas valt. TIEL. De Waal is vallende. KEULEN. Men seinde 21 c.M. val. LONDEN. Gisteren zijn er geen alarmee- rende berichten uit Ulster gekomen. Daar uit mag men echter niet opmaken, dat de crisis haar kracht verloren heeft. Het ontslag van een brigade-generaal en of ficieren van de 3e cavalerie-brigade heeft grooten indruk gemaakt. Men beweert, dat 70, anderen dat 200 officieren haar ont slag hebben ingediend. Gisteren hebben de leden van het ka binet een conferentie gehouden; voor het eerst sinds langen tijd op Zondag. Do Koning nam levendig deel aan de beraad slagingen. CHRIST1ANIA. Uit Flekkefjord wordt gemeld, dat met de Borgoea, kapitein en vijf man van de Duitsche schoener, die Donderdagmorgen voor do Hollandscihe kust door de Kaiser Wilhelm werd over varen. Men neemt aan, dat de overige drie man verdronken zijn. SOSNAWJCE. I11 de kolenmijn Benard is een gang ingestort. Vele arbeiders weX- bedolven; 4 personen zijn zwaar gewond. LONDEN. Uit Belfast wordt geseind, dat talrijke soldaten van de Ulsiterscihe rc- gteering gisteren verklaard hebben, dat zij onder dc gegeven omstandigheden tegjen do Ulstermannen geen bevelen zouden nako men. De afficieren waren niet in staat deze muiterij te onderdrukken. Een kranige vrouw. Een dezer nachten had een inbreker G. uit Enschede zich door het verbrijzelen van een ruit en het daarna opschuiven van een [raam toegang verschaft tot de woning van den caféhouder Arends in de gemeen te Denekamp. Nadat hij een kast in een kamer had opengebroken en daaruit een 40 gulden had gestolen, begaf hij zicli naar de gelagkamer, om den inhoud van een paar geldbakjes bij de reeds gestolen som te voegen. Maar hier bemerkte hem vrouw Arendsze sprong uit haar bed, greep een voorwerp en sloeg daarmee G. geheel onverwachts op het hoofd, waardoor deze tegen den grond viel. Hij trachtte door het opgeschoven raam te ontvluchten, maar hij had buiten de waardin gerekend. Tijdens zijn po gingen, om zich onder het raam door naar buiten te werken, vatte de kranige vrouw zijn beenen zoodanig vast, dat de inbreker aan ontkomen niet behoefde te denken. Op haar hulpgeroep verscheen daarop haar man en haar zoon beiden hadden in hun slaap van al het voorge vallene nog niets gemerkt en nu werd de inbreker aan handen en voeten gebonden en zoo aan den inmiddels ge- waarschuwden gemeente-veldwachter Weerkanip overgeleverd, die G. achter slot bracht te Almelo. V r e e s e 1 ij k Te Vught speelde een zes-jarige meisje van den landbouwer Schapendonk op Bergenshuizen met eeii ander kind met een versleten paraplu. Het ongeluk wilde, dat het meisje viel en met zoo ongelukkig gevolg, dat een balein der paraplu door het oog en in de hersens drong. In zorgwekkenden toestand is het gasthuis opgenomen. Indien de kleine er net leven afbrengt, vreest men, dat ze krankzinnig zal worden. Droeve statistiek. Minister Mc Kenna heeft aan het Lagerhuis meege deeld, dat er in 1913 in Engeland en Wa les 163 vrouwen wegens een kiesrecht- misdrijf in de gevangenis zijn gekomen, en in 1914 23. Krachtens de z.g. kat- en muis-wet zijn er tot, 16 dezer in het ge heel 42 tijdelijk vrijgelaten. Een van deze vrouwen heeft zeven misdrijven gepleegd en is vijf maal vrijgelaten. Zij zit nu ge vangen. Dwaas gebruik. Als de kalveren op het ijs dansen, zeggen wij, als de varkens gaan vliegen, de Engelschen. Dat spreekwoord is waarheid geworden. Mevr. Hart Davis heeft gisteren te Hendon, met big onder eiken arm, een vlucht gedaan in een eendekker, bestuurd door Hamel. Honden en katten heeft Hamel al vroeger mee gehad. Castro, de gewezen president van Venezuela, is te. Port of Spain op Tri nidad ontdekt. De politie heeft in zijn hotel, waar in hoofdzaak Venezolanen logeerden, 40.000 patronen gevonden. Mond- en klauwzeer. De door de landbouwers zoo zeer gevreesde ziekte schijnt onzen vaderlandsichen veestapel, weer ernstig te bedreigen. Te Oud-Maaxso- veen moest een 40 stuks vee worden af gemaakt, en ook te Westbroek moest reeds een 100 stuks groot en klein vee vanwege het mond- en klauwzeer wor den afgemaakt. Zes pjer s 0 ne n te water. Zater dagavond geraakten aan de Dunne Bier kade in Den Haag zes personen te water, die met een noodhulpgierbootje werden overgezet, daar de ophaalbrug over de Paviljoensgracht in reparatie is. Het bootje, dat door een gemeente-werk man bediend wordt, blijkt van zeer slechte constructie te zijn en heeft dan ook de vracht niet kunnen dragen. Gelukkig was er onder de te water geraakten een per soon die zwemmen kon en met behulp van burgers, brugwachters en politie wer den de drenkelingen op het droge ge bracht, alwaar dc Eerste Hulpdienst, met twee auto's ter plaatse, de noodige assi stentie verleende.. Het ongeval liep gelukkig goed af. Mevr. Wilson, de eohtgenoote Van den president der Ver. Staten, die in het begin dezer maand bij een wandelrit is gevallen, schijnt zich nogal gekwetst te hebben. Zij is Donderdag geoptereerd. Scha del ij ke werking van chocolade. Zooals men weet, heeft de voeding van de moeder of de min grooten invloed op de samenstelling van de melk. Maar tot nog toe had men niet bemerkt, welk een schadelijken invloed een te groot gebruik van chocolade kan hebben. Brandeis en Quintrie hebben hieromtrent een merk waardige ondervinding opgedaan. Een baby leed aan ernstige ingewands-aan- doeningen, de moedermelk werd geanaly seerd en men constateerde daarin kristal len van kalk-oxalaat. Dit was een geheel abnormaal element en na een onderzoek bleek, dat de moeder gewoon was buiten gewone hoeveelheden chocolade te veror beren. Nu bevat chocolade bijna altijd een geringe hoeveelheid zuringzout of oxaal-zuur. De dokter verbood de vrouw haar snoeperijen. Eenige dagen daarna was het kind geheel beter. Vivisectie op menschen. Uit New-York komt een tijding, die, als zij zal blijken waarheid te zijn, in één woord afgrijselijk is. Er wordt namelijk verteld niet alleen, dncli openlijk in ge neeskundige tijdschriften gepubliceerd, dat beroemde medici zich niet ontzien hebben, duizenden onschuldige kindertjes om der wille van de wetenschap, met tuberculose-bacillen en kiemen van andere besmettelijke ziekten in te enten. Dr. Joseph Whittys schrijft in „American In stitute of Social Service", dat de hoofd verpleegsters van bewaarscholen, wees huizen, vondelingenhuizen en hospitaals zich er toe geleend hebben, hun pleegkin deren aan mannen van de wetenschap af te staan om proeven op hen te laten nemen. Niemand minder dan de beroemde Japansche professor Noguchi, verbonden aan het Rockefeller-Institute, te New- York, heeft deze experimenten genomen. We lezen b. v., dat kinderen van nog geen twee jaar tuberculose-bacillen in de oogjes zijn gespoten, en dat men hun bovendien nog de handjes vastbond, zoodat de kleinen niet met wrijven hun pijn konden verzachten. Het is begrijpelijk, dat dit bericht in New-York een storm van verontwaardi ging heeft doen ontstaan. Het medisch schandaal is daar het onderwerp van den dag. Het gebeurde werpt een scha duwvlek op de heele Amerikaansche artsenwereld. Dat professor Emmet Holt, professor voor kinderziekten aan de Co- lumbia-universiteit, en zoovele anderen, wier namen alle bekend zijn, ook mee hebben gedaan, acht het New-Yorksche publiek, op zijn zachtst genomen onbe grijpelijk. De openbare meening eischt de strengste bestraffing voor deze plicht en eerverzakende geneesheeren. die in plaats van bonden, biggetjes en marmotjes thans kinderen als proefkonijnen ge bruiken. ROTTERDAM, 23 Maart.. Tarwe. Wilhelminatarwe f9.70 a f9.90, Essextarwe ïlO a f 11.75, afwijl- kende soorten f8.50 a f8.75, bruine boo- nen f 10 af 12, kaxweizaad f 15.50 li f 16.25, lijnzaad f 12 a f 14.50, erwten f 9 a f 9.75, tarwe matige aanvoer", haver f 7.40 a f7.75. Eieren. Zeeuwschc f4.20 a f4.50, Overrnaasche f4.30 a f4.50. Aardappelen. Brielsche kralegl £4.25, Zeeuwse he eigenheimers f3.30 a f3.50, eZeuWsche blauwe f.275 a f3.50, Fniesche eigenheimers f3.50 a f3.70, Brar vo's f2.50 a f2.80, Fiiesche eigenheimers. 5f 2.80 a f3.20, Maltha's 71/2 a 8 et, Poters f2.50 a f2.80, Geldersohe blauwe f 2.50 a f 2.80. Tamelijke aanvoer, tame lijke vraag. Buitenlandsefie g'rane n. Mais. Galfox loco 140; stoomend 138 136MaartApr. 132Grove Donau, loco 143; stoomend 143; Mrt.'aft. 124; Mrt.—-Apr. 131 La Plata loco 140—150; Apr. lev. 136; JuliOct. 127; Am. mixed. 158. Varkens! 221/2 k 231/2 cfe.lichte voor export 25 a 261/2. Aanvoer buitengewoon groot. Prijzen lager. Meel. In den beginne was de be langstelling niet ongunstig: te noemen. La ter werden de zaken meer en meeir bet- perkt. De week sloot stil. De aanbiedingen waren nagenoeg onveranderd. Prijzen Am. meel aan den vasten kant. Roggebloem onveranderd. Op de beurs stil.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3