w Telegrammen. Rectificatie. Allerlei. Reclames Burgerlijken Stand. Marktberichten. feitlprgze» nu fane, Olie eo Suiker. Adverfentiën. Staalcollectie's, BEENWOND. Kl oosterbalsem s«S' bij inschrijving te koop Be Grasetting Telegrafisch Weerbericht- gij LICHTE aandoeningen aangewend voohomen BÊSGHAM'* P1UEM vaak zeer GEVAARLIJKE ziekten. Afloop vorkoopingon, aanbestedingen en;. De Directie, der Insulaire Hypotheekbank te Zierikzee bericht, dat in afwijking van de mededeeling, vervat in de gister avond abusievelijk geplaatste annonce, momenteel uitsluitend 47o ,J/o pandbrieven worden uitgegeven tot den koèrs Van 100 "Zo- B1GGEKERKE. 7 Canada's, i Populier, 4 Note- baomen en a! de Tronken II. bij inschrijving te pachten Midd.elJM.lTg hik tegen C'. het verkoo- laag vetge- C. vaai der ngen af. 'Er tet den heer en déze il'te feet ge- oeding, ook !de meening i'g van vet- raai monster de meening ie geen we- refcening te dat 'bek!er n, nJ. met niet dat de Ook wijst ote verschil stal monster. Mi meende knoedd is' onl e heer Zwa- I onschuldig zeide: „Zeg Zwagerman, tegen L. B. t eten vetge- ;ocht. i der Harst gehalte ver langen. Het is een aan chijtnlijkheid tr tof £0.50 roomd. Maar tan de) teel en al twee uur is zijn melk tde ook den mdige. kl. schuldig >n. arop de kan- hem waar hij vind f 5 IW8 b ii 's H e r oden. Men ïrtogenbosch •avond heeft plaatsgehad. :gen, die om örtogenbosch istreeks dien oederentrein 1st van den het gevaar lijk uit alle Êen botsing 3 vermijden, i elkaar op; rden geheel g meter van lersonentrein ehud, waarbij mand hunner lof gekwetst, t bedienend ntrein er af. vachter toch in namen, zijn ontboden, uit Gorissen en en Tijfer be- Ie plaats des ien hulptvein ertrok. konden de n trein over- waarmede werden over- ïnn^r misten en De mees- gebeurd was en. rd afgesloten en niet te be- veigerde alle lersoneel was ntwoorden te de dienst zeer nnacht druk der vernielde edig mogelijk heer Wi. F. van de North deelt de vol de verscheen op isgowsche sta dig glimlachje nf u mij' ook ergens staat mevrouw, was den beambte, hem met een ntwoordde niet aan? Ik staat. kan toch niet viel de dame het mij niet il iemand vin- u. En verontwaardigd richtte zij zich naar een andere beambte. Kunt u mij ook zeggen waar mijn. trein staat? En het. fatale vragende antwoord volgde: jWaar moet u heen, mevrouw? U is al even onbeschoft als de andere daar, viel de zonderlinge uit. Zij wendde zich tot een derden beambte, en ontving hetzelfde antwoord. Toen kwam een ondeugend glimlachje om haar lippen spelen: Welnu, als u het dan toch weten wil, ik moet naar Paisley. De beambte no. 3 begeleidde nu de dame naar den trein voor Paisley, die reeds i/n beweging kwam nog voor de reizigster gezeten was. Toen verscheen haar hootd door de geopende portière en al spottend zei ze, terwijl de trein zich steeds verder ver wijderde. Nu heb ik u beet gehad, he? U dacht dat ik naar- Paisley moest en ik ga naar Edinburg! Paisley en Edinburg liggen ten opzich te van Glasgow zooals Groningen en Maastricht ten opzichte van Amsterdam d.y.z. geheel in tegengestelde richting! Het eigenaardigste van de historie is wel dat, toen de dame inderdaad te Pais ley aankwam en dus een extra-reisje moest maken naar Edinburg, zij een klacht indiende tegen de spoorwegmaat schappij. Het schijnt echter dat haar advokaat na de grootste moeilijkheden er toch ein delijk in geslaagd is haar dit plan uit het hoofd te praten. De Kaffer. Het de Vismarkt te Groningen jebeurde op aldus ver telt de „Prov. Gron. Crt.".toen de storm over straten en pleinen joeg. De stationtram had zoo juist een aantal treinreizigers en hun bagage gelost voor den Kranevveg-wagen, die voorbij den wissel bij de Brugstraat te wachten stond. Daarna reed onze tram weer verder, met de wielen een geul klievend in de slootjes, die op de rails stonden en waaruit het water hoog opspatte. We stondenj samen op het achter balkon, een heer, die zoo juist uit Hol land was aangekomen en ik. De con ducteur was binnen. Toen ineens zag ik, hoe een jongmensch, dat zoo pas over stapte jen ine door zijn buitengewone leng- te'opge vallen was, van de andere tram weer afsprong en in allerijl, tusschen de rail slootjes, in, een ren begon in de richting van onze tram. Hij liep al maar door, de hand aan den hoed, door de plassen heen en tegen den wind in. Zijn lange beenen stapten met ontzagwekkende snelheid en hij naderde. Al kleiner werd ■den afstand. Even voor de Stoeldraaierstraat was ■hij nauwelijks twee meters meer vau ■ons af. Mijn medepassagier boog zich uit den wagen en riep„moet u mee Hij schudde het hoofd en riep iets terug; doch de wind voerde de klanken mee en verstrooide ze in de Incht. Toen riep-ie weer en duidelijk hoorden we mijn medepassagier en ik, één woord „kaffer" De hand die gereed was de schel in beweging te zetten om den wagenvoer der te waarschuwen zakte met een ruk Mijn medepassagier trok zich het woord ■direct aan en draaide zich boos om. De tram stoof verder. De motoren 'bromden en de vaart werd al sneller de afstand tusschen ons en den renner vergrootte zich. Toen maakte hij een wanhopig gebaar en nogmaals hoorde ik roepen „kaffer" Ik belde. De weinige menschen op de Visckmarkt •vonden het geval interessant, bleven staan en bespraken de kansen van de tram en den man. De snelheid minderde van bei den. De halte naderde. Het jongmensch was doodop. De tram stopte. De man, jas en broek rijkelijk met modder bespat, scheen uitgeput, Hij hield de eene hand op het hart, in de andere droeg hij zijn hoed. Zijn lange haren fladderden woest in den wind. Toen boog ik me uit den wagen en riep moet u mee of Maar weer schudde-ie van neen zei weer„kaffer" Ik begreep er niets van; doch ineens ging me een licht op. Want met de hand en den hoed wees de jongeling, die nu brj de tram gekomen was ip een hoek van het achterbalcon en zet toen: m'n koffer De man had zijn koffer in de tram laten staan. Het ongeluk te Boxtel. Omtrent het ongeluk van Donderdagmiddag wordt gemeld Omstreeks half 1 haalde zekere van G., tuinman, 'nbootje, om op een onder water geloopen weide eenige potten (boompjes), die losgespoeld waren, op te visschen of vast te zetten. Een machinist, v. d. L zou helpen, terwijl een jongen van omstreeks 12 jaar mee mocht varen. Bij de Zwaan- sche brug heeft de Dommel 'n vernauwing en het water staat daar hoogstens een halven meter onder den brug, zoodat de stroom er zeer snel is en gevaar oplevert voor doorvarenden. Het bootje is toen ge kanteld, op welke wijze weet men nog niet. V. d. L. wist zich aan de brug vast te houden, zoodat deze gered werd. VanG. dreef met het gezicht naar beneden snel weg, terwijl men den jongen nog op een 20 M. afstands de hand zag omhoogsteken. Spoedig liép men naar de sluis van den water(koren)molen, maar voor dien tijd had men bt| de fabriek der Gebrs. van Haeren nog een stok toegestoken. Het bewustzijn scheen toen reeds gewe ken te zqn, althans de drenkeling greep niet naar. den stok. Bij de sluis werd de persoon opgevischt en door een zieken verpleegster, later geholpen door Dr. Hoek, getracht de levensgeesten op te wekken, maar het mocht niet baten. Van den jongen is geen spoor meer gevonden deze zal waarschijnlijk reeds te ver zijn afgedreven Het slachtoffer van G. laat een huisgezin met acht kinderen na. tJvnr waarnemingen in den morgen van 21 Maart medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Inelituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 772.3 te Horta, laagste 735.3 te Shields. Verwachting tot den avond van 22 Mrt. Krachtige tot matigen, later wellicht weer toenemende westelijke tot zuidelijken wind. Tijdelijk opklarend, later toenemen de bewolking' met kans op regen. Weinig verandering van temperatuur. MIDDELBURG. Hedenmiddag hield de Zeeuwsche Scherpschuttersbond „Pro Pa- tria" haar algemeene vergadering te Mid delburg. Uit het jaarverslag van den sec retaris, dhr. J. K. Verhoek, bleek, dat de toestand van den Bond goed is te noemen. De voorzitter, dhr. M. van der Beeke- Callenfels en de hoeren Mol en Verhoek werden als bestuursleden herko zen en gekozen in plaats van dhr. De Visser, die niet meer in aanmerking wenschte te komen dhr. P. A. A. Klok te Zierikzee. Aan de Ver. te Zierikzee werd steun toegezegd voor den door haar te honden schietwedstrijd in Juni a.s. en werd aangenomen een voorstel van de zelfde Verecniging oin aan den jaarlijk- schon Bekerwedstrijd ecu Corpswedstrijd te verbinden. De bekerwedstrijd voor 1914 zal op een nader vast to stellen datum en plaats worden gehouden. Op voorstel van den voorzitter werd besloten aan den minister van Oorlog te verzoeken om de bepaling, dat munitie alleen zal worden verstrekt aan die leden die een verplichte schietcursus doorloo- pen, niet op bestaande vereenigingen van toepassing te doen zijn. AMSTERDAM. Door de geneeskundige Staatscommissie is tot arts bevorderd de heer J. M. Buwalda, geboren te Wemcl- dinge. AMSTERDAM. II. M. de Koningin kwam hier hedenmorgen te 10.10 uur aan liet Centraal Station aan, begroet door eene groote menigte. ROTTERDAM. Hedenmorgen is door 2 controleurs der belastingen, ten huize van A. P., groentenhandelaar aan de Vlietkado een branderij ontdekt, waarin sinds lan gen tijd «gestookt werd. De ketel en an dere wenauigen werden in beslag geno men. HERWAARDEN. Alhier is de dijk over een breedte van 10 M. doorgebroken. Het dorp staat rondom in het water. ARNHEM. De Rijn staat nu 12.18 M. boven a. P. en 5.41 M. boven Arnh. P. De rivieren zijn 9 c.M. gedaald. De stand te Keulen is 5.99 M. met 40 c.M. val. 's GRAVENHAGE. Do Eerste Kamer heeft hedeii z. h. s. aangenomen de be grooting van Suriname, Curacao en die van Koloniën. Daarna ging de Kamer tot nadere bijeenroeping uiteen. HOOGE ZWALUWE. De molenaar S. alhier kreeg bij het verstellen van zijn molen een klap van een wiek. De man is aan de gevolgen overleden. HILLEGOM. Bij den bloembollenhande laars Van Veldhuizen en Van Zanten is brand uitgebroken. De boekhouder heeft zich als den dader aangemeld. 's GRAVENHAGE. De Koningin zal 24 Maart vanuit Amsterdam een tochtje naar Uitgeest ondernemen. 's GRAVENHAGE. De Ned. Commissie tot voorbereiding van de derde Vredes conferentie, die in de afgeloopen week weer herhaalde malen vergaderde, zal bin nenkort aan den minister van binnenland- sche zaken een schrijven zenden, waar in voorstellen van voorbereidend karakter zullen worden gedaan. 's HERTOGENBOSCH. Het Persbureau V„ D. geeft de volgende lezing van het spoorwegongeval van gisteravond, die nog al afwijkt van die der „Maasbode": Gisteravond om 7 uur had op de lijn Nijmegen—Den Bosch een aanrijding plaats tusschen den lo- kooltrein komende van Nijmegen en een goederentrein gaande naar de rich ting den Bosch. De aanrijding was een gevolg van den verkeerden wisselstand. Geen persoonlijke ongelukken hadden hier bij plaats. De wachter bij wachtpost 29 J. v. d. Vr. zag vanaf het Seinhuis het ongeluk. Door zenuwachtigheid zag hij den trein UtrechtDen Bosch niet. Hij werd door dezen trein gegrepen en vermorzeld. De overblijfselen werden naar het Zieken huis vervoerd. De man laat een weduwe en vijf Kinderen achter. LONDEN. De Ulstercrisis is buitenge woon verscherpt. De Londensche ochtend bladen deelen berichten mede, volgens welke de cavalerie-officieren van het gar nizoen Kanegh geweigerd hebben op te rukken en hun ontslag ingediend hebben. Ook te Dublin hebben enkele officieren met ontslag gedreigd. LONDEN. Hedennacht had hier een mi nisterraad plaats ter bespreking van de Ulster-kwestie. Men vreest algemeen een opstand. VENETIË. De gezonken stoomboot is in het Marine-arsenaal binnengebracht. Er bevonden zich 72 passagiers aan boord. Wat groote kranten aan pa pier kosten. Men weet dat een groote krant jaarlijks reusachtige sommen aan papier kost. Welke geweldige papiervreters dan wel niet- de groote Engelsclie kranten moeten zijn in vergelijking waarmede onze grootste Hollandsehe dagbladen doch nog maar kinderblaadjes zijn zal wellicht duidelijk worden uil de volgende cijfers, die wjj daaromtrent onlangs in de „Daily Mail" vermeld vonden. Eigenaar van dat blad is de groot kapitalist Alfred Harmsworth, sedert eeni ge jaren geadeld en sindsdien Lord North- cliffe geheeten. Behalve eigenaar der „Daily Mail" zijn hoofdblad, dat da gelijks in een oplage van 800.000 exem plaren verschijnt is hij ook nog eigenaar of mede-eigenaar van een vijftigtal andere dagbladen, zoodat hij per week het niet onaardig getal van 25 millioen stuks kran ten uitgeeft. Het papier, voor al die bla den benoodigd, wordt vervaardigd van boomstammen, welke tot houtpap gemalen worden. Er zijh niet minder dan vijftig duizend boomstammen per dag noodig om het noodige papier er voor te leveren. Vroeger betrok Lord Northcliffe die boom stammen van een particuliere maatschap pij uit Zweden, maar aangezien hem dit te duur werd, besloót hij ook dat deel van zijn bedrijf in eigen exploitatie te nemen en heeft hij in vereeniging met nog eenige groot-kapitalisten tot dat doel in New-FouncUand een boschgebied van ongeveer 3000 vierkante K.M. aangekocht. In de nabijheid van dit woudgebied heeft zich een papierstad gevormd, welke reeds ruim 3000 inwoners telt, allen in dienst van Lord Northliffe. Het stadje, aan een rivier gelegen, welke voldoende energie voor verlichting en werkkracht levert, heeft kerken, twee scholen, een zieken huis enz. Een groot aantal arbeiders is dagelijks onder deskundige leiding met het vellen der boomen bezig: evenwel voor eiken gekapten boom wordt terstond een jonge in de plaats gezet. Een spoorweg vervoert de boomen vervolgens naar de rivier, waarna zij, tot vlotten gemaakt, afdrijven naar een 4 K.M. verder gelegen natuur lijke haven waar ze door kabels on derling verbonden om wegdrijven te voor komen - bij millioenen liggen, wachtende op hun beurt om gezaagd te worden. Zij worden dan losgemaakt en drijven stroomafwaarts door een reeks cirkelza gen, welke de stammen, in stukken van ongeveer 75 c.M. verdeelen. Vervolgens worden die blokken dan gesorteerd, waar mede ook weer een bepaalde groep arbei ders belast is. De slechte stukken die nen voor brandstof of anderszins en de voor de fabrikage geschikte blokken wor den in 25 molens tot geschikte blokken gemalen. Die houtpijp Wordt bij scheeps ladingen naar Gravesend in Engeland ver zonden alwaar Lord Northliffe weer zijn eigen fabrieken heeft, die er vervolgens papier uit fabriceeren. (Het Volk.) Kapelle. Door architect W. Bierends al hier is gisteren aan den aannemer J. Dek kers te Steenbergen opgedragen het bou wen van een nieuwe landbouwschuur op de hofstede van J. Meester te Dinteloord voor een som van f9253 als minste inschrijver. Schore. Gisteren werd alhier in de her berg bij C. de Jonge ten overstaan van Notaris Pilaar, publiek verkocht, een hof stede bestaande uit woonhuis, schuur, varkenshok en erf, met bouw- en weilanden in de gemeente Schore, in Moollioek, sa men groot 9.02.60 H. A. aan Mej. Jacomina Vermue wed. Jb. Rijk te Schore, voor f1545. per H. A. isf 13945.17 accessoiren f325. Samen f 14270.17. van 1219 Maart. WEMELDINGE. Geboren Maria d. v. Jan Mieras en Agatha de Jonge Overleden Maria Bruijnzeel 83 j. we duwe van Jacob Koole. (Kr. Crt.) MIDDELBURG, 21 Maart. Uien 810; peen 3—4; karoten 3 3; rapèn 1; koolrapen 12; spruiten 1222; witlof 2729; alles, per K.G. bruine boonen 68witte boonen 54erw ten 50; Gieter Wildeman 84; Goud-Rei- nette 65; grauw'zoet 4858; roodbakkeir 52;; alles per 5 liter; kropsla 810; bloemkool 510; roode kool 29 savoye- 12; alles per stuk; spinazie "(jonge) 24—31; idem (winter) 3037; zuring 11 24; baksla 2037; broeisla 2931; veldsla 1728; molsla 5778; fransche postelein 1225; spruiten koppen 14; sterrekes 14prei 15alles per mandje; schorseneer 89; selderij 49; rhabarber 1215; radijfe 2—4;; raap stelen 4; rapen 1. AXEL, 21 Maart 1914. Oude Tarwe f0.— a f 0.Nieuwe Tarwe f9.— a f9.25, Rogge f7.— a f7.50, Nieuwe Wintergerst f9.— a f9.25, Zomergerst f0.— a f0.—Nieuwe Haver f7.— a f7.50, Kook- erwten f 10.a f 10.50, Voererwten f 8.a f9.—, Paardeboonen flO.— a f 10.25, Lijnzaad f a f Koolzaad f 0.— a f 0. -Aard appelen f0.— a f0.—Alles per 100 Kilo. AMSTERDAM, 20 Maart. Aardappelen. De aardappelenprijzen waren heden: Andjjker blauwen Friesclie borgers blauwen - Eigenheimer pooters Zeeuwsche bonten blauwen eigenh. Spuische eigenheimers Bravo pooters Geldersche blauwen Drentsehe eigenheimers Duitsche roode Rad-Star Zeeuwsehe bravo's Malta's 6S/S a 81/, ct. per kilo, Aanvoer 4 ladingen. per mud f0.— a0.— ii 2.40 2.80 I, n 2.30 4.— ii n 9. n 0. „1.80 „4.60 1.80 4.80 ii ii 2.50 3.30 2.50 3,25 1.75 2.20 2.30 2.50 1-70 2.- 2.- 2.30 2.80 3.10 3.40 3.75 N. R. C. Vrijdag 20 Maart 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt. 19.3219.45 19.47'/o 19.47 V2 Mei 19.72V3 19.75 19.75 19.75 19.72'/* Juli 19.80 19.80 19.80 19.80 19.77'/„ Sept. 19.45 19.42'A 19.52'/., 19.52'/a 19.45 PARIJS. Tarwe prijshper Maart fr. 26.55 a betaald, per April fr. 26.70 a 26.75, per Mei/Juni fr. 26.80 a 26.85 koopers, per 4 md. van Mei fr. 26.70 a 27.75 betaald, per Juli/Aug. fr. 26.60 a Ljjnolie kalmper Maart fr, 63.50 a 63.75, per April fr. 64.25 a per 4 mnd. van Maart a per Mei/Juni fr. 65.— a 65.25, per 4 md. van Mei fr. 65.50 a 65.75, per 4 laatste md. fr. 66.75 a Suiker 88 gr. kalmper Maart fr. 29.a 29.50, witte no. 3 gedrukt; per Maart fr. 32.50 betaald en koopers, per April fr. 32.50 verkoopers, per Mei/Juni fr. 32.75 dito, per 4 mnd van Mei fr. 32.87 koopers, per Juli/ Aug. fr. 33.-— verkoopers, per 4 md. van Oct. fr. 31.87 koopers. NEW-YORK. Tarwe. De termjjnmaxkt opende prijshoudend en zonder zaken, fluc tueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. Loco vast. 20 Mrt. 19 Mrt. 18 Mrt. 17 Mrt. North 103'/., 103'/„ Roode Winter 106'/j 105'/» Maart Mei 20 Maart 19 18 17 102'/, 102'/, 101% 101% 103'/., 105 'Juli 9774 977» 977, 97'/., 10274 105'/, CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend a c. hooger, steeg verder naar aanleiding van betere telegram men en wegens aankoopen door Armour per Mei, maar daalde in overeenstemming met mais, tengevolge van gunstiger oogstberich- ten, alsmede op verkoopen door haussiers en baissiers. Toenemende exportvraag, klei nere aanvoeren, alsmede Bradstreot's verslag lokten weder eene r(jzing uit, maar de markt daalde opnieuw naar aanleiding van betere oogstberichten en sloot traag. Maart Mei 20 Maart 19 18 17 9371 937, 93'/, 93— Juli 887„ 89— 887, 8874 N. R Sept. 887, 887, 887, 887, C. Zoo de Heere wil en. zij leeft hoopt mijne geliefde Echtgenoote en der Kinderen, Behuwd- en Klein kinderen zorgdragende Moeder ELIZABETH MIEUWENHUIJZE— De Bruine haar 65st.en geboortedag te her denken op 25 Maart e k. Tevens hoopt zij op dien dag ook te herdenken deii dag waarop zij voor 36 jaar in dienst der Staats spoor trad, welken dienst zij 1 Mei e.k. hoopt eervol met recht op pensioen te verlaten. Dat de Heere haar nog lang spare is de wensch van haar Echtgenoot en Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Kruiningen, Maart 1914. Dankbetuiging aan den heer JAC. VERLARE en huisgenooten voor de liefderijke verzorging met droge kleeren en warm eten, betoond aan Dirk Hove- stadt, die tijdens den storm van 16 Maart 1914 in nood verkeerde op de Ooster- schelde met de motorkorboot van den heer P. Vlaming te Ierseke, en des avonds te Krabbendi]ke landde en daar in den donker, doornat van 't zeewat er enkoud bij den heer JAC. YERLARE aanschelde en zoo liefderijk verzorgd werd. T. HOVESTADT en Familie. Wemeldinge. Allen, die iets te vorderen hebben van, verschuldigd zijn aan, of papieren en bescheiden onder hunne berusting hebben, behoorende tot de onder het voorrecht van boedelbeschrijving aan vaarde nalatenschappen van JACOB KOOLE, gewoond hebbende te Wemeldinge en aldaar overleden 22 Augustus 1889 en diens weduwe MARIA BRUIJNZEEL, ge woond hebbende en overleden te Wemel dinge, 16 Maart 1914, worden verzocht, daarvan opgave, betaling of afgifte te doen, ten kantore van den Notaris E. C. VAN DISSEL te Boes, vóór of op 6 April 1914. De Directie voornoemd, Mr. D. VAN DER VLIET. Woensdag 25 Maart, 's avonds 7 uur zal D. V. in de Consistorie der Herv. Kerk een 2e Vergadering worden ge houden tot oprichting eener „Volksspaar- en Voorschotbank". j uluieuul uul 1 Bericht de ontvangst van verschillende het nieuwste op elk gebied. Behangwerk door mij uitgevoerd t barst of trekt NIET. Geeri opzending doch eigen inrichting voor het wasschen en apprêteeren van vitrage- en tulle-Gordijnen, alsook che misch wasschen van gekleurde Madras- en Crêtonne-Gordijnen. Nette afwerking. Vlugge levering Een gat zoo groot ais een gul den, in drie dagen tijd door den Kioosterbalsem genezen. De Heer W. Remiji», Klompenfabrikant te Kwadendamme (Zeeland) verklaart ons Mijn 11-jarig zoontje Hubrecht had 14 dagen geleden het ongeluk bij het spelen zijn been te kwetsen, het werd een gat zoo groot als een gulden, beneden aan zijn been bij zijn enkel. Onmiddellijk' wendde ik den Kloosterbalsem, Klooster Sanc- ta Paulo, aan, omdat wij de goede uitwerking daarvan bij ondervinding kenden. Onmiddellijk verzachtte de pijn en na een paar dagen was de groote wond met een nieuwe huid overdekt en geheel genezen. Bij de vele in ons bedrijf voorkomende brand- en snij wonden heeft de Kloosterbalsem steeds goede diens ten bewezen, zoodat ik aan elkeen de Kloosterbalsem uit éigen onder vinding aanraden kan. De werkt zuiverend, stiit onmiddellijk de pijn en geneest grondig en blijvend brand- en snijwonden, oude en nieuwe wonden, zweren, huidaandoeningen, winterhanden en voeten, spit in den rug, spierverrekkingen, alle rheumatische aandoeningen en aambeien. Prijs per pot van 50 gram 75 cent, van 100 gram f 1.20, van 250 gram f 2,50. Eischt rooden band, met hand- teekening van den Generaal-Agent L I. Akker, Rotterdam. Verkrijgbaar bij alle drogisten, apothekers en de bekende depóthouders. Voor den heer J. A. TRIMPE BUR GER te Kloetingo (plm. 90 stuks) in den boomgaard bij A. Eckhardt te 's-Gravenpoldsr. Aanwij zing door A. Eckhardt voornoemd. van den Zwaaksch- n dijk en den Baar- landschen zandweg, onder Hoedekenskerke, samen groot 2 H A. 75 A. 24 c.A., in gaande dadelijk. Inschrijvingsbiljelten in te leveren vóór of op 28 Maart 1914, ten kantore van Notaris E. C. VAN DISSEL te Goes, alwaar nadere inlichtingen te bekomen zijn.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3