DERDE OPENBARE ÜITVSERI1 eene Hofstede, T@i@|ramsüen. Openbare Verkooping, Gemengd Nieuws. Briefwisseling. Marktberichten. Mprjp tan Tarwe, 01 en Sier. Burgerlijke Stand. Advertentie». op Woensdag 18 Maarf a.s,, Vrijdag 20 Maart 1914, Woonhuis, Schuur, Varkenshok en Erf, met Bouw- en Weilanden, Speculeert n. In liet „Geldersch Dagblad" lezen \vn Ons Beginsel," het orgaan van de Christelijke Kantoor- eri Handelsbedien den, schrijft: „De Amerikaantjes hebben op de Amsterdamsche Effectenbeurs weer eens een paniek teweeggebracht. Rock Island daalde in 8 dagen van 13 tot 6°/0. Denver en Rio Grande-aandeelen, in 8 dagen van 18 tot 13°,'0. Naar men berekent, is ons land in het laatste half jaar in de Arneri- kaansche fondsen 52 millioen ver loren. En toch gaat ons volk maar door met het koopen van dergelijk scheur papier. Tot hoe lang"? Wellicht zal dat ongelukkige speculeeren dan eerst eindigen als ae speculanten al hun geld verloren hebben. Mocht ops volk nog eens tot in zicht komen, hoe verkeerd en zondig het speculeeren isen verstaan wij onze roeping, om steeds tegen een dergelijken zondigen handel te ge tuigen." En dit speculeeren wordt ook wel cloor Christenen bevorderd Tegen dit zedelijk kwaad moet met ernst gewaarschuwd. Ook in socialen zin is het specule eren in dergelijke effecten een ramp. Veel kapitaal gaat verloren, dat in Neder! and- sche nijverheidsondernemingen belegd, de welvaart van ons volk zou vermeer deren. 52 millioen wordt in een hall' jaar verdobbeld. En de Minister van Financiën heeft geen geld voor sociale uitgaven, voor verbetering van het onderwijs Het is ongehoord. Wiaarheid in de taal. Wij lezen 'in de „Nieuwe Haagsche Courant Herinnert men zich nog, hoe wijlen prof. Gunning eens toornde tegen de „onwaar heid in de taal die Generaal Van Swieten zich veroorloofd had in een officieel do- kument? i Het was in 't begin van den oorlog, tegen Atjeh, in een soort van oproep aan het volk van Atjeh om geen tegenstand te bieden aan het Nederlan-dsch gezag, omdat gebleken was, dat het de wil van Al'lah was, dat Atjeh onder het Nederlandsch© gouvernement zou komen. Om de Mohammedaansehe kleur wat laan t «dikken, had de generaal onder aan de proclamatie geschreven, plechtig: als in orakelstiji„Hit zijn mijne woorden." Daartegen kwam de toen nog Haagsche predikant op. Dat mocht niet, dat was niet waar, zeide hij. Zoo mocht een Christenmogendheid den naam Allah niet gebruiken, om een Mohamedaanscih volk te misleiden, aan gaande de bedoeling waarmee Zij den oor log had ondernomen. Het ernstige woord van den geliefden prediker maakte indruk. De taalverval- sC'hing had toen nog niet zulke schrik kelijke vorderingen gemaakt als tegenwoor dig, en de leuze „Waarheid in de taal" vond weerklank ook in overigens niet- geestverwante kringen. „Waarheid in de taal. óók dus in de politiek", zooals de uitbreiding van het gevleugelde woord luidde, bleef lang na dien tijd een waarschuwing, waaraan men elkander b ijgewicihtige gelegenheden her innerde. Met het oog op> de ouderdomsrente van Minister Treub mag zij nu wel eens na drukkelijk worden herhaald: Waarheid in de taal, ook in de taal der wetgeving;! Om deze wet aannemelijk te maken schermt men met namen en recleneetringem, die de goe gemeente moeten beduiden dat bet geen bedeeling, geen armbedeeling van Staatswege is:, wat de Minister voor stelt. Let toch eens op: de beteekenis der •woorden. Bedeeling is. uitreiking van gaven, geldelijke ondersteuning aan behoefügen, op geen anderen grond dan dat. zij be hoeftig- zijn. Van eenig recht of aanspraak op grond van verricht werk, isi daarbij: geen sprake. Het 'begrip bedoeling sluit, alle ge dachte daaraan buiten. De Minister' zegt het onbewimpeld in de .Wet met zoovele woordén: Ieder die den leeftijd van 70 jaar heett bereikt en aannemelijk .maakt dat hij. behoeftig., is, heeft recht op een ouderdomsrente Rente is, krachtens heb begrip dat door het woord wordt uitgedrukt, op brengst van ietsopbrengst van vaste goe deren of belegd geld. Maar hier zijn geen vaste goederen. Ook geen belegd geld. Hoe kan er dan rente zijn? Hier is, dus, hoe men het wendt of keert, een vals olie vlag die de lading dekt. Even onjuist is de naam Staats-,pen sioen voor deze uitkeering Pensioen is een jaargeld, dat uitbetaald ■wordt omdat men vroeger voor loon een '.zekere betrekking heeft bekleed. Ë.en uit- keering op grond van vroeger verrichten arbeid. Maar bij dit Staatspensioen is van geen vroeger bekieede betrekking g.een sprake. Eenvoudig ieder, die keven'Ag jaar en be hoeftig is, die heeft recht. Nu dus van geen geleverden arbeid of bekieede betrekking spraak is, en het zui vere bedeeling blijkt te zijn, heeft men alle recht om te vragen: Waartoe deze on waarheid in de taal Is het niet genoeg" dat ons arme Hol- landsch op allerlei wijze verbasterd en verfomfaaid wordt, dat nu ook in de taal onzer wetgeving de waarheid zoo openlijk in het aangezicht moet worden geslagen? f A. B. Ongelukken. Uil. een gesticht te Meel wordt sedert eenige dagen een 14-jarige knaap vermist. Men denkt aan een ongeluk. Te Emmerik is gisteren een arbeider uit "s Heerenberg van het dak van een huis gevallen. Hij was op slag' dood. Te Kuijk is het 2-jarige zoontje van H. K. gestikt in een vuilnisput gevonden. Dijkdoorbraak. Te Spijk bij Lobith is Vrijdag een dijk doorgebroken, waardoor eenige huizen en een steen fabriek onder water staan. De bewoners der huizen zijn op de zolders gevlucht. Nader wordt gemeld t, dat de be woners der geheel onder water staande huizen het aantal bedraagt twintig die inmiddels naar hun zolderkamers waren gevlucht, slechts met moeite ge red zijn. De toestand is verschrikkelijk. Ook is het water in de groote steen fabrieken der firma Terwindt en Arntz binnengedrongen. De schade is thans zelfs bij bena dering nog niet te bepalen. Van andere zijde verneemt men, dat men Zaterdagmorgen begonnen is, met booten de inboedels van de onder water geloopen huizen, voor zoover mogelijk, in veiligheid te brengen. Het water stond Zaterdagmiddag omstreeks 5 uur tot bij de openbare school. De schade bedraagt thans reeds 3d tot 40 duizend gulden. Het water blijft stijgenernstig vreest men voor den 's-Gravenwaardschen dijk. Daar staat liet water nog slechts 20 cM. onder de kruin. Deserteur gevat. De deser teur G. v. M., van het 2de regiment veld artillerie te 's-Gravenhage, die 19 Febr. jl. uit de militaire hechtenis in Den Haag wist te ontvluchten en naar zijn woon plaats Langerak ging, is daar gevat. Za terdag is hij zwaar geboeid naar zijn gar nizoen overgebracht. Ontsna'pt. Te Sneek is voor de tweede maal ingebroken in de Buiten- Sociëteit. Terwijl de dader bezig was, 'met 't openbreken van een kast, word hij ver rast door den eigenaar, wien hel: niet mocht gelukken hem te grijipen. Brand. Gisternacht, brandden te Wagenberg (N.-Br.) de schuur "en stalling van een landbouwer af. Drie hengsten en drie stuks jong vee werden gered, doch (de heele inhoud der schuur en 35 stuks vee werden een prooi der vlammen. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade, Vergaan? Van het tjalkschip „Op hoop van Zegen", schipper .1. van dei- Kamp, dat den 17den Februari van Wil- derv.ank naar Amsterdam is vertrokken met een lading groot.endeels uit meel be staande, is tot heden niets vernomen. Men vreest, dat het schip vergaan is. - Erfgenaam zoek. Op het oogen blik zoekt de Duitsche recherche natar een erfgenaam van een fortuin van an derhalf millioen mark. Het geldt een 'ze keren Otto Brandt, geboren in Duitsch- land in 1878; zijn jeugd bracht hij door te Maastricht, alwaar hij bij de Broe ders school ging; hij bezocht, de Hoo^ gere Burgerschool, doch staakte wegens| niet slagen zijlner studies. Op ongeveer twintigjarig en leeftijd toekende hij voor In-die, onderscheidde zich bij het nanalv- len der vijiaudelijke kampongs herhaalde lijk door onverschrokken dapperheid, doch werd wegens ernstige insubordinatie na eenige jaren uit het Indische leger ont slagen. Te Rotterdam aangekomen, ver trok hij naar zijn moeder te Hilpoltstein, in Lhiitsohland, doch werd door deze niet ontvangen. In groote armoede kwam hij in 1909, te voet, roim 600 K.M. ver, van Hilpoltstein naar Maastricht, bleef daar een jraar dagen bjf oude kennissen, en ging v,an daar, zooals hij zeide, werk zoeken in de kolenmijnen bij Heerlen. Na,- dien heeft men niets meer van hem ge hoord. Aan dien Otto Brandt liet een heer uit Nunenberg bjj "testamentaire be schikking een fortuin na van ongeveer anderhalf millioen mark. Waar de ge roepen erfgenaam is, en misschien onder welken .anderen naam hij leeft, weet nie mand, evenmin, of hij nog in leven is. In de mijnen bij Heerlen zocht men hem tevergeefs. (Msb.) Brand in de Munsterkerk te Neus,s. Gelijk reeds gemeld, is de schoone oude Munsterkerk te Neuss," ten deele een prooi der vlammen geworden. Kort na het angelusluiden ontstond brand- door kortsluiting hij het uurwerk in den toren. Weldra drongen dichte rookwolken uit de galmgaten. De brandweer van Neuss kon het vuur niet meester worden en men kon het vuur eerst krachtig gaan bestrij den toen de brandweer uit Keulen en Diisseldorf was gearriveerd. Inmiddels stond de- toren geheel in vlammen. Duizen den toeschouwers sloegen het trieste schouwspel in de schemering gade. De klokken vielen met donderend geraas naar heneden, het dak van de kerk werd ver nield en het kostbare orgel werd 'zwaar beschadigd. De brandweer slaagde erin den brand tot den toren te beperken. Men Vreest, dat de hoektorens ook in zullen storten. Enkele kostbare paramen ten en de reliquiën heeft men kunnen redden. j De schade wordt op ruim 200.000 mark geschat. N a c li t e 1 ij k gevecht met p o- litiebeambten. In den nacht van Woensdag op Donderdag werden twee poli tiebeambten in de Saarbriickerstrasse te Berlijn, door twee jongelieden aangeval len. De beide agenten trachtten hun aan vallers te arresteeren, doqh het gepeupel, dat toegesneld 'was, omsingelde een der beambten, zoodat zijn collega zich thans alleen tegen twee jongelui te verdedigen had. Uit noodweer lostte hij vier revol verschoten, waardoor zijn beide aanvallers levensgevaarlijk gewond werden, Een nieuw eiland. Volgens een door het Japansche ministerie van Binnenlandsche Zaken ontvangen bericht van den gouverneur der Bonin-groep werd door de „Hahajima Maroe" bevon den, dat op den 25en Januari j.l. op om streeks 3 Engelsche mijlen afstands ten O. van het meest zuidelijke eiland van de Sulpliurgroep een nieuw eiland uit de zee oprees, tengevolge van een onder- zeesche uitbarsting op den23en te voren. Volgens de laatste waarnemingen had het eiland eene hoogte van 1000 voet en een omtrek van omstreeks 5 Engelsche mijlen. In 1906 heeft zich bij dezelfde groep een dergelijk verschijnsel voorgedaan. Toen daarnaar evenwel een onderzoek werd ingesteld was bij de komst van den onderzoeker, Sato, het eiland reeds voor een groot gedeelte verdwenen en staken nog slechts enkele rotspunten boven de zee uit. Rijke dorpen. De N. R. C. schrijft: in vele dorpen in hetMecklen- burgsche, krijgen de gezeten burgers elk jaar uit liet gemeentebofceh een grootere of kleinere hoeveelheid brandhout. Maar er is ook een gemeente waar in het ge heel geen belasting geheven wordt. Dit is de gemeente Zierke. Jaren geleden is de zoon van een arbeider daar als land verhuizer vertrokken, tot rijkdom geko men en zonder erfgenamen gestorven. Hij heeft zijn vermogen aan zijn geboorte plaats vermaakt. Uit de rente worden niet alleen alle belastingen, maar ook liet schoolgeld en de pacht voor de arbeiders en daglooners bestreden. Daar er nog geld overbleef, heeft de gemeente ook een lijkwagen aangeschaft. Toen kregen de dorpelingen ruzie. De arbeiders wil den dat men het kapitaal zou verdeelen, maar van hooger hand werd dat verhin derd. Daarop hebben de abeiders de lijkkoets geboycott. De lijken van de arbeiders worden nu nog altijd naar het tamelijk ver afgelegen kerkhof gedragen. Ernstig ongeluk door een tramleiding. Een fouragewagenvan het 8ste eskadron van den trein, getrok ken met vier achter elkaar gespannen paarden, kwam Zaterdagmiddag met een lading haver van het militaire fourage- depöt te Dyon terug, toen de paarden in de Avenue TArsenal op hol sloegen en tegen een paal van ae eiectrische tram aanbotsten. De soldaat Giraud, die het eerste paard onder den man reed, werd op straat geworpen, maar kreeg slechts geringe kwetsuren. Het ongeluk echter wilde, dat de mast afbrak en de draden, met een spanning van 2800 volts, op zijn paard vielen, dat op slag gedood werd. De brigadier Rous- sel, die het dier had willen uitspannen, kreeg de stroom eveneens door het lichaam en werd bovendien zwaar ge wond door het rondschoppende, sterven de paard. Twee voorbijgangers, die den brigadier wilden helpen, vielen op hun beurt neer, zwaar verbrand op verschillende plaatsen van hun lichaam. Deze beiden hoopt men nog te redden, maar de toestand van Roussel is hopeloos. (Mnd. Crt.) Wariordelijkheden in een kerk. In de katholieke St. Pauluskerk te Berlijn bestaat sedert geruimen tijd wrijving tusschen de Duitsche en de Poolsche leden der kerk. Daar men voor rustverstoringen vreesde, riep de geeste lijkheid de hulp der politie in, die eenige beambten zond. Kort na het begin der godsdienstoefe ning viel een Poolseh sociaal-democratisch agitator den geestelijke in de rede, waarop een woordentwist 'ontstond, welke der geestelijkheid aanleiding gaf, aan de po litie-beambten te verzoeken, de kerk te doen ontruimen. Dit geschiedde zonder verzet van de zijde der betoogers. De nieuwe „ritueele moord" in Rusland. Men herinnert zich, dat eenige weken geleden in het dorp Fastoy twee joden, Pashkoff en Cuthartz, in hechtenis genomen, beschuldigd van „ri tueele moord". Later bleek het slachtof fer Pashkofi's eigen zoon te zijn, die door een landlooper was vermoord. Niettegen staande de duidelijke bewijzen van hun onschuld werden de beide mannen een tijdlang gevangen gehouden en eerst on langs tegen borgtocht vrijgelaten. Alge meen gelooft men, dat het niet tot een proces zal komen, daar de zaak geheel opgehelderd is. Fastov echter wordt nog steeds door de politie bewaakt, uit vrees voor pogroms, die de „Ware Russen" dreigen te organiseeren. Het geloof aan het hloedsprookje wint hoe langer hoe meer veld bij de bevol king, dank zij de ijverige bemoeiingen der popé's en ambtenaren en het opruien der vele conservatieve bladen. Hoog water. Te Doesburg is de stand van het water op Zaterdag 14 de zer 9.75 M. Was 14 cM. Uit Keulen ge meld was 10 cM. Het water reikt thans tot Dieren toe. In geen 15 jaren is het water hier zoo hoog geweest. De scheepvaart ondervindt veel be lemmering door het hooge water. De spoorwegramp in Nieuw- Zuid-Wales. De ramp te Exeter, die Zaterdag plaats vond, is de meest ernstige spoorwegramp, die tot heden in Nieuw- Zuid-Wales heeft plaats gehad. Het geluid der botsing werd op een mijl afstands gehoord. Acht personen werden op slag gedood, een negende overleed tijdens het transport naar het ziekenhuis. Bovendien werden 25 per sonen gewond, van wie vijf ernstig. Twee wagens zijn geheel verbrijzeld. De ramp is te wijten aan den dichten mist, waar door de signalen niet zichtbaar waren. Om zijn tabak te redden. Woensdagnacht ontstond brand in de woning van Henri van de Kerkkove, te Waassten (West-Vlaanderen). Zijn vrouw bemerkte het eerst den brand. 'Het dak vlamde, en terwijl haar man de meube len poogde te redden, riep zij de buren te hulp. Toen de helpers kwamen zag men Van de Kerkhove niet meer. Iemand had men hooren roepen „Mijn tabakmijn tabaken daarna was hij terug het brandend huis in geloopen, om op den zolder een voorraad van een vijftigtal kilo's tabak te redden. Toen de brand gebluscht was, vond men het verkoolde lijk van den ongelukkige onder de puinen. De tiende der werklieden leiders. George Kendall, de tiende Zuid-Afrikaansche werkliedenleider, die door zich schuil te houden aan deportatie ontsnapte en den 4en Maart 1.1. te Mel bourne aankwam, heeft Donderdag een redevoering gehouden in Trades Hall aldaar. Hij deed een verhaal van de inci denten, welke aanleiding gaven tot de staking en zeide. dat hij gaarne zou mede geholpen hebben om Johannesburg in de lucht te laten vliegen. Hij had een werk zaam aandeel gehad bij de brandstich tingen in het Park-street Station en de bureaux van de „Star"-Vermomd als een geestelijke slaagde hij er in zijn vervol gers op een dwaalspoor te brengen en kon zelfs onherkend plaats nemen in den trein, welke de negen andere gedepor teerden naar Durban transporteerde. Een verloving in het Wit te Hui s. Volgens een bericht uit Was hington heeft Miss Eleanor Wilson, de jongste dochter van den president der V ereenigde Staten, zich verloofd met den staatssecretaris van Financiën Mc Adoo. Naar verluidt, zal het huwelijk in Juni a.s. plaats hebben. Dit zal liet tweede huwelijk zijn in het Witte Huis, gedu rende het presidentschap van Wilson en het veertiende dat binnen de muren van het Witte Huis voltrokken wordt. Mc Adoo is een bekend advocaat en vijftig jaar oud. Hij is weduwnaar en heeft zes kinderen. Miss Eleanor Wilson is 24 jaar oud. N. B. Het bericht omtrent de begrafe nis van den heer Liebert te Kapelle (zie ons no. van Donderdag) ontleenden wij aan de Goesche Crt. Red. RHEDEN. Onder deze gemeente is een stuk van den IJ sel dijk ter lengte van 100 M. weggeslagen. Ook op andere plaatsen dreigt de ÖJijk weg te spoelen. NIJMEGEN. Het water staat hier 1 M. hoog ,op; de Waalkade. vervolgens in verband met de vaste stem ming voor mais en wegens kleinere aanvoe ren. maar betere oogstberichten, flauwere telegrammen en verkoopen door haussiers en baissiers lokten later eene daling uit. De markt sloot nauwelijks prijshoudend. Loco traag. 14 Mrt. 13 Mrt. 12Mrt. llMrt. North 1027„ 103102'/4 103'/4 Roode Winter 105VS 1051/., 106— 105'/._, Maart Mei Juli 14 Maart 101 96T/» 13 101'/, 97'/s 12 101»/* 97- 11 .J, lor'A 97 V CHICAGO. Tarwe. De termjjnmarkt opende prijshoudend en onveranderd, fluc tueerde vervolgens om dezelfde redenen als te New-York en steeg verder tengevolge van aankoopen per Juli door haussiers en bais siers. Het slot was prijshoudend, Maart Mei Juli Sept, 14 Maart 937» 88-'1/, S77/,, 13 937» 88'/4 877» 12 937» 887» 87'/» 11 937» 887» 87% N. R. C. ROTTERDAM, 16 Maart. Binnenlandsche granen. Tarwe matig aangeboden. Wilhelmina- tarwe f9.40 a f9.70, Essex f9.75, af wijkende 'partijen f8.50 a f8.75, brume boonen £9 a f 11.75, karweizaad f 15.75 a f 16.25, lijnzaad f 12 a f 14.50, erwten f8.75 a f9.50, haver f7.40 a f7.90. Eieren. Zeeuwsche f3.80 a f4.10, Oveimaasche f4.20 a f4.60. Buitenlandsche granen. Mais. Galfox f138.50, stoomend f138, Juli/Oct. f 131, Amerik. mixed stoomend f 175, Grove Donau loco f 142.50, Mrt. f134, Mrt./Ap'r. f131, La Plata loco f 139.50, Juli/Oct. f126, Juli/Dec. £127. Aardappelen. Brielsche kralen f4.25; Zeeuwsche eigenheimers £2.90 a £3.20; Zeeuwsche blauwe f2.70 a f3.50; Spuische eigenheimers f3.10 a f3.50; Friesche eigenheimers f2.80 a f3.10; Bravo'sf 3.25 a f3.70; Maltha's 7_% a 8 et. per kilo; Poters f2.25 a £2.75. Tamelijke aanvoer, tamelijke vraag. Varkens 23 a 24 ots.voor lichte van export 25 a 28 ets. Aanvoer ruim, handel redelijk vlug. Vlas. Zeer veel op het land ver kocht. Prijzien 30 a 34 stuivers. Aanvoer gering. AMSTERDAM, 14 Maart. Aardappelen. De aardappelenprijzen waren heden: Andfjker blauwen per mud f 0.a0.— Friesche borgers 2.25 2.50 blauwen 2.30 4. Eigenheimer pooters 0.0.— Zeeuwsche bonten 1.80 4.30 blauwen 1.80 4.50 eigenh. „2.50 „3.30 Spuische eigenheimers 2.50 3,25 Bravo pooters 1.75 2.20 Geldersche blauwen 2.30 3.50 Drentsche eigenheimers 1.70 2. Duitsche roode 2.40 2.50 Rad-Star 2.40 3. Zeeuwsehe bravo's 3.— 3.70 Malta's 65/s a 7% ct. per kilo. Aanvoer 7 ladingen. N. R. C. Zaterdag 14 Maart 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt. 19.37'/2 19.37'/., 19.32'/, Mei 19.67'/» 19.65 19.65 Juli 19.75 19.72'/, 19.72'/, NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend en onveranderd, steeg Van 1416 Maart. MIDDELBURG. Bevallen: M. Roosc, geb. Bul, z.; G. de Loof, geb. Van Eenen- naam, d.J. P. Fafiani, geb. Suvaal, Z.; M. C. die Vlieger, geb. De la Vienne, d. OverledenW. C. Hondsmerk, eohtg. v. C. Burghardt, 79 j. GOES. Huwel.-afk.14. Hans Eeenstra, 28 j. jm. te Goes, onlangs te Zutphen en Kunnegonda de Boer. 33 j. jd. te Nieuwe Pekela. Geboren: 13, Francois Gerard us, z. v. Jacob van Riet en Leuntje Cracq; 13, Francina Cornelia, d. v. Adriaan Does en Cornelia, Noussen; 15, Paul, z. v. Ka- tharinuis Franciscus Sandijick en Poulina Vader. Overleden14, Johannes Petrus Hop mans, 57 j., geh. met Elisabeth Ange lina Sophia van der Does; 15, Kornelia van Zweden, 74 j., geh. met Krijjna Zan- dee. Van 1014 Maart. VLISSINGEN. OndertrouvvdJ. C. B,ut, 19 j. jm. en M. W. P. Rietbergen, 20, j. dj.; F. H. Gazan, 21 j. jm. en M. J. de BMeck, 17 j. jd.; J. van Stevenincky 26 j. jm. en J. Janssen, 22 j. jd.E. J. Mooijen, 30 j. jm. en R. J. Koning^ 26 j. jd.A. D'oclmond, 26 j. jm. en M. J. Boerman, 28 j. wed. Getrouwd: J. V. van Hoeke, 26 j. jm. en L. Wesdorp, 23 j. jd.; A. v.an Beers,, 25 j. jm. en A. J. L. Bannier, 26 j. jd. BevallenN. A. Muuring, geb. Leem huis, d.; C. J. Sinke, geb. Roth, zM. W. van Beers, geb. De Groot, d. OverledenS. J. Simon.se, wed. van J. da Rijke, 75 j.; A. 'H. Flipise, man van S. Houtzagers, 35 j.; J. C. van Zun- dert, 2 in., d.; C. P. du Pont. 3 w., z.; P. Castel, man van S. van Soelen; R. Bakker, wed. van A. Arensman, 98 j. Yan 115 Maart. KRABBENDIJKE. Geboren3, Come- lis Johannis, z. v. Leendert Molhoek en Forra Sinke3, Wilhelmina Apolonia, d. v. Christiaan Louisse en Willemina Lepoeter; 5, Pieter, z. v. Pieter Huissen en Maatje Lohbezoo9, Hendrikus Ma- rinus, z. v. Engel Blok en Adriana Bruijn- zeel; 14, Elisabeth, Johanna Catharina, d. v. Willem Dieleman en Pieternella van Boven. Ondertrouwd12. Cornelis van Velzen, 25 j. en Pieternella Cornelia Snoep 23 j. Geliuwd12, Paulus Zuidweg, 45 j. en Cornelia Kloosterman, 40 j.12, Abra ham Zuidweg, 39 j. en Jacoba Nieuwen- huijsen, 29 j. der Chr. ZaDgver. „God is mijn lied" te Serooskerke (W.), in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente. Aanvang 7 '/.2 uur. Programma's met tekst tevens bewijs van toegang a 10 cent verkrijgbaar bij het bestuur en 's avonds aan het Kerk gebouw. OP des namiddags te één uur, te Schore, in de herberg bij C. de Jonge, ten over staan van den Notaris JOH. PILAAR te Boes, van: bestaande uit in de gemeente Schore, samen groot 9 H.A. 02 A., 60 cA., bewoond door Iz. van Maldegem: Te veilen in perceelen en in massa. Boekjes zullen verkrijgbaar zijn ten kantore van den Notaris van af den 7 Maart a.s. Inmiddels in massa uit de hand te koop. Behoudens goedkeuring van de eige naren kunnen 6 H.A. B O U W- en WEILAND in pacht volgen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3