Telegrammen. Leestafei Reclames Financieele Berichten. Rechtszaken Gemengd Nieuws. Allerlei. Briefwisseling Laatste Berichten. Éigen, enz. Marktberichten. irklprip tan Tarwe, Olie ei Suiker. Niets geheimzinnigs. Ontvangen Maandblad voor Munt en Penningkunde, onder red. van L. Fuldauer en A. Saalborn. No. 2. (N. V. Uitg. Mij. v. h. C. Harms Tiepen, Amsterdam). Verslag betreffende de handelingen dei- centrale commissie voor 1'lan 1913. De Levensverzekering „Aurora". Haar geschiedenis en ontwikkeling gedurende 1887—1912. Woord en Beeld (Uitg. Drukkerij Libertas Rotterdam) gaat op den inge slagen weg voort. Het wordt zelfs met de ',week interessanter. No. 11 bevat kiekjes en beschrijving van „Villa Wil- helmina" te Prinsenhage, schoone Noor- weegsche fotoiets over vuurtorens het bekende verhaal van Bacli te Dresden, dat met ontroering gelezen wordten een belangwekkende rubriek „Op den Uitkijk", met actueel nieuws in woord en beeld. Verder wordt een Fotowed strijd aangekondigd de mededinging is opengesteld van 15 Maart tot 15 Mei. Tenslotte noemen we een muziekstuk van Fr. Tollig op woorden van H. J. Tollig „Vertrouwen" voor Zang met Orgeb ol' Pianobegeleiding. Vele vrouwen hebben het verkeerde idee, dat elke pijn ter hoogte van de heupen of in 't smalle gedeelte van den rug „zwakte der vrouw éigen" is en dient te worden beschouwd als een kwaal, waarmede vrou wen in het bizonder aangedaan zijn. Zulk een geduldig lijden mag dikwijls voorkomen, dikwijls is het onnoOdig. Nier zwakte, bij vrouwen zoowel als bij man nen, veroorzaakt rugpijn, scherpe steken bij bukken of opstaan, terneerdrukkende) pijnen, aanvallen van moedeloosheid, ze nuwachtigheid, duizeligheid, hoofdpijn, urinekwalen, zwelling der enkels' of lede maten. Het leven der vrouw matikt haar tot een gemakkelijk slachtoffer van nieraandoenin gen, Het. dikwijls in gebukte houding moe ten werken, de vorming, de geboorte van kinderen en de inspannende taak van deze te moeten opvoeden, het keeren der jaren, het leven binnenshuis, koude, koorts, ver stopping, enz. zijn dikwijls de oorzaak van verzwakking der nieren. Begint dan met het gebruik van Foster's Rugpijl Nieren Pillen, die nieuw leven en kracht aan duizenden vrouwen gebracht hebben. Het is uw plicht, zoowel voor uzelf als voor uw huisgezin, om de eerste verschijnselen niet te verwaarloozen. Wacht niet, totdat uw kwaal zich verder kan ontwikkelen "tot waterzucht, suiker- ziekte, uierontsteking, niersteen. Te Goes verkrijgb. bij de hh. dePaauw <fc Co. en te Middelburg bij Joh. de Roes, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a f 1.75 voor één, of O. JM V001 zes ^00" zen. Eischt de echte Fosters Rugpijn Pil- «IWOTa len, weigert' elke doos, die niet voor- zien is van neven- msa. staand handelsmerk. Z u i d e r-Ii ypotheekbank te Bred a. Aan het door den Raad van Toezicht van bovengenoemde Bank ter algemeen© vergadering vandeelhouders 'op 11 'dezer uitgebracht verslag over hhet 15e boek jaar (1913), wordt het volgende ontleend: 'In 1913 werden 36 leeningen gesloten tof een gezamenlijk bedrag van f689.425, terwijl werd afgelost tot een bedrag van f557.255.66. Het saldo der hypothecaire leeningen op 31 December 1913 bedroeg f7.925.064.91. Aan 4h'a pet. pandbrieven werd geplaatst een bedrag van f 406.000,, aan 4 pet. pand brieven een bedrag van f 14.200. Ingekocht werd aan 4(/2 pet. pandbrieven een bedrag van f90.900 en aaii 4 pot. pandbrieven een bedrag van f 199.400. Totaal' was op 31 December 1913 aan pandbrieven in om loop een bedrag van f7.756.400, gewaar borgd door de gezamenlijke actiiva bedra gende na aftrek der pasiva f8.911.059.05. De bruto-winst bedraagt f62.288.79 (v. j. f 58.753.811/2), gevende na aftrek van onkosten en afschrijvingen een nette-winst van f 44.520.751/2 (v. j. f37.429.55). Het -dividend over 1913 is vastgesteld op 10 pet. (v. j. 10 pet.), waardoor een be drag van f 20.159.751/2 beschikbaar kwam voor het Reservefonds, dat nu f 154.659.05 bedraagt (v. j. f 134.477.39). De rechtbank te Middelburg heeftheden veroordeeld wegens DiefstalJ. A. M. 13 jaar zonder beroep te Terneuzen f 3.50 boete sub. een week tuchtschool. Mishandeling C. L. B. 24 jaar schipper te Ierseke f5 boete sub. 5 dagen hechte nis; Th. de C. 26 jaar arbeider te Aarden burg f 10 boete sub. 10 dagen hechtenis. Overtreding hondenbelastingJ. B. V. 51 jaar commissionnair te Goes f8 boete sub. een dag hechtenis. Overtreding Leerplicht wetJ. G. 42 jaar arbeider te Geersdijk met vernietiging van het vonnis van den kantonrechter te Goes veroordeeld tot 7 dagen principale hechtenis. Mishandeling en beleediging van een ambtenaarD. R. 27 jaar harmonicaspeler te Middelburg 7 dagen gevangenisstraf. A r r.-R e c li t b a n k t 0 M iddelburg. Heden zijn veroordeeld wegens: diefstal: J. A. M., 13 -., zonder beroep te Neuzen, conform de eisch tot f3.50 b. s. 1 w. tuchtschool; mishandeling: C. L. B. 24 j. schipper Ierseke tot f5 b. s. 5 d. h., de eisch was f 15 b. s. 15 d. h. len Th. de C., 26 j., arbeider te Aar den burg, conform de eisch tot f 10 b. s. 10 (i. h.; overtreding hondenbelasting: J. 'B. V. 51 j., commissionair te Goes, conform 'de eisch tot f8 b. s. 1 d. h.; overtreding der leerplichtwet: J. G. 42 j. arbeider, Geersdijk, conform de eisch, met vernietiging van het vonnis in eersten aan- lègboit 7 cl. Ji.knishancteling en beleediging ambtenaar: D. R. 27 j., harmonicaspeler, Middelburg, 'tot 7 d. gev.straf, de eisch was 14 d. Voor de rechtbank te Middelburg wer den heden een drietal zaken behandeld, die alle betroffen mishandelingen in een café te Koewacht op 8 Februari j.l. De zaken stonden dan ook alle met elkaar in verband. De drie beklaagden, H. K., C'. A. B. en J .D. II. allen arbeiders te Koewacht, ontkenden dat alles zoo ge gaan is als getuigen verklaarden, doch hoorden ieder een maand gevangenisstraf tegen zich eischen. G. C. It. uit Sluis 'bekende op 4 Januari Ij. Deurse geslagen te hebben, hij han delde uit wraak, ook voor hem luidde de eisch een maand. Verder werden een vijftal appelzaken behandeld. In drie daarvan was bekl. H. K. B. uit Vlissingen. Drie maal is bekl. vcrbaliseerd wegens dronkenschap en hij' bekende ook dronken te zijn geweest. De kantonrechter had bekl. o.a. tot op zending naar een rijkswerkinrichting ver oordeeld. Het O. M. meende echter dat hiertoe nog geen termen aanwezig waren en vroeg in een geval f 3 of 3 d. en in de bedde andere gevallen iedere keer drie dagen principale hechtenis. In de beide andere, appelzaken was de koopman C. de K. uit Koudekerke beklaag de. Wegens het loopen met ©en lantaarn in het jachtveld was hij veroordeeld tot 7 dagen hechtenis en wegens het bij zich hebben van een vischnet tot f25 b. s. 10 'd. h. Betreffende de eerste zaak zeido bekl. de 'straf te hoog te vinden, vergeleken bij die welke gegeven wordt indien men met een geweer betrapt wordt, ,in het twee de (geval zcide hij alleen met een net niets le kunnen uitvoeren, doch bekende geen 'vischa.cte te hebben. In beide zaken vroeg de officier bevestiging van het vonnis van den kantonrechter. Goed a. f g e 1 0 0 p e n. Het bank papier, dat door een stoombootkapitein te Gorinchem voor de veiligheid van in braak in een gaskachel was geborgen en later totaal verbrandde, doch nog en kele nummers in het verkoolde papier zichtbaar waren, is, nadat men deze over blijfselen zorgvuldig in watten verpakt naar de Neclerlandsohe Bank heeft opge zonden, door deze behoorlijk uitbetaald. Een teerhartig, deurwaar- d e r. Het gebeurde in de onmiddellijke omgeving van Amsterdam, dat een plaat selijk deurwaarder bij het beteekenem van een dwangbevel aan een alleenwonende juffrouw, zoodanig! werd geroerd door het verhaal dat de juffrouw hem deed be treffende de oorzaak van haar achter stalligheid, dat hij in tranen uitbarstte. Menigeen zal dezen deurwaarder onge schikt voor zijn beroep noemen. Maar deurwaarders zijn ook mensohen met een ziel, al moeten 2e dikwijls onmeedoogend optreden schrijft de Rott. Ontsporing. Op de hoofdlijn tus- schen seinhuis 4 en 5 zijn gisteravond omstreeks kwart vóór negenen drie wa gens van een konvooi der S. S„ rijdende van de Ertskade naar het station Wees- perpoort te Amsterdam, ontspoord. Het hoofdspoor was dientengevolge versperd, zoodat de treinen slechts over één spoor konden geleid worden. Aan de per staats spoor vertrekkende reizigers werd aan het Centraal Station de raad gegeven, zich per tram naar het station Weesper- poort te begeven. De vertrekkende treinen der H. IJ. S. M. werden door de Riet landen geleid. Een en ander had. groote vertraging ,ten gevolge. Het aankomstspoor bleef den gewonen' dienst behouden. De schade aan een der wagens is vrij aan zienlijk. Persoonlijke ongelukken hadden «kl* niet bij plaats. Om twaalf uur hoopte men den weg weer vrij te hebben. ((N. R. C.) Niet alleen in Limburg. Men schrijft aan „het Volk"De lezing van de historie van het Limburgsohe raads lid ,dat zoo snugger was, den veldwach ter om: permissie te vragen tot het voe ren van het woord, heeft stellig menig een een vroolyk oogenblik bezorgd. Dat het geval echter niet op zichzelf staat, maar dat het ook elders in ons land bij raadsvergaderingen wel eens minder officieel toegaat, blijkt wel uit het vol gende voorval dat mij dezer dagen Van beslist betrouwbare zijde als historisch werd medegedeeld. In zekere Drentsohe gemeente: werd een der laatste raadsveigaderingen, waarin een onderwijskwestie aan de orde zou komen, bijgewoond door het schoolhoofd te R. Natuurlijk had deze zich op de publieke tribune geposteerd. Toen een dei- raadsleden over het handwerkonderwijs aan de school te R. zijn wijsheid verkocht, viel ons schoolhoofd plotseling uit: „Mijn heer de burgemeester, mag ik ook een woordje zeggen?" En onze burgemeester verleende genadiglijk toestemming. De op posant verweet nu ons raadslid, dat hij over „zijn" school onwaarheden had ge debiteerd en met een triomphantelijk lachje hoorde hij het aan hoe de edel achtbare zijn excuus maakte ende school te A. tot het voorwerp van zijn kritiek maakte. Jammer genoeg was, het hoofd van deze school niet ter plaatse, anders had het een vermakelijke discussie kunnen zijn geworden. Zoo iets moest te Amsterdam eens ge beuren. Diepe armoede en v e r t wij- f e 1 i 11 g. Woensdag in den loop van den dag, hoorde te Rotterdam een buurvrouw een der kinderen van haar buurman in de Zandstraat, op hartverscheurende wijze schreien. Door medelijden bewogen ging de vrouw naar de tweede verdie ping om te zien wat daar aan de hand was, en zag daar op den grond een dreumes loopen van twee jaar, wiens eenige kleeding uit een gescheurd schortje bestond. Toen ze het ventje opnam, kreunde het van pijn, daar het op verschillende plaatsen brandwonden had bekomen. Voorzichtig in haar rok gewikkeld bi acht zij den kleine naar den politiepost in dé Zandstraat, waar 'tkind voorloopig werd verbonden. De vrouw deed een uitvoerig verhaal van hetgeen zij in het huishouden van haar buurman gezien had, waarop door de politie een onderzoek werd ingesteld. Een diep-treurige ellende moest ze constateeren. De vader van het huisge zin lag zwaar ziek te bed, terwijl de moeder, die uit wanhoop een dosis mui- zentarwe had ingenomen, in het zieken huis werd verpleegd. Een negental kinderen, die geen kleer tjes meer aan 't lichaam hadden, zaten óp den vloer bijeengehurkt. De oudste van hen is 12 jaar. Medelijdende buren hebben nu eenige kleeren bijeengebracht, om de arme stumperds van het allernoodigste te voorzien. Door de politie is het Armbe stuur gewaarschuwd. Het is dan ook hoog noodig tijd, dat er eenige leniging wordt verschaft in deze bittere armoede Twee s c h ij n d 0 0 d e m ij n w e r- k e r s. Maandagavond na het verlaten der ondergrondsche werken van de middag- ploeg bleken op de Dominate mijn van twee werklieden de penningen enz. niet te zijn ingeleverd. Men meende eerst dat de vermisten, de gebroeders Gillissen, thuis waren of in een café, doch bij onderzoek bleek dit niethet geval te zijn. Nu ontstond de gedachte, dat een ongeval wel eens de oorzaak kon zijn, dat de beide mijnwerkers niet naar bóven waren gekomen. Daarom werd in de mijn afgedaald en den kolenpost opgezocht, waar de gebroeders G. samen werkten. Daar vond men in een kruitwalm beide mijnwerkers als dood Eggen. Eerst dacht men aan een ongeluk met het losschieten van koten, dat aan heiden het teven zou gekost hebben, doch geen sporen daar van vindende, merkte men weldra, dat een der gebroeders G., die inmiddels bui ten de werkplaats in een mijngang was gebracht, waar de lucht zuiverder was en men kunstmatige ademhaling toepaste weer teekenen van teven gaf en weldra geheel bijkwam, 't Geval was nu ver klaard: de kruitdampen hadden de onge- lukkigen bedwelmd doen worden en, zoo geen hulp opgedaagd was, waren bei den wellicht slachtoffers van dit onge val geworden. Doch al had men een der broeders G. bijgebracht, de pogingen, die men bij; den anderen bewustelooze beproefde, ble ven blijkbaar vruchteloos. Na zes uren onophoudelijk alles beproefd te hebben, zonder eenig resultaat, begon men aan redding van dit teven te twijfelen, toen men besloot ais laatste poging een proef met een pulmotor op den bewustelooze te ondernemen. En zie, nadat men een tijdje met den pulmotor gewerkt had, kwam in G. weer teven en weldra was hij zoover bijgebracht, dat men het erg ste gevaar-, t.w. den dood, niet meer vreesde. De eerstgenoemde der Gebroe ders1 G. is thans weer zoo goed als ge heel hersteld, de laatstgenoemde zal nog eenige dagen noodig hebben om weer geheel gezond te zijn, toch hij is. tlians geheel buiten gevaar. De gescheiden tweelingen. De dezer dagen te Parijs verrichte ope ratie, waardoor de aan elkaar vergroeide tweelingen Madeleine en Suzanne wer den gescheiden en die oogenschijnlijk met gunstig resultaat bekroond was, heeft toch een slachtoffertje geëischt. Madeleine n.l, de zwakste der twee kin deren, die sedert hare geboorte bijna niet in gewicht toegenomen was en bovendien de laatste dagen hevige stuipen te doorstaan had, is gisteren overleden. Suzanne daarentegen schijnt een gezond kind te zijn en er is alle kans, dat zij de gevolgen van de buitengewone ope ratie goéd te boven zal komen. Kruitmagazijn ingestort. Dinsdagmiddag stortte te Toul een in aanbouw zijnd kruitmagazijn der Mar- ceau-kazerne in. Een arbeider werd ge dood en vier zwaar gewond. Geduchte hagelstorm. Als bijzonderheid vinden we in de bladen uit Zuid-Afrika gemeld, dat het Zuidelijk deel van Natal in het midden van de vorige maand door een schrikkelijken hagelstorm is geteisterd, die vooral in de buurt van Harding groote schade aangericht heeft. „Tusschen 3 en 4 n.m. aldus een telegram in Ons Land werd alles in duisternis gehuld en hagelde het aan houdend voort lr/ï uur met geweldige kracht. Twee voet hagel viel, de boomen aan stukken slaande en pluimvee aan alle kanten doodende en groote massas kwamen neerrpllen langs de helling. Het verlies aan eigendom was zeer zwaar. Een boer verloor 1.200 acres mielies, die tot op den grond vernield werden. Zijn draadomheining werd voor eenige mijlen weggespoeld. Den volgenden dagstonden overal op zijn plaats banken van hagel 5 voet dik. De heer F. W. Harley ver loor 540 schapen en 300 acres van milies, terwijl een wagenhuis instortte door het gewicht van den hagel en 2 rijtuigen van hem daardoor vernield werden. Vijf paarden van den heer Strafford verdron ken. De naturellen verloren honderden van schapen. De storm was de zwaarste ooit bekend. De schade wordt op 5000 p. st. geschat. Een beruchte hoteldie f. Te Parijs is een hoteldief, die jarenlang de politie op een dwaalspoor heeft ge bracht, tot vijf jaar gevangenisstraf ver oordeeld. Urbain Thast, Duitseher van afkomst, was steeds voor een eerlijk en welgesteld man doorgegaan. Hij leef de kalm en ingetogen te Bois Colombes, een voerstad van Parijs en was er om zijn milddadigheid zeer gezien. Soms was hij eenige weken van huis voor „zaken". Hij logeerde dan te Parijs in eerste-rangsliotel, waar hij de kamers der gasten pluneerde. Op den langen duur trok het toch de aandacht, dat de diefstallen altijd ge beurden, als deze fatsoenlijke man in een hotel verbleef. Daarom hadden twee speurders een kamer naast de zijne genomen en rekenden hem in toen hij daar met een valschen sleutel binnen drong. Er in gevlogen. Bedelaar: Daar zei ik vandaag tegen een, dat ik vijf bloeien van kinderen thuis had, en daar geeft me dat wijf 'n prenten boek en 'n priktol! Voor de kindertjes! En ik most ricg dankje zeggen ook!" (Ned.) MIDDELBURG. Omtrent de daling van een militaire vliegmachine seint men ons nog: De inzittenden waren luitenant Ver steeg en Roeper Bosch, die in 2 uur 7 min. van 'Soestorberg naar Middelburg vlogen. Onderweg vlogen Iziji op' een hoogte van 1000 M. Na over de stad te zijn gevlogen moesten zij Tanden, zoodat zij op1 een lage drassige weide terechtkwamen. Door den hevigen regen moesten zij hun vertrek uitstelten. De machine zal nu door militairen naar een hoogere weide ge bracht worden en met dekkleeden van de S. S. bedekt worden. Bij gunstig we der vertrekt men morgen. Er was veel belangstelling. UTRECHT. De Minister van Rinnen- landsche Zaken is verhinderd gevolg te geven aan zijn voornemen om de opening van het Homoeopatisch Ziekenhuis te Utrecht bij te wonen. AMSTERDAM. De Koningin zal hier van 2125 Maart vertoeven. CULEMBORG. Gisteren is door het om vallen van een lamp een kindje verbrand. Een begin van brand in huis kon spoe dig gebluscht worden. ST. MAARTENSDIJK. Benoemd tot on derwijzeres .aan de 0. 1. school mej. M. Kauffman en tot onderwijzer de heer A. de Graaf. ROTTERDAM. Naar aanleiding van het (bericht van het Koninklijk bezoek alhier, vernemen wij, dat de Koningin ten huize van den burgemeester zich door verschil lende personen over handel en industrie zal laten (inlichten. *s GRAVENHAGE. De Staatscommissie voor Onderwijs, kwam. gisteren en heden bijeen. De heer Roodhuijzen wals afwe zig. AMSTERDAM. Bevorderd tot doctor in de theologie aan de Vrije Universiteit ds. H. Kaajan te Rotterdam, op proefschrift: De Pro !a!cta der Dordtsohe Synode in 1618. NEW-YORK. Besloten is geen analpha- beten meer als landverhuizers in de Ver. Staten toe te laten. BRUSSEL. De dieven van een postzak, met een inhoud ter wjaarde van 1 niilli'oen frlancs, zijn gesnapt. 'tZifn Franscihen. Con-, te Ierseke. Ukwaamtweer op de koffie. Red. KLOETINGE. Hedenmorgen had hier ongeval plaats, dat, wonder boven won der goed afliep. De heer K. had bij het boomen vellen het ongeluk, van aanzien lijke hoogte, uit den stam van een boom te vallen. Toevallig kwam hij terecht in een met water gevulde sloot, zoodat hij er met den schrik en een nat pak af kwam. Kruiningen. Voor een nieuwe muziek tent ,voor de fanfare „Eendracht maakt Macht" alhier, op 't Marktveld te plaat sen, is ingeschreven: C. Karelse f873; J. Krijlger f863; C. Wondergem f743; M. Raveco f 735M. de Back f 733, aan wien 'twerk gegund is. Oudelande. Ilct woonhuis van A. Koetsze dat Donderdag verkocht werd, is inge houden. Hoogste inschrijver was I. de Bakker, voor 11477. St. Maartensdijk. Door liet bestuur van het Waterschap St. Maartensdijk is Don derdag aanbesteed a. de levering van 145(1 M3. grint. Ingeschreven werd door de li.li. Jobs. van Damme en J. P. Greijs, beiden te St.. Maartensdijk voor f 2,43r' per M"\ De levering is aan genoemde inschrij vers gegund. b. de levering van 200 M3. steenslag. Ingeschreven werd noor de Basalt Mij. te Rotterdam voor monster A f4,49 per M:!. voor monster B f 5,40, door den heer Nolson te Terneuzpn steenslag voor f 4,98 per M"'., Van Gent te Nijmegen Quenast- slag voor f5,03 per M3. Gegund aan de Basalt Mij. voor f5,40 per M3. monster B. c. Het vervoer der grint naar de we gen, zijnde 1100 M:1. Inschrijver de heer C. Polderman te St. Maartensdijk voor f 1,25 per M3. Bij overeenkomst aan C. Polderman gegund voor f 1,15 per M3. Colijnsplaat. Gisteravond werd alhier ten overstaan van notaris Noordijke in het openbaar verkocht een woonhuis tot drie (woningen ingericht aan de Oost achterstraat met daarbij behoorende en daarbij gelegen erf en hoveniering, aan komende dhr. Lieven Cornelis Douw Sr. en kinderen. Kooper dhr. Leendert Douw Cz. voor f 655. Onkosten 10 pCt. Wemeldinge. Door het bestuur van de Boerenleenbank werd gisteren aanbesteed het bouwen van een nieuw kantoor met bijbelioorende werken. Inschrijving was als volgt: Voor tim merwerk, B. Smidt, Kattendijke, f2355; Goedemond, Hansweert, f 2043II. Kos ten, Wemeldinge, f 1846Wabeke en Kórstanje, Wemeldinge, f 1808; Abr. Willemse, Wemeldinge, f 1795. Voor Schilderwerk, F. K. Geluk, We meldinge, f 237J. Steenland, Wemel dinge, f146; J. Slaakweg, Wemeldinge, f142; Q. Iluijster, Wemeldinge, f 110. Gegund aan de laagste inschrijvers Kloetinge. Afloop openbare verkooping van huis en erf alhier, van M. Dagevos, gehouden op 13 Maart 1914, ten overstaan van notaris E. C. van Dissel te Goes. Kooper dhr. J. de Bruijne te Goes q.q. voor f 2315. AMSTERDAM, 12 Maart. Aardappelen. Da aardappelenprpen waren heden: Andijker blauwen per mud f 0.— a0.— Friesche borgers 2.25 2.50 blauwen 2.30 4.— Eigenheimer pooters 0.— 0.— Zeeuwsche bonten 1.80 4.30 blauwen 1.80 4.50 eigenh. 2.50 3.30 Spuisehe eigenheimers 2.50 3,25 Bravo pooters 1.75 2.20 Geldersche blauwen 2.30 3.50 Drentsche eigenheimers 1.70 2.— Duitsche roode 2.40 2.50 Rad-Star 2.40 3.— Zeeuwsehe bravo's 3.— 3.70 Malta's 67, a 77, ct. per kilo. Aanvoer 4 ladingen. N. R. C. Donderdag 12 Maart 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in franc3 Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt. 19.377- 19.327- 19.377. 19.377. 19.35 Mei 19.65 19.627'. 19.65 19.65 19.677, Juli 19.677. 19.677s 19.677, 19.727. 19.727, PARIJS. Tarwe gedruktper Maart fr. 26.65 a betaald, per April fr. 26.80 a per Mei/Juni fr. 26.85 a koopers, per 4 md. van Mei fr. 26.80 a 26.85 betaald, per Juli,/Aug. fr. 26.70 a 26.75. L\jnolie vast; per Maart fr, 62.50 a per April fr. 63.25 a per 4 mnd. van Maart 63.25 a 63.50, per Mei/Juni fr. 64.a per 4 md. van Mei fr. 64.25 a 64.50, per 4 laatste md. fr. 65.75 a Suiker 88 gr. kalm; per Maart fr. 28.75 a 29.50, witte no. 3 kalm; per Maart fr. 32.37 betaald en koopers, per April fr. 32.50 verkoopers, per Mei/Juni fr. 32.75 dito, per 4 mnd van Mei fr. 32.87 koopers, per Juli/ Aug. fr. 33.— verkoopers, per 4 md. van Oct. fr. 32.— koopers. NEW-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende nauwelijks prijshoudend en zonder zaken, fluctueerde verder om dezelfde rede nen als te Chicago en sloot traag. Loco on regelmatig. 12 Mrt. 11 Mrt. 10 Mrt. 9 Mrt. North 102:'/4 1037, 103'/., 1037i Roode Winter 106— 1057, 105'/, 1057, Maart Mei Juli 12 Maart 1017* 97— 11 10174 977, 10 1017, 97- 9 10P/8 967a CHICAGO. Tarwe. De termijnmarkt opende nauwelijks prijshoudend a 7S c. lager, daalde verder op gunstiger oogstberichten uit het Zuidwesten en tengevolge van flau were telegrammen, maar kleine aanvoeren in het Noordwesten, alsmede aankoopen door haussiers en baissiers lokten eene rijzing uit. Daarna liep de markt weder terug ten gevolge van dringend aanbod per Juli door Armour, in verband met groote voorraden in het Noordwesten en doordien er weinig exportvraag was, De markt sloot traag. Maart Mei Juli Sept. 12 Maart 937, 887, 87'/., 11 937, 887, 8774 10 93'74 887, 9 93- 877, N. R. C.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3