Telegrammen. Twee Geiten Pootaardappels 12 MAART, een Huis en Tuin te Westkapelle. enz Miprip m Tarwe, Olie en Suiker. BOUWLAND, BOUWLAND, Openbare Vergadering Gemengd Nieuws. Uit de Pers. Koloniën. Faillissementen. Laatste Berichten. Burgerlijke Sfand. Telegrafisch Weerbericht- Marktberichten. Advertentiën. Uit de hand te koop. A. Twee annexe percqelen B. Een perceel Amerikaansch Orgel TOEGANG VRIJ. op Vrijdag 13 Maart 1914, publiek verkoopen Openbare Verkoopingen. A. op Dinsdag 17 Maart 1914, Een Werkpaard, oud 5 jaar, een tweejarig Ruinpaard, 5 Ossen en Vaarzen, 3 Vaarsjes, oud 10 maanden, 1 Vrachtkar op Veeren en Rijtuigkussens. een groote partij Afbraak, als: Planken, Sparren, Latten, Platen, Deuren, Ramen, Kozijnen, een g-roote partij Eikenhout, zoo goed als nieuw, en een partij LOOPVARKENS. B. op Woensdag 18 Maart 1914, Een groote partij NIEUWE HOUTWAREN. 200 baggen Be'estenpeeën, 12000 K.G. roode Elakkeesche Paarde- peeën en 1500 drooge Musterd, 4 drachtige Zeugen en een partij Loopvarkens. DOMEINEN. OPENBARE VERKOOPING BIJ INSCHRIJVING op Donderdag 19 Maart 1914, _Leuke flater. De stoomtram, die Donderdagmorgen j.l. van Groningen vertrok en 't plaatsje Luchtenvelde pas seerde, reed, zoo vertelt O. N., dooreen groote troep kippendie daar op de baan liep. De machinist die nieuwsgierig was, hoeveel hij wel overreden had, ging uit de deur van de locomtief leunen. Door het passeeren van een bocht slingerde de machinist evenwel van de machine en blééf in een sloot liggen. De tram stoomde door tot het eerstvolgend sta tion, waar ze in plaats van stil te houden met een matig gangetje de machinist had gelukkig de stoom reeds afgesloten, met het oog op deze stopplaats voorbij reed tot verwondering van den conduc teur, die gewoon was, dat hier gestopt werd. En daar ook geen beweging op de machine te bespeuren was, besloot de conducteur in de vaart op de locomotief te stappen en kwam hier tot de ontdek king, dat de machinist onderweg verloren was. Een „klei nfe" vergissing. Iemand te Bergharen begaf zich met een ospink naar het naburige Wijchen ter- markt. Aldaar aangekomen had hij het genoegen! aldra daarvoor een lief hebber te vinden. Nadat deze het beest bekeken had en op den rug daarvan de goede eigenschappen van een melkbeest meende ontdekt te hebben, werd naai den prijs gevraagd. De koopsom werd genoemd, men vond den prijs billijk en het beest verwisselde van eigenaar. De nieuwe eigenaar, ten zeerste verheugd over zijn gedanen handel,haastte zich hiervan mededeeling te doen. Doch wie schetst 's mans verbazing toen hij vernam, dat hij niet een vaars doch een os had aangekocht. Nu ontevreden over zijn domme daad zag hij zich nu liever van zijn koop ontslagen. Dit kon natuurlijk niet |worden toegestaan, aangezien het beest ,de eigenschappen van ;een los toonde en eischte men betaling Ivan het gekochte. Niet dan na veel moeite werd daaraan voldaan. Door verkoop van het beest met verlies van een zestal rijks daalders is ;deze handelsman in zeker minder goede stemming over de gedane zaken, bij vrouwlief teruggekeerd. Geld. Door de bestrating gezakt. Een vigelante, door de JohanWerhulst- straat rijdende te Amsterdam had een ongelukkig avontuur. Hoewel de straat geheel het normale aanzien had, zakte plotseling het paard met zijn achterpooten het rijtuig met zijn voor...wielen door de wegzakkende bestrating. Er was eens klaps een kuiléén a anderhalve meter breed ontstaan Het paard viel, de koet sier viel van den bok, de passagier, een heer, viel door de ruit. Allen kwamen er vrijwel onbeschadigd af, alleen de heer moest zijn reis naar het station en de stad uit, vervolgen met een zeer diepe snede in een zijner vingers. Badhotel verbrand. Gister morgen. werd brand ontdekt in het nieuwe badhotel en 'kurhaus to Egmond. De brand weer kou tegen de vlammen niets uitrich ten. Door den feilen wind stond het ge bouw in korten tijd in lichte laaie en. brandde tot den grond toe af. Kievitseieren. Men verwacht dit jaar veel kievitseieren, daar. er reeds- zeem veel kieviten zijn. Naar de eerste eieren wordt reeds uitgezien, daar 'deze vogels al de bewegingen maken, die aan het eierleggen voorafgaan. (Tel.) S t r o o p e r s d r a ni a. In de bos- schen van prinses Charlotte te Meysse (België), heeft Zondagnacht een bloedig Vtroopersdrama plaats gehad. Drie stroo- pei-s wei-den verrast door vier jachtwach ters. Toen de laatste bevel gaven han den op", gehoorzaamde slechts een der stroopers, een ander zette het op een loopen en de derde loste een schot op de jachtwachters, zonder echter te tref fen. De jachtwachters antwoordden 'en een hunner schoten trof den strooper Jacobs in hals en achterhoofd, zoodat hij doode- lijfc gewond werd. Geheimzinnige ontploffin gen. In een groot deel' van New-York werden Maandagavond de bewoners: opge schrikt door een reeks achtereenvolgende ontploffingen in 'de straten. Het plaveisel werd over 'een lengte van oen mijl vernield. Tramwagens werden uit de rails gelicht, auto's cip> het trottoir geslingerd en alle ruiten in de buurt vernield en de hui zen beschadigd. Zes „wolkenkrabbers" be gonnen op zulk eeu bedenkelijke wijze te schudden, dat ze ontruimd moesten worden. Weldra sloegen er tien meter hoo- ge vlammen uit den grond, zoodat het begrijpelijk is, dat er een paniek ontstond en men aan een aardbeving dacht. De oorzaak der ontploffingen bleek ech ter gelegen te zijn in het feit, dat bij de werken voor een nieuwen ondersrond- schen spoorweg de waterleidingen waren ge spion gen, en dat de uitstroomende wa- massa's zulk Oen drukking op rie gasleidin gen hadden Veroorzaakt, dat deze insge lijks gebarsten waren. De vlammen waren door een neergeval len vonk van een electrische tram ont staan, en droegen er niet weinig toe bij om den schrik der bewoners te verhoogen. Politie en brandweer hadden de handen vol' werk. Eindelijk gelukte het aan de te hulp ge schoten werklieden de leidingen te slui ten. Het water had intusschen de onder- grondsche tunnel en kelders overstroomd, terwijl de ondergrondsche tramlijnen ook veel schade geleden hadden en gedeelte lijk moesten worden verlegd om liet ver keer te kunnen herstellen. Verscheidene personen 'bekwamen bij de ontploffing verwondingen. Scheepsramp. Het Noorsche poststoomschip „Bogdoe" is gisteren op weg van Iüel naar Noorwegen bij Skagen met het Deensche stoomschip „Dania" in aanvaring gekomen, waarbij de „Bog doe" binnen 5 minuten zonk. De beman ning kon nog in tijds gered wordeneen matroos werd echter verpletterd. De „Bogdoe" was een totaal nieuw schip, van alle reddingsmiddelen voorzien. Het schip zonk echter zoo snel, dat geen tijd meer overbleef om de reddingsbooten te strijken. In het gezonken schip is met de Duitsche post voor Noorwegen, tevens een aanzienlijk bedrag aan geld verloren gegaan. Moderne oorlogen. Binnen kort zal het eerste oorlogsschip;de „Iron Duke" met kanonnen ter beschieting van luchtvaartuigen wordeu uitgerust. Twee dezer kanonnen zullen op het achterdek van het schip worden opgesteld De kanonnen schieten een licht ontplof bare granaat van twaalf pond tot een hoogte van 7000 meter in de lucht. Naar beweerd wordt, zou het vijandige luchtschip, zelfs bij een missend schot om het geweld der ontploffing genood zaakt zijn te dalen. Eigenaardig veizoek. Een eigenaardige ontdekking deed vooreenige dagen een winkelier te Southwick in Engeland. Toen hij t een Cheddar-kaas doorsneed, stootte zijn mes op een hard voorwerp, dat een blikken doosje bleek te zijn. Dit bevatte 15 cent en het ver zoek, of de vinder aan den Nieuw-Zee- landschen fabrikant van de kaas wou melden, of de'kaas hem als Nieuw-Zee- landsche of Canadeesche verkocht was. De winkelier:!! voldeed aan dit verzoek, en deelde den fabrikant mede, dat de kaas hem als Canadeesche verkocht was. Het adres Do uw esTjipto. Naar aanleiding van dit adres schrijft De Rotterdammer: Douwes Dekker en zijn beide schild knapen, Tjipto en Soewardi, hebben een adres gericht tot den Gouverneur-Gene raal. Een adres, geen rekest. Een verzoek om intrekking van het intern eeringsbesluit wordt door hen niet gedaan. De heeren bepalen er zich toe eenige algemeenheden uit te spreken, waaruit de Gouverneur-Generaal zoo goed en zoo kwaad als dit 'mogelijk is, maar moet zien op te maken hoe hun tegenwoor dige gezindheid is en in de toekomst hun gedrag zal zijn. Alles wat zijzeggen is echter erg vaag. Wij weten niet of dit fraaie epistel door den Minister zal opgevat worden als bewijs eener betere „mentaliteit", en of de in uitzicht gestelde bemiddeling hun nu zal worden geschonken. Eenige twijfel daaromtrent is zeker wel geoor loofd. Wij zouden echter wel eens willen weten wanneer dat adres is ver zonden. Want de stemming van de heeren bleek nog kort geleden niet veel verbe terd. In de Expres van 10 Januari noem de Tjipto het gebruiken van geld uit de Indische schatkist voor vlootbouw „roof", dreigde hij Japansche onder wijzers naar Java te roepen en beweerde geen dankbaarheid schuldig te zijn aan het Gouvernement, dat hem voor arts liet studeeren. „Wat te denken van een gauwdief, die dank baarheid van den beroofde durft e i s c h e n schreef Tjipto. 't Zou wel interessant zijn te weten of deze liefelijke ontboezeming geschreven is vóór of na het tijdstip, waarop het adres aan den Landvoogd in zee ging. Of zijn beide stukken wellicht met dezelfde mail verzonden Gevaarlijke proefnemingen. Aan het Instituut Pasteur te Bataria zijin de doctoren druk bezig met hetfj berei den van een serum tegen slangen-gil'. Voor dit doel werd een groote verzameling gif tige slangen aangekocht, schrijift het „N. v. d. D. v. N.-I." De dieren worden vóór het aftappen van het venijn met chloroform bedwelmd. Met één soort heeft men groote moeite. Dit is de z'.g. oelar sendok, dit dier sipliwt nl. reeds bij het zien van een menschelijfc wezen het voorradige gif uit. De lezer zal zich herinneren, dat eenige weken geleden hier ter stede arriveerde de Australische geneesheer Fox, die zich reeds gedurende langen tijd bezig! hield met de bereiding van bovengenoemd serum; zijn proeven te Weltevreden slaagden toen niet naar wensch en zij worden thans dooi de aan het Instituut Pasteur verbonden aesculapen voortgezet. De proefnemingen werden bijgewoond door een inlandschen slangen-bezweerder uit Kampong Doerie, alhier. Deze neemt de slangen in de hand en laat ze rustig om zijin lichaam kronkelen, zonder dat de ongure dieren hem leisel toebrengen. De man beweert djat de slangen bevreesd voor hem zijin, doch dat het met zijn macht over de reptiliën zou zijn gedaan, wanneer ze hem onverhoopt mochten bijten Zaterdag werd te 's Heer Arendskerke in de 'herberg bij C. M. van hvaarden, ten overstaan van notaris Klaar, pu bliek verkocht een woonhuis met schu ren, kippenhok, erf, tuin en boomgaard, in de gemeente 's Heer Arendskerke nabij hot. dorp, groot '13 aren aan dhrn. Joh. Bur ger en Jac. Meulenberg, beiden te 's Heer Arendskerke, voor f 1725. Uitgesproken Middelburg, 14 Jan. E. Jouret, wagen maker en herbergier, wettelijk wonende te Clinge, thans zonder bekende woon- E laats. R. C.mr. baron thoe Schwarzen- erg en Hohenlansbergcur. nir P. J. van Bortel, te Oostburg. KRUININGEN. Verslag vergadering groenten- en .fruitkweekemvereeniging „Eerlijk en Trouw" gisteren alhier. De vergadering werd geopend dooi' den voor zitter. Er werd meegedeeld, dat de augur- kan werden verkocht voor 7 cent per kilo, te plukken 2 maal in de week, van 6 14 c.M. Uitschot 3 cent per K.G.opper vlakte v,an 11 gemeten pl.m. De zaaib oo- nen, Henrich reuzen (witte) werden aan geboden voor 60 cent por K.G., voor pl.ni. 30 gemetenniet igewasschen en niet gesor teerd. Ook werd er nog een voorstel ge daan om de koninklijke goedkeuring aan te vragen, wat na drukke bespreking werd aangehouden tot een volgende vergade ring. Tweetal te Krabbendijke W. F. Geerds te Idskenhuizen en A. H. Nieboer te Lol- lum. D s. K e t f Do „Grand Rapids Press" van 23 Febr. 1.1. bevatte het portret van Ds. J. A. Ivet geb. 16 Aug. 1864. Uit de bijgevoegde mededeeliugen ne men we nog over dat tot zijn kerk meer dan 200 gezinnen behoorden en bij: buiten zijn arbeid als herder en leeraar (hij preekte 's Zondags 3 maal) deel nam aan verschillenden Christelijken arbeid. Van den overledene zijn nog in leven zijn beide zonen, Egbert en Adriaan, te ler- seke geboren. MIDDELBURG. OndertrouwdJ. La- main, 27 j. jm. en P. Dieleman, 26 j. jd. Overleden: W. D. de Jager, 70 j., ongeh. z.; P. Baas, 29 j. jm.; M. A. J. Steijln, 8 j„ d.; G. M. Feij, 7 d„. z. GOES. Ondertrouwd: 11, Jacob de Jon ge, 22 j. jm. en Christina Reijjorse, 26 j. jd. Geboren: Anna, Philippina, d. v. Got- lieb Peter "Joseph Ka u ff maim en Anna Maria Michels10, Maria Louisa, d. v. Jacob Glerum en Catharina van Ilekke. Vlain 3 JjoJ 7 Maart. VLISSINGEN. Bevallen: G. Meulmees- ter, geb. Marijs, d.; H. J. Stroo, geb. Schot, z.; M. J. de Langhe, geb. Vandam- me, z.; S. M. van de Woestijne, geb. de Pauw, d.; H. C. van der Kuijl, geb. Desloover, d. (levenl.) Overleden: M. Pieters, wed. van A. He- keibeke, 91 j. 's GRAVENHAGE. De procureur-gene raal bij het Hof alhier eischte tegen W. en C. F. te Zaamslag (in hooger beroep) van het vonnis der rechtbank te Mid delburg, waarbij ze tot 9 mnd. waren veroordeeld) wegens bediiegelijk te kort doen van schuldeisehers in een faillis sement, een jaar gevangenisstraf. Mr. Evers uit Middelburg vroeg vrijspraak en onmiddellijke invrijheidstelling. 's GRAVENHAGE. De Hocge Raad heelt J. V., die door den kantonrechter te Goes wegens overtreding der loterijwet tot f 10 of 0 dagen en door de Rechtbank tot 2 geldboeten van f5 was: veroordeeld, vrij gesproken. 's GRAVENHAGE. Door het in gebruik nemen van een telegraafkabel tusschen Waarde en Walsoorden is het mogelijk geworden, om aan het kantoor Terneu- zen op eenvoudiger wijze dau thans een tweede verbinding op Rotterdam en an dere kantoren tot stand te brengen 's GRAVENHAGE. Voor het Gerechts hof werd heden behandeld de zaak tegen A- Fr. beklaagd van overtreding; der lote rijwet en deswege door den kantonrech ter te Goes veroordeeld, tot f10 boete subs. 3 dagen hechtenis. De zaak was door den Hoogen Raad naar het Hof verwezen. De verdediger nu;, van Tra a vroeg vrijspraak. De precureur-generaal leischte 2 geldboeten van f 5, subs. 2 maal 3 dagen hechtenis. AMSTERDAM. De 5e Kamer der Arr. Rechtbank heeft vrijgesproken den 19- jarigen chauffeur, die een 16 jarigen jon gen bij een twist met een mes in den hals gestoken had, tengevolge waarvan deze stierf. MAASTRICHT. Door den Belgischen trein is zekere J. H„ klerk bij de S. S„ overreden en gedood. SITTARD. Zekere B. werd zoodaivg met een paal op het hoofd geslagen, dat zijn toestand levensgevaarlijk is. De dader is voortvluchtig. KARLSRUHE. Het hocge wal er in Ba den en Würtemberg heeft reeds 5 slacht offers geëischt. De zware regens doen het water sterk wassen. Naar waarnemingen in den morgen van 11 Maart medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. ImAituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 771.3 te Ilorta, laagste stand 748.5 te Riga. Verwachting tot den avond van 12 Mrt. Zwakke tot matigen, Westelijke tol Zui delijken wind. Lichtbewolkt, later toene mende bewolkte lucht met eenige kans op regen. Nachtvorst.. Iets zachter over- dag. OOSTBURG, 11 Maart 1914. Oude Tarwe f 0.a f nieuwe Tarwe f 9.a f' 9.75, Rogge f 6.50 a f 6.75, nieuwe Wintergerst f 9.— a f 9.50, Zomergerst f9.— a f9.40, nieuwe Haver f7.50 a f7.75, Kookerwten f 9.25 a f 10.Voererwten f 0.— a f 0.—, Paardeboonen f 9.25 a f 9.50 alles per H.L. Dinsdag 10 Maart 1914. PARIJS. Tarwe gedruktper Maart fr. 26.70 a betaald, per April fr. 26.90 a 26.95, per Mei/Juni fr. 27.— a koopers, per 4 md. van Mei fr. 26.85 a 26.95 betaald, per Juli/Aug. fr. 26.70 a 26.65. Ljjnolie prijsh.per Maart fr. 60.50 a 60.75, per April fr. 61.50 a per 4 mnd. van Maart 61.75 a per Mei/Juni fr. 62.50 a 62.75, per 4 md. van Mei fr. 63.a 63.25, per 4 laatste md. fr. 64.50 a Suiker 88 gr. kalm; per Maart fr. 29.— a 29.50, witte no. 3 prijsh.; per Maart fr. 32.50 betaald en keopers, per April fr. 32.62 verkoopers, por Mei/Juni fr. 32.87 dito,, per 4 mnd van Mei fr. 33.— koopers, per Juli/ Aug. fr. 33.12 verkoopers, per 4 md. van Oct. fr. 32.keopers. NEW-YORK. T a r w e. De termjjnmarkt opende vast en zonder zaken, fluctueerde verder om dezelfde redenen als te Chicago en sloot prijshoudend. Loco vast. 10 Mrt. 9 Mrt. 7 Mrt. 6 Mrt. North 103'/., 103'A 103— 103— Roode Winter 105'/- 105'/.. 105105 Maart Mei Juli 10 Maart 1015/, 97— 9 101"/,, 96'/- 7 101'/, 96"/, 6 101'/, 96'/- CHICAGO. Tarwe. De termfinmarkt opende traag en 3/s c. lager, daalde verder wegens grootere aanvoeren in Winnipeg, op flauwere telegrammen, in verband met nei ging tot verkoopen van Armour per Mei en naar aanleiding van gunstige oogstberichten, waarna oogstberichten van Rusland, aankoo- pen door haussiers en baissiers, groote uit- klaringen, Bradstreets verslag en contra- minedekkingen een rijzing tengevolge had den. Het slot was vast. 10 Maart 9 7 6 Maart Mei 933/4 93— 92:'/4 93'/, Juli Sept. TA 87-V, 87®/, 88'/, N. R. C. Heden overleed na een langdurig lijden, injtden ouderdom van twee en zestigf'jaar mijn Echtgenoot C0RNËLIS JOHANNES STEIJNS, in leven schoenmaker. Wed. C. J. STEIJNS— De Nooijer. Heinkenszand, 8 Maart 1914. Volstrekt eenige kennisgeving. Voor de vele bewijzen van deel neming ontvangen bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoote, Moeder, Be huwd- en Grootmoeder, JOHANNA KRIJGER, betuigen wij onzen harte- lijken dank. Uit aller naam, C. HUIJSMAN. Koudekei'ke, Maart 1914. Voor de vele blijken van deelne ming, ondervonden gedurende de ziekte en bij het overlijden van mijn geliefde Echtgenoote en Moeder, PIETERNELLA LEUNTJE SLABBEKOORN, betuigen wij onzen hartelijken dank. A. WEI.JNS Jr. en Kinderen. Wolphaartsdijk, 11 Maart 1914. te Westkapelle, aan den Rooversweg, groot 1.17.61 H.A. (2. Gem. 299 R), in pacht bij Willem Lievense Jacobzoon tot rooven oogst 1914. bij de Hofstede „Hazenberg", in de ge meente Domburg, groot 41.40 A. (1 Gem. 16 R.), in pacht bij A d r. W e st e rb e e k e Joostzoon tot rooven oogst 1914. Inschvijvingsbiljetten in te leveren vóór of#op 2 April a.s. ten kantore van ISAAC DE WOLFF te Middelburg. te koop, 2e en 4e dracht. Adres Seis- weg E 132, Middelburg. te koop met 13 registers en spiegel, Hulp postkantoor Serooskerke (W.) des avonds te half acht in het café van J. MABILOT te Souburg, ter nadere uit eenzetting van het doel eener op te rich ten Coöperatieve Boerenleenbank en Spaarbank. De Notaris M. C. SCHRAM, te Krui- ningen, zal des middags te 12 uur, ten verzoeke van Mej. de Wed. P. Cok en Kinderen, in het „Wapen van Zeeland", te Kruiningen, alsMahonie- en Eikenhouten ronde- en andere Tafels, Penanttafeltjes, di verse Stoelen, Lampen, Spiegels, Klok ken, veeren Bedden met toebehooren, Huishoudlinnen, Tafelkleeden, Karpet ten, Loopers, Matten, Vulkachel, Doof potten, Stoven, eene groote partij Blik-, Tin-, Koper-, IJzer-, Glas-, en Aarde werk, Arbeidersgereedschap en hetgeen verder ten verkoop zal worden aange boden. Kijkdag Donderdag 12 Maart a.s. De Notaris H. W. NEERVOORT te 's-Gravenpolder zal des namiddags 1 uur, op het plein bij dhr. M. Verbeem, in de Voorstad te Goes, in het OPENBAAR VERKOOPEN: Voorts: des middags 12 uur, aan de herberg van dhr. P. Reijerse te 's-Gravenpolder, VAN De Ontvanger der Registratie voorde Gerechtelijke Akten en der Domeinen te Middelburg, is voornemens des morgens 11 uur, te zijnen Kantore te Middelburg, Sint Pieterstraat A 65 Kamer No. 1, in het openbaar bij inschrijving te verkoopen 'het aan de Zuidstraat te Westkapelle staande HUIS met TUIN, plaatselijk gemerkt No. 127, zijnde de voormalige opzichterswoning, Kadastraal bekend gemeente Westkapelle, Sectie B No. 2360, groot 10 Aren, 60 Centiaren. Aanvaarding dadelijk bij de gunning. Grondbelasting vanaf 1 Januari 1915. De op zegel gestelde inschrijvingsbil jetten, onderteekend door inschrijver en zijn twee borgen, moeten op bovenge- noemden datum vóór 11 uur 's morgens zijn ingeleverd ten voornoemden Kantore, alwaar de voorwaarden ter inzage liggen en verdere inlichtingen worden verstrekt te koop. GO mud Bravo's, bij A. IMANSE, N.- en St. Joosland.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3