Telegrammen. Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Rechtszaken dal dil bezwaar vooral ernstig weegt voor gemeenten als Velsen e.a, me', een groote arbeidersbevolking, en een laag belastbaar inkomen, waardoor hei te voorzien is, dat op deze wijze de Wet zeer ongelijk zal drukken, en de armste gemeenten het zwaarst zullen worden belast. dat afgezien van bet feit, dat de ouderdomsrenten voor een gedeelte ten laste van de gemeenten worden ge bracht, bovendien aan de gemeenten een belangrijke financieels last wordt opgelegd ,door de uitvoering dezer wet voor een groot deel in de handen der gemeentebesturen te leggen dat toch een uitgebreide administra tie als hier gevorderd wordt, een vaak moeilijk onderzoek en de verdere kosten aan de uitvoering verbonden, geheel door de gemeenten moeten worden ge dragen; dat het optimisme ten deze spreken de uit de memorie van toelichting, geenszins door het gemeentebestuur wordt gedeeld; dat de gemeenten 'reeds zoo zeer zijn belast met de uitvoering van wetten, zonder da! lie ltijk de onkosten aan de gemeenten vergoedt, dat het aan hoogst ernstige bedenking .onderhevig is, om op deze wijze nog meer ten laste der ge meenten te brengen; dat reeds thans door vele gemeen tebesturen wordtx uitgezien naar een spoedige herziening der gemeentewet, waarbij aan de gemeenten ruimere voegdheid wordt toegekend op het gebied van belastingheffing, aan gezien het in onderscheidene ge meenten steeds moeilijker wordt het financieel evenwicht te bewaren; redenen waarom hij zich tot Uwe ver gadering wendt met het dringend ver zoek, te willen handhaven het thans geldend beginsel, dat ouderdomsrente en administratieve bemoeiingen voor deze aangelegenheid komen ten laste van liet Rijk en deze niet zullen wor den gebracht ten laste der gemeenten." De gemeenteraad van Velsen bestaat uit personen van allerlei politieke richting. De voorsteller van 't adres is een antireVo- litionair. Alle leden stemden voor. Wel een bewijs, dal het verzet tegen deze bepaling niet wordt be heers ebt door de politiek. liet is nu eenmaal een feit dat lfet Rijk in de laatste jaren tal van lasten legt op de gemeenten, zonder daarvoor eenigc tegemoetkoming toe te kennen. Het Itijk redeneert daarbij zoo: er zijn nu eenmaal ambtenaren op de gemeente sec retarieën; laten die nu dat werkje maar doen. Doch er komen zooveel karweitjes dat de secretarieën het ten slotte niet meer af kunnen; en de gemeente een ambtenaar meer aanstellen moeten. Waar dan nog de last bij komt van een onderzoek naar de levensomstandighe den der rentetrekkers, wat ook niet overal even gemakkelijk en vlug gaan zal. Voordrachten Dahne. Wij vestigen de aandacht op het inge zonden stuk uit Goes in dit no. van de hoeren K. Brants c.s. Dr. Dahne, die reeds vroeger ons land bezocht inet zijn hoogst belangrijke voor drachten, is bereid ook ditmaal weer naar Zeeland te komen, mits te voren vaststa dat er belangstelling voor zal zijn. Nu, wie de Goesenaren kent. behoeft aan het laatste niet te twijfelen. Toch wekken wij gaarne onze lezers nog eens op, om deze voordrachten te gaan hooren, wier lof door de gansche pers in ons land en daarbuiten gezongen wordt. Men meene niet, dat de voordrachten slechts voor ingenieurs en technici van belang zijn. De populariteit is waarborg, dat ook lee- ken op natuurkundig gebied ervan kunnen profiteeren Wie het genoegen reeds hadden ze te hooren, verzekeren ons eenstemmig, dat deze voordrachten zelfs de stoutste ver wachtingen overtroffen. Wij twijdden dan ook niet of men zal er algemeen een dank baar gebruüfcvan maken. Jubileumzegels. De directeur-generaal der P. en T. vestigt de aandacht van belangstellenden er op, dat de oplaag der jubileum-fran keerzegels nog niet is uitgeput, en ook die beneden f 1 op eenige kantoren nog voorhanden zijn. Zij die zich alsnog hoeveelheden dezer zegels zouden willen aanschaffen, doch daarin aan het postkantoor hunner woon plaats niet kunnen slagen, kunnen hunne aanvragen richten tot het hoofdbestuur der posterijen en telegraphie, aan welke aanvragen, zooveel mogelijk, zal worden voldaan. Landverhuizers naar Zuid-Afrik a. De consul-generaal der Nederlanden te Pretoria waarschuwt tegen landver huizing van arbeiders naar Zmd-Afrika, indien niet vooraf zekerheid is verkregen dat de belanghebbenden bij aankomst aldaar arbeid zullen verkrijgen. Landverhuizing naar de Ver. St Aan hen die voornemens mochten zijn om, afgaande op aanbiedingen van de „Üanaher-Holfon Company" te Minne apolis naar de Vereenigde Staten te emi- greeren, wordt aangeraden, alvorens daar toe te besluiten, inlichtingen in te win nen bij het Departement van Buitcn- landscne Zaken. Uitsmijters-taktiek? Toen de Raad van de nieuwe gemeente Almelo voltallig was, hebben de vier wet houders, de heeren B. v. d. Eist Bz., G. Schotveld, mr. G. Kortenbout van der Sluys en 'mr. G. J. Sybrandy, hun man daat ter beschikking van den Raad ge steld. De Raad heeft gisteren op voorstel van den soc. dem. Schotveld besloten, het aantal wethouders terug te brengen van 4 op 3. En 't gevolg was dat tot wethouders benoemd werden de heeren mr. U. J. ten Bruggencate, vrijz., B. v. d. Eist, Bz., vrijzen G. Schotveld, s. d. a. p. De eenige Rechtsche wethouder (mr. Sybrandi) is dus uitgevallen. (Ned.) Uit de S. p. A. P. De heer G. J. Petersen, soc.-dem. wet houder te Sappemeer heeft bedankt als lid der S. D. A. P. Hij1 wenschte niet te voldoen aan het reglement van de a.f- deeling om ieder jaar rekenschap af te leggen van zijn raadsverrichtingen. Boeken. Omdat de zolders kra ken moei er een kolossale opruiming voor spotprijzen gehouden worden van beste boeken der beroemdste auteurs. De be kende firma Gebrs. E. en M. Cohen, Hee rengracht 326, te Amsterdam biedt in hun annonce o ppagina 4 thans werken aan van Parken, Ernst, Dickens, Busch, enz., romans, wetenschappen, dichtwerken, gra vares, enz. voor bijna niets. D e Z u i d-B e v e 1 a n d s c lie Wa terleiding. De scheepsb. en werkt, ing. F. H. von Lindern publiceert beschou wingen over groepwaterleidingen, meer in 't bijzonder over die op Zuid-Beveland, en komt tot de volgende slotsom „Het is toe te juichen, dat de regee ring, met het hygiënisch nut van goede watervoorziening in kleinere gemeenten en ten plattelande voor oogen, steun van het rijk heeft in uitzicht gesteld, zij het dan ook, dat zij, uitgaande van de meening, dat deze watervoorziening zich zelf bedruipen kan, alleen steun wil ver- leenen voor voorbereidende maatregelen, voorloopige onderzoekingen, en om de waterleidingen door de eerste moeilijke jaren heen te helpen, doch niet om ver liezen in de exploitatie te dekken (zie de toelichting van de desbetreffende artikelen der Staatsbegrooting van 1910). Het kan echter betwijfeld worden, of daarbij nu de juiste weg is ingeslagen, en of niet juist de oprichting van groep waterleidingen, met haar nadeelige ge volgen voor de gemeentekassen, de op lossing van het vraagstuk der water voorziening belangrijk zal belemmeren. Daarom is het dubbel te betreuren, dat aan de centrale commissie voor drink watervoorziening niet de noodige objec tiviteit kan worden toegekend. Immers toch alle persoDen, die bij [liet maken van lfet ontwerp voor Zuid-Beveland op den voorgrond draden, werden tot lid der Staatscommissie voor Drinkwater voorziening benoemd, welke over het ontwerp aan de regeering advies had uitte brengen. Met een enkele uitzonde ring maken zij ook thans nog deel uit van de centrale commissie voor drink watervoorziening. Het oordeel eener commissie over een stelsel, dat met medewerking van eenige harer leden het licht mocht zien, kan daarom het volle vertrouwen niet inboezemen". Middelburg. Te beginnen met 8 Maart zullen alle kappers- en barbierszaken des Zondags gesloten zijn. Naar ,wij vernemen zal aan de op 23 maart te houden aandeelhoudersver gadering van de algemeene maatschappij tot beleenen en aankoopen van met vrucht gebruik of periodieke uitkeeringen belaste waarden worden vastgesteld over 1913 8 pCt. dividend uit te keeren. In de Stationsstraat alhier is Zater dag een brievenbus neergelegd, welke al daar zal worden geplaatst. Men hoopt hier door de bussen aan het station wat te ontlasten, daar deze altijd overvol zijn. hetgeen veel last veroorzaakt aan de post conducteurs, die vooral tusschen hier en Vlissingen dikwijls groote moeite hebben om alle brieven gesorteerd te krijgen. Het 'is te hopen, dat de bewoners vair Stationstraat en omgeving hiermede reke ning zullen houden en hunne brieven zoo veel mogelijk jn de nieuwe bus zullen werpen, hetgeen vooral als men goed no titie neemt van ae uren van lichting, mett een beetje goeden wil in de meeste ge vallen wel zal kunnen. Vlissingen. Zondagmorgen kwam hier ter roede, de nieuwe Nederiajidsche stoom boot „Hercules" van Amsterdam te.n einde te proefstoomen. Na gehouden proefvaart vertrok het schip naar Genua. De stoom boot groot plm. 2250 Bruto ton is eigen dom van de Kon. Nederl. Stoomboot Maat schappij te Amsterdam. Sedert eenige dagen wordt hier ver mist zekere K., bediende en reiziger in een manufacturenzaak, die zich heeft schuldig gemaakt aan verduistering van een aanzienlijk bedrag ten nadeele van zijn patroon. De politie doet onderzoek. Gisterenmorgen is een Belgische ri- vierloods bij het verlaten van een schip op de reede, te water gevallen. Een red dingsboei werd hem toegeworpen, welke hij wist te grijpen, waarna hij na eenigen tijd door de bemanning van de Belgische motorboot werd gered. 1 Borssele Benoemd tot klerk op het kan toor der directe belastingen te Heinkens- zand ingaande 1 April onze dorpsgenoot dhr. C. Zweemer. Het oude kerkgebouw der Oud-Geref. gemeente is bij inschrijving verkocht aan dhr. Joh. Walhout voor f 1600. Heirkenszaiid. Algemeene ledenverga dering der algemeene veeassurantie voor Zuid-Beveland te Heinkenszand op Za terdag 7 Maart, hij dhr. A. Vermeulen. Tegenwoordig 19 leden. De rekening der afd. Paarden bedroeg in ontvang f 9968,57s, in uitgaaf f8083.30s, goed slot van f 1935.27. Idem der afd. Rund vee bedroeg in ontvang 14265.87, in uitgaaf f2828.83, goed slot van f 1437.04. De balansen der afd. Paarden en Rund vee sloten respectievelijk met een actief en pastief van f8442.01 en f3221.06. De rekeningen en balansen werden onver anderd goedgekeurd en vastgesteld. Uit het ledcnregister blijkt dat in de afd. Paarden over het jaar 1913 waren ver zekerd 148 leden voor een gezamenlijke waarde van f387.861.en in de aid. Rundvee 146 leden voor een gezamen- lijde waarde van f 166.682.—In 1913 is vergoed voor 18 paarden en 6 veulens tezamen f7280.en voor 9 koeien en 9 runders f2416.—. De assurantiepremie voor 1914 werd vastgesteld voor paar den 12.12 en Voor rundvee f 1.07 per f 100 verzekerde waarde. De heeren W. van Liere en P. de Dreu, die aan de beurt van aftreding waren zijn als commissarissen herkozen met algemeene stemmen. Bij den landbouwer N. van Stee alhier heerschte de laatste dagen een ware rattenplaag, totdat men Vrijdag middag met al het werkvolk en een paar honden aan het werk ging om zich van deze lastige dieren te bevrijden. Na af loop had één van de werklui de aardig heid de ratten (105 stuks) te verzamelen en op ééne rij op den publieken weg ten toon te stellen. Zaterdag werd ech ter op last van de politie, de diertjes onder groote hilariteit van den weg verwijderd. Kapelle Alhier is Zondag overleden de heer L. E. A. Lieberl, sinds 1895 notaris aldaar en lid van de Kamer van Toezicht, op liet Notarisambt in Zeeland. De ge meente verliest veel ia hem, want hij behoorde tot de milddadigste burgei's. Zondagmorgen reeds vroeg werden de inwoners van Kapelle opgeschrikt door het geroep, brand, brand. Nijvere handen spoedden zich naar de plaats des onheils, nieuwsgierigen stroom den toe, zoodat alles in rep en roer was. Midden i'n het dorp was een begin van, brand ontstaan, spoedig echter weerklonk Wees maar gerust. De brand is gebluscht. De heer S. mocht zich weldra gerust gevoelen, waar men tijdig den brand meester was. Rilland-Bath. Zaterdagmiddag brak van het alhier op de reede liggende schip „de Jonge Cornelis"-, schipper A. den Dikken, thuis behoorende te Terneuzen „de Dirk" waardoor de giek naar beneden viel en op het hoofd van den knecht neerkwam, met dit gevolg, dat geneeskundige hulp moest worden verleend. De toestand is thans bevredigend. Hansweert. Het sleepschip „Morgenster 7" schipper Berwakl met eene lading am moniak, dat met lekkage t'e Zijlpe in de haven was binnengesleept, heeft een ge deelte dier lading in het schip „Zeeland", schipper Apallius overgeladen, waarna de reis naar België werd voortgezet. 's-Gravenpolder. Dezen winter zijtn uit de volksbibliotheek alhier afgegeven 484 boekdeelen. De rekening over 1913/14 werd Vrijdagavond goedgekeurd in ont vang op f 26.41, hierbij inbegrepen het vorig goed slot; in uitgaaf op f 14.80, slui tende met een batig' saldo van f 11.62. Sluis. In de „N. Z. Crt." staat de heer Noest, d-e gevallen oandidaat voor den gemeenteraad, gesignaleerd als lib. In „Het Vaderland", heet hij A.-R. Wij ver wachten dat liet moest zijn C.-1L, daar hij is candidaat geweest van de niet- Roomschen oftewel protestanten, en dat zijn voor het meerendeel liberalen.' Souburg. Donderdagavond zal hier een vergadering gehouden worden, waarin het doel eener op te richten Coöperatieve Boerenleen- en Spaarbank zal uiteengezet worden. Men zie de advertentie in dit nummer. Ned. Herv. Kerk. Aangenomen naar Sliedrecht (toez.) door J. H. C. Kater te Oudshoorn. Ovezand. Gekozen tot president-kerk voogd de heer A. van der Slikke en tot kerkvoogd de heer D. Renrijnse; een en ander in de plaats van den president kerkvoogd W. N. van Liere. Geref. Kerken. Aangenomen naar Vli.ssingen door dr. A. A. v. Schelven te Maarssen. (Dr. v. Schelven is een zoon van ds. B. v. Schel ven te Amsterdam, voorheen te Souburg, en een kleinzoon van wijlen ds. A. v. Schelven, in leven o.a. pred. te Goes.) Bedankt voor Pieterburen door S. v. Leeuwen te Oostermeer; voor Zwam- merdam en Opperdoes, door F. W. H. Bramer te Heinkenszand. - Wijlen de heer D. Wisse te Bors sele heeft aan de Geref. Kerk aldaar f 2000 (gelagateerd. D s. J. A. K. et. f Zondag 22 Februari 1.1. overleed to 'Grand Rapids ds. J. |A, Ket, predikant bij de Chr. Geref. Kerk aldaar. De overledene werd te Delft ge boren en was als onderwijzer werkzaam aan de Chr. school te Bergen op Zoom, vanwaar zijn vrouw afkomstig is. Hij volg de dhr. 'Staal op als hoofd dor Chr. school le lersoke. Vandaar vertrok hij met zijn gezin naar Transvaal. Door do Engelschen werd hij naar Nederland te ruggezonden. Hij sprak toen op verschil lende plaatsen over Transvaal en den oorlog. Kort daarna vertrok hij1 naai Ame rika en ging daar voor predikant studcc- ren. Zondag 8 'Februari predikte hiji nog als naar gewoonte. Een hevig maaglijlden (operatie was niet 'meer mogelijk, daal de koorts te hoog was, n.l. 42°) maakte een eind aan zijtn leven. Hij had het plan gemaakt dezen zomer Voor 3 maanden naar Nederland te komen. Geslaagd te Breda op liet examen voor nuttige handwerken de dames W. Pasman te Goes en .f. M. van Groesen te Zierikzee. Dr. ,H. Schokking te 's Gra.venhage heeft f6000 ontvangen om een Chr. school te stichten. Door J. B., logementhouder te Vlissingen, is 'cassatie aangeteekend te- gens diens vonnis van de rechtbank te Middelburg van 6 dezer, waarbij hij we gens overtreding der jachtwet, met ge deeltelijke bevestiging van liet vonnis in eersten aanleg, is Veroordeeld tot f 10 b. s. 2 d. h. Voor het kantongerecht te .Middelburg werden Zaterdag de laatste drie van een reeks zaken behandeld, waarin drogisten uit. Middelburg of Vlissingen als beklaag den waren gedagvaard. De eerste zaak betrof, die 'liegen een drogist uil Vlis singen, die pillen van dr. 'Alortin ver kocht had, welke .aangekondigd worden voor abortis, doch slechts een gewoon laxeermiddel blijken te zijn. Da bediende van dezen drogist had wonderzalf „de Walvisch" afgeleverd, maar daarvoor geen geld ontvangen, er was slechts van ruiling sprake. Deze beklaagde hoorde dus vrijt spraak eischen. De laatste was echter min der gelukkig, deze bekt, een drogist uit Middelburg, die aan den verbaliseeretti- den maréchaussée verkocht had vier wormkoekje,s, een wonnpatroon en ten slotte een verpakt Engelsch artikel waarop de aankondiging, dat liet dienstig is voor het dooden van schadelijke dieren, maar waarop tevens het woord „Poison" als bewijs, dat het vergift bevat, voorkomt. De verbalisant had gevraagd ooi ratten kruit, dat bekt zeide niet te verkoopen en waarop hij' dit gaf. Bekl. zeide, dat bij thans toch gedag vaard is voor rattenkruid en dat dit ar tikel op de lijist C., die de verboden artikel len opgeeft, .voorkomt onder den naam van Arsenigzuur, .terwijl het verkochte nitras strychini bevat, zooals ook cle getuige- deskundige verklaarde. De kantonrechter wees er hem op>, clat ook dit artikel op lijist C. voorkomt en hij dus toch in ieder geval in overtreding was. Ook wees bekl. er nog op, dat een ander scheikundige niet heeft kunnen vaststellen uit welke bestanckleelen ,het Engelsche artikel be staat. ,De eisch luidde f 20 boete subs. 5 dagen hechtenis. In .verband met de groote actie welke den laatsten tijd is gevoerd tegen de dro gisten, vernemen wij, dat deze van hoo- ger haard is bevolen en dat de vergifti gingszaken die verleden jaar in ons land voorkwamen daaraan niet vreemd zijn. Vervolgens werden eeltige zaken betref fende de overtreding der ijikwet behandeld. Bij1 een daarvan, die tegen A. J. te Mid delburg deed zich de vraag voor of de verbalisanten de bevo.egdheid hadden jn het pakhuis van J. binnen te treden, om dat dit niet is een voor het publiek toe- gankelijike plaats. In verband hiermede werd het onderzoek in deze zaak veertien dagen uitgesteld. l>e bekl. J. M. T., eveneens uit Middel burg, was gedagvaard, omdat hij in zijn winkel vier afgekeurde maten had. Van drie verklaarde hij; dat ze niet meer gei bruikl werden, maar de vierde wel, ter- wij hij zeide te weten, dat deze maat afgekeurd was. De kantonrechter, de heer mr. J. J. Heijise, wees er bekl. o}), dat een yinkelier verplicht is zijn klanten goed en eerlijk te bedienen en dat hij dat gtiet doet door het willemsi en wetens gebruiken van afgekeurde ma tten. De ambtenaar van liet 0. M. meen-) de i n dit geval een zware straf te moeten, vragen en eischte 4 boetes ieder van f 3 of vier maal 1 dag hechtenis. Nog werd behandeld de zaak tegen. J. de R., "werkman te Vlissingen, die in verzet was gekomen tegen (twee vonnis sen, hij ieder waarvan hij wegens dron kenschap was veroordeeld tot 14 dagen hechtenis. Bekl. ontkende niet dronken te zijn geweest, doch wees er op, dat ipen er zoo licht inraakt, vooral bij hertf uitbetalen yan loon in een herberg. De kantonrechter wees er op, dat. dit verbo den is, en dat ,het dan noodig dat daar eens opgelet jwordt. De ambtenaar vroeg bevestiging van beide vonnissen. Bekl. vroeg clementie, hiji kan zoo slecht te gen een - borrel en heeft een vrouw en kinderen. De kantonrechter zeide in verband met dit laatste, dat het gehande is dal Do B. dan .zijn geld verdrinkt in plaats het aan zijin vrouwj Üe brengen, hij moest aan zijn plichten als echtgenoot en vader een beetje eerder denken. Uitspraak in alle zaken 14 Maart. Door den kantonrechter te (toe- zijin veroordeeld wegens: overtreding leer plichtwet: .1. S. ie Kloelinge, IX G. te Geeisdijk, ,\1. II. aldaar, J. P. te 'sH. Arendskerke., ieder f2 b. ,s. 2 d. h„ D. S. te lorseke. bij le herhaling, f6 b. s. 5 cl. h.; jagen zonder vergunning: L. V. te Biezelinge, f2 1>. s. 1 d. h.jagen zon der akte en vergunning: J. L. te Baar land, 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d. h., met verb, verkl. eend. uitl. geuof f2 b. s. 1 (I. h., gew. vernietigen. A. P. te Iei'seke. f2 maal f2 ,l>. s. 2 .maal 2 d. h., uitl. gew. of f2 ,b. s. 1 d. h., gew. ver nietigen. en verb, patronen, vernietigen, G. do R. te .Wissenkerke. f2 maal f3 b. s. 2 maal ,2 d. h., verb. 2 patronen, vernietigd, uitl. gew. of f2 b. s. I d. h„ bij uitl. vernietigen; niet beletten dat hond wild opspoort: 'Al. B. te Iersekte, P. J. te Kruiningen, ieder f2 b. s. 2 cl. h. trekdier onbeheerd laten staan: A. H. to Baarland, P. de S. te 's Heeren haak, f 2 PjL ,s. 2 d. h.; nachtelijk rumoer verwek- kon: J. V. te Hown £15 b. s. 3 d. h.; kippen op bezaaiden grond laten loopen J. de V. te 's II. Arendskerke. f 2 b. s. 2 d. h.; loopen op bezaaiden grond: L. W. tie Schare f 2 b. s. «1 d. h.loopen over verboden toegang: M. v. S. te ler soke ,f2 b. s. 2 d. h.'s nacht- zeilen zonder licht: J. v. B. Jan. te lerseke f 10 b. s. 5 d. h.voorhanden hebben van een niet gtiijkte maat: -I. li. te Ril land fl b. s. 1 d. h,, verbeurd maat; voorhanden hebben van 2 afgekeurde ge wichten: A. II. te Rilland 2 maal fl |b. s. 2 maal 1 d. h., verbeurd gewichten; overtreding Wapenwet: .1. K., Sinoutsker- ke f3 b. s. 2 cl. h.overtreding ttrekhon den wet II. H. te 's Mee re rili?) ek '2 maal f 1 b. s. 2 maal 1 d. h.overtreding regle ment op kanalen: S. v. II. te Moerbeke, L. Al. te Niel, ieder f20 b. -. 10 d. b.; overtreding bepeJÉË vervoer: R. AAAV. K. te Goes, f,. T. (o Billand-Batii, ieder f3 'b. s. 3 d. h.; op straat zingen: A. G. M. M., S. v. D. te AVissenkerke. ieder f2 b. s. 2 d. h.niet voltooide woning be trekken: ,1. de K. le AVissenkerke.'f 5 b. s. 3 d. h.; fietsen door Kattenstraat: AI. Al. te Goes f0.50 b. s. 1 d. h.'.-avonds rijden zonder licht: J. J. E. te Biezelinge f 1 b. s. ld. h., idem aldaar, f 1 b. s. 1 d. h.; fietsen zonder lantaarn: AA7]., E. Lzn. te Kapelle, G. V., J. de W. te Goes, M. v. d. D. te lerseke, J. J. L.. D. T. te AA7emeldinge, P. C. te Kloelinge, J. v. B. te Hansweerd, ieder f 2 b. s. 2 d. h.; visschen zonder ver-gunning: J. A. O. te Terneuzen f5 b. s. 3 d. h.; overtre ding polder-reglementA. S. te Sleendorp, D. v. D. te Stavenisse f 2 b. s. 2 d. h.,; schelpdieren rapen aan voet zeedijkA. C. de N. te Goes f 2 b. s. 2 d. h.; dronkenschap: C. R., A. T. te Goes, P. K., M. v. G. te Kortgcne, ieder f 2 b. s. 2 d. h„ A. C. B. to Baarland 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 cl. h.. .1. O. te Oud en Nieuvv-Gastel f3 b. s. 3 d. h., A. AA1, de M. te Hansweerd f3 b. s. 3 cl. h.,- A. L. te Wissen kerke f5 b. s. 3 d. h. EDE. Gisteravond te 6 uur is weder brand uitgebroken in de infanterie-kazer- ne alhier, en wel in een onderofficiers- kamer. De beddenzak was reeds ver brand, en dekens en lakens verschroeid. Het kastje boven het bed brandde "ook reeds. Bij onderzoek bleek, dat in een anderen vleugel, juist aan de tegenover gestelde zijde, 5 gaskranen waren open gezet. 's GRAVENHAGE. Voor de lluagsche rechtbank werd heden behandeld de zaak tegen J. van B., leerling-verpleger in hel St. Jorisgestiehl te Delft, die de hoofd verpleegster mishandeld had. liet O. AI. eischte de hoogste straf, 'd.i. 3 jaar gevan genisstraf. 's GRAVENHAGE. De Hooge Baad be handelde heden de zaak van de huisvrouw van den sigarenhandelaar F. A. K. te Middelburg, beklaagd wegens overtreding van de Loterijxvel. De adv. gen. vernie tigde het vonnis der Rechtbank en verwees de zaak naar het Gerechtshof. Uitspraak 6 April. AMSTERDAM. Naar „Het Volk" ver neemt, heeft de regeering den heer 11. van Kol opdracht verleend om voor haar een reis naar Japan te ondernemen, ter be- studeering van de grootindustrie. AMSTERDAM. Zaterdag 4 April a.s. zal het 100-jarig bestaan van de Veel. Bank herdacht worden. BATAVIA. (Hbl.) In de zaak J. M. G. Herklots, beschuldigd van -het plegen van een dynamietaanslag op een koeliewer ver, is door den Baad van Justitie tegen beklaagde 20 jaar tuchthuisstraf ge- eischt. TOULOUSE. Gistermiddag had in een staalfabriek een ontploffing plaats. Een persoon werd gedood, 2 levensgevaarlijk gewond. CETTINJE. Hier loopen geruchten over een Oostenrijkscb-Alontenegrijnsch grens conflict. aan de Bosnische grenzen bij Sjemenskos. Volgens deze geruchten heeft een ernstig gevecht plaats gehad tus schen Oostenrijksche detachementen en Montenegrijnsche grensposten. Officieele berichten ontbreken nog. NIEUW- en ST. JOOSLAND. De Ge meenteraad benoemde hedenmiddag inet algemeene stemmen tot 'gemeente-genees heer den heer A. J. de Weerd te Mid del bui-g. SAN LOUIS. Reuter seint, dat het ge bouw van de Missouri Atletie Club is afgebrand. Honderd personen worden ver mist. Zeven lijken Sijn reeds gevonden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2