Telegrammen. Reclames Voor de Maaglijders. Telegrafisch Weerbericht- Naar waarnemingen in den morgen van Wetenschap en Kunst. Predikbeurten. Reclames HAM'S &MUEN Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Landbouw Leestafel Allerlei. Burgerlijke Stand. Briefwisseling Marktberichten. Engelsch M. O. akte A eveneensde exa mens Fransch, Duitsch, Engelsceh M. O. akte B en ItaJiaansche taal en letter kunde M. O. zullen gehouden worden van het begin der Kerstvaeanüe op de H. B. S. tot en met 31 Dec., zoo noodig ook eenige dagen vóór den aanvang der Kerstvaeanüe. Voor degenen, die voornemens zijn zich aan het examen voor akte B Fransch en Engelsch te onderwerpen, zal gele genheid bestaan het taalkundig gedeelte in de maand Juli af te leggen, terwijl het letterkundig gedeelte op December bepaald bl\jft. De examens M. O. handelswetenschap pen zullen worden afgenomen in de maand Aug., zoo noodig ook laatste helft Juli en begin Sept. De examens 1. o. en m. o. gymnastiek worden gehouden in Aug., zoo noodig ook eind Juli. Da exa mens m. o. schoonschrijven in Aug., zoo noodig ook pind Juli; de examens m. o. landbouw, tuinbouw en boschbouw en l.o. land en tuinbouw in Aug., zoo noodig ook in Sept.; de examens m. o. teekenen en boetseeren in Juli en Aug., zoo noodig ook in Juni; de examens m. o. wis- en natuurkundige wetenschappen en 1. o. wisi kunde begin Sept.; examens m. o. Ned. taal en letterkunde, geschiedenis, aardrijks kunde, staathuishoudkunde en statistiek, en staatsinrichting in Dec., zoo noodig ook in Nov. Aanm. voor examens m. o. teekenen en boetseeren vóór 1 April bij insp. m. o. H. J. de Groot, Den Ilaag. Het mondeling gedeelte van het eindexamen der II. B. S. in Noord-Bra- hant, wordt dit jaar te Bergen op Zoom afgenomen. Het is ons altijd aangenaam te verne men, dat er een zieke is, die niet -meer lijdt, dank zij de Pink Pillen en die door onze pillen genezen is, terwijl andere ge neesmiddelen gefaald hebben. Daarom waren wij verheugd bij het lezen van den brief die ons gezonden is door vrouw Veenendaal en waarin zij ons do genezing van haar dochter Adriana van Veenendaal mededeelt. Deze brief, af komstig uit haar woonplaats Zeist, Odij- kerweg 19, luidde als volgt: „Ik verklaar met deze dat mijne doch ter, die sedert langen tijd aan maagpij nen leed, zeer goed genezen is, na mét de Pink Pillen behandeld te zijn. Die goede pillen hebben ook hare lendenpijnen doen verdwijnen, en haar eetlust vergroot. Mijne dochter is te meer over de Pink Pillen tevreden, daar zij reeds verscheidene an- Idere middelen zonder goede resultaten ingenomen had en begon te gtelooven, dat zij niet genezen zou.-' Neem één Pink Pil bij iederen maaltijd, en gij zult eene uitmuntende Spijsverte ring hebben. Niet alleen bezorgen de PSnk Pillen U eene goede spijsvertering, zij geven U bovendien eetlust voor een volgenden maaltijd. Gelooft daarom niet, dat, om voortdurend eene goede spijsver tering te hebben, een voortdurend ge bruik der Pink Pillen noodig is. Neen, gij behoeft de Pink Pillen slechts gedurende eenige dagen te gebruiken, en deze dagen zullen voldoende ziju, om Uw maag te herstellen en te versterken. Ze zijn verkrijgbaar fl.76 per doos en f9 per zes doozen. bij het Generaal-Depöt der Pink Pillen, I>a Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder by verschillende Apothekers en goede Drogisten. 7 Maart medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Inbiituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 766.3 te Bi arritz, laagste 730.9 te Memel. Verwachting tot den avond van8Maart: Afnemende tot matigen, later wellicht toenemende westelijke tot zuidwestelijken wind. Tijdelijk opklarend. Later wellicht weer regen. Weinig verandering van tem peratuur. De totale lengte van alle onder- zeesche kabels bedraagt 480.000 K.M., d. i. bijna 100.000 K.M. meer dan de af stand van de maan tot de aarde. Jaar lijks worden langs deze kabels 10 mil- lioen telegrammen verzonden (ongeveer 1000 per uur). De grootste diepte, waar op een kabel is gelegen, bedraagt 8000 M. De langste lijn is de verbinding Van couverFanningeilanden, n.l. 6400 K.M. In 1903 waren er in Londen in 't verkeer 7499 paardencabs en 1 taxi-auto. In 1912 waren er nog geen duizend paardencabs en 9000 taxi's Ook voor Parijs geldt haast niet meer 't bekende gezegde, dat Parijs het'para- dijs der vrouwen en de hel der paarden is. In 1900 waren te Parijs nog 98.428 paarden. Begin 1913 waren er nog slechts 63.196. Ned. Herv. Kerk. Zondag 8 Maart. Goes, 9.30 u. ds. Homburg. 2 u. ds. de Vries, 6 u. ds. Schmidt. Woensdag 9.30 u, ds. Hombitrg, 6 u. d-. de Vries. N.- en St. Joosland, 9.30 u. dr. Canne- gieter, 2 u. loeskerk. Arnemuiden, 9.30 u. geen dienst, 2 u. ds. Pott (bevestiging kerkeraadsleden.) Qij LICHTE aandoeningen u aangewend vookomen vaak zeer GEVAARLIJKE ziekten. Ongelukken. Te Bergen op Zoom is een 22-jarig rangeerder van een buf fer gevallen, zoodat hij onder een wagen kwam. Deze reed hem over het lijf, het geen den dood tengevolge had. In een slootje bij Stellendam heeft een werkman gistermorgen het lijk van een ongeveer 45-jarigen koopman in schrijfpa pier gevonden. Drankmisbruik moet de oorzaak van smans dood zijn. Aan de zuivelfabriek te Bontebok bij Heerenveen had Donderdagnacht een ernstig ongeluk plaats. Door het springen van het pijl- glas drong de machinekamer vol stoom; 17-jarige De Vos kreeg het zoo benauwd, dat hij trachtte door de ruiten te ont komen. Hij bezeerde zich daarbij zeer erns tig. De dokter heeft de wonden genaaid. Gistermorgen was zijn toestand redelijk. Ten huize van een winkelier in leder waren te Rotterdam had Donderdagavond een droevig ongeval plaats. Het 16-jarig dienstmeisje viel, doordat zij het even wicht verloor, uit het raam van de der de verdieping op straat. Zij werd bewuste loos opgenomen en naar het ziekenhuis gebracht, waar zij gisternacht aan de ge volgen is overleden. Een s p e k-o o r 1 o g. Leeuwarden maakt een spekoorlog door. Een slager bood het spek aan voor 26 ets. per pond dadelijk antwoordden 10 andere slagers dan willen wij het geven voor 25 ets. Een derde kwam erbij mij slechts 24 ets. Toen de kwartjeslui weer: dan bij ons 22 ets. En ten slotte is het zelfs 20 ets. geworden. Of de varkens zóó goed koop zijn tegenwoordig? Och neen. 't Is meer de felle concurrentiestrijd, die aan leiding heeft gegeven, tot een zoosnelle en abnormale daling. Zijn geweten sprak. Gister nacht heeft zich, zoo meldt liet Hdbl., een 25-jarige man, die ongeveer zes we ken geleden met f200 van zijn patroon de vlucht had genomen, bij de politie te Amsterdam aangemeld. De ontrouwe bediende verklaarde, dat hij een gedeelte van het geld had verloren en daarom niet op kantoor terug durfde komen. Bij zijn aanmelding was van het geld niets meer over. Slachtoffer van denver- trouwenstruc. In verband met de aangifte, door een vreemdeling aan het Hoofdbureau van Politie te Amsterdam gedaan, dat hem door den gewonen vertrouwenstruc ruim f500 is afhandig gemaakt, verneemt men dat het slacht offer een Zweed is, die op reis naar Amsterdam in den trein had kennis ge maakt met een Engelschman, zeer be schaafd van uiterlijk en manieren, kort om een „gentleman". Deze vergezelde hem naar Amsterdam en beiden kwa men in het café-restaurant van het Paleis voor Volksvlijt. Heel „toevallig" ontmoette de Engelsch man daar een zijner kennissen, een Ier, die met gepaste grave met den armen Zweed werd in kennis gebracht. Het duurde niet lang, of de drie waren goede, vertrouwde vienden. De Engelschman bracht het gesprek langzamerhand op de wantrouwensgezindheid van het pu bliek in den tegenwoordigen tijd, het geen de Ier volkomen beaamde, er aan toevoegende, dat het zoo jammer is, dat het wantrouwen in de wereld zoo noo dig is. „En toch", zei de Engelschman tot den Ier, „zou jij me zoo gauw ver trouwen „Waarom niet", antwoordde de Ier, „willen we de proef eens nemen Zoo gezegd, zoo gedaan. De Engelschman krijgt geheel in ver trouwen de portefeuille van den Ier in bewaring en de Engelschman brengt natuurlijk de portefeuille op den ge stelden tijd terug, wat den Zweed vol doende waarborg is voor de eerlijkheid van den j Ier. Deze zegt daarop tot den Zweed, dat deze het nu ook eens moet probeeren. Gekscherend ging dat alles in in zijn werk, zoodat de Zweed in het geheel aan geen boos opzet dacht en zijn portefeuille met ruim f 500 in be waring gaf. Het spreekt vanzelf, dat „gentleman" en de Ier niet weer verschenen met hun buit. Deze oplichters zijn dezelfden als het tweetal, dat voor eenige jaren in Kras- napolsky een Engelschman op dezelfde wijze heeft beetgenomen. Duizelingwekkende c ij f er s. John D. Rockefeller, de petroleuimnag- naat, schijnt het geharrewar met de ver schillende plaatsen waar hij in den loop van liet jaar gedurende langeren of korteren tijd verblijf houdt, moede te zijn geworden en heeft bepaald, dat zijn domicilie van nu af gevestigd zal zijn in den staat New-York. Dit is geen gering buitenkansje van den New-Ycrk- schen fiscus, want Rockefeller, wiens jaarlijksche inkomsten op 100 millioen doll, worden geschat, zal daarvan vol gens de Income-Tax Law" 6 millioen moeten afdragen. Dat iemand met zulk een enorm inkomen, zelfs in het land der millionairs, bovenaan prijkt op de lijst der aangeslagenen zal zeker geen verwondering wekken. Wel merkwaardig is echter liet groote verschil tusschen hem en Carnegie, no. 2 van de lijst, die slechts 15 millioenen dollar inkomen heeft en daarvan 900,000 zal moeten dokken. Dan volgt William Rockefeller eveneens met 15 millioen per jaar en na dezen komen dan een aantal rijkaards van lager orde, die jaarlijks slechts over 7'/s tot 2'/s millioen doll, per jaar te beschikken hebben,een inkomen nochtans, dat hun door menig vorst van een groot rijk benijd zal worden. Ernstig ongeluk. Gistermor gen heeft in een fabriek te Lvon een ernstig ongeval plaats gehad. Vier arbei ders waren bezig een groot petroleum- reservoir te reinigen, toen een hunner, bewusteloos door de dampen naar bene den stortte. De drie overige arbeiders geraakten eveneens bewusteloos. De directeur der onderneming stelde een onderzoek in, doch werd ook door de dampen bedwelmd. Een arbeider en de directeur waren, toen men ter hulp kwam, reeds overleden, de drie andere arbeiders kan men in het leven behouden. Goes. Geslaagd te Breda voor de acte nuttige handwerken mej. W. Pasman, alhier. WEM EL DING F.. Gisteravond werd in do openbare school te Wemeldinge door den landbouwleeraar den heer van den Broek uit Goes en de Commissie van toezicht proefles gehouden aan de tweejarige cur sus. Aan 10 leerlingen werd het diploma uitgereikt. Na afloop werden de leerlin gen toegesproken door dm landbouw- leeraar den heer van den Broek, den voorzitter P. Lindenbergh en den heer Burgemeester. In welgekozen bewoordin gen werden de beide leeraars de hee- ren P. van der Werf en D. de Graaf door een der leerlingen bedankt onder aanbie ding van een toepasselijk cadeau. 's HERTOGENBOSCH. De Typ agrafen - Staiking is geëindigd. Gisteravond is men het eens geworden over de invoering van het landelijk Arbeidscontract voor de Ty pografen. Hedenmorgen is het werk her vat, zoodat nu heel Noord-Brabant on der genoemd contract arbeidt en verdere stakingen voorkomen worden. IJMUIDEN. Door het vastloopen van een vischbord lalan boord van het s.s. „Plu tos" in de IJslandsche wateren vielen de schipper en twee matrozen over boord. De matrozen werden gered, doch de schip per verdronk, een vrouw en tien kinderen onverzorgd achterlatende. ROTTERDAM. Hedennacht is op de Maas een stoker over boord gevallen en verdronken. 's GRAVENIIAGE. Naar wij vernemen zal W., beschuldigd van vergiftiging van een familie aan den Koninginneweg te Amsterdam, Maandag naar Amsterdam worden overgebracht. STEENWIJK. Hedennacht is ingebroken ten huize van den burgemeester. Veel ta felzilver en gouden en zilveren sieraden, plus een bedrag van f300 zijjn ontvreemd. De politie stelt een onderzoek in. HEERENVEEN. Hedenmorgen is op een nikkelfabriek een werkman door een as gegrepen en gedood. AMSTERDAM. Het referendum van den Ned. Bond van Onderwijzers heeft de moi- tie van afkeuring tegen het hoofdbestuurs lid Hart, die de Kamercandidatuur Otto indertijd gesteund heeft, verworpen. BATAVIA. Aan het „HM." wordt ge seind, dat de gewezen hoofdkassier van de Escoimpto-maatschappij te Batavia A. M. Sonneveld, beschuldigd van diefstal, tot 5 jaar gevangenisstraf veroordeeld en zijn echtgenoot©, beschuldigd van heling, tot 3 maanden gevangenisstraf. ANTWERPEN. Per s.s. „Lapland" is liier aangekomen de gewezen notaris C. uit .Bladel, die te New-York als een on- gewenscht vreemdeling teruggestuurd was, In de Belgische Kamer werd Donderdag een voorstel behandeld om de grenzen weder open te stellen voor den invoer van vee. Minister Helleputte echter ver klaarde, dat van die openstelling geen sprake kan zijn, zoolang in naburige lan den nog besmettelijke veeziekten, speciaal mond- en klauwzeer beerschen. Ontvangen: Catalogus van Paasch e.i Be'.ijdeni.sge schenken, telgegeven door .1. M. Rredée's Boekhandel en Uiig. Alaa'sch. te Rotter dam. „De Vriend des 11 u»i z e s". Hoofd red. ds. Schrijver, Uitgave Xeerbosch' Boekhandel, handhaaft ook in de 3e af levering an dit jaar zijn naam als wel korne huisvriend. De reproductie „Petrus weende" met tekst wijst heen naar de lijdensweken. De heer Coolsma schreef een artikel over „Het kinderhart en de Heiland". Dan volgt het slot van Gerrit sen'» opsle! „Wintersport" inet fijne kiek jesin den Harz en in Davos genomen. Ah. Verkouteren behandelt in zijn „In het land der Azteken" het merkwaardigste over Mexico. De vervolg verhalen worden voortgeze'. In het Maandoverzicht worden .weer heel wat personen, ook door foto's vereeuwigd. Mevrouw Catharina van Op hemert geeft aangename lectuur voor de jeugd. De brief over de 1 rek-mousen zal wel indruk maken. Vrouwenkiesrecht. Mijn vrouw en dochtertje voerden het vol gende gesprek Mijn dochtertje: „Als ik trouw zal ik wel zorgen, dat ik een goeien man kies". Haar moeder: „Maar kindjelief. meis jes kiezen zelf .piet, maar worden go- kozen". Mijn dochtertje: „O! ik kan best nog wachten. Want tegen dien tijd is het vrouwenkiesrecht er zeker ,al (Handelsblad.) De Jordaa n. Mr. Posthumus Aleijjes verklaart het ont staan van (1 en naam Jordaan voor deze Amsterdamsche volksbuurt op andere wij ze dan de reeds bestaande uit het Fran- sclie woord jardin; wijl 't onwaarschijn lijk is, dat de z.g. F ranse he tuin in de Elandstraat, daargelaten dat die naam in 1716 het. oudst aanwijsbare jaartal waarin de naam bij schrijvers voorkomt, toch wel niet zoo aanhoudend en algemeen door refugie's zal zijn gezocht, en ge noemd dat hiervoor een heele wijk „jar din" zou gedoopt z.ijh geworden. De afleiding schijnt een ;mderc. In Ter Gouws Amsterdams Vergroo tingen wordt gewaagd van den broeden aarden wal, die de stad omgaf, en uit twaalf bolwerken bestond, door lange gor dijnen verbonden. Een gordijn of gording is, in de steden bouwkunde, de verbinding tusschen twee versterkte plaatsen van den muur of van den wal, en bij' de vorgrooting van 1612 werd een stuk lands binnen de veste ge-, trokken (de tegenwoordige jordaanbuurt), en zoo ontstond er een nieuwe gording of gordijn, verderop gelegen dan de vo rige. Kan ook de naam jordaan zoo zijn ontstaan Te meer wijl de jordaan heel in het begin van den nieuwen aanleg heette „Het Nieuwe Werk" (zie Ter Gouw, t. a. p. bl. 34); en „werk" is niet: stadsdeel, buurt, maar: bolwerk, mutir, gording, gordijn. Dat hielp. Koning Friedrich Wil helm IA* van Pruisen leidde met zijn ge malin een zeer gelukkig huwelijksleven. Hij was wat driftig en stoof spoedig in toorn op, maar een welgekozen woord of een vriendelijke toespeling kon hem zeer snel doen bedaren. Kort voordat hij de regeering aanvaard de, vroeg zijn zachtmoedige gemalin hem of hij zich die heftigheid niet wilde of- wennen. Wees maar gerust, antwoordde hij schertsend, als ik eerst maar koning ben. dan zal ik u 'nooit meer gelegenheid geven, daarover te klagen. Later had koningin Elisabeth niet ver geten, wat haar gemaal haar als kroon prinses had beloofd. Toen eens de koning driftig uitviel te gen één zijner raadslieden, met een stem, zóó luid, dat ze te hooren was in een aangrenzend vertrek, waar de koningin zich bevond, opende de geestige vrouw haastig de deur; maar zij bleef op den drempel staan en zeide: O. neem mij niet kwalijk, ik heb mij vergist. Ik dacht den koning te vinden, maar ik bemerk dat de kroonprins hier is. De koning zag een oogenblik verwon derd op. Toen ging hij, vriendelijk lachend, zijn gemalin tegemoet en bracht haar naar het andere eind van de kamer, terwijl de verbaasde hoveling hem "op vroolijken toon hoorde zeggen: Gij hebt een beter geheugen dan ik. Maar de koning heeft u begrepen en dankt u voor den kieschen wenk. Daarop wendde Friedrich Wilhelm zich tot zijn verschrikten raadsman en ver haalde hem, geheel verzoend, op luimige wijze het kleine voorval, waaraan de ko ningin hem pas had herinnerd. (De Krijgsman.) Over de maanden Jan. en Febr. ZAAMSLAG. Ondertrouwd22 Jna„ Jan Hendrik de Fouw, 24 j. jm. en Pieternella Barbara Dieleman, 23 j. jd.; Krijn Hame link, 21 j. jm. en Adriana Schoonakker, 24 j. jd.5 Febr., Levinus Krijn dc Kra ker, 22 j. jm. en Jozina Zegers, 18 j. jd.11 Febr.', Izaak Verburg (van Ter- neuzen), 24 j. jm. en Jacomina Cornelia liOurens, 22 j. jd.; 26 Febr.. Co melis Johannes van Vessem, 24 j. jm. en llen- drina Christina .Meijer, 19 .j jd. Getrouwd5 Febr., Krijn Hamelink. 21 j. jm. en Adriana Schoonakker, 24 j. jd.; Jan Hendrik de Fouw, 24 j. jm. en Pieter nella Barbara Dieleman, 23 j. jd.: 26 Febr., Levinus Krijn de Kraker, 22 j. jm. en Jo zina Zegers. 18 j. jd.Izaak Verburg, 24 j. jm. en Jacomina Cornelia Lourens, 22 j. jd. Geboren: 18 Jan., Cornelia, z. v. Simon den Deurwaarder en Magdalèna Hame link: 25 Jan., Helena, d. v. Jan Corne- lissen en Deuntje Cornelia van Overdulve; 29 Jan., Pieter, z. v. Cornells Herrebout en Maatje de Koeijër; 2 Febr., Helena Eliza beth. 'd. v. Jacobus van Alten en Cornelia den Hamer; 12 Febr., Willem Daniël Jo- zias, z. v. Petrus Pieter Avij Dieleman en Janna Does: Anthonia Sara, d. v. Abra ham Dieleman en Tanneke Dees; 24 Febr., Adriana Maria, d. v. Jan de Ridder en FranQoise Romeijnsen; 26 Febr., Willem Andries, z. v. Marinus de Fcijter en Maatje Christina Hamelink; 28 Febr., Geertruida Suzajina, d. v. Marcus lvaijser en Wilhel- mina Suzanna van Sweeden. Overleden20 Jan., Jacomina Dieleman,- 70 j„ wed. van Francois Dekker; 23 Jan., Jan, 7 m„ z. v. Alaarten Kerkvoort en Jozina Yerhekt3 Febr., Cornelis de Vis ser, 74 j„ ec-htg. van Pieternella Koole; 13 Febr., Adriaan Willem van Biezen, echtg. vanMaria Janna van de Velde; 18 Febr., Elisabeth van de Wege, 75 j„ echtg. v. Pieter van de Voorde; 22 Febr.. Jan Klaassen, 79 j„ wednr. van Sara Kur- vink. (T. Crt.) Van 28 Febr.6 Maart. KAPELLE BIEZELINGE. Geboren: Jan na Cathalina, d. v. Daniël Rouw en Janna de Jager. Overleden: Jannetje, d. v. Huhrecht Quinten en Maria Fossen. (Kr. Crt.) WEMELDINGE. Geboren: Marinus Ja cob, v. Marinus Noussen en Chris tina Koole. (Kr. Crt.) Over de maand Febr. KLOETINGE. Gehuwd: Joost van Blooys, 19 j. jm. te Goes en Antjc Schip per, 22 j. jdte Kloetinge, onlangs te Goes. Geboren: Kornelis Marinus, z. v. Arie Koppejan en Janna Kleppe; Johanna Eliza beth, d. v. Cornelis Zvvartepoorte en So fia Meijaard; Johanna Alartina, d. v. Ja cob de Laat en Catharina de Visser; Franc-ina Johanna, d. v. Loij'n Meijers en Johanna Oele; Dingenis, z. v. Johannes Melse en Johanna Kleppe; Jacoba Janna Alalia, d. v. Cornelis Alarinus Oele en Cornelia Dagevos. OverledenLevenloos vr. kind van Tho- maes Dagevos en Lena v. d. Beige; Ja comina Kole, 67 j„ gehuwd met. Alari nus Eversdijik; te Utrecht, Cornelis Bree weg, 49 j„ gehuwd met Janna. Wagenaar; levensloos vr. kind Van Alarinus Fran cois Harinck en Neeltjo Sinke. (Kr. Crt.) GRIJPSKERKE. Bevallen: L. Boone Cijvat, d. en z. (tweel. levenl.); W. van den BroekeWillemse, d. TERNEUZEN. Ondertrouwd27, Corne lis Jacobus Huijssen, 25 j. jm. en Ja coba Francina van de Velde, 23 j. jd. Getrouwd19, Maarten Servaas, 44 j. wednr. en Pieternella van de Vrede, 50 j. wed.; Johan Wilhelm Christiaan Drop- pert, 30 j„ gesch. v. echt. en Leuntje Christina Dieleman, 24 j. jd.26, Jannis Jacobus Verbrugge, 24 j. jm. en Maatje Cornelia Rouw, 28 j. jd. Geboren: 16, Petrus Edgard Louis, z. v. Edgard Louis Laurel en Christina Adriana Kalschuer; Cornelis Jacobus, z. v. Geleijin Kroon en Pieternella Wisseker- ke; 19, Leendert, z. v. Willem Afuller en Sophia Anthonie van Aalst; 21, Lucie Albertina, d. v. Josephus Alphonsius De- leij en Alalia Rosalia Carmanne; Johanna Francina, d. v. Pieter Johannes Zwaai en Lijntje Scheerens; 22. Atartinus Gilles, z. v. Pieter Jacobus Drabbe en Anna Ja comina Koopman; 23, Thomas Eduard, z. v. Gerardus Willem Versloot en Maria Jacoba de Smit; 24, Willem Petrus, z. v. Jöhan Marie van der Hooft en Levina de Kraker; 27, Cornelis Pieter, z. v. Daniël Kaan en Anthonia Johanna Adriana Dek ker: 28, Dina Adriana, d. v. Pieter Da niël van de Velde en Catharina Cornelia Meijer; Pieternella, d. v. Jozias Hame link en Maria de Jonge. Overleden21, Mattheus Ilendrikus Pe trus, 4 j., 'z. v. Adrianus Gerardus Eduar- dus van d.en Boom en Dionsia Maria Dogger; Pieter Jacobus de Doelder, 20 j., ongeh. z.24, Adriana Dieleman, 75 j„ wed. van Jacobus Simons25, Jacominai Pieternella Versluijis, 80 j„ wed. van Pie ter Stoffels26, Suzanna Magdalèna Cor nelia van Overbeeke, 50 j„ echtg. van Jacobus de Zeeuw; 27, Pieter, 13 m., z. v. Pieter Harms en Leonie Breijoert j Adriaan, 2 m„ z. v. Adriaan Florussen, en Maria van Drongelen. (T. Crt.) J. v. R. te Westkapelle. De da tum ontbreekt aan de door u opgegeven advertentie. Wil die nog opgeven. Adm. THOLEN, 7 Maart 1913. Tarwe f9.a f 11.Haver f8.n f8.30, Wintergerst f0.a f9.50, Zomergerst f0.- a f9.—, alles per 100 KG. Karw(j f0.— a f0.— per 50 KG. Rogge f5.75 a f6.25, Bruine Boonen 110.— a f 11.Witte Boonen f 12 a f 17.Kookerwten f8.75 a f9.—, Kroon- erwton f9.— a flO.—Aardappelen f2.50 a f3.—, alles per HL. Ajuin f5.a f5.25 per 60 KG. Eieren f0.—a f3.30 per 100 stuks. Boter f0.a f0.62l/„ per halve KG.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2