Telegrammen. Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. Ingezonden Stukken Gemengd Nieuws. Laatste Berichten. Briefwisseling. Marktberichten. ik van ganscher harte mijn nieuwe taak. Ik hoop in alle Albaneezen ijverige en trouwe medewerkers te vinden ter ver dere ontwikkeling van den staat. Ik hoop dat gij mij hetzelfde vertrouwen voor den gemeenschappelijken arbeid zult schenken, als ik het u doe. Dankbaar heb ik van u de verzekering van trouw, die in Albanië inheemsch is, vernomen. Met dien trouw en den steun van alle Albaniërs zal het ons naar ik hoop ge lukken, Albanië een gelukkige, roemrijke toekomst te bereiden. Leve Albanië I .OnzeKo ningin. Naar men verneemt, wordt de Koningin Donderdag van het bezoek aan den Prins in Duitschland in de residentie terug ver wacht V r ij e artsenkeuze. Aangezien gebleken is, dat verschillen de gezondheidscommissies zich wenschten uit te spreken, naar aanleiding van het adres der heeren mrs. Van Horute, Van Hamel en jhr. Vim Hol the tot Echten, ten gunste van de vrije uitoefening der geneeskunst, heeft de Centrale Gezond heidsraad, in wier handen dit adres dooi den minister van Binnenlandsche Zaken is gesteld ter fine van advies, den hoofd inspecteurs van de Volksgezondheid op gedragen, de gezondheidscommissies mede te deelen, dat, indien zijl het noodig ach ten, zich over dat adres uit te spreken^ zij zulks vóór 15 Maart a.s. kunnen 'doen. Het Op centen-vo orste 1. De „Tel." schrijft thans, dat in het opcentenontwerp van den minister van financiën voorgesteld wordt te heffen: 20 opcenten op de successie-belasting, 20 op de bedrijfsbelasting, 25 op de vermogens belasting, terwijl voor de naamlooze ven nootschappen de belasting met 50 op centen zou worden bezwaard. Opvoeding. Tot lid van het Ned. Com. voor de Internationale Conferentie over Opvoeding, venhage te houden, zijn o.a. benoemd: van 712 September 1914 te 's Graven- Staatsraad mr. Th. Heemskerk, het Twee de Kamerlid Aalberse, en dr. J. Th. de Visser. Middelburg. Schaken. Alhier speelde Zaterdagavond de heer A. Speijer uit Amsterdam een simultaanspel tegen 25 leden en introducees van de schaakclub Middelburg. De heer Speijer won 22 par tijen, speelde er 2 remiise en verloor er dus slechts een. Het was ook voor de toeschouwers een leerzame en genoegelijke avond. Is reeds een dronken man een weinig aangenaam gezicht, nog meer is dit het geval als ,het een vrouw is, die te veel aan bacchus geofferd heeft. Hedenmorgen jvaren >vij getuige van het in arrest stellen van zulk ,een slachtoffer van de drank. Bedoelde vrouw ,was pas hedenmorgen ontslagen, na gisterenavond in buitenge woon ergen dronken toestand te zijh ge arresteerd en keerde nu om elf uur reeds weder in het arrestantenlokaal op' het stad huis terug. Jdok Vrijdag j.l. is dezelfde vrouw uit de woning, waai- zij huishoud ster is, verwijderd en ter ontnuchtering opgeborgen. In een Zaterdag in de sociëteit St. Joris gehouden bijeenkomst is besloten tot oprichting van een sub-comité voor Middelburg van het HoefijzeTverbond, welk verbond zich ten doel stelt gelden bijeen te -brengen voor de inrichting van het nieuwe koloniehuis van het Cen traal Genootschap voor Kinder vacantie- en herstellingskolonies, welk huis te Nun- speet zal komen. Het comité werd als volgt samengesteldde heer Herman Snij ders, voorzitter, mejuffrouw J. Ermerins, secretaresse, de heer E. W. Henderikse, penningmeester, mevr. wed. J. den Bouw- meestere-de Jonge, mevrouw R. Weijl— Snuijff, mejuffrouw A. S. Beugel, me juffrouw M. de Cleijn Brem, welke dames en heeren het uitvoerend comité vormen. Verden namen nog zitting in het comité de dames mevrouw J. van der Harst Hafkamp, mevrouw E. HendrikseVer sloot, mejuffrouw 41. Callenfels, mejuf frouw J. Callenfels, mejuffrouw J. van Dieren en mejuffrouw J. de Graaff. Aan mevrouw Dijckmeesler, echtgenoote van den commissaris der Koningin zal het eere-presidium worden aangebeden. Goes. Hedenmorgen liad een werkman van do Gasfabriek, die bezig was een aansluiting te maken, het ongeluks zeer veel gas binnen te krijgen, zoodat de man het bewustzijn verloor. De ijlings toege schoten buren verleenden den eersten bij stand, zoodat dr. Coenen, wiens hulp was ingeroepen, geen assistentie meer behoefde te verleenen. Hedenmiddag vergaderde in het Ho tel Centraal de Vereeniging tot Weezen- verpleging voor Zuid- en Noord-Beveland, onder voorzitterschap van den heer 1. D. Fransen van de Putte. Na voorlezing der notulen door de secretaresse, mevr. J. GeillMarcus, wordt de rekening over 1913 nagezien. Ze sluit met een bedrag van f 1545.65 aan ontvangsten en van f 1683.78 aan uitgaven, zoodat er een goed slot is van f 1455.73. Het batige saldo over 1912 bedroeg f 1593.86, zoodat de kas er iets minder gunstig voorstaat, dan verleden jaar. De begiooting, bedragende in ontvangst en uitgaaf f2790.73 werd goedgekeurd- Aan het verslag, dat daarop uitgebracht werd. ontleenen ,wij het volgende: Het jaar 1913 ging zonder belangrijke gebeurtenissen voorbij. Verschillende kin deren werden met goede resultaten ge steund en voortgeholpen. Te betreuren is het, dal heeren armvoogden de wee zen naar de weeshuizen sturen, waar de Vereeniging op andere en betere wijze in hun verzorging zou kunnen voorzien, immers de gezinsopvoeding gaat verre bo ven de gestichtsopoeding. De secr. spreekt de hoop uit, dat hierin verandering komt. Hierop heeft de bestuursverkiezing plaats De heer M. Roogerd te 'sli. Arendskerke, die aanvankelijk te kennen had gegeven bij aftreding zich niet meer herkiesbaar te zullen stellen, verklaart zich bereid het bestuurslidmaatschap te blijven waarnemen. Mevr. van der Meer Mohr wordt bij ac clamatie herbenoemd, terwijl in de vaca ture P. C. W. Sweemer tot bestuurslid, wordt benoemd de heer A. J. Louwers te Kats. De vergadering werd slechts bijgewoond door zes bestuursleden. Vrijdagavond treedt dr. A. H. de Hartog van Haarlem voor Wetenschap pelijke belangen op, met het onderwerp: Richard Wagner's; Wereldbeschouwing. De anti-rev. Prop. club vergadert Donderdag 5 Maart, in plaats van a.s. Donderdag. Kloetinge. Ten bewijze da,t er onder de raszuivere Saanegeiten zeer goede die ren zijn, kan dienen, dat een geit van dhr. P. do Dreu, alhier, vanaf 31 4Iaart 1913 tot en met 16 Jan. 1914 een op brengst aan melk gaf groot 901.2 Liter, piet een gemiddeld vetgehalte van 4.04 pCt.dat wordt aan boteropbrengst 40.3 K.G. Heinkenszand. In de Zaterdag gehou den vergadering van aandeelhouders in de weegbrug „De Verwachting" alhier, werd het dividend bepaald op 20 pCt., hetwelk is fö per aandeel. Het bestuurs lid J. van Hekke, alsmede de weger M. Leijs werden herkozen. Koedekenskerke. In de Zaterdag gehou den algemeene vergadering van de Coö peratieve Boorenleen- en Spaarbank 'al hier waren 30 leden tegenwoordig. De rekening en balans over 1913 werd goe- gekcurd respectievelijk niet een bedrag van f50.436.20 en f 18.567.18 in ontvang en uitgaaf. De winst ad f 42.89 zal op de reserve worden gebracht. De jaarwedde van den kassier werd met f 25 verhoogd en met ingang van 1 Januari 1914 be paald op f 100. De heeren M. G. Verbeek Sr. en P. J. Verburg, werden met bijna algemeene stemmen herbenoemd, respec tievelijk als bestuurslid en lid van den raad van toezicht. Tot plaatsvervangende bestuursleden werden bij acclamatie her benoemd de heeren A. den Dekker en A. Oole. Besloten werd voor spaargelden vanaf 1 Januari j.l. 3.36 procent te vergoeden, alzoo het percentage te verhoogen mot 0.36 procent, terwijl voor voorschotten te rekenen vanaf dien datum 43 i procent zal worden geheven. Rilland-Bath. Zaterdag vergaderde de Raad dezer gemeente, welke vergadering des morgens aangevangen, eerst laat in den middag eindigde. Voorgelezen werd een schrijven van den Directeur der Wa terleiding Mij. waarin was vermeld, dat de aanlegkosten der hoofdleiding naar Bath, over een afstand van 2755 M. f9000 zouden bedragen; daar er te Bath voor hoogstens f 300 water geleverd zou worden en 1/10 der aanlegkosten, alzoo f900 moet worden gegarandeerd, kan er naar het oordeel van den raad, van door trekking der hoofdbuis naar Bath niet veel komen. Dhr. Boot merkte op, dat destijds de toezegging was gedaan, dat ook te Batli de waterleiding zou komen, wat ook een paar andere leden meenden. De voorzitter zeide, dat men destijds meer op had moeten aandringen om ook Bath in het buizennet opgenomen te zien. Verder was een schrijven van Ged. Staten ont vangen, waaruit bleek, dat de Minister van Binnenlandsche Zaken zou bevorde ren, dat de gemeente in de kosten van den bouw eener onderwijzerswomng te 'Bath, het daartoe aangevraagde Rrjkssub.-i- die worde verleend. Een verzoek der gym- nastiekvereen. „Oefening kweekt kunst" tot in gebruikneming van een lokaal der O. L. School te Rilland tot het hou den van turnoefeningen zal worden toege staan, wanneer er opnieuw eene aanvraag daartoe wordt ingediend, wat dan op ze gel behoort gesteld 'te zijn; thans was een ongezegeld verzoek ingediend. Het kohier der hondenbelasting werd vastgesteld tot een bedrag van f 13U.50, dat van den hoofdelijken omslag in to taal op een bedrag .van f5177.84; de laagste aanslag is fü.44, de hoogste f380.65. Daar er tengevolge der verbou wing der scholen te Rilland en te Bath, waarvoor de Rijksbijdrage nog ontvangen moet worden, de kas ver is uitgeput en er nog veel rekeningen betaald moeten worden, werd besloten tot het aangaan van een geldleening tot een bedrag van f4000, af te lossen uiterlijk in 4 maan den. Terneuzen. De Stel. bevat wijziging in de statuten van het Departement Terneu zen en omstreken van de Maatschappij tot Nut van het Algemeen, thans genaamd „het Dep. Terneuzen en omstreken van de Mij. tot Nut van 't Algemeen,alhier. Zierikzee. Mevr. de wed. Spoor Keiler heeft, volgens de N. IL Ct., vermaakt aan de diaconie der Ned. Herv. gemeente te Zierikzee f2000, aan de wijkverple ging f2000, aan de Dorcasvereeniging en aan de vereeniging voor de soepkokerij, alles te Zierikzee, elk f 1000. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te .Middelburg, A. C. G. den Hertog te Alblasserdamte Dienien, E. Warniolts te Nunspeet (toez.) Ovezand. Gekozen tot notabel bij de Ned. Herv. Gemeente alhier, vacature we gens benoeming van W. Korstanje tót kerk voogd, de hoer C. 41aat met 20 stemmen. Op den heer A. van de Velde was 1 stem uitgebracht. i Borsse'e. Op een Zaterdagavond gehou den vergadering van leden der Oud-Gere formeerde Gemeente alhier is besloten oen nieuw kerkgebouw te stichten. St.-Maartensdijk. Zondag nam ds. A. 41. den Oudsten afscheid van de gemeente alhier naar aanleiding van Hand. 4 vers 12. Ds. den Oudsten werd hij deze gelegen heid, toegesproken door onzen burgemoes- ter, door het raadslid P. Gaakeer en door ds. Klomp van Poortvliet. Minister en p re dika,n t. „Van onzen Tijd" schrijft naar aanleiding van de berichten over het optreden van den oud-Minister A. S. Talma als predikant. „Evenals Talma, toen hij dominé in Arnhem was, geregeld voor Patrimonium en 'geheelonthouding uit spreken ging, kon hij tijdens gijn ministerschap niet laten van tijd tot tijd te preeken, omdat hij dan weer heerlijk absoluut mocht zijn, verklaarde hij. Pan preekte hij b.v. voor de arme kinderen van een vacantiekolo- nie in Zandvoort of nog liever zonder erg in een verlaten dorp als Hoonderloo op de Veluwe. Na zijn ministerieolen loopbaan trad hij meermalen in 'tllaagsche Diako- nessenhuis op, waar een keer achter de zusters zes hoeren als vertegenwoordi gers van een gemeente of z.g. „hoorders" zaten te luisteren en hem terstond na de preek een beroep in Bennebroek aanbo den. Het trok Talma aan die zeker als Napoleon op Elba van den kleinsten werk kring wat maken zou, maar hij kon niets beloven, onzeker als hij van zijn toekomst was. Daarom ried hij liever in zijn plaats een ander aan en wel ds. Piersori in Groningen, die graag zijn beroemden va der, den eerstdaags aftredenden directeur vair 1de sociale werken te Zetten, den ouden dag hij zich huiten wil bezorgen. „Een kiesch geval van invaliditeits- zorg!" Chr. Geref. Kerk. Beroepen te Harderwijk, F. Lengkeek te Amsterdam. Het Bestuur der Unie Een School met den Bijhei heeft uit de nalatenschap' van Dirk Wisse, overleden te Borssele, een legaat ontvangen, groot f 2000. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Mijnheer de Redacteur 1 Bij liet inzien van de Zeeuw van Don derdag 19 Febr. kwam mij o.a. ook eene advertentie onder het oog', waarin werd uitgenoodigd ter vergadering tot oprichting van een musschengilde hier ter plaatse. En waar het nu mijn plan niet is om op het vele nadeel te wijzen, dat de oprich ting van zulk eene vereeniging met zich medebrengt, mij dunkt, dat daarop reeds meermalen door deskundigen is gewezen, en we dagelijks nog in de nieuwsbladen kunnen lezen wat die uitroeiing onzer vogels ten gevolge heeft. (Zie o.a. maar naar Amsterdam waar de gemeente een som van f 2500 heeft uitgetrokken tot ver delging van de vele rupsen,) daar zou ik nog wel eens de volgende vraag willen stellen, n.l. deze, kan die uitroeiing vol gens de nieuwe vogelwet niet strafbaar gesteld worden Ik weet niet of musschen in de bescherming van de vogelwet zijn begrepen, maar er zijn nog zoovele andere vogels, die er dan toch zeker onder vallen, en die ook de dupe worden, wat door mij, zeer tegen mijn zin, wel eens een enkele maal is gezien, toen door iemand in enkele schoten niet alleen musschen, maar ook lijsters en merels werden neer gelegd, en daarom zou ik wenschen dat van politiewege hierop streng toezicht werd gehouden, opdat het niet tengevolge hebbe, dat we straks geen enkelen zanger meer hooren. En daarom zou ik ieder den raad willen geven: wordt geen lid van een musschengilde. Hetzij hier of elders. Veero, 20 Februari. Een dierenvriend. Ongelukken. Te Midwolde is een 23-jarige dienstbode in een diepe sloot geraakt en verdronken. Te Nieuw-Bui- nen is de wed. L. door overmatig gebruik van sterken drank gestikt. Onbruikbaar. De Koningin zou 's morgens voorbij komenop weg naar Gorcum. Dat liep als een loopend vuurtje, in de omgeving van liet station te Giessendam. „Geen Besje bleef aan 't spinnewiel". 41aar, vooral de jeugd amuseerde zich met deze wetenschap. „Meester, mogen we gaan kijken?" ('tWas omstreeks 9 uur). En ja, Meester geeft toe en met de heele schaar trekt liet personeel van de Chr School (hoofd de heer Fluister) naar ,,'t spoor". Waarlijk, daar trekt het stoom- ros! voorbij! Het „hoera"-geroep der jeugd wordt door II. M. opgemerkt en Zij wuift vriendelijk terug. 't Spreekt natuurlijk, dat de kinderen der Openbare school, nog dichter in de buurt van ,,'t spoor" daar ook bij waren. 4Iaar, och lieve tijd' daar komen ze een beetje te laat op school! Als de kinderen verslag hebben gedaan van hun weg- gewcest-zijn, antwoordt meester o. m., „dat hij ze niet meer gebruiken kan". Hij bedoelde natuurlijk voor dien mor gen, want anders. Maar die arme Oranjeklantjes toch! (Rott.) Gesnapt. 41en meldt uit Zwolle: Vrijdag vervoegde zich de 21-jarige C. C. bij den juwelier 11. Smid in de Die- zeestraat en vroeg eenige zegelringen op zicht voor Mevrouw F. De juwelier, die zich even verwijderde, bemerkte bij zijn terugkomst dat een ring verdwenen was. Op zijn vraag waar die ring gebleven was, toonde het meisje zich verontwaar digd en verklaarde dit niet te weten. Toen de juwelier daarop zeide, dat hij Mevr. F. even op zou bellen, biechtte ze op, dat hare bestelling niet voor die Mevrouw was. De juwelier telefoneerde nu om de po litie en toen viel de juffrouw door "de mand. Op het politiebureau bekende zij ook schuldig te zijn aan de andere dief stallen van ringen bij verschillende win keliers hier ter stede in den laatteen tijd gepleegd. Het meisje is een dochter Van een nette burgerfamilie. Spoorwegongeluk. Bij den spoorweg tusschen Sustercn en Echt werd Zaterdagmorgen bij 'tpasseeren van tien 1543 tiet paard van den koopman B. uit Oirsheek schich'.ig en sprong over den af sluitboom. Het werd door den trein ge grepen en met de kar een eindwoegs mee gesleept. B„ die zich nog op de kan bevond, kwam er met een paar lichte schrammen af. De kar weixl vernield, het paard moest worden afgemaakt. Wassende M a a s. De Maas is in den voorlaatsten nacht weer zoodanig gewassen, dat de rivier hij Roermond weer huilen haar oevers is getreden en een belangrijk deel der stadsweide onder wa ter staat. Een straaltje van hoop voor de schippers, die hij den laatsten Imo gen waterstand met hun vaartuig buiten de vaargeul raakten en thans nog steeds op het weiland hoogwater moeten afwach ten om weer vlot te komen. Voor de erfgenamen. Te Wes- sem overleed een oude juffrouw, die steeds op zeer bescheiden voet geleefd had. Na de begrafenis werd in hare wo ning in een kast een bedrag van f 27.000 gevonden aan geld, waarvan verscliillende munten reeds buiten koers geraakt waren. Mrs. Pankhurst zoek! De „Evening Standard" beweert, dat mrs. Pankhurst zoek is. Sedert zij de vorige week een volksmenigte uit de woning, waarin zo verblijf hiold toesprak, bij welke gelegenheid een verkeerde dame voor haar word gearresteerd, is van haar niets meer vernomen. De politie, die haar weder wenscht te arresteeren op grond van de z.g. kat- en muis wet, is haar spoor kwijt geraakt. Streng heeft de politie de woning bewaakt, maar men vermoedt, dat mrs. Pankhurst in vermomming het huis heeft v'rolaten. Mrs. Dacre Fox, die nu de publieke leiding van de Women's Social and Poli tical Union in handen heeft, verklaart, dat mrs. Pankhurst nog in Engeland is, en dat men spoedig van haar zal hooren. Zij houdt zich volstrekt niet schuil, lach te mrs. Dacre Fox, en ik begrijp dus niet waarom de politie niet weet waar ze is. Over den schandelijken aanval op lord Weardale had mrs. Fox slechts spot tende woorden te zeggen. Het is jammer, meende ze, dat lord Weardale zoo op mr. Asquith gelijkt. Ilet. best zal zijn, dat zij, die op den minister lijken, zich een ander aanzien geven, door baard of knevel te laten staan. „Vrouwen kunnen haar tijd niet ver knoeien, om na te gaan ot ze wel de rechte voor hebben. Alsi de politie de vorige week zich vergiste door mevrouw Smith te arresteeren, meenendc, dat ze mrs. Pankhurst gevangen nam, dan is de Union toch wel te verontschuldigen in het geval van lord Weardale." Een nieuwe gloeikous. 'Do directeur van de gasfabriek te Rybnik, Baï Zentav, heeft een nieuwe gloeikous uitgevonden, die in lichtkracht bijl gelijk gasverbruik driemaal de beste Auerkous moet overtreffen. Bovendien is de kous bij'na onbreekbaar en kan zij; ook in ge bruikten toestand afgenomen, in de hand gepakt en yervoerd worden. Dy nam ietontploffing. De he vige ontploffing heeft Vrijdag plaats ge had in de dynamietfabriek van de firma Nobel te Ai'deer bij Glasgow, ten gevolge waarvan acht menschen zijn omgekomen en eenigen zijn gewond. De ontploffing werd oer gvrooten afstand gevoeld en zware rookwolken stegen na de catastro phe boven de fabriek op, zoodat ontzet tende schrik in het dorpje Ardee werd verspreid. Er is groote schade in de far briek aangericht en ook in de omgeving is de matericelo schade groot. Het on geluk geschiedde in het menghuis, dat volkomen verwoest is. De bende van den Witten Wolf. Bij de plundering van Liontsjian op 29 Januari heeft de bende van den Witten Wolf naar schatting 1300 man nen, vrouwen en kinderen vermoord. Een strijdmacht van 25,000 man rukt op naar do versterkingen die de bandieten bij Tsjangjankocan bezet houden. Er bevin den zich daar ongeveer 2000 bandieten, d© helft waarvan van moderne wapens is voorzien. Indien de regeering er niet in slaagt de bende uit te roeien, vreest men dat zij het middelpunt van oen nieu wen opstand zal worden. De regeerings- troepen toonen niet veel lust, de bandie ten aan te vallen. O verst roomingen in I e r - 1 a n d. In Ia?ithriin en Roscommon zijn 1000 acres (1 acre i/3 H A.) over stroomd. De wegen zijn onbegaanbaar en op vele plaatsen zijn de bewoners van het verkeer met de omliggende steden af gesneden. In de buurt van Carrich en Channon maakt de bevolking aanstalten om te vluchten. Te Carricli staan de stra ten onder water on 't water wast nog steeds. De aan het koren en het hooi aangerichte schade is groot. Er is een inwoner omgekomen. R o o k e n d e knapen. Een mede werker van de „Dordtsche Ct." schrijlft: De pogingen door verschillende onder wijzers aangewend om bij de kinderen het rooken van sigaretten tegen te gaan, moge hij do schooljeugd al eenig resultaat heb ben, nauwelijks hebben ze de school ver laten, of velen dampen er eiken dag lus tig op los. Hoe komt dat? Enkele fabrikanten van sigaretten bie den hun afnemers cadeaux aan, vandaar dat vele jongens op 14- a 15-jarigen leef tijd al verslaafde lookers zijn geworden, alleen gedreven door de begeerte om spoe dig in liet bezit van een geschenk te zijn. In elk pakje sigaretten, inhoudende 10 stuks, is een coupon gevoegd. Door 50 dezer coupons komt men in het bezit van een mondorgel, 240 bezorgen u een carbid- lantaarn, 600 een paar ringen met rek stok, 12,000. een fiets. De 18-jarige A. K. te Dordrecht heeft het al rookende en smookende zoover gebracht, dat hij op deze wijze aan een fiets gekomen is. Eerlijkheidshalve dient er 'bij gevoegd te worden, dat'hij Weieens een couponnet je kocht tegen betaling van i/2 cent of het inruilt tegen een sigaret. Hoe bet ook zij, dit jongnionsch heeft een ontzettende werking van keel en longen moeten ver gen 0111 zich in het bezit van een fiets te kunnen stellen. Mot bovenstaande gegevens voor oogen, zal het duidelijk zijn, dat het heel wat moeite zal kosten 0111 den strijd tegen het rooken van sigaretten met succes aan te binden. KRUININGEN. Het 8-jarig zoontje van A. II. alhier kwam onder het „haasje- over-spel" te vallen en brak zijn been. Corr. t e G r ijp s k erk e. Zie de cir culaire. Red. 's GRAVENIIAGE. De Koningin vertrok hedenmorgen 8.25 onder den naam Gra vin van Beieren naar den Taunus. 's GRAVENIIAGE. De Hooge Raad be handelde het cassatieberoep van A. K. te Middelburg, beklaagd wegens overtredingl loterijwet en door de rechtbank tot f500 boete veroordeeld. De adv. gen. zal 9 41aart conclusie nemen. DORDRECHT. Alhier is een staking on der de stukadoors uitgebroken. EDE. Gisteren is opnieuw brand gesticht in de infanterie- kazerne alhier, en wel in een gereedschapskist. Men was het vuur spoedig meester. De zaak is in onderzoek. PARIJS. De gezondheidstoestand blijft nog steeds onrustbarend. Onder de garni zoenen komen nog steeds nieuwe ziekte gevallen en ook sterfgevallen voor. NEW-YORK. De kapitein van het s.s. „Barbarossa te New-York aangekomen, rapporteerde, 'dat het s.s. in den hevigen storm van Dinsdag op het wrak van een stalen schip is geloopen. ROTTERDAM, 23 Febr. Binnenlandsche gr a n e 11. Tar we: Wilhelmina puike f9.20 a f9.45; overige soorten f8.40 ii 1"8.90; lijnzaad f 12 a f15; haver f 15.25 ii f 16.25; brui ne boonen f8 a f 11.50; Essex flO a f 11.50; haver f7.40 a f7.90; Buitenlandseh granen: mais: Galfox loco f 131Mrt. April f 131 Grove Donau loco f134; stoomend f133; Apr. Mei f130; 4Iei Jan. f130; Amerik. mixed f135; La Plata loco f132; Juli Oct. f126; Varkens 241/2! a 251/s> ct., lichte voor export 261/2 a 271/2 ct., Voor Duitsch- land 25 a 26 ct., voor België 25 a 26 ct. Eieren. Zeeuwsohe f 4 a f 4.40Over- maascho f 4.25 a f 4.75 per 100 stuks. Aardappelen. B rielsche kralen f 4.25, Zeeuwsche eigenheimers f 2.80 a f3, Zeeuwsche blauwe f2.70 a f3.20,- Spuische eigenheimers f3 a f 3.30, Friesche eigenheimers f 2.70 a f 2.90, Bravo's f 3.20 a f 3.50, pooters f 2 a f 2.20£ Maltha 7i/2 a 8 ot. per kilo. Tamelijfke aanvoer, {tamelijke vraag. 41 e e 1. De buitenlandsche markt bleef vast gestemd. In de buitenlandsche soorten ging weinig om. In de meeste inlandsche soorten iets meer. Prijlzen onveranderd. Op de beurs zeer ,stil.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2