Telegrammen. Reclames Ik heb geen honger. Kerknieuws. Onderwijs Predikbeurten. Reclames B££GHAM'S P1UEN Landbouw Gemengd Nieuws. Telegrafisch Weerbericht- Ingezonden Stukken Burgerlijke Stand. deelig saldo was. De voorzitter, de heer Ph. J. van Dixhoorn, noemde dezen toe stand, alhoewel niet gunstig, toch nog niet hopeloos. Vooral de aanneming der aan hangige wel op de paardenfokkerij kan daartoe z.i. een grooten stoot geven. Besloten werd in 1914 tweemaal een concours hippique te geven en wel de eerste maal op den tweeden Pinksterdag. Bij een tekort in kas zag men geen vrij heid om subsidie te geven voor de ten toonstelling te Middelburg. De begrooting voor 1914 werd vastgesteld op £3.040. Nog werd besloten op den tentoonstellingsdag gelegenheid te geven om fokmateriaal te koopen en te verkoopen. Oostburg. De Rijksklerk bij de directe belastingen A. Schutter te Dordrecht is aangewezen voor de tijdelijke waarneming van het kantoor Oostburg. lizendijke. Deze week werden de rei zigers van hier naar Gent, vice versa, weer eens teleurgesteld doordat de Bel giscihe tram hij Bentille was ontspoord en na lang werken slechts kon worden in beweging en op het goede spoor ge bracht. Te verwonderen is dat niet, want vaak zitten de passagiers roet angst in den trein, vooral in dien van vijf uren, waarmede aansluiting voor het postver voer alhier moet worden verkregen. Dan wordt men heen en weer geschud alsof een kind wordt gewiegd, tengevolge van den slechten toestand der baan, die met tertijd ongetwijfeld ernstige ongelukken zal veroorzaken. De nauwkeurigheid op het toezicht voor de veiligheid van per sonen laat op die lijn sinds lang zéér veel te wenschen over, zonder dat daar over door de Belgische reizigers ter be- voegder plaatse wordt geklaagd, al hoort men hen vaak afkeurend in den tram daarvan spreken. (Zei,) iWanneer die woorden een enkele maal toeval over uwe lippen komen, be hoeft men zeker ©een gewicht te hechten 'aan de weigering om het lichaam te voe- 'den. Het is dan ook somwijlen een maat regel van voorzichtigheid, dien men zelfs neemt wanneer men er de behoefte toe gevoelt een overlading der machine en zoo een overtolligen arbeid te weigeren. Maar wanneer dezelfde persoon aan bijlna iederen maaltijd met tegenzin deze woor den uitspreekt: „ik heb geen honger", tegen heug en meug wat eet of wel alle spijis afwijst, dat is ernstig, z e e r e r n- B t i g. Die persoon moest dan niet zeg gen: „ik heb geen honger van daag", maar: „van daag sterf ik een weinig". Er is geen twijfel aan, het eenvoudige feit, dat gij. eetlust hebt, bewijst dat ge heel uw organisme goed werkt tot in zijn kleinste onderdeelen. Bijaldien gij de be hoefte gevoelt aan uw lichaam te eten to geven, levert gij het bewijs, dat er iets van opgebruikt is, dat uwe hersenen hebben gedacht, dat uwe armen hebben gehandeld, dat uwe beenen hebben ge- loopen, dat uwe spieren heb lx; n gewerkt, ïn één woord dat gij hebt geleefd, „ik heb honger, dus ik besta!" Het gebrek ftan eetlust is hot eerst, en tevens het meest zichtbare verschijnsel van levens- verzwaikking, en het schijnt wel dat de voorziende Natuur gewild heeft dat de 'dingen zoo zijin, opdat de schepselen on middellijk op hun hoede zij'n en men haar niet kon verwijten ons niet te hebben gewaarschuwd. Wijs dus de waarschuwing 'der Natuur niet af. Hebt gij1 geen honger, dan sterft gij een weinig vandaag. Houd 'die verdooving van uw wezen tegen, wek het op, drijf het aan. De Pink Pillen zijn 'daar om u te helpen. Dat gebrek aan eetlust, een eerste ver schijnsel waaraan wij zouden kunnen toe ivoegen de bleekheid van uw gelaat en van uwe lippen, het gevoel van verdoo ving van geheel uw wezen, de loomheid van uw geest, de zwakte van uwe bee nen, de gevoeligheid van uw hart, bewij zen allen reeds dat het levenssap een .weinig is aangetast, dat het bloed, waar van alles in het lichaam afhangt, ver armd is. De Pink Pillen hebben de macht bloed te geven met iedere pil. Iedere verbruikte pil brengt aan uw; bloed een weinig toe van hetgeen er aan ontbreekt. Gij zult een middel niet af- iwijizen dat zoo eenvoudig en zoo gemak kelijk in eenige dagen uwe wankelende gezondheid herstellen kan. Laat ons voor de weifelenden een ze kerheid hieraan toevoegen door den brief van. dankbaarheid van een onzer zieken aan te halen, Mej. Marie Henchod, te Ta- vel bij Clare ris, schrijft: „Ik heb het genoegen u te berichten, 'dat uwe Pink Pillen mij het meeste goed 'hebben gedaan. Ik was bloedarm, ik leed aan de maag en ik at slechts zoo weinig mogelijk. Men heeft mij uwe Pink Pil len aangeraden, en ik kan zeggen dat zij, van af de eerste dagen, mijne ge zondheid hebben verbeterd, die spoedig uitmuntend is geworden". Ze zijn verkrijgbaar 4 f 1.75 per doos en f9 per zes doozen, bij het Generaal-Depót der Pink Piden, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mulder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Maastricht, W. Bax Jr. te Santpoort. Geref. Kerken Bedankt voor Vianen, door G. Verrij te Waarder. Generale Synode der Geref. Kerken. Dezer dagen werd in de pers medegedeeld een viertal der voornaam ste punten, in behandeling kamend in de a.s. Generale Synode der Geref. Kerken. Wat die Synodialia .betreft, moeten we er echter op wij'zen, dat men daarvan niet zeggen kan of zij1 op de Synode ter tafel zullen kamen, wijl de Particuliere Synodes in de verschillende provinciën nog gehouden moeten worden. Deze geven de stof voor de agenda der Generale Sy node. Het 5s best mogelijk dat al die zaken ter sprake komen, maar (Rott.) G eref. Bond tot verdediging der Waarheid in de Ned. Herv. (G eref.) Kerk. Donderdag werd de Jaar vergadering van boveingienoemden Bond gehouden. In den voormiddag werd een openbare vergadering gehouden, die geopend werd door den voorzitter, ds. M. van Grieken, van Delft, en waarin prof. dr. H. Vis- scher, van Utrecht, een schoon referaat hield over: „Rechtvaardigmaking en Hei ligmaking", dat met groote belangstelling en instemming werd aangehoord. In do namiddagVergadering bracht de secretaris, ds. M. Jongebreur, van Vee- nendaal, het "jaarverslag uit, waaruit de bloeiende toestand van den Bond klaar- lijk bleek. Reeds werden stappen gedaan oan te komen tot oprichting van een Bij zonderen Leerstoel aan de Rijksuniversi teit te Utrecht. Uit het jaarverslag van den penning meester, den heer J. C. Fliehe, van Arn hem, zijl gereleveerd, dat het ledental van den Bond, het aantal abonné's van het Bondsorgaan (de „Waarheidsvriend") en de financiën in toeneimenden bloei ver- keeren. Als bestuursleden werden herkozen de heeren ds. D. M. Boonstra te Schoon hoven, L. F. Duymaer van Twist te Den Haag en J. C. Fliehe te Arnhem. Een bestuursvoorstel tot wijlziging van art. 8 al. 5 Huish. Reglement, werd aan genomen. Goes Zaterdagmorgen hield de afdeeling „Zuid-Beveland" van Chr. onderwij'zers en onderwijzeressen in „Samuël" te Goes hare jaarvergadering. De belangstelling was zeer groot; van de 42 leden waren meer dan 30 ter vergadering opgekomen. De voorzitter, de heer W. A. van Wijk, opende de vergadering op de gebruikelijke wijze en sprak een Inleidend woord naar aanleiding van 1 Kor. 13. Nadat de secre taris zijn nauwkeurige en letteakundig schaone notulen gelezen had, was aan de order het hoofdpunt der agenda, n.l. een verklaring Van en vertooning met den mirroscoop door den Weled. heer Van der Welle, leeraar der Chr. kweekschool te (Middelburg. Zonder twijfel was daardoor de belangstelling voor deze vergadering bijlzonder groot. Hoe langer hoe meer dringt zich de vraag op den voorgrond of de lichtbeelden niet alleen in de ste den, maar ook op het platteland kunnen dienstbaar gemaakt worden aan het on derwijs. Dan moeten natuurlijk allereerst de onderwijizers eenigermaite op de hoogte zijtn met dergelijke instrumenten. Dat was dan ook het doel van dpze vertooning. De geachte leeraar beschreef ons het in strument, deelde mede, dat het f 48 kost en liet ons enkele heelden uit het Heilige Land en Europa zien. Ook toonde hij ons, hoo hetzelfde instrument tevens als tooverlantaarn kan gebruikt worden. Hij vertelde ons, dat er nog een goedkooper instrument is, waarmee men ook zeer goed zij'n doel kan gebruiken, n.l. de ra- dioscoop, dio gestookt kan worden met acyteleengas en waarvan de prijs f25 be draagt Deze kan ook gebruikt worden waar geen gasleiding is. We zijn het bestuur der kweekschool zeer dankbaar voor het gebruik van het instrument en den Weled. heer v. d. Welle voor de moeite, die hiji zich getroosten wou. De secretaris bracht in zeer korte trek ken een keurig, veelzeggend" verslag uit van het verloopen vereenigingsjaar; hij mocht gewagen van aangename en vrucht bare vergaderingen. De penningmeester deed zich wederom- als een ijverig en zuinig thesaurier kennen. De aftredende bestuursleden de heeren W. A. van Wijk en J. Smit werden weer herkozen als voor zitter en penningmeester der afdeeling. In de pauze mochten we eenige verver- sohing gebruiken, verrichtte de penning meester eenige werkzaamheden, werd door den heer Wester f 3,50 gecollecteerd voor „Lukas" en Johannis" en onthaalde een der dames ons op orgelspel. Na de pauze waren nog twee sprekers aan de beurt, waarvan slechts één het woord kon voe ren, n.l. de Weled. heer J. Pottjewijld, over het onderwerp „Schoolorganisatie". Daar de stof zeer uitgebreid is en de referent wel heg rijpen kon, dat er niet zoo veel tijd was, wenschte hij alleen de aandacht te vestigen op de „Schoolver gaderingen". Nadat hij eerst een klein historisch overzicht had gegeven van de geleidelijke ontwikkeling van het school wezen, sprak hij zich uit voor verplichte schoolvergaderingen aan groote scholen en legde verder uit, hoe hij Hie wenschte geregeld te zien. Naar aanleiding van het referaat ontstond een breedvoerige dis cussie. De voorzitter dankte den inlei der hartelijk voor zijn arbeid. Naai1 aan leiding van de vraag of er in deze om geving nog meer kan gedaan worden voor de propaganda van het Christelijk onder wijl, werd een commissie benoemd om daar verder werk van te maken. De Weled. heer J. de Koning eindigde met dank zegging. Geslaagd te 's Gravenhage op het examen nuttige handwerken de dames B. J. S. Goor te Hoek en C. M. van Kars- sen te Middelburg. Ned. Herv. Kerk. ZONDAG 22 FEBRUARI Goes, voorm. lialf 10 uur ds. de Vries, nam. 2 uur ds. Steinz, Gat. Zondag 31, 6 uur ds. Homburg (Inleiding Lijdens- prediking. Schore, (verb) vooral, ds. Ivrijkamp,nam. geen dienst. Biezelinge, (verb.) 9 uur ds. v. d. Ber gen, 2 uur ds. Krijkamp. Ql| LICHTE aandoeningen u aangewend vookomen vaak zeer GEVAARLIJKE ziekten. Volgens een advertentie in dit blad treden op 1 Maart de gewijzigde artikels artikels op de jaarlijksche algenieene ver gadering der veilingsvereenig'ing „Walche ren", op 27 Januari genomen, in werking, welke zijn als volgt voor de groote vei lingen Art. 2. Bij opgaaf per gewicht moet door den kooper eene speling van ten hoogste 10 pet. toegestaan worden. Door wijzi ging hiervan moet ook art. 9 gelezen wor den aldus: Bij opgaaf is eene speling van 10 pet. toegestaan. Mochten de inbren gers hoven de 10 pet. speling gaan, zoo zal het bestuur naar omstandigheden han delen. Degene echter die onder de 10 pet. speling gaat, zal de schade die daaruit mocht voortvloeien, moeten dragen. Voor de kleine veilingen wordt art. 5 laatste zinHet is verplichtend pér maat gewicht of tel te veilen. Ook hierdoor moet art. 15 gelezen worden als volgt: Er zal door den inbrenger per maat, gewicht of tel aangegeven moeten wor den. Tevens bestaat op de veiling de gelegen heid de producten te wegen of te meten tegen betaling van 5 cent per colli. Voorts bij art. 18 te voegenvoor producten welke opgehouden moeten wor den, wordt 21/2 pet. provisie betaald. Zeer aan te bevelen is de producten per gewicht in te zenden. Ongelukken. Te 's Gravenhage is weder een der tengevolge van oesterge- bruik aan typhus Jijdende personen over leden. 'tWias een leerlinge van de II. B. S. Donderdagmorgen geraakte de 26-jarige G. B., van Sneek, schipper op de „Jonge Hendrik" onder Oldetrijlne door het uitglijden van den vaartboom te wa ter. Doordat de drenkeling onder het schip geraakte, mocht zijn broeder, die mede aan boord was, er niet in slagen hem te redden. Pas na een uur zoeken werd het lijk gevonden. De ongelukkige laat een vrouw en één kindje achter. Gister middag is te Zwammerdam een 2-jarig knaapje te water geraakt en verdronken. Een rangeerder uit Woensel is gisteren bij het rangeeren van een losse machine daar af gegleden en er onder geraakt. Een been is hem tot onder de knie af gereden. De politie te Utrecht heeft een wielrijder, die aldaar een couranten- rondbezorger overreden heeft, welke aan rijding den dood tengevolge heeft gehad, aangehouden. Christusbeeld verminkt. Naai- „De Tijd" meldde is te Helden des nachts een Christusbeeld van een langs den weg staand kruis verminkt. De lan delijke bevolking is verontwaardigd over de lage daad. De politie stelt een onder zoek in. Alle lof aan de verontwaardigde bei- volking en de ijtverige politie! Doch wat doen wij, als de naam van Christus aan gerand wordt? De werkstaking te Almelo. Eergisteravond hadden te Almelo enstige ongeregeldheden plaats aan den Borner Bioekschenweg. Bij K., wiens dochters sinds eenige dagen het werk hervatten, werden de ruiten ingeworpen. De politie dreef de menigLe mét de wapens uiteen. Er worden pogingen aangewend tot vor ming van een comité uit de burgerij om te trachten de staking te doen eindigen. Lieve Buren. Men meldt uit Ha- velte aan de „Zw. Ct," Voor enkele dagen kregen een paar buurvrouwen te Darp een zóó hoogloo- pende twist, dat zij elkaar in het haar vlogen, en, na een bewerking met de nagels, elkander met stokken en touwen op barbaarsclie wijze afranselden. Met een touw 0111 den hals moet de een den den ander zelfs eenigen tijd door het huis (gesleept hebben. Haar bebloede koppen za gen en zien er nog afschuwelijk uit. Door. de politie werd procesverbaal opgemaakt. Hoo 'tnu kwam, dat gister in de wo ning van B. L., de man van een dier furie's onderscheidene ruiten werden inge gooid, zoo zelfs, dat een der ramen zoo goed als 'geheel vernield werd, valt licht te begrijpen. Broekzakken dichtgenaaid. De commandeerende officier van een on zer koa-psen heeft, naar de „Telegr." meldt, bepaald, dat de broekzakken der man schappen, die gewoon zijtn de handen in de broekzakken te bergen, tenminste voor zes weken worden dichtgenaaid. De eerste urnb ij zetting... do laatste? Het overschot van wijlen den heer A. F. A. va,n Scherpenberg, die te Las Palmas overleed, zal te Ham burg worden verbrand. De asöh zal in een urn naar hier worden overgebracht, en de urn zal geplaatst worden in het Crematorium op Westerveld te Driehuis bij Veisen. (0. H. Crt.) Uit de rechtzaal. Te Londen had eene rechtszitting plaats, die den aan wezigen vermaak gal en voor de Engel- scho rechtspraak teekenend is. Voor rech ter Darling en eene speciale jury werd eeu proces behandeld, door een onder wijzer, Nelson, ingesteld tegen liet week blad „John Ruil", wegens smaadschrift. Nelson had op zerkeren dag een elf-jari gen leerling gekastijd en in het genoemde weekblad was dit feit vermeld en als aanleiding genomen tot de verklaring, dat de «genoemde onderwijzer ongeschikt was voor zijne taak. De heer Nelson achtte zich door dit artikel en de voorstelling1, die hierin van de tuchtiging was gegeven, beleedigd en stelde een actie tegen het in. Hij verklaarde voor de rechtbank dat de knaap onoplettend was geweest tijdens een spellingsles en dat hij daarvoor eenige slagen op de hand had ontvangen. Het rietje, waarmee deze straf was toe gediend, werd aan het hof vertoond. Maar rechter Darling wilde weten, hoe dat rietje gebluikt werd. „Laat eens zien hoe ge den knaap hebt gekastijd, vroeg de rechter. Maar sla den deurwaarder niet I" De eiischer: „Maar er moot toch een slachtoffer wezen." De rechter: „Toon het maar bij u zelf." De rechter Nelson gaf zich nu onder het gelach der aanwezigen zelf een tik over de hand. Dat was de eerste aan schouwelijke les in de rechtzaal, maar hierbij bleef het niet. Een oogenblik later werd door den advocaat van den gedaagde die wilde doen uitkomen dat de onder wijzer zeer ruim gebruik maakte van zijn recht tot lichamelijke kastijding der leer lingen, gevraagd of de onderwijzer wel eens een jongen op het hoofd had gesla gen. „Wat noemt u slaan?" vroeg de onderwijzer Nelson. „Als deze heer geen bezwaar heeft, en de heer Nelson wees op een verslaggever die liet dichtst bij het getuigenhekje zat, zal ik u toonen wat ik deed." En zonder toestemming af te wachten, gaf. de heer Nelson den verslaggever eenige tikken om de ooren. Het hof 'zat krom van het lachen. „Sloeg u zoo hard als nu?" vroeg de advocaat. „Ja, zoo", zeide de heer Nelson, maar er was geen hoofd meer in de nabijheid om een tweede proef te doen slagen. Korten tijd werd het nu weer rustig in de zaal, maar hernieuwde vroolijkheid wekte het optreden van den gestraften knaap als getuige. De jongen, diep onder den indruk van de „rechtszitting, brulde het uit, toen hij voor het getuigenhekje verschoen. Wil ik, zei de advocaat, tlie hein zou verhooren een beetje naderbij komen, mylord? Rechter Darling: „Wel neen. Gij zult hem nog maar banger maken, hoe dichter ge hij komt." En tot den jongen: „Wees niet bang voor dien advocaat, hij is een van de meest onschuldigcn." (Gelach.) De vermakelijke zitting eindigde met de toewijzing van een farthing schadevergoe ding aan den eischer. (HbL.) Een geslaagde list. Tusschen de Amerika,anscihe belastingautoriteiten en den multi:millionair Rockefeller, be staat sedert eenigen tijd een openlijke be- lastingoorlog. Het was tot dusver den belastingautoriteiten niet gelukt de wo ning van Rockefeller binnen te komen. Thans is dat evenwel gelukt en wel door middel van de volgende list. Dezer dagen had een bal plaats, waaraan ook de nicht van Rockefeller deelnam. Een jonge, elegant gekleede heer vroeg de nicht van Rockefeller ten dans. En inderdaad danste het meisje den geheelen duur van het bal met dezen heer. Hij verzocht Rockefeller den volgenden dag zijn op wachting bij de jonge dame te mogëai maken. Rockefeller willigde dit verzoek in. Doch nauwelijks was de bewuste heer in de woning van Rockefeller, of hij! haal de een bundel papieren uit zijn tasch, om zich aldus te legitimeeren als de belasting ambtenaar. Tevens overhandigde de man Rockefeller (het belastingbiljet, dat hij te betalen had. Daar Rockefeller nog meer geld dan de 62 millioen dollars, die hijl moest be talen, aan de belastingautoriteiten schul dig is, zal men een nieuwe manier moe ten uitdenken om nogmaals in de woning van Rockefeller binnen te komen. Schijndood. Dezer dagen lag in het hospitaal van Saint-Flour een grijsaard olp het uiterste. Eergisteren geloofde men, dat hij dood was, en liet den timmerman komen, die de maat van het lijk nam en later met de kist terugkeerde. Toen hij zich gereedmaakte, het oude mannetje te kisten, begon deze plotse ling te spreken. De grijsaard was schijndood geweest. Moderne oorlog! Een uitvinder uit Lyon, Guerre geheeten, heeft van den Eiffel-toren te Parijs af proeven genomen met pijllen om bestuurbare luchtschepen in brand te schieten. Guerre schoot van liet eerste terras omlaag in een hoop stroo, dat aan den voet van den toren was neergelegd. De proefneming is gelukt, want het stroo vloog onmiddellijk in brand. De pijlen zijn 30 c.M. lang en gevuld met benzine en kruit. De Italia an se he kroon prins. Italiaansche bladen melden, dat do 10-jarige kroonprins Humbert, dit jaar aan boord van een oorlogsschip een grooten zeereis zal ondernemen. Aange wezen daarvoor is de kruiser „Puglia", welke op het oogenblik in Toronto op de aankomst van den kroonprins en zijn leeraar, een marine-officier, wacht en met een uitgelezen bemanning voorzien is. De prins zal op het einde van deze maand in Toronto aankomen, en in de tweede helft van Maart zee kiezen. Zoo zal de kroonprins de eerste koning van Ita lië zij'n, die hij de marine opgeleid wordt. Het heet, dat dit met de neigingen van den knaap overeenkomt. Zonder twijfel zal dit besluit echter ook wel ingegeven worden door de hooge beteckenis, welke in regeeringskringen aan de ontwikkeling van Italië als zeemogendheid gehecht wordt. Raadsleden-uitbrekers. Maan dagavond waren velen op Schiermonnik oog getuige van het ongewone schouw spel, een viertal raadsleden de Raads zaal te zien verlaten door het raam. De burgemeester was naar huis gegaan en had in gedachten de deur van het ge meentehuis gesloten. (Leeuw. Ct.) Naar waarnemingen in den morgen van 21 Febr. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 760.7 te Nice, laagste stand 726.9 te Malinhead. Verwachting tot den avond van 22 Febr. Meest matige tot krachtigen, Zuidelijke tot Zuid-Westelijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkte lucht met tijdelijke opkla ring. Waarschijnlijk nog regenbuien. Wei nig verandering van temperatuur. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) Nieuwe Postzegels. In uw geacht blad las ik de mede- deeling, dat nieuwe Nederlandsche post zegels te wachten zij'n. Hoewel op de zegels 18981910 mets af te dingen valt, is er nu de jubileum- zegels verschenen en weer bijna verdwe nen zjj'n behoefte aan nieuwe degels, om dat de beeltenis van H. M. de Koningin van de jubileum zegels veel verschilt met de beeltenis op de zegels van 1898— 1910. Waar duizenden zegels per dag gebruikt worden en een ieder, die zegels op brie ven doet, onze geliefde Koningin aan- sohouwt, zal het voor allen wel aange naam zijn, indien de beeltenis van H. M. meer gelijkend is naar den tegen woor- digen dan naar den vroegcren tijd. Velen zouden het dan ook zeer toejui chen als pr dus binnenkort eene nieuwe serie postzegels zoude verschijnen. Een postzegelverzamelaar. Van 13—20 Febr. KAPELLE-BIEZELINGE. Geboren: Jo hannes Coraelis, z. v. Adriaan Zandee en Johanna Moeliker. Overleden: Johannis van Wingen, echt genoot van Bastiana Burger, vroeger wednr. van Maria Mol. (Kr. Crt.) WEMELDINGE. GeborenLeonie Maria, d. v. Frans Kegels en Maria Joanna Maes. (Kr. Crt.) 's GRAVENHAGE. Men meldt ons, dat Gouverneur-Generaal ldenburg in den loop van dit "jaar zal aftreden, en dat hij voor een herbenoeming niet meer in aanmer king wenscht te komen. HAARLEM. Re officier van Justitie looft f500 uit, aan degene, die den da der uitvindt van de kazernebranden al hier. 's GRAVENHAGE. De Eerste Kamer keurde heden z.h.s. de Justitiebegrooting goed en hoofdstuk I der Staatsbegroo- ting, nadat minister Treub verklaard had, dat art. 6 van de Arbeidswet met ingang- van 1 Jan. a.s. zal worden ingevoerd, zoodat de vrije Zaterdagmiddag in de Textielnijverheid op dien datum zal in gaan. 'sGRAVENHAGE. Naar wij vernemen zal H. M. de Koningin a.s. Maandag naar Koenigstein vertrekken, tot het brengen van een bezoek aan den Prins. KEULEN. Een Albaneesche deputatie onder leiding van generaal Essad pasja is te Keulen gearriveerd, waar Essad den Prins von Wied den kroon van Albanië aanbood. BUDAPEST. Onder het garnizoen hu zaren Sis nekkramp geconstateerd. LONDEN. Nabij Wexford is. een schoe ner gestrand. Van de bemanning der uit gezonden reddingsboot zijn 14 man ver dronken.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2