Telegrammen. Binnenland. Uit de Provincie. Leestafel Landbouw. Kerknieuws. Onderwijs. Wetenschap en Kunst. Gemengd Nieuws, Briefwisseling bepaald geschikt can minister Bertling te troosten, en Polak vernam, dat hij toch wel gedwongen zou worden tegen zijn beminde middenstanders belastingwetten goed te keuren. De uitslag der verkiezingen gaf ook hier aanleiding tot allerlei opmerkingen. De heer Reekers (r.-k.) hield een kranig be toog over de politieke verhoudingen, de heer flovy (a.-r.) bestreed krachtig alge meen kiesrecht en staatspensioen en drong op afdoende regeling van het onderwijs vraagstuk aan, waartoe rechts het zij met nadruk herhaald, krachtig wil mede werken. Ten slotte sprak nog de a.-r. afgevaar digde Frans sen, die gelooft, dat de kracht van dit ministerie ligt in de merites van zijn voorstellen en in de verdeeldheid der Tweede Kamer. Laat men eenvoudig redeneeren: „Niemand kon het, wij wil len het p robeeren". We staan dus ten aanzien van dit Kabi net gansch niet onwelwillend. Te meer, daar dit ministerie van de ware vrijzinnig heid een definitie gaf, die volle waar deering verdient. Gewetensvrijheid en vrij heid van handelen. Volgens die definitie zijn we allemaal liberaal. Met volle 'ob jectiviteit zullen we de voorstellen van dit kabinet beoordeelen. Echter kunnen we natuurlijk niet beloven, alle ontwerpen te zullen goedkeuren, die het kabinet in dient. Onbereden treinsoldaat. De inspecteur der infanterie heeft be paald, dat van elk der rigimenten infante rie (grenadiers en jagers hieronder begre pen) 6 miliciens zullen worden opgeleid tot onbereden treinsoldaat. Deze opleiding, die bij de treinafdeeling van een der regimenten veld artillerie van elke divisie zal plaats vinden, zal gehou den worden voor de miliciens der na- jaarsploeg der lichting 1913, van 1 tot en met 13 Juli en van 11 Juli tot en hiet 3 Augustus. (Avoncip.) In het belang van „Vrederust" gaat een driemahndelijiksoh „blaadje" verschij nen. Wij ontvingen no. 1. Het is een boekje, waarin kostelijke opstellen voor komen, die door de leden en begunstigers, welke het tijdschriftje geregeld gratis ont vangen zullen, met belangstelling zullen gelezen worden. Men leze: Een woord vooraf, door ds. Donner; Volliarding, dooi' ds. De Ligt; De bedoeling van het lijden, door ds. Waardenburg; Verpleeg personeel, 'door ds. Pol; Kerstfeestviering, door ds. Aalders; en voorts de Verantwoording gif ten. Moge dit blaadje van de vereeniging tot Chr. verzorging van krankzinnigen in Zeeland |de belangstelling voor deze ze genrijke stichting en hare verpleegden ver meerderen. Middolburg. Gisterenmiddag had in het Schuttershof eene vergadering plaats van contribuanten van het Middelburgsch Mu ziekkorps, welke slecht bezocht was. Door den waamemenden secretaris, dhr. W. Hioolen, werd hij uitlandigheid van den secretaris, den heer E. iVL Alberts, het jaarverslag uitgebracht, waaruit bleek dat in 1913 31 concerten werden gegeven. In het verslag wórdt hulde gebracht aan het overleden bestuurslid den heer II. P. den Bouwmeester. De leerlingen-cursussen hadden geregeld plaats onder leiding van den directeur en den muzikant A. Calatz, Een zwak punt worden de financien ge noemd. Was het vorig jaar het nadeelig saldo reeds f 283.461/», thans is dit ge stegen tot f542.61. Het aantal contribu anten is een lichtpunt, door het werken met circulaires steeg het van 523 op 1 Januari 1913 tot 642 op 1 Januari 1914, hetgeen een contributieverhooging van f 109.75 met zich brengt. Als niet van meer belangstelling in het bestaan van het korps blijk wordt gege ven, dan zal het bestuur zich tot zijn groote spijt genoodzaakt zien zijn functie neer te leggen. Dit is werkelijk geen drei gement. Dit jaar zal het bestuur de zaak nog voortzetten, maar als er geen verbetering komt, dan zal het voorstellen de vereeni ging te ontbinden of de leiding in an dere handen overgeven. De rekening van den penningmeester, den heer A. J. B. Lambertz, werd goed gekeurd. Bij de rondvraag vroeg de heer Doorn bos of het niet mogelijk is door persoonlijk bezoek meerdere leden te winnen, spr. bedoelt ook. van hen die 50 cent per jaar, desnoods in twee deelen te betalen, zouden kunnen missen, ook onder de arbeiders en kleine burgers zijn genoeg personen die in het korps belang stellen. De heer Hioolen wees er op dat in 1908 2000 circulaires ,zijn verspreid en dat toen vele leden van 25 cent en 50 cent gewonnen werden, maar in de eerst volgende jaren bedankten die bijna alle Weer. In twee jaar tijd daalde het aan tal met 300. De voorzitter zeide dat er toch met het besprokene rekening zal worden gehou den. Er zijn allerlei redenen waarom de menschen bedanken, zoo o.a. dat men meent recht te hebben op een contribuan tenconcert. Dit staat echter nergens be paald; toch zal het bestuur in overwe ging nemen of het mogelijk is .met mede werking van de muzikanten zulk een cuncert te geven. Wij kunnen slechts herinneren aan wat wij verleden jaar schreven en de lezers aansporen zoo eenigszins mogelijk lid te worden of de contributie te verhoogen. Gisterenavond werd in de sociëteit „De Vergenoeging" eene verga dering gehouden van de op 23 Januari opgerichte „Middelburgsche Usvereeni- ging". De heer B. Borggreve, voorzitter- van het voorloopig comité, heette de ongeveer 30 aanwezige personen welkom, en sprak zijn spijt uit. dat niet meerdere toege- tredenen waren opgekomen. In verband met den op de oprichtings vergadering geuiten wensch, besloten is voor te stellen de contributie voor le den te bepalen op f 0,25 voor een per soonlijk lid en f0,75 voor gezinnen, in begrepen kinderen beneden 15 jaar; voor donateurs respectievelijk f 1 en f2,50. Het comité achtte het gewenscht, dit punt dat in het huishoudelijk reglement zal worden vastgelegd, af te handelen, alvorens de ontwerp-statuten worden be handeld. De heer Hering wilde eerst de verdere plannen weten. De heer F. Boas sou wilde weten of er reeds een begrooting is opgemaakt. De freer Heijboer vraagt of 75 cent nog niet te hoog is en waarom de namen donateurs en leden zijn genomen. De heer De Blouw vraagt of niet be ter is f 1 voor gezinnen, maar dan ook alle kinderen inbegrepen. De voorzitter wees erop, dat men 25 cent reeds laag heeft geacht, een begroo- ling is niet wel te geven. Thans werden het eerst de statuten besproken. De hoofdzaak hiervan is, dat de ver eeniging ten doel heeft hij vorst de ba nen op een of meer vesten der stad te onderhouden, en zoolang de vesten niet door het gemeentebestuur zijn goedge keurd, andere hanen in of bij de gemeente, en ten tweede zoo mogelijk het. organisee- ren van wedstrijden, feesten enz. Dit doel werd onveranderd aangeno men. Het vereenigingsjaar zal loopen van 1 November tot 31 October, het eerste jaar van 23 Januari 1914 tot 31 October 1914. De vereeniging zal bestaan uit eere leden. leden en donateurs. De geldmiddelen bestaan uit. contribu ties, opbrengst der van niet-leden op de baan te plaatsen bussen en alle verdere haten. Het comité stelde voor op te nemen de bepaling, dat. indien 1 10 der leden het verlangt, het bestuur een algerneene ver gadering moet heieggen. Fit de vergade ring werd het voorstel gedaan het aantal te bepalen op minstens 40. Beide ideeën werden verdedigd, en hier op het voorstel van 40 ingetrokken. Als. leeftijdsgrens voor toegang tot de vergadering werd 18 jaar bepaald. Een der leden vroeg of in deze vereeni ging ook vrouwen stemrecht hebben. Deze vraag werd door den voorzitter bevestigend beantwoord. Na de vaststelling der notulen werd wederom de kwestie der contributiehef fing ter hand genomen. Na een langdurige discussie werd het voorstel inzake de contributie der leden vastgesteld als voorgesteld door het be stuur. Na minder lange discussie werd ook de contributie voor donateurs vastgesteld als voorgesteld. De wenschelijkheid werd betoogd, dat een artikel in liet huishoudelijk reglement zal worden opgenomen, waarbij bepaald wordt, dat indien de kas meer dan f 1000 inhoudt de contributieinning tijdelijk kan worden gestaakt. Aan de commissie, die de statuten ont wierp, werd het ontwerpen van een huis houdelijk reglement, opgedragen, dat in een volgende vergadering zal worden be handeld. - Van liet bestuur der loterij' van vrouwelijke handwerken ontving de dia conie der Ned. Herv. Gemeente alhier bons voor 32 bedden en peluws en de toezegging van 36 moltonnen dekens. Goes. Op de gisteren vanwege de Holl. Maatschappij van Landbouw te Rotterdam gehouden keuring van zaaigranen zijn aan de firma L. Duvekot C'z. alhier diplo ma's toegekend voor kortstroo kleine groe ne erwten, en ligowohaver en aan de firma van den Bosch en Co. alhier, voor Zeeuwsche paardeboonen. id. duiveboo- nen, en trifolium haver. Voor plaatsing op de nieuwe kiezers lijst 1914 15 hebben zich in deze ge meente aangegeven: 9 personen als elders in de rijks directe belastingen aangesla gen, 3 als huurkiezers, 1 als spaarbank kiezer, 16 als loonkiezer en' 6 als inwo nende zoon. Vlissingen. De conducteur der brieven malen W. C. Krabbendam van liet spoon wegpostkantoor No. 1, standplaats Vlis singen, is op een nader te bepalen da tum overgeplaatst naar het spoorwegpost kantoor No. 1, met standplaats Amster dam. Biezelinge. Dinsdagavond werd in het lokaal „Algemeen Belang" de elfde jaar vergadering der afd. Patrimonium gehou den, Nadat deze vergadering op de ge wone wijze geopend was en welkom was toegesproken aan de aanwezige leden en een drietal bezoekers, werden jaarversla gen uitgebracht door secretaris en pen ningmeester, welke niet ongunstig luidden. De aftredende bestuursleden J. C. van 'tVeer en A. Poortvliet werden herkozen. Afgevaardigden werden benoemd voor de te houden vergadering te Middelburg op 18 Februari, waar de propaganda zal be sproken worden onder leiding der heeren Van Vliet. Talma en Smeenk. Door een der leden werd een referaat gehouden over: „Der Socialisten leus Dit mooie opstel werd druk besproken. Eén bezoeker wilde als lid toetreden. lerseke' De SlcL bevat de statuten van de N. V. korstoomboolen „Voorwaarts" en „De Schelp", beide alhier. Bruinisse. Vandaag viert de oud-mos- selschipper H. van den Berg zijn lOOstcn verjaardag. Colijnsplaat. Gisteren is door de kolen- vereeniging „Onderlinge, hulp" alhier eene buitengewone vergadering gehouden, waar in 137 leden aanwezig waren. Deze ver gadering was bijeengeroepen, omdat die van 12 Jan. j.l. onwettig was verklaard, om reden ze niet op de in 't reglement vastgestelde wijze was gepubliceerd, en omdat aan de stemming was deelgenomen was door niet-leden. Gekozen werd tot secretaris dhr. Hoogerheide, tot com missarissen J. de Looff en G. de Waard. Besloten werd voortaan de leden ter ver gadering op te roepen door middel van convocatiebiljetten. Idem aan weduwen en zieke leden te vergunnen zich te laten vertegenwoordigen door een inwonenden zoon. mits die 25 jaar oud is. St. Maartensdijk, in de Dinsdag gehou den vergadering van den gemeenteraad werd op verzoek aan den heer C. Scher- penisse eervol ontslag verleend als on derwijzer aan de openbare school en be sloten een oproeping te doen voor een onderwijzer met bijvoeging, dat de ge wone jaarwedde met f 150 wordt verhoogd voor het bezit der acte Landbouw. Te vens werd den raad aangeboden het ver slag bedoeld in art. 52 der Woningwet. Verder hield de raad zich bezig met de aanslagen H. O. De Staatscourant bevat de gewij zigde statuten van de Ver. voor Geref. L. O. te lerseke; en van de Maria Ver eeniging te Terneuzen. Hulst. Eene vrouw, die vorige week haar moeder, wonende op den Patrijs- hoek, had bezocht, werd kort bij Hulst door een man met geweld van haar por- temonnaie beroofd. Erg verschrikt liep de vrouw naar de naastbijzijnde hoeve. Een der zoons bracht haar daarop tot in de stad. (Zei.) Breskens. Voor een lid van den ge meenteraad (vac, Weijïkman) moet her stemd worden tusschen J. J.eenhouts en C. Dieleman, beiden liberaal, resp. met 105 en 101 Van de 285 geldige stemmen. Jac. H. Weijkman (a.) bekwam er 79. De Jonge Man. liet Februarinum mer biedt weer een schat van lectuur op godsdienstig, letterkundig, staatkundig, en industrieel gebied. Dit tijdschrift vindt slechts dankbare lezers. Woorden Beeld No. 7 bevat een ar tikel over Michel Angelo, bijbelsche platen, kiekjes van dichtbij en uit den vreemde, mooie onderhoudende schetsen en vervolg verhalen en een muziekstukje voor Zang met klavierbegeleiding. Het heet ,,'t Kind en 't Roosje". Woorden van Joh. Bree- voort, muziek van C. Itijnsdorp. Ontvangen M a a n d b 1 a d voo r M u n t- en P e n- ningkunde. No. 1. Redactie: L. Ful- dauer en A. Saalborn. Ui tg. NA'. Uitg. Mij. Harms Tiepen, Amsterdam. Homoeopathisch Maandblad. Uitg. La Rivière en Voorhoeve, Zwolle. Inhoud van het hoofdblad (15 Febr. 1914): Algerneene ervaringen van tuberculine- inspuitingen. De Internationale Homoe- opathische Raad. Onze geneesmiddelen uit het Dierenrijk (met afbeeldingen) [apis, honingbij'; cantharis, spaansche vlieg; coc cus cacti cochenille-luis; blatta, kakker lak]. Het Bijblad bevat o.a. Beantwoording van vragen. De Vriend des Huizes, aft. 2 (Febr.), keurig bewerkt als altijd, houdt de herinnering aan den winter der vorige maand levendig. Op het titelblad een schaap met twee lammeren op een be sneeuwd 'heideveld. Voorin een waterverfje van, en een muziekstuk op „een winter dag". Een opstel Win te re port met een aardig kiekje van „Bobsleevaart" in Skan- dinavië. Voorts velerlei keurige bijdragen in proza en poëzie, voor jong en oud. In het „Maandoverzicht" 'trekt zeer de aandacht de aangrijpende afbeelding van het Vrouwenmonument, te Bloemfontein. D r a a i h a r t e n. Bij de Federatie van Tuinbouwersver- eenigingen aan den Langendijk en omstre ken zijn een aantal aanbiedingen ingeko men van middelen ter bestrijding van de draaihartigheid in de kool. Door de Fe deratie werd een premie van f2000 uitge loofd. Door deu heer D. Nap, uit Oudkarspel, is een middel beproefd, dat goede resul taten schijnt opgeleverd te hebben, doch de uitvinder wil het middel alleen be kend maken, als hem daarvoor f 10.000 wordt betaald. Verschillende bestrijdings middelen zullen nu worden beproefd. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Oosterwierum (toez.) A. W. de Vries, cand. te üoetinchem. Aangenomen naar St. Jacobaparochie door A. C. Leendert. te Coevorden. die voor Kielwindevveer heeft bedankt. Geref. Kerken. Beroepen te Pieterburen, S. v. Leeuwen te Oostermeer; te Voorthuizen H. Hum- melen te Haarlemmermeer; te Bruns- wijk, J. Gootjes, cand. te Dirkshorn. Aangenomen naar Amsterdam door C. Lindeboom te Gorinchem. Goes. Benoemd voor het tijdvak van 1 April tot en met 31 Augustus tol leerares aan de B. II. B. S. te Gouda, mej.P. van Toorenburg, alhier. In Maart 'zullen de examens ter verkrijiging van een diploma van hulpkeur meester van vee en vleesch plaats hebben. Aanm. vóór 25 Febr. dr. II. Remmelts, Den Haag. Geslaagd te 'sGravenhage voor de acte L. O. nuttige handwerken de dames J. A. Swennc te Goes, L. I'. Kriekaard te Hansweert, D. Dommisse te Vlissin gen en .1. A. Swennen te Vlissingen. Naar hel Hom. Maandblad meldt, zal het Homoeopatisch Ziekenhuis te Utrecht in de maand Maart geopend worden, waar schijnlijk op Woensdag 18 Maart. Een statistiek der Nobel- p r ij z e n. Een Amerikaansche revue. „Science pro gres" publiceerde onlangs een merkwaar dige statistiek over de Nobel-prijtzen, toe gekend voor literatuur en voor welen- schappen. Van 1901 tot 1913, zijn in hel geheel zestig prijzen uitgereikt aan ge leerden, geneesheeren en literatoren, be- hoorende tot vijftien verschillende natio naliteiten. Rekening houdend met liet totale bevolkingscijfer van elk land en als eenheid nemende 100 millioen inwo ners, kan geconstateerd worden, dal in verhouding tot zijn bevolking, Zweden het land is, dat het grootste aantal Nobel prijzen is ten deel gevallen. Op de tweede plaats fungeert Nederland en vervolgens Noorwegen en Denemarken. Frankrijk neemt de vijfde plaats in met 14 Nobel prijzen op een bevolking van 39 millioen inwoners. Duitschland vielen 18 Nobel prijzen ten deel op oen bevolking van 65 millioen. Engeland komt pas in de 'negende plaats na Zwitserland en België. Aan het slot van het lijstje worden ver meld de Vereenigde Staten en Rusland, die in dertien jaren tijds elk slechts één Nobel-prijs behaalden. Ongelukken. Gistemamiddag is de 3-jarige J. Leijs, uit de Hartmanstraat te Rotterdam, bij het spelen met lucifers in brand geraakt. Een buurvrouw doofde het vuur en de kleertjes van het kind door haar in doeken te wikkelen. Daarna is het kind naar het ziekenhuis gebracht, waar het na eenige uren is overleden. Een dooi velen begeerd baantje. Voor drie betrekkingentwee van sluiswachter en één van brugwachter- wegwerker, op een salaris van f 450 per jaar, plus vrije woning met tuin, hebben zich niet minder dan 355 sollicitanten aangemeld238 voor sluiswachter, 36 voor sluis- of brugwachter en 81 voor brug- w ach te r-weg w erker. Steenkolen. Door de rijksopspo ring van delfstoffen te Ratum (gem. Win terswijk) werd op een diepte vim 1260.71 M. de 6de en van 1271.67 de 7de laagsteen kool doorboord. De dikte bedraagt, resp. 27 c.M. en 95 c.M. Spoorwegplannen te Rot terdam. Naar de „Tel." verneemt, moet bij de regeering en de spoorwegmaatschap pijen liet voornemen bestaan, om 't spoor wegverkeer te Rotterdam een groote wij ziging te doen ondergaan. Het plan is om de stations Rotterdam, Maas, Beurs en Delftsche Poort een al- geheele verbouwing te doen ondergaan en daarmede in verband het Boere.gat. nabij het Maasstation, te dempen. Voorts zou men dan de viaducten, die de stad doorsnijden, als een sta-in-den- weg, doen verdwijnen, terwijl het. station Feijenooi'd eveneens groote verbeteringen zal ondergaan. „Het H oogeland". Als een be wijs van belangstelling in den arbeid der Vereeniging „Het Hoogeland" heeft. Hare Majesteit de Koningin aan het Bestuur éêne gift doen toekomen van f 75. Verduistering. Nadat liet parket van Breda een geheelen dag een onderzoek heeft ingesteld is de kassier van de boe renleenbank te Zunderl B. naar de ge vangenis te Breda overgebracht. Vast staat reeds, dat een bedrag van f 70,000 verduisterd is van ongeveer 400, meest kleine, boertjes, dienstboden enz. Door het uitgeven van valsohe boekjes en een hoogere percentage dan de leenbank is de verduistering mogelijk geworden. Spoorwegdiefstal. Rij aan komst van den laatsten trein uit Utrecht werden Maandagavond le Zwolle de hoofd- conducteur, conducteur en remmer gefouil leerd. Uit waggons ontvreemde goederen werden op hen gevonden. Alle drie zijn in arrest gesteld. Betreffende de ontdekte spoorwegdief stallen kan nog liet volgende worden me degedeeld Woensdag werd uit Kampen een koffer verzonden in de richting Utrecht. Bij aan komst werden daaruit gouden voorwerpen vermist. Onmiddellijk werd hiervan aangifte ge daan en de politie te Zwolle stelde een onderzoek in. De hoofdconducteur die den trein had vervoerd kwam met den laatsten trein uit Utrecht. Hij beweerde niet van de ver miste voorwerpen te weten, maar bij fouil leering werden op hem en op den remmer P., worsten gevonden, die zij zeiden ge vonden te hebben in een 3e kl. waggon, maar door de gelijksoortige loodjes bleken te behooien, tot een mand worst, die zich in een der goederenwagens bevond, in het bezit van den pakmeester de V. uit Utrecht werd een pakket chocolade ge vonden, waarvan de herkomst alleen te raden is. Alle drie werden in verzekerde bewaring gesteld. De gouden voorwerpen zijn niet gevon den. l)e hoofdcondiicteur heell meer dan 25 jaren dienst, welke eervolle betrekking hij door een worst in de waagschaal dorst te stellen. Paniek in een circus. In de stad Brzezonv, nabij Leinberg, viel een leeuw, die door de toejuichingen van het publiek verschrikt was, gedurende een circusvoorstelling den athleet Werner aan. De man viel, uil talrijke wonden bloe dend, ter aarde. Een vreeselijke paniek maakte Zich van de toeschouwers meester, en men vluchtte in de grootste opwinding uit het circus. Intusschen stelden de di recteur en een dierentemmer alle pogin gen in het werk om den leeuw van zijn slachtoffer te verjagen. De athleet werd met vreeselijke verwondingen naar het zie kenhuis overgebracht. Storm op deEngelschekust. Zondag heelt het boven de geheele En- gelsche kast hevig gestormd. Te Swansea werd de golfdani ernstig beschadigd. Ze ventig voel hooge golven sleurden groote^ gedeelten van den steenen dam mede. Een aantal tonnen brandstof, door een zeilschip ontscheept, werden door de woeste zee weggeslagen. Vooral te More- cambe stormde het hevig. Zware zeeën sloegen over de promenade tot het. drie mijl lange strand één watervlakte was. lie straten werden overstroomd en overal zag men meubelen drijven. De stad is geheel van dc buitenwereld afgesneden. Een wilde m a n. Een automobilist, die dertig uren achtereen als een wilde man dooi' het Zuiden van Engeland is gejaagd, onderweg zijn benzine niet be taalde maar er vandoor ging zoodra hij den voorraad binnen had en cle menschen met twee revolvers bedreigde, is vermoe delijk ook een krankzinnige geweest. Te Lyndhurst, waar men hem eindelijk te pakken kreeg, sneed hij zich in het politie bureau met een mes in de keel. In kritie ken toestand bracht men hem naar liet ziekenhuis. Hongersnood. In Britsch-Indië dreigt hongersnood. Men verneemt, dat de streek, waarvan zal worden verklaard dat er hongersnood heerscht, 17,00(1 vierkante Engelsche mijlen beslaat en eene bevol king heelt van 51 t millioen zielen. De districten, die door ernstige schaarechte zullen worden getroffen, beslaan een oppervlak van 30,000 vierkante Engelsche mijlen en tellen eene bevolking van 14 millioen zielen. De toestand wordt nog verergerd door het gebrek aan veevoeder, waardoor de landbouwer ook een groot deel van zijn vee zal zien omkomen. H.H. Berichtgevers. Uitslag exa mens nuttige handwerken behoeft u ons niet te zenden. Red. N.B. De beschouwingen over het verslag van het hoofd der o. 1. school te Ar- nemuiden (zie ons no. van 11 Febr.) zaj'n niet van de hand van onzen gewonen berichtgever. Red. TERNEUZEN. Men seint ons Hedenmiddag had hier aan het Schut tershof een ongeluk plaats. Een boeren wagen met 2 paarden bespannen (van den landbouwer K. van Ilceve) stond daar om met meststoffen uit een schip beladen te worden. Plotseling geraakte liet lieele gerij in het Kanaal. Een paard verdronk; het andere werd met veel moeite op het droge gebracht, terwijl de wagen, waarvan enkel de disselboom gebroken was, op het schip bleef hangen. 'sGRAVENHAGE. In de heden gehou den vergadering van den Raad van State is voorlezing gedaan van het beroep van den Raad van Oostburg tegen de jieslis- sing van Ged. Staten van 29 Aug. 1913, waarbij goedkeuring is onthouden aan het besluit van den Raad van 26 Juli 1913, om met de gemeente Zuidzande en de Mij. tot exploitatie van gemeente-bedrijven te Utrecht een overeenkomst aan te gaan. Het besluit van gedep. Staten is vernie tigd en beslist werd, dal het daarin be doelde Raadsbesluit de goedkeuring van Ged. Staten niet behoeft. 'sGRAVENHAGE. Heden werd voor het Hof behandeld de zaak tegen A. S„ J. v. d. B., S. B. V. en L- F. K. door de Rechtbank te Middelburg veroordeeld, de eerste tot 3 weken, de anderen tot 14 dagen, wegens wederspannigheid. De adv, gen. eischte beves'.iging van het vonnis der rechtbank. HAARLEM. De milicien, die onder ver denking van brandstichting is gearresteerd, is weder op vrije voeten gesteld. ENSCHEDE. Zeventig van de tachtig wevers van de weverij van de firma R. hebben zonder inachtneming van den op zeggingstermijn het werk gestaakt. Zij eischen löonsverhooging. NEW-YORK. To Wellfeet is een Ita- liaansche bark vergaan. Acht man zijn gered. Vier, waaronder de kapitein, om gekomen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2