Kerknieuws. Onderwijs. Reclames Gemengd Nieuws. Allerlei Afloop verkoopingen aanbestedingen, enz. Laatste Berichten. Dooi' den Commissaris der Kóningin is W. J.. van Graafland, agent van po litie te Zierikzee, benoemd tot onbezol digd gemeenteveldwachter aldaar. Bij; Kon. besluit van 10 dezer is aan jhr. mi'. J. W. C. de Jonge van Ellemeet. op zijn verzoek eervol ontslag; verleend uit zijn betrekking; van lid van het col lege van regenten over het hui» van be waring te Zierikzee, en ia benoemd tot lid van genoemd college, mr. P. van Begie ren Altena, rechter in de arrondissements rechtbank te Zierikzee. Bruinisse, Vond de reddingsboot tot nog toe haar ligplaats in de haven, thans zal ze worden overgebracht naar een, in het beloop van. den zeedijk, in de nabijheid van de' scheepstimmerwerf, te maken hel ling. Het zal dan gernakkelijlker valloin de boot te water te brengen. In de Woensdag gehouden gemeen teraadsvergadering, werd, na vaststelling 'der notulen, door den voorzitter mede gedeeld, dat de staanplaats voor een schouwhurgtent op: de at,S. kermis door B. en W. is gegund aan F. Hart te Be verwijk, voor de som van f47.50. Ingekomen waren: Van Cied. Staten een schrijven hotudende goedkeuring van het Raadsbesluit tot wijziging der begrooting voor 1913; idem, houdende mededeeling, 'dat eenzelfde besluit, inzake een. wijjzi- ging in verband met het in gerrieantebe- heer komen van de weegbrug, niet kon worden goedgekeurd, wijl Ged. Stajen den post onder een ander hoofdstuk wilden zien gebracht Overeenkomstig den weaiseh van Ged. Staten zal worden gehandeld. Ook .aan een besluit totwijjziging der begrooting voor 1914 kon geen goed keuring worden gehecht, zoolang de des betreffende begroeting niet is goedge keurd van den Raad van State een schrij ven, houdende mededeeling, dat omtrent het door den Raad ingestelde beroep, in zake de pensioensbijkiragen voor de ge meente-ambtenaren, 11 Februari verslag zal worden uitgebracht en gelegenheid zal jvorden gegeven tot nadere verdediging. Waar in een vorige vergadering' reeds is besloten van deze gelegenheid geen. gebruik te maken, wordt dit stuk voor kennisgeving aangenomen; van de ver eeniging „Algemeen Schippers- en Vis- schensbeiang'een schrijven, houdende me- 'dedeefing, dat ziji, de haar in eigendom toebehoorende paal in de haven, aan de gemeente wenscht te verkoopen. Waar evenwel geen palen Van gemeentewege worden verstrekt, wordt besloten niet op dit. verzoek in te gaan. Nog deelt de voorzitter mede, dat door J. M. Krijger is ingeschreven naar de boomen, staande bij het Post- en Telegraaf kantoor, voor £42. Was in een vorige vergadering in overweging gegeven en kele der boomen te bestemmen voor pa len in de ha,ven, bij meting is gebleken, 'dat zij .vóór genoemd doel te kort zijn. Besloten wordt nu ze te Verkoopen en te gunnen aan .1. M. Krijger voor even- genoemde som. Tot onderwijzer aan de O. L. school .wordt met algemeene stemmen benoemd 'de heer C. J. Heijboier te Nieuwerkerk, no. 1 der voordracht. Bij de rondvraag wordt nog besloten de vrijgekomen zate der reddingsboot te bestemmen tot ligplaats voor roeibooteh. Een •viertal zaten zullen tot dit doel wor den verpacht. Wlssenkerke. Op verzoek van het departement Noord-Beveland van de Maatschpij tot Nut van 't algemeen, hield gisteravond de heer v. d Ham ingeneur verbonden aan de zaak van de Firma Polak te Vlissingen in „de Kroon" een voordracht over electriciteit als bron voor licht en kracht. Door den heer Swenne ingeleid liet Z.Ed, in dubbelen zin over genoemd onderwerp zijn licht schijnen, waar hij zijn keurige rede afwisselde* met hetgeven van lichtbeelden, de zaal zelve electrisch verlicht was en een groote voorraad lampen, motoren en allerlei onderdeelen was tentoongesteld. Gesproken werd over de inrichting eener electrische centrale, gelijk stroom voor kleine-, wisselstroom voor groote bedrijven, wat men verstaat onder kortsluiting, de vooruitgang in de toepassing der electriciteit, waarvoor die al niet gebruikt wordt enz. Kijkjes werden genomen in velerlei modern ingerichte 'bedrijven enz. „Het Nut" beeft aan een belangstellend publiek een zeer leerzame avond verschaft. Kamperland. Gisteravond hield de Chr. Jónge]. Ver. op Ger. grondslag Pred. 12 vers la haar eerste jaarvergadering. De voorzitter opende op gebruikelijke wijze deze samenkomst. De secretaris deelde ons mede, dat de vereeniging was klein in ledental, hetwelk een treurig verschijn sel is; daar er toch zoo vele jongelingen zijn, welke deel zouden kunnen nemen aan de Jongel. vereeniging. Met blijdschap werd melding gemaakt dat de vereeniging een 60-tal begunstigers heeft, van wie de vereeniging een grooten financieelen steun ontvangt. De penning meester mocht opgewekt verslag uit brengen over de financiën, die er zeer gunstig bijstonden. Ook bleek ons dat de vereeniging reeds een Bibliotheek bezit, welke een 40-tal nummers telt. Voorts werd de avond gezellig doorge bracht met het houden van voordrachten, een samenspraak en opstellen. Een tweetal afgevaardigden van de zustervereeniging van Kolijnsplaat waren mede tegenwoordig. De voorzitter sloot deze welgeslaagde vergadering om 11 uur, waarna een der begunstigers met dank zegging eindigde en eeji ieder zich huiswaarts spoedde. Moge de vereeniging onder Gods zegen nog tot een rijken zegen gesteld worden. Stavenissa. Gistermorgen is een paard van den landbouwer J. L. bij het ver voer van kunstmest plotseling doodgeble ven, vermoed wordt tengevolge eener be roerte. Naar men verneemt, was hel dier niet verzekerd, zoodal. het voor den man, die slechts een klein beslag heeft, een zeer groote schadepost is. Hulst. I)e Stc.t. bevat de statuten van de Muziekvereeniging „Vlijt en Volhar ding", alhier. Ned. llerv. Kerk. Beroepen te Klundert, I. Voorsteegh te Waardenburgte Bennebroek, J. L. Pierson te Groningen. Schore. Gekozen tot notabelen der Ned. Her-v. Kerk in de vacatures W. Rijn (we gens bedanken) en J. M. Ilagc (wegens vertrek) de heeren Colmelis Rijn met 18 st. en Comelis Potter met 13 stemmen. Er wei-den 28 stemmen uitgebracht. De heer A. C. Blok Verkreeg 1, dhr. M. van •Sparrentak 6, dhr. C. Stola 4, dhr. Izak van Maidegem 1 en ds. Krijkamp' 3 stem men. Terneuzen Dinsdag 24 dezer hoo.pt ds. A. Timmerman, Ned. Herv. predikant al hier, zijin 25-jarige ambtsbediening te her denken. Hij werd op 24 Februari 1889 te Cdllaarshoek als predikant bevestigd door ds. F. 'Hage van Wolf aartsdijk en is sedert 19 April 1891 als predikant der Hervormde Kerk alhier werkzaam. Van af 1905 is hij vice-president van het Provinciaal Kerkbestuur van Zee land. („Luctor et Emergo.) Geref. Kerken. Beroepen te Ambfc-Vollenhove, K. Schil der, Cand. te Kampen. Gisternacht is te Zeist na een lang durig lijden overleden ds. J. W. A. Not- ten, laatst emeritus predikant bij de Gere formeerde Gemeente te Velp. Ds. Notten was 30 Maart 1843 te Dan- tumawoude geboren. Oorspronkelijk, be stemd voor ,d en militaire loopbaan nam hij dienst bij het instmctiebataljon te Kampen, maar onder invloed van prof. Van Velzen veranderde hij van roeping en bekwaamde zich op de Theologische School te Kampen voor het predikambt. In Juni 1864 proponent geworden, bedien de 'hij achtereenvolgens de gemeenten Ha- zerswoude (1864), Middelbands (1868) (deze beide gemeenten waren Geref. Ge meenten onder 't Kruis, waar ds. Notten tot overgegaan was, wegens afwijzing op een examen der Kamper school; ip 1869 bij de vereeniging keerde hij weer in de Chr. Geref. Kerk terug), Leeuwarden (1871), Harlingen (1875), 's Hertogenbosch (1877), Rotterdam (1881). Fan 1889—1894 was de overleden predikant-directeur van het krankzinnigengesticht Veldwijk te Er- melo. Daarna, was hij nog predikant te Haarlem (1894), te Velp (1897), waar hij bleef tot zijn emeritaat, dat Juli 1912 intrad. Herhaaldelijk ontving ds. Notten beroepen uit Amerika en België. Verleden jaar April werd hij op den kansel te Gouda door een beroerte getroffen. Sinds dien mocht hij het bed niet meer verlaten. Tal van stichtelijke geschriften verschenen van zijin hand, terwijl hij langen tijd hoofd redacteur was van „Maranatha". Geslaagd voor het doctoraal examen in de letteren aan de Rijksuniversiteit te Utrecht de heer Z. W. Sneller, oud- leeraar aan de Chr. Kweekschool te Mid delburg, thans te 's Gravenhage. 'Chr. Onderwas te Chioaigo. Men vraagt ons een enkel woord van aanbeveling" te schrij[ven naar aanleiding van net Financieel Verslag va.n de C h r. School „Ebenezer" Chic,agio 111. over 1913. We doen dit volgaarne en behoeven slechts te wijzen op het nadee- lige saldo van 314.44 (de uitgaven bedroegen 11583.00 en de ontvangsten 11268.56) en op het bedrag der schul den ad 5600. Dit zegt genoeg. Ook in Amerika eischt de zaak van het Christe lijk ondeTwijs geld, veel geld, en is ze helaas nog afhankelijk van den steun van onze Nederlandsche schoolvrienden. We bevelen teze Christelijke school, die voor zoo moeilijke taak staat, in den steun van onze meergegoede lezlers hartelijk aan. - Onderwijzersleed. Onder dit hoofd vinden we in het Volk het vol gende relaas: In een der Overijselsche plattelandst gemeenten moest een onderwijzer be noemd worden met hoofdakte. Uit een drietal zou de Raad een keuze doen. Eer echter tot stemming werd overgegaan, deed de voorzitter voorlezing van den vol genden brief: „Edelachtbare Heer Burgemeester, Met leedwezen zag ik, dat Bi. en Wi. mij niet op no. 1 van de voordracht voor- onderwijzer met verplichte hoofdakte, heb ben kunnen plaatsen. Gewoonlijk wordt no. 1 benoemd; dus mij zal het niet baten. Ik ben er verre af, om hem, die mx 1 staat, als hem, de betrekking toekomt, die te misgunnen. Maar laat ik zoo vrij zijn, u, mijnheer den burgemeester, te verklaren, dat men mij pooit no. 1 plaatst en ik dus altijd word gepasseerd. Natuurlijk vraag ik mij af: hoe komt.dat? Is hot antwoord op die vraag; ge zrjt de oudste, hebt het maximum-aantal dienstjaren en komt dus de gemeente het duurst? Wel nu, geachte heer burgemeester, dan heb ik een vriendelijk' verzoek aan u, n'l. dat u zulks wilt verklaren aan de heeren Raadsleden, op de a.s. vergadering op 29 dezer, vóór het punt van de agenda: „benoeming van een onderwijzer met ver plichte hoofdakte teaan de orde komt. Daarvoor, en voor wat u verder voor mij heeft kunnen doen, mijn beleefden dank. Met de verschuldigde hoogachting." (Volgt onclerteekening.) De voorzitter verklaarde natuurlijk, dat bij het opmaken der voordracht alleen het belang van het onderwijs had voorgezeten; dat nooit gevraagd wordt: hoe duur komt het de gemeente, alleen: wat eischt het onderwijs. Het bleek uit een verdere mededeeling, dat de schrijver van het briefje, no. 2 van de voordracht,53 jaar oud was1. Ongelukken. Gisterochtend is in het kanaal bijl Maastricht verdronken de 30-jarige ongehuwde schipper Tromp, uit Bruten. Gisterochtend is te Haarlem een driejarig kindje onder een electriscche tram geraakt. Men meende niet anders dan de kleine vermorzeld te vinden, doch toen de tram over haar was heen gere den, kwam zij ongedeerd te voorschijn en vroeg dadelijk om haar pop. Een alleen op kamers wonend 77-jarig man te Leiden viel gister bij het opstaan uit zijjn bed met het hoofd op den grond. De hospita, die beneden werkzaam was, hoorde d'en val en spoedde zich naar boven. Met behulp van anderen bracht zij den man weder naar bed, am daarna den dokter Ifc'e halen. Toen deze kwam was de man al overleden. Hij was aan bloeduitstorting in de hersenen gestorven, door den val Veroorzaakt. Toen voor een paar dagen de vrouw van H. Z. op1 den Brink, te Heemse, met haar kind vain ongeveer drie maanden op de schoot bi) de tafel zaït, viel door een noodlottig toeval de koffiepot omver, waardoor het kokende vocht op het lichaam van de arme kleine terecht kwam. Dadelijk werd geneeskundige hulp' ingeroepen, doch deze macht niet baten, Want Maandag is het kind na eert smartelijk lijden bezweken. Door een molenwiek ge troffen. Te Horst bij Hannover heb ben drie spelende kinderen een klap van een molenwiek gekregen. Zij zijn met ernstige schedelbreuken in het'ziekenhuis opgenomen. Een van hen is al bezweken, de twee anderen zijn er slecht aan toe. Een Michie1 de Ruyter in den dop. Een avontuurlijke jongen is die Jan Willem Greef, uit de Langestraat te Amsterdam, wiens signalement wij dezer dagen op verzoek der politie ver meldden, omdat de knaap het ouderlijk huis stilletjes verlaten had en ervandoor gegaan was. Zijn ouders hebben van 31 Januari tot 5 Eebruari in doodelijke ongerustheid verkeerd. Gisteren is de jongen weer thuisgebracht. De bengel wilde naar zee en had het nieuwste schip van de stoomvaart-maat schappij „Nederland", de Prins der Ne derlanden uitgekozen om er het ruime sop mee te kiezen. Brutaal was hij Zaterdag, den laatsten dag van Januari, op de I Jkade aan boord gestapt en mee naar IJmuiden gevaren. Toen het schip in de sluizen lag' verborg hij zich; de deugniet kwam eerst weer voor den dag toen de Prins der Nederlanden goed en wel de pieren uit was. Hij wist wel dat er nu geen kans meer was aan wal gezet te worden en vrijmoedig stapte Jantje nu naar kapitein Versteeg toe om hem te vragen of hij de heele reis mocht meemaken. De gezagvoerder was natuur lijk niet weinig verbaasd, toen hij vernam, dat het jongke niets aan boord te maken had. Hi] gaf den avonturier een flinke schrobbeering, maar toen de jongen aan hield met zijn: „Toe, alsjeblief, neem me toch maar mee," draaide de kapitein wat bij en kreeg hij schik in den jongen. In vroeger dagen zou allicht een gezag voerder gezegd hebben„Nou, vooruit dan maar, je kunt blijven en mee-eten." Echter kapitein Versteeg begreep, dat 't zijn eerste plicht was naar Amsterdam te seinen, dat er een vreemd jongske aan boord geslopen was. Hij gaf order Jan Willem Greef een flink middagmaal té, verschaffen en zeide tegen den strop, dat hij tot Southampton aan boord kon blijven. Hij moest dan maar aan de directie te Amsterdam vragen of hij voor den zeedienst opgeleid mocht worden. Zoo de kapitein beval, geschiedde. Dé jongen werd in Southampton aan wal gezet en kwam door de zorgen van den gezagvoerder in goede handen. Met het s.s. „Oranje" is hij weer naar Amsterdam gebracht. Een aardig zeereisje had de knaap dus alvast gehad. En zijn hoofddoel heeft hij ook bereikt. Hij stevende kort na aankomst hier ter stede op de directie der stoomvaart maatschappij „Nederland" af, om te vra gen of hij een plaatsje kon krijgen. Dat ging natuurlijk niet zoo dadelijk. Eerst moest Jan nog wat leeren. Men zegde hem toe, dat hjj in dienst kon treden op het Matrozen-Instituut op de Pollux. Later zou bij dan wel kunnen aanmon steren als stuurmans leerling. Jantje in de wolken!Zijn ouders vonden 't ten slotte ook goed, want hij had nu eenmaal al voet aan boord gezet, 't Moest nu maar zoo blijven. (N. v. d. D.) Spoorwegongeluk bij Hoog halen. Van twee arbeiders van den ploeg, waarin ook Stevens bij de maat schappij werkte, vóór hij op 11 Sept. 1913 den dienst der S.S. verliet, vernam de „Ass. Ct." dat onder het personeel wel bekend was, dat er een slechte rail in den weg was. „Er werd wel eens over gepraat, maar wij zagen er geen kwaad in", vertelde een hunner. De andere arbeider wist met zekerheid te zeggen, dat de bewuste rail een knik vertoonde, d.w.z. een neergaande bocht in liet midden, doch geeu slag: een zijdewaardsche bocht. Tevens voegde hij ei- aan toe, vóór het ongeluk geschiedde, gehoord te hebben, dat reeds gedurende geruimen tijd (ongeveer drie maanden) een nieuwe rail aangevraagd was. Beiden verklaarden, dat op den avond van het ongeluk, de bewuste rail zich nog in het wegverband bevond, en den dag daarna door de commissie van onderzoek gezien werd, evenals later door de ministersin gezelschap van den ingenieur en den opzichter. Of toen de rail weer als gewoonlijk bijgewerkt was, wisten de arbeiders niet te zeegen. Voor de hand ligt te vermoeden, dat dit wel het geval geweest zal zijn, daar direct met het opruimingswerk begonnen was, en de weg reeds den volgenden dag gebruikt werd. Vast staat dus dat de rail zich nog in de spoorlijn bevond, toen het ongeluk gebeurde. Nader vernam het blad van den ploeg baas Willem Emming, dat de bestelde rail, ter vervanging van de rail met den knik, eerst is aangekomen na het onge luk. De rail was een heelen tijd te voren reeds aangevraagd. De gezonden rail kon echter niet worden gebruikt, omdat zij niet paste. Toen is een andere rail op maat gemaakt en, na het gehouden onderzoek, in de baan gelegd. Toen Ernming in Augustus voor een jaar aan dit gedeelte, lijn werkzaam werd, vertoonde de rail reeds een knik. Hij heeft de rail later versterkt door onder legging van een paar extra dwarsliggers. Omdat de dwarsliggers in 't begin de rail nog niet voldoende ondersteunden, heeft hij tegen den werkgever van Gel der, tevens hulpbrugwachter, die om de andere week vroegdienst verricht, gezegd, om, in 't geval, dat in die week bedoelde knik weer gezakt was, de rail op die plaats op te draaien en met grint opnieuw te onderstoppen, wat ook 2 of 3 maal door Van Gelder is gedaan. Op den 23 December is door den Eloegbaas zeiven bedoelde plaals weer ijgewerkt is en op 24 December tusschen 10 en 12 uur bij de voormiddagschouw op het geheele gedeelte tusschen Hoog halen en Beilen niets bijzonders bespeurd. De rail is thans aanwezig op de losplaats te Hooghalen. In verband met het gisteren meege deelde omtrent de vermoedelijke oorzaak van het spoorwegongeluk bij Hooghalen hebben gistermiddag technische ambte naren van de Staatsspoor een onderzoek ter plaatse ingesteld. Naar het „N. v. h. N." meldt, is de rechterarm van mej. De Boer, die bij het spoorwegongeluk bij Hooghalen zoo zwaar werd gewond, weer genezen en kan zij er weer handwerken mee doen. Ook de andere verwondingen staan gunstig. Toch zal zij vóór Mei hét ziekenhuis wel niet kunnen verlaten. Droevig besluit. De firma J. Bouvy te Dordrecht, fabrikante voor glaswerken, is het slachtoffer geworden van de handelinge van haar Haagschen filiaalhouder, J. P., die er met een bedrag van ongeveer f 6000 vandoor is. Het was der firma gebleken, dat het Haagsche filiaal, gevestigd aan den Zwarteweg in Den Haag, in het laatste jaar verlies op leverde. Daarom besloot zij tot liquidatie van het filiaal. Toen dit P. werd mee gedeeld, vreesde hij blijkbaar dat door hem gepleegde malversatiën bij liquidatie aan het licht zouden komen. Hij inde toen, 'zonder daartoé gerechtigd te zijn, in Den Haag bij afnemers van de firma Bouvy verschillende bedragen en heeft daarmede, naar thans gebleken is, in gezelschap van vrouw en kinderen de wijk naar het buitenland genomen. Aardschok. Dinsdagmiddag is over het geheele Noord-Oostelijke "ge deelte van de Vereenigde Staten een aardschok gevoeld, die 28 seconden duurde, doch van zeer lichten aard was, zoodat geen ongelukken voorkwamen óf schade werd veroorzaakt Het centrum van de aardbeving is de stad New-York geweest. De seismogra- fische instrumenten van het Brooklyn College van Cx-ownhill, van de Fordham universiteit en het natuurkundig museum werden ernstig verstoord en onbruikbaar gemaakt. Pater Torndorf van het uni- versiteits observatorium .Georgetown in Washington registreerde reeds om 11 uur 41 minuten lichte schokken. De heftigste schok werd om half twee waar genomen. In Fordhillwijk Auburn, veroorzaakte de aardbeving een paniek. De schok is vrij sterk geweest in Syracuse, Rome en Elmira (staat New-York), New-Haven en Worchester in New-England. Van ver schillende stations werd gemeld, dat de uurwerken om twee uur plotseling bleven staan. In de scryscrapers van New-York heeft men van de aardbeving niets gemerkt. ,In Albany echter vielen schilderijen van den wand. Ook te Mon treal, Ottawa, Toronto, Prescolt, Brock- ville en andere plaatsen in Canada zijn aardschokken waargenomen. Spion nag c. ïn de nabijheid van liet fort Lucey hij Toul is iemand gear resteerd, die bij de vestingwerken foto grafische opnamen maakte en eerst na een lange klopjacht in hechtenis kon genomen worden. Hij is een landman, Burgard genaamd, uit Ilcillecourt hij Nancy, die betrekkingen met Duitschc officieren onderhoudt. Eén huiszoeking heeft aan het licht gebracht, dat Burgard in het bezit was van een aantal kaarten van den generalen stal' en talrijke aan- teekeningen over de terreinen van ver scheidene forten. Tevens werden verschil lende fotografie-toestellen en cliché's in beslag genomen. Ook zijn vrouw is gearresteerd, doch verklaarde bij het vei hoor niet anders te weten, dan dat haar man de foto's uit liefhebberij maakte. Inmiddels is gebleken, dat Burgard vroeger onderwijzer is geweest en van Duitsche nationaliteit is. II ij geniet een tamelijken welstand, en heeft in den laatsten tijd talrijke stukken grond aan gekocht, wat de aandacht trok. De vrouw van Burgard verklaarde niet te weten, waarvan deze aankoopen betaald werden. De Fransclie militaire overheid meent met een belangrijk geval van spionnage te doen te hebben. Mende 1 Bei 1 is in Egypte. Volgens een bericht uit Alexandrië arriveerde aldaar de held van liet ritueele moordproces te Kief. Na een kort op onthoud te Alexandrië, begeeft Mendel Beilis zicli naar Jeruzalem, om aldaar het hem door baron Rothschild geschon ken eigendom in bezit te nemen. Opstand in een gevange nis. In de gevangenis te Pnom-Penk is een ernstig oproer onder de gevangenen uitgebroken. Achthonderd gevangenen, meest inboorlingen, sloegen tot muiterij over en trachten hun bewakers te ver moorden. Eerst nadat de gevangenis- wacht een salvo op de gevangenen gelost had, waardoor drie der raddraaiers ge dood en verscheidene andere gewond werden, kon de orde hersteld worden. Indien Koninginnen hun brood moesten verdienen! Een Engels ch blad heeft de vraag onderzocht, of de echtgenooten van de Europóescihe voreten, wanneer zij' door omstapidighedem genoodzaakt zouden worden met geestes- of handenarbeid hun brood te moeten verdienen, de noodige geschiktheid zonden bezitten. Ook onze Koningin wordt daarin ge noemd. Van Haar zeggen zijlDe Konin gin van Holland schildert artistieke miniar tuurtjes, waarmee zijl op tentoonstellingen reeds menigen prijs behaald heeft(!) Ver der is zijl uitstekend met koken bekend en een goede huisvrouw. Koningin Elisabeth van België heeft aan de universiteit te Leipzig haar artsdiploi- ma gehaald. Zijl is ook eene uitstekende musicienne, speelt piano en viool en zou zeker door het geven van muzieklessen in haar onderhoud kunnen'voorzien. Ver volgens heeft zij1, volgens vakmenschen,; een bijzondere handigheid in het chauffee- ren. Dat Koningin Elisabeth van Rumenië niet in de verlegenheid zou zitten, wajn- neer het er op' aankwam, voor haar eigen levensonderhoud te moeten voorzien, is bij Carmen Sylva een uitgemaakte zaak. Koningin Mary van Engeland verstaat veel nuttige dingen. Niet alleen dat zij eene uitstekende aquarelschildenesi is, maar zij heeft ook een goede mezzo-so praan, kan japonnen maken en stelt veel belang in landbouw en veeteelt. Keizerin Victoria Augusta van Duits'ch land is een groote kunstphotographe. Maar de meeste snaren van haar hoog heeft Koningin Maud van Noorwegen, want zij is niet alleen een dramatische schrijfster, onder den naam Graham Ir ving, maar zij kan boekbinden,1 breien', boeden opmaken, schilderen, en munt op elk gebied van sport uit. Van de ove rige vrouwelijke vorstelijke, personen is het niet bekend, zo.óals van Keizerin Alexandra van Rusland en van Koningin Ena van Spanje, of zij zich in geval van nood zouden kunnen redden, terwijl Ko ningin Elena van Italië schertsend van zich zelf beweert dat zij met.gemak weke lijks een paar duizend francs in een Lon- densche of New-Xorksche music-hall zou kunnen verdienen, als professor in het schieten en zwemmen. lerseke. Aanbesteding, iandbouwschuur door den architect H. Snijder voor Dhr. B. Verkeeb. Timmer- en metselwerk: Allewij'n, Waarde f7998; Goedbloed, Kloetinge f6449; Nau.se, Colijnsplaat 8159; A. Wa- beke, Krabbendijke f7665; A. Lab an 7790; Goedemond, Hansweerd f8085; C. J. Ridderhof f7895; A. Marteijn f77895; F. Waverijn f7900; W. Goeman f7777; Joh. Luteijn f7748. Schilderwerk: P. Huibregtse f45,25; J>, Kramer f99.10; -v. Willigen f10250; A. Goeman f 107. De niet genoemde plaatsnaam is ler seke. De minste inschrijvers is het werk gegund. S E R O OS KE R K E.-. De voordracht voor hoofd der school te- Ritthem bestaat uit de heeren: S. Frelier te O. en W,. Sou burg, B. J, de Meij te Serooskerke en J. Geluk te Woudenberg.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3