Uit de Provincie. Landbouw Kerknieuws. Onderwijs. Reclames Heupjicht. Leestafel Gemengd Nieuws. O ude rd o 111srente. lil het bij de Tweede Kamer ingekomen Wetsontwerp tot verleening van Ouder domsrente aan behoef ti gen wordt bepaald, dat ieder die den leeftijd van. 70 jaar heeft bereikt of overschre den en aannemelijk maakt, dat hij: a. behoeftig is, b. niet na liet bereiken van den leeftijd van 65 jaren onderstand heeft genoten van een gemeente of van een instelling van weldadigheid, en, indien hij gehuwd is, c, dat ook zijn echtgenoot behoeftig is. recht heeft op een •ouderdoms rente. Bepaald wordt, dat de rente ingaat op den dag waarop de aanspraak op rente is verkregen, doch niet vroeger dan drie maanden vóór den dag waarop de rente- aanvraag bij het gemeentebestuur inkwam. Uitgesloten van het recht op ouder domsrente wordt hij diea, na het lie- r eiken van den 60-jarigen leeftijd bij een onherroepelijk geworden vonnis is veroor deeld tot gevangenisstraf of tot plaatsing in een Rijkswerkinrichting, een en ander voor een jaar of langer: b. misbruik van 3 rank pleegt te maken of op andere wijze een bekend slecht levensgedrag leidt: voortsa. Nederlanders of andere Neder landse he onderdanen, die niet gedurende de laatste 5 jaren vóór hun rente-aanvrage onafgebroken in Nederland hun hoofdver blijf hebben gehadb. andere dan Ne- derl'andsche onderdanen, die niet geduren de de laatste 20 jaren vóór him rente- aanvrage onafgebroken in Nederland hun ■hoofdverblijf hebben gehad. Bif de bepaling of een persoon ai of niet behoeftig is, kunnen a. in aanmerking worden genomen bron nen van i nkomst, welke door dien persoon geheel of gedeeltelijk onbenut, worden ge laten. Zij worden dan geacht een zoo danige inkomst op te leveren, aft; volgens schatting hij normaal gebruik uit. de bron voor den betrokkene zou kunnen worden verkregen b. als niet geschied worden beschouwd handelingen verricht, of beschikkingen ge nomen, door of jegens dien persoon, in dien die handelingen of beschikkingen plaats vonden nadat hij of zijn echtge noot den leeftijd van 65 jaar had be reikt, en voor den betrokkene of zijn echt genoot gemis aan inkomen of daling van het. inkomen ten gevolge hadden. Niet als onderstand worden beschouwd ondersteuningen, gedurende korten tijd we gens voorbijgaande omstandigheden ver strekt, alsmede verstrekkingen krachtens geneeskundige armenverzorging en kosten als bedoeld in art. 39 der Armenwelt. De ouderdomsrente bedraagt f 104 per jaar. Echter bedraagt zij voor echtgenoo- ten, aan wie beiden een ouderdomsrente is toegekend, voor ieder f 78 per jaar. Bepaald wordt, dat wanneer daartoe wegens veranderde omstandigheden aan leiding is, het rentebedrag hei-zien wordt door het gemeentebestuur te wiens laste de rente loopt. Intrekking door het gemeentebestuur ge schiedt ook bij! 'ten onrechte toegekende rente en herziening geschiedt als een hoo- ger of lager bedrag dan waarop de be trokkene recht had is toegekend. Na het overlijden van den rentetrekker kan een beschikking tot intrekking of herziening Van rente niet worden genomen. Indien de beschikking welke wordt her zien het gevolg was van onjuiste of on volledige opgaven, door of van wege den rentetrekker of diens echtgenoot gedaan, kan bij' de beschikking tot intrekking of vermindering der rente bepaald worden, dat hem niet opnieuw een rente of hoo- gere rente kan worden toegekend. Bepaald wordt dat de ouderdomsrente ten laste komt van de gemeente waar de rechthebbende zijn hoofdverblijf had op het tijdstip van aanvrage der rente. Hij die na het bereiken van den 65-jarigen leeftijd gedurende drie jaar of langer in dezelfde gemeente zijn hoofdverblijf heeft gehad, wordt geacht op liet tijdstip van aanvrage der rente zijn hoofdverblijf in die gemeente te hebben. Zou hij zijn hoofdverblijf in meer dan één gemeente hebben, dan komt alleen in aanmerking 'de gemeente waar hij na het bereiken van den 65-jarigen leeftijd het. laatst ge durende drie jaar of langer zijn hoofd verblijf heeft gehad. Verder wordt bepaald, dat iedere ge meente jaarlijks over het. afgeloopen ka lenderjaar van het Rijk eene vergoeding ontvangt, waarvan het bedrag door 'de Kroon wordt vastgesteld. Die vergoeding bedraagt 50 gulden per hoofd, voor ieder die op 31 December van liet afgeloopen jaar in de gemeente hoofdverblijf had en den leeftijd van 70 jaar had bereikt of overschreden; met dien verstande, dat geen rekening wordt gehouden mot perso nen: lo. die zelf of wier echtgenoot over het op evengenoemden dag loopende be lastingjaar waren aangeslagen in de in komsten- of vermogensbelasting; 2o. aan .wie op genoemden dag een ouderdoms rente ten laste van het Rijk of een rente op grond van art. 369 of 370 der Invali diteitswet was toegekend; 3o. die op ge noemden dag opgenomen waren in dooi de Kroon aangewezen gestichten of andere instellingen, waar al of niet uitsluitend bejaarde lieden worden opgenomen en niet gedurende de 12 maanden, onmiddellijk voorafgaande aan de opneming, in de ge meente hun hoofdverblijf hadden. Als buitengewone vergoeding aan ge meenten wordt bepaald, dat aan gemeen ten, wier kosten voor de uitvoering van deze wet over het afgeloopen kalender jaar niet. worden gedekt, door de vergoe ding- hierboven bedoeld, door de Kroon een toelage uit s Rijks schatkist kan wor den toegekend, indien daartoe in verband met haar geldelyken toestand reden be staat. De rente-uitbetaling geschiedt eenmaal jjer week door het gemeentebestuur te wier laste de rente komt en bedraagt 1/52 van het toegekende jaarlijksche be drag. Na overlijden van den rentetrekker wordt de rente, die tot en met den eersten dag van uitbetaling na het overlijden zou zijin verschuldigd, uitbetaald aan de niet va,n tafel en bed gescheiden echtgenoot van den overledene. Is er geen zoodanige echtgenoot, dan kan het gemeentebestuur het bedrag uitbetalen aan personen, die naar zijn oordeel daarvoor op billijkheids- gronden in aanmerking komen. De rente wordt niet uitbetaald over den tijd gedurende welkena. de betrok kene in een krankzinnigengesticht ver blijft h. krachtens vonnis in een gevange nis of Rijkswerkinrichting verblijft of wel zich door de vlucht aan de gevolgen zij ner veroordeeling verblijft.; c. zijn hoofd verblijf buiten Nederland heeft. Het jgemeentebastuur kan over rente wel ke op grond van het hiervonenstaando niet wordt uitbetaald, beschikken teil be hoeve van personen, welke door den rente trekker worden onderhouden of door hem op grond van de wet behoorden te wor den onderhouden. Wanneer gevreesd wordt, dat een rente trekker misbruik van drank zal maken, kan het gemeentebestuur bepalen, dat hem. in de plaats van geld, verstrekkin gen in natura zullen worden uitgekeerd, in waarde overeenkomende met het be drag der rente. Ook kan het gemeentebe stuur in dat geval bepalen, dat de rente aan een door dat bestuur aangewezen persoon ten behoeve van den rentetrekker zal worden uitgekeerd. Dergelijke beschik kingen kunnen te allen tijde door liet gemeentebestuur worden herroepen. De termijnen eener ouderdomsrente, welke niet zijn ingevorderd binnen een jaar na den dag, waarop zij voor het eerst betaalbaar waren, worden niet meer uitbetaald. Is de rente gediu-endo twee achtereenvolgende jaren niet ingevorderd, dan is het recht op rente vervallen. Ech ter kan de betrokkene op zijn verzoek in het gienot van zijn vervallen rente worden hersteld door het bestuur van de gemeente, te wier laste vroeger de rente kwam. De toegekende renten zijn: onver vreemdbaar; niet vatbaar voor verpanding of beleening, of voor executoriaal of con servatoir beslag, noch voor faillissements beslag. Beroep (binnen 30 dagen) staat open van de beschikkingen van het gemeente bestuur: a. houdende beslissing op een aanvrage om ouderdomsrentevoor den aanvrager; b. tot intrekking of betreffende herziening der rente: voor den rentetrek ker; c. tot niet-uitbetaling der rente op grond van gevallen waarin de rente tijde lijk niet wordt uitbetaaldvoor tien rente trekker; en evenzeer voor den rentetrek ker bij niet nitkeering wegens drankmis bruik. Het beroep wordt ingesteld bij' Gedepu teerde Staten van de provincie, waarin de gemeente in gelegen, door welker be stuur de beschikking, waartegen beroep wordt ingesteld, is genomen. Van een beschikking van Gedeputeer den staat voor hem die 'in het ongelijk is gesteld, zoomede voor het bestuur der gemeente, te wier laste de rente is toege kend, beroep open op den Centralen Raad van Beroep bedoeld in art. 1 der Beroeps- wet. Beroep staat echter niet open van een beschikking, genomen en beroep tegen een beschikking wegens uitkeering biji drank misbruik of tegen een beschikking waarbij een rente is geweigerd op grond van drankmisbruik of slecht levensgedrag. Op den Centralen Raad staat mede be roep open van een beschikking van Ge deputeerde Staten waarbij een verzoek tot intrekking of herziening van de rente is ingewilligd of geweigerd. Aan den Centralen Raad is echter ont trokken de kennisneming van de vraag ol een persoon al of niet behoeftig is, als mede van de vraag of een persoon al dan niet onderstand heeft genoten. Is om trent die vraag door tied. Staten geen beslissing genomen, dan wordt, indien de beslissing over de aanspraak op rente daarvan afhangt, de zaak door den Cen tralen Raad van Beroep voor verdere be handeling aan Gedeputeerden teruggewe zen. Middtlburg. Door Ged. Stalen is tot concierge in het gebouw van den Pro vincialen Waterstaat alhier aangewezen H. P. Winkster. Door Ged. Stalen van Zeeland is be sloten bij de Provinciale stoombootdiens ten de retoiu'kaarten af te schaffen. In verband daarmede zijn nieuwe tarieven vastgesteld, welke op 1 Maart a.s. in werking zullen treden. Vlissingen. Naar wij vernemen is gister morgen een der hier vertrekkende mail- treinen tusschen Middelburg en Arnemui- den op een biel gereden, welke verbrijzeld weid zonder dat ontsporing, plaats had. Een onderzoek zal moeten uitmaken in hoeverre hier sprake is van kwaadwillig heid. Borssele. Maandagavond vergaderde de kolenvereeniging. Voor de te leveren steen kolen waren vier biljetten ingekomen. Moisson f9.75 per 1000 K.G.Wibaut f9.70 per 1000 K.G.Hamerlinck f9.95; Van Balen f9.20 per 1000 K. G. franco. Bij stemming gegund aan Wibaut. Voor het uitlossen waren twee biljetten ingekomen. A. Karei se Mz. f3.24 en W. Bras f3.50 per 100 H.L. Voor het vervoer hadden ingeschreven P. Zweemer f0.06 naar het dorp, f 0.06 keiweg, f0.10 buitenaf; P. Slabbekoorii resp. f(X06, £0.06, f 0.11. A. Karelse Az. resp. f0.07, f0.05, f0.10. Na eenige discussie werd de verga dering gesloten. Oudelande. Maandagavond hield de afd. OuJelande van de vereen, tot Chr. ver zorging van krankzinnigen in Zeeland haar gewone jaarvergadering. De voor zitter opent op gewone wijze de verga dering. De notulen worden onveranderd vastgesteld De penningmeester doet ver slag yan de inkomsten en uitgaven, waar uit bleek, dat de kas sluit met een ba tig saldo. De aftredende bestuursleden Ds. Kloek en J. M. van 't Veer, worden met algemeene stemmen herkozen; tot afge vaardigde naar de algemeene vergadering in 1914 worden gekozen Ds. Kloek en .1. Korstanje. Nog werd een bode benoemd voor de noodige werkzaamheden. Op ge bruikelijke wijze wordt de verg. gesloten,. De opkomst was tamelijk goed. 's-Heer Arendskerke. Voor een talrijk en aandachtig gehoor liield Maandag al hier de lieer R. Lijsten, directeur van de Ned. Pomologische vereeniging op uit noodiging van de vereeniging van oud leerlingen van tuinbouwcursussen te 's H. Arendskerke, eene lezing over „de bestrij ding van insecten en ziekten bij onze vTuchtboomen." Spr. ging na de voorbe hoedmiddelen, waarbij achtereenvolgens de aandacht vestigde op de keuze van den grond, d ebewerking en de bemesting en ook de soortenkeuze, alsmede op de afkomst van het plantgoed en ouderdom. Verder wees spreker op bet noodzakelijke van afkrabben van stammen en dikke tak ken en het snoeien. Daarna beval spre ker aan als bestrijdingsmiddelen van de schurft bij appels en peren „Bordeauxsche pap", waarvan hij de bereidingswijze aan gaf en den tijd van spuiten. Van de in secten stond hij uitvoerig stil bij de kleine wintervlindeï. de rups van de wormstekige appels, de bloedluis, de schildluis, de, bastaardrups in de kruisbessen en de rondknop. Achtereenvolgens behandelde spreker daarbij als bestrijdingsmiddelen lijmbanden. Juni banden, Parijschgrocn, loodarseniaat, terwijl ten slotte door spr. nog eenige vragen werden beantwoord, o.a. omtrent de behandeling van een ouden verwaarloosden boomgaard en on vruchtbaarheid van hoornen. Gisterenmiddags te 1 uur ver gaderde de gemeenteraad. Afwezig met kennisgeving de heer J. Nijisse. Na ope ning der vergadering wordt medegedeeld, dat de heer A. Kakebeeke zijki ontslag beeft ingediend als lid van liet Groot Armbestuur te 's Heer Hendrikskinderen en dat de heer P. Kousemaker zijne be noeming tot secretaris-penningmeester dier instelling heeft aangenomen. Eén verzoek van den heer P. Traas om verhoo-ging zijner jaarwedde als klokluider wordt in gewilligd en besloten diens tractement vast te stellen op f 40 per jaar. Aan den heer J. van Loo wordt op zrj'n verzoek eervol ontslag verleend als hoofd der school te Nieuwdorp met ingang van 1 April a.s., zulks wegens zijne benoeming als zoodanig aan de openbare lagere school te Maas- Land. Op een verzoek van het bestuur der Vereeniging van Handelsonderwijs te Goes om eene jaarlijksche subsidie van £25 wordt afwijzend beschikt. Naar aan leiding van een verzoek van het onderwij zend personeel aan de openbare lagere scholen in deze gemeente om het daarheen te leiden, dat het percentage der stor ting van de pensioensbijdragen gelijk wor den gesteld met dat overige der gemeente ambtenaren aangesteld vóór 1 October 1913, wordt besloten dit verzoek terug te zenden naar- het college van B. en \Y. teil einde daaromtrent in de volgende ver gadering nader advies uit te. brengen. Ver volgens worden eenige wijzigingen aange bracht in de begrootingen der gemeente van het dienstjaar 1913 en 1914, terwijl ten slotte tot klokluider te 'sHeer Hen drikskinderen wordt benoemd de heer J. de Jonge aldaar. Daarna sluiting. Krabbendijke. Na een kort woord van inleiding door den voorzitter der aid. trad Maandagavond op ds. H. J. C'. Pierson van Ressen, secr. van den Bond tegen vaccinedwang. Spreker begon met de her innering aan het verloopen jaar en dat uiterlijk te. vrijheid nog altijd geen ware, volkomen vrijheid is. Sprekers geheele betoog ging tegen het opleggen van dwang bij de vaccinatie, ter wijl men ook hier het geweten moest vrij laten, waar men op allerlei ander ter rein, van veel meer belang, den dwang niet zou willen. Een vergelijking met de militieplicht is niet mogelijk, daar de vrouwen en de zwakken daarbuiten vallen. Nu moeten de izlwakken wel niet meer wor den gevaccineerd, maar daarom moest men de vaccinatie voor de sterken niet eischen, daar de eersten toch veel min der dan de laatsten bij een komende epi demie aan de ziekte weerstand zouden kunnen bieden. De vraag is nog niet opgelost of in enting werkelijk helpt, daar ook ingeënten de pokken krijgen kunnen. Op de inen tingsbriefjes staat daarom niet meer waarborgen, maar alleen o n d e r- g a a n de inen tin g. De gemeente-dokter van de stad Lei- cester, Dr. Millard, zegt, dat niet de on- ingeënten maar de ingeënten de gevaar lijken zijn, daar bij de laatsten de pok ken dikwijls pas herkend worden, als de besmetting al is overgebracht. In Engeland, waar men vrijstelling kan krijgen, ziet men bij vermeerdering van vrijstellingen afneming van de pakken, maar allerlei gezondheidsmaatregelen wor den goed toegepast en de zieken worden afgezonderd. Vrijheid voor wie zich wil laten inenten, maar ook voor de anderen vrijheid blijheid. 1 I I Spr. verwacht van een linkseh Minis terie niet veel, maar ook Minister Heems kerk stelde teleur. Onrecht moet weg. recht moet gedaan worden. Na een oogenblik pauze vroeg Ds. Mul ler een en ander om het behandelde wat in bespreking te brengen, waarop Ds. Pierson nader de zaken toelichtte. Ds. Muller vroeg ook over de houding der Roomschen en de spreker meende dat bij nadere kennismaking met alle stukken zij wel voor afschaffing van den dwang zullen te vinden zijn. De voorzitter deed voorlezing van een schrijven van dhr. Goill, waarin deze me dedeelde niet ter vergadering te komen. Z.Kd. voegde er bij een getuigenis van waardeering der koepokinenting van on- on t w ik k el de i ill ande rs Na een woord van dank aan hoorders en spreker, en na dankgebed van ds. Pierson sloot de voorzitter de vergadering, welke goed bezocht was. Enkelen gaven zich als lid van den bond op. Waarde. Maandagavond hield de „Eer ste Zceuwsche Geilenfokvereenigjng" al hier haar zesde jaarvergadering, [ie sec retaris bracht een gunstig verslag uit over den toestand der vereeniging. Uit de re kening bleek, dat was ontvangen f63,19 en uitgegeven f 52,78, al zoo een goed slot van f 10,41. De aftredende bestuursleden de heeren 51. Weststrate en C. Dane wer den met algemeene stemmen herkozen. De vereeniging telt thans 43 leden met 75 geiten. Riiland-Baih. Maandagavond trad in de zaal van dhr. .1. Rottier op dhr. De Ges- linko uit. issen kerke oni te spreken over de voedering, van legkippen. Slechts 8 personen waren aanwezig. De vergadering werd geopend door dhr. Slegf, burgemees ter van lloedekenskerke. Spr. behandelde achtereenvolgens het. geraamte van een kip, wat er dienstig is tol opbouw daar van. de voedering, de tijden, waarop ge voederd meet worden, waaruit het voedsel moet bestaan en voorts over de werking der V. P. N, (Pluimvee vereeniging). Door dhr. Slegt werd de- bijeenkomst gesloten. Westkapelle. De wachtmeester brigade commandant I'. Postma alhier is wegens lichamelijke gesteldheid voor verderen dienst als zoodanig ongeschikt bevonden, en zal op ]>ensioen worden gesteld. Tholen. Door Ged. Staten is benoemd tot lid der commissie voor den aanslas in de belasting op bedrijfs en' andere inkomsten voor den kring St. Maartens dijk dhr. U. CornelisSe te Tholen. Sluis. Onder groote belangstelling werd Zaterdag alhier liet stoffelijk overschot van den fineer J. C. Stern ter aarde be steld. De Raad met secretaris en ont vanger en eenige beambten der gemeente, benevens het alg. armbestuur van Heille en het bestuur der ambachtsschool van Oostburg waren op de lieg raafplaats te genwoordig. Kerkeraad, kerkbestuur, be stuursleden van de C'hr. school, van den Landbouw, afdee'.ing Üo-tburg, alsmede vele besturen van waterschappen en pol ders volgden den lijkstoet. Aan het graf werd het woord door ds. Beuckenhorst gevoerd. De schoonzoon ds. Koning dankte voor de laatste eer den overledene be wezen. Op liet gemeen tehuis waaide de vlag halfstoks en was alles gesloten. In de Zaterdagmorgen gehouden raads vergadering werd door den voorzitter een woord van dankbare hulde en waardee- ring aan de nagedachtenis van den over ledene gewijd, dien hij prees om zijn een voud, hartelijkheid en lietrouwhaarheid. Door den raad werd besloten in ant woord op het doodsbericht een brief van rouwbeklag te zenden. (M. Crt.) Stamboek van het Z e e u w s c fa- Belgisch trekpaard. Maandag werd te Goes de buitenge wone algemeene vergadering gehouden op' verzoek van den heer Ph. J. van Dixhoorn. en vele anderen, om den heer Van Dixhoorn de gelegenheid te geven, zich te verdedigen tegenover wat hem omtrent zijn handelingen ten opzichte de zer vereeniging is ten laste gelegd. De voorzitter deelde mede. dat. volgens de bestuursvergadering gezien de offi- cieele stukken van den heer Van Dix hoorn geen blaam kan treffen als zou hij n.l. het voornemen hebben gehad, om de betrekking van inspecteur te aanvaarden van het Nationale Stamboek bij eveutu- eele samenstelling van het stamboek van het Zeeuwsch-Belgisch trekpaard met de Nationale Vereeniging. Hij deelde voorts 'mede, dat het onderhavige peil kan te ruggebracht worden tot een particulier ge schil tusschen den secretaris der vereeni ging, den heer G. A. Vorsterman van Oyen en den heer Ph. J. van Dixhoorn. Na uitvoerige discussies werd door den heer v. d. Vliet van Kruiningen een mo tie voorgesteld van 'den volgenden in houd: de vereeniging van het Zeeuwsch- Belgisch trekpaard in buitengevv. verg. te Goes bijleen betreurend het conflict, dat gerezen is tusschen twee bestuursleden steunpilaren der vereeniging, wenscht in de zaak geen partij te kiezen; overwe gende, dat zulks de belangen der vereeni ging ten zeerste zou benadeelen, de hoop uitsprekend, dat de beide heeren het ge schil in der minne zullen vereffenen tot heil van het ZeeuWsch-Belgische Paarden stamboek, gaat. over tot de orde van den dag. Deze motie werd na bespreking met op1 één pa, algemeene stemmen aangeno men. (M. Crt.) Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Koudum, G. Bolkestein te Steenwijk. Geref. Kerken. Bedankt voor G end eren. door J. H. Riet- beig te Koudekerk a. d. Rijn; voor Zuidwolde. door J. H. Lammertsma te Axel. EvansLu tb. Kerk. Beroepen te Tiel. ds. nir. J. Loosjes te Helium. Chr. Geref. Kerk. Aangenomen naar Steen wijk, door W. T. v. d. Kodde te Harlingen. Geslaagd op het examen voor En- gelsche Handelscorrespondentie, dhr. C. J. Smit Jr. te Goes. De Vereeniging van Chr. Bewaar schoolonderwijzeressen in Nederland opent weder gelegenheid examen voor hulp- en hpofdacte af te leggen. Aan gifte vóór 15 Febr. bij mej. J. van Bolie- men, Nijmegen, Jacob Canisstraat 64. Na dere bijzonderheden in „De Chr. Bewaar school". j Pijn in den rug kan het eerste kentee ken zijn van heupjicht (ischias). De pijn kan zich verder ontwikkelen naar de heu pen en vandaar langs het been, waardoor liet loopen onmogelijk wordt gemaakt. Deze aandoening kan zoo hardnekkig zijn, dat men zelfs operaties heeft voorge steld om haar te doen verdwijnen. De aanwending van zalf, smeersels, enz. op de aangedane plaatsen brengt niet het gewenschte resultaat, omdat zij slechts een tijdelijke verlichting geven. Zij tasten uw kwaal niet in haar wortels aan, d.w.z, in liet urinezuur, dat niet door de nieren verwijderd werd. De eenige juiste behandeling is de oor zaak van uw kwaal te doen verdwijnen, het urinezuur, hetwelk de weefsels en spieren heeft aangetast. Foster's Rugpijn Nieren Pillen hergeven aan de nieren de kracht om haar werk naar behooren te doen, waardoor het urinezuur inet de urine uit het lichaam wordt verwijdend, en zoodoende de oorzaak van alle kwalen van rheumatischeu aard wordt wegge nomen. Te Goes verkrijgb. bij de hh. de Paauw Co. en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontvangst van postwissel a. f 1.75 voor één, of f 10.voor zes doo- zen. Eischt de echte Fosters Rugpijn Pil len, weigert elke doos, die niet voor zien is van neven staand handelsmerk. Menigerlei genade. Weke- lijksche leerredenen, onder red. van dr. P. A. E. Sillevis Smitt en dr. B. Wielenga,. Kampen, J. H. Kok. Van deze predicaties ging reeds lang een roep van groote degelijkheid uit. Met genot en stichting wordt er in vele va cante gemeenten gebruik van gemaakt. De 3e jaargang is thans genaderd tot no. 37. Bekende, bekwame en geliefde predikers schenken hun medewerking. De Heidelbergsche Cate chismus, in 60 leerredenen ver klaard, door wijlen ds. J. Bavincfk1. 2e druk. Kampen, J. H. Kok. Reeds meermalen vestigden wij op deze uitgaaf de aandacht. Er bleek behoefte aan te bestaan. Van daar deze 2e druk. Moge deze een even warm onthaal vin den als de eerste. Ongelukken. Bij het blusschen van een brandje in het in aanbouw zijinde perecel de Bijenkorf aan het Damrak te Amsterdam is Zaterdagnamiddag een hoofd b rand wacht in een keldergat geval len. Hij kreeg een schedelbreuk en hersen schudding en is Zondagmorgen overle den. Zaterdag is te Hilvarenbeek de 14-jarige L. D. van een rietschelf gevallen, waarop hij eieren ging rapen. De jongen was dadelijk dood. Gistermorgen is een glazenwasscher van de bovenste sport van een ladder, ter hoogte van de bovenste verdieping van een perceel in de Kalver- straat te Amsterdam gevallen. Zwaar ge wond werd hij naar het gasthuis ver voerd. Te Bovenknijlpe (Fr.) is Zater dagnacht een 51-jarig schipper verdron ken. Te St. I'inter bij Maastricht is uit het kanaal opgehaald het in verren staat vain ontbinding verkeerende lijk van een manspersoon van middelbaren leeftijd. Zaterdagmiddag passeerde een auto den Rijksweg van Gennep naar Nijmegen. Een hond zat juist op den weg en was bijna overreden, toen de eigenaar van het beest hem nog trachtte te redden. De man kwam er echter al heel slecht af; hij werd zelf ;cï oor de auto gegrei>en en me- degesleurd en brak daarbij een aim en een been. Een lossen werkman werd iin den nacht van Zaterdag op Zondag, bij het overbrengen van seinen op het rangeerterrein te- Eist, een zijner beenen afgereden.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2