Telegrammen. Wip, enz. Laatste Berichten. irklprijzH van Tarwe, Olie eu Suiker. if Onderwijs. Rechtszaken. Gemengd Nieuws. Aanbestedingen Telegrafisch Weerbericht- Burgerlijke Stand. Marktberichten Adverfentiën. Boekh. FANOY, Burg B 16. OPRUIMING van nog enkele Christelijke Scheurkalenders. De Kerkeraad der Geref. Kerk van Brussel heeft aan de kerken der classis Dordrecht voorgesteld de Particuliere Synode van Zuid-Holland (Z. G.) te ver zoeken het navolgende voorstel bi] de Generale Synode, die dit jaar te 's-Gra- venhage gehouden wordt, ter tafel te brengen „De Synode benoeme deputaten om de eerstvolgende Synode van advies te dienen over de volgende vragen 1. a. Is het, op zich zelf beschouwd, wenschelijk, datde Gereformeerde Kerken in hunnen Openbaren Eeredienst naast den Psalmbundel een bundel andere kerkliederen gebruiken b. Zoo ja bestaan er overwegende bezwaren van practischen aard tegen het doen van de eerste stappen tot samen stelling en invoering van een dergelijken bundel kerkliederen 2. Moet het wenschelijk en uitvoerbaar worden geacht eene generale regeling voor de inrichting van den Openbaren Eeredienst te ontwerpen en in te voeren („Stand.") Onderwijzers-examens. In de examen-commissie voor Middelburg zijn benoemd tot lid en voorzitter, de school opziener in het district Utrecht; tot leden, de schoolopzieners in de districien Goes en Middelburg en de ar rondissementen Zierikzee, Middelburg en Neuzen tot leden-plaatsvervangers, de school opzieners in de arrondissementen Goes, Tholen, Hulst en Ylissingen. Benoemd tot hoofd der school te Kats de heer C. Scherpenisse, onderwij zer te St. Maartensdijk. n en voor Nieuwen- Joz. de Voor het Kantongerecht te Middel burg had zich Zaterdag te verantwoorden A. van O. uit Vlissingen, beklaagd van overtreding der Arbeidswet. 'Uit het voor gelezen proces' verbaal bleek dat de hoofd agent van politie Drenth op 8 Januari binnentrad in beklaagde's woning, waarin het beroep van vervaardiging van bosjes kachelhout wordt uitgeoefend, en dat hij daar diens 7-jarig zoontje niet een bijl, die het ventje haast niet. tillen kon, bezig was kachelhout te kappen. De agent thans als getuige gehoord verklaarde dat hij vernomen had dat bekl. zijn kinderen van 's morgens vier uur tot 's avonds tien uur kachelhout liet maken en dat indien zij geen 100 tot 150 bosjes per dag maakten zij 'slaag en geen eten kregen, zoodat buur vrouwen soms uit medelijden de kinderen een boterham, gaven. Ook op 8 Januari had hel jong'etje een opgezet gezicht, blauwe oogen en een woud aan het oog, hetgeen volgens het zeggen van den vader van liet terugspringen van een houtje zou zijn gekomen. De jongen durfde tegen den agent niet voor de waarheid uitkomen jen naar deze vernam van de zieke moeder, die intusschen overleden is, kreeg het kind na: het Vertrek van den agent voor zijn wijfelende houding nog een pak slaag. De agent vertelde verder dat de vader zich voor de rechtbank wegens mishande ling zal hebben te verantwoorden en dat hij door den voogdijraad reeds uit de ouderlijke macht is ontzet. Zoo wel op 8 Januari als later toen Drenth den man nog eens bezocht ver keerde dezen onder den invloed van ster ken drarilc,'terwijl de kinderen en de vrouw" haast geen kleederen aan hadden. Dè kantonrechter verweet den bekl. zijn schandelijk gedrag en sprak de hoop uit dat de rechtbank hem flink zal straffen. De ambtenaar van het O. M. meende dat hier de hoogste straf moet worden toegepast die de 'wet kent en eischte 14 dagen hechtenis,. De drogist S. A. L. uit Vlissingen stónd terecht wegens het op 4 November 1913 door z'ijn bediende doen verkoopen van een fles,oh drank van dr. Roland, welke volgens de verklaringen van den getuige-deskundig© C. G. Baeif bêsfand- deelen bevatte, die niet door een drogist mogen worden verkocht. Bekl. gaf toe dat hij in een kamer achter zijn winkel flesschen met bedoelde drank heeft en dat hij zijn bediende nooit verboden had die te verkoopen, hij nam die flesschen indertijd in depot, doch de leverancier 'drong: hem later ze te betalen. B.ekl. vroeg waarom hij en niet zijn bedien de was gedagvaard en wees er op dat hij tot zijn twaalfde jaar heeft school gegaan en dus niet kan onderzoeken waar uit. een drank bestaat. De kantonrechter zeide dat de drogisten (tegenwoordig de apothekers oneerlijke con curren tie aandoen. Hij gelastte uitstel van de zaak om ook den bediende als getuige te hooren. Niet minder dan drie processen- verbaal wegens dronkenschap had W. YV. een 37-jarigen Westkappelaar gekregen en moest deswege nu hier verschijnen. YV. be loofde beterschap en ook de gemeente veldwachter kon verklaren, dat hij do laatste weken goed oppast en dat de Christelijke (geheelonthoudersbond hem oiy deï zijn hoede heeft genomen, in casu de predikant. De ambtenaar zeide eigenlijk opzending naar een werkinrichting te moe ten eischen, maar de pogingen om W. op het goede pad te brengen niet te willen (tegenwerken en vroeg daarom drie maal drie dagen hechtenis. De vier gebroeders D. uit Vrouwen polder stonden terecht wegens jachtwet- overtreding. Volgens liet proces verbaal en de verklaringen van drie rijksveldwach ters zouden de jongens in het vroon wild hebben opgedreven naar een gaaswerk, waarin fuiken geplaatst waren. De jon gens en ook hun vader die mcdegekomen was omdat de jongste nog geen 18 jaar is. zeide dat zij iederen avond de gaten in het gaas opstoppen om het schadelijk gedierte te beletten op hun boerderij te komen. Dien avond, 13 December vingen de jongens, wel .twee konijnen doch zochten niet naar wild. De ambtenaar geloofde niet veel van hetgeen de bekl. vertelden en eischte voor den jongaken zoon f5 of twee weken tuchtschool, voor de twee volgende f5 of '2 dagen en voor den laat- sten wien ook ten laste werd gelegd dat hij geweigerd heeft zijn naam op te geven f 10 of 3 dagen hechtenis. Raad van Beroep. In de heden te Middelburg gehouden openbare terechtzitting' van boven ge noemden raad had de uitspraak plaats iu zake G. F. O. en YV. Souburg; D. M. KrabbendijkeC. K., vrouw van J. S„ El lewoutsdijkT. L. B., O. en YV. Souburg, waarbij de beslissingen der Rijksverzeke ringsbank werden vernietigd en aan kla gers werd toegekend de rente bedoeld bij art. 369 der Invaliditeitswet. De beslissingen der Rijksverzekerings bank werden [bevestigd eii aan klagers hunne vorderingen ontzegd inzake A. P. Koudekerke, A. K., 's Gravenpolder. P. .1. te Oud-Vo'ssemeer, A. J. S., vrouw van W. J., [Middelburg., J. de R., Bineskens,, Wed. B. geb. S., Hansweerd, C. G„ Zie rikzee, wed. M. geb. S., Arnemuiden. wed. iVl. geb. YV., Arnemuklen, wed. v. d. B. geb. v. d. B..,. Bruinisse, wed. W. geb. v. E., te Kwadendamme. en wed. S. geb. v. O., Goes. Door den kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegens overtreding Leerplichtwet: C. v. II. te Goes, C. de V. te Kamperland, ieder f 1 b. s. 1 d. h., G. A. B. fe Ierseke, jC- M. dc S., A. de S., P. J. L., allen te Kamperland, ieder f 2 b. s. 2 d. h., C. N. te Goes, f3 b. s. 2 d. h„ .J F. te Kamperland f3 b. s. 3 d. li., J. v. H. te Goes f4 b. s. 3 d. h., 11. de J. te Borsele f4 b. s. 3 d. h., G. J. te Hoe- dekenskerke, J. G. te Baarland f5 li. s. 3 d. h., P. J. te Kruiningen, J. B. te Baarland, f 10 b. s. 5 d. li., L. A. \Y'. te Kapelle f3 b. s. 2 d. h.. P. V. te Kapelle, f 4 b. s. 3 d. h., J. F. te YY'ol- fertsdijk f8 b. s. 5 d. h.; jagen zonder akte en vergunningA. II. te Baarland 2 maal f2 b. s. 2 maal 2 d: li., uitl. igeW. of f 2 b. s. 1 d. h., hij uitl. gew. bevel vernietigen, A. M. Pzn. te Kapelle 2 maal f2 b. s. 2 ma,al 2 d. h., gew. verbeurd vernietigen, M. v. S. tc 's Heer Arends- kerke 2 maal f 2 b. s. 2 maal 2 d. h., uitl. gew. of f2 b. s. 1 d. h., vernietigen, gew., L. A. te Rilland-Dath 2 maal f 3 b. s. of 2 maal 3 d. h., uitl. gew. of f2 b. s. 1 d. h., gew. vernietigen. A. v. YY'. te Wolfertsdijk 2 maal f2 b. te. 2 maal 2 d. li., uitl. gew. of f2 h. s. 1 d. h„ gew. vernietigen, P. V. te Wol fertsdijk, berisping, uitl. gew. of f 2 b. s. 1 week tuchtschool, gew. vernietigen; zich met afhaker in veld bevindenD. J. te 's Gravenpolder f 2 b. s. 2 d. h., uitl. gew. of f 1 b. s. 1 d. h., bevel gew. vernietigen; idem en opgeven val- schen naamP. B. te Goes 2 maal f 3 b. s. 2 maal 3 d. h., verb. gew. en 2 patronen, vernietigen gew.; zonder akte pogen wild te doodenC. K. te Kam perland f2 b. s. 2 d. h., verb, (verkl. haas; zonder akte in veld wild vervoe ren: L. A. te Rilland-Bftth f3 b. s. 3 d. h., uitl. 'haas of f lj50 b. s. 1 d. h. iemand bij opsporen van wild met kunst licht bijstaan: A. M. te Baarland, fö b. s. 4 d. li., verb, haas, uitl. lantaarn of f 1 b. s. 1 d. h., vernietiging lantaarn; met kunstlicht wild opsporen: J. M. te Baarland fö b. s. 4 d. h., 2 patronen verbeurd, uitl. gew. of f 1 b'. s. 1 d. h., alles vernietigen, M. B. te Hoedekenskerke f 10 b. s. 5 d. h., uitl. gew. en lantaarn of f 2 en f 1 b. s. '2 maal 1 d. h., alles met bevel vernietigen, G. F. J. B. te Schore, f 10 b. s. 5 d. li., gew. ten 4 patronen verb., bevel, tot vernietigen, O. B. te Schore f 10 b. s. 5 d. h., lantaarn verbeurd, vernietigen; niet beletten dat hond wild opspoort: II. F. de W., P. L. Hzn. "te VLake, beiden aan ouders terug geven, A. de W. te 's Heer Arendskerke f 1 b. s. 1 week tuchtschool, M. L. V. te Wissefceiike, straf alsvoren, YV. H. te Heinkenszand, J. J. te Kruiningen, ieder f 2 li. s. ,2 d. h., C'. O. 'te 's Heerenhoek, H. O., alduur, ieder f2 b. s. 2 d. h.; straatschenderij: A. v. II. te Goes, J. v. B. te Rilland, berisping, A. S. te Hans weerd,teruggeven aan ouders, J. A. C. te Rilland-Bath, J. YV., aldaar, ieder f 1 b. s. '1 week tuchtschool, G. v. B. te Rilland, berisping; nachtelijk rumöer ver wekken: D. R. te Middelburg f2 b. s. 1 d. h.; paarden op bezaaiden grond la ten loopenB. de J. te 's Heer Arends- kerke f3 b. s. 1 d. h,; overtreding On gevallenwet: D. v. H. te YVemeldiage f20 b. s. 10 d. h.; overtreding reglement op kanalenH. de W., zonder bek. woon plaats, fö en f15 b. s. 3 en 10 d. h.j overtreding reglement wegen en voetpa den YV. de J. te Oudelande, f3 b. s. 2 d. h., P. L. B., C. C. M. te Goes, ieder f0.50 subs. 1 week tuchtschool, J. L., M. de W. te Goes, ieder een berisping, J- J. G. te Goes f 0.50 b. s. 1 week tuchtschool; op straat voetballen: C. M. S., J. F. B. te Goes, ieder een berisping, YV. J. v. dl. W„ L. de J. te Goes, fÖ.50 b'. s. 1 week tuchtschool, H. G. B., Ril- land-Bath, J. K. te- Kapelle, ieder f0.50 b. s. 1 week tuchtschool, A. J. F., P. L. B. Itte Goes, ieder f 1 b." s. 1 week tuchtschoolloopen in park van plantsoen Z. E. te Hansweerd, H. G. B. te Rilland f 1 'b. s. 1 week tuchtschool; vleesch open vervoeren: C. B. te Goes fl b. s. 1 d. h.; wielen van wagen niet van slijk zuiverenP. K. te Kruiningen f 1 b. s. 1 d. h.; voorhanden hebben van niet geijkte maatJ. P. te Ovezande "f 1 b. s. 1 d. h., verbeurd maat, A. v. d. L. te Wolfertsdijk, J. K. te Heinkenszand, ieder f 1 b. s. 1 Uh., verb, gewicht, J. K. te Kapelle f2 b. s. 2 d. h.; 's avonds rijden zonder licht: P. R. te Goes, P. S., aldaar, C. R. te 's Heerenhoek, ieder fl b. s. 1 d. h.; 'savonds fietsen zon der lantaarn: M. M. YV. te Hansweerd, berisping, K. R. te 's Heerenhoek, C. J. A. te Goes f 1 b. s. 1 week tuchtschool, I. M. te Goes, C. E. te 's Heer Arenclskerke, P. A. de YY'., aldaar, J. Y7". Czn. te Drie wegen, J, M. te Borsele, J. I. de M., P. M. te Borsele, C. V. Fzn. te Heinkens zand, M. J. H. II. Jzh. te Baarland, M. YV. te Ovezande, M. YV. te Schore, P. de YY'. te Nisse, J. K. te Kruiningen, J. v. N., aldaar, C. R., s'Gravenpolder, B. te Geersdijk, iéder f2 b. s. 2 d. h.; zonder vergunning eens anders afgebakend perceel in Schelde hevisschenL. v. E. to Vlissingen f 10 b. s. 4 d. h., G. L. te Ierseke f 15 b. s. 5 d. h.'s nacht» zeilen zonder licht: D. v. d. L'. te Goes, f 10 b. s. 5 d. h.; overtreding Polder- reglement: C. R. te Baarland f2 b. s. 1 d. h., YY'. J. v. L., zonder bekende woonplaats, f 5 b. s. 3 d. h.schelpdieren rapen aan voet. van -zeedijk: M. v. S. te Ierseke, f3 b. s. 3 d. li.; dronkenschap J. N. te Hansweerd f 1 b. s. 1 week tuchtschool. Vrijlgesproken werden: beklaagd van overtreding Leerplichtwet. YV. L. te Kam perland; van jachtovertreding P. v. S. te 'sHeer Arendskerke, teruggeven revolver; van niet beletten dat hond wild opspoort P. Y'. te Biezelinge; van straatschenderij M. M. te Rilland-Bath; van nachtregister niet bijhouden H. E. te Hansweerd; van voorhanden hebben niet geijkte gewicht A. K. te Kapelle. Ongelukken. Te Overasselt had het 2-jarig dochtertje van YY'. Derks het ongeluk een pot meit kokend water omver te trekken, waardoor het zulke ernstige brandwonden bekwam, dat het Vrijdag aan de gevolgen is overleden -Vrijdag morgen is ten huize van den heer M. te 's-Gravenhage, een 5 jarig dochtertje, dat alleen thuis was, met baar kleeren in aanraking gekomen met de brandende kachel. Toen de moeder, die even uit was gegaan om in de buurt een bood schap te doen, thuis kwam, vond zij haar kind in deerniswekkenden toestand. De kleine werd onmiddellijk naar het ziekenhuis vervoerd, maar is 's middags aan de bekomen brandwonden overleden. Zaandamsche poëzie. Denbeer Duys, die momenteel herstellende is van een vrij ernstige ongesteldheid, werd door zijn huisdokter beslist ontraden, gedurende het nog restende deel der winter-campagne, spreekbeurten te ver vullen. Dezen medicus gewei d kort daarop het volgende rijmpje, waarvan de auteur zich bescheidenlijk verborgen hield Hulde aan uw wijs advies Duys zegt dus voorloopig nies De bondige raakheid dezer regelen doet o. i. g&arne de al te vrije „dichter lijke vrijheid" ter wille van het rijm vérgeven. Msb'. Dood en wr ak ve e. In een plaatselijke courant trof een lezer van het N. v. d. D. de volgende annonces aan Ondergeteekende maakt bekend, dat hij dood en wrak vee koopt tegen de hoogste prijzen. Koeien f 2U en hooger, varkens 5 ct. per pond en hooger. Alle soorten vellen tegen concurreeren- de prijzen. A., te IJ. en Lees ditDat voor een dood varken veel betaald kan worden lieeft iedereen gelezen in een advertentie van A., te IJ maar dat door B., te Z. geen 5 maar 7 cent per pond wordt betaald, is een mirakel. Koopt tevens alle andere soorten dood en wrak vee, tegen de hoogste prijzen. YYraar dit vleesch blijft vraagt het blad. YVellicht in hoofdzaak wordt het in de steden ondanks haar strenge keu ringen ingevoerd. YVanneer zal men toch eens aan zulk schandelijk bedrijf paal en perk stellen. Een zonderlinge grap. Men bericht uit Venlo aan liet Hbl, Nader is gebleken, dat liet verhaal omtrent het drama, waarbij een kraam vrouw een inbreker doodschoot, louter op fantasie berust. Eerst lieeft men Gladbacli als plaats van opvoering laten dienen, later werd liet een dorp dicht bij Venlo genoemd. Het verhaal zou een carnavalgrap bedoelen. Poging tot afpersing. Een Arnhemmer ontving dezer dagen een aangeteekenden brief,, afkomstig uit Amsterdam. Het bleek te zijn een brief van een hem volkomen onbekend persoon, die hem onder bedekte termen een bedrag aan geld trachtte af te persen. Hoewel de schrijver in den brief niet van be paalde feiten sprak, liet hij iets door schemeren omtrent een minderjarig meis je. De ontvanger van den brief, die zich niets kwaads bewust was, lieeft het stuk in handen der politie gesteld. gezelenen om steun wordt gevraagd voor het op 5 Mei alhier te houden onafhan- kelijkheidsfeest zal aan de verschillende kerkelijke gezindten worden verzocht den feestdag te willen inleiden door het hou den van godsdienstoefeningen. Vervolgens zullen, indien daarvoor ver lof wordt verkregen, de klokken worden geluid, hetgeen een aJgemeene oproep aan de burgerij 'zal zijn, om zich naar de Markt te hegeven, teneinde aldaar tezamen eenige vaderlandse he liederen te zingen. Het glanspunt zal natuurlijk de reeds imeerbesproken historische optocht zijn. LONDEN. De Engelsc.he bladen bevatten een bevestiging van liet gerucht, dat Lord Gladstone als Gouverneur-Generaal van Zuid-Afrika zal aftreden en dat Buxton zijn opvolger zal zijn. ROTTERDAM. De vrouw van een spoor wegarbeider alhier kreeg een toeval toen zij liet gas wilde aansteken. Zij is aan gateverstikking overleden. HAARLEM. De assistent hij de P. en T., genaamd P., is gearresteerd onder ver denking van diefstal van brieven. Hij werd door den directeur op heeterdaad betrapt. De man is gehuwd en vader van 5 kin deren. 's GRAVENHAGE. De toestand van het Kamerlid Joost van Vollenhoven is ge ruststellend. 's GRAVENHAGE. De Koningin-Moeder woonde gisteren de godsdienstoefening in de Fransche Kerk bij. Ds. Franck Tho mas uit Genève trad op. EINDHOVEN. Notaris Coole te Blader is failliet verklaard. Sinds 5 Febr. is hij voortvluchtig. Uit Antwerpen is een brief ontvangen, waarin gemeld wordt, dat hij ongelukkig gespeculeerd heeft en da,t hij zich huiten Europa zal ophouden. 's GRAVENHAGE. De Haagsehe Recht bank deed uitspraak inzake J A. J. A., ge schorst ontvanger te Noordwijk. Hij is veroordeeld tot U/s jaar gevangenisstraf. ROTTERDAM. Heden is alhier een sta king geproclameerd bij het Blaauwhoedèn- veem. Ze omvat 250 man. DRUMMEN. In den nacht van Zaterdag op Zondag, hebben inbrekers! 'zich toegang verschaft tot een villa alhier Ze hebben ontvreemd f 700 aan goud en zilver en f40 aan Franse,li geld. MIDDELBURG. Door de politie alhier zijn in de afgeloopen week 34 processen- verbaal wegens overtreding der IJkwet opgemaakt. MIDDELBURG. Volgens een heden al hier verspreide circulaire, waarin a3.11 jn Kamperland. Zaterdag werden alhier in de herberg „Cafe Nimrod" van dhr. A. Bierens, ten overstaan vail not. Hioolen publiek verkocht en geveild 1 dubbel woonhuis met moestuin, hoogste inschrij ver dhr. L. Loas voor f 875, kooper dlir. C. Clement Senior voor f 1045 plus 8«/i°/o onkosten en f 10 premie. 2 woonhuizen en een strook grond, hoogste inschrijvers resp. f 505, f 425 en f 75 Opgehouden. Colijusplaat. Zaterdag werd alhier aan besteed het bouwen van een woonhuis voor dhr. P. J. Boone. Inschrijvers de li.h. C. Kievit, Col, f 2399, P. de Regt, Kortgene f 2195. L. H. Kievit, Col. f 1998, J. M. Haring man, Col. f1935. Gegund aan den laapsten inschrijver. Naar waarnemingen in den morgen van 9 Febr. medegedeeld door het. Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt Hoogste barrometerstand 768.6 te Mun- c,hen, Laagiste barrometerstand 738.2 te Seijdis,fjord. Verwachting tot den avond van 10 Febr. Meest matige zuidelijke wind. Gedeelte lijk bewolkte lucht. YYreinig of geen re gen. YYeinig verandering van tempera tuur. MIDDELBURG. Ondertrouwd: J. Pasise- nier 24 j. jmi. en YY'. Labruijere 21 j. jd.C. Nieuwenhuis, 23 j. jm. en A. Schenkel 19 j. jd. Bevallen: M. Tange geb. de Schrijver, d.A. Polderman geb. Stein, d. Overleden: YV. E. van Roggen 49 j'. jd.; P, Huibregtse echtg. v. M. Huibregise 80 j.; YV,. den Hollander wedr,. van C. Adriaan'se 72 j.A, Bolting echtg. van L. Provoost 58 j. GOES. HuW'.-afk.7, Marinus Damme, 32 j. jm. te Goes en Maria Cornelia Rottier 21 j. jd. te 'sHeer Arendskerke; 7, Joosit van Belois 19 j. jm. en Antj© Schipper 22 j. jd. te Kloetinge, onlangs! te Goes1. Geboren: 8, Hendrik Johannes z.v. Jo hannes YVeezepoel en Anna Maria Colefta Theresia de Koning. VLISSINGEN. Ondertrouwd: F. A. de Kaart, 18 j jm. en A. Mos, 18 j. jd. Bevallen: J. Sap, geb. Lenseri, d. J. C. van der Steen, geb. Kruidenier, z. M. van Damme, geb. de Visser, z. G. J. Felix, geb. Binkhorst, z.A. S. de Vries, geb. Smith, z. J. Reijnierse, Middelburg en vrn 1600 kilo zwavelzure ammoniak ad f 15.40 aan Glerum en Co. te Hansweert, Verpachting van de perceelen uit den St Pieterspolder op 6 Febr. j.l. door den Notaris Pilaar te Goes: 1. f87 aan M. de Witte en Kesselaar, te 's Gravenpolder2. f 101 aan dezelfde; 3. f 108 aan A. Joosse, te Oostdijk 4. f121 aan M. de Witte eu Kesselaar, te 's Gravenpolder5. f116 aan dezelfde; 6. f113 aan J. YY'eststrate, te Gawege (Waarde); 7. f110 aan dezelfde. Alles per H.A., plus 15 pCt. onkosten en f25 per H.A. voor het gedane ploegen. Uitslag besteding kunstmeststoffen door de Landbouwvereeniging te Grijps- kerke op YTijdag j.l. De levering van 97500 kilo amm.-superph. ad f6 744/io gegund aan de Dordtsclie Kunstmest- maatschappijvan 36000 kilo Chili ad f 12,35 aan ïman J. van der Have, Bot terdam van 7100 kilo patentkali ad f 6,32 en 3500 3500 kilo pern ad f8.39 aan Rotterdam, 9 Februari 1914. Buitenlandsche granen. M a i s. Galfax loco f 130.50, stoomend f 129. Grove Donau f 130.50, Mrt./April f129. Amerik. mixed f154. La Plata Juli/Oct. f125, loco f131. Binnenlandsche granen. Tarwe ruim aangevoerd. Essex f9.50 a f 11,25. YY'ilhelmina puike f9 a f9.20. Overige soorten f8 a f8.75. Haver f7,25 a f7,60. Bruine boonen f8.50 a f 11. Karweizaad f 11,75 a f 15, Lijnzaad f 12 a f 15. Erwten f9,25 a f9,75. Aardappelen. Brielsche Kralen f 4.25, Zeeuwsche Eigenheimers f 2.80 a f3.10, Zeeuwsche Blauwe f2.70 a f3.20, Poters f 2.—, Bravo's f 3 20 a f 3.50, Spuische Eigenheimers f 3.a f3.40, Friesche Eigenheimers f 2.70 a f 3.—. YVeinig aanvoer, weinig vraag. Zeeuwsche eieren f5.- af6.25, Overmaasche f5.50 a f6. Varkens 216 a 23 ct.lichte voor export 26 a 27 ct. Aanvoer groot. Vlas. Op het land flauwe stemming. Op de markt weinig kooplust. Zeer veel bleef onverkocht. Holl. geel geen handel. Belgisch flauw. Aanvoer16730 steenen blauw, 1995 st. wit, 1326 st. Gron., 800 st. Holl. geel. Meel. In buitenlandsche soorten ging er niet veel om. In de tweede helft van de week waren de aanbiedingen in Ame- rikaansch meel hooger. Kooplust zeer beperkt. Inlandsche soorten iets beter. Y'an groote omzet geen sprake. Op de beurs kalmprijzen onver anderd. Zaterdag 7 Februari 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt. 19.50 19.45 19.42'/,, Mei 19.677» 19.577, 19.55 Juli 19.70 19.577, 19.577, PARIJS. Tarwe kalm per Febr. fr. 26.50 a betaald, per Maart fr. 26.70 a per Maart/April fr. 26.90 a dito, per 4 van Maart fr. 27.05 a per 4 md. van Mei fr. 26.95 a Lijnolie vastper Eebr fr. 59.25 a per Mrt. fr. 59.75 a 60..dito, per 4 eerste mnd. fr. a per Maart/April fr. 60.25 a -, per 4 mnd. van Maart fr. 60.75 a per 4 mnd. van Mei fr. 61.75 a 62.betaald. Suiker 88 gr. kalm; per Feb. fr. 29.a 29.50, witte no. 3 kalm per Feb. fr. 32.37 be taald en koopers, per Maart fr. 32.50 dito, per 4 mnd van Maart fr. 32.87 verk., per 4 md. van Mei fr. 33.12 dito, per 3 md. van Oct. fr. 32.12 dito. NEYY'-YORK. Tarwe. De termijnmarkt opende prijshoudend en zonder zaken, steeg daarna wegens berichten van ongunstig weder in Argentinië, op betere telegrammen, in verband met de vaste tarwemarkt in het Noordwesten, naar aanleiding van aankoopen door haussiers en baissiers en tengevolge der kleine aanvoeren in het Noordwesten. Het slot was prijshoudend. Loco prijsh. 7 Feb. 6 Feb. 5 Feb. 4 Feb. North 103- 103— 102'/, 102'/, Roode Winter 1017, 101'/, 101'/» 101'/, Feb. Mei Juli 7 Februari ÏOO4/. 977, 6 100'/, 97- 5 99'/, 967, 4 99 96'/, CHICAGO. Tarwe. De term(inmarkt opende prijshoudend en V« e. hooger, fluc tueerde verder om dezelfde redenen als te New-York, daalde daarna op grond van kleine exportvraag en wegens gunstiger oogstbe- richten uit Michigan, waarna contramine- dekkingen en ruime aankoopen door Armour een rijzing bewerkte. Het slot was prijsh. Maart Mei Juli Sept. 7 Februari93'/4 887, 6 937, 88'/, 5 92'/, 887, 4 9274 88'/, N. R. C. Den 13en Februari a.s. hopen onze geliefde Ouders CORNELIS KLAA8SE en PIETERNELLA VAN EENENNAAM hunne 25-jarige Echtvereeniging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Behuwdkind. Arnemuiden, 9 Februari 1914.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3