Binnenland. Uit de Provincie. Kerknieuws. K a d e ril o o d. De Minister van Oorlog heeft in zake het incompleet aan kader hij de infante- tie-brigades het Volgende bepaaldHet administratief kader, ingedeeld bij onder deden, waarbij geen reenden onder de wapenen zijn. zal worden belast met voor dat personeel geschikte employementen, evenais daarvoor in de termen vallende sergeanten en korporaals-tamboer. Verder wordt overwogen of bij het ln structie Bataljon, de Normaal Schietschool en aan de inrichtingen van onderwijs geen kader kan worden vrijgemaakt, en in gar nizoenen, die daarvoor in aanmerking' ko men, wachtdienst meer dan tot dusver door andere wapens te doen verrichten, ten einde tie infanterie onderofficieren meer voor de instructie beschikbaar te hebben. In 't bijzonder wordt hier de aan dacht gevestigd op de garnizoenen 's Gra- venha-ge en Amsterdam. De uitzending van sergeanten naar de koloniën is stopgezet. Mocht uitzending van onderoflieieren in Albaneeschen dienst gewenscht zijn, dan zullen hiervoor worden genomen onder officieren der bereden wapens. De minister wenscht slechts bij uitzon dering burgers in dienst te nemen en al leen dan. wanneer daartoe een bepaalde voordracht wordt gedaan. Verder keurt Z.Exc. goed, dat onderof ficieren van het reserve personeel onder de wapenen komen tot het geven van instructie. Hiertoe wordt overleg met de laaidweerdisfrictscoinmandanten en mede werking van den inspecteur der infante rie in overweging gegeven. Het onder de wapenen komen van dit kader zou zich bepalen jot het tijdvak tusschen nu en 15 Juni e n'tevens tellen voor lmn verplicht veiblijf onder de wapenen. Het ligt in de bedoeling aan deze reserve onderofficieren een premie toe te kennen. Het bedrag dezer premie is evenwel nog niet vast gesteld, terwijl de Koninklijke machtiging nog moet worden verleend om deze onder officieren c.q. langer dan drie maanden onder de wapenen te houden. Aan milicien-sergeanten, die zich ver binden om 2 jaar na te dienen, kan een premie van f 100 worden uitbetaald, ook zonder dat deze milicien-sergeanten zich genegen verklaren daarna een vrijwillige verbintenis aan te gaan oor 3 jaren. Verder kan men, waar de miliciens bij 3 compagnieën zijn ingedeeld, indien dit tot verbetering van oef e ni ngsv o o r w a a rd c n kan leiden, de miliciens doen oefenen bij 2 compagnieën. De regeling van deze laatste aangelegenheid wordt aan de re gimentscommandanten overgelaten, terwijl Z.Exc. van de ondervinding van dezen maatregel later bericht inwacht. Een overzicht van -beschikbaar kader doet zien, dat liet maximum bereikt wordt te Roerm-ond niet 8.6 stuks kader, terwijl het minimum is 4.5 te Amsterdam; de overige garnizoenen varieeren tusschen deze cijfers, (De sterkte aan te oefenen mi liciens is 80). Te Middelburg is heden nacht overle den op 87-jarigen leeftijd de lieer inr. A. F. Snouck Hurgronje. De heer Snouck liurgronje was van 1871 af lid van den raad en wenschte bij de periodieke ver kiezingen in 1901 zijn mandaat niet her nieuwd ie zien, in de zitting van 7 Augus tus van dat jaar nam hij afscheid van den raad. Gedurende een reeks van jaren be kleedde de heer Hurgronje de betrekking van voorzitter van de Godshuizen, in welke functie evenals in heel zijn le ven hij zich een humaan inensoh toonde. Behalve genoemde betrekkingen van den overledene dienen nog genoemd tc wor- die van rechter-plaatsver vanger in de ar rondissementsrechtbank te Middelburg en die van voorzitter van den raad van be roep voor de Vermogensbelasting, welke, haar Zetel te Middelburg heeft,. Zijn werken in laatstgenoemde betrekking werd dooi de iegeeiÉig gewaardeerd, zooals blijkt uit zijn bevordering van ridder tot officier in de orde van Oxanje-Nassau. Tal van vereenigingen missen in hem een oud- bestuurslid en ook thans nog een grooten steun. Zijn heengaan is dan ook voor de stad zijner inwoning een groot verlies) en zal door velen daar huiten met leed wezen vernomen worden. De teraardebestelling is bepaald op Don derdag a.s. des namiddags te een uur van het sterfhuis. ^Middelburg. Wij hebben naast ons lig gen het programma van de Zeeuwsche Bakkerijtentoonstelling, met daaraan ver bonden Brood-wedstrijd, uitgeschreven door de Zeeuwsche Bakkers Patroonsbond en voldoen gaarne aan het verzoek om op die tentoonstelling de aandacht te vos tigen van belanghebbenden en eigenlijk van al onze lezers in Zeeland omdat deze tentoonstelling de eerste op dit gebied in onze provincie is en zij samen valt met de viering van den onafhankelijkheids dag in Middelburg, de tentoonstel ling wordt namelijk- Maandag 4 Mei ge opend en duurt tot en met Vrijdag 8 Mei. De tentoonstelling zal verdeeld worden dn 5 groepen, namelijk een voor grondstof fen, een voor voortbrengselen, een voor werktuigen, een voor hulpmiddelen als (verpakkingsmateriaal, enz., en ten vijfde een .groep van zaken en artikelen, die eigenlijk buiten het vak staan, en over de toelating waarvan door het Comité zal worden beslisl. Speciaal willen wij de aandacht er op vestigen, dat bij de vierde gToep ook genoemd wordt de hy giëne in de bakkerij, zeker een zaak van hei grootst belang ook voor do consu menten. Wij wenscheu het comité toe een groot succes, want wij zien in deze tentoonstel ling een algemeen belang, niet alleen een belang voor den bakker, maar ook wel (iegelijk voor den verbruiker. Ons rest thans alleen nog le melden, dat hot bureau van de tentoonstelling gevestigd is bij den lieer J. Lako, HeeU-engracht 30a alhier, waar men steeds bereid is alle gewensclite inlichtingen zoo mogelijk te verstrekken. G ies. Onze vroegere stadgenoot de lieer J. P. den Herder, thans electro-tech nisch ingenieur te Hengelo, is met ingang van Maart benoemd aan de gemeente Cen trale te Groningen, De timmermansknecht C. Ver boom Jaczn. alhier, had Zaterdag op het werk aan den O. Singel liet ongeluk zijn hand te verwonden aan een spijker. Des nachts kreeg hij lievige pijnen en Zon dagmorgen zwollen hand en arm zoodanig op dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen en hij naar het gasthuis moest veivoerd worden wegens bloed vergifti ging- HingGoes N. J. V. Zaterdagavond vergaderde de Hing Goes van liet Ned. Jongelings Verbond. Na opening op de ge bruikelijke wijze en na lezing der notu- llen heet de voorzitter de aanwezigen hartelijk welkom, en doet hij mededeeling van de ingekomen stukken. Het aanbod van een Rrusselsche juffrouw tot liet ge ven van lichtbeeldenvoorstelliiigeu wordt voor kennisgeving aangenomen. Verder deelt de voorzitter mede, dat. •einde dezer maand de commissie voor liet Zomerfeest haar werkzaamheden gaat aan vangen. Uiterlijk 23 Februari worden op gaven ingewacht van personen, die men als spreker zou wenschen, en van de plaats, waar men het Zomerfeest gaarne zou houden, (Secr. is v.r. J. de Kruijter te Goes). Onze Ring zal nu in het ver volg samenwerken met de beide ringen, die tot voor kort vereenigd waren. Vr. Flink doet vervolgens mededeeling van de plannen van de Provinciale com missie. In haar jongst gehouden verga dering in besloten op Tweeden Paaschdag een bondsvergadering te houden. Br. Ta bak zal uitgenoodigd worden in de mor- jgenvergadering te spreken; voor de mid dagvergadering zijn als sprekers genoemd de heeren ds. Veen, Alkema en de Boer, terwijl voor de avondvergadering een der Goesche predikanten zal worden uitgenoo digd, met nog een onzer Zeeuwsche pre dikanten. Vr. Flink deelt varder nog mede, dat de commissieleden aan de verzoeken der yereenigingen tot bezoek zooveel mogelijk 'zullen trachten te voldoen, lteeds werden enkele bezoeken voorbereid. Op de vraag van Vr. Augustijn* van Rilland, of al pogingen in het werk ge steld worden, om te Ivruiningen, Krabben- dijke en Waarde vereenigingen op te rich ten, wordt geantwoord, dut er reeds een en ander gedaan is. Men wijst echter op de velerlei bezwaren, die men tot nu toe ontmoette. En ook op de plicht van het Ned. Jongelingsverbond, dat in do eerste plaats geroepen is, hier de hand aan den ploeg te slaan. Toch zal men niet nalaten pogingen aan te wenden, om op genoemde plaatsen meer voeling te krij gen met heeren predikanten en jonge lieden. Bij de bespreking van de jubileumplan nen deelt de voorzitter mede, dat het' Gedenkboekje binnenkort ter perse gaat. Wat de feestplannen betreft, hieromtrent is de betreffende .commissie niet met het bestuur tot overeenstemming kunnen ko men, waar ze geen kans zag voor de uitgetrokken gelden een werkelijk goeden avond te organisearen, met flinken spre ker en plastische standen. Nadat zeer warm gediscussieerd is, en er nog een flinke reservekas blijkt te zijn, wordt he lsloten voor de feestcommissie f 25 meer uit te trekken, waarop deze zich bereid verklaart de door haar aangevangen taak te volbrengen. Het feest zal hoogstwaarschijnlijk einde Maart gehouden worden, in de Sociëteit V. O. V. Vriend D. Weststrate van Kloe tinge houdt daarop een inleiding over „Vader Jacob". Hij verhaalt op duidelijke wijze de ons bekende geschiedenis, vanaf Isaac's laatste dagten, toen Jacob op listige wijze het eerste geboorterecht en de daaraan verbonden zegeningen van zijn broeder Ezau trachtte te verkrijlgen, tot de wor steling met den Engel des Heeren en de ontmoeting met zijn broeder. De geschie denis is te bekend, dan dat we vriend W.'is betoog uitvoerig zouden releveeren. het zij daarom genoeg, dat we ervan zeggen, dat liet een kranig opstel was, dat (rij als een inleiding wilde beschou- imen van een uitvoeriger behandeling. Er volgde een korte, leerzame discussie op. Dhr. J. van Bruggen sprak daarna over de taak der Chr. Jongelings Vereeniging in onze dagen. Spr. noemde naast het „elkander op bouwen in het geloof" en de Bijbelstudie ook als plicht der Chr. Jongelingsve-reeni- ging te letten op de maatschappelijke ont wikkeling harer leden. Ook op het ge bied van liet verstand moet leiding ge geven worden. Wordt daaraan behoefte gevoeld, dan zullen de intellectueel meer ontwikkelden gaarne hulp verleenen, waar deze gevraagd wordt. Behalve voor lichamelijke ontwikkeling, het aaukweeken van muzikale en lite raire kennis, enz. vraagt spr. aan dacht voor twee zaken, twee voorname arbeidsterreinen, die door de Chr. Jonge- lingsvereeniging betreden dienen te wor den. Zending en Sociale kwestie. De Zending is genoemd de beste verde dicing van het Christendom. Immers zoo ergens, dan worden in de zending de geestelijke krachten, d elevenskrachien van het Evangelie tégenover de heidensche en m o h a n nn ed a a nsche godsdiensten open baar En er schieten krachten tekort. Op het gebied der Zendingsstudie voldoet de |Zendingsstudieraad in een groote behoefte aan studiemateriaal door hel uitgeven van p ractiSc lie handle id i n gen Naast de Zendingsstudie worde die der sociale vraagstukken genoemd. In onzen tijd treedt liet isfociale vraagstuk scherp naar voren. De verhoudingen van kapi taal en arbeid zijn de laatste jaren geheel gewijzigd. Nu heeft men zich rekenschap te geven van de geestelijke stroomingen zoowel als van de economische ont wikkeling, die liet leven openbaren. Het socialisme verrijst daar als een g'roote macht. Zijn wij wel voldoende toe gerust, om dien vijand tegemoet te kunnen treden? Naast sociale studie moeten wij ook die der politieke beginselen op onzen weg zien. liet moet gaan om de beginselen, die den grondslag vormen op welke in de levenspractijk vvo-rdt voortgebouwd. Tegen over de Christelijke vakorganisatie hebben wij' ook onze plichten. Ondanks allerlei verdeeld beid hebben wij de eenheid in Christus te zoeken. Op dit doorwrochte referaat volgde een geanimeerde bespreking, waarbij bleek, dat het streven vrij algemeen naar be doelde richting heenwijst. Als een der hoofdbezwaren, die zich daarbij voordoen wordt genoemd liet gebrek aan ontwikkel de personen, die zich voor de verschil lende takken van arbeid willen geven. Van andere zijde wordt echter betoogd, dat er welwillende leiders genoeg zijn, doch dat vaak de noodige ambitie ont breek!dat er nog te veel lakschheid on der de vereenigingsviienden wordt gevon den. Nadat nog gewezen is op het gevaar voor excessen op sportgebied en op de noodzakelijkheid van wijziging der statu ten van de Goesche Chr. Jong. Ver. deze Vereeniging neemt in de practijk ruimer standpunt in. dan haar statuten zouden doen vermoeden sluit de voor 'zider. na dank gebracht te hebben aan den geachten referent, de vergadering met dankzegging. Het lokaal in de Wijngaardstraat was flink bezet. Vlissingen. Ee machinist T. Talloo is hier gedetacheerd om werkzaam te zijn hij de verdere gereedmaking en de be proevingen van de onderzeeboot K 1, be stemd voor de Indische militaire marine. Door de gemeente-])olitie alhier is proces-verbaal opgemaakt tegen de gezus ters B. uit Middelburg, die verschillende winkels te dezer stede voor goederen hadden opgelicht. Er werden inkoopen gedaan op een gefingeerden naam. Op aanwijzing van een der gedupeerden zijn zij door de politie alhier aangehouden en na bekend te tiebben weer op vrije voeten gesteld. (M. Crt.) Hoedekenskerke ln de Vrijdag gehouden Raadsvergadering werden de verslagen over 1913 van de beide commissies tot wering van schoolverzuim na voorlezing voor kennisgeving aangenomen vervol gens worden vastgesteld eene wijziging in de begrooting voor 1913 en een dito in de begrooting voor 1914. Op voorstel van B. en kV. wordt daarop besloten wederom ontheffing te vragen aan Gede puteerde Staten van de verplichting tot liet geven van onderwijs in vak j aan de openbare lagere school alhier, zulks daar de tegenwoordige ontheffing met 1 Juli a.s. is vervallen. Aan eenige personen wordt daarna afschrijving verleend van Hoofdelijken Omslag en Hondenbelasting en den aanslag van 1 persoon, naar Amerika vertrokken, oninbaar verklaard. Eindelijk is aan de orde het voorstel van B. en W. om aan de vereeniging voor Handelsonderwijs te Goes op haar verzoek eene subsidie te verleenen en wel van flO, over welk voorstel in de vorige vergadering de stemmen staakten. Het voorstel in stemming gebracht wordt verworpen met 5 tegen 2 stemmendie van de heeren Groenewege en Walraven. Bij de daaropvolgende rondvraag be spreekt de heer Den Dekker den deze week plaats gehad hebbenden brand, zijns inziens ontbrak bet daar aan alle leiding en is niet erg tactvol opgetreden. De voorzitter zegt toe dat B. en W. met de Directie der Brandweer dienaan gaande spreken zullen, bij heelt evenwel den indruk gekregen dat liet niet alles precies is geweest zooals het behoorde te zijn. De heer Den Dekker vraagt verder wat liet plan van B. en W. is met bet langs den dijk der haven liggende slik afkomstig van het havenplateau. De voorzitter zegt, dat dit bestemd is om de sloot te dempen aan den Achterweg, deze zal worden gerioleerd, de slik van de haven is evenwel nog niet vervoerbaar. De lieer Den Dekker vindt dat idee uitstekend, maar zou dan ook gaainede sloot bij bakker Verburg dempen, dat is daar een lieele vuile boel, met een vangbak te maken, is het ook daar wel in orde te krijgen. De voorzitter zegt, dat die sloot moeilijk te missen is in het najaar wordt het uit de Kaaistraat afkomstige slijk dat daar in den peëentijd steeds iii ruime mate aanwezig is, in geborgen, intusschen zal het idee worden overwogen bij B. en W. Wethouder Groenewege zegt nog dat liet niet aangaat alles in eens te doen. Wethouder Verbeek wenscht thans over den toestand der wegen te praten. De voorzitter zegt, dat dit geheel en al eene zaak van B. en W. is, na afloop vande Raadsvergadering zal de onder broken vergadering van B. en W. worden voortgezet. Het is daar de plaats er over te spreken, niet bier. Dat een raads lid dit nog doet is tot daaraantoe, van een wethouder gaat dit evenwel niet aan, hij zal dus wethouder Verbeek gelegen heid geven dit in de vergadering van B. en W. te doen. VVeth. Goenevvege zegt hij van oordeel is, dat wethouder Verbeek dan maar in de voorafgaande vergadering van B. en W. te doen. Weth. Groenewege zegt, dat hij van oor deel is, dat weth. Verbeek dan maar in de voorafgaande vergadering van B. en W. luid moeten komen, hij was toen al reeds een geruiinen tijd op het dorp, daar is besloten dit punt na afloop van de ver gadering van den Raad nog te bespreken. Weth. Verbeek zegt hij door omstan digheden verhinderd was te komen. De voorzitter sluit hierover de dis cussion. deze kunnen in de vergadering van B. en W. worden voortgezet. De lieer Van der Linde vraagt hoever het werk in de school is, en of deze nog niet kan beginnen. De voorzitter zegt dat de verbouwing vermoedelijk morgen klaar komt, daaina begint direct de schoonmaak, die zeer noodig is. Maandag over 8 dagen verwacht hij dat alles weer in vollen gang kan zijn. Niemand meer liet woord verlangende, wekt de Voorzitter de leden op aan staande Dinsdag van de kaart der ont worpen Locailspoor op Zuid-Beveland kennis te gaan nemen en deelt hij mede dat de N. V. Spoorwegmaatschappij Zuid-Beveland a.s. Zaterdag 14 dezer te Utrecht zal worden opgericht, door de burgemeesters van alle belanghebbende gemeenten en eenige particulieren, leden van het oorspronkelijke Tramcomité volgens liet plan Huijghebaert. Rilland-Bath. De R.-K. school, waarvan den bouw Maandag (heden) een aanvang zal nemen, zal 3 lokalen bevatten; één er van zal bestemd worden voor het bewaarschoolondenvijs. Het schoolplein zal voor een gedeelte overdekt worden. Ook zal bij de school een tuin worden aangelegd, llalf April moet het werk vol tooid zijn. Hainkenszind Alhier doet. zich het eigenaardige geval voor dat alle (7) lote- lingen dezer gemeente die dit jaar bij de nationale militie worden ingelijfd, de jongste uit het huisgezin zijn. Arnemuiden. Zaterdagavond werd alhier de eerste openbare vergadering gehouden van de commissie voor „Plaatselijke Keuze". De voorzitter, de heer Van der Graaff, richtte zich allereerst tot den eere-voor- zitter, burgemeester mr. H. F. Lantsheer, wien hij bedankte voor zijne tegenwoor digheid. Vervolgens zette hij der verga dering in 'tkort het doel der bijeenkomst uiteen, waarna hij 't woord gaf aan ds. Van" Selms, Herv. predikant te Grijips kerke, die zoo welwillend was geweest op uitnoodiging dor commissie tot het houden eener spreekbeurt over te komen. De geachte spreker begon te wijzen op 't groote verschil tusschen voorheen en thans; voorheen, toen de alcohol alleen bij gast- en feestmaaltijden werd aangetroffen, en t h a n s, nu de alcohol in alle rangen en standen een geliefde volksdrank is geworden, en dientengevol ge een langzame volksvergiftiging is ont staan. Door de toeleg van den mensc.h om de alcohol uit verschillende producten te be reiden is de groote toevloed van alco holhoudende dranken gekomen en zijn deze in groote hoeveelheden onder 't menschdom verspreid. Hiertoe, vervolgt spreker, hebben vooral ook meegewerkt en doen dit nog, de groote drankpaleizen, welke allerwege, in steden en dorpen wor den aangetroffen, waar door gezelligheid, muziek enz., men er gewoonlijk op uit is den mensch |tot zich te lokken en aan den huiisedijken kring te onttrekken. Vervolgens bestreed hij aan de hand van uitspraken van professoren en dokto ren de meening, als zou de drank ver sterkend en voedzaam werken en verge leek bij den alcohol met een vriend dien een kwartje geeft, doch daarna een guilden terug eischt. Na nog gewezen te hebben op 't scha delijke van drankgebruik vooral ook met 't oog op de voortplanting van den mensch zegt spreker dat 'tniet gaat tegen den dronkaard, doch tegen de volkszonde, die 'itgansche volk schade doet. Sinds jaren is dit kwaad reeds gezien en zijn ver schillende vereenigingen opgericht, wetke ten doel stelden, dit kwaad togen te gaaiv, en ook thans weer reiken mannen van verschillende richtingen elkaar de hand om te trachten Nederland van dien dwin geland te verlossen. Het is niet de bedoe ling om den alcohol de wereld uit te bannen, want deze kan nu eenmaal niet geheel worden gemist, neen geen Staats- verbod, maar men wil de Regesring een voudig verzoeken 't volk door stemming te laten uitspreken hoe men over de open bare 'drankgelegenheden denkt. Van de gelegenheid tot vragen stellen werd door een paai" personen gebruik ge maakt, en werden deze door den spreker te woord gestaan. Daarna dankte de voorzitter den spre ker voor zijln schoone rede en wekte hij de aanwezigen op om door teekening der lijsten, hunne instemming met 't gehoorde te 'betuigen. Nieuw en Sint-Joosland. In een der lokalen van de openbare lagere school hield Vrijdagavond het zieken- en pen sioenfonds zijn 17e jaarvergadering. Het ledental vermeerderde in *1913 met 11 leden en verminderde met 6 leden, zoo- dat het fonds op 1 Januari j.l. bestond uit 117 leden, terwijl er 47 begunstigers zijn. De ontvangsten bedroegen f 826.35, de uitgaven f 082.45 (waaronder f 664 aan ziekengeld en f 18.45 aan drukkosten), al dus een goed slot van f 143.90. Het saldo van vorige jaren bedroeg f2846.92, zoo dat met het saldo van het vorige jaar het maatschappelijk kapitaal thans be draagt f2990.82. ln de finantieele com missie wei-den herkozen de heeren P. de Klerk, Corns, van Leerdam en W. Wisse. Grijpskorke. Vrijdag 6 Februari hield de afdeeling van het Groene Kruis alhier baar jaarvergadering. Aanwezig 28 leden, Bij afwezigheid van den voorzitter leid de ds. van Selins. vice voorzitter, de ver gadering en opende met gebed. Het door den lieer van Herp uitgebrachte jaarver slag wees aan, dat de vereeniging in bloei verkeert en liet ledental geklommen, is tot 136 gezinshoofden. In 67 gevallen verleende de vereeniging hulp geduren de bet jaar 1913, wel een bewijs, dat een Groene Kruis vereeniging op een dorp van groot nut is. Het verslag van den pen ningmeester. den beer A. de Visser, en de bespreking van den toestand der ver- plegingsartikelen gaven aanleiding tot groote tevredenheid. Tot afgevaardigden naar de Provinciale vergadering werden gekozen A. de Visser en ds. v. 8elms als secretaris. Aan het eind van de vergade ring-werd een opgewekte bespreking ge houden over de vraag, waarom toch nog altijd 45 gezinnen geen lid zijn van de afdeeling. "Zijn er godsdienstige of finau- cieelo bezwaren, of weten die gezinnen vooruit, dat zij nooit met ziekten te kam pen zullen hebben? Er blijft maar'één oorzaak over: onverklaarbare onverschil ligheid. Na een opwekking van den voorzitten dat elk lid moge doen wat bij kan, opdat onze nuttige vereeniging weldra worde: „voor allen en door allen", sloot de beer Geschiere niet dankzegging. Terneuzen. P. J. Kleiman alhier is Vrij dag 101 jaar geworden. Hij geniet nog ©en goede gezondheid. Sluis. Het Zomerfeest van de Ring van Chr. Jong. Ver. Zeeuwsch-Vlaanderep, (W. D.) zal D.V. gehouden worden op1 Donderdag 2 Juli a.s. op een terrein onder de gemeente Zuidzande. St. Maartensdijk - Zaterdag had een 86- jarige vrouw alhier het ongeluk in haar woining te vallen, tengevolge, waarvan zij een been brak. Stavenisse. In de Vrijdagavond gehou den 3e jaarvergadering Aan de patroons- en werkhedenvereeniging „De Toekomst", die door 30 van de 45 leden werd bij gewoond, bleek, dat in 1913 van werk gevers, werknemers, entreegelden en in terest was ontvangen f 219,50 pi, terwijl was uitgegeven voor uitkeering aan 11 leden-werknemers over 220 werkdagen f214,70, andere uitgaven f33,05, totaal f 247,70, zoodat het nadeelig saldo f 28,245 bedraagt, welk tekort werd gedekt uit de baten van vorige jaren. Thans was nog f 93,941/2 in kas. De bestuursleden M. L. Steendijk en J. Leune werden herkozen. (Te laat ingekomen.) I11 de Zaterdag gehouden vergadering van den dijkraad der waterkeering van de cal. polders Oud-Kern pens hofstede en Moggersh.il werden voor liet dienstjaar 1914 '15 vastgesteld: ten behoeve voor het dijkvak Oud-Kempenshofstede de om schrijving der gewone werken op f 668,25, die der buitengewone op f 11723,22; heit dijkgeschot op f 8263,53( 2. en de bijdra gen dor aangrenzende polders op 1' 1349,991/2de begrooting in ontv. op' f 10800,53 en i n uitg. op f 18052,38. Ten behoeve van het dijkvak Mogger.shilde omschrijving der gewone werken op' f2375,41, die der buitengewone op' f3170,57; het dijkgeschot op f2905,81 en dc bijdrage van den aangrenzenden poldetr op f260,79; de begroeting in ontv. op f3407,60 en in uitg. op f 9354,821/2. Voorts werd besloten tot aankoop van 28,70 A. bouwland voor den aanleg van een binnenberm aan den zeedijk van den Meggershilpolder. Eindelijk werd nog be sloten tot opheffing van den door den secr.-ontv. ten 'behoeve van den Oud-Kem- penshofstedepolder gestelden borgtocht. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Benningbroek, VanDooren te Roosendaalte Zegveld, A. II. J. G. .van Voorthuizen te Anieide en Tien hoven te Ede, J. A. van Boven te Barneveld te Nijehaske, H. W. te Winkel te Haulerwijk; te St. Maar tensdijk, K. van As te Moerkapelle. Tot notabel der Ned. Herv. Kerk te Rilland is gekozen dhr. Nic. Nieuw- dorp met 16 van de 28 geldig uitgebrachte stemmen 9 stemmen waren uitgebracht op Matthijs Weststrate, 1 op J. J Goeree en 1 op de Jager; 1 st. was van on waarde. De Geref. en Ethische richtingen in de Ned. Herv. Gem. te Groningen be sloten eenparig op te trekken tegen de vrijzinnigen bij de a.s. verkiezingen. Ger. Kerken. Beroepen te Langerak, W. Wecner te Oudega. Aangenomen naar Haaksbergen door II. Waterink Jzn., te Schoonoord. lerseke. Bij de gisteren in de Gerefor meerde kerk gehouden stemming voor ouderling en diaken werd gekozen in de vacature Johs. de Rijder, .die bedankt had, de heer Jan Schipper Jzn en voor diaken in de vacature Jobs. Nieuwen- huize, wegens bedanken van Joz. de Koeijer, dhr. M.Meeuwse.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2