Binnenland. Landbouw Uit de Provincie. Kerknieuws. Onderwijs. De heer Gort van der Linden was voor een niet te enge uitlegging, waar fyet betreft het verschaffen van voorschotten. Minister Bertling echter, de man van de dubbeltjes, of liever der leege schatkist, is voor een enge uitlegging. Wat zal de arme heer Bertling nog vaak doei' de grijnzenden bodem der schatkist gedwongen zijn zich voor een enge uitlegging te verklaren! De minister, en daarin staan wij vol komen aan zijn zijde, wil niet blijven staan bij de arbeidersook zij, die daar mee economisch gelijk staan en die economisch in nog ongunstiger positie verkeeren, natuurlijk moeten geholpen wordeu. Immers ambtenaren, en onder wijzers en dergelijke menschen mogen toch niet uitgesloten zijn Daarom ook niet gelet op een /.eer eenvoudig woning-type. Waar het type juist verbeterd dient te worden, is het beter de grens, waarboven geen over heidssteun verleend kan worden, in den huurprijs te zoeken. Als men later eens tot de uitwerking van dien stelregel overgaat, zal rhen de moeilijkheid ook door den minister erkend, wel gevoelen. Inzake het artsenmonopolie is de mi nister nog zeer gereserveerd. De wetenschap is een kleine lichtende kring in een oneindig donker vlak. Wie zich op dat donkere veld waagt, kan daarvan wel veel goeds meebrengen, maar kan niet onderscheiden wat zeker, wat mogelijk, wat waarschijnlijk is. Aldus de minister en dan rijzen voor zijn gees tesoog allerlei bezwaren. De wetenschap is het toch eigenlijk alleen toevertrouwd. Aan den anderen kant staat de persoonlijke vrijheid. Dat voelt de minisier en die wenscht hij ook te erkennen, maar toch Inzake lijkverbranding is 's minister's houding konsekwenter. De persoonlijke .vrijheid zou gered kunnen worden,ware niet art. 1 van de Begrafeniswet het struikelblok. Hij wenscht het nu aan den rechter over te laten. In den middag heelt zich nog onder de vele andere een aardige kwestie voor gedaan. Zij werd geopperd door den lieer Spiekman, die er op wees dat armbe sturen, gestichten en particulieren van hun uitkeeringen afhouden het bedrag, dat de ouden krijgen krachtens de In validiteitswet, of ook wel de uitkeering van de oudjes opeischen. De heer Van Vuuren kwam er hem op wijzen, dat men zich daarover in het al gemeen niet beklagen kan. Immers een ationeele armenzorg begint met rekening te houden met het inkomen, dat dc be hoeftige heeft, uit welken hoofde dan ook. Verkeerd acht hij het wel om overal nu maar automatisch de twee gulden in mindering te brengen. Aan den anderen kant zou het hard zijn voor de andere armen, die geen ouderdomsrente genie ten, indien met die uitkeering geen reke ning werd gehouden. Daarbij sloot de Minister zicli geheel aan. Ons komt liet voor, dat liet de gevoelig heid der ouden zeer goed zal doen, in dien zij van den bijzonderen invloed der aan lien uitgekeerde twee gulden flink wat bemerken. Doch ieder geval dient op zichzelf be oordeeld. Wanneer de ouden van dagen te weinig kregen 0111 te leven en te veel om te sterven, zal de uitkeering een uit komst moeten zijn, wanneer ze hun weelde echter niet ongevaarlijk zou ver- hoogen, is liet verstandig, dat bet geld op andere en betere wijze besteed wordt, en toch zóó, dat het den verpleegden en bedeelden ten goede komt. *r Bij deafdeeliiij" Hooger Under wijs werden belangrijke algemeene beschou wingen gevoerd, voornamelijk door de lieeren Brummelkamp en De Beaufort. Eerstgenoemde kwam op tegen de voort gaande specialiseering der geneeskundige wetenschap. Dat wil zeggen dat er telkens hoogleeraren benoemd worden voor ver schillende vakken. Dat zijn dan specia liteiten. Waar haalt men ze van daan en wie zal dat betalen Ilij vroeg voorts herziening der wet op het liooger onder wijs in dien zin dat onder de vakken der theologie de dogmatiek wordt her steld, welke in 1870, den triumftijd der moderne theologie, door de liberale meer derheid der Kamer is geschrapt. Spreker releveerde de gevolgen dier schrapping. Bijbelcritiek, de hypothesen van Wellhau- sen, door Kueuen in ons land gepropa geerd, doch door diens leerling, Eerdmans, thans ons jongste Kamerlid, reeds weder losgelaten en ingeruild voor liet animisme, de eene dwaling de andere verbeidende. Spr. vroeg ook of liet in liet belang is te achten van de maatschappij, dat het aantal vrouwelijke studenten en gymna siasten zich steeds meer uitbreid. Deugen al deze vrouwen wel voor de velerlei betrekkingen; waarom dan ook niet hare opleiding tot oflicier? Hierop behandelde spr. de eiselien van de opvoeding aan onze universiteiten, die ontbreekt geheel of is allerjammerlijkst, in tegenstelling met de Amerikaansclie universiteiten Jammer dat de spreker door den voor zitter moest worden afgeklopt: de tijd was om! De heer De Beaufort kwam op enkele punten het betoog van dr. Brummelkamp nog steunen. H. M. de Koningin heeft gistervoormiddag, na per auto naar Scbeveningen te zijn gereden, met een hofdame een wandeling langs het strand gemaakt. K. ter L a an heeft in verband met zijn benoeming tot burgemeester der gemeente Zaandam aan den Raad bericht, dat hij heeft opge houden lid van dien raad te zijn. Bij kon. besluit is benoemd bij den staf der infanterie tot generaaf-majoor de kolonel P. I). Buijze, inspecteur van het wapen. V e r b e t e r i n g onder w ij zerssalarisse n. Hel comité voor gemeenschappelijke actie te verbetering der onderwijzers-sa larissen heeft in den loop der laatste weken geconfereerd met de voorzitters en andere leden van verschillende Kamer fracties. Het comité heeft bij die besprekingen den indruk gekregen, dat men aan alle zijden, van rechts zoowel als van links, genegen is, mede te werken aan het ne men van een zoogenaamden noodmaat regel, in afwachting van de meer delini- tieve herziening der salaris-regeling, die hoogstwaarschijnlijk deel zal uitmaken van de te verwachten reorganisatie van het lager onderwijs. Door het comité is bij deze conferenties betoogd, dat van de door liet comité ontworpen grondsla gen voor een herziening der salarissen, als noodmaatregel in de eerste plaatsin aanmerking zou moeten komen een ver- hooging der wettelijke minima. Veilingsvereeniging Walcheren. Betreffende de Dinsdagmiddag gehouden vergadering van de Veilingsvereeniging1 Walcheren meldt men ons nader uit Mid delburg De voorzitter, de heer .1. Polderdijk opende de vergadering met een A'ieuw- jaarswensch voor de leden, hunne gezin nen en de vereeniging. Hierna worden de notulen der buiten gewone algemeene vergadering van 16 September gelezen en goedgekeurd. Medegedeeld wordt dat liet bestuur den veilingsnieesfer een gratificatie van f25 heeft toegekend. Hierna wordt het reeds gemelde jaar verslag uitgebracht. l it de hierop volgende rekening en ver antwoording van den penningmeester, den heer J. K. Mesu, bleek dal ontvangen werd f7782.89 waaronder 1' 1399.94' als goed slot over f912. I'itgegeven werd f7833.89i,2, zoodat er thans een kwaad slot is van f51. l)e commissie van onderzoek der reke ning en hoeken van den administrateur en den penningmeester adviseerde lol goedkeuring dezer rekening en tevens aan het bestuur 0111 tegen 1915 verhooging dei1 inkomsten te heramen. Na enkele opmerkingen, waarbij lie' be stuur betei toezicht op het ontvangen der 'manden toezegde, werd de penningmeester gedechargeerd. Vervolgens was aan de orde de verkie zing van zes bestuursleden, wegens perio dieke aftreding van de h-eeren J. Polder dijk. den Hollander, 13. Leijnse en S. Schout en het bedanken van de liee ren S. Louwerse en A. van Waande. Door de.1 koopmansbond waren dc afl-re denden, behalve den heer Leijnse en de lieeren I!. E. Hattink. A Broei en J. Oslé aanbevolen, terwijl van andere zijde de lieeren 11. M. Bakker en P. Koole werden aanbevolen. Eerst werd gestemd voor de vier perio dieke vacatures eu werden 125 stemmen uitgebracht, waarvan twee van onwaarde en twee blanco, zoodat de volstrekte meerderheid bedroeg 61. Herkozen weiden de lieeren .1. Polderdijk niet 120; den Hollander met '118; Leijnse met 91: Schout met 110: terwijl verder waren, uitgebracht op de lieeren liatlink 23, Oslé 5, Breel 6 en L. Dekker 1 stem. Voor de vacatures Louwerse en van Waarde werden uitgebracht 128, waarvan blanco twee en van onwaarde drie stem men waren, zoodat de volstrekte meer derheid 62 bedroeg. De heer Hattink werd gekozen met 70 stemmen, terwijl verder waren uitgebracht op de lieeren Broei 57, Bakker 33, Oslé 32, I'. Koole 7, ,1. Vader 7, I). Koole 5. L. Dekker 5 en lal van andere personen 4 of minder stemmen. Bij herstemming werd alsnu nog gekozen de heer Breel met 65 legen 57 op den lieer Bakker. De gekozenen namen alle de benoeming aan. Bij acclamatie worden de lieeren S. Schout, It. E, Hattink en P. Vader als lid der commissie van onderzoek van boeken en rekeningen herbenoemd. Aan de orde was nu liet voorstel 0111 in verband met een desbetreffend verzoek eene wijziging' te brengen in het reglement voorde groot© veilingen eu Ie bepalen dal niet 20 doch 10 pet. speling wordt toe gestaan. Dit voorstel werd aangenomen zonder discussie of hoofdelijke stemming. Vervolgens was ingekomen een verzoek van eenige leden 0111 in liet vervolg uil- sluitend bij gewicht Ie veilen en het reglement voor de kleine veilingen in dien geest Ie wijzigen, liet bestuur stelde voor aan dit verzoek niet. Ie voldoen doch te bepalen dat. geveild zal worden per maat. gewicht of fel. Vroeger stond ei' „zooveel mogelijk per maal of gewicht.'' De beer de Lange bleef de wensch van uitsluitend per gewicht handhaven. De lieer Schout verdedigde liet bestuui's voorstel omdat bij uitsluitend per ge wicht bezwaarlijk acht voor de inzenders en slecht voor de veiling. De heer Louwerse wees op de aarde aan de aardappelen. De lieer P. Polderman wees op de vei ling te Hoes, waar wel alles per gewicht wordt verkocht, terwijl de heer Bazel zeide. dal in de groothandel toch ook alleen per gewicht wordt verkocht. De heer Leijnse beschouwt liet be stuursvoorstel als een overgang en v erde digt hef daarom. Nadat de lieer de Lange had verklaard zich na de gehoorde besprekingen met liet voorstel Ie vereenigen werd het zon der stemming aangenomen. I11 art. 18 is bepaald dat van verkno pen 5 pet. behalve van eieren 4 pet. aan de vereeniging komt; bet bestuur stel de voor liij het ophouden van knopen tocli de helft van dit verschuldigde recht te vragen, daar het laten slaan van de waren van de eene veiling tol de andere werk geeft. Aldus werd besloten zonder stemming. Dooi' hel lid Polderman en enkele ande ren was voorgesteld art. 22 zoo 1e wij zigen dat bij fraude 50 pet. van de koop som zal worden afgetrokken en dit ver deeld zal worden tusscheii den kooper en de vereeniging. Over dit verzoek, waarop liet bestuur aanraadde niet in te gaan, werd langdu rig gediscussieerd. O.a. werd er opgemerkt dat aan de bepalingen betreffende het opleggen van boete bij fraude niet de band wordt gehouden. Met 89 tegen 19 stemmen werd liet voorstel-Poklerimm verworpen eu blijft liet artikel dus onge wijzigd. Op verzoek van den lieei de Lange zegde liet bestuur toe Ie over wegen of hel mogelijk is aan de kooplie den bekend te maken ol boete al of niet wordt opgelegd. Door dezelfde leden wa- gevraagd een controleur aan te stellen, liet bestuur raadde dit af 0111 financieele redenen en omdat liet moeite zou geven; terwijl de leden controle kunnen uitoefenen duoi; hun recht 0111 een commissie te vragen die als scheidsgerecht optreedt. De vergadering vereeuigde zich zonder stemming met de meening van het bestuur. Een laatste verzoek van genoemde leden was om Ie bepalen-dat als eerste soort appers eu peren alleen mogen worden, verkocht, die minstens oen doorsnede van een rijksdaalder hebben. Dok dit raadd-v het bestuur af daar er soorten zijn die dit nooit halen. Dok dit verzoek werd van de hand gewezen. Bij de rondvraag werd op een vraag van den lieer de Lange medegedeeld dat. liet bestuur Simpelaar met 1 Febr. vast, als bedienaar van het at mij ut nestel zal aanstellen. Door den heer Bazel werd de wensche- lijklieid betoogd 0111 ieder jaar de plaatsen opnieuw aan de kooplieden te verloten, daar voor slechtziende personen hel ach teraan zitten groote bezwaren oplevert. Nadat de veilingsmeester verzekerd bad dat steeds zooveel mogelijk geschikt wordt, zeide fle voorzitter overweging van dit verzoek toe. Ten slotte werd een vrij verwarde dis cussie 'gevoerd over de betaling dei' man den waarbij door den lieer Lorier werd aangeraden steeds alle manden aan de inzenders te betalen en ben in de ge legenheid te stellen z.e late" voor het, zelfde geld terug te koupen. Ook dit zal liet bestuur overwegen. De vergadering werd hierop gesloten. Middelburg. Wegens ingevallen dooiwe der is tot nadere aankondiging liet. ver voer over alle kunstwegen in de geheele provincie beperkt. In plaats van den kapitein Gouwe, is de kapitein Van Dijk, van lief 2e ba taljon te Middelburg, belast, met de leiding van het lokaal militair onderricht in de. provincie Zeeland. Goes Maandagavond gaf de heer J0I1. .Bonnet uit Goes een simultaan séance voor de leden der Goesche schaakvereeniging aldaar. Ilij speelde 7 partijen, waarvan hij er 5 won. De aan blij venden waren de lieeren Tj. Adema en Af. Dele Jr. Door de G. S. V. waren voor deze séance uitgeloofd een zilveren medaille voor de(n) winnaarfs) en een zilveren raadsheer voor den siinultaanspeler. De medaille viel na loting aan den heer Dele ten deel. (M. Crt.) Dinsdagmiddag vergaderde de 011- derafdeoling der V.B..N. Door dhr. J. Zuid- weg werd aangaande den eierenhandel op de Goesche markt een uitgebreid verslag uitgebracht, waaruit blijkt dat over 1913 563819 stuks zijn verkocht voor de som van I' 23375.02 plus l'356.26 aan per centen. Besloten wordt. 0111 voortaan de eieren niet meer per 104 stuks Ie ver knopen maar wel per 100 stuks, zoodat de zoogenaamde 4 tel eieren vervallen. l'il liet. verslag van den secretaris blijkt, dat de vereeniging in bloeiendon staat verkeert, wat voornamelijk Ie danken is aan den dierenverkoop op de Goesche markt, lot bestuursleden worden herko zen do lieeren .1. L. Bom en A. Nolel te lerseke. Als afgevaardigde voor 1914 naar de vergaderingen van de afdeeling Zee land wordt gekozen dhr. A. v. d. Linde en als plaatsvervanger dhr, Q. Trinipe bei den te Kloelinge. Voor fokmateriaal wordt uitgetrokken f90. De begroeting wordt vastgesteld op een inkomst en uitgaaf van f331 met een post voor onvoorzien van f29. De verga dering was zeer slecht bezocht. Zondags sluiting der A p 0- t heken. Hieronder geven we enkele toe lichtingen op het alleszins prijzenswaar dige besluit van de Goesche apothekers, 0111 des Zondags slechts één apotheek open te houden t. Beurtelings zal één der apotheken op Zon- en feestdagen voor het publiek toegankelijk zijn. De andere zijn gesloten van 's nachts 12 uur tot den volgenden nacht. 12 uur. 2. Aan elke gesloten apotheek zal duide lijk vermeid staan, in welke apotheek men terecht kan. 3. Door den dienstdoenden apotheker worden ook de voor zijn collega's be stemde recepten klaargemaakt en afge leverd. Den volgenden morgen worden door hem de receptenbriefjes naar de andere apotheek gezonden. 4. De betaling ka.11 geschieden in de apotheek, waar liet recept wordt klaar gemaakt. Het geld wordt dan met liet receptenbriefje in de andere apotheek be zorgd. Ook kan men later mei zijn eigen apotheker afrekenen. 5. Handverkoop, dien ze hopen dat men tot een minimum zal beperken, komt ten bate van den dienstdoenden apotheker, tenzij men niet contant betaalt en dan uitdrukkelijk te kennen geeft voor welken apotheker liet gekochte moei worden ge noteerd. Kloetinge. In de vergadering gehouden door leden der Vereeniging lot aankoop van brandstoffen is met 83 van de 106 stemmen als bestuurslid herkozen dhr. V v. lucre en werd gekozen in de va- cature-J. Trinipe, Jac. van Liere, mei 56 stemmen. Werden de vergaderingen van genoemde vereeniging, welke ruim 200 leden telt, gewoonlijk maar door 20 of minder personen bezocht, thans was er een flinke opkomst. De oorzaak hiervan was, een besluit genomen in de vorige vergadering, namelijk, dat ieder lid eenige dagen voor de vergadering moest beta len 10 cent, welk bedrag zou worden teruggeven op de vergadering. De dub beltjes van de niet aanwezigen zouden worden verdeeld aan hen, die de verga deringen bezochten. Kloetinge. In de bestuursvergadering- van (bi vereeniging „Landbouwbelang" a hier, is tot voorzitter in de vacature Noteboom gekozen dhr. Trinipe, en tot vice-vooizitter dhr. G Zandee. 'i'ot teller bij het oplossen van kunstmest werd uit zes sollicitanten benoemd J0I1. Maat. Aanbesteei werd: 163900 KG. super a fl,S35 de 100 KG., laagste in schrijver I. J. Joppe te Steenbergen; 179600 KG. Ammoniak a f6,72 de 100 KG., laagste inschrijver A. Geelhoed te 's-Gravenpolder30400 KG. G'hili a f 12,19 dn 100 KG., laagste inschrijver lirma Krijger te Krabbendijkei.0200 KG. patentkali a t'6,33 de 100 KG., laagste inschrijver Zeeuwsche Voeder en kunst- mesthandel 2800 KG. zwavelzure ammo niak a I'15.35 de 100 KG., laagste in schrijver Kostcn.se te Kruiningen440 i\G. kopervitriool a I'2S,25 do 100 KG, laagste inschrijver Alaatscliappij tot ver koop van liulpmeststolTon te Dordrecht; 122 KG. klaverzaad, laagste inschrijver (prijs geheim) lirma Van den Bosch en Go. te Goes. Het totaal bedraagt ruim f20000. Alles gegund. Wolphaartsdijk. Dinsdag had do boeren knecht J. AL, werkzaam bij den hoer J. A. Koert het ongeluk bij het mangels snijden niet één der vingers tusschen de messen van den snijmolen te geraken, zoodat dit lichaamsdeel zwaar gekneusd werd. Hoewel de knecht zijn bewustzijn verloor, was het inroepen van genees kundige behandeling niet noodzakelijk, daar genoemde heer Koert, die een cur sus voor eerste hulp bij ongelukken ge volgd liee.i't, den vinger verbond en hem weer spoedig tot het bewustzijn wist te brengen. Riiland-Bath Door de Koningin is aan den mililiepliehtige E. Bakker, alhier woon achtig, wegens kostwinnerschap - vrijstel ling verleend voor opkomst onder de wa llenen. Hansweert. Benoemd mol ingang \au 1 Alei tot insepeteur der directe belas tingen, invoerrechten en accijnzen Ie Hoorn, clo heer J. G. Bent, inspecteur derzelfde middelen alhier. Kapelle. Algemeene vergadering van de Vereeniging „Liefdadigheid naar Vermo gen" in het lokaal der Jongelingsvereeni- ging. De voorzitter, dhr. li. Blok. opent de vergadering, begint met te zeggen-, dat. het hem spijt, dat, waar de vereeniging 175 'leden feit de opkomst zeer gering mag heeten, en dat hij, waar hij voor de eerste imfal een algemeene vergadering presideert, de voetstappen van zijn voor ganger, alhoewel zich daartoe niet in staat achtende, toch wenscht te drukken. De secr.-penningm. deed rekening en verantwoording van den toestand der kas. Ontvangen was f 203.55, uitgegeven f 151.07, zoodat ceu batig slot. aanwezig is van f52.48. Er werd uitgereikt 1061 L. melk, 597 eieren en halve flessehen wijn aan zieken en herstellenden. De ver eeniging telde in 1913 184 leden, 15 le den bedankten als lid, 6 leden traden toe. Aanwezig 36 leden. De aftredende be stuursleden G. Baas, J. van Wingen en P. Staal werden met groote meerderheid herkozen. De voorzitter zegt, dat op 27 Januari 1899 de vereeniging is opgericht en thans 27 Januari 1914 weder bijeen zijnde, acht bij het vvenschelijk, dat, nu na 15 jaar het reglement artikelsgewijlze wordt her zien. Aanmerking wordt gemaakt op Art. 3, waarin de contributie der leden wordt bepaald. Deze contributie moei minstens fü.25 bedragen, sommigen wilden dit be drag op f0.50 bepaald zien. Na veel dis cussie werd dit voorstel verworpen. Aan Art. 8- werd volle aandacht ge wijd. Alleen aan leden en zieken en her stellenden te Kapelle wordt hulp verschaft. Biezelinge wordt dus uitgesloten. Som migen zouden gaarne zien, dat de ver eeniging één was en dat gewerkt zou worden om leden op Biezelinge te win nen. Ten slotte wordt goedgevonden om pogingen in het werk te stellen op Bie zelinge ook een vereeniging in het leven te roepen. Dr. Knaap en liet bestuur ver klaren zich bereid om alles wal tol op richting van zulk een vereeniging kan dienen te bewerkstelligen. l>e lieer H. P. Ganseman stelt voor een jaarlijksch sub sidie aan te vragen aan hot Burgerlijk Armbestuur. De voorzitter merkt op, dat het Burgert. Armbestuur de vereeniging niet ongenegen schijnt, want geen enkel lid vail het B. A. is lid onzer vereeniging. Zelfs werd door een der bestuursleden de opmerking gemaakt, dat tweemaal sub sidie aangevraagd was. één keer werd zelfs niet op hel verzoek geantwoord, even eens niet óp bet verzoek 0111 een klein bergplaatsje op den zolder van hel Arm huis, 0111 daar de verplegingsartikelen te plaatsen, zoodat het bestuur 11a lang zoe ken eindelijk een plaatsje vond en bij machte was een bergplaats te huren voor f 13 'sjaars. De heer H. P. Gansenian, de bizonderc goedwilligheid van deze hee- retn hooiende, trekt zijn voorstel in. Den heer K. Schriel', die liet batig saldo van de afdrukken van hel kohier der H. O. ter beschikking had gesteld van de vereeniging wordt dank gebracht. Nisuwdorp. Zouden we toch een vroege lente krijgen V Als een bijzonderheid mag zeker wel gemeld worden, dat bij F. alhier een duif in de buitenlucht geheel onbeschut gedurende de felle vorst hare eieren bebroedde, die gisteren uitkwamen. Poortvliet. Alen is hier druk bezig met liet maken van plannen tol het. oprichten eener „coöperatieve eiervereeniging", met liet doel de eieren te verzenden naar de Itotterdamsche cierveiling. De volgende week zal een spreker optreden in 't be lang dier op te richten vereouiging. Sriiinisse. Een kras>e honderd jarige. Volgens het register van den Burgerlijken Stand op 18 Februari, vol gens zijn eigen nieening op 19 Februari, hoopt Hendrik van den Berg alhier zijn lOOsten geboortedag te herdenken. Va» den Berg was vroeger mosselsehipper en het is te begrijpen, dat zijn hart nog steeds naar de haven trekt, waarheen hij zich dan als het nief al te guur is, ook nog dagelijks twee of soms drie ma len begeeft. 0111 met de schippers en vis- schers oen praatje te maken. Blijkt hier uit reeds, dat de grijsaard zicJi in een vooi' zijn leeftijd buitengewoon goede ge zondheid mag verheugen, nog meer za! men hiervan overtuigd raken, als wij er aan toevoegen, dat Vair den Berg eerst gedurende de laatste jaren bij zijn wan delingen van een wandelstok gebruik be hoeft te maken. De rivier is voor een tiende ge deelte met drijf ijs bedekt. Souburg. Donderdag 5 Fe.br. zal liet 10 jaar geleden zijn, dat de afdeeling Souburg van de Vereeniging „Het Groene Kruis" werd opgericht. In een algemeene vergadering zal dien avond deze gebeur tenis worden herdacht. Arnemuideti. Op initiatief van den lieer J. J. G. van der Graaft is gisteravond een comité voor plaatselijke keuze ge vormd. De Weledelachtb. heer mr. H. F. Lantsheer, burgemeester der gemeente, werd bij acclamatie tot eere-voorzitter be noemd. De bestuursfuncties werden als volgt verdeeld: J. J. C. van der Graaff, voorzitter, dr. W. F. Th. van der Bijl, secretaris en II. P. Monté, penningmeester. Behalve deze lieeren verklaarden ook de volgende zich bereid zitting in het co mité te nemen: Us. J. Boeijenga, ds. G. A. Pott en D. J. Kouseniaker, terwijl nog eenigen hoeren zal gevraagd worden lid van het comité te worden. Besloten werd o.a. 0111 binnenkort een openbare vergadering te houden en om het comité permanent te verklaren, ten einde in 1915 den gemeenteraad te ver zoeken, het maximum van hel aantal ver gunningen te verlagen. Benoemd tot lid van het bestuur der waterkeering van den ealaniiteuzen Oost-Bevelandpolder, M. Kottier Jr., te lx attend ijke; lot voorzitter van liet bestuur der wa- terkoering van den ealaniiteuzen Burgh en Westlandpolder, G. A. van Zuijien, te Burgli tot voorzitter van het bestuur der wa terkeering van den oalauiiteuzcii Ziminer- manpolder, A. Butijn, te Killand-Bath tot dijkgraaf vari den Stroodorpepolder (Zuid-Beveland), J. Vogelaar, te Krabben J ijke tot dijkgraaf van den Jongepolder, Al. Krepel, te Nieuwerkerk; tof gezworene van den Westerlandpol- der, L. de Jager Gz., te Wolphaartsdijk. Ned. Herv. Kerk. Beroepen te Nieuw Helvoet, A. de Kat Angelino te Kenoyte Oosthuizen. J. van Dorp te Hgmond. Geref. Kerken. Beroepen te Herwijnen, J. V'. van den Bosch te ('uleuiboi'g. Bedankt voor Voorthuizen en voor Ne- derhorst den Berg. door S. Doornbos te Doetinchem. Benoemd lot tijdelijk onderwijze aait de O. L. school te Rilland dhr. L. v. d. Knde te Middelburg. Terneuzen. Zooals wij reeds meldden in een vorig nummer, ha l verleden week Dinsdag onder de uitnemende leiding van den heer De Koning van Spui onze tweede Schooldag plaats. Van de middag-vergadering gaven we reeds verslag.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2