Staten-Generaal Uit de Provincie. Binnenland. Landbouw Kerknieuws. Onderwijs. Reclames De kwellingen van aambeien, Koloniën Tweede Kamer. Onwaardige vertocming. De loodsen varen er wel bij. Een steekspel tusrclieö vijftig Kamerleden. Waar is het eind De Alarinebegrooting is aangenomen. Niet onder medewerking der socialisten. Natuurlijk niet. Als bet op stemmen aankomt, zijh zè de meest hartstochtelijke anti-militairisten. Verder was links er eenstemmig voor. Dat was natuurlijk te verwachten. Het was eigenlijk weer dezelfde onwaar dige vertooning, als we bij de eindstem ming over de Oorlogsbcgrooting te aan schouwen kregen. Gelukkig evenwel bleef de Kamer verschoond van een al te door schijnende vrijzinnig-democratische „ver klaring". Vóór de stemming kwam de minister nog mededeelen, dat hij na gehouden over leg met zijn ambtgenoot van Financiën er toe besloten had om de verbetering der loodssalarissen reeds met t Januari te doen ingaan, in plaats van met 1 Juli, zooals aanvankelijk was voorgesteld. Hiermede voldeed hij dus aan den wensch van vele Kamerleden en loodsen. Middelburg. Door de politic le Middel burg is aangehouden A. I.. aldaar verdacht van het misdrijf bedoeld bij art. 239 van bet wetboek van strafrecht (openbare schennis der eerbaarheid). I., werd reeds vroeger voor hetzelfde veroordeeld. \*oor liet lidmaatschap der le Mid delburg op te lichten ijsclub hebben zich reeds ongeveer 300 personen opgegeven. Door de voorloopige commissie is aan zes personen uit haar midden liet ton spoe digste ontwerpen van statuten, reglemenlt en verdere voorstellen voor de algemeene vergadering opgedragen, terwijl voor loopig werd bepaald de contributie voor te stellen voor persoonlijke leden 10.25 of ft, Voor g'ezinskaarten f0.75 of f2.25 waarbij ieder zijn eigen contributie kan vaststellen. Vlissingen. Het Stbl. no. 3 bevat het K. B. van dezer tot onteigening van gronden, welker bezit, ten behoeve van den vestingbouw, vereischt wordt voor het blaken van liet. fort de Ruyler bij Vlissingen. Kapelle. De landbouw vereeniging alhier heeft het bestuursvoorstel om subsidie ie geven aan de Provinciale Tentoonstelling te Middelburg verworpen. Nu heeft de landbouwvereeniging te Kruiningen oen persoon aangesteld om den landbouwers een lijsl te presenteeren tot liet verleu nen van linancieelen steun. erg kwalijk dat de bestuurders hunner vak vereeniging geen vrijgeleide willen geven aan kolenliandelaars, die aan ziekenhuizen leveren. De hospitalen helpen zich zelve nu zoo veel zij' kunnen. Honderden medische stu denten zijn de twee laatste dagten naar de .coal-yards" gegaan en hebben er wagens vol geladen en die naar de kolenkelders der ziekenhuizen gebracht en de stakei-s hebben althans niet gepoogd dit te ver hinderen. (n de klein-burgerwijken hebben vele hienschen ongerief. Degenen, die maar „mondjes-maat" kunnen opdoen, moeten de kolen zelf gaan halen of ontdekken dat de. klein-handelaars, die gewoon zijn langs de huizen kolen le venten voor 1 sh. 6 d. of nog minder per zak, nu een halven kroon, ook reeds 2 sh. 9 d. vor deren geen wonder dat de kleine bur german vooral den ingevallen dooi met vreugde begroet. De kansen dat de slakers hun zin zullen krijgen zijn toegenomen doordat een der groote handelaars in Oost-Londen aan den eis oh heeft toegegeven en een paar anderen voornemens zijn dat voorbeeld te volgen, en dan zullen ten slotte alle concurrenten wel hetzelfde moeten doen - morgen zal wel nader blijken hoe de stand van za ken is. Intusschen varen de gasfabrieken er wel bij, door hun cokes-verkoop. De andere staking, of beter gezegd de uitsluiting in de bouwbedrijven, is ook werkelijkheid geworden. Zoonis wel Ie ver wachten was. hebben de leden der Vak vereenigingen nagenoeg eenstemmig gewei gerd het stuk te teekenen, waarin zij beloven moesten steeds vreedzaam le wet ken naast niet-vakvereenigingsmannen. en zich verbinden tot het betalen eener geld boete van een sovereign, als zij die be lofte mochten breken. Komt aan dit lastige conflict niet spoe dig een einde, dan kan het wel eens be denkelijke afmetingen aannemen. Vele groote werken zullen nu stil kofhen te liggen. Duitschland. Wal de gevolgen van de Zabern-zaak zijn V Onder vele andere deze, dat de staats secretaris Baron Zom von Bulach en de onderstaatssecretarissen Petri en Mandei na den verjaardag des Keizers hun ont slag indienen. Wie volgt? Kleine oorzaken hebben groote gevol gen, zegt men. Oostenrijk Hongarije. De llongaarsche Kamer gaf dezer dagen weer een beeld van wanorde en onparle- mentarisme. 't Schijnt ei altijd ruw en onbeschaafd le moeten toegaan. De parlementaire schandalen hebben Vrijdag een hoogte bereikt, als nog nooit tevoren. Dan is het bij ons 'to lande toch heel wal kalmer en gematigder. Aldus ging het toe: Dadelijk bij de opening dei' zitting van de Hongaarsche Kamer stond graaf Al- bert Apponyi op -en verklaarde, dat de oppositie voornemens was alle debatten te verijdelen, zoo de minister-president de beleedigende woorden, in een vorige zit ting tegenover de oppositie gebruikt, niet herroepen wilde, ot' tenminste daarvoor door den president van het Huis niet tot de orde zou worden geroepen. De president van het Huis verklaarde, dat hij geen aanleiding had, den minister president tot de orde te reepen. Spoedig vulden zich nu de banken der oppositie met afgevaardigden en Julius Andrassy vroeg liet woord over de orde van den dag. Voor zulk een redevoering moest het Huis toestemming geven, en hot 'Huis weigerde die toestemming. Julius Andrassy begon toch le spreken, om zoo het Huis te beletten, de debatten voort te zetten. De president van het Huis schorste echter de zitting. Enkele oogenbliikken later kwam de pariementsgaide in de zaal en omsingelde de banken der oppositieleden. Zeven leden werden verzocht de zaal te verlaten. Zij weigerden gedeeltelijk en werden met ge weld weggeleid. Maar Julius Andrassv werd met rust gelaten. Nauwelijks had de president de zitting heropend of Julius Andrassy stond op, en begon weer te spreken. Opnieuw schorste de president de zitting en opnieuw kwam de parlementsgarde binnen, om Julius Andrassy en Paul Batthyany uit de zaal te zetten. Nu stond de vroegere minister graaf Aladar Ziehy op, om tegen deze handel wijze te protesteeren. Na heropening van de zitting nam graaf Zichy de- rol van graaf Andrassy over en begon de redevoering, zonder daartoe gemachtigd ot gerechtigd te zijn. Nu weid ook Zichy uit de zaal gezet. Hij plaatste zich voor de parlemenlswacht en zeide: ,,lk verdien, dat ik deze zaal. waarin ik zooveel voor mijn vaderland heb gedaan, vrij en zonder begeleiding kan verlaten." Nauwelijks was Zichy buiten ot graaf Albert Apponyi stond op en verklaarde, dat de oppositie, nu zij door geweld belet vveicl haar stem te doen hooien, niet meer aan de beraadslagingen kon deelnemen. Op zijn voorbeeld verlieten alle leden dei- oppositie de zaal. Van de oppositie bevrijd kon nu het Remp-parlement de beraadslagingen voort- zetten Als gevolg van de gebeurtenissen had den Zaterdag en Zondag reeds drie duels plaats. Dat is gewoonlijk hel einde van het dollemanswerk. Men vrage zich niet af, welk ede vrucht is van dergelijke handelwijzen. Of de begrooting van Binnenlaudsche Zaken, wier behandeling gistermiddag werd voortegezet spoedig ten einde ge bracht zal worden is zeer de vraag. De geheele week dreigt er mee gemoeid te zijn. En als we er dan maar warenWant 'n 50-tal sprekers had zich reeds 'laten in schrijven. De heer B-orgesius zit irr de pul. dat laat zich begrijpen. Alleen bij de afdeoliug „Volksgezond heid" waren tien leden ingeschreven. De verkoop van vergiften is weer eens am pel behandeld. Abbenbroek heeft deze zaak wel urgent gemaakt Had de moordenaar zich niet met het grootste gemak een hoeveelheid morphine kunnen verschaffen, voldoende om 2500 menschen te dooden. Bij den apotheker is de verkoop niet verschillende waarborgen omgeven, andere zaken gaan echter practisch vrijuit, daar is geen toezicht öp. Over dit onderwerp hielden de hoeren Van Nispen (Nijmegen) en Kooien korte beschouwingenmodellen van korte, veel zeggende redevoeringen. De Nijineegsche afgevaardigde wees op nog andere geva ren, welke van ongecontroleerde onderne mingen uit de maatschappij bedreigen. Voor de niet minder aotuecle kwestie, of het artsen-monopolie moet gehandhaafd blijven, dan wel in zekere mate de vrije uitoefening der geneeskunde moet worden toegelaten, wilde cle heer Van Xispen, dat de Hegèering zich 'liet adviseoren, niet door haar gewone, uiteraard partijdige ad viseurs, maar door 'n commissie, waarin ook voorstanders der vrije uitoefening zit ting hebben. Over deze zelfde zaak sprak zich ook de heer Van Hamel uit, die van de een voudige handhaving van het artsenmonop- polie geen voorstander scheen. Tot het gewone recht d.i. schadevergoeding in geval van sch'iide - wenschtc hij echter ook niet terug te koeren. Hij kende een derden, tusschen-toestand, waarin straf baar wordt gesteld het teweeg brengen van gevaar voor gezondheid of leven. In het kort nog roerde deze afgevaardig de de lijkverbranding aan. Hij deelde mee, dat. de vereeniging voor lijkverbranding een strafvervolging wil uitlokken, om te doen beslissen, of lijkverbranding straf baar- is. Hij vroeg, en dat komt ons nog al eigenaardig voor, of de regeering wilde zorgen, dat het politioneel ingrijpen in dat geval eerst geschiedde, wanneer de verbranding had plaats gehad en cle asch begraven was. Hoe men zulk een verzoek kan doen aan een regeering, die over tuigd is, dat lijkverbranding wettelijk on mogelijk en strafbaar is, is ons een raad sel. Immers in deze omstandigheden zal de regeering natuurlijk preventief optre den. l)e heer Lokman hield ten slotte ook nog een korte, maar krachtige speech, waarin hij zich over verschillende zaken uitliet Zoo verklaarde de oude nestor den in- entingsdwang bij de pokken als een ab surditeit, te beschouwen, doch zich te ver heugen over het feit. dat thans het nut der interneering wordt, erkend als een afdoend bestrijdingsmiddel dier ziekte. Wat het adres inzake de vrije artsen keus aangaat, dat om advies is gesteld in banden van den Centralen Gezond heidsraad, merkte de heer Lohinan op, dat deze voor een groot deel uit. genees kundigen bestaat en dat deze wel eens wat lang met zijn advies zou kunnen wachten, gedachtig aan de spreuk, dat vele ziekten genezen worden door ont houding en niets doen. Mocht dit inder daad het geval zijn. laat de minister dan zorgen, clat de zieken die geneeswijzen kiezen, die goed voor hen zijn. Is het niet zoo? f' r o f. E e d m aas e n z ij n colleges. Prof. Eerdmans, het aieuwgekozen lid der Tweede Kamei van Rotterdam III, zal zitting nemen, zoodia de Kamer weer bijeenkomt na het reces, dal Zaterdag a.s. ingaat. In het belang der vereeniging voor verpleging van krankzinnigen ..Vrederust hoopt Zondag a.s* des avonds te zes uur Ds. J. de Vries uit Goes op te treden in de Ned. Herv. Kerk alhier. Schore. Maandagavond omstreeks 9 uur. had in de Kunstnieslsloffenfabriek te Vla kc een ernstig ongeluk plaats. Voor het eerst werkte een nachtploeg. De fabrieks arbeiders G. Zocteweg en M. Oukelaar waren aan het Chili scheppen en kregen door verzakking van den berg een hoeveel heid op'huil lichaam, zoodat ze er geheel onder bedolven waren. Na uit lutn nete lige positie verlost te zijn bleek bij een voorloopig onderzoek door Ir. Kolf van Gister wijk, dii' ju aller haast was ont boden. dat Al. Qukelaar een beert had gebroken, en dat G. Zocteweg inwendig ernstig was gekneusd. Z. leed vannacht hevige pijn Krabbendijke. Zaterdagmiddag had er alhier een ijsfeest plaats, dat als 'uitste kend geslaagd mag beschouwd worden. Er had zich een comité gevormd, dat in een minimum van tijd geld verzameld en prijzen aangekocht had. Er hadden wed strijden in schoonrijden, hardrijden eu ring steken plaats. Voor liet schoonrijden verkregen do hoe ren A. Slablxskoom, 1. Haverbock en Van de Vrede le, 2e en 3e prijs, en de da mes Ca. Vogelaar, Ca. Krijger en La. Welleman le, 2e en 3c prijs. Voor het schoonrijden voor o aartjes ver kregen dhr. E. Verlare met La. Welleman le pr., dhr. A. Wabeke met niej. Krijger en eveneens B. Wabeke met mei. Vqjeiaar 2e pr. Do 3e prijs verkregen dhr. Jar. Krijger en Ja, Krijger. Voor het hardrijden verkregen de heo- re» Jac. Krijger le ;>r. I. Haverhoek 2e pr., A. Slabbekoorn 3e pr., H. Blok 4e pr. en C. van Gors el 5e pr. Voor het ringsteken verkregen de hoe ren J. Blok le pr., W. Klap 2c pr., Thore- naar 3e pr., Pieper 4e pr. on I. Ha- verhoek 5e pr. Bij monde van den burgemeester werden de prijzen aan de belanghebbenden uit gereikt. Het muziekgezelschap „Concor dia" luisterde het feest op. Maandagavond vergaderde in de Openbare school alhier ,,Het Groene ■Kruis" onder voorzitterschap van dhr. Frelier. Het jaarverslag sprak van bloei; het aantal leden bedraagt nu 311. Van ver schillende verplegingsartikelen werd weer gebruik gemaakt o.a. van ledikanten 22 maal. De rekening sloot met een batig slot van f 162.805 en het reservefonds heelt f 104.52 in kas. De verkoop der Emmabloeni gaf een zui vere winst van f37.26. Dhr. Jac. Jacabusse bracht een uitge breid verslag uit als afgevaardigde naar de algemeene vergadering te Goes van de Zuid-Bevelandsche Groene Kruis-vereeni- gingen. Er werd weer besloten tot verkoop der Emma-bloem op 21 April of 's Zaterdags daaropvolgende. Het bestuur zal deze zaak regelen. Als voorzitter en secretaris werden her- kozende hoeren .1. Frelier en A. Kooper en als overige bestuursleden Jac. Jacobusse, NV. L. Sonke en J. Vogelaar. Op de algemeene vergadering zal wor den aangedrongen op distrietsgewijze aan sluiting bij de provinciale afdeeling. Kan dit niet. dan zal de afd. Krabbendijke zich toch aansluiten. Op voorstel van den voorz. werd tot afgevaardigde benoemd dhr. Jac. Jaco busse en als plaatsvervanger Ds. Muller. Bij de rondvraag bracht het lid P. Smit de vraag te berde of aanschaffing van een kist met verbandmiddelen wenschelijk is. Het bestuur zal deze zaak overwegen. Alsnu trad dhr. Geill. arts alhier, op om een en ander omtrent de drenkelingen te zeggen. Spr. begon niet. een herinnering aan de oprichting van de „Maatschappij tot, red ding van drenkelingen" en gaf verder nut tige wenken, bij redding van drenkelingen in acht te nemen. Met dank aan dhr. Geill werd de ver gadering die door 73 leden werd bijge woond, gesloten door den voorzitter. Kloetinge Zaterdagavond is een ver gadering gehouden van den pas opigterieh- teu Neutralen Werkmansbond. Het bestuur van dezen Bond bestaat thans uit de hoe ren; J. Straub, II. Straub, J. Oele, P. Oele, P. Hoogstra.te, A. de Laat en J. Maat. Op het oogonblik lelt de vereeni ging 80 leden. De contributie is gesteld op 10 cent per week. Tot bode is benoemd dhr. P. Hollestelle. Hoofdplaat. Dooi den Commissaris der Koningin is benoemd tot zetter voor 's Rijks directe belast ineen in de gemeente Hoofdplaat dhr. Th. G. van llaelst, ter vervanging van dhr. 1'. L. de .Nleij-r. die overleden is. Op (le lijn Vlissingen Gennep zijn in de mail treinen weer smokkelaars aan het werk geweest. In een retirade is niet minder dan 50 K.G-. sacharine gevonden. De smokkelaar heeft men niet kunnen be trappen. Biervliet. Een kind van nog geen twee jaar, dronk uit een kan met. heele koffie, met het gevolg, dal het kort daarna be zweek. Walsoorden. Er begint al meer en meer tl rijf ijs te koitjen op de NVesterschelde. Do dienst van Walsoorden Vlake is ge deeltelijk gestaakt. De morgen- en avond spoorboot vaart voorloopig niet. Westdorpe. Bij K. B. van 21 dezer is a;ui dhr. C. van Waes, op zijn verzoek, met ingang van 20 Maart eervol ontslag verleend als burgemeester dezer gemeente, met dankbetuiging voor de langdurige diensten door hom in die betrekking bewe zen. Koewacht. Dij k. B. van 20 Nov. 1913 is aan deze gemeente boven en behalve do bijdrage, bedoeld bij art. 48 der wet op liet Lager Onderwijs, oen subsidie ver leend van f 1650. Bruini8se. Hier is geen drijf ijs meer. Het water is weer blank' St. Maartensdijk. Maardagavond trad al hier op voor een stampvolle zaal land arbeiders de heer Hoogerluus van Rot terdam, progagandi-st voor den bond voor landarbeidersorganisalie. In een pakkende improvisatie, die met de grootste aan dacht gevolgd werd. schelste hij den tco stand van de landarbeiders en gaf aan op welke wijze die verbeterd kan worden. Met tal van voorbeelden schetste hij in schrille kleuren, wat over het algemeen bet lot van den nog werkenden arbeider is en wat veelal het. lot van den afgewerk- ten arbeider wordt, Dringend spoorde hij den aanwezigen arbeiders aan zich te organiseeren, als zijnde liet oenigc middel om verbetering in lain toestand te ver krijgen. Van do gelegenheid tot debat werd geen gebruik gemaakt. Het resultaat der vergadering was dat een afdeeling van den landarbeidersbond werd opgericht met aanvankelijk 16 leden. Op 25 Februari wordt te Leiden liet Wintercongres van de Neder). Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde gehou den. O.in. zal in behandeling komen het volgende onderwerp: De richting waarin de Neclerl. Maatschappij voor tuinbouw zich voortaan zal moeten bewegen. Ver der; De bestrijding van de kruisbessen- meeldauw. Het, congres wordt voorafgegaan door een buitengewone algemeene vergadering waarin een voorzitter zal worden gekozen. M o n d- en k 1 a u w z e e r. Volgens de „Tel" hebben een paar Duitsche professoren een geneesmiddel te gen mond- en klauwzeer uitgevonden, dat zij tryposafrol noemen. Een veearts te Cattowitz bericht, dat hij 80 runderen, die door deze gevreesde ziekte waren aan getast. met bet; bewuste middel in tien dagen genezen heel't. Volgens liet. werkt tryposafrol afdoende. Verder wordt ge meld. dat 110 runderen, eveneens aan mond- en klauwzeer lijdende, met iiuiten gewoon succes behandeld werden. De die ren gaven na den derden dag der behan deling met tryposafrol opnieuw melk, na acht dagen liet oude kwantum. Daar men test heden geen enkel afdoend middel te gen de gevreesde ziekte kende en geheele veestapels vernietigd moesten worden, om om een epidemie te bestrijden, worden, deze resultaten door do llerlijnsche pers met buitengewone belangstelling. Veilingsvereen. „NV a 1 c h e r e n". In het Schuttershof te Middelburg werd heden (Dinsdagsmiddag de jaarvergadering gehouden van do Veil ii i gsvereen iging „Walcheren" onder voorzitterschap van den heer Jan Polderdijk. In deze vergadering werd door den sec retaris, den heer C. J. Stomps, liet jaar verslag over 1913, het achtste der ver eeniging uitgebracht, waarin allereerst wordt herinnen! aan de ingebruikname van het electrisch afmijïitoestel op 9 Sep tember, terwijl bet betreurd wordt dat zoo weinig der uitgenoodigden daarbij tegen woordig waren. De aanwezigen hadden niets 'dan lof over de inrichting. En tot, nu toe is het bestuur dan ook ten zeerste tevreden zooals de veilingen plaats heb ben. Zag het bestuur op den bovenbedoelden Dinsdag met tevredenheid en welgevallen neer op de groote veranderingen en enor me verbeteringen in het veilingswezen van de vereeniging aangebrachtden vol genden avond stond het plotseling voor een ongekend schrikbarend feit, Op een enkele uitzondering werd er door geen koopman of koopvrouw gekocht. Er had een ongekende staking plaats. De kooplie den wilden zich verzetten tegen de rech ten van het bestuur. Bijna als één man eischten zij „Simpelaar aan do machine, Piet I.eijuse weg!" Het einde dezer beken de geschiedenis was de overwinning der stakers. .Met recht aldus het verslag zou dit alles met roode letters in de geschiedenis der vereeniging geboekt kun nen worden. Na deze catastrophe hadden de veilingen weer een kalm verloop, liet was als na een hevig onweer dat alles herademt Zooals uit liet convoeatiebiljet blijkt zijn er in hel bestuur twee vacatures. Een door liet, bedanken van den heer S. Lou- werse, die kort na zijn bedanken dooi: den clood als lid aan cle vereeniging werd ontnomen. Noode zullen zijn heldere ad viezen worden gemist. Het bedanken van den heer A. van NVaarde is voor het bestuur een werkelijk gemis. Hij toonde steeds met de vereeniging mede ie leven. Met blijdschap wordt geconstateerd, dat de veiling in 1913 niet is achteruitge gaan óndanks de veiling te Vlissingen is er in liet afgeloopen jaar voor ruim f4000 meer geveild dan in 1912. De uit gaven, uitgezonderd liet aanschaffen van het ïnijntoestel en de inrichting van de lokaliteit, waren niet hoog, zoodat finan cieel 1913 een goed jaar voor de ver eeniging mag genoemd worden. Het bestuur wil, ondanks de groote uit gaaf voor de verbeteringen, vooralsnog geeln voorstellen doen oni cle inkomsten te verhoogen. Het wil dit jaar de za ken met zuinigheid beheeren om in staat te zijn op den ouden voet dooi' te gaan en ook aan hare verplichtingen te vol doen, die de geldlecning, welke zij op het laatst van Jiet vorige jaar verplicht was aa*» te gaan op haar legt. liet, ledental klom tot 605 en werd dus met 11 vermeerderd. Het aantal gehouden veilingen bedroeg 206, waaronder 4 groote. Bij 30 inzenders bleek de waar niet in orde te zijn geweest, waaronder er drie waren die tweemaal zondigden en één op de laatste velling van 1913 het record sloeg door drie malen onder maat te hebben of in de waar te knoeien. Met de besté wenschen' voor 1914 en de verzekering, dat mocht er onverhoopt weer strijd ontstaan, liet bestuur hare rechten door niemand uit do handen zal laten nemen, eindigt de secretaris. Op het overige in deze vergadering behandelde komen wij morgen terug. Ned. Hen. Kerk. Bedankt voor Oud-Beijerland, door M. van Grieken te Delft. C'lir. Gerei'. Kerk., Bedankt voor Snoek, door I.. de Bruijne te Bunschoten. Geref. Gemeenten. Bedankt voor Grand Rapids, door A. Janse te Barneveld. Oud e r Ij 1 a d v a n NN' a 1 li e r o n. Vanwege cle NValcherselie al'cleelingen van cle Ver. v. Glir. O nd er w ijzers (es s enin Xcd. en Overz. bez en der Unie v. Chr. Onderw. in Ned. wordt thans ook oen ouderblad uitgegeven, 't Is in de eerste plaats bestemd voor de ouders, die van den eiseh eener Christelijke opvoeding overtuigd zijn en in den strijd daarvoor meedoen. Moge dit Ouclerblad vele lezers vindon, opdat ons Christelijk Onderwijs meer en meer bloeit' en rijke vruchten afwerpe. Eén ding betreuren wij en dan maken we een opmerking in 't algemeen Waar 'om tracht men niet één Ouderblad voor 't. geheele land uit te geven? Waartoe die kracht- en geldverspilling? in het begin niet zoo hevig, zijn ten slotte onuitstaanbaar. De verschrikkelijke jeuk en stekende pijn zijn niet tot bedaren te brengen, of men zit, staat of loopt. Zij komen meer voor bij de vrouwen dan bij de mannen en worden vaak veroorzaakt door verstopping, een zittende levens wijze enz. Bloedende zoowel als droge, in-zoowel als uitwendige aambeien kunnen volko men genezen worden door Foster's Zalf. Menigmaal werd de patiënt door aan wending van één doos van zijn lijden verlost. Foster's Zalf (let op den juisten naam) is te Goes verkrijgb. bij de h.h. de Paauw et Co, en te Middelburg bij Joh. de Roos, Vlasmarkt K 157. Toezending geschiedt franco na ontv. v. postwissel a f 1.75 per doos. lit cle Sa rek at Islam. De „Deli Crt." meldt: Zondagavond 29 December trok ecu op tocht van achttien duizend leden der S. f. met bandelieren door Soerabaya, als hulde aan de regeering voor de circulaire, waar bij bepaald is, dat de betrekking van re gent niet meer door bevoorrechte families, maar door bekwaamheden verkregen wordt. Onder den kreet „Leve fdenburg" defileerden de duizenden langs de- voorga lerij der residentswonilig. Een heilige pul. Git Kecliri schrijft cle correspondent v. li. „Soor. Hbl." d.d. 26 Dcc.: Naar do inlanders vertellen beeft zich in de dessa Balongpatjoel, ten Noorden van Ngandjoek, een wonder voorgedaan, dat op ben een grooten indruk heeft ge maakt. NV an neer wc oordeelen naar den

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2