Telegrammen. Rechtszaken. Laatste Berichten. .Allerlei Faillissementen. Marktberichten IMiptija va Ine, Blie n Mer. Advertentiën. Onderwijs. Reclames De slechte redeneering. SPORT. Leestafel Telegrafisch. Weerberieht- Burgerlijke Stand. Ger. Gemeenten. Tweetal te AagtekerkeG. H. Kersten te Ierseke en G. van Reenen te Opheus- den- Evenredige vertegen- w o o r d i g i n g. De Confc-ssioneele Vereoniging, die in .buitengewone vergadering te Utrecht hij eenkwam, nam de volgende motie aan ,,De buitengewone ledenvergadering der Confessioneele Vereeniging van 23 Jan. 1914; geboord de bespreking over evenredige vertegenwoordiging spreekt, als hare meening uit, dat het beginsel van evenredige vertegen woor diging, daar het in zich sluit de erkenning van liet bestaansrecht van partijen in de kerk, in strijd is met Gods Woord, dat ons de kerk leert kennen als het lichaam van Christus met het recht tan Chris tus, als eenïg Hoofd der Kerk, die haar regeert dooi" Zijn Woord en Geest; en met liet wezen der Ned. Herv. Kerk als die de Waarheid van_ dat ■Woord belijdt in hare drie Formulieren van Eenheid." De vereeniging voor Christelijk Volks onderwijs (voorzitter dr. J. Th. de Visser) zal in de Paaschweek een buitengewone algemeene vergadering houden te Am sterdam, ter bespreking van de voordeelen van en de bezwaren tegen de linancieele gelijkstelling van openbaar en bijzonder onderwijs. Ds. II. van Eyck van Heslinga, te Berlicum, zal de bezwaren, de lieer K. Brants, districtsschoolopziener te Goes, de, voordeelen daarvan ontwikkelen. De f 20.000 voor de Protest. Chr. scliool te Heerlen is, naar dr. J. Th. De Visser in de Nederl, meldt, ruim bijeen. Wie nog bereid was een gift af te sonderen, neme de verzekering aan, dat men zo nog best gebruiken kan. Want de kosten vallen altijd tegen. Door den Kantonrechter te Goes zijn veroordeeld wegensovertreding Leer plichtwet: M. G. te Krabbendijke, M. C. H. te Colijnsplaat, P. de L. te Kortgene, M. W. te Goes en J. J. D. te Kruiningen, ieder f 1 boete, sub. 1 dag h., F. H., N. L, C. G., G. T„ J. v. L., M. A., M. A. te Krabbendijke, M. v. d. V. te Kaltendijke, A. de W. jj|e Kloetinge, L. A. te Geersdijk, J. M. te Colijnsplaat, M. P. te Ierseke, K. L. C. te Kruiningen, J. de V., M. L. te 's Heer Arendskerke, J. G. te 's Heerenhoek, P. F. te 's Heeren- 'hoek, J. K. te Borsel'e, E. V. te Baarland, C. B. en C. S. te Schore, M. v. Z. te Biezelinge, ieder f2 b. s. 2 d. li., K. v. H. te Waarde, f2 b. s. 2 d. li.; A. de J., M. v. d. G. te 's Heer Arendskerke, M. de P. te Goes, L. te Rilland, W. N. en W. H. te Kloetinge, G. v. N. te Baar land, ieder f3 b. s. 2 d. h.; J. L. te Krabbendijke, A. B. te 's Heer Arends kerke, A. C. B. te Baarland, ieder f4 b. s. 3 d. h.; H. C. P. te Hanswcert, F. B. B. te 's Heerenhoek, ieder f 5 b. s. 3 d. h.; B. K. te Kruiningen, f6 li. s. 3 d. h.; P. P. te Hoedekenskerke, f4 b. s. 3 d. b.; J. G. te Geersdijk, L. Cf., L. G. te Colijnsplaat, f5 b. s. 3 d. h.; M. S. te Kruiningen, f8 b. s. 5 d. h., M. II. te Geersdijk, M. de V. te Driewegen, f 10 b. s. 5 d. h.; jagen zonder vergunning: M. C. L. te Hansweerd, fl b. s. 1 d. h.; 0. M. v. 1. te 's Heer Arendskerke, f3 b. s. 2 d. h.; jagen zonder akte en vergun- ïingM. de J. te Hoedekenskerke, 2 m. fö b. s. 2 m. 4 d. h., met bevel uitl. geweer of f2 b. s. 1 d., M. S. te Baais dorp 2 m. f 10 b. s. 2 m. 4 d. h., met bevel verb, geweer; zonder akte po gen wild te bemachtigen: M. de H. te Ril- Jand-Bath, P. C. te Kamperland, ieder fl b. s. 1 d., met verb, verkl. haas, I. F. te Kampeiiand, fl. b. s. 1 d. h., L. A. te Rilland, f2 b. s. 2 d. li.; iemand bij opsporen van wild met kunstlicht bij staan E. G. te Heinkenszaad, f20 b. s. 8 d. h., met verb, verkl. 2 hazen en vernietiging 1 lantaarn en 4 patronen; niet beletten dat hond wild opspoort: J. C. V. te Wissenkerke, f 1 b. s. 1 d. h., L. A. te Rilland, f2 b. s. 2d. h., L. A. te Rilland, f5 b. s. 3 d. h.; zonder akte wild vervoeren: J. K. te Waarde, £2 b. s. 2 d. h., 3. v. d. D. te Hoedekenskerke, f3 b. s. 2 d. h. (ieder verb, verkl. baas); straatschenderij: C. C. M. te Goes, f2 b. s. 1 vv. tuchtsch., P. L. B. te Goens, .berisping; overtreding Arbeidswet: A. de J. te Waarde, f 2 b. s. 2 d. h.; overtreding Xrokhondenwet: D. S. te Goes, fl b. s. 1 d. h.overtreding Regl. wegen en voet paden: J. H. J. te Goes, f2 b. s. 2 d. h.; fietsen in Agnesgang: J. V. te Goes, be risping straat verontreinigenW. J. te Hoedekenskerke, f 0.50 b. s. 1 d. h.wielen van wagen niet van slijk zuiveren: E. B. te Rilland, fl b. s. 1 d. h., W. G G te Geersdjjk, f2 b. s. 1 d. h„ A. v. d. S. te Heinkenszand, fl b. s. 1 d. h.; als voetganger op weg geen ruimte geven .aan fietser: P. v. L., I. S. te Heinkens zand, C. M. te 's Heer Arendskerke, ieder fl b. s. 1 d. h.; visschen zonder consent en vergunning: M. v. S. te Ierseke, f4 b. s. 3 d. h.; bot visschen met verboden tuig: A. B. Cz., te Santvliet, verb, verkl. harpoen, P. K. Lz., J. M. Jzn., J. A. Lzn.„ allen te Barendrecht, ieder f2 b. s- 2 d. h., met bevel uitl. harpioen of -1 b. s. 1 d. h.; op zijn visschers vaar tuig een andere letter voeren: P. G. J.Jz. te Clinge, £2 b. s. 2 d. h.; dronkenschap: te Goes, C. H. te Biezelinge, J. K- te Kloetinge, M. S. te Hansweerd, ieder' - b. a. 2 d. h., J. Z. te Hansweerd;, f3 b. s. 2 d. h., C'. 31., zonder bek. woon plaats, f5 b. s. 3 cl. h., F. J. S„ Hans weerd, f5 b. s. 3 d. h., A. W. d. M. te Hansweerd, f 15 b. s. 3 d. h.; idem bij le herhaling: C. S. L. tc Amsterdam, f2 b. s. 2 d. h.; idem bij 2e herhaling: P. B., zonder bekende woonplaats; 7 d. h. Vrijgesproken werden: beklaagd wegens overtr. Leerplichtwet, M. A. te Krabben dijke, M. H. en J. de L. te Colijnsplaat, Af v. G. te Kortgene, 31. W. te Hansweerd, P. C. S. te Geersdijk; straatschenderij: L. P. Kruiningenin verboden tijd kreeft voorhanden hebben: A. N. te Ierseke. Men hoort dikwijls zeggen door lien die lijden „Ik moet wel met mijne pijnen leven, de geneesmiddelen helpen mij niet." Dat is een slechte redeneering.Men moet niet uit een bijzonder geval een alge meene gevolgtrekking afleiden en zeggen dat men ongeneeslijk is omdat een, twee of drie middelen niet bij machte zijn geweest u te genezen. De Pinkpillen hebben heel dikwijls lieden genezen die zich als ongeneeslijk beschouwden. Verliest den moed niet indien gij vruchtelooze pogingen hebt gedaan. Indien de lieer Hans Geertsema den moed had verloren leed hij nog. Hij heeft de behandeling met de Pinkpillen gevolgd en is heel gezond. Toch waren alle andere middelen mislukt. De heer Hans Geertsema, die 53 jaren oud is, woont H 340 ter Apel. Hij schrijft: „Twee jaren geleden is mijne gezondheid zeer slecht geweest. Mijn maag heeft mij vreeselijk doen lijden. Mijn kwaal werd nog verergerd door diarrhee en hoofdpijnenzij hield zoo aan, dat ik er tot een uiterste verzwakking door was vervallen. Ik wist niet wat er van mij worden moest, want ik had reeds vele middelen beproefd, zonder het minste succes. Eindelijk heb ik mijn toevlucht genomen tot de Pinkpillen, na de getuig schriften van genezing gelezen te hebben. Van af het eerste doosje heb ik een verbetering ondervonden en ik kan ver klaren, dat drie doosjes voldoende zijn geweest om mij volkomen te genezen." De Pinkpillen genezen de slechte ma gen want zij geven er de kracht aan regelmatig te werken. De maag werkt niet wanneer het bloed arm is en wan neer de weefsels der maag van het bloed slechts een onvoldoende levens kracht ontvangen. Ze zijn verkrijgbaar a fl.75 per doos en f 9 per zes doozen. bij het Generaal-Depöt der Pink Pillen, Da Costakade 15, Amsterdam. Verkrijgbaar voor Zierikzee en omstreken bij J. W. Gudde, te Goes bij Gebr. Mnlder, te Tholen bij W. Potter, Apotheker, Stoofstraat. En verder bij verschillende Apothekers en goede Drogisten. Ongelukken. Te Siebengewold is een grenskommies door het ijs gezakt en verdronken. Het lijk is nog niet ge vonden. In een bosch nabij1 Ede is een te vondeling gelegd meisje van 6 a 7 mnd. 'gevonden. Te Deest is een oppassend huisvader in een sloot geraakt en verdronken. Zonderlinge manieren Men schrijft uit Scheveningen aan bet Volk Woensdagmorgen moest een tram, ko mende van het Kurhaus, tusschen de hal- ■ten Duinstraat en Kanaalweg plotseling stoppen, omdat een heer midden op de lijn ging staan en niet verkoos er af te gaan. De bestuurder stopte om ongelukken te voorkomen. Van deze gelegenheid maakte de heer gebruik om in de tram te stap pen. Het bleek te zijn het Kamerlid Lim burg. Deze woont juist tusschen de bei de halten en wanneer hij nog' niet aan een der halten is, pleegt hij bij het naderen! van een tram vaak op de lijn te gaan, loopen, opdat men hem niet voorbij zal lijden. Dezen keer was hem de afstand [te ver om de tram vooruit te loopen en dus liet hij hem maar stoppen! Van het gebeurde is rapport opgemaakt. Bombardement. De booten, die Zaterdagnacht den dienst van Amsterdam op Leiden, den Haag en Rotterdam heb ben onderhouden zijn gebombardeerd door 'de plattelandsbewoners, toen ze het Ka- ger Meer uitkwamen. Keien en klinkers bonsden op het dek neer en zelfs kwam een projectiel in de machinekamer van de tweede sleepboot. Als door een wonder werd niemand gewond. Een landbouwer was een eindweegs liet meer opgegaan om de schepen te waarschuwen voor de aanwezigheid der aanranders die reedsi den vorigen avond hadden gedreigd. Van een der 'sleepbooten werden scho ten gelost, die echter de aanvallers niet afschrikten. f 85000 v erduisterd. Volgens het Dagbl. v. Nbr, meent de Bredasche po litie, dat het vrijwel zeker is, dat do 22-jarige kantoorbediende Bordes, die er vandoor is «iet f55000 aan bankpapier en 130.000 aan cheques-, in een hotel te Antwerpen heeft vertoefd. De Bredasche commissaris van politie is Vrijdagavond ook naar Antwerpen gegaan. V1 i nd e r. Te Krim Lekkerkerk is op de ijsbaan een springlevende vlinder ge vangen. Een k o s t e 1 ij k e grap heeft het Fransche dagblad Eclair" uitgehaald. Het kwam op 'tidee, een man, voor wien een standbeeld zou kunnen wor den opgericht, uit te vinden. Het noem de dien Hégésippe Simon. Maar hij moest toch ook iets hebben gedaan! Welnu de gefantaseerde heer werd gepromoveerd tot „vader der democratie". En nu werd aan de leden van Kamer en Senaat verzocht deel uit te maken van een standbeeldcomité voor dezen heer. Boven de circulaire kwam het ge wichtige geschrift: „Als de zon opkomt verdwijnt de duisternis". En het gelukte! 24 Parlementsleden verklaarden zich be reid in de commissie zitting te nemen en een standbeeld voor den illustre compa- Iriote te willen oprichten. Do „Éclair" lacht. Dooi w, eer. Ru het weder plotseling is omgesla gen en een milde regen de nog kort te voren druk bereden ijsbanen bespioeit, worden we herinnerd aan het volgende leuke gelegenheidsgedicht van wijlen Ro sier Faassen Geen slechter baantje in ons land. Dan secretaris wezen. Van ifsdub of van schaatsenbaan, Zoo was het lang vóór dezen. Pas schrijft hij alle leden aan Dat 'tijsfeest morgen dóór zal gaan, Subiet verandert dan de lucht, En 'tijtefeesf wordt dan een waterklucht. Geen andere Naam. Acht predica tiën vau F. J. Knop Herv. pred. te Rotterdam.Rotterdam D. v. Syn Zn. Acht predikatiën, onder welke er zijn die met groote stichting en instemming zullen ontvangen worden. Over 't alge meen mag een woord van lof voor deze uitgave niet worden onthouden al zou den wij niet gaarne elke uitdrukking in een enkele predikatie onderschrijven. Het „toepasselijk" deel, waar 't op aankomt, is ook hier weer datgene waar alle Chris tenen elkander terugvinden. Een Zeemansvrouw, door W. Schippers Nijkerk, G. F. Callenbacli. Schippers is een smid, die in vrije uren schrijft, en daarbij een te benijden gave ontplooit: hij vertelt boeiend, en weet den volkstoon uitnemend te treffen. Zijn realisme is er een dat aangenaam aan doet. Daarvan getuigen zijn. „Freewalds molen," „Het Uilennest", „DeVondeling", en andere mooie verhalen. In ,,üe Schip persvrouw" komt niet minder uit hoe hij ook het zeemansleven heeft beluisterd, en een diepen blik geslagen in het leven der zeemansvrouw. Het verhaal speelt in Vlissingenon is een variant van het bekende Engelsche vers „Enoch Arden" waarvan Ten Kate de vertaling gaf. Een jonge vrouw die met een stuurman trouwt welke naar zij meent bij een schipbreuk omkomt, waarop zij met een ander huwt. De stuurman keert echter terug en vindt zijn gade hertrouwd, doch verlaat ter stond de echtelijke woning, laat zijn vrouw, die hein niet heeft herkend, aan haar tweeden man, en sterft in den vreemde. De zoon uit het eerste huwelijk die zin voor het zeemansleven heeft, wordt overreed om schoolmeester te worden. Schippers schreef tot nog toe mooie jongensboekendoch dit schijnt ons minder dien naam te verdienen. Is de strekking er van soms om onze jongens tegen een bepaalde beroepskeuze te'waar- schuwen? Doch misschien is het meer als meisjesboek bedoeld. In ieder geval ook dit boek zal zijn weg wel vinden. GOES. Aangezien gebleken is, dat alle wettelijke formaliteiten, die aan de oprich ting der N.V, Spoorweg-Maatschappij Zuid-Beveland vooraf moeten gaan, op Za terdag 31 Januari a.s. nog niet vervuld kunnen zijn, is als dag van oprichting nader aangewezen Zaterdag 14 Febr. a.s. BREDA. P. R„ die niet den kassiers- bediende B. meegegaan was; is alhier teruggekeerd, en werd in het bezit ge vonden van f 13000 welk bedrag bij de benadeelde firma gedeponeerd weid. De politie heeft hem gearresteerd. GRONINGEN. De 58-jarige dienstbode G. T. viel, terwijl ze met de voeten oip een brandende stoof zat, in slaap. De kleeren vatten vlam, met het noodlottig gevolg, dat ze aan de brandwonden over leed. 1 's GRAV ENHAGE. T w e e de Ka m e r. De Marine-begrooting is met 51 tegen 9 stemmen aangenomen. Tegen de socia listen. 'si GRAVENHAGE. Het cassatieberoep van L:. S. Di. winkelier'te VKsgingén en A. F, te Goes, beklaagd wegens loterijover treding, is door den Hoogen Raad ver worpen. 's GRAVENHAGE. De Koningin heeft, na afloop van het tjsfeesf, dat zij gaf voor militairen op den Vijver achter het Huis ten Bosch, en dat ondanks het dooiweer hedenmorgen toch is doorgegaan, eigenr handig en met een hartelijk woord de prijzen uitgereikt. Ook Prinses Juliana was op bet ijs. AMSTERDAM. Alhier ontstond twist tusschen den 16-jarigen S. en een 19- jarig chauffeur. Deze slak den 16 jarigen knaap met een mes dood. SOERABAJA. Op de Djocjasche onder neming Bocloes is brand uitgebroken tij dens een bioscoopvoorstelling. 58 kinde ren, 16 vrouwen, en 1 man kwamen om het leven. 18 Personen werden gewond. Gesol met Columbus. Naar men lieeft kunnen lezen, bestaat het voornemen, dat aan een daartoe gedaan verzoek van het tentoonstellings-bestuur van San Francisco zal worden voldaan,, door de overblijfselen van Christoffel Columbus af te staan voor den duur der tentoonstelling, zoodat een van de vele aantrekkelijkheden van den „big show" aan den Stillen Oceaan de aanwezigheid zal zijn van den ontdekker zelf der Ver- eenigde Staten van Amerika. Deze reis naar Amerika zal niet de tweede reis zijn, die de resten van Co lumbus, na zijn eerste beroemde ont- dekkings-reis, daarheen aanvaarden. Er werd al op onbehoorlijke wijze met het lijk gereisd; zoodat hij wel hét beste voorbeeld is van den man, die zelfs na zijn dood nog niet met rust kon worden gelaten. NeeD, de dood beteekende voor Co lumbus niet de groote rust! Hij overleed op Hemelvaartdag van het jaar 1506, en werd de eerste maal te Yalladolid ter aarde besteld. Yan hier werd hij echter overgebracht naar Sevilla, om een tijdelijke rustplaats te vinden in het Kartliuizer-klooster van Los Cuevas. In het jaar 1536 werd hij ge-exhumeerd, en het lijk aanvaardde den overtocht over den Atlantischen Oceaan, om in de kathedraal van San Domingo te worden bijgezet. Hier vond de ontdekker van Amerika een rust van twee-honderd-vijf jaren, totdat een gedeelte van het eiland aan Frankrijk werd afgestaan, zoodat een nieuwe toestand intrad, welke noodzake lijk maakte, dat de overblijfselen van Columbus weer naar Spaansche aarde werden overgebracht, dit geschiedde in het jaar 1741. Cuba werd nu het rust oord voor den zwerver en de kathedraal van Santiago de gewijde plaats waar zijn kist werd bijgezet. Naar beweerd wordt, lieten de bewo ners van San Domingo het overschot van Columbus niet uit hun stad gaan, alvorens zij gepaaid waren met een ge deelte van de resten van den vusteloozen doodede helft van het gebeente en zelfs de eene helft van Columbus' sche del zou er zijn achter gebleven. Omdat Cuba daarna aan de Vcreenigde Staten moest worden afgestaan, was de ongelukkige Columbus genoodzaakt, nog eens de reis naar Spaansch gebied te aanvaarden, ditmaal naar Europa. In de kathedraal van Sevilla werd een monu ment gebouwd, cn daaronder werden de laatste fragmenten van Columbus' lijk ter ruste gelegd. Men meende, dat dit nu wel de laatste rustplaats zou zijn voor den aarts-zwerver. Doch daar is Amerika, dat hem nog eenmaal opeischt, om als pièce-de-résistance te dienen op den worlds-fair te San Francisco. Aangezien Spanje hem echter slechts tijdelijk wil afstaan, zal Columbus al of nieL-ge- completeerd met hetgeen er nog van hem te vinden is in de kathedraal van San Domingo met een retour-biljet zijn zooveelste reis naar Amerika aan vaarden. Hand. S. te M. Met uw hoop, aan het slot van uw schrijven uitgasproken, vereenigen wij ons. Daarom legden wij uw stukske ter zijde. Red. Brievengaarder te N. en S. J. Onge- teekende aanbevelingen nemen we niet op. Red. J. F. S. le Ierseke. Uw bericht, Zater dagavond laat ontvangen (afloop aanbe steding Gemeentehuis) stond reeds Vrij dag in de „Kruin. Crt." Bovendien had de aanbesteding Donderdag plaats, en gaat het niet aan, dat een dagblad dit pas 's Maandags mag opnemen. Het bericht benoeming was ook te laat zooals u ziet, trouwens totaal overbodig, zooals u kunt weten. Red. Uitgesproken: J. B. C. Sangefleez, liulploods te Vlissingen. R, C. mr. J. W. Zijlstra. Cur. mr. J. H. Stieger te Goes. Naar waarnemingen in den morgen van 26 Jan. medegedeeld door het Kon. Ned. Meteor. Instituut te De Bilt. Hoogste barometerstand 775.8 te Mün- 'chen, laagste stand 730.5 te Bodo. Verwachting tot den avond van 27 Jan. Krachtige tot matigen, Zuid-Westelijke tot Noord-Westelijken wind. Betrokken tot zwaarbewolkte lucht. Waarschijtnlijk regen- of sneeuwbuien. Aanvankelijk zachter. 3IIDDELBURG. Bevallen: W. Franse, geb. Stroo, z.; M. Joosse, geb. Geldof, z.; D. W. Dodmond, geb. Floresse, d. A. E. G. Hemiing, geb. Kerkhoven, d.; P. Sonius, geb. De Kok, d.A. M. S. Helbers, geb. Baden, z. Overleden: T. C. Schermers, man van A. 3L de Bont, 70 j.; C. P. v. d. Haute Willems, weduwe van H. Hengelaar: C. Baas, 18 j„ ongeh. d. GOES. Geboren: 25, Cornells, z. v. Jan Jobse en Maria Reijnhout26, Marinus, z. v. Matthijs Glerum en Frederika den Toonder. Overleden23, Jozina Catharina de Smit, 84 j., wed. van Jacobus Scheele; 24, Frans Hillebrand, 74 j„ wedrir. eerst van Maatje Laurina van Flierenburg, daar na geh. met Cornelia 3Iusse; 24, Hen- drika Donck, 101 j. eerst weduwe van Cornelis Reijerse, daarna van Bastianus Maartense; 25, Leendert Korstanje. 73 j., eerst wednr. van Pieternella Ilo-ileman, thans geh. met Cornelia Harinck. VLISSINGEN. Ondertrouwd: L Huijj- bregtse, 20 j. jm. en C. J. Schot, 21 j. jd. Bevallen: D. C. Jungcurt, geb. Van Bom mel, z.; C. L. van der Maden, geb. Maas, z.; C. Schroevers, geb. Jasperse, z.,M. Huiszoon, geb. De Ridder, d.A. C. Osté, geb. Cornelis, z.M. P. Leenhouts, geb. Lievense, d.; A. M. Prince, geb. Walra ven, d.F. J. Debra, geb. Van Meer beek, z. Overleden: J. W. Dobbelaere, man van A. R. Binkhorst, 46 j.; E. Florusse, 10 j„ d.; 31. S. Col paait, vrouw van A. van Oorschot, 49 j.K. J, Meeuse, vrouw, vaii D. Waltz, 35 j. ROTTERDAM, 26 Jan.- Binnenlandsche granen. Geen noteering. Buitenlandsehe grane n. 31 a is. Galfax loco f130, stoom end f 130, Amcrik. mixed f 153, Jan.Apr. f149, Grove Donau loco £131, verwacht f129, Febr.Mit. afl. f130, La Plata loco f 135, Odessa loco f 129. Eieren. Zeemvsche f6 a f6.50. Over- maaselie f 6.50 ii f 7 pér 100 stuks. Varken 24 a 25 et., lichte voor ex port 26 a 27 ct., Duilschland 26 a 26s et. A a rd ap pel en. Zeeuwsche eigenhei mers f2.60 a f2.90, Zeeuwsche blauwe f2.70 a f3, idem poters f 1.90, Spuische eigenheimers f'2.90 a f3.20, Bravo's f2.90 a f 3.30, Frieschc eigenheimers f 2.50. Wei nig aanbod, wéinig vraag. Vlas op 'tland kalm. Wegens de vorst waren de koopers voorzichtig. Enkele beste partijen 50 a 52 stuivers. Allerlaagste soor ten hooger. Holl. geel en Gron. vlas 35 a 44 st. Vlugge handel. Aanvoer 10250 st. blauw, 500 st. wit, 2800 st. Gron.j 800 st. Holl. geel. Meel. In de afgeloopen week waren de zaken vrij' 'levendig. In Inlandseh en Amerik. meei ging iets meer om. In de pr$zen kwam niet veel verandering. In Roggebloem minder belangstelling. Zaterdag 24 Jamiari 1914. ANTWERPEN. Tarwe op termijn in francs Slot. 3e 2e Open. Vor. Mrt. 19.70 19.627* 19.62'/* Mei 19.70 19.67'/* 19.60 Juli 19.67'/2 19.70 19.62'/* PARIJS. Tarwe kalmper Jan. fr. 27.05 a 27.betaald, per Feb. fr. 27.a 27.10, per Maart/April ff.'27.35 a dito, per 4 van Maart fr. 27.10 a per 4 md. van Mei fr. 27.15 a Suiker 88 gr. kalmper Jan. fr. 27.75 a 28.25, witte no. 3 kalmper Jan. fr. 31.75 be taald en koopers, per Feb. fr. 31.87 dito, per 4 mnd van Maart fr. 32.50 verk,, per 4 md. van Mei fr. 32.87 dito. Geraffineerd fr. 64 a 64.50. NEW-YORK. Tarwe. De termvjnmarkfc opende pryshoudend en onveranderd, steeg om dezelfde redenen als te Chicago en sloot vast. 24 Jan. 23 Jan. 22 Jan. 21 Jan. North 103'/2 1023/4 101'/* 101- Roode Winter 102— 101>/a 101'/* 101'/* Jan. Mei Juli 24 Januari 1007s 97'/$ 23 1007e 977» 22 995/e 97- 21 99'/, 96'/* CHICAGO. Tarwe. De temffinmarkt opende prijshoudend en zonder zaken, steeg vervolgens wegens ongunstig weder in het Zuidwesten, in verband met kleinere aan voeren, op oogstberichten uit Frankrijk, ten gevolge van goede loco-vraag, op ongunstige oogstberichten uit Argentinië, naar aanlei ding van groote uitklaringen en tengevolge van hausse-telegrammen uit Buenos-Ayres. De markt sloot vast. Loco vast Maart Mei Juli Sept. 24 Januari 94'/, 89'/4 23 937, 887, 22 9274 887, 21 92- 877, N. R. C. Heden overleed zacht en kalm, na een kortstondige ongesteldheid onze geliefde Moeder, Behuwd, Groot, Over- en Overgrootmoeder LEUNTIE DE WITTE, Weduwe Willem Maas, in den ouderdom van ruim 96 jaar. Uit aller naam, J. MAAS 3Vz. Koudekerke, 24 Januari 1914.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 3