Kerknieuws. J Maart tot en met 15 Juli zal geoorloofd jvezen 3. de kooieenden door den kooiman moeten worden opgesloten of gehokt van 1 April tot en met 30 April en van 15 Juni tot en met 31 Augustus. Middelburg. Het vorige jaar 2 SepL had het raadslid, de heer Iloudewijn.se, voorge meld den aftrek voor noodzakelijk levens onderhoud hij de plaatselijke !>elasting naar het geschatte inkomen te verhoogen van f500 op f600. B. en W. hebben nu praeadvies uitge bracht en verklaren in beginsel voor een verhooging van de aftreksom te zijn. Zij hebben drie plannen ontworpen, waar van hen het meest gewenscht voorkomt het velgende: aftrek voor noodzakelijk (levensonderhoud f 500, voor echtgenoote f50, voor kinderen beneden 18 jaar f25 lot een maximum van f 150. Hierdooo isvordt dus de maximum aftrek f700. Tegelijk met deze wijziging willen B. en lW. in de desbetreffende verordening nog enkele andere aanbrengen, waarvan wel de voornaamste is, dat op het niet naar waarheid onderteekenen van het aangifte biljet straf wordt gesteld. De commis sie voor de financiën vereenig't zich wel met het voorstel van IJ. en W. inzake den aftrek, maar komt met klein op te gen een strafbepaling als door B. en \Y. is voorgesteld. jWoensdag a.s. zal deze kwestie in den raad worden behandeld. Betreffende het Zaterdagmiddag op de vest gehouden kinderijsfeest, hetwelk tot het eind toe een toonbeeld bleef van (uitstekende organisatie en opgewekte feest stemming, dient nog het volgende gemeld: Nadat de verschillende groepen hadden gereden en ieder der kinderen zijn prijs in ontvangst had genomen en voor het [grootste deel deze spoedig bij moeder- hadden gebracht, die met een flink klee- dingsstuk, een hartelijke of zoete beet, of een paar schaatsen natuurlijk alle ten zeerste waren ingenomen, weid door de eerste prijs winners van iedere groep nog eens overgereden om de hoofdprijzen en werd daarbij in de afdeeling voor meisjes de eerste prijs behaald door Mina Sinke en de tweede door Mina Eijff. Van de jon gens behaalde den eersten prijs Izak de Wit, den tweeden Jacobus van Tuijl, den derdon Anton Adriaanse, den vierden Jo- han Schipper. Evenals de andere prijzen werden ook ideze in den Buitentuin uitgereikt, maar ditmaal werd daarbij een toespraak ge houden door den heer D. J. van der Horst Sexlé, die ook reeds verloden jaar bij de ringrijderijen bewezen heeft, voor dit werk hij vergeve ons de uitdrukking - .geknipt te zijn. De heer Serlé wees er o.a. op dat het nu reeds acht jaar ge leden its dat ei' van beteekenis in ons land gereden is en hij reeds vreesde de Nederlanders, de schaatsenrijders hij uit nemendheid, het zouden gaan verleereru Spr. bracht dank aan de kinderen, die zoo hun best deden en die beter over het water gingen als de eendjes er door. Zich richtende tot de eerste prijswinster en haar het zilveren horloge dat als eerste 'prijs was bestemd aanbiedend, zeide de heer Serlé, dat hij hoopte dal zij hiervan lang pleizier moge hebben. Den jongens ver zocht hij medewerking om bij begin van vriezen het stuk gooien van het ijs te helpen voorkomen en bij gelegenheid voor rijden het rechts houden te hel pen bevorderen. Als tweede prijzen waren beschikbaar de helft van een brood van 40 pond, het was een leuk gezicht de gelukkigen hiermede te zien wegzeulen. De derde en vierde prijs hestonden uit 'een aanteeken- fooekje en een zelfdrukkerij. Ten slotte bracht de heer Serlé dank aan de dames en hoeren voor hetgeen zij in zulk een verbazend korten tijd tot stand gebracht hebben en vertrouwde hij dat zij op den ingeslagen weg zullen voort gaan. De voorzitter der commissie, de heer R. Borggreve, bracht dank aan den heer Serlé voor de wijze waarop hij de prijzen uitreikte en vervolgens aan allen die de commissie op eenerlei wijze hielpen. De heer 1. P. J. de Groot herinnerde tan het spreekwoordWaai- word ooit oprechter trouw, Dan tus.se hen man en Vrouw, Ter wereld ooit gevonden en,wees op de hulp die verschillende echtgonoo- len van de commissieleden hebben ver leend. Het „Eendracht maakt macht" is ook hier weer bewezen. De heer Borggreve nam ten slotte nog maals het woord om dank te brengen aan B- en W., den commissaris van politie, den gemeentebo uw meester voor de ont vangen medewerking en aan de vereen- gingen Uit het Volk voor het Volk en Middelburg Vooruit, welke laatste echter vermoedelijk door een verzuim niet vol daan had aan het verzoek om twee ge delegeerden aan te wijzen voor dit feest. Hiermede behoorde dit onvergetelijke ïeest weer tot het verleden. Nauwelijks was Zaterdagmiddag de tpnjsuitdeeling van de kinderweds-trijden aigeloopen of door de oommissie >verd eene vergadering gehouden ter bespreking wat zij verder zou doen. Daar de nieuwe vereeniging, tot welker oprichting Vrij dagavond besloten werd nog te veel in (wordingis, besloot de commissie nog een maal een feest te organiseeren en wel wedstrijden. Nadat verschillende plannen waren ter tafel gebracht werd besloten, indien natuurlijk de dooi dit niet belet Woensdag a.s. op ongeveer dezelfde plaats waai' Zaterdag de kindcrwedstrijden plaats hadden, wederom wedstrijden te organi seeren, ditmaal voor mannen uit Walche ren en voor jongelieden van 16 tot 18 jaar. Bij deze wedstrijden zal telkens twee aan twee gereden worden, zoodat bij iedere ronde telkens de helft afvalt. De laatste acht, die bij de morgenwedstrijden over blijven zullen des middags om de vier prijzen kampen, nadat dan ook de jon gens gereden hebben. De grootste attrac tie zal zeker wel zijn het rijden om het kampioenschap van Walcheren, iets dat naai' jvij meenen nog niet dikwijls is voor gekomen. Bij dit laatste zal op tijd ge reden worden. Wij twijfelen niet of ook bij 'dit feest zal over de deelname niet te klagen 'zijn. Voor nadere bijzonderheden verwijzen wij naar de in dit nummer voorkomende advertentie. Niettegenstaande de ingevallen dooi handhaaft de commissie haar plannen, daar zij het niet buitengesloten acht, dat er op regen weer vorst volgt, in welk geval het ijs zeker direct weer goed berijd baar zal zijln. Goes. In een op 3 Februari alhier te houden buitengewone algemeene vergade ring van de Veilingsvereeniging ,,Zuid-Be- veland" zal de reorganisatie der Yereeni- ging besproken worden. Naai' wij vernemen, zal het Christe lijk Zangkoor „Laus Deo" alhier (directeur de lieer J. C. Anderson) op Vrijdag 6 Februari in de Sociëteit V. O. V. een openbare uitvoering geven. Vlissingen. De beheerder der leeszaal de heer J. A. de Hondt is benoemd tot bibliothecaris en mej. C. M. H. de Hondt tot assistente. 's-Heer Arendskerke. Zaterdagmorgen had de vrouw van J. T. alhier het onge luk door de gladheid der straat achter hare woning uit te glijden. Hierbij be kwam zij zulke ernstige kneuzingen aan de pols, dat heelkundige hulp moest wor den verleend. Nieuwdorp. Het zoontje van J. Wy, die langen lijd ongesteld is geweest, zoodat hij met behulp van een stokje loopen moest, wilde ook wel iets van de winter pret genieten. Toen hij zich op het ijs waagde had hij het ongeluk te vallen, waarbij het nog niet herstelde been kwam te breken. Nu zal hij dus nog een poosje binnen moeten blijven. Ovezand. In deze gemeente wordt aan de woning van L. Timmerman een brie venbus geplaatst welke tweemaal per dag zal worden gelicht. Voor vele ingezete nen zal deze plaatsing met het posten hunner correspondentie een groot gemak opleveren. Biezeünge. Door ds. Th. II. Nahuys, emeritus Herv. predikant te Zeist is aan zijln eerste gemeente, Biezelinge, een aan denken geschonken, bestaande in drie prachtige zilveren schalen, een dito zil veren kan en 2 zilveren offerbussen, be nevens een eikenhouten kist, waardoor het avondmaalstel volledig is. Twee zil veren bekers, dagteekenende uit 1710 en geschonken door wijlen mevr. de wed. van ds. Stertius, waren aanwezig. Het geheel is in den stijl van 1710 vervaardigd dooi den heer J. C. Begeer te Utrecht. (Ds. Nahuys was van 18621866 al hier en heeft zich doen kennen als een man van nauwgezette plichtsbetrach ting). lerscke. In de raadsvergadering van Vrij dagavond stonden behalve de benoeming van een hoofd van school 1 nog elf an dere punten. Onder de ingekomen mede- deelingen kwam voor de goedkeuring der gemeentebegrooting 1914. Aan 2 adres santen werd afschrijving van schoolgeld gegeven (samen f2.40). Het kohier no. 2 van schoolgelden (f 17.65) en het aan vullingskohier hondenbelasting £7.50) wor den vastgesteld, en in de begrooting der gemeente en die der gasfabriek, beide 1913, kwamen vele wijzigingen. Dat al les zonder discussie. Een verzoek van de vereeniging Handelsonderwijs te Goes om een jaarlijksche subsidie van f 25 werd door B. en AV. den raad zonder advies aangeboden; zij meenden, dat dit onder wijs, hoe nuttig ook, weinig deelnemers te Ierseke zou vinden. De heer Willemsen oordeelde andei's en stelde voor f 15 te geven, hetwelk niet 8 tegen 3 stemmen werd aangenomen. In den staat voor de voorloopdge rege ling van de pensioensgrondslagen der ge meente-ambtenaren kwamen eenige wijzi gingen, en mede met het oog op dit pen sioen kregen de 4 onderwijzeressen bij het herhalingsonderwijs, die vroeger slechts collectief door den raad waren aangewezen, een formeele hoofdelijke aan stelling. Van 7 gemeente-ambtenaren was met het oog op hun pensioensbijdragen, een verzoek om salarisverhooging inge komen. Het verwekte een langdurige en interessante gedachtenwisseling, waaraan behalve de voorzitter, vooral de heeren Wesdorp, Bom, Willemsen en Cupery deel namen. De lieer Wesdorp wilde, naar aan leiding van de besprekingen in de Tweede Kamer de behandeling aanhoudende hoe ren Bom en Willemsen wilden hetzelfde, omdat zij geen gegevens genoeg hadden om de motieven van adressanten te be- oordeelen. B. en W. waren voor onmid dellijke behandeling. Het slot was, dat een voorstel tot aanhouding werd aan genomen. Gelijk lot onderging bij de laat ste rondvraag een door den "heer Wil lemsen bestreden voorstel van den heer Van Harmeien, om aan de ambachtsschool te Goes een jaarlijksche subsidie van f 25 te geven. Bij den dienst der directe belastin gen is den kommies H. Post te Terneu- zen met 1 Felruari Rotterdam inplaats van Amsterdam als standplaats aangewe zen, en den kommies 1ste klasse M. Pad mos te Leiden met 1 Februari Middel burg in plaats van Amsterdam. IX1 kom mies-verificateur J. Quist, thans tijdelijk te Hulst, wordt met 1 Febr. definitief aldaar geplaatst Verplaatst met ingang van 1 Febr. de kom miezen 2-e kl. de Maker van Bergen op Zoom naar Haas- weert, D. de Bruin van Hilvarenbeek naar Hulst, J. Slager van St. Jansteen naar Breskens, 11. J. Kers van Terneuzcn naar Roosendaal, L. ,H Al. Pijlenian van Chaam naar Esboek; de kommiezen 3e kl. II. Kater van Rucphen naar St. Jansteen. .1. van Beveren van Sas van Gent naar Terneuzen. Schors. In de Zaterdag gehouden raads vergadering waren ingekomen I. Goedkeuring door Ged. Staten van suppletoir kohier hondenbelasting; 2. ld. verordening pensioen voor gcmecnte-ainb tenaren; 3. Bericht koninklijke goedkeuring wijziging verordening hondenbelasting van f2.50 op f3; 4. Kasopname bij gemeente ontvanger. (In kas was en moest zijn f 1860.48); 5. Bericht van Ged. Staten, dat hun beslissing op de genieentebegroo- ting 1914 is aangehouden tot later: 6. Bericht van Ged. Staten, dat zij hun goed keuring onthouden aan het vastgestelde reglement van hel burgerlijk armbestuur, en verzoeken alsnog in art. 15 op te nemen liet woord „belofte". De raad be sluit met 4 tegen 3 stemmen liet regle ment niet te wijzigen. De voorzitter noemt dit een dwaas besluit door den raad, welk woord hij op aandringen van den heer Verhaagcn weder intrekt. Vervolgens komt aan de orde hel ver zoek van J. Al. llage om ontslag als weg werker. B. cn W. stellen voor dit eervol te verleenen. Na eenige discussie, waar bij dhr. Verhaagen opmerkte, dat lfage slechts van jaar tot jaar is aangesteld geweest, dus slechts had mede te dee- len, dat hij niet meer voor een herbe noeming in aanmerking wenschte te ko men, word het gevraagde eervol ontslag verleend met ingang van 7 Januari. Hel salaris van den nieuw te benoemen ge meentewerkman wordt bepaald op f 420 'sjaars. Dhr. Verhaagen zag gaarne eene salarisregeling ingevoerd met periodieke verhoogingen. Dhr. Sterk sluit zich daarbij aan. De voorzitter acht zulks niet noodig. De raad is steeds vrij om al of niet te verhoogen. Dhr. Karelse acht zulks ook niet noodig en dhr. In 't Anker zou gaarne iemand benoemd zien voor één jaar en, voldoet hij niet, dan een ander nemen. Do voorzitter is het hiermede niet eens en wijst er op, dat de raad hem, bij grof plichtverzuim ontslaan kan. Daarna wordt de aanbeveling voor den nieuw te benoemen gemeentewerkman ter tafel gebracht. Na besloten vergadering wordt de alphabetische voordracht voor gelezen en uit de negen candidalen wordt nommer 1 der voordracht gekozen, n.l. A. Mieras, met 5 stemmen (bij herstem ming tusschcn J. de Puit en A. Mieras). Deze benoeming gaat 1 Februari in. Den veldwachter wordt een vergoeding toegekend van f 30 's jaars voor schoeisel en geneeskundig'' behandeling. Aan do gemeente Kruiningen wordt con cessie verleend tot het aanleggen van gas buizen vanaf Hansweerd tot den Eewegen, de geheele kom Van 'tdorp. Tevens werd besloten 2 lantaarns meer te plaatsen, een daarvan komt te staan aan den Steen weg en een aan den Eeweg. Da heeren Sterk en Verhaagen hadden gaarne gezien, dat er nog meer lantaarns geplaatst wer den, doch de voorzitter wijst op de finan- cieele bezwaren. Als afgevaardigde naar de -waterleiding wordt gekozen de burgemeester. Besloten wordt de afgekrabde straat- aardo in drie partijen publiek te verkoo- pen. Bij de rondvraag verzoekt dhr. Ver haagen inlichtingen, hoe B. en W. zul len handelen, als de woningen, gebouwd door den gemeente-opzichter, voltooid zijn, met het uitreiken van certificaten ter be woning; zullen B. en W. dit verzoek' nu opdragen aan den bouwer, tevens ge meente-opzichter, dan weet men nu reeds, dat liet rapport van den opzichter niet in afkeurenden zin zal zijn, want dan zou deze zijn eigen werk afkeuren. Dhr. Rijn zegt, dat dit moet geschieden door een anderen opzichter. De voorzitter zegt, de opzichter staat B. en AV. met raad en daad ter zijde, doch B. en AV. beoordeelen of het huis al dan niet voldoet aan de verordening. Dhr. Verhaagen zegt, dat B. en \V. aan den raad gevraagd hebben om een opzichter, aangezien hun college niet bekwaam was te beoordeelen of er volgens de verordening gebouwd was. Spr. ziet in een volgende vergadering een af doend antwoord tegemoet. RiHand-Bath. Een groote drukte heeisch- ter er Zaterdag j.l. op de ijsbaan, nabij het station. De' ongewoon groote me nigte, welke zich daar op de gladde vlakte voortbewoog en de vele vlaggen, die men van verre zag wapperen, gaven te kennen, dat er een ijsfeest plaats had. Een groot aantal deelnemers had zich voor de ver schillende wedstrijden aangemeld. Alhoe wel niet lang, was er toch voor een, flinke breede baan voor de deelnemers, ge zorgd. In het midden zagen we een lange tafel, waarop de vele prijzen waren uil- gestald en waarvoor de commissie stellig een hoog bedrag had uitgetrokken, daar er werkelijk mooie stukken bij waren. AVij zagen er o.a. een beeld in den vorm van een hengelaar visschende in een kom een pendule met coupes, een klokje, een paar flinke schaatsen, een rookstel enz. (Om 2 uur nam de wedstrijd een aanvang. De uitslag daarvan is als volgt: J. Schoon rijden mannen: le prijs, J. van de Sande; 2e prijs, Joost Nieuwenhuijze; 3e prijs Jan Nieuwenhuijze Azn. II. Schoonrijden paren: le prijs P. A. van Boven met Mara. Boot, 2e prijs AV, Dronkers Gzn. met Chra. van Burg, 3e prijs Abr. Boot met Elisabeth Koning. III. Hardrijden jongens. Ie prijs M. Blok Azn.. 2e prijs I. (manze. IA. Haixlrijden meisjes, le prijs Maatje Uiides, 2e prijs Neeltjc Griep. V. Priksleden kinderen, le prijs Al. Blok Az.. 2e prijs J. de Hamer. VI. Hardrijden mannen, le prijs Al. Traas, 2e prijs A. Boot. 11 - Hardrijden paien: le prijs A. Boot met Ala ra. Boot, "2e prijs .Nieuwdorp met Elisabeth Koning. III. Priksleden volwassenen, le prijs G. Kouman, 2e p rijs .1. van Ra mme. Tijdens deu wedstrijd werd door de fan fare „Itillaudia" voor de noodige muziek gezorgd. Van de jury, waartoe ook 2 dames behoorden, n.l. mej. Griep en mevr. Moree, werd dien middag veel gei'-is lit, want eerst om 6 uur was haar taak ge ëindigd. 's Avonds werd de baan verlicht door lampions, terwijl toen tie fanfare „Troolijk A oorwaarts" eenige nummers liet hooren. Over de verlichting a giorno kunnen wij niet tevreden zijn, daar deze is mislukt. Eensdeels is dit te wijten aan den ste vagen bries wind, die over de ijsbaan woei. waardoor vele kaarsjes werden uit gedoofd, anderdeels aan'hen, die de lam pions niet rustig lieten hangen. Over 't geheel genomen kunnen we niet anders zeggen, dan dat de commissie in een paar dagen zeer veel heeft welen tot stand te brengen en een woord van lof voor haar krachtig optreden mogen wij haar dan ook niet onthouden, doch vooral moeten wij een woord van dank brengen aan den burgemeester, dhr. I,. .1. Lucasse, voor zittel- van het comité, wiens werk het feitelijk geweest is, dat er Zaterdag oen ijsfeest alhier is gehouden. Kapalle. Z: dei-dag morgen reeds vroeg ging de omroeper door het dorp om uit te roepen dat alle schoolgaande kinderen om halt één aanwezig moesten zijn in het koor der Ned. Ilerv. Kerk. Want het zou ijs leest 'zijn. Inderhaast had zir.lt, een commissie gevormd, die alles in liet werk gesteld hadden, om tot noodige regeling te komen. Hij de gegoede ingezetenen werd niet tevergeefs aangeklopt, want spoedig had men een f 100 bijeen. Begeleid onder de tonen der muziek ging men van uit het koor der Kerk, door liet dorp naai de Leiding, tusschcn Kapclle cn Kloetinge, daar was een mooie baan gemaakt. De driekleur wapperde! Wat al blijde gezich ten Hoe vroolijk stapten ze op de maat van de muziek, de eene groep priksleden, op den rug, do andere gewapend met schaatsen, weer een andere groep op klom pen. Alles was met vuur bezield en stroci men volks liepen toe van Kapelle, zoowel als van Kloetinge en Kattendijke. Allen om deel te nemen aan do feest vreugde, die door de schoolgaande kin deren zoowel die van de Openbare als Christelijke School zon worden gesmaakt. Daar zag men een groep jongens om liet hardst schaatsen rijden. AVat krabbel den ze op hot ijs 1 Ginds weer een groep meisjes op de klompen, om hel hardst loopen. Later weer een andere groep gchaatsen rijden met hindernissen. 't Leukst van al was wel de wedstrijd tusschcn de jongens met de priksleden. Mooie prijzen bad de commissie beschik tiaar gesteld. In de pauze werden allen kinderen warme chocolademelk en koekjes uitgereikt, dat dit alles heerlijk smaakte, hoeft niet gezegd te worden. Zoo keerde men welvoldaan huiswaarts, weder begeleid door de muzikale tonen. In liet koor der Ned. Ilerv, kerk werden de prijzen door de commissie uitgereikt. Ook ontving ieder kind een stuk ohoco- colade en een paar sinaasappelen. Ongeveer 230 kinderen namen deel aan dit zoo welgeslaagde feest. De commissie mag wel alle lof toege zwaaid, voor de uitnemende regeling en de bizondere wijze van organisatie. Wemeldinge. De bevolking van Wemel- dinge bestond op 31 Dec. 1912 uit 1121 m. cn 1091 vr. Zij vermeerderde door geboorte met 35 m. en 30 vr. en door vestiging met 42 m. en 56 vr. De geheele vermeerdering bedroeg dus 77 m. en 86 vr. De bevolking is verminderd door overlijden met 16 m. en 12 vr. en door vertrek met 51 m. en 50 vr. De geheele vermindering bedroeg 67 m. en 62 vr, Op 31 December 1913 bestond de be volking alzoo uit 1131 m. en 1115 vr., samen '2246 inwoners. Het aantal gesloten huwelijken bedroeg 21. Levenloos aangegeven werden 5 m. en 1 vr. M. C. Ierseke. De bevolking van ierseke be stond op 1 Januari 1913 uit 2067 m. en 2020 vr. samen 4087 pers. Zij vermeer derde door geboorte met 52 m. en 45 vr. samen 97 pers. en door inkomenden met 49 m. 64 vr. samen 113 pers. De bevol king verminderde door overlijden met 18 m. 16 vr. samen 34 pers. en door vertrek met 83 m. en 92 vr. samen 175 pers. Alzoo waren er op 1 Jan. 1914 2067 m. en 2021 vr. samen 4088 inw. dit is 1 vrouw meer dan op 1 Jan. 1913. Er werden 39 huwelijken gesloten. Grijpskerke. Donderdagavond vierde de Geref. Jongel. Vereen. „Onesimus" in feestelijke samenkomst, met vrienden en vriendinnen haar veertienjarig beslaan. Volgens het programma werd de ver gadering geopend door den eere voorzitter der vereeniging, ds. J. J. Koopmans. Gezongen werd psalm 119 :5, en daarna gelezen psalm 133. Hierna sprak de ge achte eere voorzitter een kernachtig ope ningswoord, waarin hij duidelijk deed uit komen het nut van het vereenigingsleven, en waarin hij veider de jongelingen wees op den zwaren strijd die hun eenmaal zeker wacht. Daarna werd overgegaan tot het verder afwerken van het programma. Hierover het volgende De secretaris, de penningmeester en de bibliothecaris, toonden in hunne jaarver slagen den grooten bloei der vereeniging. Vier vrienden deden zich hooren met een opstel; n.l. over: ,,Dc opwekking van Lazarus Willem Lodewijk", ..Het ko ningschap in Nederland", en „Iets uit de geschiedenis van tien Bijbel". Verder wer den voordrachten geleverd: b.\. „De Athe ist" en meer andere; benevens een samen spraak, get. „Een vergelijkend onderzoek". Afgevaardigden au den kerkeraad en de Geref. K napen vereeniging, benevens één oud lid, spraken de vereeniging toe. Het was werkelijk een goede ure; en ook de ververschingen lieten zich goed smaken. Toen dan ook hel uur van heengaan was aangebroken, werd, nadat de Voor zitter der vereeniging een kort, en ernstig slotwoord gespreken bad. on br. A. Ge- schiere in dankzegging was voorgegaan, uit volle borst, gezongen Gezang 180:1. Moge de Geref. Jongel. Vereen. „Onesi mus" nog menig jaar geschonken zijn. En moge zij, onder 's Heeren zegen, meer en meer een zegen worden voor de plaats onzer inwoning 1 He landbouwvereenig'ing alhier kwam Zaterdag bijeen; er was een groote opkoin.it. De voorzitter sprak een. gelegenheidswoord. De secretaris bracht verslag uit van den toestand der vereeni ging, getuigende van vooruitgang. Uit de rekening van den penningmeester werd vernomen dal over 1913 aan kunstmest stoffen en voedermiddelen, kosten beheer, enz. was uitgegeven f39.511.65y». Voor bijdrage van de Z. L. M. in de kosten der te houden tentoonstelling werd toegestaan een bed tag van 140 Eenige huishoudelijke zaken werden af gehandeld en daarna het woord gegeven ;uui den heer Hoozendaal, die op uitne mende cn bevattelijke wijze de werking der kalimeststoffen en kalk besprak en gestelde vragen afdoende mocht beant woorden. Sarooskerke (W.) Zaterdagmiddag hall 2 vergaderde de Raad dezer gemeente; afwezig de heer J. de Visser. Waar dit de eerste vergadering is in het jaar 1914, houdt de Edelachtb. heer burgemeester de gebruikelijke toespraak, waarop door den wethouder P. Melis met enkele hartelijke woorden werd geant woord. De notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit het jaar verslag blijkt o.m.. dat. do bevolking op 1 Januari bedroeg 770mann., 764 vr., totaal 1534 personen. Ingekomen is het proces-verbaal van kasopname bij den ge tneente-ontvanger, waaruit bleek, dat de kas in oi-de was bevonden. Verder eene dankbetuiging van J. Verton voor de ver leende gratificatie; verslagen van de Com missie tot wering van schoolverzuim, en ingevolge do AVoningwet; de goedgekeurde bogrooting voor 1914. Medegedeeld wordt, dat de vrouw van Al. Jac-obso voor reke- ning der gemeente is vervoerd naar het ziekenhuis te Middelburg. Toegestaan wordt 110 verhooging van traktement aan C. P. van Dalsen, telefoonhouder, wegens kosten van vuur en licht en werkzaam heden, ook huiten de kantooruren, waar hij in 1913 behandeld heeft 600 gesprekken en bijna 400 telegrammen. In besloten zitting wordt reeds nu het kohier opge maakt van den hoofdelijken omslag, dienst 1914, en na heropening wordt, de vergade ring gesloten. Hedenmiddag had de heer Hoegen van Hoogelande zijn vijver alhier, open gesteld voor de leerlingen detr beide Lagen- Scholen en der bewaarschool. Onder het genot van een kopje chocolade en (koekjes ivent door de jeugd den namiddag prettig doorgebracht met allerlei ijssport. Dooi de hoofden der scholen werd den heer II. dank gebracht voor zijne vriendelijkheid om de jeugd een aangename middag te bereiden. Hedenmiddag is even buiten deze ge meente, aan den weg naar Oostkapelle een lek ontstaan in een der buizen der water leiding van de Oranjezon naar Middel burg, zoodat het water wegstroomde in een nabijgelegen sloot. - Haamstede. Alhier is Zaterdag een wed strijd gehouden in het hardrijden. Win ners waren: de heer' Alar.s Vis, 1e prijs; mej. A. Rademaker, 2e pr.mej. L. Ga-iep 3e prijs. Zierikzee. Zaterdagmiddag werd, opge luisterd door muziek, op de ijsbaan ten behoeve van de minvermogenden, een wedstrijd op schaatsen en klompen gehou den, waaraan ruim driehonderd jongens, en meisjes hebben deelgenomen. Ned. Herv. Kerk. Bedankt voor St. Paneras door J. M. Lammers te Rh enen. Aangenomen naar Boxtel door P. van Dam te Vierlingsbeek. Ger. Kerken. Aangenomen naar Koog-Zaandijk door A. M. Boeijinga, cand. en theol, docts. te Arnemuiden. Aangenomen naar Appelscha door J. Watennk, cand. te Schoonoord. Bedankt voor Abcoude en Nigtevecht, Oosterend en Lopik door A. M. Boeijinga, te Arnemuiden. Beroepen te Sheboygan, St. Wisconsin (Noord-Amerika), W. F. van der Kodde te Harlingente Heilouw, S. Goverts Jr. cand. te Veenendaal. De bevestiging en intrede van ds. Knoppers te Kapelle Biezelinge is bepaald op 15 Febr. a.s. Bevestiger zal zijn prof. Dr. A. G. Honig, van Kampen.

De Zeeuw. Christelijk-historisch nieuwsblad voor Zeeland | 1914 | | pagina 2